forum.poziome.pl

Rowery poziome - forum dyskusyjne => Różności => Wątek zaczęty przez: storm w Czerwiec 24, 2015, 09:20:36 pm

Tytuł: Wypadki, kolizje, przypadki, zdarzenia... cz.II
Wiadomość wysłana przez: storm w Czerwiec 24, 2015, 09:20:36 pm
Nie chcę, ale muszę, cz.II

Kamienna, czy inna tam Artyleryjska w Brzydgoszczy. Lecę sobie wyjątkowo SLRem po śmieszynce, przede mną przejście dla pieszych obok na jezdni i chodnik i przejście przez śmieszynkę. Przez przejście po jezdni przechodzi baba, dochodzi do śmieszynki, ja pędzę ~30 km/h, krzyczę uwaaaagaaaa, baba zobaczyła mnie w chwili kiedy zostało mi do niej z kilka metrów. Hamuję. Tylny zablokował koło, przedni jakiś niedoregulowany dzisiaj ledwo spowolnił. Gdyby baba nie dosłyszała/była głucha/głupia/bardziej tępa - pisałbym o tym ze szpitala chyba i miałbym 1:0 na koncie.
Zatrzymałem się dobre z 5 metrów dalej, opierrrr... babę jak leci, aż się wystraszyła.
Jutro pewnie zmienię hydraulika przedniego z 395 na 445 z VG3, ale mam też nauczkę na przyszłośc - sprawdzać stan hamulców dokładniej :/
Tytuł: Odp: Wypadki, kolizje, przypadki, zdarzenia... cz.II
Wiadomość wysłana przez: storm w Czerwiec 26, 2015, 12:54:18 pm
P.S. Poprzedniego - hamulec wymieniony od ręki.


Kilka dni temu wracając ze Zlotu widziałem jak na Dworcowej w Brzydgoszczy rowerzystka na jakimś miejskim rowerku została zatrzymana przez policjantów. Zaczęli ją tam spisywać, pewnie dostała mandat, albo co. Co ja na to? Ja się cieszę. Ja się PO CHAMSKU CIESZĘ, bo moze baba w końcu wyjedzie na ulicę. Albo na ddrkę co jest po drugiej stronie ulicy. Ale niech jedzie zgodnie z PoRD. Niech sama sobą, pokaże kierofczom, że da się jechać po mieście rowerem. Niech pokaże urzendaskom, że JEST ZAPOTRZEBOWANIE na drogi rowerowe i infrastrukturę. Po to - aby wszystkim nam jeździło się lepiej i bezpieczniej. I kierofcom samochodów - bo będzie ich mniej i będzie mniej korków - i rowerzystom, bo będą mieli gdzie jeździć.

Podzieliłem się wrażeniami z kilkoma osobami z pracy. jedna z nich mnie zgasiła: "jak możesz, przecież ta kobieta nie da swoim dzieciom schabowego w niedzielę! Nie ma się z czego cieszyć!".
Parafrazując... Biedny ten kierofcza co przekroczył prędkość TYLKO o 49 km/h! Zabiorą mu 10 schabowych! Nie będzie miał co jeść! Dzieci mu umrą z głodu! Ci źli policjanci! To wszystko przez nich! A inni niech się usuną z drogi dzielnemu kierofczy, ojcu dzieci, co się spieszy zarabiać albo z pracy do dzieci! Niech wszyscy mu ustąpią! I zakaz mandatowania!

Tytuł: Odp: Wypadki, kolizje, przypadki, zdarzenia... cz.II
Wiadomość wysłana przez: Neverhood w Czerwiec 27, 2015, 11:33:18 am
No i rybka, bez tego tematu nie ma forum.
DDR w istocie jest nic innego jak chodnik, stosuje się go w celu usunięcia rowerzystów. Nie ma się co cieszyć ze schabowego jej dzieci. Prędzj ją zniechęcą do jazdy rowerem niż zepchną na jezdnię. Nie wiem czy wisze, ale istotą tych łapanek milicyjnych jest zniechęcenie do jazdy rowerem w celu zmniejszeniu ilości plagi rowerowej, a tym samym polepszenia wyników w statystykach. Drogi rowerowe i całą ta infrastruktura to największe zło dla rowerzystów i tu nie ma co dyskutować.
Zresztą z wiekiem sam do tego dojdziesz. Na razie zbierasz doświadczenia, w których powtarzającą się rzeczą jest jakaś śmieszynka rowerowa. Głowa do góry
Tytuł: Odp: Wypadki, kolizje, przypadki, zdarzenia... cz.II
Wiadomość wysłana przez: jarek_es w Lipiec 08, 2015, 06:39:49 pm
Koledzy przeginacie. Musiałem posprzątać. Wiadomości w których będą wycieczki osobiste będą kasowane w całości.
Taka nowa prosta zasada.
Tytuł: Odp: Wypadki, kolizje, przypadki, zdarzenia... cz.II
Wiadomość wysłana przez: Yin w Lipiec 08, 2015, 10:59:38 pm
Nie wiem czy wisze, ale istotą tych łapanek milicyjnych jest zniechęcenie do jazdy rowerem w celu zmniejszeniu ilości plagi rowerowej, a tym samym polepszenia wyników w statystykach.
Nie, znaczy się statystyki tak ale cel to łatanie budżetu :)

Drogi rowerowe i całą ta infrastruktura to największe zło dla rowerzystów i tu nie ma co dyskutować.
W naszym krajowym wykonaniu niestety tak.
Tytuł: Odp: Wypadki, kolizje, przypadki, zdarzenia... cz.II
Wiadomość wysłana przez: storm w Lipiec 09, 2015, 09:50:34 pm
Zastanawiacie się dlaczego są tak złe opinie o rowerzystach w mieście?
Oto wyjaśnienie.
Wieczór, 21 z minutami, szarawo się robi. Podjeżdżam (SLRem) pod okoliczny mały sklepik spożywczy znanej sieci handlowej na 5 liter. Sklepik mały, powierzchnia mniejsza niż mój pokój (20m2). Zsiadam, wyjmuję portfel i... widzę jak przy drzwiach do sklepu zatrzymuje się góral, zsiada panienka i... podnosi rower i pcha się do sklepu do środka z nim. Zaskoczenie takie, że aż się odezwałem:
- Z rowerem do... sklepu?
Odzywam się zdziwiony i... niezadowolony, bo rower brudny i wcale nie wygląda na jakieś super cudo. Ale co ja tam wiem. Co słyszę w odpowiedzi?
- TAK!!! Do SKLEPU! I TEJ PANI TO NIE PRZESZKADZA!!!
Wszedłem za nią, słysząc jak coś tam jeszcze gada pod regałami o rowerze w sklepie, że go nie moze zostawić czy coś takiego.
A ja dalej się zastanawiam - czy nieposiadanie zapięcia ma tłumaczyć wsadzanie zasyfiałego roweru do sklepu spożywczego? Utrudnianie innym robienia zakupów i poruszanie się po malutkim pomieszczeniu?

P.S. Nie, nie zapiąłem SLRa wchodząc do sklepu ;)
Straszne problemy są z tymi pionowymi rowerami.
Tytuł: Odp: Wypadki, kolizje, przypadki, zdarzenia... cz.II
Wiadomość wysłana przez: Danielasty w Lipiec 10, 2015, 08:12:27 am
jesli nie ma ludzi, a nie było, do sklepu śmiało mozna wprowadzic rower :) jest tu u nas normalne i nikt raczej nie wyprosi :)
Tytuł: Odp: Wypadki, kolizje, przypadki, zdarzenia... cz.II
Wiadomość wysłana przez: storm w Lipiec 31, 2015, 05:59:54 pm
Przyznam, że doznałem SZOKU...
Wracam sobie z pewnego sporego marketu, objuczony niesamowicie w sakwach,a  nad sakwami w dodatku jeszcze wielki kosz na śmieci, zasłaniający mnie z tyłu kompletnie. Jadę sobie chodniczkiem w kierunku Gdańskiej oddalając się od Focusa, kończy się Park Witosa, skręcam do przejścia dla pieszych. 1 samosmród, drugi.... ooo, zatrzymał się. Przepuszcza mnie! SZOK.
Przejechałem na środek jezdni, zatrzymałem się i... SZOK, saosmród z drugiej strony od razu mnie przepuszcza! SZOK!

Normalnie..... CYWILIZACJA??? Kultura?! Europa?!
Ale jak to?! Tak szybko?!

Czas wrócić na ziemię.
W drodze do marketu, kiedy jeszcze jechałem na pusto mijał mnie jakiś staroć 15-20 letni i trąbił. I nadal nie wiem o co mu biega. Ślepy i nie widzi low racera?
Tytuł: Odp: Wypadki, kolizje, przypadki, zdarzenia... cz.II
Wiadomość wysłana przez: Mhrok w Sierpień 01, 2015, 01:02:04 am
Zdecydowanie, taki przypadek mi się trafił.
Dla ciekawskich: Z mufy mi się aluminium wysunęło.
(http://i.imgur.com/tJ5oGGPm.jpg) (http://imgur.com/tJ5oGGP)
Tytuł: Odp: Wypadki, kolizje, przypadki, zdarzenia... cz.II
Wiadomość wysłana przez: tomo w Sierpień 01, 2015, 05:37:32 am
To je amelinium, tego nie skleisz ;D
A na poważnie- szkoda, już druga, po awarii suportu, katastrofa w Twojej poziomce.
Czy przed nałożeniem laminatu na alu, szorstkowałeś jakoś ten profil?
Tytuł: Odp: Wypadki, kolizje, przypadki, zdarzenia... cz.II
Wiadomość wysłana przez: Mhrok w Sierpień 01, 2015, 09:33:49 am
To łączenie było pierwszym, jakie wykonywałem. Jako jedyne zostało wykonane w oparciu o włókno węglowe. Z tego co widzę to profil był zbyt mało zmatowiony. Łączenie puściło dopiero po 16 miesiącach użytkowania i kilku tysiącach kilometrów. Jak na rzecz robioną "na oko" jako pierwszą to jest to moim zdaniem niezły wynik.
Dodam, że kompozyt jest nadal twardy jak skała, jakbym wcisnął profil na miejsce i go tam przykleił to jeździłoby dalej.
Tytuł: Odp: Wypadki, kolizje, przypadki, zdarzenia... cz.II
Wiadomość wysłana przez: tomo w Sierpień 01, 2015, 10:51:20 am
Jak mufa z laminatu jest cała, to można profil porządnie zmatowić (potraktować grubym papierem ściernym, lub wręcz pilnikiem do metalu) i wkleić na jakiś klej strukturalny, lub żywicę epoxy.
Tytuł: Odp: Wypadki, kolizje, przypadki, zdarzenia... cz.II
Wiadomość wysłana przez: bzaborow w Sierpień 01, 2015, 09:57:21 pm
Jak mufa z laminatu jest cała, to można profil porządnie zmatowić (potraktować grubym papierem ściernym, lub wręcz pilnikiem do metalu) i wkleić na jakiś klej strukturalny, lub żywicę epoxy.
Podpisuje sie pod tym - moj stary rower SWB byl w podobny sposob wykonany (laminatowe mufy na alu) i tez puscil w bardzo podobnym miejscu po ~3kkm. Naprawa przez lepsze zmatowienie i przyklejenie dobrym klejem epoksydowym pozwolila przejechac kolejne 10kkm az do zbudowania nastepnego (klejem dobrym = takim z dodatkami polepszajacymi adhezje, nie zwykla zywica do laminowania).
Tytuł: Odp: Wypadki, kolizje, przypadki, zdarzenia... cz.II
Wiadomość wysłana przez: storm w Sierpień 12, 2015, 10:33:25 am
Ręce człowiekowi same opadają po prostu...
Jadę rano do pracy, przede mną gdzieś tam czerwone w oddali więc się nie spieszę. Z lewej pojawia się samosmród, wpasowuje się bezpiecznie przede mną i zajmuje sobie miejsce na moim pasie. OK. Spoko!
Ale za chwilę robi to jakis większy sedan i gdyby nie hamulec i odskoczenie w prawo - gość by miał zarysowane drzwi i tył z prawej strony bo tak się wpychał na chama. Omijam gada  - patrzę a tam taki podsuszony dziadzio. Ochrzaniłem i jakem bydlę niespotykane wepchałem się dalej przed kilka innych samochodów.

Bo im się spieszy? A ja to co? Na grzybki jadę z rana? W zaczynający się MEGAUPAŁ? Nudzi mi sie i kręcę się po ulicach rowerem tak dla jaj?

Już pomijam fakt, że potem taki dziadzio miałby rysę i ja pewnie miałbym być wg niego winny botakijusz?
Tytuł: Odp: Wypadki, kolizje, przypadki, zdarzenia... cz.II
Wiadomość wysłana przez: Joachim w Sierpień 12, 2015, 09:08:27 pm
Jak na razie mam same pozytywne zachowania wokół mnie, np. samochody zamierzające skręcić w podporządkowana zatrzymują się i mnie przepuszczają! Wiem, iż spowodowane jest to zapewne okolicznością, iż jedzie coś dla nich niespotykanego i puszczają mnie tylko dlatego, że chcą się chwilę przyjrzeć, ale to i tak dla mnie miłe :)
A za używanie drogi asfaltowej, podczas gdy obok jest śmieszka tylko raz zostałem obtrąbiony przez samochód służbowy Konsalnet-u, ale ponieważ i ja mam klakson, 113dB, to mu "oddałem" :) I nadal nie zamierzam jeździć śmieszką, skoro osiągam spokojnie 40 km/h, a na niej co chwile hopki z wjazdów na posesje.
Tak na marginesie - ta śmieszka to część Green Velo...
Tytuł: Odp: Wypadki, kolizje, przypadki, zdarzenia... cz.II
Wiadomość wysłana przez: storm w Sierpień 12, 2015, 09:39:36 pm
@Joachim - czy obok tej śmieszynki rowerowej jest zakaz jazdy rowerem B-9: http://wrower.pl/images/strony/007/normal/znak_b9.png ???
Bo jeśli nie ma, to łochroniaszyki z Konsalnetu mogą cię cmoknąć co najwyżej.
Tytuł: Odp: Wypadki, kolizje, przypadki, zdarzenia... cz.II
Wiadomość wysłana przez: Joachim w Sierpień 13, 2015, 09:22:22 pm
Storm, jest na pewno od strony miejscowości Końskie, ale ja jechałem w stronę Końskich... i wtedy nigdzie po drodze takiego znaku nie widzę, a już na pewno ni pojawia się on po każdym skrzyżowaniu, z którego przecież mogłem na ta drogę wyjechać i tego będę się trzymał :)
Jako, ze mam szczęście mieszkać w okolicy, to miałem i to, by w czasie remontu/budowy drogi często tamtędy jeździć. Ustawianie znaków na koniec to był istny dramat, teren zamieszkały przesuwał się na odcinku 4 km, a tablica z odległością była ustawiona w dwóch egzemplarzach, co dwa metry.
Druga sprawa, że jeszcze trajki nie zmierzyłem dokładnie, ale do 90 cm jej niewiele brakuje przy przednich kołach. Z lusterkami na pewno 90 przekracza.
Tytuł: Odp: Wypadki, kolizje, przypadki, zdarzenia... cz.II
Wiadomość wysłana przez: storm w Sierpień 13, 2015, 11:01:11 pm
Cóż - w tej sytuacji tym bardziej należałoby przeprowadzać co 1-2 lata obowiązkowe doszkalanie kierowców.
Tytuł: Odp: Wypadki, kolizje, przypadki, zdarzenia... cz.II
Wiadomość wysłana przez: storm w Sierpień 28, 2015, 01:28:23 pm
Wyjechałem sobie dzisiaj na ulicę - na chodniczek, co by sprawdzić działanie FWD LR. I tak sobie jadę, przy przystanku PKS/MZK wymijam kupę ludzi, pojechałem dalej i wracam. To samo miejsce, powoli się przeciskam między ludźmi, a tu... baba z telefonem. Obrócona bokiem i tyłem do mnie robi sobie krok w bok, obraca się i... wpada mi pod rower. Nie jechałem szybko, więc skończyło się tylko na przeprosinach. jednakże - ta ilość telefonujących... którzy MUSZĄ KONIECZNIE dzwonić w różnych sytuacjach i wpadają pod koła samochodów, rowerów - zaczyna być denerwująca. (co nie zmienia faktu, że oczywiście mnie na chodniku być nie powinno, etc etc, moja wina.)
Tytuł: Odp: Wypadki, kolizje, przypadki, zdarzenia... cz.II
Wiadomość wysłana przez: storm w Sierpień 28, 2015, 06:32:10 pm
Ręce mi opadają... Wsiadając do pociągu, otwieram sobie drzwi, powoli ładuję się z jedną sakwą, już po plecach mi wchodzi jakiś dziadek, cofam się po rower, i go wsadzam z niskiego peronu, przez co ten oczywiście mi upada na podłogę w wagonie. Druga sakwa ląduije obok i... Obok pojawia się jakiś babsztyl. I on KONIECZNIE TERAZ musi przejść tam gdzie ja. Proszę, niech przejdzie. Oczywiście nie może, bo rower leży skosem, nie ma jak przejść. Ale ta się dalej pcha i dopiero po wytłumaczeniu, żeby się nie pchała, bo też idę w tą stronę do przedziału rowerowego metr dalej - cofa się i daje mi ruszyć rower. Normalnie... porażka. Zero IQ.
Ale to nie koniec.
Połowa drogi do stolicy, gdzieś na jakiejś stacji wsiada kilku podgolonych, jeden z nich z zielonkawą koszulką "Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych". Pewnie wojacy... Rozłożyli się w przedziale rowerowym za moimi plecami, przez jakiś czas był spokój. Aż w pewnej chwili podnoszę się, zerkam... a tam wojaczek siedzi na moim rowerze! WTF?! Co to do jasnej, jego czołg?! Transporter, że tak sobie wsiada?! Wylazłem do przedziału, wyjaśniłem:
- mój rower, i na nim siadam tylko ja
- w przedziale rowerowym jadą rowery
- normalni ludzie jadą w przedziałach na siedzeniach a nie siedząc na podłodze w przedziale rowerowym.
Myślicie, że pomogło? Część przeniosła się do mojego przedziału. Druga część najchętniej to by pewnie stała albo siedziała w PR dalej.
Teraz dalej tam stoją w wejściu do PR i rozmawiają, chyba popalając... Dobrze, że to już Łowicz...
Tytuł: Odp: Wypadki, kolizje, przypadki, zdarzenia... cz.II
Wiadomość wysłana przez: Danielasty w Sierpień 28, 2015, 07:09:10 pm
bydgoszcz odpocznie :)
Tytuł: Odp: Wypadki, kolizje, przypadki, zdarzenia... cz.II
Wiadomość wysłana przez: szydziu w Sierpień 28, 2015, 08:55:04 pm
Ręce mi opadają...  Obok pojawia się jakiś babsztyl. I on KONIECZNIE TERAZ musi przejść tam gdzie ja.  Ale ta się dalej pcha i dopiero po wytłumaczeniu, żeby się nie pchała, bo też idę w tą stronę do przedziału rowerowego metr dalej - cofa się i daje mi ruszyć rower. Normalnie... porażka. Zero IQ.

Po pierwsze - rozwaliłeś się z tym rowerem jak byk w pokrzywach i masz pretensje do ludzików że chcą przejść. Wykup sobie salonkę to nie będą się kręcili :)
Po drugie - widać że nie masz żony - doszukujesz się u kobiet racjonalnego myślenia ;)
bydgoszcz odpocznie :)
Storm mieszka w BRZydgoszczy, w Bydgoszczy on tylko wojuje na dworcu z SOK-istami ;)
Storm skoro dla Ciebie taką traumą jest podróż z PKP - nie zastanawiałeś się nad zmianą środka lokomocji?
Tytuł: Odp: Wypadki, kolizje, przypadki, zdarzenia... cz.II
Wiadomość wysłana przez: storm w Sierpień 28, 2015, 11:22:16 pm
@Szydziu:
- jaki znowu byk w pokrzywach? ;) Po prostu pakuję się z trudem do wysoko postawionego wagonu, więc ładuję się "na raty". A jak ludzikom się nie podoba - mają 2 wejście na drugim końcu wagonu.
- nie obrażaj kobiet - są tu na Forum wspaniałe Kobiety, które i myślą i są wspaniałymi Rowerzystkami :D
- nie nie nie. Brzydgoszcz = Bydgoszcz. Ale ponieważ mi się ona nie podoba, więc... dla mnie to jest BRZydgoszcz
- niestety, ale tylko PKP póki co wozi rowery pasażerów, więc żadne tam busy nie wchodzą w rachubę. Aczkolwiek pewnie gdybym miał lepszą kondychę - pewnie bym przypedałował :D

Przybywszy do stolicy - wsiadłem na rower i... wyjechałem na wspaniałe, 3-4 pasmowe ulice... WOW! Tyle przestrzeni! I oczywiście te niedokończone śmieszynki rowerowe, z dziurami pomiędzy różnymi odcinkami na Prostej i Kasprzaka, te guziki na rondzie ONZ (pshaw! wtf?! @Raffi, kto to zaprojektował i kto to przepuścił?!).
Tytuł: Odp: Wypadki, kolizje, przypadki, zdarzenia... cz.II
Wiadomość wysłana przez: storm w Wrzesień 15, 2015, 06:53:32 pm
Brzydgoszcz, Kamienna X Gdańska przy torach tramwajowych odchodzących w lewo.
Jadę z północy po smieszynce, wjeżdżam na zielonym, kiedy jestem pośrodku zaczynają mrugać. I w tym momencie z Gdańskiej skręca spory SUV w swoje prawo... Widzi mnie czy nie? Dłonie na klamkach i... udaje, że nie widzi? Skręca i pełnym gazem przelatuje tuż przede mną. A gdybym nie hamował i skorzystałz  pierwszeństwa, które mi się należało, to co???

W oknie zobaczyłem jeszcze nieco zdziwiony ryjk jakiegoś babsztyla i poleciała dalej. Akurat jechałem w tą samą stronę - gdybym nie był zjarany po wczorajszym wyjeździe to bym ją złapał przed światłami na następnym skrzyżowaniu. Ale niestety. Durny babsztyl dalej będzie rozjeżdżał rowerzystów...

A propos wczorajszego - nie ma to jak zostać "wyprzedzonym"(?) przez COŚ lecące 120-150 km/h po ciemku, w lesie. Dobrze, że kretyn leciał lewą stroną drogi, ale... Co by było, gdyby tam szedł pieszy?
Tytuł: Odp: Wypadki, kolizje, przypadki, zdarzenia... cz.II
Wiadomość wysłana przez: tomo w Wrzesień 19, 2015, 02:28:46 pm
Jadę poziomo do pracy. Delikatnie z górki, wiatr sprzyjający, prędkość w okolicach 35- 38 km/h, ruchu zero, bo rano bardzo. Wtem z bocznej uliczki wybiega niskopodwoziowy czarny kundelek i zaczyna biec w moją stronę środkiem asfaltu. Myślę sobie- nieklawo, dotychczas każdy pies, widząc mnie i mój rower za punkt honoru obierał sobie pogonić mi kota, a przynajmniej obrzucić mięsem przez ogrodzenie. No nic- cisnę w pedał, najwyżej burka wezmę na szybkość.
Karma była jednak łaskawa. Pieseł jak mnie zobaczył, zatrzymał się, odwrócił i zaczął spierniczać. Ja, jako, że szkoda mi było prędkość wytracać- i chcąc wziąć odwet za wszystkie sytuacje, kiedy to ja musiałem oddawać pole- usiadłem mu "na kole". Pies tak komicznie wyglądał, bo krótkie nóżki nie ułatwiały mu biegu, i co raz oglądał się za siebie z paniką w oczach, że nie wytrzymałem i beczałem ze śmiechu. Dobrze, że pora ranna była, bo jakby mnie ktoś zauważył, to za wariata pewnie by mnie wziął. Koniec końców- przegoniłem psa dobre 500 metrów, zanim skręcił w krzaczory, ale humor miałem cały dzień :)
Druga sytuacja:
To może być inspiracja dla kogoś, dla kogo poziomki są już zbyt maistreamowe i za mało hipsterskie.
Wracając z pracy minąłem się z panem popylającym na HULAJNODZE- z przodu 28, z tyłu 20 cali- coś w ten deseń:
(https://www.omega-fitness.pl/dane/full/3ab521529cba4814961ea4c683fabd25.jpg)

 Na widelcu lowrider, na lowriderze dwie mega zapakowane sakwy Crosso DRY ( żółte- jakby ktoś pytał). A myślałem, że na drodze nic mnie już nie zaskoczy. Przez moment nawet chciałem zawrócić i cyknąć fotkę, ale dałem spokój.
Tytuł: Odp: Wypadki, kolizje, przypadki, zdarzenia... cz.II
Wiadomość wysłana przez: Franc w Wrzesień 19, 2015, 05:24:41 pm
Kiedyś widziałem jaką parę na takich hulajnogach, dodatkowo, pan miał nad tylnym kole, fotelik dla dzieciaka z dzieckiem :)
Tytuł: Odp: Wypadki, kolizje, przypadki, zdarzenia... cz.II
Wiadomość wysłana przez: kaczor1 w Wrzesień 19, 2015, 08:05:20 pm
To może być inspiracja dla kogoś, dla kogo poziomki są już zbyt maistreamowe i za mało hipsterskie.

czy ja wiem
https://youtu.be/wSQ57R653L4 (https://youtu.be/wSQ57R653L4)

Jest to całkiem popularne - oczywiście nie w naszym grajdołku
Tytuł: Odp: Wypadki, kolizje, przypadki, zdarzenia... cz.II
Wiadomość wysłana przez: gajowy w Wrzesień 19, 2015, 08:21:28 pm
W sierpniu widziałem dwie takie hulajnogi obładowane sakwami.  :D Goście pomykali drogą wylotową z Poznania w kierunku Lubonia.
Tytuł: Odp: Wypadki, kolizje, przypadki, zdarzenia... cz.II
Wiadomość wysłana przez: szydziu w Wrzesień 19, 2015, 09:00:35 pm
czy ja wiem
https://youtu.be/wSQ57R653L4 (https://youtu.be/wSQ57R653L4)

Jest to całkiem popularne - oczywiście nie w naszym grajdołku
tam się całuje dwóch facetów - ble ;)
Tytuł: Odp: Wypadki, kolizje, przypadki, zdarzenia... cz.II
Wiadomość wysłana przez: hansglopke w Wrzesień 19, 2015, 10:23:01 pm
Czego to ludzie nie wymyślą żeby ich dupy nie bolały. A wystarczy się przesiąść na wygodny rower.
Tytuł: Odp: Wypadki, kolizje, przypadki, zdarzenia... cz.II
Wiadomość wysłana przez: tomo w Wrzesień 20, 2015, 01:11:19 pm
tam się całuje dwóch facetów - ble ;)

I to parę razy ;)
Tytuł: Odp: Wypadki, kolizje, przypadki, zdarzenia... cz.II
Wiadomość wysłana przez: tomo w Październik 07, 2015, 09:09:07 am
Chwalę się:
Licznik rowerowy zerowałem w lipcu (zmiana baterii), i wczoraj pękło 1000 km. Dla niektórych to pewnie śmieszny dystans, ale ja po raz pierwszy zobaczyłem go na własnym liczniku.
Tytuł: Odp: Wypadki, kolizje, przypadki, zdarzenia... cz.II
Wiadomość wysłana przez: gajowy w Październik 07, 2015, 09:42:16 am
Chwalę się:
Licznik rowerowy zerowałem w lipcu (zmiana baterii), i wczoraj pękło 1000 km. Dla niektórych to pewnie śmieszny dystans, ale ja po raz pierwszy zobaczyłem go na własnym liczniku.
Mam to samo. W niedzielę wskoczyło na 1002km. Dystans ten pokonałem po 2 miesiącach jazdy  ;D
Tytuł: Odp: Wypadki, kolizje, przypadki, zdarzenia... cz.II
Wiadomość wysłana przez: Franc w Październik 07, 2015, 09:57:25 am
Hansa', Pająka' ani Live' nie przebiję, ale 860km w samym wrześniu :D
Tytuł: Odp: Wypadki, kolizje, przypadki, zdarzenia... cz.II
Wiadomość wysłana przez: gajowy w Październik 07, 2015, 10:42:57 am
Mnie ogranicza brak czasu. Mogę pozwolić sobie na wyjazd 3-4 razy w miesiącu i jadę wtedy ok. 100-150km 8)
Tytuł: Odp: Wypadki, kolizje, przypadki, zdarzenia... cz.II
Wiadomość wysłana przez: koncki w Listopad 17, 2015, 10:01:03 pm
Miałem wczoraj kolizję z  czarnym Golfem. Kierowca wymusił pierwszeństwo na przejeździe rowerowym (na rondzie) i oberwał w bok zębatką, a dokładnie łańcuchem, bo akurat łańcuch był na największej zębatce. Oczywiście zamiast przeprosin usłyszałem pytanie, czy mój rower nie ma hamulców ;D. Po tym pytaniu już wiedziałem, że facet nie wie o co chodzi i że potrzebna będzie policja. Cała procedura od wezwania do wystawienia mandatu trwała 1,5 godziny (podobno system policji nie odpowiadał no i policjantka przyznała się, że dzwoniła po konsultacje do drogówki). Oczywiście sprawca siedział sobie wygodnie w swoim buraczanym czarnym Golfie, a ja musiałem stać przez ten czas na chodniku. "Smaczki" z całej akcji:
1) Kierowca twierdził, że powinienem się zatrzymać na wysepce a policjantka prawie to kupiła, ale zadzwoniła do drogówki i ją naprostowali. Ja zeznałem, że zamiast się zatrzymać widząc mnie na przejeździe to jeszcze przyspieszył, żeby przejechać przede mną.
2) Na samochodzie były ewidentne ślady kolizji, ale kierowca uparcie twierdził, że nie było żadnej kolizji, tylko że to ja go kopnąłem w samochód :o. Skumał widocznie, że za kolizję jest większy mandat, niż za wymuszenie pierwszeństwa a straty były i tak tylko po jego stronie. Twierdził też, że wjechałem w niego specjalnie, żeby "zarobić na nowy rower" ;D (nadal nie wiem jak to wykorzystać, może ktoś podpowie?).
Skończyło się na mandacie 500 zł i 6 pkt. karnych. Kierowca żalił się jeszcze policjantce, że może i owszem miałem pierwszeństwo, ale mimo wszystko mogłem się zatrzymać...
Tytuł: Odp: Wypadki, kolizje, przypadki, zdarzenia... cz.II
Wiadomość wysłana przez: storm w Listopad 18, 2015, 01:00:17 am
@Koncki - miałem to samo kilka tygodni temu w Brzydzi. Też przejeżdżałem przez ulicę z wysepką, miałem zielone, dla co to znaczy dla kretynka co ma warunkowe zielone? Szczęśliwie wyhamowałem, bo mam ograniczone zaufanie... I w zasadzie to gdybym od razu skręcił na jezdnię, a nie na śmieszynkę z zkostki downa, to bym gościa dorwał na następnych światłach. Więc po co mu ten pośpiech?

