Autor Wątek: Wypadki, kolizje, przypadki, zdarzenia... cz.II  (Przeczytany 169115 razy)

Bart07

  • kolarz na poziomie
  • ***
  • Wiadomości: 72
Odp: Wypadki, kolizje, przypadki, zdarzenia... cz.II
« Odpowiedź #255 dnia: Lipiec 05, 2018, 04:19:09 pm »
śćJeżeli rzeczoznawca zaproponuje rozliczenie na podstawie faktur, to tylko się cieszyć. Trzeba przypilnować, aby prawidłowe elementy zostały zakwalifikowane do naprawy czy wymiany. Jak rzeczoznawca będzie się ociągał, to zawsze masz prawo do pojazdu zastępczego z OC sprawcy.  ;D

Pamiętaj, to Ty zostałeś poszkodowany i ubezpieczyciel sprawcy ma Tobie zadośćuczynić. Wartość naszych rowerów przekracza wartość wielu poruszających się po drogach samochodów, a i na wartości tracą w zasadzie tylko w momencie zakupu.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 05, 2018, 04:22:01 pm wysłana przez Bart07 »
Bartosz.

raffi

  • wyczynowiec na poziomie
  • ****
  • Wiadomości: 254
Odp: Wypadki, kolizje, przypadki, zdarzenia... cz.II
« Odpowiedź #256 dnia: Lipiec 06, 2018, 02:31:10 pm »
Wartość naszych rowerów przekracza wartość wielu poruszających się po drogach samochodów

Sam rower to jedno, u mnie parę razy w sakwach było po 10x więcej w sprzęcie komputerowym niż wartość mojego roweru. Jedzie się wtedy turbo-ostrożnie. A jakby wtedy mnie ktoś "ustrzelił", to koszty naprawy pozioma byłyby ledwie drobniakami przy kosztach sprzętu, który wiozłem. Ubezpieczyciel by płakał ;-)

Pamiętaj - bagaż uszkodzony podczas wypadku z winy kierowcy, ciuchy porwane w trakcie takiego upadku, a nawet kask (który każdy producent nakazuje wymienić po każdym wypadku, nawet takim co wyglądał niegroźnie) też powinny być pokryte z OC sprawcy.


Danielasty

  • całkiem inny wariat
  • *****
  • Wiadomości: 951
Odp: Wypadki, kolizje, przypadki, zdarzenia... cz.II
« Odpowiedź #257 dnia: Lipiec 06, 2018, 04:03:14 pm »
kupić utopione lustro albo mechanicznie uszkodzone za grosze, i jeździć z tym po mieście ;D

raffi

  • wyczynowiec na poziomie
  • ****
  • Wiadomości: 254
Odp: Wypadki, kolizje, przypadki, zdarzenia... cz.II
« Odpowiedź #258 dnia: Lipiec 09, 2018, 09:44:57 am »
kupić utopione lustro albo mechanicznie uszkodzone za grosze, i jeździć z tym po mieście ;D

Tego nie polecam, bo jak udowodnią, że uszkodzenia w przewożonym sprzęcie nie pasują do zdarzenia i to wymuszenie odszkodowania, to na to są paragrafy i można nawet pójść siedzieć. A nawet jak się nie pójdzie siedzieć, do zasrane wyrokiem papiery zamykają drogę do wielu zawodów i miejsc pracy. Moim zdaniem nie warto.

Natomiast jeżeli faktycznie miałeś podczas zdarzenia lustro w sakwie (mnie się zdarza wozić na rowerze aparat i kilka obiektywów) i w wyniku zderzenia uszkodziło się - owszem, walić do ubezpieczyciela z żądaniem naprawy szkody.

3x3

  • wyczynowiec na poziomie
  • ****
  • Wiadomości: 318
Odp: Wypadki, kolizje, przypadki, zdarzenia... cz.II
« Odpowiedź #259 dnia: Lipiec 16, 2018, 05:25:45 am »
Co nowego w temacie?

DeVilio

  • całkiem inny wariat
  • *****
  • Wiadomości: 927
  • Prawdziwe rowery mają krągłości. FATBIKE!
Odp: Wypadki, kolizje, przypadki, zdarzenia... cz.II
« Odpowiedź #260 dnia: Lipiec 16, 2018, 09:13:16 am »
Wszelkie nowości w temacie w tym temacie: http://forum.poziome.pl/index.php?topic=3882.0 - nie chcę tu już offtopu robić.
Bottecchia American FatBike
FatFlevo

Danielasty

  • całkiem inny wariat
  • *****
  • Wiadomości: 951
Odp: Wypadki, kolizje, przypadki, zdarzenia... cz.II
« Odpowiedź #261 dnia: Lipiec 16, 2018, 11:01:15 am »
Cytuj
Natomiast jeżeli faktycznie miałeś podczas zdarzenia lustro w sakwie (mnie się zdarza wozić na rowerze aparat i kilka obiektywów) i w wyniku zderzenia uszkodziło się - owszem, walić do ubezpieczyciela z żądaniem naprawy szkody.
plecaka też to się tyczy?