Ciekawą sytuację miałem jakiś czas później na Rondzie Jagiellonów. Byłem na rondzie, przepisowo oświetlony, bo już zapadała noc. Przejeżdżam w kierunku na prosto, prawym pasem, a nagle tuż przede mną środkowym pasem z prawej strony wyjeżdża SUV. Znów - gdybym nie hamował - to by gostek miał fajne ślady na drzwiach. Co ciekawe jak mus ię wydarłem, to się zatrzymał na torach tramwajowych kilkanaście metrów dalej i chyba się zastanowił - co widział a na co nie zwrócił uwagi.

Najlepsze zdarzenie... http://tiny.pl/gg9lp
Tak jak widać na Street View - w miejscu gdzie stoi ten spychacz - stały sobie dwie dorosłe osoby. Skręcam z jezdni przepisowo i w tym momencie, kiedy jestem już prostopadle do chodnika - zza tych dwóch osób, jakichś dwóch głupich bab, wyskakuje mały dzieciak, tak na oko 3 latka... Oparł się o rower, po czym go któraś z kobiet odciągnęła, ale było... "ciekawie". Dobrze, że nie mieli pretensji o nic, ale pewnie gdybym jechał pionowcem to bym usłyszał coś w stylu: "jak ty jeździsz! dziecko mi rozjeżdżasz!".
Tytuł: Odp: Wypadki, kolizje, przypadki, zdarzenia... cz.II
Wiadomość wysłana przez: dziantek w Listopad 26, 2015, 06:44:01 am
Ostatnio zaliczyłem swoją pierwszą smycz. Miałem może z 25 na liczniku, którego nie mam, a tu jak mnie coś nie szarpnie...faktycznie przejechałem blisko faceta, może z pół metra, ale, żebym go aż tak wkurzył, żeby mnie miał ręką pociągnąć za plecak (taka była moja pierwsza myśl podczas podróży na asfalt). Na szczęście obróciło mnie na bok i trochę na plecy, a że miałem czipsy i dwa piwa w puszce w plecaku, to trochę odebrały energę uderzenia i wgniecenia zostały tylko na aluminiowych puszkach, aluminiowa rama szosy uratowana, ale obdarłem pedał, szybkozamykacze, kierownicę i lewa owijka do wymiany, no i jeszcze plecak zaliczył dziurę, a ja stłukłem nadgarstek.

Po prawej wielki facet, po lewej nanopiesek, a przez całą ścieżkę mikrosznurek. Ja się podnoszę i nawet nie zorientowałem się, że to ten sznurek mnie zatrzymał, więc do faceta podchodzę i wkurzony pytam czemu mnie tak złośliwie złapał za plecak, a on mi pokazuje postrzępiony kawałek sznurka bez pieska na końcu i mówi, że nie, że to nie tak, że to smycz, ale dopiero jak odjechałem dotarło do mnie, że to faktycznie może być prawda, z tym, że to nie żadna smycz, a zwykły sznurek, no ale jak człowiek w szoku, to nie kontaktuje najlepiej. Przynajmniej piwo z pokancerowanej puszki było jeszcze zimne, więc Zespół Stresu Pourazowego udało się szybko przytłumić. Uprzedzę, że przed incydentem nie spożywałem alkoholu...tylko po  :P

Jakieś dwa tygodnie później znowu miałem incydent ze smyczą...tym razem było już ciemno, jacyś ludzie po prawej, moją ścieżka i krzaki po lewej, no a żeby rowerzysta się nie nudził, to w tych krzakach oczywiście pies i smycz poprzez ścieżkę na kursie zderzeniowym. Okej, może tym razem nie był to sznurek, ale smycz czarna jak ta noc. Wyhamowałem, odetchnąłem, zwróciłem uwagę  ::) Teraz jak widzę właścicieli czworonogów z odblaskową smyczą, to od razu chcę rozdawać medale za wzorową postawę.
Tytuł: Odp: Wypadki, kolizje, przypadki, zdarzenia... cz.II
Wiadomość wysłana przez: Yin w Listopad 26, 2015, 10:46:57 am
Te rozciągane smycze to plaga, nie dosyć że tego faktycznie nie widać to jeszcze uczy psa złych nawyków ( zwierzak ciągnie zamiast iść przy nodze), nie mówiąc o jakiekolwiek kontroli nad zwierzakiem kiedy jest zagrożony ( lub sam stanowi dla kogoś zagrożenie). Jak tylko mijam kogoś z taką smyczą i mam chwilę to przystaję i staram się uświadomić ze takiej smyczy nie widać. Jak dotąd same uprzejme reakcje.
Tytuł: Odp: Wypadki, kolizje, przypadki, zdarzenia... cz.II
Wiadomość wysłana przez: gajowy w Listopad 26, 2015, 01:05:50 pm
A pies przeżył?:D Jemu też chyba się należy piwko po tym zdarzeniu. :D
Tytuł: Odp: Wypadki, kolizje, przypadki, zdarzenia... cz.II
Wiadomość wysłana przez: Danielasty w Listopad 26, 2015, 09:40:10 pm
kolega miał akcje z yorkiem i smyczą wieczorem, jedziemy 25, ja wtedy wigry jeszcze asafalt dobry, spdki zapiete no to jazda kumpel nagle hamuje a pies ... lece bo chce zaczął hamować i przestał - dlaczego? smycz i energia powstała przecieła pancerz i linkę od hamulców ;D
Tytuł: Odp: Wypadki, kolizje, przypadki, zdarzenia... cz.II
Wiadomość wysłana przez: dziantek w Listopad 27, 2015, 12:50:31 am
Szczerze mówiąc, to pieska zarejestrowałem tylko przed zdarzeniem, ale skoro sznurek się rozerwał, to chyba też go porządnie pociągnęło, zwłaszcza, że za szyję i gdzieś się tam pewnie kręcił skołowany. Dobrze, że pan nie trzymał pieska na stalowej lince :)

Ostatnio jeszcze miałem incydent...jadę ścieżką po lewej, poniżej 30km/h, po prawej chodnik z jednym pieszym...pieszy zauważył mnie kątem oka i tylko jak mnie zobaczył, to wbiega na ścieżkę, prosto pod moje koła, ja po hamulcach, poderwało mi tył i tak przez chwilę ciągnąłem na przednim, zanim facet przebiegł, ale prawie fiknąłem przez kierę. Trochę dalej po lewej było przejście, więc chyba myślał...zresztą nie wiem co myślał, bo przebiegł na trawę i musiał i tak do przejścia dojść już tą ścieżką rowerową, a brakowało mu ładnych kilkanaście metrów. W ogóle szalona sytuacja, bo jedyny przechodzień w okolicy, ja jedyny rowerzysta na ścieżce, on spokojnie idzie po chodniku, ja spokojnie po DDR, i jak tylko pojawiłem się w jego peryferyjnym polu widzenia, to on siup na ścieżkę - absurdalna reakcja. Obróciłem się, rozłożyłem jedną rękę w geście WTF i krzyczę: Co ty wyprawiasz? Koleś z lekko zawstydzonym uśmiechem odparł: Dobre masz hamulce.
Tytuł: Odp: Wypadki, kolizje, przypadki, zdarzenia... cz.II
Wiadomość wysłana przez: domel w Listopad 27, 2015, 09:01:27 am
Do ochrony przed smyczami itp. proponuję zainstalować sobie WSPS jak w helikopterach  ;D
Tylko dla "hardkorów"!
https://en.wikipedia.org/wiki/Wire_strike_protection_system (https://en.wikipedia.org/wiki/Wire_strike_protection_system)
https://www.youtube.com/watch?v=rm6MwIdY4TA (https://www.youtube.com/watch?v=rm6MwIdY4TA)
Tytuł: Odp: Wypadki, kolizje, przypadki, zdarzenia... cz.II
Wiadomość wysłana przez: 3x3 w Listopad 27, 2015, 10:13:37 am
Podoba mi się ten patent  ;D. Można wykorzystać nóż do cięcia pasów.
Tytuł: Odp: Wypadki, kolizje, przypadki, zdarzenia... cz.II
Wiadomość wysłana przez: fdx w Listopad 28, 2015, 09:32:16 am
Lata temu mialem akcję z psem. Pies ten mieszkal w poblizu dosc uczeszczanej drogi rowerowej i gonil kazdego rowerzyste ktory tam przejezdzal. Jako ze dosc czesto tam jezdzilem to i mnie czesto gonił. Zazwyczaj tylko gonił szczekając ale tego dnia kiedy starałem się mu uciec nie ograniczył się do szczekania ale zdecydował się na ugryzienie.
Pędzę sobie więc położony na kierownicy (pionowym jechałem) żeby mu uciec i poczułem szarpnięcie, usłyszałem jęk psa przelatującego mi nag głową - kundel jeden dziabnął mi tylne koło, siła rozpędu wyrzuciła biedaka w powietrze i  leciał jeszcze daleko do przodu...

Dętka i opona do wymiany ale pies od tego dnia już nie gonił rowerzystów...

(nic mu sie nie stało, tylko stracił chęci na taką zabawę)
Tytuł: Odp: Wypadki, kolizje, przypadki, zdarzenia... cz.II
Wiadomość wysłana przez: Mociumpel w Grudzień 06, 2015, 08:46:52 pm
Jadę dzisiaj na Leśnicę i zza mnie wyjeżdża nagle Policja a za nią kawalkada motocykli  - MIKOŁAJE JADĄ !!!
No to nie cisnę tylko patrzam i patrzam - przejechali, korek samochodów za nimi a ja pomykam dalej ...
Przed Lesnica jest Klub Harleya i tam się całe zbiegowisko zatrzymało i zaczęło rozjeżdżać.
Dojechałem stanąłem i się przyglądam - bo motocykle ładne są.
W pewnym momencie jakiś dziadek w stroju Mikołaja złazi z motocykla i podchodzi.
Szamałem kromkę więc odpowiadałem półgębkiem.
Dziadek: fajny rower
Ja: Yhy
Dziadek: Dobrze jeździ - widziałem jak pomykasz.
Ja: Ano
Dziadek przyglądając się uważniej - a gdzie masz biegi?
Ja: Z tyłu.
Dziadek nie bardzo rozumiejąc o co chodzi (mam Nexusa piastę) - a jak je zmieniasz?
Ja: Leżąc?
Popatrzył chwile na mnie i na rower i obaj zaśmialiśmy się.
Potem przyszło kilka Mikołajów i poodpowiadałem na parę pytań tłumacząc co i jak - ogólnie fajne chłopy ale na rower raczej już nie wejdą ...
Tytuł: Odp: Wypadki, kolizje, przypadki, zdarzenia... cz.II
Wiadomość wysłana przez: Makenzen w Grudzień 17, 2015, 08:12:15 pm
Co za obs...ny dzień. Strzelił mi łańcuch w rowerze, na szczęście byłam już praktycznie u celu podróży. Przypięłam rower, poszłam załatwić co trzeba, wychodzę, patrzę, a tu na moim rowerze umościł się jakiś gówniarz. Pytam: "A szanowny kolega to co tu robi? Proszę zejść z mojego roweru". Gówniarz patrzy na mnie jakby kosmitę co najmniej zobaczył, ale jak już mu wróciła kumacja, zszedł z roweru. Przy okazji zauważyłam, że majstrował mi przy lampce (która zwisała luźno), chyba próbował ją gwizdnąć, ale nie zdążył. Zdążył za to zajumać nakrętkę mocującą od obejmy do tej lampki, co zauważyłam dopiero później.
Tytuł: Odp: Wypadki, kolizje, przypadki, zdarzenia... cz.II
Wiadomość wysłana przez: tomo w Styczeń 02, 2016, 08:35:00 am
Pierwsza jazda w Nowym Roku i już, ku&%a, awaria.
Godzina- po szóstej rano, ciemno, zadupie, -130C, wiatr w mordę i co? No i flak z przodu jak stąd do tamtąd! Do pracy mus się było dostać, ale 2 kilosy pchać rower w espedach- nie życzę nikomu.
Tytuł: Odp: Wypadki, kolizje, przypadki, zdarzenia... cz.II
Wiadomość wysłana przez: aligatorpoczta w Styczeń 02, 2016, 05:27:08 pm
Pierwsza jazda w Nowym Roku i już, ku&%a, awaria.
Godzina- po szóstej rano, ciemno, zadupie, -130C, wiatr w mordę i co? No i flak z przodu jak stąd do tamtąd! Do pracy mus się było dostać, ale 2 kilosy pchać rower w espedach- nie życzę nikomu.
na pionie czy poziomie
Tytuł: Odp: Wypadki, kolizje, przypadki, zdarzenia... cz.II
Wiadomość wysłana przez: tomo w Styczeń 02, 2016, 05:37:14 pm
Poziomo, od roku nie wsiadam na inny rower.
Tytuł: Odp: Wypadki, kolizje, przypadki, zdarzenia... cz.II
Wiadomość wysłana przez: Franc w Luty 27, 2016, 06:00:09 pm
Dowiedziałem się, że jestem gówniarzem :D
Jadę sobie wiejską ulicą (Krasickiego w Nowej Iwicznej), niezbyt szybko bo~25km/h, mijam szkołę, tuż przed spowalniaczem wyprzedza mnie samochód. Blisko, bo blisko, ale ulica szeroka nie jest, prędkość mała, więc mi to ZUPEŁNIE nie przeszkadza. Na spowalniaczu zaczyna mnie wyprzedzać baba jadąca drugim samochodem (znowu blisko, ale dalej mi to nie przeszkadza) i gdy moja głowa jest na wysokości końca bagażnika, włącza prawy kierunkowskaz, zaczyna hamować (jej kierunkowskaz i światła stopu widzę kątem oka - gdzieś widzenie peryferyjne czy coś) i zjeżdża do krawężnika by skręcić w prawo. Qrwa, całe 1.5m mnie jest jeszcze na wysokości jego boku. Walnąłem parę razy w bok samochodu ręką, baba odbiła w lewo, ja zahamowałem, baba skręciła w Szkolną (znaczy w prawo). Objechałem ją a ona wyskakuje z samochodu i się drze "jak jedziesz gówniarzu?" Patrzę na babę - jakaś mamuśka w wieku trzydzieści parę - do mnie per "gówniarzu" :D I, że będzie dzwonić po policję. Odparłem jej tylko, że to ona w trakcie wyprzedzania zajechała mi drogę, więc niech się nad sobą zastanowi i odjechałem do domu pilnować dzieci. Nie chciało mi się z nią wykłócać, choć z drugiej strony to mogło być fajnie jak by policja przyjechała... Nie zachowanie odległości minimum 1m przy wyprzedzaniu pojazdu jednośladowego, zajechanie drogi.....
Tytuł: Odp: Wypadki, kolizje, przypadki, zdarzenia... cz.II
Wiadomość wysłana przez: 3x3 w Luty 28, 2016, 10:47:04 am
Nie chciało mi się z nią wykłócać, choć z drugiej strony to mogło być fajnie jak by policja przyjechała... Nie zachowanie odległości minimum 1m przy wyprzedzaniu pojazdu jednośladowego, zajechanie drogi.....
Byłoby tzw. słowo przeciwko słowu. Chyba że masz świadków, materiał zdjęciowy... Inaczej to tylko strata czasu.
Tytuł: Odp: Wypadki, kolizje, przypadki, zdarzenia... cz.II
Wiadomość wysłana przez: Tehen w Luty 28, 2016, 10:59:15 am
Materiał zdjęciowy a najlepiej materiał video z rejestratora.
Ja coraz bardziej dorastam do tego żeby sobie kamerkę zainstalować bo takich sytuacji jak miałeś Franc w tygodniu mam co najmniej dwie,trzy.

Co najlepsze wszystko na jakichś bocznych drogach.
Tytuł: Odp: Wypadki, kolizje, przypadki, zdarzenia... cz.II
Wiadomość wysłana przez: koncki w Luty 28, 2016, 12:54:20 pm
Nie chciało mi się z nią wykłócać, choć z drugiej strony to mogło być fajnie jak by policja przyjechała... Nie zachowanie odległości minimum 1m przy wyprzedzaniu pojazdu jednośladowego, zajechanie drogi.....
Byłoby tzw. słowo przeciwko słowu. Chyba że masz świadków, materiał zdjęciowy... Inaczej to tylko strata czasu.
No , ale paniusia mogłaby właśnie powiedzieć z rozbrajającą szczerością, że zajechała "gówniarzowi" drogę i nie wie co on teraz chce...
Tytuł: Odp: Wypadki, kolizje, przypadki, zdarzenia... cz.II
Wiadomość wysłana przez: storm w Marzec 23, 2016, 06:27:47 pm
To miejsce, Kraków, skrzyżowanie Miłkowskiego z Kobierzyńską.
http://tiny.pl/g7585
Tak jak widać - jadę sobie rano do roboty w kierunku jak na Street View. Mijam ciąg korkorobów z ich lewej strony, ale widzę że z prawej strony z tej Miłkowskiego wyjeżdża niebieska taksówka. Jakiś klient z przeciwka go przepuszcza, więć hamuję i... Cierpiarz się zatrzymał. Ja stoję na środku skrzyżowania - zasada ograniczonego zaufania. Ale już widzę, że jak on ruszy skręcając w lewo to... przejedzie po przodzie mojego roweru.
Co zrobił cierpiarz? Spojrzał w prawo, podziękował temu co go wpuścił i... ruszył.
Z przodu mojego roweru znajduje się taki mały blat 65T - i to on przejechał mu elegaaaancko po przodzie przednich lewych drzwi... Śliczne, 2 dłuuugie na jakieś 20cm albo więcej rysy do gołej blachy. A ponieważ mi się rower przewrócił ze mną - więc dodatkowo bom walnął mu w plastik zaraz za przednim kołem wyrywając kawał plastiku.
Z taxi wysiadł jakiś młody gostek, lat 2x może. Oczywiście próbował mi wmusić, że to absolutnie moja wina, że to on mnie nie widział i że ja nie miałem prawa tu jechać bo coś tam.
Poczekałem aż skończy, po czym na spokojnie wyjaśniłem mu, że tak tak, ale to ja mam rację, bo on wyjeżdżał z podporządkowanej i to on powinien upewnić się, że przepuszczają go wszyscy uczestnicy ruchu (vide kolizja Bartka Z. kilka lat temu).
Facet próbował jeszcze ode mnie wyciągnąć kasę za uszkodzenie ("no daj pan chociaż pięć dych"). Ale niestety. Kasy nie miałem i mu nie dałem, mimo iż rozumiałem doskonale jego stratę jak i to, że to ja miałem pierwszeństwo. Ale no wiecie - dobra wola i żal, bo koszty napraw blacharsko-lakierniczych nie należą do niskich...
Natomiast kiedy dojechałem do roboty to... Kląłem jak szewc bo lewy półdupek boli mnie przy chodzeniu...


O krakowskich cierpiarzach mógłbym to rozpisać jeszcze kilka linijek - powiem krótko: ci warszawscy przy tych tutejszych to łagodne baranki. Ale i tak ze względu na ostatnie akcje z Uberem i jedni i drudzy mają u mnie [cenzura].


I jeszcze a propos widoczności.
Przedwczoraj jadę sobie na Dworzec PKP. Dojeżdżam do przystanku na którym stoją ludzie, zatrzymuję się za jakimś korkorobem. Czekam. jakiś facet stojący opodal zauważył mnie i:
- A pan to prawo jazdy ma?
[no ja... znowu? Znowu jakiś musi się czepiać nie wiadomo o co? Zignorowałem.]
Chwila ciszy.
- Przecież pana w ogóle nie widać na tym rowerze!
[ eeee, że co i jak??? Żółtek? VG3? High Racer z siedzeniem na 65cm, z wielkim  żółtym kufrem? Nie widać go??? W biały dzień??? + zignorowałem go]
Ja po prostu nie wiem - gdzie ci ludzie mają oczy. Ale przejeżdżając niczym jakiś chodnikowiec chodniczkiem pod Galerię Krakowską - stwierdzam, że lemmingi (piesi) faktycznie są lemmingami. Ich nie odstraszy nawet mrugające Cree XML T6. Dla nich najważniejszy jest telefonik przy uszku. A orientują się co jest grane dopiero na metr przed blatem...
Tytuł: Odp: Wypadki, kolizje, przypadki, zdarzenia... cz.II
Wiadomość wysłana przez: live_evil w Marzec 23, 2016, 10:03:24 pm
Ja miałem dziś podobną sytuację. z tym że wyjeżdżał z podporządkowanej radiowóz, ktoś, kogo wyprzedzałem, postanowił ich przepuścić. Do dzwona brakło centymetrów.
Tytuł: Odp: Wypadki, kolizje, przypadki, zdarzenia... cz.II
Wiadomość wysłana przez: storm w Marzec 31, 2016, 06:45:39 pm
Kraków

Dzisiaj rano wyciągnąłem z mieszkanka FWD ZOXa i pojechałem nim do aktualnej-byłej już roboty porozliczać się. 10km. I jakieś 4 trąbienia/wykrzykiwania. Czemu? Ano wicie-rozumicie - FWD ZOX ma 30cm w siedzeniu fotelika i wg ludzi go... nie widać. Tyle, że łączna wysokość ze mną ma mniej więcej tyle ile mają wysokości normalne samochody sportowe takie jak Ferrari czy lamborgini. Czy mam rozumieć, że one również są niewidoczne? A może wsiadając na FWD staję się...... niewidzialny? ;) Uwaga! Nowa technologia STEALTH! Made by VELOGIC! :D

Żarty żartami. Ale jeśli ktoś uważa, że nie widzi poruszającego(!) się przed nim roweru, pomalowanego a pomarańczowo(!) z odblaskami na żółtych sakwach(!!!) - to niestety odpowiedź może być jedna: oddać prawo jazdy i natychmiast biegiem do okulisty ratować wzrok! W końcu jakby nie było to:
- ruch przyciąga wzrok, więc ruszające się obiekty są lepiej widoczne od tych nieporuszających się
- kolor żółty jest tym ostatnim jaki się widzi zanim się... oślepnie!

Zatem? Skoro nie umieją dostzrec na drodze roweru poziomego to nasuwa się pytanie - na co oni patrzą? Czemu nie noszą okularów?
Tytuł: Odp: Wypadki, kolizje, przypadki, zdarzenia... cz.II
Wiadomość wysłana przez: Tehen w Marzec 31, 2016, 07:03:03 pm
Nie wiem Storm kogo Ty spotykasz na swojej drodze ale ja w swojej 3letniej karierze poziomowca tylko raz usłyszałem że mnie nie widać.
A raczej została mi zwrócona uwaga że nie widać było ręki sygnalizującej manewr skrętu.

I nie odczułem że nie było jakieś złośliwe tylko troska o moje bezpieczeństwo.
Tytuł: Odp: Wypadki, kolizje, przypadki, zdarzenia... cz.II
Wiadomość wysłana przez: bzaborow w Marzec 31, 2016, 08:03:52 pm
Nie wiem Storm kogo Ty spotykasz na swojej drodze ale ja w swojej 3letniej karierze poziomowca tylko raz usłyszałem że mnie nie widać.
A raczej została mi zwrócona uwaga że nie widać było ręki sygnalizującej manewr skrętu.

I nie odczułem że nie było jakieś złośliwe tylko troska o moje bezpieczeństwo.

Ja tam dosyc czesto dostaje takimi tekstami. Mimo istotnie wyzszego roweru i duzego, pomaranczowego kufra. Teksty takie zreszta sa na zmiane z tekstami, ze oslepiam czerwona lampka (czyli za bardzo mnie widac), co swiadczy glownie o tym, ze kierowcy nie dogodzisz;)
Tytuł: Odp: Wypadki, kolizje, przypadki, zdarzenia... cz.II
Wiadomość wysłana przez: szydziu w Marzec 31, 2016, 09:19:20 pm


I nie odczułem że nie było jakieś złośliwe tylko troska o moje bezpieczeństwo.
a Storm odbiera to jako zaczepka ;)
Tytuł: Odp: Wypadki, kolizje, przypadki, zdarzenia... cz.II
Wiadomość wysłana przez: storm w Marzec 31, 2016, 09:30:16 pm
@Tehen - chyba mnie nie zrozumiałeś do końca.
Zauważ 2 rzeczy i sam wyciągnij wniosek:
1. Żółtek - jeździłem nim tutaj wielokrotnie. Obtrąbiony został tu w Krakowie chyba 1-3 razy, raz słusznie za to, że wjechałem i jechałem sobie buspasem. (o ja niedobry! Wanda! Niszczy taxi-buspasy!)
2. FWD ZOS LR - wyjechałem dzisiaj nim RAZ (1 raz) i zostałem obtrąbiony ze 3 razy i kilkakrotnie jeszcze kierowcy mieli do mnie jakieś wąty.
Cechą wspólną dla obu rowerów i przejazdów nimi jest to - że jechałem po tej samej trasie robiąc te same manewry w tych samych miejscach = zawsze trzymając się PoRDa.

Dla mnie wniosek jest prosty - tolerują na jezdni to co nie zmusza ich do większego myślenia.
Jeszcze inna sprawa jest taka - że tak jak zaznaczyłem - to jest Kraków. A tak jak już gdzieś czytałem na innym forum - krakowscy kierowcy są niespecjalnie tolerancyjni wobec rowerzystów.

@Szydziu - jeździłeś tu kiedyś po Krakowie, czy tylko tak piszesz aby napisać? "Nie znam się, ale wypowiem się"?
Tytuł: Odp: Wypadki, kolizje, przypadki, zdarzenia... cz.II
Wiadomość wysłana przez: Tehen w Kwiecień 01, 2016, 02:16:21 am
Jeszcze inna sprawa jest taka - że tak jak zaznaczyłem - to jest Kraków. A tak jak już gdzieś czytałem na innym forum - krakowscy kierowcy są niespecjalnie tolerancyjni wobec rowerzystów.

Ja kilka razy jeździłem ale to jest mało wiarygodne.
Za to koleżanka mieszka tam od dwóch i pół roku i sobie bardzo tematy rowerowe chwali.
Więc chyba "punkt widzenia zależy od punktu siedzenia".

A żeby nie było OT to i ja dorzucę parę groszy od siebie.
Codziennie pokonuję to skrzyżowanie https://goo.gl/maps/2VzuejpTfa52 w centrum Piaseczna z kierunku jak na streetview.
Przedwczoraj z przeciwnego kierunku skręcała w lewo Pani która miała coś z oczami.
Spojrzała w lewo,przepuściła auto z prawej za którym ja wjechałem na skrzyżowanie  i dalej ciśnie pewnie w lewo.
Brakowało dosłownie centymetrów.
Nosz kurfa.
Ja się pytam jak można nie zauważyć dziwadła z przeciwka?
Tytuł: Odp: Wypadki, kolizje, przypadki, zdarzenia... cz.II
Wiadomość wysłana przez: fdx w Kwiecień 01, 2016, 07:11:35 am
Ech na mnie caly czas trabią... szczegolnie kiedy jade poboczem dwupasmówki. Trąbią. Czesto zwalniają patrząc i krzycząc cos, machając rękami... Dzieci ciągną za rękawy rodziców - CO TO JEST? To samochod? Superman? Nie to jest... hm, nie wiem... rower?...
Jakis czas temu ktos zwolnił na dwupasmówce do mojej predkosci i przypatrywal sie dobra chwile tworzac korek na kilkaset metrow...

Jeszcze chwila i bede autografy rozdawal...

Tak to jest jezdzic "dziwadlem" w kraju w ktorym dziwadeł takich nie ma...
Tytuł: Odp: Wypadki, kolizje, przypadki, zdarzenia... cz.II
Wiadomość wysłana przez: storm w Kwiecień 01, 2016, 08:48:04 am
@FDX - wiesz ile razy ja byłem filmowany i ile razy zdjęcia mi robili jadąc obok? ;) Normalnie czułem się jak w ZOO... ;)

@Tehen - tematy rowerowe - kilka niepołączonych ze sobą śmieszynek rowerowych?
Wiem, że niektórzy pomyślą, że znowu się czepiam itede - ale uwierzcie mi: w Krakowie znacznie częściej byłem też wyprzedzany na gazetę niż w Bydgoszczy czy Warszawie.

A co do niewidzenia: "ale ja pana nie widziałam!!!" - typowe dla piękniejszej części społeczeństwa zdanie, które słyszałem jadąc zarówno na pionowcu jak i na poziomce.
Poza tym niestety - kobiety techniczne nie są, nie interesują się jak faceci techniką, więc... Zobaczyła i automatycznie zignorowała to "cudo". Gdyby zobaczyła niezwyczajnego pionowca to by pewnie o nim pamiętała - paradoksalnie.


P.S. Jakby co to ja z Krakowem kończę i za moment będę znowu narzekał na Warszawę ;)
Tytuł: Odp: Wypadki, kolizje, przypadki, zdarzenia... cz.II
Wiadomość wysłana przez: DeVilio w Kwiecień 01, 2016, 10:29:01 am
Storm - mam pomysł, weź piona jakiegoś tak dla testu zrób tak z 15km po mieście - ciekaw jestem ile razy powiedzą że Cię nie widać bo przecież rower - a cóż to takiego jest? ;)

sorki za ot.
Tytuł: Odp: Wypadki, kolizje, przypadki, zdarzenia... cz.II
Wiadomość wysłana przez: storm w Kwiecień 01, 2016, 12:34:16 pm
@Devilio - nie pisałem? W listopadzie i grudniu jeździłem do Pruszkowa 10km i tyle samo z powrotem. Jest różnica w zachowaniu kierowców. Pionowca ignoruja i wymijają kiedy tylko się da. Z kolei UFO poziome powoduje, że kierowca najpierw się zastanawia co to jest a dopiero potem wyprzedza. I nie wiedząc CO wyprzedza - robi to w odpowiedniej odległości. Bo i też poziomka jest niższa więc musi wziąć większy dystans aby widzieć z boku czy wyprzedził już czy nie.
Tytuł: Odp: Wypadki, kolizje, przypadki, zdarzenia... cz.II
Wiadomość wysłana przez: storm w Kwiecień 01, 2016, 05:52:29 pm
Kraków
Współbohater: KR 168VX, niebieskie Cinquecento
Kapelanki X Słomiana -> Kapelanki X Dworska.
[ http://tiny.pl/g7lfv z widokiem co jest po prawej stronie ]
Zapakowany po dach, czyli wypełnione obie sakwy na maksa jadę sobie ulicą Kapelanki. Jedzie się jako tako - górki, dołki i nierówna nawierzchnia. W pewnej chwili widzę w lusterku za sobą coś niebieskiego bez zapalonych świateł przednich, zbliża się toto do mnie szybko, trąbi i wyprzedza na gazetę. Niestety - przed sobą ma sygnalizację świetlną z czerwonym, więć doganiam go i zatrzymuję się obok. Dosyć głośno przypominam starszemu (ok. 60 lat) gościowi, że ma niewłączone światła. Facet rzuca się i zaczyna kręcić korbą po czym wrzeszczy do mnie, abym się zamknął ;D i wskazuje gdzieś na prawo, twierdząc, że tam jest droga dla rowerów. OCH JEJ. I co z tego???
W tym momencie zapala się zielone, więc ruszam przed niego, słysząc za sobą jak gość maltretuje skrzynię biegów próbując ruszyć tak samo szybko jak ja swoim Cinquecento ;)))
Oczywiście dogania mnie za moment, znowu trąbi i ponownie wyprzedza na pół gazety. Zabolało go :)

Żałuję niesamowicie, że nie mam jeszcze kamerki. Gdybym ją miał - nieco punktów + niezły, wysoki mandacik byłby w drodze do szanownego pana starszego :D
Mógłbym też zadzwonić na Policję i poczekać z panem starszym na jej przyjazd. Ciekawa byłaby mina starszego pana, gdyby się dowiedział, że to co mi wskazywał to... ciąg pieszo-rowerowy i nie mam obowiązku po nim jechać :D Facet pewnie by zawału dostał. Ale by się wtedy burzył: "jak ja zdawałem egzamin na prawo jazdy to....!" + "za moich czasów to....!!!" ;)))

Poważniej: jak ktoś nie zna przepisów drogowych i naraża zdrowie innych uczestników ruchu drogowego na uszczerbek - to niestety, ale prawa jazdy mieć nie powinien, a kto wie czy i autka tym bardziej. Dzisiaj taki stary idiota grozi mi wypadkiem ze skutkiem śmiertelnym - a jutro może faktycznie w swojej wściekłości, że ma małego - rozjechać innego rowerzystę.
Tytuł: Odp: Wypadki, kolizje, przypadki, zdarzenia... cz.II
Wiadomość wysłana przez: szydziu w Kwiecień 01, 2016, 08:34:11 pm
Storm. Jezdzilem. Autem. Nie widzialem rowerzystow. Widzialem za to cala mase autokarow :)
Tytuł: Odp: Wypadki, kolizje, przypadki, zdarzenia... cz.II
Wiadomość wysłana przez: epifaniusz w Kwiecień 02, 2016, 08:30:51 am
Rzadko się odzywam na forum (ale często zaglądam i śledzę co ciekawsze wątki), ale w trosce o Wasze zdrowie i portfele przypomnę jedną kwestię (mimo że to lekki offtop w tym wątku).
ciąg pieszo-rowerowy i nie mam obowiązku po nim jechać :D
Od października 2015 kwestia obowiązku jeżdżenia po śmieszkach różnej maści się mocno skomplikowała. Weszło wtedy rozporządzenie z 3 lipca 2015 r. zmieniające zmieniające rozporządzenie w sprawie znaków i sygnałów drogowych (http://www.lex.pl/du-akt/-/akt/dz-u-2015-1313 (http://www.lex.pl/du-akt/-/akt/dz-u-2015-1313)). Zmienił się m. in. art. 40 rozporządzenia:
Cytuj
§ 40. 1. Umieszczone na jednej tarczy symbole znaków C-13 i C-16 oddzielone kreską poziomą oznaczają, że droga jest przeznaczona dla pieszych i kierujących rowerami. Kierujący rowerami są obowiązani do korzystania z tak oznakowanej drogi, jeżeli jest ona wyznaczona dla kierunku, w którym oni poruszają się lub zamierzają skręcić. Ruch pieszych i rowerów odbywa się na całej powierzchni tak oznaczonej drogi.
2. Umieszczone na jednej tarczy symbole znaków C-13 i C-16 oddzielone kreską pionową oznaczają drogę dla rowerów i drogę dla pieszych położone obok siebie, odpowiednio po stronach wskazanych na znaku. Kierujący rowerami są obowiązani do korzystania z tak oznakowanej drogi, jeżeli jest ona wyznaczona dla kierunku, w którym oni poruszają się lub zamierzają skręcić.
Na podstawie tego artykułu panowie policjanci mają wszelkie prawo do karania rowerzystów wybierających asfalt zamiast przeciskania się między pieszymi na chodniku. Z naszej strony możemy argumentować, że rozporządzenie jest niezgodne z ustawą, ale to też jest śliska kwestia, bo ustawa nie mówi nigdzie że rowery nie muszą korzystać z ciągów pieszo-rowerowych, a tylko nakazuje korzystanie z dróg dla rowerów. W każdym razie takie rozprawy można toczyć w sądzie, a pan policjant ma czarno na białym, że rower ma jeździć chodnikiem, jeśli tylko ma okazję.
Tytuł: Odp: Wypadki, kolizje, przypadki, zdarzenia... cz.II
Wiadomość wysłana przez: bzaborow w Kwiecień 02, 2016, 09:22:15 am
@epifaniusz: bardzo słuszna uwaga. Szczególnie w tym miejscu, gdzie nie wybronimy się brakiem możliwości wjazdu (jest przejazd rowerowy i śmieszka zaczyna się od krawędzi jezdni).
Tytuł: Odp: Wypadki, kolizje, przypadki, zdarzenia... cz.II
Wiadomość wysłana przez: raffi w Kwiecień 02, 2016, 02:38:06 pm
"Rozporządzenie w sprawie szczegółowych...." w zasadzie nie dotyczy kierujących pojazdami, a tych którzy wdrażają organizację ruchu. Tam są szczegóły dla projektantó i wykonawców infrastruktury. Dlatego też niezbyt należy się nim przejmować jadąc rowerem. Nas na rowerze obowiązuje PoRD i rozporządzenie ogólne) o znakach i sygnałach drogowych - to one definiują jak się zachować na drodze i co oznaczają poszczególne znaki drogowe, kogo obowiązują i kiedy.

Co nie zmienia faktu, że w PoRD też jest zapis obligujący do jazdy po ddr, gdy ta jest wyznaczona w kierunku, w którym jedziemy. Kiedyś był zapisany wprost, a od 2011 jest dorozumiany. Ddrip to jest ddr (tylko że ip), więc należy to interpretować tak, że obowiązek jazdy po ddrip jest. I pod tym względem nic się nie zmieniło, bo on był zawsze. W ostatnich czy przedostatnich nowelizacjach doszedł TYLKO wpis o tym "kierunku ruchu" - co wprost wywodzi się z Konwencji Wiedeńskiej o Ruchu Drogowym i dotyczy tego, by nie jechać ddr jednokierunkową pod prąd, ani nie jechać ddr jadącą prosto, gdy nie da się nią dojechać do celu (bo cel np. jest po drugiej stronie ulicy niż ddr) :P

Nie ma natomiast obowiązku jazdy po ddr i ddrip, które są po lewej stronie jezdni/ulicy, którą jedziemy. I to też wprost wynika z PoRD i rozporządzenia w sprawie znaków i sygnałów drogowych. Po prostu kierujących (w tym i cyklistów) dotyczą znaki stawiane po prawej stronie jezdni, po lewej tylko niektórych znaków, które są ściśle wymienione w rozporządzeniu i wśród których znak C13 i C13/C16 się NIE ZNAJDUJE.

Nie wiem tylko o co tutaj kruszyć kopie. 95000km rowerem na koła nawinąłem, nigdy nie dostałem mandatu za nie jechanie po ddr, a nieraz to robiłem i wciąż robię niemal codziennie. Zapis prawny nie ma więc większego znaczenia, bo i tak jest martwym prawem.
Tytuł: Odp: Wypadki, kolizje, przypadki, zdarzenia... cz.II
Wiadomość wysłana przez: Franc w Kwiecień 02, 2016, 07:22:43 pm
Można jeszcze pociągnąć, że DDR(iP), żeby był obowiązujący, to musi być prawidłowo oznakowany. Czyli żebyśmy jako prowadzący pojazdy (jadący jezdnią) mogli zobaczyć znaki informujące nas, że jest DDR(iP), to muszą one (znaki) stać nie dalej niż 2m od krawędzi jezdni. Tak stanowi rozporządzenie*. Nie wspominając o możliwości wjazdu i zjazdu z DDR(iP).


*  Zresztą to samo rozporządzenie, które mówi, że nie daje się zrobić przejazdów rowerowych w ciągu DDRiP.
Tytuł: Odp: Wypadki, kolizje, przypadki, zdarzenia... cz.II
Wiadomość wysłana przez: storm w Kwiecień 02, 2016, 10:25:02 pm
@Raffi - ja też nie.

Notabene ostatnio jechałem sobie tędy: http://tiny.pl/g7lvj - w dodatku pionowcem. I akurat trafiła mi się Policja, która dogoniła mnie, z okienka wyjrzała pani policjantka i wskazała toto coś kolorowego jako drogę dla rowerów ;). Cóż... Niestety, nie pofatygowałem się tam, bo stwierdziłem, że toto w ogóle nie jest w żaden sposób oznaczony i wcale nie muszę po tym czymś jechać ;)
 
Tytuł: Odp: Wypadki, kolizje, przypadki, zdarzenia... cz.II
Wiadomość wysłana przez: Tehen w Kwiecień 03, 2016, 06:28:57 am
*  Zresztą to samo rozporządzenie, które mówi, że nie daje się zrobić przejazdów rowerowych w ciągu DDRiP.

Czy to oznacza że jadąc DDRiP  nie mam pierwszeństwa przed skręcającymi do posesji (w moimi przypadku generujące duży ruch osiedle oraz sklep Biedronki) jak to ma miejsce na typowej DDR?
Tytuł: Odp: Wypadki, kolizje, przypadki, zdarzenia... cz.II
Wiadomość wysłana przez: Franc w Kwiecień 03, 2016, 09:57:47 am
Jak masz ciągłość DDRiP to masz pierwszeństwo, ale jak obqrwieńcy postawili znak [koniec DDR] to niestety zsiadasz i pchasz. Tak jest na Witosa skrzyżowanie z Idzikowskiego i wzdłuż Sikorskiego - Pory i Wilanowska. A tak bywa, bo mogą.
Tytuł: Odp: Wypadki, kolizje, przypadki, zdarzenia... cz.II
Wiadomość wysłana przez: hansglopke w Kwiecień 03, 2016, 07:49:21 pm
jak obqrwieńcy postawili znak [koniec DDR] to niestety zsiadasz i pchasz..

Wysuwam podwozie i metodą na Flinstona przepycham rower nie odrywając zacnej części ciała od fotelika.
Tytuł: Odp: Wypadki, kolizje, przypadki, zdarzenia... cz.II
Wiadomość wysłana przez: Franc w Kwiecień 03, 2016, 08:02:09 pm
Też można na Flinstona.
Ja (Piszę za siebie a że nie jestem wyrocznią w sprawie przepisów, to nie mam zamiaru ponosić odpowiedzialności jak ktoś inny będzie tak robił i go złapią) w takich wypadkach ignoruję znak [koniec DDR], zwalniam znacząco, upewniam się, że nie ma samochodów (i policji) i wiedząc, że nie mam pierwszeństwa, przejeżdżam po pasach ustępując miejsca wszystkim innym użytkownikom drogi (samochodom i pieszym).
Tytuł: Odp: Wypadki, kolizje, przypadki, zdarzenia... cz.II
Wiadomość wysłana przez: kaczor1 w Kwiecień 03, 2016, 08:20:40 pm
Jak masz ciągłość DDRiP to masz pierwszeństwo, ale jak obqrwieńcy postawili znak [koniec DDR] to niestety zsiadasz i pchasz. Tak jest na Witosa skrzyżowanie z Idzikowskiego i wzdłuż Sikorskiego - Pory i Wilanowska. A tak bywa, bo mogą.
Znak koniec DDR nie oznacza, że wstajesz i pchasz a jedynie to, że włączasz się do ruchu a co za tym idzie, nie masz pierwszeństwa
Z tego co zauważyłem(nie wczytałem się jeszcze dobrze w nowe przepisy), nie będziemy go mieć nawet przy braku znaku, bo skrzyżowanie odwołuje teraz znak.
Na Sikorskiego trzeba rower przeprowadzać nie dlatego, że mamy znak koniec DDR, lecz dlatego, że na jezdniach poprzecznych w linii DDRiP wymalowali pasy dla pieszych, a po przejściach nie wolno nam jeździć.
Coś tam mieli z tym zrobić, ale jaki jest efekt nie wiem. Może się coś poprawi, bo nowe przepisy pozwalają na stosowanie zintegrowanych przejść z przejazdami (węższe pasy dla pieszych i jedna linia przejazdu rowerowego)

 
Tytuł: Odp: Wypadki, kolizje, przypadki, zdarzenia... cz.II
Wiadomość wysłana przez: tomek70 w Kwiecień 03, 2016, 09:13:09 pm
Kraków

Dzisiaj rano wyciągnąłem z mieszkanka FWD ZOXa i pojechałem nim do aktualnej-byłej już roboty porozliczać się. 10km. I jakieś 4 trąbienia/wykrzykiwania. Czemu? Ano wicie-rozumicie - FWD ZOX ma 30cm w siedzeniu fotelika i wg ludzi go... nie widać. Tyle, że łączna wysokość ze mną ma mniej więcej tyle ile mają wysokości normalne samochody sportowe takie jak Ferrari czy lamborgini. Czy mam rozumieć, że one również są niewidoczne? A może wsiadając na FWD staję się...... niewidzialny? ;) Uwaga! Nowa technologia STEALTH! Made by VELOGIC! :D

Żarty żartami. Ale jeśli ktoś uważa, że nie widzi poruszającego(!) się przed nim roweru, pomalowanego a pomarańczowo(!) z odblaskami na żółtych sakwach(!!!) - to niestety odpowiedź może być jedna: oddać prawo jazdy i natychmiast biegiem do okulisty ratować wzrok! W końcu jakby nie było to:
- ruch przyciąga wzrok, więc ruszające się obiekty są lepiej widoczne od tych nieporuszających się
- kolor żółty jest tym ostatnim jaki się widzi zanim się... oślepnie!

Zatem? Skoro nie umieją dostzrec na drodze roweru poziomego to nasuwa się pytanie - na co oni patrzą? Czemu nie noszą okularów?
  .Wiesz ja też myślałem że ci kierowcy są ślepi. I piesi ale jak zobaczyłem swojego kolegą na mojej poziomce stwierdziłem że naprawdę mało mnie widać. do tego kolega z rowerowego który jechał na trasie Kasnystaw Chełm też mi powiedział że prawie mnie nie widać. Ja kufer mam czarny ale z przodu widoczność też jest słaba. Po tym  zacząłem używać silnej lampy ze strobo w dzień i na tył też albo zakrywam kufer kamizelką odblaskową.  Mam nadzieje ze jestem lepiej widoczny. Słaba widoczność wydaje mi się wynika nie z wysokości tylko z małej powierzchni czołowej.
Tytuł: Odp: Wypadki, kolizje, przypadki, zdarzenia... cz.II
Wiadomość wysłana przez: szydziu w Kwiecień 04, 2016, 06:12:46 am
...upewniam się, że nie ma samochodów (i policji) ...
Zerknij jeszcze za kamerami monitoringu miejskiego ;)
Tytuł: Odp: Wypadki, kolizje, przypadki, zdarzenia... cz.II
Wiadomość wysłana przez: storm w Kwiecień 12, 2016, 09:33:45 pm
Jak ktoś chciałby się pocieszyć, bo go znowu jakiś kieroFca chciał rozjechać i udowodnić swoją "wyższość" to proponuję obejrzeć:
http://www.wykop.pl/link/3113003/usuwanie-zlogow-miazdzycowych-przed-zamontowaniem-bypasu/

To właśnie - lub coś podobnego - wcześniej czy później czeka znieruchomiałych, zasiedziałych w bezruchu w swoich wygodnych fotelach w samosmrodach kieroFcuFF.
Nie żebym im czegoś złego życzył! Absolutnie! ;P
Ale wcześniej czy później super komfortowe życie w bezruchu daje o sobie znać.
Tytuł: Odp: Wypadki, kolizje, przypadki, zdarzenia... cz.II
Wiadomość wysłana przez: storm w Kwiecień 17, 2016, 08:26:58 pm
Pojechałem sobie dzisiaj "dookoła komina" - taki lekki rozjazd po wczorajszym. Nogi podały ile chciałem, było fajnie.
No i tak sobie jadę już Estrady, już minąłem górkę śmieciową. Patrzę - a tu jakiś starszy facet stoi na poboczu po prawej i gapi się na mnie. Dojeżdżam do niego i:
- Panie, pana w ogóle nie widać na tym rowerze!
- To czas zmienić okulary człowieku!
Pojechałem dalej.
I przypomniałem sobie to o czym myślałem wczoraj podczas brevetu. Że tu nie chodzi o to, że ktoś nas widzi lub nie, ale o...
ZASKOCZENIE

Kierowcy patrząc na jezdnię oczekują na niej:
- samochodów
- ciężarówek
- ignorowanych przez się rowerzystów na rowerach nienormalnych
- psów wybiegających z boku
- pieszych
W momencie kiedy widzą coś, co im się nie mieści w ich filtrze - następuje pewne przeciążenie mózgu, który szuka w głowie info "co to jest?" i nie może znaleźć. Zdefiniowanie tego "co to" następuje w momencie kiedy obiekt jest już bardzo blisko i wtedy pojawia się myśl: "ja to zobaczyłem dopiero jak byłem bardzo blisko, czyli tego nie widziałem wcześniej". Co oczywiście jest totalną bzdurą. Bzdurą - bo ludzkie oko reaguje na ruch. Więc de facto - rowerzysta na poziomce, nawet na LR, jadący przed samochodem - będzie widziany od razu bo się rusza.
Czyli - ludzie widzą, ale bez identyfikacji nie wiedzą CO widzą i pieprzą głupoty, że nie widzieli.

Takie są moje podejrzenia.
Co o tym sądzicie?
Bo nie uwierzę w to, że facet stał kilkaset metrów przede mną, patrzył na mnie i mnie nie widział. To chyba byłyby żarty, albo... Mariusz stworzył naprawdę Stealth Bike'a ;)
Tytuł: Odp: Wypadki, kolizje, przypadki, zdarzenia... cz.II
Wiadomość wysłana przez: 3x3 w Kwiecień 18, 2016, 07:18:16 am
ludzkie oko reaguje na ruch. Więc de facto - rowerzysta na poziomce, nawet na LR, jadący przed samochodem - będzie widziany od razu bo się rusza.
Czyli - ludzie widzą, ale bez identyfikacji nie wiedzą CO widzą i pieprzą głupoty, że nie widzieli.

Takie są moje podejrzenia.
Co o tym sądzicie?


To są fakty.
A pojmowanie otaczającego niektórych świata to zupełnie inna historia...
Tytuł: Odp: Wypadki, kolizje, przypadki, zdarzenia... cz.II
Wiadomość wysłana przez: kaczor1 w Kwiecień 18, 2016, 07:46:35 am
ludzkie oko reaguje na ruch. Więc de facto - rowerzysta na poziomce, nawet na LR, jadący przed samochodem - będzie widziany od razu bo się rusza.
Czyli - ludzie widzą, ale bez identyfikacji nie wiedzą CO widzą i pieprzą głupoty, że nie widzieli.

Takie są moje podejrzenia.
Co o tym sądzicie?


To są fakty.
A pojmowanie otaczającego niektórych świata to zupełnie inna historia...

Większość potraceń, to potracenia boczne i nie udzielenie rowerzyście pierwszeństwa, w dodatku na przejazdach rowerowych. Z tym wszyscy się chyba zgodzą, bo potwierdzają to statystyki jak i setki filmików i wpisów na forach rowerowych.   
Sporo z tych kolizji i wypadków jest spowodowanych przez źle zaprojektowaną i wykonaną infrastrukturę - każdy zapewne w swojej okolicy zna miejsca, gdzie po prostu gówno widać.

Natomiast odkąd moja głowa jest na wysokości głowy kierowcy a nie ponad dachem samochodu, mam doskonałą możliwość obserwowania jak kierowca się zachowuje.
I co widzę. Ano widzę, że zdecydowana większość, po prostu nie obraca łba w moją stronę  :P lub trzyma telefon przy uchu. Samochody w których zasłania mnie słupek, lub gabaryty pojazdu nie pozwalają na obserwowanie DDR to naprawdę ułamek.
Więc można sobie rozważać, czy widać rowerzystę na poziomce czy nie, czy należy używać chorągiewek czy nie, lub stosować różne odblaski, ale żeby to wszystko miało jakiś wpływ na nasze bezpieczeństwo, to kierowca najpierw musi odwrócić makówkę w naszą stronę.
Tytuł: Odp: Wypadki, kolizje, przypadki, zdarzenia... cz.II
Wiadomość wysłana przez: Franc w Kwiecień 18, 2016, 08:14:08 am
Więc można sobie rozważać, czy widać rowerzystę na poziomce czy nie, czy należy używać chorągiewek czy nie, lub stosować różne odblaski, ale żeby to wszystko miało jakiś wpływ na nasze bezpieczeństwo, to kierowca najpierw musi odwrócić makówkę w naszą stronę.

AMEN!
Tytuł: Odp: Wypadki, kolizje, przypadki, zdarzenia... cz.II
Wiadomość wysłana przez: DeVilio w Kwiecień 18, 2016, 08:40:41 am
Storm - może zaczynasz osiągać już tak kosmiczne prędkości że samochodziarze nie mają szans Cię zobaczyć? Takie 150km/h i czasu na reakcje nie zostaje za wiele :) ;)

Co do wypadków na przejazdach = 101% racji - nie zliczę ile razy i na poziomce i na pionie skosił by mnie taki debil, który wyjeżdżając z np. sklepu patrzał się tylko w kierunku, z którego nadjeżdżały samochody, jak tylko miał wolne - pedał w podłogę i jazda. Wg. mnie zielona strzałka powinna zostać albo wyeliminowana albo jakoś odpowiednio zmodyfikowana - też jest wielokrotnym sprawcą różnych niebezpiecznych sytuacjach - kierowcy zamiast zatrzymać się przed strzałką - również patrzą się tylko w stronę, z której nadjeżdża samochód ignorując drugą stronę, albo oczekując na przejazd stoją na pasach/przejeździe DDR.
Tytuł: Odp: Wypadki, kolizje, przypadki, zdarzenia... cz.II
Wiadomość wysłana przez: storm w Kwiecień 18, 2016, 10:43:44 am
Miejsce zaraz za Broniszami:
https://goo.gl/maps/fxwkhJqvxjv

Jak widać są tu strzałki wymalowane czymś wyboistym więc co by mnie nie trzęsło na FWD ZOX - zjechałem na prawo. BŁĄD.
Bo znalazł się [cenzura], który nie bacząc na nic przeleciał niecałe pół metra z mojej lewej i wpakował się tuż przede mnie. Bo jemu się śpieszy. (a mnie nie??? Ja jadę na wycieczkę krajoznawczą o 7 rano w poniedziałek? :>>>)
Dojechałem do gościa z lewej i ochrzaniłem.
Co na to gość? Nie wie o co chodzi. Bo dla niego taki maneFFr to norma. A wg PoRD to nic innego jak najzwyczajniejsze wymuszenie pierwszeństwa i wyprzedzenie na gazetę. A co by było, gdybym jednak chciał wrócić na środek MOJEGO pasa? BUM? I co wtedy?

Kolejowa. Jadę sobie spokojnie środkiem pasa, przede mną za 100 metrów oczywiście korek. Co robi kierowca dostawczego UPSa? Wyprzedza mnie lewym pasem, wjeżdża przede mnie.
Pytam: PO CO??? Przecież ja i tak za moment go wyprzedzę a wraz z nim dziesiątki samosmrodów! Więc?

Towarowa. Jedzie taki kretynek w samozłomie środkowym pasem. Z lewej strony tego pasa. I w ten sposób rozpieprza cały lewy korytarz na wysokości swojego autka. Stojący obok na lewym pasie automobilek zajarzył błyskawicznie czemu go skuter z lewej ominął, spojrzał w prawe lusterko = zobaczył mnie, że nie mogę przejechać. Zrobił mi dodatkowe miejsce. Ochrzaniłem kretynka. Zrozumiał? NIE.

Wiecie co? Ci ludzie za kierownicami samosmrodów są zwyczajnymi korkorobami. Kompletnie nieprzygotowanymi do jazdy w mieście, do jazdy wśród innych samochodów ORAZ rowerzystów.
Tych ludzi należałoby wpierw przeszkolić na... rowerach. Kazać każdemu przejechać XYZ0 kilometrów na rowerku W ruchu miejskim NA JEZDNI.
Wtedy by zrozumieli, że da się:
- szybciej
- wygodniej
- zdrowiej
- i nie robiąc korków

I na koniec:
https://goo.gl/maps/rX5JvzvfDd52
Mniej więcej z tej odległości, w taki dzień jak dzisiaj widać wspaniały krajobraz Centrum Warszawy częściowo zaśłonięty... MGŁĄ. SMOGiem.
Chyba nikt mi nie wmówi, że to wina opału stosowanego w piecach w wieżowcach i PkKiN? :P :>
Tytuł: Odp: Wypadki, kolizje, przypadki, zdarzenia... cz.II
Wiadomość wysłana przez: fdx w Kwiecień 18, 2016, 11:47:41 am
Wyprzedzanie w bezsensu sytuacjach to nie tylko wyprzedzanie rowerow.