raffi

  • wyczynowiec na poziomie
  • ****
  • Wiadomości: 254
Odp: Wypadki, kolizje, przypadki, zdarzenia... cz.II
« Odpowiedź #262 dnia: Lipiec 17, 2018, 09:08:49 am »
Cytuj
Natomiast jeżeli faktycznie miałeś podczas zdarzenia lustro w sakwie (mnie się zdarza wozić na rowerze aparat i kilka obiektywów) i w wyniku zderzenia uszkodziło się - owszem, walić do ubezpieczyciela z żądaniem naprawy szkody.
plecaka też to się tyczy?

Wszystkiego, co uszkodzone w zdarzeniu. Tylko jak była policja, to zadbaj by było opisane w protokole, że zniszczone. A jak nie było, to w oświadczeniu sprawcy.

tomo

  • całkiem inny wariat
  • *****
  • Wiadomości: 820
  • SWB DIY

klubowy

  • całkiem inny wariat
  • *****
  • Wiadomości: 559
Odp: Wypadki, kolizje, przypadki, zdarzenia... cz.II
« Odpowiedź #264 dnia: Październik 18, 2018, 04:38:58 pm »
Dzisiaj mnie trafiło. Podczas powrotu z pracy kierownica przestała pracować z przednim widelcem. Ten gdy tylko poczuł autonomię ochoczo skręcił w najbliższy krawężnik. Nawet nie wiem jakim cudem zdążyłem wypiąć spd i zeskoczyć z fotelika z pięknym telemarkiem. Niestety, rower wyrżnął i fotelik ma pęknięcie...

https://photos.app.goo.gl/JhjxtGgx3thE269g9
Ja, nie wiem, co to sen.
Objeżdżam nocą, to co spawałem w dzień...

hansglopke

  • całkiem inny wariat
  • *****
  • Wiadomości: 2178
  • Zduńska Wola
Odp: Wypadki, kolizje, przypadki, zdarzenia... cz.II
« Odpowiedź #265 dnia: Październik 20, 2018, 09:19:04 pm »
Na pionowcu byłaby pewnie gleba.
"Tak to już jest, że najszybciej zwraca na siebie uwagę idiota." - CK Dezerterzy

"Na pionowcu boli tyłek, plecy i w ogóle wykańczająca i niewygodna pozycja jest..." - Mototramp


szydziu

  • całkiem inny wariat
  • *****
  • Wiadomości: 1611
    • Pilskie Bractwo Turystyki Rowerowej.
Odp: Wypadki, kolizje, przypadki, zdarzenia... cz.II
« Odpowiedź #266 dnia: Październik 21, 2018, 04:46:47 pm »
W mojej kozie też odpadł fotel :(
Miało być szybciej mówili... Odprowadzając Karola do szkoły mówię - wskakuj na bagażnik podwiozę cię...
Jakoś mi umknęło o tym że bagażnik mocowanie górne ma poniekąd do fotela zmocowane ;(
Trza będzie zanabyć drogą kupna jakąś żywicę i podkleić mocowanie . Może wkleje nakrętki żeby mocować go inaczej niż konfirmantami...

toudi333

  • wyczynowiec na poziomie
  • ****
  • Wiadomości: 236
  • PIŁA
Odp: Wypadki, kolizje, przypadki, zdarzenia... cz.II
« Odpowiedź #267 dnia: Październik 22, 2018, 08:26:03 pm »
Krzyś a może przekroczyłeś mase krytyczną ;D  ;D oczywiście przewidzianą dla tego fotelika  ;)

szydziu

  • całkiem inny wariat
  • *****
  • Wiadomości: 1611
    • Pilskie Bractwo Turystyki Rowerowej.
Odp: Wypadki, kolizje, przypadki, zdarzenia... cz.II
« Odpowiedź #268 dnia: Październik 24, 2018, 06:12:26 am »
Ja nie jestem gruby. To te ciuchy mnie tak powiększają ;)

Franc

  • całkiem inny wariat
  • *****
  • Wiadomości: 2332
  • Ponad 30 lat na poziomie
    • Moje zdjęcia rowerów
Odp: Wypadki, kolizje, przypadki, zdarzenia... cz.II
« Odpowiedź #269 dnia: Październik 24, 2018, 09:53:45 am »
Szydziu: albo jak Obelix - on nie był gruby, on miał tylko nisko klatkę piersiową. :D
Franc "Rowery Poziome Rule"

IMK P14-001 (SWB ASS)
Thyss 222
IMK P12 (SWB, USS, B2B tandem)
szary Peugeot 508SW z DW10CTED4
Twister 800