Kiedys w Polsce jechalem samochodem z Gniezna do Poznania - dla znajacych trase - zwykla jedno pasmówka z przejsciami dla pieszych i  wysepkami co jakis czas. Sznur samochodow po horyzont ale jedzie sprawnie ok 95km/h. ja mam przed soba moze 30m zostawione - lubie miec z przodu zapas. na przeciwnym pasie troche lzej ale tez ruch spory a tutaj stara sie mnie wyprzedzic jakis idiota. najpierw jechal tak ze gdybym go holował to byłby dalej. a pozniej staral sie wyprzedzac... trzy razy mu sie to nie udalo bo albo wysepka albo ktos z przeciwka i musial przyhamowac i wjechac znowu za mnie... no to zaczal mrugac na mnie zebym przyspieszyl... tylko po co...

w koncu jak bylo miejsce zjechalem troche na pobocze zeby mnie wyprzedzil - jepiej miec idiote przed sobą niz na zderzaku... oczywiscie kolejnego juz nie dal rady wyprzedzic wiec jechal po prostu na zderzaku kogos innego...

Do dzisiaj pamietam jak sie tam wkurzal i gestukulowal jak mu kilka razy mrugnalem zeby przyspieszył...

tak ze w kontakcie z idiota nie ma znaczenia czym jedziesz... Powszechnie wiadomo ze głupota jest przyczyną 95% wypadków na drogach.
Tytuł: Odp: Wypadki, kolizje, przypadki, zdarzenia... cz.II
Wiadomość wysłana przez: live_evil w Kwiecień 18, 2016, 09:58:14 pm
Ja dziś w Łodzi na Włókniarzy przy stacji benzynowej (przy Makro) przerysowałem samochód korbą, w zasadzie sam się przerysował o moją korbę - kierowca skręcał na stację, ledwo się zatrzymałem awaryjnie, a ten dalej skręca - no to zrobił sobie półmetrową rysę na drzwiach :-)
Ja cały, rower cały, więc tylko mnie serdecznie przeprosił i każdy pojechał w swoją stronę.
Tytuł: Odp: Wypadki, kolizje, przypadki, zdarzenia... cz.II
Wiadomość wysłana przez: 3x3 w Kwiecień 19, 2016, 01:59:35 pm

 najpierw jechal tak ze gdybym go holował to byłby dalej. a pozniej staral sie wyprzedzac... .
tak ze w kontakcie z idiota nie ma znaczenia czym jedziesz...

Ma znaczenie  8). Jeżdżę samochodem, w którym przedni zderzak to ponad 30 kg stali, a tylny niewiele mniej. To nie ja mam stresa, jak ktoś próbuje mi się wozić na zderzaku
Mam inny stosunek do "malowanych wózków" i krawaciarzy w służbowych autach. Bo ci są główną plagą na drogach.
Tytuł: Odp: Wypadki, kolizje, przypadki, zdarzenia... cz.II
Wiadomość wysłana przez: fdx w Kwiecień 19, 2016, 03:47:09 pm
Teraz zderzaki to głównie ozdobniki plastikowe - czasem blaszane...

Ja jezdzilem starym pogiętym podrapanym samochodem ze zderzakami starego typu z porzadnego kawalka stali. mi tez nie bylo straszne to jak inni jezdzą...

Wiadomo że ma znaczenie dla ciebie to czym jedziesz jak spotykasz idiote.. ale nie dla idioty - dla niego obojetnie - rowerzysta, samochod czy cięzarowka - to tylko zawalidroga przeszkadzajaca w jezdzeniu...
Tytuł: Odp: Wypadki, kolizje, przypadki, zdarzenia... cz.II
Wiadomość wysłana przez: szydziu w Kwiecień 19, 2016, 04:52:00 pm
No chyba że jedziesz krazem albo starem 266 ;)
Tytuł: Odp: Wypadki, kolizje, przypadki, zdarzenia... cz.II
Wiadomość wysłana przez: Franc w Kwiecień 19, 2016, 05:51:53 pm
Albo Żubrem - Żubr jest fajny. :)

(http://www.amz.pl/pliki/galerie/DSC_0059.jpg)
Tytuł: Odp: Wypadki, kolizje, przypadki, zdarzenia... cz.II
Wiadomość wysłana przez: live_evil w Kwiecień 19, 2016, 07:13:52 pm
Dziś innego rodzaju "wypadki":
Na dzień dobry moje spdy złapały poślizg na schodach, co skończyło się lotem na plecy i obitym łokciem, następnie łapię laczka 50 (!) metrów od domu. Zmienam dętkę, po kilku minutach pęka linka przerzutki (w środku manetki, żeby nie było za łatwo), więc jadę dalej na dość twardym przełożeniu 36:11, co skończyło się zerwaniem łancucha kilka kilometrów dalej podczas ruszania pod górkę.
Wracając z pracy, zanim dojechałem do sklepu po nową linkę zrywam łańcuch ponownie - na szczęście wożę ze sobą zapasowe ogniwa.
Tytuł: Odp: Wypadki, kolizje, przypadki, zdarzenia... cz.II
Wiadomość wysłana przez: dziantek w Kwiecień 19, 2016, 11:27:24 pm
A to nawet niegłupie, żeby wszystkie możliwe usterki zdarzały się jednego dnia, tylko jakim kalendarzem obliczyć który to dzień.
Tytuł: Odp: Wypadki, kolizje, przypadki, zdarzenia... cz.II
Wiadomość wysłana przez: storm w Kwiecień 20, 2016, 08:10:22 am
@Live_evil - też ostatnio zaliczyłem poślizg na SPDach, ale... na płaskim. I w dodatku nie tyle co metal bloków mi się poślizgnął tylko dziwnym cudem sama pięta. Ale udało mi się uniknąć szpagatu ;)
Co do linek - od czasu kiedy Raffi pojechał z Warszawy do Częstochowy na 3 biegach (przednich) - wożę zapas.

Dzisiaj - Połczyńska tuż przed rozwidleniem na Wolską i Kasprzaka. Skrzyżowanie z Sowińskiego:
https://goo.gl/maps/YnxNhucSFCQ2
Lecę prawym korytarzem na czerwonym świetle i zatrzymuję się za pierwszymi dwoma samosmrodami a przed trzecim. Bo tak mi było najwygodniej. Stoję, czekam na zielone... A z tyłu zaczyna mnie dobiegać jakiś podniesiony ton. Otóż ten trzeci samosmród to było... TAXI. I szanoFny taksiarz wychynął się i zaczął mnie opie...alać, że:
- jadę po jezdni a nie po ścieżce dla rowerów
- że mu drogę zajechałem
- że jestem palantem
Próbował jeszcze swoich sił we wciskaniu się przede mnie prawą stroną, ale... No niestety przewidziałem to. I musiał poczekać aż ruszę. Oczywiście ruszałem "najszybbbcziej" ;P jak tylko mogłem. Czyli ślimaczkiem. Niestety, jakaś menda z lewej go wpuściła, przez co cierpiarz wyleciał przede mnie trąbiąc i prawie zajeżdżając mi drogę.
Gwoli wyjaśnienia - ta śmieszynka owszem tam jest, ale:
- w połowie to przemalowany chodnik
- kończy się na tym skrzyżowaniu
Zresztą sami spójrzcie:
https://goo.gl/maps/yWocpuC2tCS2
I jak widać - zaraz potem zaczyna się 4 pas, więc PO CO się wściekać? Co komu da te 5 sekund? 10? W Lotka się wygra w tym czasie czy co? Przecież i tak zaraz ten cierpiarz będzie stał na kolejnych światłach albo przy Redutowej albo przy Ordona! A jak nie za Ordona - to stanie w MEGAKORKU jaki jest codziennie od Ordona do Prymasa 1000-lecia :D

Dlaczego napisałem, że menda go wpuściła? Bo kilkaset metrów dalej zostałem przez tą mendę obtrąbiony. Za co - do tej pory nie wiem. Za to, że byłem szybszy niż jakieś 4-kołowe blaszki?
Tytuł: Odp: Wypadki, kolizje, przypadki, zdarzenia... cz.II
Wiadomość wysłana przez: DeVilio w Kwiecień 20, 2016, 08:43:20 am
live_evil - mi się raz zdarzyły podobne cuda i wtedy dość szybko zakumałem, że chyba "ktoś z góry" daje mi jasno znać że mam dzisiaj na rower nie wychodzić :D Swoją drogą - współczuję pecha :) ale to pewnie jeden dzień w roku wszystko się sypie, żeby potem było spokojnie.

Inne zdarzenie ze wczoraj - nogami sobie maszeruję wyjątkowo - moje zielone - idę, jestem w połowię pasów z prawej wyskakuje samochód pcha się przez pasy prawie mi po nogach przejeżdżając z uniwersalnym wszystko-załatwiającym symbolem podniesionej ręki i mamrotków podnosowych. I co mi da ta jego łapa? Niech ją weźmie i się w łeb walnie byle mocno i kilka razy zamiast mnie na pasach na moim zielonym rozjeżdżać. Jeszcze trochę i będę chodził z włączoną kamerką gopro co by potem udowadniać debilom że są debilami. :/ Jak widać nie tylko na rowerze takie kwiatki :/ i jakie by było tłumaczenie? Nie zauważył? Śpieszyło mu się do stania w korku jaki zawsze w Gdańsku od Galerii Bałtyckiej na Żołnierzy Wyklętych jest o 18? Utłuc takiego to mało. :/
Tytuł: Odp: Wypadki, kolizje, przypadki, zdarzenia... cz.II
Wiadomość wysłana przez: storm w Kwiecień 26, 2016, 08:25:54 am
Ja nie wiem co się z tymi ludzikami dzieje...
1. Kasprzaka X Ordona - dojeżdżam ze sporą prędkością, jeszcze mam zielone i... facio w czarnej BMW E36 zdaje się, zjeżdża gwałtownie ze środkowego pasa na mój prawy. Dzięki!!! Dzięki niemu postoję sobie obok i poczekam na kolejne zielone. Podnoszę się zatem:
- TO BYŁO WYMUSZENIE!
Facio uchyla minimalnie szybkę - inaczej by mu się zrobiło pewnie za zimno (a ja zaczynam ociekać potem :>>>)
- Co chcesz???
BEZCZEL. No po prostu CHAM.

2. Kolejowa. Z lewej wyjazd z niedawno postawionego bloku. Między pasami ruchu trochę wolnego miejsca. I znowu muszę przyhamować bo jakaś kretynka wyjechała na środek jak ta krowa i stoi i czeka na środku ulicy. A ja? Oczywiście muszę pojechać pod prąd, żeby toto ominąć. Ciekawe - z której paczki chipsów wyjęła prawo jazdy???

3. Kilkaset metrów dalej - pojazdy wyjeżdżające z Kolejowej i ja mamy zielone. Ale cóż to znaczy dla lemminga idącego chodnikiem? On ma czerwone, ale pewnie daltonista. Wchodzi żwawo na jezdnię bo samochody się wloką, megakorek na Towarowej przecież. A skoro stoją - to jemu na pewno wolno! Dobrze, że ja wyczulony jestem a i on się rozgląda i się zatrzymał przed samochodem a nie wlazł mi pod korbę...

4. O kieroFFcach ślepawych, którzy nie reagują na zielone i spowalniają ruch pisać już nie będę - bo to zaczyna być standardem. Bo po co się spieszyć o tej 7-8 rano? Dokąd? Do pracy?

5. I na koniec kwiatek :D
https://goo.gl/maps/FN73M3ozcqK2
Zwróćcie uwagę na ten przystanek po prawej. Ponieważ jest on tylko na chwilę, a i nawierzchnia "taka sobie" - lecę dalej swoim prawym pasem. A tu nagle z tyłu słyszę wizg silnika i... jakaś durna pała przelatuje po mojej prawej przystankiem.
Brawo!!! A co by było, gdybym zgodnie z PoRD jechał "jak najbliżej prawej strony jezdni"? Czyli jak 99% rowerzystów prawie po białej linii między pasami? Kto by mnie teraz i gdzie odwiedzał? Patolog w kostnicy czy chirurg w szpitalu? :>>>

Wtorek - dzień idiotów?
Tytuł: Odp: Wypadki, kolizje, przypadki, zdarzenia... cz.II
Wiadomość wysłana przez: DeVilio w Kwiecień 26, 2016, 09:19:37 am
Storm - pełna racja, dzisiaj polatałem sobie Fatbike po lesie - ale trzeba sprawy na mieście załatwić a na mieście jakaś masakra, lecę ulicą bo obok tylko chodnik, ddr - niet, przede mną "wysepka" na środku jezdni z przejściem na pieszych, pomimo że grubym walę przyzwoicie ze 35km/h ale oczywiście za wolno, na żyletki wyprzedza mnie dostawczak z warzywniaka (tfu niech go psia jego mać, oby mu kartofle pogniły!) z lewej kilka ton debila, z prawej krawężnik, na który nie wskoczę nawet na facie, gdybym był wierzący to pewnie bym już paciorkował zdrowaśki czy coś tam.
Inni - przejazd ddr + zielona strzałka - klasyk, co z tego że ja mam zielone, JEMU się śpieszy, a głowę ma skrętną tylko w jedną stronę.
Pan rowerzysta też nie lepszy, skrzyżowanie DDR`ek, on se rower prowadzi, moje zielone, jego czerwone, ale co tam, obejrzał się w obie strony, zauważył mnie i sru mi pod koła, dre swoje drogie opony bo on se nie pomyślał.
Nie wspominając o całej masie kolażowych cudownych dzieciaków, których przepisy i czerwone światła nie obowiązują, koleżaneczek jadących dwójkami całą szerokością DDR itd itd. Długo by wymieniać i to wszystko psia jego mać w przeciągu cholernych 30 minut na rowerze z czego 15 minut w lesie bez kolizji i zdarzeń.

Storm - rację masz - ludzie dzisiaj oszaleli.

PS: A kamerkę najwcześniej będę miał jutro... chyba założę osobny kanał na YT i będę wrzucał filmiki... X_x
Tytuł: Odp: Wypadki, kolizje, przypadki, zdarzenia... cz.II
Wiadomość wysłana przez: storm w Maj 05, 2016, 08:15:23 am
Dzisiaj rano to spokojnie było. Nie wiem czy to kwestia założenia kamerki na kierownicę czy co - ale było naprawdę spokojnie. ;)

Nowolazurowa X DK92, jadę DK92 po 2 pasie od prawej, prawy jest do skrętu w prawo. Za mną pojawia się samosmród, zjeżdża na prawy i tak sobie jedzie obok mnie. "Oho, zaraz będzie, że mnie nie widać ;)". I faktycznie, facet taki młody zjechał obok, szybka w dół:
- Czy to na pewno jest bezpieczne?
- Jak najbardziej bezpieczne, dla zdrowia.
- ...
- Kardiologia się kłania.
Gostka zamurowało. Pojechał. Ale biorąc pod uwagę wyraz twarzy (taki inteligencki) - jest szansa na to, że już coś robi i że któregoś dnia nie obudzi się z rączką w nocniczku słysząc, że ma nadciśnienie.


A poza tym - coraz więcej rowerzystów pojawia się na mieście i to cieszy :D Te peletoniki małe startujące na światłach. Nawet jak są na śmieszynce rowerowej obok - zawsze coś! :D
Tytuł: Odp: Wypadki, kolizje, przypadki, zdarzenia... cz.II
Wiadomość wysłana przez: storm w Maj 05, 2016, 08:28:21 pm
Myślałem, że to będzie koniec na dzisiaj, ale niestety...
Złote Tarasy - wpadłem na moment, rowerek wyjątkowo zostawiłem jakoś tak opodal windy.
Po jakimś czasie wychodze i... Chwila? Zostawiłem lampkę włączoną? Nieee... Ooo, a ta babka z dzieciorem... Dlaczego dziecior ze smoczkiem w gębie (2-3 latka) bawi się moim sprzętem?
- Ojej, a to pana?
- Tak moje...
- A to ja nie wiedziałam...
[jassssssssssssssssssne. Jak nie wie, że to czyjeś to wolno się bawić, tak? Co za logika!]
Zbieram się do odjazdu. A tu z boku przypałętał się duzy dziecior. Chwila. patrzę na ryło i... CYGAN. Osz w mordę! Kojarzę tego dzieciora! CYGAN! mamuszka w miarę bada, ale dziecior - C_Y_G_A_N! Oczywiście dziecior wielki by chciał usiąść, posiedzieć i co tam jeszcze. TAKIEGO...
Oczywiście jak nie pozwoliłem to baba zagadała po ichniemu do dzieciorów i sobie poszli.

I wszystko stało się dla mnie jasne - czemu nie rozumiem gadki tej bladej. Po prostu cyganeria.
Tytuł: Odp: Wypadki, kolizje, przypadki, zdarzenia... cz.II
Wiadomość wysłana przez: Makenzen w Maj 08, 2016, 10:19:29 pm
Dzisiaj jakiś patafian wymusił na mnie pierwszeństwo na przejeździe rowerowym. Byłam już w połowie przejazdu, kiedy mi śmignął przed nosem.
Tytuł: Odp: Wypadki, kolizje, przypadki, zdarzenia... cz.II
Wiadomość wysłana przez: DeVilio w Maj 09, 2016, 08:58:11 am
To samo miałem, w sobotę sobie jadę, przejazd rowerowy, moje zielone, kolejka do wyjechania z podporządkowanej, kieroffcy zielona strzałka. Kolejka się zrobiła, oczekuje cały sznureczek, pierwszy - zgodnie przy krawędzi jezdni na jaką chce się włączyć, kolejny - lekko wystaje już na przejazd ddr, nie więcej jak pół metra - jeszcze ok. Trzeci - idealnie stoi i na przejeździe DDR oraz pasach dla pieszych, za nim kolejny jeszcze przed pasami. Dojeżdżam do przejazdu, pierwszy, drugi, trzeci pojechali - droga wolna, siła na pedały, a tu się ten czwarty pcha prosto na mnie, opony drą asfalt, ledwo wyhamowałem przed tym debilem, adrenalina  i poniosło mnie - drę się na skur... debila, a ten zwolnił, otworzył okno i dyskusje jakieś jeszcze prowadzi. Najgorsze jest to, że dopiero dzisiaj kamerkę odbieram - gdybym miał wtedy materiał został by wysłany na policje z dokładnym opisem - typ spoza miasta z jakiejś wsi sądząc po rejestracji, typowy łysiejący burak w skodzie.
Tytuł: Odp: Wypadki, kolizje, przypadki, zdarzenia... cz.II
Wiadomość wysłana przez: storm w Maj 12, 2016, 10:40:51 am
Kilka dni temu jechałem Kasprzaka w kierunku Prymasa 1000-lecia. Przede mną przerwa taka, korytarz, ale niestety - z prawej nagle w korytarz wpieprza mi się samosmrodzik. Hamowanie. Ale za moment odjechał i... podjeżdżam i już wszystko jasne - wymijał jakiegoś samosmrodzika z prawej aby wjechać na nowy tworzący się pas przed rondem. Podjeżdżam do gościa, gość już sam uchyla szybkę...
- Ja przepraszam, ja nie widziałem pana...
SZOK. On mnie widział już po chwili i przeprosił. No proszę, czyli jednak się da z kulturą jeździć :D

Od paru dni posiadam kamerkę. Od dzisiejszego ranka jest na kasku tuż nad i za latarką. Widać ją dzięki temu jeszcze lepiej niż kiedy była na kierownicy - a i ja mogę się rozejrzeć i nagrać coś z boku bez obracania roweru. Podejrzewam, że dzięki temu mniej kierowców ujawniło swoje "zdolności".

Niestety w chwili kiedy wyjechałem dzisiaj z Kolejowej na Towarową zobaczyłem jak Jaśnie Wielmożni Kierowcy reagują na karetkę na sygnale. Oni "budzą się" dopiero wtedy, kiedy karetka jest na ich zderzaku, albo w ich lusterkach coś zaczyna się dziać. Czyli zdecydowanie za późno. I w tym momencie nie miałbym nic przeciwko temu, aby na podstawie nagrań z kamer (a te są tam na pewno) uaktywnić system mandatów i nawalić ich ze 100 na raz wszystkim obecnym, którzy zatamowali ruch bo stworzyli korek. (Art.90 Kodeksu Wykroczeń).
Zmusić Jaśnie Wielmożnych Kierowców do ruszenia swoich dupek do komunikacji zbiorowej, rowerów, skuterów etc. A nie blokowania ruchu.
Tytuł: Odp: Wypadki, kolizje, przypadki, zdarzenia... cz.II
Wiadomość wysłana przez: storm w Maj 12, 2016, 08:58:08 pm
Nie ma to jak kamerka... Mercedes WX 83383
Białobrzeska X Bitwy Warszawskiej 1920 roku, kierunek -> Wola, DDR.
Po zapaleniu się zielonego światła, ruszam przez przejazd rowerowy po jezdni. Kamerka już "widzi" nadjeżdżającego z prawej...(!!!) Mercedesa o ww numerach. Otóż szanowny kieroFCZa tegoż pojazdu wjechał na skrzyżowanie na swoim zielonym, ale nie miał go jak opuścić no i rusyzł przez skrzyżowanie mimo iż miał już czerwone. Zobaczył mnie w ostatniej chwili, pisk opon. Mój komentarz był dosyć głośny i się ładnie nagrał:
- No po...ało cię? Poj...ało?
Co ciekawe - za tym jednym lamusem, na skrzyżowanie mimo czerwonego wjechał kolejny fajfus. Oczywiście kierowcy na Bitwy użyli swoich klaksonów w ilości >5 :) Ale przejechać nie mogli, bo te 2 samosmrody już zajęły całą szerokość ulicy. Brawa dla lamusa i fajfusa!

Ale to nie koniec dnia. Najlepsze akcje zdarzają się... 200 metrów przed domem - dosłownie!
Ot, ulica powiatowa. Rozpędzam się ile mogę, 40 na liczniku, ale na 500 metrów przed domem pozwalam na lekkie spowolnienie. 35. I wtedy na przejście dla pieszych wjeżdża wsiadając na rower jakiś durny lemming z petem w gębie. Gwałtowne hamowanie i jakoś przejeżdżam za nim. Najlepsze jest to, że lemming miał przejazd dla rowerów 10 metrów wcześniej. Ale po co mu przejazd, jak on ma przejście dla pieszych?

Zastanawiam się czy tego gościa z WXa nie podać na Policję? Dzisiaj nikogo nie rozjechał, ale może mandacik by odświeżył przytomność jego umysłu?
Tytuł: Odp: Wypadki, kolizje, przypadki, zdarzenia... cz.II
Wiadomość wysłana przez: DeVilio w Maj 13, 2016, 09:00:04 am
Dwa dni temu, środa, przejazd ddr pomiędzy Słowackiego a Aleją Żołnierzy Wyklętych, czyli mówiąc potocznie tam gdzie ze "Starej Słowackiego" wjeżdża się w "Nową Słowackeigo", kierowcy mają zieloną strzałkę, tuż za światłami są pasy dla pieszych, przejazd DDR przez ulicę oraz dalej przy krawędzi jezdni miejsce na jeden samochód. Oczywiście jak jest zielona strzałka to ustawia się tam kolejka nie zważając na nic stają na pasach i DDR (gdy piesi i rowerzyści mają zielone). Zazwyczaj kawałek ścieżki jest wolny wiec olewam bo nie mam ochoty się wkurzać jak rowerem jadę, ale ostatnio właśnie we środę to co zrobiła jedna pani przekroczyło moje wszelkie wyobrażenia. Jak chcesz opuścić SS i dostać się na NS to musisz siłą rzeczy zwrócić uwagę na samochody jadące z lewej strony, po czym jak masz wolne to musisz się rozejrzeć jeszcze w prawo i lewo czy nie masz tam rowerzysty/pieszego i jedziesz. We środę stoi kolejna, jeden kierowca - spoko, przy krawędzi jezdni na maxa wysunięty, za nim kolejny już pół debil bo częściowo na ddr stoi, za nim totalny matoł bo stoi sobie częściowo na ddr częściowo na pasach, piesi przechodzą sobie bokiem. Za matołem stoi sobie jeszcze jeden ciemno granatowy samochodzik grzecznie przed pasami. Jak dojeżdżałem do DDR nadal miałem zielone, trzy samochody miały chwilkę wolnego, ruszyły sobie, ja zadowolony ze mam wolny przejazd i pomimo że pod górkę trochę jest - nie muszę zwalniać, co zrobił granatowy samochód? Z prędkością ospałego żółwia wjeżdża na pasy na ddr, hamulce oba zaciśnięte na maxa, prawie przez kierownicę wyleciałem bo mi idiotka drogę zajechała, a jechałem właśnie z lewej. Nie widziała? Ano nie widziała. A dlaczego? Bo się zgadała z kolega obok na siedzeniu pasażera. To już nawet nie jest głupota to jest totalne nieporozumienie. A jaka zdziwiona była jak pokazałem na mój sygnalizator i zapytałem retorycznie: "jakie światło jest?!"... oczywiście wszystko nagrane na kamerce... Chyba na poważnie zacznę publikować raz na miesiąc taki zlepek wszystkich cudownych kierowców w jednym miesięcznym filmie...
Tytuł: Odp: Wypadki, kolizje, przypadki, zdarzenia... cz.II
Wiadomość wysłana przez: storm w Maj 13, 2016, 10:00:40 pm
Na początek sam sobie wystawiam czerwoną kartkę za to, ze skręcając z Brylowskiej w Szarych Szeregów, nie ustąpiłem babce z wózkiem pierwszeństwa i wymusiłem owe na niej. Przyznaję się i okazuję skruchę :(

1. Chciałbym "uprzejmie" pozdrowić kierowcę WU 97500, który mimo czerwonego światła wyjechał poza pas zatrzymania przed sygnalizacją, a następnie wjeżdżał na skrzyżowanie.
(Skrzyżowanie Alei Jerozolimskich i Chałubińskiego)
Swoją droga w dniu dzisiejszym kieroFFFcy odwalili kawał "dobrej roboty" kompletnie korkując te skrzyżowanie w ramach akcji "wjadę na skrzyżowanie mimo iż nie mogę zjechać". Za takie akcje powinny być mandaciki ~500 złotych albo i pozbawienie prawa do kierowania samosmrodami na czas 1-3 miesięcy.

2. WF 9434A - za wyprzedzanie na 3-ciego na Kolejowej.

3. Kierowca autobusu linii Z-6, który mrugał lewym kierunkiem jaby chciał wyjechać z przystanju przy Forcie Wola - a na manewr nie mogłems ię doczekać dobre kilkanaście sekund. A celowo wyhamowałem z >30 km/h do raptem 5, aby tylko mu ustąpić. Spodziewałem się mrygnięcia za to - a dostałem nic. Wot - kulturwa.

4. Za małe miejsce w kroku spodni kierowców pojazdów z numerami rejestracyjnymi:
- EWI E151
- WB 5037L
- WJ 94525
Co oni zrobili? Niepotrzebie wyprzedzali na Kasprzaka przed Prymasa 1000-lecia - wiedząc doskonale, że za moment ja ich wyprzedzę jadąc "korytarzem". Więc pytam - PO CO wyprzedzać i zajeżdżać zaraz drogę???

Numerki - ściągnięte oczywiście z nagrań kamerki Blackview Hero1.
Poza tym muszę stwierdzić, że od kiedy mam kamerkę - ilość nielegalnych zachowań kierowców wobec mnie drastycznie zmalała. :D
Tytuł: Odp: Wypadki, kolizje, przypadki, zdarzenia... cz.II
Wiadomość wysłana przez: DeVilio w Maj 16, 2016, 09:01:53 am
widzą że masz kamerkę i wiedzą, że teraz ich zachowanie może nie być całkowicie bezkarne...
Tytuł: Odp: Wypadki, kolizje, przypadki, zdarzenia... cz.II
Wiadomość wysłana przez: storm w Maj 17, 2016, 08:06:52 pm
I znów "spowodowałem kolizję" ;)

Warszawa, Połczyńska. jadę sobie prawym pasem jak zwykle. Nic się specjalnie nie dzieje. Kierowcy omijają mnie szerpokim łukiem - kamerka na aksku robi swoje. Aż tu nagle...
http://bzaborow.org/~storm/kamerka/kolizja1.avi

Najlepiej oglądać w VLC lub czymś co radzi sobie z 60 FPSami.
To co Pan powiedział wskazując na mnie - "zagapiłem się tutaj".

I _naprawdę_ wszystkim polecam okamerowanie się. Poważnie to pomaga. Kierowcy trzymają się z dala, nie ma żadnych pyskówek póki co, od momentu założenia kamerki nie miałem żadnej scysji z żadnym kierowcą. Tylko dzisiaj zaczepił mnie spionowacony rowerzysta na Kolejowej jak wracałem - twierdził zgodnie z prawdą, że nie ma się jak za mną schować (w cieniu aero) ;))

Żałuję, że nie miałem tej kamerki w Krakowie. Wtedy nie byłoby żadnej dyskusji z taksiarzem ;)
Tytuł: Odp: Wypadki, kolizje, przypadki, zdarzenia... cz.II
Wiadomość wysłana przez: Makenzen w Maj 17, 2016, 10:08:18 pm
Aha, ciekawe. :) Dzisiaj miałam ostrą ścinę z pewną babą (temat nierowerowy), jest ryzyko, że jeszcze ją spotkam, a babsko jest wredne niemożebnie. Jak wyskoczę z kamerką to może więcej mnie nie zaatakuje ;)
Tytuł: Odp: Wypadki, kolizje, przypadki, zdarzenia... cz.II
Wiadomość wysłana przez: hansglopke w Maj 18, 2016, 06:10:22 am
Ciebie nie widzą a kamerkę zobaczą. No chyba,  że JVC wozisz.
Filmik się nie otwiera.
Tytuł: Odp: Wypadki, kolizje, przypadki, zdarzenia... cz.II
Wiadomość wysłana przez: storm w Maj 18, 2016, 10:04:57 am
@Hansglopke - SOA#1 - u mnie działa :) Sprawdź ponownie.

Dzisiaj będzie o rowerzystach, a raczej osobach, które na rowery wsiadają.

Warszawa, Koszykowa. Jadę sobie wydzieloną śmieszynką na jezdni, którą chyba ktoś wytyczył w tym miejscu tylko po to, aby nie brać odpowiedzialności za rozwalone koła i amortyzatory samosmrodów.  Dlatego mimo że nie chcę - jadę środkiem. Przede mną po tej śmieszce zasuwa jakiś pionowiec z sakwą. Dojeżdżamy do Lindleya, światło czerwone. Zasakwiony pionowiec wjeżdża na chodnik...
- Te! Chodnikowiec!
Obejrzał się, poleciał dalej. Poczekałem na czerwonym, ruszyłem dalej na zielonym. W międzyczasie pionowaty zdołał przeskoczyć Krzywickiego. Po kilku chwilach jestem przy Chałubińskiego, czerwone, wymijam samosmrody korytarzem i tu napotykam tego chodnikowca.
- Na chodnik!
(no skoro już zaczął jeździć po chdoniku to niech dalej nim jeździ, nie?) Obejrzał się na mnie.
- A co cię to obchodzi?!

OWSZEM OBCHODZI.
Bo przez takich looserów i lamerów - kierowcy patrzą na nas jak na tych, którym wszystko wolno i przez takie zachowania nie chcą nas traktować na równi z innymi użytkownikami drogi.

I jeszcze wcześniejsza sprawa - również z rowerzystą, na Połczyńskiej. Szanowny rowerzysta jechał sobie prawym pasem, w pewnej chwili zaczął się przeciskać nie prawym korytarzem, ale przy krawężniku. Zgadnijcie co zrobią kierowcy widząc w lusterku rowerzystę po swojej prawej w takim momencie? Automatycznie zjeżdżają w lewo na prawy korytarz, którym jadę ja. Super! Bez żadnego kierunkowskazu, ostrzeżenia - może mi wyskoczyć taki samosmród na korytarz i zrobi się BUM. Z mojej winy.

Na koniec: wiecie czego najbardziej się boję na śmieszynkach rowerowych? Tak - innych rowerzystów. Bo nie wiem czego się po nich spodziewać.
A na jezdnię wyjeżdżają w zasadzie tylko osoby, które przynajmniej częściowo znają PoRD i czegoś głupiego nie zrobią. Raczej.
Tytuł: Odp: Wypadki, kolizje, przypadki, zdarzenia... cz.II
Wiadomość wysłana przez: koncki w Maj 18, 2016, 07:38:49 pm
Storm, gratuluję filmiku. Reakcja "stukającego" - bezcenna!
Tytuł: Odp: Wypadki, kolizje, przypadki, zdarzenia... cz.II
Wiadomość wysłana przez: l-malik w Maj 18, 2016, 09:22:21 pm
Dzisiaj, ok. 7mej rano. Lecę do pracy śmieszką wzdłuż torów kolejowych w Legionowie. Jakieś 50m ode mnie spomiędzy krzaczorów obrastających ddrkę wyjeżdża bus tarasując drogę. Jako że ulica dość rano uczęszczana, a pan Kierowca jakoś nie miał weny do wbicia się na chama (manewr lewoskrętu) - tarasowanie przejazdu się przedłużało. W momencie gdy pokazałem mu międzynarodowy znak pokoju pukaniem się w czoło, koleś otworzył boczną szybę i mnie przeprosił :o
Szczęka z wrażenia wkręciła mi się w łańcuch...
Jedna są i kulturalni blacharze ;)
Tytuł: Odp: Wypadki, kolizje, przypadki, zdarzenia... cz.II
Wiadomość wysłana przez: storm w Maj 27, 2016, 07:49:35 am
Z racji ulepszania roweru zamontowałem sobie trąbkę na kierownicy :D Dosyć głośna, napędzana gumą i powietrzem.
I tak sobie jadę dzisiaj Przyokopową w kierunku do Kolejowej. Po prawej na chodniku samosmrod a za nim przechodzi jakaś laska. Mój "system obserwacji" ostrzegł mnie przed samosmrodem i... faktycznie. Kierofczyk odpalił wsteczny i cofnął się w chwili kiedy przejeżdżałem. Ale nie całkiem na szczęście, więc kolizji nie było - ale nerw był. Więc trąbka w ruch - aż laska idąca dalej podskoczyła ;) Co na to kierofczyk?
- WIDZĘ CIĘ!!!
Yhmmm, jasne. A łyżka na to. Skoro mnie widzisz, to czemu odwalasz takie numeru na jezdni??? PO CO??? A co by było kierofczyku, gdyby nóżka ci się omskła z pedała i wylądowałbym na Lindleya ze zmiażdżoną nogą? Też byś się durniu tfumaczył przed policją i w sądzie: "noga mi się omskła, ale ja to kontrolowałem!" ???. Jasssssne. "Jeżdżę szybko i beszpiecznie" :PPP

A poza tym baaaardzo bym chciał, aby ruch w dzień powszedni był taki jak dzisiaj w długi weekend. Średnia od razu idzie w górę i aż przyjemnie się leci.
Po co w ogóle tyle samosmrodów na ulicach??? Wprowadzić zakaz wjazdu do centrum, płatny wjazd do miasta i po krzyku :D
Tytuł: Odp: Wypadki, kolizje, przypadki, zdarzenia... cz.II
Wiadomość wysłana przez: DeVilio w Maj 30, 2016, 01:01:38 pm
W małej czarnej miałem dwie trąbki i często używanie obu nic nie dawało pomimo że hałasu robiłem na prawdę sporo - zamieniłem to na jeden mały dzwoneczek cateye taki "ting" i o wiele skuteczniejszy...
Tytuł: Odp: Wypadki, kolizje, przypadki, zdarzenia... cz.II
Wiadomość wysłana przez: storm w Maj 30, 2016, 03:18:02 pm
Warszawa Zachodnia. ŻAR się leje z nieba kubłami. Pożegnawszy Franca i Lecha ruszam do siebie. Moje nogi początkowo martwe po wczorajszym udaje się po kilku kilometrach jakoś rozruszać i dzięki wplecywindowi jadę te swoje 30. Aż do Ożarówka nie ma żadnych problemów. Niestety - w moim miateczku przed sygnalizacją świetlną robi się korek. Omijam go z prawej, ale za jakimś TIRolotem się zatrzymuję równolegle do jakiegoś głąba w srebrnym SUVie. TIRolot rusza, obok wyskakuje ten SUV i... trąbi na mnie. Za moment są kolejne światła, więc wyskakuje za niego, doganiam z lewej, gość ma otwarte okienko. Pytam O CO mu mu chodziło? W odpowiedzi [cenzura] zamyka okno.
Ręce opadają.
No żebym jeszcze mu zajechał drogę, albo coś! Ale ja tylko stanąłem obok :D Zgodnie z PoRdem!
Tytuł: Odp: Wypadki, kolizje, przypadki, zdarzenia... cz.II
Wiadomość wysłana przez: Romanes w Maj 30, 2016, 04:56:38 pm
Storm, cierpliwości i spokoju!
Może ten trąbista ma problem z opuchlizną ? :
http://www.klopsztanga.eu/img.php?id=3

 ;)

PS "lachać" = śmiać się do rozpuku, naigrywać
Tytuł: Odp: Wypadki, kolizje, przypadki, zdarzenia... cz.II
Wiadomość wysłana przez: storm w Maj 30, 2016, 09:45:20 pm
@Romanes - ale ja jestem baaaardzo spokojnym człowiekiem, ino pewnych rzeczy nie toleruję i tolerować nie będę.

A tak w ogóle - właśnie obejrzałem sobie Polskie Drogi #46:
https://youtu.be/H1nsPSeOAKM?t=2m40s - złe ustawienie rowerzysty na pasie do skrętu w lewo. Powinien stać pośrodku pasa, aby nie tamować ruchu prawym pasem i informować tym samym kierowców: "tak, wiem co robię, skręcam w lewo".
https://youtu.be/H1nsPSeOAKM?t=3m18s - ściągnąć szczyla z roweru, sprać po dupie, spuścić powietrze z kół a wentyle wywalić w trawę aby nie znalazł
https://youtu.be/H1nsPSeOAKM?t=4m33s - czy to aby nie jest próba zabójstwa???

Wystarczy? Nie. Jak patrzę na resztę to też aż się chce łapać durniów z prawkiem za łby, zabierać prawa jazdy na co najmniej kilka miesięcy albo i lat i kierować na przymusowe szkolenie z teorii. Zwłaszcza kieroFFFCZa TIRolota, który widział motocyklistę skręcającego, a mimo to nie przyhamował i wolał go wziąć na maskę.
Tytuł: Odp: Wypadki, kolizje, przypadki, zdarzenia... cz.II
Wiadomość wysłana przez: Makenzen w Czerwiec 05, 2016, 07:17:20 pm
Jadę sobie ddrką wzdłuż Wisłostrady i chcę wyprzedzić dwoje rowerzystów, więc dzwonię, żeby mi zostawili lewą wolną, a ci... skręcają w lewo, zjeżdżając z ddrki na trawnik! Gościówa, która jechała pierwsza, zdążyła, gość niestety nie i wylądował wraz z rowerem doopskiem na ziemi. Mnie się udało nie wyglebić. Nic mu się nie stało, a na moje słowa, że no przecież dzwoniłam, mówi, że nie słyszał... Niebieskie migdały widać ciekawsze jako przedmiot kontemplacji na rowerze.
Tytuł: Odp: Wypadki, kolizje, przypadki, zdarzenia... cz.II
Wiadomość wysłana przez: storm w Czerwiec 06, 2016, 06:03:19 am
@Makenzen - bo dzwoniłaś dzownkiem i nie wiadomo było O CO Ci chodzi. Na Twoim miejscu krzyczałbym tam "LEWA WOLNA!".

Ja mam pod domem CPiR i też czasami jadą rowerki za mną i dzwonią. I weź zgaduje po której stronie rowerzysta chce mnie ominąć.
Tytuł: Odp: Wypadki, kolizje, przypadki, zdarzenia... cz.II
Wiadomość wysłana przez: klubowy w Czerwiec 06, 2016, 07:31:30 am
Dla mnie to tak jak przy jeździe samochodem, wyprzedzam z lewej, a jak słyszę dzwonek/klakson to zjeżdżam na prawo. Ale zawołać zawsze warto, nigdy nie wiadomo na jakiego ogranicznika się trafi, może nawet nie wiedzieć która to lewa 8) jak część pieszych
Tytuł: Odp: Wypadki, kolizje, przypadki, zdarzenia... cz.II
Wiadomość wysłana przez: Makenzen w Czerwiec 06, 2016, 11:30:04 am
Ja mam pod domem CPiR i też czasami jadą rowerki za mną i dzwonią. I weź zgaduje po której stronie rowerzysta chce mnie ominąć.

Co tu zgadywać. Wyprzedza się ZAWSZE z lewej strony. Może ta karta rowerowa to nie jest taki głupi pomysł...
Tytuł: Odp: Wypadki, kolizje, przypadki, zdarzenia... cz.II
Wiadomość wysłana przez: storm w Czerwiec 06, 2016, 11:41:46 am
Nie tyle co karta rowerowa - ile wmuszenie w dzieciarnię podstawowych przepisów w... szkole. Przecież szkoły mogłyby organizować wycieczki rowerowe uczniom i uczyć je przy tym odpowiedniego zachowania.

Swoją drogą - jakiś czas temu poznałem osobniczkę na pionowcu, która:
- wyjechała na nocną wycieczkę bez oświetlenie (ojej, ale ja nie mam...)
- która sama przodem nie pojedzie aby nadać tempo bo... nie zna znaków drogowych
- która w momencie kiedy przestawała dawać rady kręcić zaczynała jechać slalomem (pewnie się siłowała z kierownicą = typowe dla początkujących). A mogła krzyknąć do prowadzącego aby ten zwolnił... (nie, nie ja prowadziłem)
- w momencie oglądania się za siebie - tradycyjnie skręcała kierownicę i wyjeżdżała na środek jezdni. A mówią, że lusterko to taka fajna sprawa...?

I właśnie po to jest szkoła - aby owa szkoła mogła te dzieciaki nauczyć odpowiedniego zachowania na jezdni, jazdy obok siebie czy kolumną czy pojedyńczo gęsiego. I przede wszystkim = oznaczenia jakie się spotyka na drogach.
Tytuł: Odp: Wypadki, kolizje, przypadki, zdarzenia... cz.II
Wiadomość wysłana przez: kaczor1 w Czerwiec 06, 2016, 11:51:53 am
Ja mam pod domem CPiR i też czasami jadą rowerki za mną i dzwonią. I weź zgaduje po której stronie rowerzysta chce mnie ominąć.

Co tu zgadywać. Wyprzedza się ZAWSZE z lewej strony. Może ta karta rowerowa to nie jest taki głupi pomysł...
 
NIE ZAWSZE!
Tytuł: Odp: Wypadki, kolizje, przypadki, zdarzenia... cz.II
Wiadomość wysłana przez: klubowy w Czerwiec 06, 2016, 12:52:25 pm
To kiedy można z prawej (nie licząc krajów z ruchem lewostronnym)?
Tytuł: Odp: Wypadki, kolizje, przypadki, zdarzenia... cz.II
Wiadomość wysłana przez: kaczor1 w Czerwiec 06, 2016, 01:23:39 pm
To kiedy można z prawej (nie licząc krajów z ruchem lewostronnym)?

Gdy wyprzedzamy pojazd szynowy (TYLKO Z PRAWEJ)
Gdy wyprzedzamy pojazd sygnalizujący skręt w lewo (TYLKO Z PRAWEJ)
Gdy znajdujemy się na jezdni jednokierunkowej z wyznaczonymi pasami ruchu
Gdy znajdujemy się na jezdni dwukierunkowej, jeżeli co najmniej dwa pasy ruchu na obszarze zabudowanym lub trzy pasy ruchu poza obszarem zabudowanym przeznaczone są do jazdy w tym samym kierunku.
No i oczywiście, gdy jedziemy rowerem, wolno wyprzedzać z prawej powoli jadące pojazdy (inne niż rower).


Oczywiście coś mogłem pominąć.
Tytuł: Odp: Wypadki, kolizje, przypadki, zdarzenia... cz.II
Wiadomość wysłana przez: klubowy w Czerwiec 06, 2016, 01:40:33 pm
Mea culpa, mea culpa, mea maxima culpa - trzeba się doszkolić.
http://www.info-car.pl/infocar/artykuly/wyprzedzanie-z-prawej-strony-przepisy.html (http://www.info-car.pl/infocar/artykuly/wyprzedzanie-z-prawej-strony-przepisy.html)
Tytuł: Odp: Wypadki, kolizje, przypadki, zdarzenia... cz.II
Wiadomość wysłana przez: szydziu w Czerwiec 07, 2016, 08:14:46 pm
To kiedy można z prawej (nie licząc krajów z ruchem lewostronnym)?

Gdy wyprzedzamy pojazd szynowy (TYLKO Z PRAWEJ)
Gdy wyprzedzamy pojazd sygnalizujący skręt w lewo (TYLKO Z PRAWEJ)
Gdy znajdujemy się na jezdni jednokierunkowej z wyznaczonymi pasami ruchu
Gdy znajdujemy się na jezdni dwukierunkowej, jeżeli co najmniej dwa pasy ruchu na obszarze zabudowanym lub trzy pasy ruchu poza obszarem zabudowanym przeznaczone są do jazdy w tym samym kierunku.
No i oczywiście, gdy jedziemy rowerem, wolno wyprzedzać z prawej powoli jadące pojazdy (inne niż rower).


Oczywiście coś mogłem pominąć.


Z ust mi to wyjąłeś  - miałem wczoraj w aucie dyskusję ze szwagrem na ten sam temat :)
Tytuł: Odp: Wypadki, kolizje, przypadki, zdarzenia... cz.II
Wiadomość wysłana przez: fdx w Czerwiec 08, 2016, 07:12:31 am
Jeśli ktoś jedzie prawidłowo po prawej stronie drogi w limicie prędkości  utrzymując stałą prędkośc a jakiś idiota wlecze się po lewej to ciężko to zaklasyfikować jako wyprzedzanie. To raczej ten drugi wykonuje manewr buraczenia i utrudniania ruchu innym pojazdom.

Często też ludzie zapominają ża nawet jeśli są dwa pasy ruchu w tą samą stronę to lewy pas powinien być wolny i używany tylko do wyprzedzania. (tyle mówi teoria)

U mnie co prawda ruch odwrotny ale ja podczas dojazdów do pracy samochodem przynajmniej połowę pojazdów "wyprzedzam" właśnie w taki sposób... Tutaj mają taką przypadłość że gdy jadą 120km/h i widzą na horyzoncie pojazd jadący 110 to już zaczynają zjeżdzać na drugi pas, a jak już jeden zjedzie to za nim kolejny. przed nim jeszcze jeden, pozniej kilku w środek (zostawiają sobie 2m odstępu między sobą) i oczywiście obowiązkowo zwalniają wszyscy... żresztą zwalnianie przy wyprzedzaniu to "obowiązek" kiedy wyprzedza się traktor albo inny wolny pojazd - nie wiem może jest jakaś niepisana zasada że różnica prędkości wyprzedzającego i wyprzedzanego nie może być większa niż 50km/h...
Ja na tej trasie czesto włączam tempomat i jadę stabilne 110km/h (120 dozwolone) i często jadę szybciej niż samochody na tym szybkim pasie ruchu a nawet jak sie zdaży delikwent pędzący 140 na prostej i jadący slalomem między samochodami to i tak doganiam go przy pierwszym skrzyżowaniu (odcinek dwupasmówki bez świateł i skrzyżowań ma ok 15km)...
Tytuł: Odp: Wypadki, kolizje, przypadki, zdarzenia... cz.II
Wiadomość wysłana przez: live_evil w Czerwiec 08, 2016, 08:51:38 am
a na moje słowa, że no przecież dzwoniłam, mówi, że nie słyszał...
Ja też bym nie usłyszał - zawsze jeżdżę w słuchawkach z muzyką na full.
Tytuł: Odp: Wypadki, kolizje, przypadki, zdarzenia... cz.II
Wiadomość wysłana przez: storm w Czerwiec 08, 2016, 09:03:41 am
Kolejny incydent na drodze z moim udziałem. Kolizji nie było bom wyhamował.
Tak to miejsce widzi nadjeżdżający:
https://goo.gl/maps/dc5T3WgbLjz
- lustro
- STOP
Logiczne jest, że ci z prawej co mają? PIERWSZEŃSTWO.
Tak to miejsce widziałem ja:
https://goo.gl/maps/jGhdgcK6kDu
No i jadę. Z lewej wychyla się czarne coś i..... powooooli jedzie. I jedzie.
Moja myśl: "widzi? ale straszy... żebym przyspieszył to on przejedzie za mną"
Głupia. Bo gość twierdził potem, że mnie...... NIE WIDZIAŁ.
Więc przyspieszam ile daje fabryka, aby spieszący się facio wjechał za mnie. A on też przyspieszył i... Hamowanie - żebym mu nie wjechał w prawe tylne drzwi. Oczywiście dostałem wk..rwu, trąbka na maksa. Spodziewałem się, że facio zauważył, zatrzyma się, zamruga. Cokolwiek. A (_|_). Pojechał dalej a ja za nim. Dopadłem go prawie kilometr dalej pod skrętem do szkoły. Zajechałem drogę, rowerek na drogę i jazda do kierowcy, który twierdzi to co wszyscy inni w tym przypadku:
- Ale ja pana nie widziałem.......
<jasssssssssne, oczy....wiście, a łyżka na to: niemożliwe!>
Wyłuszczam sprawę. Co, gdzie i kiedy. A tu z boku podchodzi.... Strażnik Miejski :D Włączył się do akcji, stając troszeczkę po stronie kierowcy:
"- no ale wie pan, taki roweerek mało widać, no i słońce..."
- Proszę pana słońce jest stamtąd (wschód), a pan jechał tam (zachód)
SMowi szczęka opadła. Cóż, starał się jak mógł. Ale nie wybroni kierowcy... A ja na kasku trzymanym w ręku mam kamerkę.
[Niestety w dniu dzisiejszym kamerka wzięła się i zawiesiła, więc nagrania nie mam.]
Swoją drogą, te "ale ja pana nie widziałem" to:
- albo faktycznie facet/facetka ślepa -> nie powinien mieć prawa jazdy
- albo kłamie -> maksymalna wielkość kary/mandatu za próbę oszustwa -> nieodpowiedzialny za to co robi na drodze -> zabrać prawo jazdy
Innych opcji nie widzę.
Albo się bierze odpowiedzialność za to co się robi - albo się wrzuca swój dowód osobisty do niszczarki. Sorry, life is brutal.

Kolejny - tym razem taksiarz próbował wjechać mi z lewej kiedy przeciskałem się prawym korytarzem. WF 12234
Uważąjcie, bo to merol i pewnie ma małego...

Slalomy uprawiał również kierowczyk na Kasprzaka w jakimś SUVie WGM 95MJ. Nudziło mu się przed światłami.

WWL 4417A - szpeczjalista w wyprzedzaniu prawym pasem rowerzysty jadącego korytarzem między pasami w odległości 20cm. Bo on się spieszył! Aby stanąć za samochodami 20 metrów dalej :D WOT, kultura! WOT większe tępo jazdy ;P
A w głowie - sianko. I sznurek łączący uszka, aby te nie odpadły same :P
Tytuł: Odp: Wypadki, kolizje, przypadki, zdarzenia... cz.II
Wiadomość wysłana przez: storm w Czerwiec 16, 2016, 08:33:04 am
I kolejny kretyn-dureń w swoim małym złomnku się wpycha nie tam gdzie powinien:
http://bzaborow.org/~storm/kamerka/wymuszenie.avi    (30MB)

Ręce opadają. Tak - mnie też się spieszy, ale zanim się wepchnę przed kogokolwiek sprawdzam, czy ten ktoś mnie widzi. A tu - gdybym nie miał doświadczenia i wyczucia - to bym gostkowi wjechał w bok.
Tytuł: Odp: Wypadki, kolizje, przypadki, zdarzenia... cz.II
Wiadomość wysłana przez: storm w Czerwiec 23, 2016, 08:26:59 am
Połczyńska, skrzyżowanie z Al. 4 Czerwca 1989 roku rano, jadę sobie do pracy. Czerwone na światłach - zatrzymuję się jako pierwszy i tak sobie czekam. W lusterku zauważam coś... Aha, skuter. Podjeżdża do mnie i... facet coś ode mnie chce. Wyjmuję słuchawkę z ucha oglądam się i co widzę?
- skuter
- na nim faceta
- i siedzącego za nim na kanapie dzieciaka lat ja wiem? 7-8 max.
Facet pyta się mnie:
- A nie ma tak stracha?
- A czemu?
- No jakis trójkąt ostrzegawczy, kamizelka odblaskowa...
Itede.
A ja? Szczenka w dół. Facet wiezie dzieciaka, który LEDWO CO go obejmuje i CHWIEJE SIĘ na tej kanapie siedząc za nim i zwraca mi uwagę, że mnie nie widać???!!!
ROTFL!!!
Śmieszne i tragiczne zarazem.

To już nie jest tylko MEGAHIPOKRYZJA, ale DURNOTA, MEGAIDIOTYZM w jednym.

Niestety niewiele zdołałem zrobić bo zapaliło się zielone i facet mi odjechał. Ale do licha - zwracać innym uwagę a samemu mieć w dupsku życie swojego dzieciora???
Tytuł: Odp: Wypadki, kolizje, przypadki, zdarzenia... cz.II
Wiadomość wysłana przez: DeVilio w Czerwiec 23, 2016, 08:59:07 am
...dobór naturalny Storm... :P ;)
Tytuł: Odp: Wypadki, kolizje, przypadki, zdarzenia... cz.II
Wiadomość wysłana przez: storm w Lipiec 07, 2016, 02:33:23 pm
Ręce o(d)padają. Jak zwykle - na 500 metrów przed domkiem.
Jadę sobie swoje 30, mijam rondko na którym dowalam, bo na zakręcie widzę grupkę pionowatych. Aha-"pokażę im JAK się jeździ" ;)* Gaaaaz... Przyspieszam do >30, gonię, doganiam. Dzieciaki na pionowatych jadą pełną ławą, pełną szerokością ulicy. Zatem 20 metrów od nich - trąbka idzie w ruch. Obudzili się. Ale co robi lewy frajerek na pionowatym? Zaczyna slalom.
Gdyby mi nie było szkoda ZOXa - wjechałbym mu w (_|_) bez litości. Miałby skasowany rowerek i połamane nóżki. I kij z nim.
Ale mnie szkoda roweru, bo za tydzień brevet, wiec hampel poszedł w ruch a dziecior usłyszał:
- POJE...AŁO CIĘ?! NUDZI CI SIĘ?!
- Ale ja nie wiedziałem z której strony nas miniesz...

Nosz. BEZCZEL. GÓWNO chodzące.
I teraz pytanie: skoro nie wiedział którą stroną będę wyprzedzał (ROTFL) - to może by mu tak... porąbać rowerek na kawałki i na złom? I nóżki pokancerować na kilka miesięcy, co by na pojazdy żądne nie wsiadał przed douczeniem się JAK się jeździ po ulicach zgodnie z PoRD?

* na tej przecznicy, w tym miejscu zawsze mam 40, więc to nie jest chwilowy mój pomysł na zrobienie innym koło tyłka bo taką mam ochotę
Tytuł: Odp: Wypadki, kolizje, przypadki, zdarzenia... cz.II
Wiadomość wysłana przez: fdx w Lipiec 07, 2016, 03:20:27 pm
porąbać rowerek na kawałki i na złom? I nóżki pokancerować na kilka miesięcy,

brutal!
Tytuł: Odp: Wypadki, kolizje, przypadki, zdarzenia... cz.II
Wiadomość wysłana przez: storm w Lipiec 07, 2016, 03:49:24 pm
@fdx - ależ absolutnie nie :D Ja tylko dbam o bezpieczeństwo innych :D
Poza tym zauważ jaki jestem wspaniałomyślny - dzięki mnie delikwent mógłby kolejny miesiąc spędzić na przerabianiu czegoś co było pionowcem, na coś poziomego :D
A wieczorami mógłby czytać PoRD ;)
Tytuł: Odp: Wypadki, kolizje, przypadki, zdarzenia... cz.II
Wiadomość wysłana przez: storm w Lipiec 21, 2016, 09:07:30 am
Wyjechałem dzisiaj rano wyjątkowo pionowcem. No bo pociągiem to wezmę rower aby nie chodzić i aby było szybciej.
No i jadę swoją uliczką, z prawej podporządkowanej wysuwa się samosmrod. W środku jakiś klient patrzy na mnie...
"jechać czy nie jechać... jechać? A może nie jechać?"
Wysunął się już o metr... Ja już ręce na hamplach...
"Ale może nie wyjadę?"
Zostało kilkanaście metrów...
"Ale czy na penwo chcę wyjechać???"
10...
"...jadę."
9...
"ale może olepiej nie?"
8...
"A w sumie to ten rowerzysta mnie widzi..."
7...
"Tylko czy na pewno mogę???"
6...
"...niech no pomyślę..."
5...
"...gdybym wyjechał to moż ebym zdążył?"
4...
"...ale nie wiem..."
3...
"No i te PoRD, zgodnie z którym"
2...
"...powinienem ustąpić... ale..."
1...!
"mam to w d**ie! jadęęęęęęęęęęęęęęęęę!!!"
Hample zareagowały tak jak powinny, palant wyjechał, a ja od nowa musiałem się rozpędzać przez idiotę, który z rana niedobudzony wsiada w samozłoma i sam nie wie czego chce...

Oczywiście gdybym jechał poziomką (czyli UFO) to by facet stał grzecznie i patrzył. Ale rowerzystę na pionowym zawsze się przecież ignoruje.
Tytuł: Odp: Wypadki, kolizje, przypadki, zdarzenia... cz.II
Wiadomość wysłana przez: storm w Lipiec 25, 2016, 12:51:34 pm
Sowińskiego X Połczyńska. Taksiarz nie dopaczył się, że nie ma obok już DDRiP, jego znajomość PoRD również zerowa. A że próbował jakichś trąbień za moimi plecami, to miał okazję sprawdzenia sprawności swoich hamulcy podczas gwałtownego hamowania, które ostudziły jego zapały do robienia mi z tyłka garaża ;)
jako iż miałem i mam kamerkę - odpowiednia skarga poszła już do korpo: supertaxi.

Dane kierofczyka:
Numer boczny: 03551 .
Rejestracja: WK 41692 .


Nie muszę chyba dopisywać, że działanie tego kierofczyka również jest kamyczkiem do ogródka cierpiarzy i działa na korzyść UBERa? :D
Tytuł: Odp: Wypadki, kolizje, przypadki, zdarzenia... cz.II
Wiadomość wysłana przez: tomek70 w Lipiec 29, 2016, 09:29:25 pm
Jadę sobie swoją elektryczną trajką zaczyna padać więc myślę schowam się na przystanku miejscowość w lesie Zawadówka niedaleko Chełma. Podjeżdżam na przystanku  trzech gimnazjalistów da się pan przejechać ? Zabije się który i będę miał, ale z drugiej strony szosa pusta, niech dzieciaki mają frajdę będą opowiadać po całej wsi że jechali takim rowerem. Udzielam instrukcji co i jak. siada pierwszy przejeżdża 50 metrów zawraca potem drugi. No super się tym jeździ. Padają pierwsze pytania a skąd  itp... Potem rozmawiają między sobą ,wiesz mówi jeden do drugiego jak bym miał wybierać pomiędzy najlepszym komputerem a tym rowerem wybrał bym ten rower, no a ile taki kosztuje żeby kupić no dużo około np 10 tysięcy można kupić, ale można sobie samemu taniej złożyć, i znowu mówi jeden do drugiego kupa kasy ale jak by dzieci narobić to z 500+ można by kupić :)
Tytuł: Odp: Wypadki, kolizje, przypadki, zdarzenia... cz.II
Wiadomość wysłana przez: storm w Wrzesień 15, 2016, 09:54:17 am
Jako iż na Zlocie usłyszałem od Tehena, że uwielbia czytać moje opowieści i one świetnie ubarwiają mu dzień - czas na kolejne akcje ;)
Miejsce: https://goo.gl/maps/JnuxRsWzJQ92
W kierunku na Książęcą, wieczór o zachodzie słoneczka. Przede mną wspaniała wspinaczka. Stoję na czerwonym, rzucma okiemw  lusterko, zbliża się jakiś zielony samochodzik dostawczy... jedzie... Jedziee.... zbliża się... I zbliżą... No i tak patrzę to na niego, to na czerwone na światłach... I znowu w lusterko... A on jedzie i jedzie i hamować jakby zapomniał i... Noga na pedale zesztywniała, dłonie odpuściły klamki... 1 Metr, mniej niż metr... Skoczyłęm do przody. Dostawczak zatrzymał się metr dalej niż miałem koniec roweru. Podniosłem się z roweru, obróciłem i spojrzałem na kierowce, który podniósł przepraszająco rękę. A co by było, gdybym nie miał lusterka jak Raffi i ufał... No właśnie? Czemu? Komu?

I jeszcze a propos słuchawek i słuchania muzyki na rowerze. Dzisiaj na Towarowej - gdzieś jakieś 30 metrów za mną jechało coś czarnego na sygnale. Zdziwicie się, ale na Placu Zawiszy był daleeeeeeko za mną. Bo ja go słyszałem - a pozamykani w swoich ciasnych kabinkach kierowcy - nie. Ot, taka dziwna sytuacja... Kompletnie głusi zabraniają nam super słuchaczom bycia po częsci głuchymi ;) Cóż za malusia hipokryzja :D
Tytuł: Odp: Wypadki, kolizje, przypadki, zdarzenia... cz.II
Wiadomość wysłana przez: storm w Wrzesień 15, 2016, 09:38:04 pm
No i niestety, ale natrafiłem na 2 osobników, którzy nie powinni mieć raczej do czynienia z pojazdami mechanicznymi o własnym napędzie - i to 2 w odstępie dosłownie sekund.
Z Alei Jerozolimskich skręcałem w prawo w Towarową - i od razu skoczyłem bezpośrednio na lewy pas, aby na Rondzie Daszyńskiego nie mieć problemów ze skręceniem w Prostą. W chwili kiedy wyrównalem tor jazdy, usłyszałem trąbienie i z boku pojawiła się biała Skoda Octavia o numerach WF30697. Facet z niej miał nie wiadomo jakie pretensje, że..... skreciłem na lewy pas. Ojojoj, jak mi przykŁŁo nie jest :D Wnerwiony poleciał dalej, a ja za nim. Zatrzymałem się obok, chciałem mu wytłumaczyć, ze będę skręcał tam dalej w lewo i dlatego wczesniej mam prawo zająć ten pas, aby nie skakać po pasach po ciemku między samochodami pędzącymi po 80 km/h. Nie dał mi skończyć. Wyjechałem więc przed niego, co by mnie nie szlifował ruszając. I za moment ruszam, po kilkunastu metrach słyszę za sobą trąbienie, oglądam się i... Nie widzę białej Octavii. Wg nagrania z prawego pasa, przeskakując przez środkowy (!!!) wlatuje na mój pas zajeżdżając mi drogę VW Golf o numerach WY7453E i leci dalej. Chwilę potem wyprzedza mnie po moim pasie, na chama, na agzetę wspomniana Skoda Octavia WF30697.
Jutro filmik jedzie na Waliców. Mam nadzieję, że obaj kierofczyki dostaną odpowiednie mandaciki do zapłacenia :D
Tytuł: Odp: Wypadki, kolizje, przypadki, zdarzenia... cz.II
Wiadomość wysłana przez: tomo w Wrzesień 17, 2016, 01:52:38 pm
Kurwagonprzyweźli!!
Myślę sobie pogoda gites, trza się pokręcić tu i ówdzie. Ledwo wyjechałem, a łańcuch zaczął o napinacz ocierać. Zacząłem prostować hak i przy wkręcaniu napinacza ujebałem gwint. No żeby to jasne pioruny zatrzasły!!
Trzeba było na dupsku siedzieć w domu.
No nic, wyżaliłem się, nowy hak zamówiony. 25 pln w plecy.
Tytuł: Odp: Wypadki, kolizje, przypadki, zdarzenia... cz.II
Wiadomość wysłana przez: live_evil w Listopad 08, 2016, 07:36:57 pm
Będzie zabawnie ;-) Na Piotrkowskiej jest 89 kamer, nie mogę doczekać się ciągu dalszego.

(http://obrazki.elektroda.pl/6444353400_1478630185.jpeg)
Tytuł: Odp: Wypadki, kolizje, przypadki, zdarzenia... cz.II
Wiadomość wysłana przez: DeVilio w Listopad 09, 2016, 09:36:29 am
O jaaa! Trzymam kciuki za Ciebie :)

PS: No i własnie dlatego powinno się mieć przy sobie kamerkę na rowerze...
Tytuł: Odp: Wypadki, kolizje, przypadki, zdarzenia... cz.II
Wiadomość wysłana przez: Yin w Listopad 10, 2016, 12:17:21 am
No ładnie.. Co im odbiło?
Tytuł: Odp: Wypadki, kolizje, przypadki, zdarzenia... cz.II
Wiadomość wysłana przez: live_evil w Listopad 10, 2016, 09:20:53 am
No ładnie.. Co im odbiło?
Chcieli mnie zatrzymać, ale machanie ręką oraz używanie sygnałów świetlnych i dźwiękowych przez SM nie jest sygnałem nakazującym zatrzymanie - SM może nadać taki sygnał tylko tarczą do zatrzymywania pojazdów. Szczegóły w Rozporządzeniu w sprawie znaków i sygnałów drogowych - art. 109 i 111.
Ponieważ nie miałem obowiązku zatrzymać się (i rzecz jasna nie zatrzymałem się), to postanowili zatrzymać mnie w inny sposób, co się dla nich skończy nieciekawie ;-)
A zatrzymali mnie za rzekome niesygnalizowanie zamiaru skrętu, ale o co im konkretnie chodziło, to się okaże w sądzie, bo odmówiłem przyjęcia mandatu.

Tytuł: Odp: Wypadki, kolizje, przypadki, zdarzenia... cz.II
Wiadomość wysłana przez: kaczor1 w Listopad 10, 2016, 10:12:09 am
No ładnie.. Co im odbiło?
Chcieli mnie zatrzymać, ale machanie ręką oraz używanie sygnałów świetlnych i dźwiękowych przez SM nie jest sygnałem nakazującym zatrzymanie - SM może nadać taki sygnał tylko tarczą do zatrzymywania pojazdów. Szczegóły w Rozporządzeniu w sprawie znaków i sygnałów drogowych - art. 109 i 111.
Ponieważ nie miałem obowiązku zatrzymać się (i rzecz jasna nie zatrzymałem się), to postanowili zatrzymać mnie w inny sposób, co się dla nich skończy nieciekawie ;-)
A zatrzymali mnie za rzekome niesygnalizowanie zamiaru skrętu, ale o co im konkretnie chodziło, to się okaże w sądzie, bo odmówiłem przyjęcia mandatu.

Od siebie dodam, że sygnalizowanie zamiary skręty nie jest bezwzględnym obowiązkiem rowerzysty.

Art. 14 Konwencji
Cytuj
3. Przed skręceniem lub przed wykonaniem manewru związanego ze zjechaniem w bok każdy kierujący powinien odpowiednio wyraźnie i dostatecznie wcześnie zasygnalizować swój zamiar za pomocą kierunkowskazu lub kierunkowskazów swojego pojazdu albo - w razie ich braku - w miarę możliwości za pomocą odpowiedniego znaku ręką. Sygnalizowanie zamiaru za pomocą kierunkowskazu lub kierunkowskazów powinno trwać przez cały czas trwania manewru; powinno ono ustać natychmiast po jego zakończeniu. 
Tytuł: Odp: Wypadki, kolizje, przypadki, zdarzenia... cz.II
Wiadomość wysłana przez: oblivion w Listopad 10, 2016, 09:28:19 pm
"zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia"
lol, policyjne teksty zawsze były fajne, co Miodek na to?  ;D
btw trzymam kciuki ;)
Tytuł: Odp: Wypadki, kolizje, przypadki, zdarzenia... cz.II
Wiadomość wysłana przez: Stas w Listopad 11, 2016, 11:25:51 am
"zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia"
lol, policyjne teksty zawsze były fajne, co Miodek na to?  ;D
btw trzymam kciuki ;)

Miodkiem nie jestem, policją też nie (choć miałoby się ochotę spałować niektórych ;-) ), ale wyrażenie wydaje mi się poprawne i logiczne. Podejrzewasz (ale nie masz takiej pewności), że ktoś popełnił przestępstwo i zawiadamiasz o tym - w tym wypadku policję.

Obiło mi się o uszy, że jeśli zawiadamiasz o popełnieniu przestępstwa (czyli samodzielnie oceniłeś, że czyn jest zabroniony), a czyn o którym zawiadamiasz nie okaże się przestępstwem możesz być oskarżony (przez osobę na którą skarżysz) o pomówienie itp. , zaś jeśli tylko "podejrzewasz o popełnienie" chroni Cie to przed oskarżeniem, bo mogłeś się mylić w swoich podejrzeniach i ocenie czy to było przestępstwo . To jest slang prawniczy, ale i kruczki prawne...

Może jest jakiś prawnik na forum i się wypowie :-)

W każdym razie trzymam kciuki.
Tytuł: Odp: Wypadki, kolizje, przypadki, zdarzenia... cz.II
Wiadomość wysłana przez: storm w Listopad 11, 2016, 05:23:09 pm
http://www.policja.pl/pol/kgp/brd/praktyczne-informacje-t/918,dok.html
Cytuj
Straż Miejska (Gminna)

Strażnicy straży gminnych (miejskich) są uprawnieni do wykonywania czynności z zakresu kontroli ruchu drogowego tylko w odniesieniu do:
1) kierujących pojazdami:
a) niestosujących się do zakazu ruchu w obu kierunkach,
b) niestosujących się do wskazań sygnalizacji świetlnej,
c) przekraczających dozwoloną prędkość;
lecz w punktach b i c mogą to robić wyłącznie przy użyciu urządzeń samoczynnie rejestrujących wykroczenie (np. fotoradarów) i wówczas nie mają uprawnień do zatrzymywania pojazdów (wzywają właściciela do siedziby Straży)
Mogą natomiast zatrzymywać pojazdy i uczestników ruchu jedynie naruszających przepisy o:
a) zatrzymaniu lub postoju pojazdów,
b) ruchu motorowerów, rowerów, pojazdów zaprzęgowych oraz o jeździe wierzchem lub pędzeniu zwierząt,
c) ruchu pieszych.
[...]
Strażnicy straży gminnych (miejskich) w związku z wykonywaniem czynności z zakresu kontroli ruchu drogowego są obowiązani do czasu przybycia Policji uniemożliwić kierowanie pojazdem osobie, co do której istnieje uzasadnione podejrzenie, że znajduje się ona w stanie nietrzeźwości lub w stanie po użyciu alkoholu albo środka działającego podobnie do alkoholu.
Tytuł: Odp: Wypadki, kolizje, przypadki, zdarzenia... cz.II
Wiadomość wysłana przez: Makenzen w Listopad 11, 2016, 07:51:53 pm
Drobiazg w sumie, ale ciut upierdliwy:
Chcę sobie przejechać przez przejazd rowerowy, ale średnio mogę, bo przejazdem tym defilują dwie panie ramię w ramię. Podjeżdżam do nich i mówię: - To jest przejazd rowerowy, przejście jest tam! - pokazuję. Jedna z pań mówi na to: - Wiem.
To dobrze, tylko szkoda, że z tej wiedzy nic nie wynika...

Live-evil, bardzo jestem ciekawa, jak potoczy się Twoja historia z SM :)
Tytuł: Odp: Wypadki, kolizje, przypadki, zdarzenia... cz.II
Wiadomość wysłana przez: kaczor1 w Listopad 14, 2016, 11:08:46 am
No ładnie.. Co im odbiło?
Chcieli mnie zatrzymać, ale machanie ręką oraz używanie sygnałów świetlnych i dźwiękowych przez SM nie jest sygnałem nakazującym zatrzymanie - SM może nadać taki sygnał tylko tarczą do zatrzymywania pojazdów. Szczegóły w Rozporządzeniu w sprawie znaków i sygnałów drogowych - art. 109 i 111.

Spotkałem się z interpretacją, że przepisy w "Rozporządzeniu w sprawie znaków i sygnałów drogowych" odnoszą się do kierowania ruchem, a nie do kontroli.
W takim przypadku art. 109 i 111 nie będzie miał zastosowania.

Ale w tej sytuacji nie wiele to zmienia, bo w
"ROZPORZĄDZENIU MINISTRA SPRAW WEWNĘTRZNYCH I ADMINISTRACJI
w sprawie kontroli ruchu drogowego"
jest napisane:

Cytuj
§ 17. 1. Strażnicy straży gminnych (miejskich) są uprawnieni do wykonywania czynności z zakresu kontroli ruchu drogowego w odniesieniu do:
...
2) uczestników ruchu naruszających przepisy o:
...
b) ruchu motorowerów, rowerów, pojazdów zaprzęgowych oraz o jeździe wierzchem lub pędzeniu zwierząt,
...
3. Zatrzymywanie pojazdów odbywa się z zachowaniem następujących warunków:
1) sygnał do zatrzymania podawany jest przez strażnika straży gminnych (miejskich) z dostatecznej odległości i w sposób zapewniający jego dostrzeżenie przez kierującego pojazdem oraz bezpieczne zatrzymanie się we wskazanym miejscu;
2) sygnał do zatrzymania podawany jest w warunkach dostatecznej widoczności tarczą do zatrzymywania pojazdów, a w warunkach niedostatecznej widoczności - latarką ze światłem czerwonym lub tarczą do zatrzymywania pojazdów ze światłem odblaskowym lub światłem czerwonym.


Tytuł: Odp: Wypadki, kolizje, przypadki, zdarzenia... cz.II
Wiadomość wysłana przez: szydziu w Listopad 16, 2016, 12:49:45 pm
Może strażnik miejski miał tarczkę do zatrzymywania w kieszonce na drzwiach auta i dlatego otwierał je podczas jazdy przed Live-evilem?
Tytuł: Odp: Wypadki, kolizje, przypadki, zdarzenia... cz.II
Wiadomość wysłana przez: fdx w Listopad 16, 2016, 01:36:50 pm
Może strażnik miejski miał tarczkę do zatrzymywania w kieszonce na drzwiach auta i dlatego otwierał je podczas jazdy przed Live-evilem?

Albo mu się rękaw przytrzasnął przy wsiadaniu i niemógł tarczką zamachać...
Tytuł: Odp: Wypadki, kolizje, przypadki, zdarzenia... cz.II
Wiadomość wysłana przez: hansglopke w Listopad 16, 2016, 02:20:20 pm
Bo jak są potrzebni, to ich nie ma.... A czapki chociaż ...... mieli ze sobą?

No nie mamgłem się powstrzymać
Tytuł: Odp: Wypadki, kolizje, przypadki, zdarzenia... cz.II
Wiadomość wysłana przez: tomo w Listopad 20, 2016, 07:41:00 am
Dziś, parę minut po 6 rano. Cisnę do pracy, rowrem oczywiście i w pewnym momencie mijam kobitkę. Co w tym nadzwyczajnego? Plan akcji wygląda tak:
https://www.google.pl/maps/@52.1603356,21.8048443,3a,75y,177.44h,81.33t/data=!3m6!1e1!3m4!1sY32kREBaNhe9mSxa033Ddw!2e0!7i13312!8i6656?hl=pl (https://www.google.pl/maps/@52.1603356,21.8048443,3a,75y,177.44h,81.33t/data=!3m6!1e1!3m4!1sY32kREBaNhe9mSxa033Ddw!2e0!7i13312!8i6656?hl=pl)
Ja pod górę, a pani ubrana jak Batman, całkowicie na czarno, drepta w dół środkiem pasa po mojej lewej :o. Ciemno, latarnie niby są, ale szału nie ma. Obserwowałem kobitę we wstecznym- oczywiście zero odblasku, po parudziesięciu metrach nie odróżniała się zbytnio od asfaltu. Zauważcie proszę, że chodnik jest, górka może nie wygląda, ale dosyć stromo jest, leży nowy asfalt i wolno tam nie jeżdżą. Sam dobijam tam do 50 km/h. Co najlepsze- gdy zapytałem paniusię, "nie lepiej na torach się położyć?- szybciej będzie"- w ogóle nie pojęła do czego piję. Co takim ludziom siedzi w głowach?


Tak z innej beczki:
Nasze skromne forum dorobiło się tysięcznego użytkownika!!

(http://www.bocatec.de/wp-content/uploads/2014/06/confetti2.jpg)
Tytuł: Odp: Wypadki, kolizje, przypadki, zdarzenia... cz.II
Wiadomość wysłana przez: Yin w Listopad 20, 2016, 11:49:01 am
A licznik przekręcił amedo - gratulacje i aktywności na forum :)
Tytuł: Odp: Wypadki, kolizje, przypadki, zdarzenia... cz.II
Wiadomość wysłana przez: tomo w Styczeń 07, 2017, 07:48:49 am
Dzisiaj o 6:00 rano, wyjazd do pracy, a na termometrze: -23oC- na razie rekord tegoroczny i pewnie też ubiegłozimowy 8). Manetka od Alfine 11 na takim mrozie już za bardzo działać nie chciała- podejrzewam, że linka usztywniła się na mrozie.
Tytuł: Odp: Wypadki, kolizje, przypadki, zdarzenia... cz.II
Wiadomość wysłana przez: storm w Styczeń 07, 2017, 03:58:47 pm
@Tomo - szacun, pokłony... Ja bym nawet z domu nie wychodził :D
Tytuł: Odp: Wypadki, kolizje, przypadki, zdarzenia... cz.II
Wiadomość wysłana przez: live_evil w Styczeń 07, 2017, 04:01:49 pm
Ja też dziś jechałem rano przy -23 stopniach.
Po południu, jak było -13 to aż sie zgrzałem ;-)
Tytuł: Odp: Wypadki, kolizje, przypadki, zdarzenia... cz.II
Wiadomość wysłana przez: Yin w Styczeń 07, 2017, 04:30:21 pm
Kato, dziś - 20. Na nowe zabawce: http://www.bikestats.pl/rowery/Lunar-rover_6873_21274.html
Jest grubo :)
Tytuł: Odp: Wypadki, kolizje, przypadki, zdarzenia... cz.II
Wiadomość wysłana przez: Franc w Styczeń 07, 2017, 05:42:20 pm
A ja nigdzie nie jeżdżę, bo dalej jestem chory. qrwa i mać! :(  >:(
Tytuł: Odp: Wypadki, kolizje, przypadki, zdarzenia... cz.II
Wiadomość wysłana przez: storm w Styczeń 30, 2017, 02:02:22 am
Kolejny, krawężnikarz.
To miejsce:  https://goo.gl/maps/eYuuPoPKavm
Jadę wyjątkowo eLką, pedalarz jedzie prawym pasem praktycznie po krawężniku. Zgodnie z poleceniem intruktora nie biroę się za wyprzedzenie, tylko na zmianę pasa ruchu na środkowy. Patrzę w lusterko i co widzę? Ano za nami leci jakiś biały szybki. W momencie kiedy ja juz jestem na środkowym pasie, mijam pedalarza - ten z tyłu zmienia pas na prawy i... na milimetry wyprzedza pedalarzyka.
Brawo dla obu piekielnych.

I po raz kolejny tłumaczę i upraszam osoby korzystające z roweru w mieście: chcesz żyć? To jedź bliżej środka swojego pasa. Miejcie gdzieś w głębokim poważaniu trąbienie kierofczykuff, ich wykrzykiwania, bluzgi itede. Tu się liczy WASZE ŻYCIE a nie samozadowolenie Jaśnie Wielmosznego Pana Kieroffczyka. Się panu kieroffczykowi nie podoba - to niech spitala na tramwaj a autko odda na złom. Ale też osoba z rowerem, która chce mienić się rowerzystą a nie pedalarzem nie powinna prowokować innych do takich zachowań.
Tytuł: Odp: Wypadki, kolizje, przypadki, zdarzenia... cz.II
Wiadomość wysłana przez: fdx w Styczeń 30, 2017, 08:10:55 am
Prawie codziennie widuję goscia na rowerze w tym miejscu. (trzypasmówka z której w tym miejscu odchodzą kolejne dwa pasy zjazdu w lewo i dwa do jazdy na wprost)

https://www.google.ie/maps/@51.9029007,-8.3815386,3a,75y,277.27h,86.93t/data=!3m7!1e1!3m5!1sZehxhlBofPVHzvKgCaBq3w!2e0!6s%2F%2Fgeo2.ggpht.com%2Fcbk%3Fpanoid%3DZehxhlBofPVHzvKgCaBq3w%26output%3Dthumbnail%26cb_client%3Dmaps_sv.tactile.gps%26thumb%3D2%26w%3D203%26h%3D100%26yaw%3D332.92297%26pitch%3D0%26thumbfov%3D100!7i13312!8i6656

Robią się z tego więc cztery pasy a rowerzyta chcący jechać na wprost jedzie zupełnie środkiem mając samochody po lewej i prawej.
Z rana zazwyczaj są tam korki więć dwa pasy po lewej są zapełnione. a ludzie z pasów na wprost starają się wbić jeszcze pomiędzy auta stojące po lewej.

Ja zazwyczaj jadę tam środkiem i wyciągniętą ręką sygnalizując moje zamiary (jadę wewnetrzym pasem do zjazdu w lewo sygnalizując chęć jazdy na prawo- na wprost)  Samochody zwykle widząc mnie z daleka jadą za mną i pozwalają na moje manewry. Owszem czasem zdaża się że jeden czy drugi chce mnie jeszcze wyprzedzić po zebrze byle tylko ustawić się w korku dwie sekundy wcześniej... ale ogólnie tam jadą już w miarę wolno bo za chwilę już są światła a ja jadę środkiem.

Jest tam jednak ten wspomniany wcześniej rowerzysta który jedzie cały czas po zewnętrznej w lewo - środkiem tego pasa co oznacza stanie w korku... i ten oto rowerzysta stoi w korku razem z innymi samochodami. posuwa się powolutku razem z innymi samochodami aż do ostatecznego rozdzielenia się pasów ruchu poczym zsiada z roweru i między tymi samochodami przeprowadza go przez dwa pasy kontunuując później jazdę na wprost. Do dziś nie potrafię zrozumieć jego poczynań. OK można to tłumaczyć ostrożnością ale nie wiem czy stanie w korku razem z innymi samochodami jest dużo bezpieczniejsze od przejechania środkiem pomiędzy nimi czy wyraźnego zasygnalizowania swojej obecności i wyegzekfowania swojego prawa do poruszania się w wybranym kierunku - nawet wolno.
Tytuł: Odp: Wypadki, kolizje, przypadki, zdarzenia... cz.II
Wiadomość wysłana przez: storm w Styczeń 30, 2017, 01:37:17 pm
@FDX - County Cork, no proszę ;)
Myślę, że facet się po prostu boi. Podobny przypadek ja mam w Warszawie:
https://goo.gl/maps/KmhR4BXbab42
I też trzeba mieć nieco jaj mentalnych, aby polecieć 3-ecim pasem zwłaszcza rano w szczycie.
Tytuł: Odp: Wypadki, kolizje, przypadki, zdarzenia... cz.II
Wiadomość wysłana przez: Makenzen w Styczeń 31, 2017, 11:28:45 pm
Dzisiaj w drodze do pracy wyprzedzał mnie jakiś cootafon na czymś szosowym czy innym ostrym kole i machnął mi ręką nad głową - nie wiem, czy chciał trącić moją chorągiewkę, czy mnie uderzyć, tak czy siak naruszył moją przestrzeń intymną, a ja nie życzę sobie takich zachowań! >:(
Tytuł: Odp: Wypadki, kolizje, przypadki, zdarzenia... cz.II
Wiadomość wysłana przez: szydziu w Luty 05, 2017, 08:48:54 pm
Mak! Jak coś to kop w okolice główki mostka kierownicy. Nie ma bata. Musi się wyqrwić - znaczy wywalić!!!
Tytuł: Odp: Wypadki, kolizje, przypadki, zdarzenia... cz.II
Wiadomość wysłana przez: Makenzen w Luty 05, 2017, 11:15:24 pm
Nie zdążyłabym, on tak zachrzaniał, że tylko świsnął obok mnie i już go nie było...
Tytuł: Odp: Wypadki, kolizje, przypadki, zdarzenia... cz.II
Wiadomość wysłana przez: tomo w Luty 06, 2017, 03:12:55 pm
Storm w samochodzie psioczy na rowerzystów... :o
Teraz to tylko trzęsienie ziemi, później czarne słońce, czerwony księżyc i apokalipsa.
Czas porzucić dobra doczesne i  wstąpić do zakonu.
Tytuł: Odp: Wypadki, kolizje, przypadki, zdarzenia... cz.II
Wiadomość wysłana przez: storm w Luty 06, 2017, 06:12:38 pm
Storm w samochodzie psioczy na rowerzystów... :o
Teraz to tylko trzęsienie ziemi, później czarne słońce, czerwony księżyc i apokalipsa.
Czas porzucić dobra doczesne i  wstąpić do zakonu.

ROTFL :D
Nie no - gdybym jechał rowerem musiałbym dodać do opisu jeszcze historyjkę jak podjeżdżam obok i opierniczam, że jedzie za blisko krawędzi.
Gdybym jechał smrodem bez eLki - też pewnie próbowałbym opieprzyć.
I żeby wszystko było jasne - z roweru nie zrezygnowałem, czekam na tak zwany "początek sezonu" ;)
Tytuł: Odp: Wypadki, kolizje, przypadki, zdarzenia... cz.II
Wiadomość wysłana przez: Yin w Luty 06, 2017, 07:54:53 pm
czekam na tak zwany "początek sezonu" ;)
Już był: 01.01.17 :)
Tytuł: Odp: Wypadki, kolizje, przypadki, zdarzenia... cz.II
Wiadomość wysłana przez: klubowy w Luty 06, 2017, 10:48:17 pm
Sezonu się nie zaczyna, sezon się kończy wraz że śmiercią rowerzysty 8)
Tytuł: Odp: Wypadki, kolizje, przypadki, zdarzenia... cz.II
Wiadomość wysłana przez: hansglopke w Luty 07, 2017, 06:48:49 am
W sezonie jest sezon na poziomki.
Tytuł: Odp: Wypadki, kolizje, przypadki, zdarzenia... cz.II
Wiadomość wysłana przez: fdx w Luty 07, 2017, 08:17:55 am
U mnie właściwy sezon zaczyna się z końcem szkoły (nie muszę szykować z rana dzieci i mam czas na dojechanie do pracy rowerem) i kończy się wraz z początkiem roku szkolnego...

Rowery rowerami a realia jakie są takie są... niestety...
Tytuł: Odp: Wypadki, kolizje, przypadki, zdarzenia... cz.II
Wiadomość wysłana przez: tomo w Luty 07, 2017, 08:32:01 am
A ja już drugi rok cisnę przez cały rok ;D
Chociaż w obecną zimę najlepsza by była jakaś trajka i to w opcji "fat".
Tytuł: Odp: Wypadki, kolizje, przypadki, zdarzenia... cz.II
Wiadomość wysłana przez: live_evil w Luty 07, 2017, 08:53:47 am
Sezonu się nie zaczyna, sezon się kończy wraz że śmiercią rowerzysty 8)
AMEN.
Tytuł: Odp: Wypadki, kolizje, przypadki, zdarzenia... cz.II
Wiadomość wysłana przez: Makenzen w Luty 07, 2017, 10:07:38 pm
Sezonu się nie zaczyna, sezon się kończy wraz że śmiercią rowerzysty 8)

Hehe, świetne :D
Tytuł: Odp: Wypadki, kolizje, przypadki, zdarzenia... cz.II
Wiadomość wysłana przez: tomo w Marzec 19, 2017, 12:22:35 pm
Przyuważone w drodze do pracy:
(http://img4.garnek.pl/a.garnek.pl/032/737/32737739_800.0.jpg/zapiecie-rowerowe.jpg)

Różne patenty widziałem, ale to... Słabizna zapięcia aż poraża. Linka miała ze 2 mm grubości. Aż miałem chęć szarpnąć bikiem, żeby sprawdzić wytrzymałość, ale jakiś dziadzio łypał na mnie jak fotę robiłem, więc dałem sobie spokój.
Tytuł: Odp: Wypadki, kolizje, przypadki, zdarzenia... cz.II
Wiadomość wysłana przez: DeVilio w Marzec 20, 2017, 09:40:40 am
Sadząc po tym co widać, sam rower nie przedstawia sobą żadnej wartości, bardziej zabezpieczony przed złomiarzami niż realnie przed złodziejem, który by chciał gdzieś na bazarku na handelek to dać. :) Ale patent mocny :D dobrze, że sznurkiem nie przywiązał :D xD
Tytuł: Odp: Wypadki, kolizje, przypadki, zdarzenia... cz.II
Wiadomość wysłana przez: fdx w Marzec 20, 2017, 09:45:28 am
To jeszcze nic... widziałem jakiś czas temu super rower - takie lekką ręką 2 tysiące euro - zapięcie mocarne pewnie droższe od mojego roweru... tyle że ten rower tym zapięciem przymocowany był do bagażnika rowerowego trzymającego się tyłu samochodu na parcianych paseczkach... Samochód zaparkowany, wokół nikogo...

Ja wychodze z założenia że lepsze zapięcie za 2 złote niż żadne... Profesjonalnego złodzieja i tak nic nie powstrzyma a szukających łatwej okazji zniechęci...
Tytuł: Odp: Wypadki, kolizje, przypadki, zdarzenia... cz.II
Wiadomość wysłana przez: tomo w Marzec 26, 2017, 09:29:12 am
http://www.superstacja.tv/wiadomosc/2017-03-23/policja-myslala-ze-jest-pijany-teraz-szuka-roweru-za-10-tys-zl/ (http://www.superstacja.tv/wiadomosc/2017-03-23/policja-myslala-ze-jest-pijany-teraz-szuka-roweru-za-10-tys-zl/)
Tytuł: Odp: Wypadki, kolizje, przypadki, zdarzenia... cz.II
Wiadomość wysłana przez: Majsterkowicz w Marzec 26, 2017, 12:15:22 pm
@Tomo

Taki artykuł jest nie na moje nerwy. Może i jestem z natury opanowanym człowiekiem, no ale jak widzi się (czy nawet słyszy), że prosty obywatel, który się ciężko dorobił tego, o czym marzył - ot tak przepadło a mundurowi umywają ręce... To dla mnie paranoja.
Z drugiej jednak strony warto i taki reportaż obejrzeć, aby na przyszłość wiedzieć jak się zachować i jak ogarnąć zabezpieczenie roweru, czy innego mienia.

Pozdrower
Tytuł: Odp: Wypadki, kolizje, przypadki, zdarzenia... cz.II
Wiadomość wysłana przez: live_evil w Marzec 26, 2017, 02:06:52 pm
Będzie zabawnie ;-) Na Piotrkowskiej jest 89 kamer, nie mogę doczekać się ciągu dalszego.

(http://obrazki.elektroda.pl/6444353400_1478630185.jpeg)

Ciąg dalszy:
(http://obrazki.elektroda.pl/2912203600_1490533568.jpg)
Tytuł: Odp: Wypadki, kolizje, przypadki, zdarzenia... cz.II
Wiadomość wysłana przez: storm w Marzec 26, 2017, 08:51:04 pm
@Tomo - nie mam pytań do tej policji. Po prostu ręce odpadają. Dla mnie, obywatela to byłoby I pytanie "co dalej z tym rowerem, z moim pojazdem???". Ale jak widać policja polska ma w (_|_) hasło "chronić i służyć" i bardziej ich interesuje nazbieranie zaleconej ilości mandatów...

@Live_evil - BRAWO - mam nadzieję, że straszniki wiejskawe zostaną odpowiednio ukarane za swoje zachowanie. :)
Tytuł: Odp: Wypadki, kolizje, przypadki, zdarzenia... cz.II
Wiadomość wysłana przez: przenikanie w Kwiecień 11, 2017, 09:49:07 pm
Cóż, wolałbym nie brać udziału w tym wątku dyskusji, ale...
No cóż, zdarzyło się. Dzisiaj.
Jadę sobie po ścieżce, a tu z wyjazdu z supermarketu włącza się do ruchu bardzo ostro facetka. Nie patrzy, że jest chodnik i ścieżka rowerowa. Jedzie. Czyli wymusza i zajeżdża mi drogę. Bum.
(http://s5.ifotos.pl/mini/KOLIZJAjp_aarxarq.jpg) (http://ifotos.pl/z/aarxarq/)
Gdybym miał liczyć tego rodzaju sytuacje, ta byłaby co najmniej 20. Znaczy mniej-więcej z 19 się wywinąłem odpowiednio wcześnie przewidując, że trzeba hamować a nie liczyć na pierwszeństwo, bo wiem, jak kierowcy traktują rowerzystów, ale tym razem zawiodły hamulce. Wiem, wiem, miałem odpowietrzyć, ale czasu nie było...
Morał z tej bajki: hamulce zawsze wyregulowane jak brzytwy, bo z kierowcami aut i tak się nie wygra. Policjant przyznał, że oczywiście miałem bezwzględne pierwszeństwo, ale... na cmentarzu są specjalne alejki dla tych z pierwszeństwem przejazdu.
W Hase rama skrzywiona, co zresztą widać, ale okazało się to naprawialne. Po prostu skręciła się w osi od uderzenia, ale ta rama jest skrętna :) Coraz więcej mam szacunku do konstrukcyjnych rozwiązań rowerków Hase. Niemiecka siermiężność ma swoje zalety.
Żeby było ciekawiej, rower jest elektryczny. Myślałem, że będą jakieś komentarze ze strony policji, ale nic. Zrobili zdjęcia uszkodzeń, będzie ewentualna naprawa na koszt sprawczyni wypadku. Sprawa czysta, zresztą był monitoring w pobliskim supermarkecie i całe zdarzenie się nagrało. Miałem światła, jechałem przepisowo, miałem pierwszeństwo, a facetka może odtąd będzie bardziej uważać na rowery, bo nieźle ją skaleczyli finansowo, a i z z jej OC może uda mi się skubnąć to i owo. Warto rowerek dopieścić, bo ma już swoje latka...
Pozdrawiam wszystkich  sam cały i zdrowy.
Tytuł: Odp: Wypadki, kolizje, przypadki, zdarzenia... cz.II
Wiadomość wysłana przez: tomo w Kwiecień 12, 2017, 06:04:08 am
Koło się przekręciło temu rowru :)
Najważniejsze, że kierownik cały- resztę się wyklepie. A jak pani będzie musiała zabulić parę składek OC x2, to może bardziej będzie uważała.
Tytuł: Odp: Wypadki, kolizje, przypadki, zdarzenia... cz.II
Wiadomość wysłana przez: klubowy w Kwiecień 24, 2017, 08:54:21 pm
Wracam dzisiaj z pracy i wyprzedzam sznurek aut przy dojeździe do skrzyżowania. Ładnie lewą stroną, bo Cieszyn ciasny i miejsca z prawej niet. Za chwilę dogania mnie typek w choince:
-a od kiedy to na rowerze można wyprzedzać z lewej strony?
-od zawsze 8)
Coś jeszcze bulgotał ale znów stanął w korku.
Tytuł: Odp: Wypadki, kolizje, przypadki, zdarzenia... cz.II
Wiadomość wysłana przez: storm w Kwiecień 24, 2017, 09:40:49 pm
@Klubowy - no i to jest właśnie typowa "znajomoszcz" przepisów w polskim społeczeństwie. I to w dodatku tej, która ma tzw prawo jazdy.
Swoją drogą ostatnio ja jechałem smrodem, a gostek wpieprzał mi się z boku na mój pas. Udało mu się tylko i wyłącznie dlatego, że... za późno zasprzęgliłem napęd. Inaczje bym nie wjechał. Ale - to nie koniec. Ja ze swej pozycji kieerowcy nie widziałem co mam po prawej stronie za szanownym kierowcą... Otóż szanowny pan ciągnął przyczepkę... No i mam prawy bok poharatany. I teraz weź wytłumacz szanownemu sprawcy, że to jego wina bo wymuszał na mnie pierwszeństwo :D Dopiero policja mu to wytłumaczyła.
Tytuł: Odp: Wypadki, kolizje, przypadki, zdarzenia... cz.II
Wiadomość wysłana przez: LowRider w Kwiecień 24, 2017, 10:19:32 pm
Odwieczny konflikt zależny od punktu widzenia. Moje zdanie jest takie: rower i samochód mają obowiązek uważać na otoczenie i żaden uczestnik ruchu nie ma prawa rościć sobie większej ważności od drugiego uczestnika ruchu. Pierwszeństwo jednak nie zwalnia z myślenia przy manewrach i wyłączenia wszelkich zmysłów na inną osobę korzystającą z drogi, ścieżki, chodnika itp. Bo jeśli by bezwzględnie trzymać się zasady, że ten kto ma pierwszeństwo jest zwolniony ze wszystkiego to co w przypadku kiedy wtargnie mu na ulicę dziecko??? A co mi tam - mam pierwszeństwo więc jadę, jestem na prawie!
Zasadom trzeba pomóc i wykazać odrobinę dobrej woli bo inaczej się pozabijamy mimo zasad. Naginać je można w każdą stronę w zależności od zasobności portfela... A chyba nie o to chodzi. Owszem prawo respektować należy i kary wymierzać. Trudno być sędzią we własnej sprawie... ale gdy zawinimy to należy się uderzyć w pierś a nie szukać winy we wszystkim i we wszystkich dookoła...

Jeżdżę i samochodem i rowerem tak jak zapewne większość z Nas tu na Forum obecnych. Są rowerzyści i rowerzyści tak jak kierowcy i kierowcy. Nie wierzę rowerzystom i kierowcom. Stara zasada. Nie ufaj nikomu na drodze a przeżyjesz!
Każdy z Was zapewne wyczuwa na drodze w pewnych sytuacjach, że coś się święci i jedzie kretyn. Zwiększam czujność i wykonuję ostrożne manewry, a jeśli jest sposobność go trochę przywołać do pokory to wtedy to robię. Nigdy na RYZYKO.

Pozdrawiam.
Tytuł: Odp: Wypadki, kolizje, przypadki, zdarzenia... cz.II
Wiadomość wysłana przez: 3x3 w Maj 08, 2017, 07:31:14 am
U mnie to się nazywa "zginął, choć miał pierwszeństwo"
Tytuł: Odp: Wypadki, kolizje, przypadki, zdarzenia... cz.II
Wiadomość wysłana przez: storm w Maj 13, 2017, 11:18:21 pm
Ja również miałem dzisiaj pierwszeństwo, w tym miejscu: https://goo.gl/maps/7fQM2pPWh352
Jechałem jak widać - nn północ. Niestety z lewej wyjeżdżał durny babsztyl prowadzący jakiegoś kompakcika z rejestracją WY 54320. I nie, nie liczyłem się dla niej jako istotny pojazd, któremu nalezy ustąpić pierwszeństwa przejazdu. O nie. Mimo iż jechałem swoją standardową przelotową, czyli 30... I znów jak zwykle zadecydował odruch - ostre hamowanie... A mogłem się wbić w tył boku i jeszcze bym miał za to nową korbę...

Aż pożałowałem, że nie siedzę w fotelu smroda, bo bym pogonił kretynkę i to ostro. Z drugiej strony - Kolubrynę raczej widać i durna debilka pod kombi by się nie pchała...

Muszę koniecznie wrócić do wożenia kamerki jednak.
Tytuł: Odp: Wypadki, kolizje, przypadki, zdarzenia... cz.II
Wiadomość wysłana przez: storm w Czerwiec 01, 2017, 05:51:03 pm
http://epoznan.pl/news-news-76760-Rowerzysta_ze_sluchawkami_na_uszach_potracony_na_autostradowej_obwodnicy_Poznania
https://www.wykop.pl/link/3765837/rowerowy-poznan-na-calego-autostrada-a2/

Cóż, powiem tak... Jestem w stanie zrozumieć jeszcze ekspresówkę. Ale wjechać na Ax to trzeba mieć coś nie tak z głową i rozumkiem...
I jeszcze go potrącili, echhh.
Tytuł: Odp: Wypadki, kolizje, przypadki, zdarzenia... cz.II
Wiadomość wysłana przez: live_evil w Czerwiec 01, 2017, 09:19:20 pm
Oj tam, mi się parę razy zdarzyło - wiele lat temu w Gliwicach objazd poprowadził mnie wprost na autostradę, więc nie dało się inaczej - przejechałem może ze 20-30km.
Za to w 2004 roku jadąc poziomką do Pragi, by nadrobić czas - byłem umówiony na konkretną godzinę - przejechałem autostradą 105km.
Tytuł: Odp: Wypadki, kolizje, przypadki, zdarzenia... cz.II
Wiadomość wysłana przez: woojtek1 w Czerwiec 01, 2017, 10:39:27 pm
Oj tam, mi się parę razy zdarzyło - wiele lat temu w Gliwicach objazd poprowadził mnie wprost na autostradę, więc nie dało się inaczej - przejechałem może ze 20-30km.
Za to w 2004 roku jadąc poziomką do Pragi, by nadrobić czas - byłem umówiony na konkretną godzinę - przejechałem autostradą 105km.
No, ale taki kawał asfaltu kusi! To dopiero średnie! :)
Tytuł: Odp: Wypadki, kolizje, przypadki, zdarzenia... cz.II
Wiadomość wysłana przez: DeVilio w Czerwiec 05, 2017, 08:54:28 am
Najlepiej elektrykiem tam pojechać z silnikiem 3000W i akku porządnymi i autka wyprzedzać poziomkiem xD kto odważny? :D
Tytuł: Odp: Wypadki, kolizje, przypadki, zdarzenia... cz.II
Wiadomość wysłana przez: storm w Czerwiec 19, 2017, 10:23:46 pm
Nie wierzę w to co mnie spotkało :D
Jechałem sobie Towarową w stronę Ronda Daszyńskiego, na światłach skręciłem w Kolejową i jadę i jadę i przyspieszam... Doganiam jakąs parkę na rowerkach... Veturilo? Oświetlam bo nie mają oświetlenia oczywiście, gostka z Veturilo omijam - bo to Veturilo więc w sumie to nie jego wina, że ma rower niczym nieoświetlony. Ale dziewczyna ma rowerek z marketu, jakaś damka, więc... Sorry batory, skoro jedziesz po jezdni to się "drobna sugestia" należy:
- Ale jakieś oświetlenie by się jednak przydało...
I jadę dalej. Serio - nic więcej!
I jadę sobie i jadę, dopalam do swojej standardowej, pod góreczkę, do Przyokopowej w którą skręcam. Gazu bo lekko w dół, składam się w skręt w Szarych Szeregów i ciągnę dalej. Ciężej bo znów pod górkę. I tak sobie dojeżdżam pod Szpital Wolski gdzie brutalnie jak cham i prostak wjeżdzam pod prąd w uliczkę przy Instytucie Matki i Dziecka. I w tym momencie obok z lewej słyszę jakby hurgot, zerkam, a tu rowerek z Veturilo mnie dogania...?! WOW... Ale słabo mi idzie, muszę mocniej dokopać w te pedały chyba...
- Yychyyy, co... ty... do mo.. żo...ny... mó...eś?!
Serio, tak to zabrzmiało. Gostek wypluwał płuca, aż się obejrzałem - jeszcze żył.
- mówiłem, że nie ma oświetlenia...
- aaa.. to... sprawa... twoja... nie... two...a... Uhuuuu...
Kurde, gostek zaraz na epilepsję pa...
- ty wieśniaku ty... To nie... sprawa...!
Ooo? Aż taki jestem zły?
- Owszem, moja bo to patrzą na nas, na rowerzystów...
- NIE! To nie two..a sprawa wie...sniaku!
W tym momencie zacząłem się już zastanawiać czy by nie zsiaść z roweru i nie sięgnąć po ulocka do sakwy, ale... Ten stan szanownego pedalarzyka... Przecież on zdychał :D No to go tylko wyzwałem tak smao jak on mnie i poleciałem dalej Szarych Szeregów. Skreciłem w Krzyżanowskiego, jadę dalej, patrzę w lusterko - a on goni za mną na tym Veturilo :D Niestety. pedalarzyki mają to do siebie że jak im kzać wyjechać na wieksza ulicę (w tym przypadku Kasprzaka) to automatycznie robią im się brązowe i żółte plamy na spodniach w kroczu... I pedalarzyk zwątpił. A już myślałem, że uda mi się sprawdzić jego maksymalną na tym szrocie Veturilowym :D Chociaż nie sądzę, aby była zbyt wysoka ;)
Tytuł: Odp: Wypadki, kolizje, przypadki, zdarzenia... cz.II
Wiadomość wysłana przez: szydziu w Czerwiec 21, 2017, 09:37:44 pm
Buuu!!! po prostu spier...liłeś ;(  mało pouczające dla kolesia ;(
Tytuł: Odp: Wypadki, kolizje, przypadki, zdarzenia... cz.II
Wiadomość wysłana przez: storm w Czerwiec 27, 2017, 10:41:42 pm
Dalszy ciąg kolesia jadącego po Autostradzie i mającego kolizję ze Służbą Drogową:
https://www.wykop.pl/link/3803035/kolizja-rowerzysty-autostrada-a2/

Wygląda mi to an celowe zajechanie drogi przez SD i kierowczyk tejże powinien za to ostro beknąć:
- raz za spowodowanie kolizji ze znacznie słabszym uczestnikiem ruchu drogowego (próba zabójstwa???)
- to samo - ale na Autostradzie
A oczywiście szanowny rowerzysta mam nadzieję, ze odpowiednią nagrodę w postaci mandatu już dostał?

I nie żebym był przeciwny rowerzystom, skoro sam nim jestem :D
Tytuł: Odp: Wypadki, kolizje, przypadki, zdarzenia... cz.II
Wiadomość wysłana przez: DeVilio w Czerwiec 28, 2017, 08:53:50 am
Rowerzysta na autostradzie? Dobrze że jedyne co to poturlał się po trawie, jak jechałem przez Polskę w zeszłym roku jakieś 800km, często wyprzedzali mnie "rajdowcy" walący grubo ponad 200, ciekawe co by z szanownego rowerzysty zostało gdyby taki pędziwiatr złapał gumę i skosił typa lecąc w poślizgu. Dla mnie to nie jest rowerzysta a kompletny idiota bez wyobraźni, powinien dostać taki mandat, że spłacał by go rok i konfiskata roweru.

Inna sprawa że służba drogowa zajechała mu praktycznie drogę. Mogli przejechać jeszcze te 20 metrów i wtedy się zatrzymać.
Tytuł: Odp: Wypadki, kolizje, przypadki, zdarzenia... cz.II
Wiadomość wysłana przez: 3x3 w Czerwiec 29, 2017, 06:39:51 am
służba drogowa zajechała mu praktycznie drogę. Mogli przejechać jeszcze te 20 metrów i wtedy się zatrzymać.
Dla mnie to też nie kolizja. Rowerzysta jadąc szybko zjechał w trawę i glebnął.  Miał do wyboru - albo dzwon, albo paciak.
Tytuł: Odp: Wypadki, kolizje, przypadki, zdarzenia... cz.II
Wiadomość wysłana przez: Franc w Wrzesień 26, 2017, 10:23:45 am
Dzisiaj w drodze do pracy: jechałem DDR przez Siekierki [DC znaczy wAw], po drodze mijam siłownię plenerową przy Sanktuarium i na tej siłowni siedział (jak zawsze gdy tamtędy rano jadę do pracy) starszy pan. Starszy pan ma psa uwiązanego do sprzętu a koło niego zawsze się kręci luzem drugi (jeden i drugi tak koło 50cm wzrostu i ~35kg). I ten drugi pies jak zawsze się rzuca na rowerzystów. Ten uwiązany też się szarpie, ale na szczęście smycz mu się kończy centymetry przed krawężnikiem DDR. Tym razem ten luźno biegający pies zamiast zwyczajowo rzucić się w moją stronę (i nie zdążyć) był bliżej i rzucił się na przechwycenie (znaczy przede mnie). Nastąpiła kolizja, dostał kołem i chyba korbą więc go odrzuciło. Ja się wywaliłem, spadając z roweru się przetoczyłem obcierając kostkę i kolana, przy okazji skopałem przednią lampkę (pękło mocowanie), przerzutkę (dała się wyprostować), pogiąłem trochę mostek kierownicy (będę myślał w domu) i pokrzywiłem chyba tarczę hamulca (jeszcze muszę nad tym popracować). Pan oczywiście twierdzi, ze luźno biegający pies nie jest jego i tylko za nim chodzi. Qrwa.
Tytuł: Odp: Wypadki, kolizje, przypadki, zdarzenia... cz.II
Wiadomość wysłana przez: DeVilio w Wrzesień 27, 2017, 08:56:59 am
Nie możesz zgłosić tego na straż miejską? Zabiorą luźnego burka bez właściciela jak twierdzi facet i po kłopocie.
Tytuł: Odp: Wypadki, kolizje, przypadki, zdarzenia... cz.II
Wiadomość wysłana przez: Franc w Wrzesień 27, 2017, 09:23:57 am
Dziś rano pieseł trzymał się już daleko od ścieżki i jak nadjeżdżałem, to jeszcze zwiększył dystans :) Chyba się czegoś nauczył.
Tytuł: Odp: Wypadki, kolizje, przypadki, zdarzenia... cz.II
Wiadomość wysłana przez: tomo w Styczeń 08, 2018, 05:24:51 pm
Aż mnie trzęsie...
Jadę rano do pracy, skręcam w lewo  na skrzyżowaniu, jestem może 0,5 m od osi jezdni, oczywiście łapa wystawiona, szybki rzut oka za siebie....
Hebel i stoję. Jakiś pacan, któremu się nie chciało hamować wyprzedza mnie na sąsiednim pasie z prędkością około 70- 90 km/h. Ku#$a, metr dalej i przywalił by mi z boku centralnie w przednie koło. Połowy roweru i obu nóg pewnie bym nie miał. Szczęście, że było pod górkę, prędkość oscylowała w granicach 10km/h i mając do dyspozycji tylko jedną rękę na kierownicy, dałem radę na tylnym hebelku zatrzymać się "w miejscu"- ale ciepło zrobiło się momentalnie :) Żeby ci, frędzlu jeden, wszystkie koła poszły- z zapasowym włącznie!
Tytuł: Odp: Wypadki, kolizje, przypadki, zdarzenia... cz.II
Wiadomość wysłana przez: Yin w Styczeń 08, 2018, 07:02:08 pm
Miałem identyczną sytuację parę lat temu, też było blisko. Nic tylko montować kamerkę i zgłaszać takich idiotów.
Tytuł: Odp: Wypadki, kolizje, przypadki, zdarzenia... cz.II
Wiadomość wysłana przez: storm w Styczeń 12, 2018, 04:20:47 pm
@Tomo - kamerkę masz? Nagranie poszło na Policję?
Tytuł: Odp: Wypadki, kolizje, przypadki, zdarzenia... cz.II
Wiadomość wysłana przez: tomo w Styczeń 15, 2018, 03:22:35 pm
@Tomo - kamerkę masz? Nagranie poszło na Policję?
Kamerki nie mam, z resztą pewnie by mi nic nie dała, bo tak szybko śmignął z lewej do prawej, ledwo zarejestrowałem kolor samochodu. Blach by pewnie na nagraniu nawet widać by nie było.
Tytuł: Odp: Wypadki, kolizje, przypadki, zdarzenia... cz.II
Wiadomość wysłana przez: DeVilio w Styczeń 16, 2018, 09:55:34 am
Kamerka full HD 60fps powinna by była dać radę. Dodatkowo niektórzy rowerzyści wyposażają się w dwie kamerki, jedna na przód drugą na tył albo taką co ma możliwość rejestracji obrazu z tyłu za pomocą specjalnej dołączanej kamerki.
Tytuł: Odp: Wypadki, kolizje, przypadki, zdarzenia... cz.II
Wiadomość wysłana przez: storm w Kwiecień 23, 2018, 03:02:10 am
Kilka zdarzeń z ostatnich dni.
1. Gdzieś na drodze między Borzęcinem a Zielonkami. Jadę sobie spiesznie Hurricanem, przede mną pojawia się skrzyżowanie i zatrzymująca się przy nim kobiecinka młoda z wózeczkiem i dwoma dzieciorami w tym jedno w wózku. Ja mam już wyuczony nawyk ustępowania pieszym (przystanek ZTM Lipowczana w Warszawie dużo uczy) - wiec zwalniam.
Zwalniam...
Zwalniam...
Zwolniłem...
A kobiecinka nic. NIC. Wpatrzone toto w rączkę i smartfonika.
Zatrzymałem się. Mogłaby już przejść 5x z całą wycieczka szkolną! Ale nie. Dopiero teraz zauważyła Jaśnie Wielmosznaja Pani Hrabincia Pińcet minus, że rowerzysta jej ustępuje. Ciekawe czy wie, jakie straty energetyczne powoduje swoja opieszałością? Nic tylko zsiąść z roweru, zabrać telefonik i wy****ć gdzieś w krzaki.

2. Skrzyżowanie DW718 z Sochaczewską. Jadę ze wschodu, skrzyżowanie typu T z pierwszeństwem przejazdu dla DW718 i skręcającej w Sochaczewską na zachód. Lukam w lewo - czysto. Nie zmniejszając swojej niewielkiej, spacerowej prędkości docieram do skrzyżowania i... Obok pojawia się wielkie gówienkowate białe CUŚ. Wielki SUV. Jedzie pół metra obok mnie przez dobre 20 metrów, burtą tuż przy mnie, kompletnie zasłaniając skrzyżowanie. I nie, że faciu luka i przyspiesza i przelatuje obok. O nieeee, to by było zbyt inteligentne dla ćwuka. Najlepiej właśnie zwolnić do 18-20 km/h obok rowerzysty i jechać obok niego poniżej bezpiecznego dystansu wyprzedzania i dopiero wtedy popatrzeć na drogę z pierwszeństwem...
Nie wiem kto takim durniom daje prawko, albo skąd je wyjmują...

3. Wczoraj... Nie pamiętam już gdzie to było. Ale trafił mi się "zafffotofffyj" kierowczyk w TIRze z naczepą a la "długa laweta". Oczywiście, taaaak, 1 metr dystansu wyprzedzania. Ale tylko przy przednim kole ciągnika. Tył ciągnika i laweta... A po co patrzeć w jakiej odległości przejedzie obok rowerzysty? Kogo to interesi? Najwyżej się zmiecie z drogi i zabije! A co tam! Zafffotofffyj kierowczyk umi!
I nie, faciu miał dla siebie całą szerokość jezdni, nic nie jechało ani z tyłu ani tym bardziej z przodu...


Z II strony, jako kierowca...
Jedzie taki DUREŃ zwany popularnie pedalarzykiem - milimetr od krawężnika. I aż się toto prosi, aby go wyprzedzić tuż obok, milimetr od niego, bez zmieniania pasa, na trzeciego między nim a samochodami z naprzeciwka...
A potem jest lament i płacz na forach: "bo mnie wyprzedzajomnagazetię!!!".
Tytuł: Odp: Wypadki, kolizje, przypadki, zdarzenia... cz.II
Wiadomość wysłana przez: storm w Maj 11, 2018, 09:29:25 pm
Prawdę mówiąc rzadko spotykam takich kretynów... A jednak. Na drodze do Truskawia, szanowny kierowczyk zawodowy minął mnie dzisiaj w odległości kilkunastu centymetrów prowadząc przegubowca. Normalnie... Nienormalny. W dzień to jeszcze może bym przełknął, ale facio to zrobił w półmroku, widząc coś dziwnego, mające odpalone z tyłu 2 mocne lampki.

I najlepsze. Miałem dzisiaj bliski kontakt II stopnia z SUVem. na drodze pod domem. jechałem dość wolno rozjazdowo, mijam pod warsztatem samochodowym czarnego SUVa stojącego z boku i... facio otwiera drzwi tuż przede mną. Ledwo co zdążyłem uskoczyć krzycząc jeszcze, żeby uważał i korzystał z lusterek. Nie wiem co mi odkrzyczał, chyba coś o tym, że mnie nie widział. Serio? nie widzieć w lusterkach zbliżającego się Cree??? Ślepy???
Tytuł: Odp: Wypadki, kolizje, przypadki, zdarzenia... cz.II
Wiadomość wysłana przez: roberts w Maj 11, 2018, 09:43:23 pm
no jeszcze z taką reakcją na cree się nie spotkałem, normalka to mruganie długimi żebym na krótkie zmienił
Tytuł: Odp: Wypadki, kolizje, przypadki, zdarzenia... cz.II
Wiadomość wysłana przez: fdx w Maj 11, 2018, 10:27:00 pm
Powinni podczas kursów (i już zaczynając w przedszkolu) uczyć otwierania drzwi samochodu ręką która jest od tych drzwi najdalej. Prawe - lewą ręką a lewe prawą. wymusza to przekręcenie całego ciała i mimowolne spojrzenie w bok (na blindspoty). Ja kiedyś na pionowcu (wagant czy podobna stara polska kolarzówka) walnąłem tak przy dość sporej prędkości w drzwi malucha...  drzwi w maluchu się urwały a w wagancie nawet koła nie musiałem centrować. Niestety spieszyłem się z przesyłką więc nie mogłem czekać aż kierowca sobie te kawałki samochodu pozbiera... i tylko te urwy i wuje mnie goniły...
Tytuł: Odp: Wypadki, kolizje, przypadki, zdarzenia... cz.II
Wiadomość wysłana przez: storm w Maj 11, 2018, 10:52:21 pm
@Roberts - ja tego nie rozumiem. Jechałem z tyłu, facet powinien mieć ustawione lusterka tak, aby było widzieć klamki od drzwi lewej strony. Więć musiały obejmować nadjeżdżające pojazdy z tyłu. I nawet jeśli byłem "za niski" (LOL) to i tak powinien widziec plamę światła podążającą w jego kierunku.

@FDX - dokładnie. Mnie uczył instruktor tego co już robiłem zawsze - zawsze patrzyłem w lusterko lewe zanim wysiadłem. Obecnie jeżdżąc smrodami - mam już nawyk i nawet jak stoję na małej uliczce osiedlowej - zawsze patrzę. Zawsze. Jeszcze ani razu nie zdarzyło mi się otworzyć drzwi bez spojrzenia w nie.
Z tego jest dla mnie wręcz jasne, że faciu nie do końca wie jak to jest z obsługą smroda :[
Zastanawiam się, czy jutro spotkam tego smroda pod warsztatem. Jeśli tak - podpowiem mechanikowi aby podpowiedział parę gorzkich słów kierowczykowi.
Tytuł: Odp: Wypadki, kolizje, przypadki, zdarzenia... cz.II
Wiadomość wysłana przez: DeVilio w Maj 14, 2018, 10:31:05 am
Z tymi drzwiami to samo ojciec miał wczoraj ale jechał elektrykiem pionem, rower jakieś 25 -30 kilo, ojciec z 85 - 90 i blondi wysiadająca z jakiejś lodówki czy innego g. Nie wiem o co chodzi ale zazwyczaj jak jadę smrodem czy fatbike to cokolwiek na drodze się dzieje to albo starsze dziadki, albo dzieciaki albo blondi (ciekawe że mało jaka brunetka mi drogę zajeżdża czy wymusza pierwszeństwo). Suma sumarum - kupiłem nową kamerkę na rower i zapewne będę podlinkowywał co ciekawsze smaczki z jazd. Dla ciekawskich kamerka - Olympus TG Tracker z media expert za 799zł bo w promocji była.
Tytuł: Odp: Wypadki, kolizje, przypadki, zdarzenia... cz.II
Wiadomość wysłana przez: storm w Maj 14, 2018, 11:04:00 am
Jadę dzisiaj Marynarską w Warszawie. Przedarłem się jako tako przez wiadukt nad końcem S79, zjechałem już między sierotami próbujacymi wykręcić z prawego na lewy pas niezgodnie z PoRD bo jak nie przez ciągłą to przez obszar zarezerwowany. Lecę sobie między prawym a środkowym pasem, wszyscy gapią się w lusterka i ustępują. No prawie sielanka. Prawie. Bo zatrzymuje mnie jakieś sedanowo-coś. Macham do lusterka, pipam trąbką - zero reakcji. W końcu podnoszę się z fotelika, podprowadzam rower, pukam w szybkę kierownicy a tam... sierota lat >40, w rączkach komóreczka, po zapukaniu wystraszyła się, spojrzała w bok, obudziła i dostrzegła, że jednak nie jest na jezdni sama. Nosz.....
Tak cięzko niektórym zrozumieć, że jak się jedzie lewym pasem to najbliżej lewej krawędzi jezdni, jak środkowym to pośrodku, a jak prawym pasem to jak najbliżej prawej krawędzi jezdni...
A najlepsze są osobniki - w szczególności osobniczki - które bawią się w chowanego :D Serio :D Poważnie :D Takie coś siedzi za kierownicą, ale tak, że tylko jej oczka widać zza tej kierownicy. Przodują w tym osoby płci pięknej, nie widuję faciów schowanych w środku za kółkiem. Być może to kwestia popsutego mechanizmu podnoszącego siedzenie. Ale to się da naprawić! A nie grać w chowanego.

Standardowo były przepychanki z kierowcyzkami, którzy muszą wyprzedzać na milimetr. Zdarzył mi się też kierowczyk w wielkim dostawczaku GLS. Podjechałem z lewej strony:
- Przepraszam!
Facio wyjrzał przez okienko, zobaczył mnie, zjechał na bok. Przejechałem sobie, lecę dalej, rozpędzam się bo na rondzie skręcam w lewo, a chcę zwolnić jak najszybciej prawy pas... I w 100 metrów po minięciu dostawczaka, szanowny faciu z GLSa wyprzedza mnie z prawej może o pół metra obok, z V 2x większą od mojej. No idiota. Po prostu chory i jebnięty w czółko. I co potem, jak zahaczy i rozjedzie? Powie przed Sądem: "ale ja się spieszyłem wysoki sądzie! ja miałem packzi do rozwiezienia!". I sąd go uniewinni, bo przecież on się spieszył, prawda???
Tytuł: Odp: Wypadki, kolizje, przypadki, zdarzenia... cz.II
Wiadomość wysłana przez: DeVilio w Maj 19, 2018, 12:35:52 pm
(https://images81.fotosik.pl/1074/28c8dcc6aa724713med.jpg)

Kurde, jak?!?

Tytuł: Odp: Wypadki, kolizje, przypadki, zdarzenia... cz.II
Wiadomość wysłana przez: Romanes w Maj 19, 2018, 01:10:58 pm
No kurde, normalnie, O B O K   ;D

Opona z magnesem  ???
Tytuł: Odp: Wypadki, kolizje, przypadki, zdarzenia... cz.II
Wiadomość wysłana przez: DeVilio w Maj 19, 2018, 06:19:38 pm
No cóż, przednie poszło, natrafiłem na drewniany kolec długości 1cm, wbił się razem z gałęzią... na szczęście łatki zawsze przy sobie ;)
Tytuł: Odp: Wypadki, kolizje, przypadki, zdarzenia... cz.II
Wiadomość wysłana przez: kenneth w Maj 19, 2018, 08:33:46 pm
Już chyba kiedyś pisałem o kierowczykach myjących szyby? Na pewno. Ja sam jak jadę autkiem zawsze patrzę gdzie jestem i unikam chlapania spryskiwaczami gdzie i kiedy popadnie. Po prostu sam bym nie chciał, aby jadący przede mną myjąc sobie przednią szybkę - oblewał moją swoim syfem. Dotyczy to również mijania pieszych, rowerzystów itepe.
Niestety - częśc kierowczyków tego nie rozumie. Albo robią innym na złość. I dzisiaj sobie jadę po powiatowej, wyprzedza mnie mały biały dostawczak i nagle czuję smród spryskiwacza. No tak, musiałem strasznie przeszkadzać panu kierowczykowi, jadąc po jezdni a nie po prawie nowej, ledwo co napoczętej -rozjechanej - przez smrody DDRiP. Strrraszne. A że jadący rowerzysta mógłby zostać bardziej opryskany, stracić równowagę i upaść pod jadący inny samochód za nim? No to co z tego?! Ważne jest to, żeby kierowczyk pokazał jakiego ma małego :D
Tytuł: Odp: Wypadki, kolizje, przypadki, zdarzenia... cz.II
Wiadomość wysłana przez: zbiegusek w Maj 20, 2018, 09:20:26 am
Storm, chłopie... Ty jednak masz jakieś problemy ze swoim ego...
Tytuł: Odp: Wypadki, kolizje, przypadki, zdarzenia... cz.II
Wiadomość wysłana przez: Inc0 w Maj 20, 2018, 10:13:56 am
wczoraj wieczorem poruszając się ścieżka rowerową omal nie rozjechałem kobiety , która zwyczajnie nie patrzac na nic tylko wlepiając oczy w ekran wlazła mi przed bom zatrzymałem sie parenascie cm od niej i zwróciłem uwage żeby poruszała sie po chodniku a najlepiej uskuteczniała siedzenie na ławeczce gdy czyta  wpisy z "twarzo-ksiazki" bo szkoda by było  takie piękne nóżki w gipsie chować :P
Tytuł: Odp: Wypadki, kolizje, przypadki, zdarzenia... cz.II
Wiadomość wysłana przez: tomo w Maj 20, 2018, 12:12:31 pm
Po drodze z pracy mam taki nieduży zjazd. Asfalt równy i droga prosta, więc można się zapędzić w okolice 50 km/h bez problemu. Zaraz za zjazdem z lewej strony parking dla samochodów, z drugiej strony łąka. Lecę sobie z górki tempem w granicach 40 km/h, widzę samochód na parkingu, od samochodu przez jezdnię przechodzi jakaś kobitka, wylewa na pobocze zawartość jakiegoś naczynia i nie rozglądając się na boki- dzida z powrotem do autka- a ja rozpędzony, dosłownie parę metrów od niej. I tu muszę powiedzieć, że hebel SLX robi robotę: pierwszy raz w życiu udało mi się zrobić poziomką stoppie, nie za wysokie co prawda, ale jednak :) i to na tarczy 160mm! No nic, wyhamowałem z zapasem circa 0,5 m , stoję, paczam na przednie koło czy mi się wideł nie podwinął pod ramę, adrenalina cieknie z nosa, ciepło się jakoś zrobiło, a babsztyl nieprzejęty zupełnie, nie patrzy nawet w moją stronę, wsiada do samochodu i zamyka drzwi. No bo przecież nic się, k@#wa, nie stało!
Tytuł: Odp: Wypadki, kolizje, przypadki, zdarzenia... cz.II
Wiadomość wysłana przez: hansglopke w Maj 20, 2018, 02:32:43 pm
Storm, chłopie... Ty jednak masz jakieś problemy ze swoim ego...

Boję się zaglądać do lodówki.
Mimo ostrzeżenia i czasu na ochłonięcie storm nadaje. J23 normalnie.
Tytuł: Odp: Wypadki, kolizje, przypadki, zdarzenia... cz.II
Wiadomość wysłana przez: DeVilio w Lipiec 02, 2018, 09:12:31 am
No i czas na mnie, samochód mnie potrącił. Nic mi nie jest, lekkie przycierki na lewej ręce i palcach, rower też przetarty, manetka od kasety do wymiany, gripy, fotelik bok do podszlifowania, koła chyba proste ale muszę sprawdzić wieczorem, gdyby było coś nie tak to napiszę w temacie o flevo. Przejechałem ze dwa metry po asfalcie. Ja jechałem zgodnie z przepisami, koleś jechał w Gdańsku ul. Bulońską i skręcał w Myśliwską w kierunku ul. Piekarniczej, ja jechałem Myśliwska i chciałem skręcić w Bulońską, byłem na drodze z pierwszeństwem, nie ma tam DDR, prędkość jest do 50km/h więc jako rowerzysta miałem obowiązek jechać ulicą. Gdy brałem już zakręt i byłem około metr od kolesia, ten ruszył. Po asfalcie dojechałem aż do takiej "wysepki" po środku ulicy i tam się zatrzymałem. Ludzie, jeździjcie ostrożniej co? Chciałbym sobie jeszcze pożyć! Poniżej mapka...
(https://images81.fotosik.pl/1109/66e7e17a449e3e38gen.jpg)
Tutaj inny widok, jakby kogoś interesowało:
(https://images81.fotosik.pl/1109/22ffc852e7852b46gen.jpg)
Niebieska strzałka koleś, jedzie z uprzywilejowanej na podporządkowaną, zielona strzałka - ja - jadę na drodze z pierwszeństwem, mam kolesia po lewej poza tym. Czerwony iks - tam jest zakopany skarb :D - jak widać przejechałem kawałek:
(https://images84.fotosik.pl/1108/0bc722292b3182cbgen.jpg)
Nawet ślad biały na jezdni jest po foteliku...

A tu jedno zdjęcie na szybko przytartego roweru.
(https://images84.fotosik.pl/1108/5f03011aee5f2d0cgen.jpg)
Tytuł: Odp: Wypadki, kolizje, przypadki, zdarzenia... cz.II
Wiadomość wysłana przez: klubowy w Lipiec 02, 2018, 09:27:32 am
Szczęście w nieszczęściu że nic poważnego Ci się nie stało. Sprawca też ma przerysowaną "maskę" 8)?
Tytuł: Odp: Wypadki, kolizje, przypadki, zdarzenia... cz.II
Wiadomość wysłana przez: DeVilio w Lipiec 02, 2018, 09:34:45 am
No mu coś od samochodu odpadło również jakieś czarne plastikowe elementy, pewnie grill ma rozwalony. Ale wina i tak jego więc trudno. Jak się nie uważa to się potem płaci. Ważne że żyję i jedynie co boli to ręka lewa, palce oraz zad, lewy pośladek generalnie.
Tytuł: Odp: Wypadki, kolizje, przypadki, zdarzenia... cz.II
Wiadomość wysłana przez: fdx w Lipiec 02, 2018, 10:42:11 am
Idz do lekarza i ponarzekaj bardziej. Po takim czymś najlepiej skarżyć się na zawroty głowy i domagać się odwiezienia do szpitala.
Ciśnij o odszkodowanie.
Tytuł: Odp: Wypadki, kolizje, przypadki, zdarzenia... cz.II
Wiadomość wysłana przez: DeVilio w Lipiec 02, 2018, 11:26:54 am
Policzę typa 500zł za naprawy roweru zobaczymy co odpowie. Mam kontakt do niego i do świadka. Palec zaczyna sinieć wiec do zdjęcia będzie idealnie. A ściemniać nie lubię - jakby coś się mocniejszego stało to na pewno wzywał bym policję i karetkę, sam jechałem z 30 - 35, koleś dopiero ruszał ale też tak dość dynamicznie wiec z 15 - 20 mógł już jechać, dostałem w lewy bok, jak na razie nic poza ręką nie boli, czas pokaże.
Tytuł: Odp: Wypadki, kolizje, przypadki, zdarzenia... cz.II
Wiadomość wysłana przez: fdx w Lipiec 02, 2018, 12:49:43 pm
spokojnie 1000 policz. rower nietypowy to i drogi - na gumy będzie.

Jak mu dowalą po zniżkach w ubezpieczalni to gorzej na tym wyjdzie wiec niech sie cieszy i tak.
Tytuł: Odp: Wypadki, kolizje, przypadki, zdarzenia... cz.II
Wiadomość wysłana przez: DeVilio w Lipiec 02, 2018, 02:16:48 pm
Tak też mu powiem, ale nie będę pazera, 500zł wystarczy, jak będzie miał jakieś obiekcje to powiem że alternatywnie mogę zgłosić to na policję i straci zniżki jak mu tak wygodniej, ja kasę i tak dostanę... Ale nie przewiduję kłopotów.
Tytuł: Odp: Wypadki, kolizje, przypadki, zdarzenia... cz.II
Wiadomość wysłana przez: piechucki w Lipiec 02, 2018, 02:39:42 pm
Obym się pomylił, ale zdarza się, że objawy zdrowotne pojawiają się po czasie (kilka - kilkanaście dni). Podejmuj decyzję rozważnie.
Oczywiście zdrowia życzę :)
Tytuł: Odp: Wypadki, kolizje, przypadki, zdarzenia... cz.II
Wiadomość wysłana przez: DeVilio w Lipiec 02, 2018, 02:56:47 pm
Jak się rano obudzę z ręką 2x większą to będę się martwić, jak na razie boli lewy pośladek, napuchł mały palec u lewej ręki i piecze cała ręka bo otarta. Reszta jak na razie bez widocznych zmian. Poczekamy zobaczymy. Uderzenie nie było za mocne, koleś nie jechał szybko, ja zasuwałem ~30 - 35km/h bo za mną jechała ciężarówka z piachem :D Szkoda mi klamki Magura bo nie była nowa ale aż tak porysowania też nie... -_- no i nowe manetki muszę kupić i też mocno przytarta platforma jest... ehh...
Tytuł: Odp: Wypadki, kolizje, przypadki, zdarzenia... cz.II
Wiadomość wysłana przez: fdx w Lipiec 02, 2018, 03:06:28 pm
i nie zapomnij że jeszcze ci gumy sparciały od tego uderzenia i musisz wymienić.  ;D
szczególnie stabilizator..
Tytuł: Odp: Wypadki, kolizje, przypadki, zdarzenia... cz.II
Wiadomość wysłana przez: DeVilio w Lipiec 02, 2018, 03:27:14 pm
Sensei! Ucz mnie!! :D A tak poważnie rzecz ujmując to spokojnie powinno mi 500zł wystarczyć na gumy, manetki, gripy i korbę 3 rzędową 52,42,30 bo jak się okazało mam 52,42 i tyle z tego, a podjazd pod górkę na 42 mało mnie nie wykończył w sobotę.
Tytuł: Odp: Wypadki, kolizje, przypadki, zdarzenia... cz.II
Wiadomość wysłana przez: Yin w Lipiec 02, 2018, 03:53:13 pm
Obym się pomylił, ale zdarza się, że objawy zdrowotne pojawiają się po czasie (kilka - kilkanaście dni). Podejmuj decyzję rozważnie.
Oczywiście zdrowia życzę :)

Dobrze prawisz, jak mnie auto potrąciło to objawy miałem dopiero po 3 dniach, a leczenie trwało +-5 miesięcy. Zdrówka.
Tytuł: Odp: Wypadki, kolizje, przypadki, zdarzenia... cz.II
Wiadomość wysłana przez: Inc0 w Lipiec 02, 2018, 04:03:04 pm
..nabawiłeś sie fobii w wyniku traumatycznego przeżycia  będącego efektem kolizji a leczenie tego u terapeuty kosztuje  ;)
Tytuł: Odp: Wypadki, kolizje, przypadki, zdarzenia... cz.II
Wiadomość wysłana przez: szydziu w Lipiec 02, 2018, 04:17:18 pm
... i piecze cała ręka bo otarta. 
ooo panie !! a gronkowiec! a tężec!
Tytuł: Odp: Wypadki, kolizje, przypadki, zdarzenia... cz.II
Wiadomość wysłana przez: DeVilio w Lipiec 02, 2018, 04:42:20 pm
Przez was zostanę hipochondrykiem :P A tak poważniej, na tyłku będzie epicki siniak (zdjęciem się nie podzielę :P ), staw małego palca i lewej ręki pierwszy łączący pierwszą paliczkę z drugą (licząc od dłoni) robi się sinawy, chyba też zgniotłem sobie palec wskazujący lewej ręki gdzieś bo też zaczyna nabierać kolorków, poza tym chyba jak na razie ok jest. Jutro się okaże czy nadal wszystko ok. Jakby nie patrzeć autko uderzyło mnie w lewy bok cały, ręka oberwała najmocniej bo w flevo jest na dole, czyli dokładnie pomiędzy autem, a rowerem, wiec teoretycznie jakby miało coś wyjść to jutro.
Tytuł: Odp: Wypadki, kolizje, przypadki, zdarzenia... cz.II
Wiadomość wysłana przez: Makenzen w Lipiec 02, 2018, 04:59:01 pm
 Mnie w sobotę przewrócił się rower i upadł tak, że oberwałam kierownicą w duży palec u nogi. Wczoraj przed kąpielą patrzę, co on taki brudny... a to siniec ;) DeVilio, współczuję i jednocześnie też się cieszę, żeś w miarę cały! 8) Powodzenia w ogarnianiu spraw pokolizyjnych :)
Tytuł: Odp: Wypadki, kolizje, przypadki, zdarzenia... cz.II
Wiadomość wysłana przez: hansglopke w Lipiec 02, 2018, 09:02:43 pm
Najważniejsze, że głowa i kolana całe.
Tytuł: Odp: Wypadki, kolizje, przypadki, zdarzenia... cz.II
Wiadomość wysłana przez: DeVilio w Lipiec 03, 2018, 07:33:51 am
Czy wszystko jest w 100% ok to się przekonam w ciągu najbliższych dni, jak na razie nie jest źle, ciężko się siedzi bo na lewym półdupku mam takiego siniaka, że nadawał by się na wystawę, mega krwiak, nie wiem w co przywaliłem ale na pewno bardzo solidnie, boli jak cholera, siedzieć się nie da. Dzisiaj do typa zadzwonię, bo po podliczeniu strat i kosztu części i częściowo serwisu typu centrowanie, odpowietrzanie hamulców itd wyszło ponad 600zł.
Tytuł: Odp: Wypadki, kolizje, przypadki, zdarzenia... cz.II
Wiadomość wysłana przez: szydziu w Lipiec 03, 2018, 08:04:14 am
Wy
Dzisiaj do typa zadzwonię,
Wyślij mu smsa. Potem zadzwoń. Gdyby typ robił problemy zawsze masz podkładkę że się dogadywaliście.
Tytuł: Odp: Wypadki, kolizje, przypadki, zdarzenia... cz.II
Wiadomość wysłana przez: DeVilio w Lipiec 03, 2018, 08:46:24 am
Lepiej, znalazłem go na sieci, wiem gdzie ma firmę, wiem jak wygląda (zdjęcie zapisane), dzwoniłem wczoraj do świadka, dzisiaj do niego, powiedział że się zastanowi czy bardziej mu się opłaca to z ubezpieczenia wypłacić i da mi znać. Jak zablokuje ze mną kontakt, czy się nie będzie odzywał i nie będzie odbierał telefonów to zgłoszę to na policję i z głowy. Na jego aucie powinny być ślady. I to na stówkę jest on bo firmę ma niedaleko mojego miejsca zamieszkania, w kierunku, w którym skręcał akurat jak mnie stuknął. :) No ale nadal wierzę, że się dogadam z nim.
Tytuł: Odp: Wypadki, kolizje, przypadki, zdarzenia... cz.II
Wiadomość wysłana przez: fdx w Lipiec 03, 2018, 09:29:01 am
Zasugeruj że masz świadka, nagranie z kamerki i raport z odbukcji lekarskiej. wtedy nie będzie się wykręcał.
Jak powiesz ze chcesz tylko załatwić sprawę tak aby pokrył koszty naprawy roweru bez ciągania się po sądach i ubezpieczeniach to powinno być ok.
Tytuł: Odp: Wypadki, kolizje, przypadki, zdarzenia... cz.II
Wiadomość wysłana przez: Bart07 w Lipiec 03, 2018, 01:59:05 pm
Szkoda, że nie zdecydowałeś się od razu na wypłatę z OC i wisytę u rzeczoznawcy - brakarza. Teraz już jesteś na przegranej sytuacji. Niestety jak sprawca się wypnie na ciebie to masz kłopot.
Miałem podobną sytuację. Jechałem po głównej, z boku najechał mnie klient. Ja górą, rower dołem (to i tak lepsze rozwiązanie :-) ) Też tylko koło i widelec.  Musiałem w końcu kupić sam...
Rower już rozebrałeś, zniszczyłeś dowody. Niestety możesz tylko liczyć tylko na uczciwość sprawcy.
Samo malowanie fotelika z przygotowaniem i likwidowaniem rys - powyżej 500 zł, a może i 1000. Nie piszę o żadnym naciąganiu - po prostu przywrócenie stanu pierwotnego.

Bart

Tytuł: Odp: Wypadki, kolizje, przypadki, zdarzenia... cz.II
Wiadomość wysłana przez: DeVilio w Lipiec 04, 2018, 05:42:59 am
Zdjąłem tylko koła oraz kierownicę przy czym wczoraj założyłem wszystko z powrotem. Tak więc jeżeli przyjdzie rzeczoznawca sobie oglądać rower Zobaczę jak wygląda stan rzeczywisty skrzywiona kierownica z Centralnego na porysowane fotelik klamka hamulca i tak dalej. Dodatkowo mam wrażenie że zrobił się jakiś luz na zawiasie ale tego nie jestem pewny to musi zobaczyć specjalista. Tak czy inaczej rower oddam do naprawy do serwisu rowerowego i niech tam wszystko sprawdzą czy jest OK i policzą jaki będzie koszt. Nawiasem mówiąc nagranie z kamery jest ponieważ tam jest kamera monitoringu miejskiego, dlatego wystąpiłem już do odpowiednich służb o udostępnienie.
Tytuł: Odp: Wypadki, kolizje, przypadki, zdarzenia... cz.II
Wiadomość wysłana przez: Inc0 w Lipiec 04, 2018, 08:27:22 am
.... nagranie z kamery jest ponieważ tam jest kamera monitoringu miejskiego, dlatego wystąpiłem już do odpowiednich służb o udostępnienie.
i właśnie o to chodzi trzeba stosować zasadę "ufam ale sprawdzam"
Tytuł: Odp: Wypadki, kolizje, przypadki, zdarzenia... cz.II
Wiadomość wysłana przez: DeVilio w Lipiec 04, 2018, 09:03:12 am
...a na dniach miałem montować gopro hero 5 na pozioma... szlag. Filmik by był zacny no i mocno dowodowy.
Tytuł: Odp: Wypadki, kolizje, przypadki, zdarzenia... cz.II
Wiadomość wysłana przez: Inc0 w Lipiec 04, 2018, 09:33:09 am
Oby nigdy nie był wykzystany do celów dowodowych
Tytuł: Odp: Wypadki, kolizje, przypadki, zdarzenia... cz.II
Wiadomość wysłana przez: DeVilio w Lipiec 05, 2018, 08:29:44 am
Dokumenty poskładane, oświadczenie o winie mam, dane sprawcy, nr polisy itd, PZU działa, 9 lipca przyjdzie rzeczoznawca sprawdzić czy nie ściemniam, ciekaw tylko jestem czy zna się na rowerach czy powie że lekkie przytarcie, kierownicę to się "jakąkolwiek kupi" a koła to wystarczy wyklepać i będzie... oby trafił mi się specjalista, który się zna na sprawie... życzcie mi szczęścia, tym samym kończę bo się offtop robi, o progresie będę informował w wątku o flevo w galerii.
Tytuł: Odp: Wypadki, kolizje, przypadki, zdarzenia... cz.II
Wiadomość wysłana przez: fdx w Lipiec 05, 2018, 10:34:16 am
już to widzę. Przyjedzie rzeczoznawca i sporządzi raport:

"Uderzenie w samochód było na tyle silne że przednie koło zamieniło się z tylnym miejscami. pedały przeskoczyły na przód, kierownica wskoczyła na miejsce pedałów, siodełko odpadło a jego miejsce zajeło krzesło z pobliskiej stołówki szkoły podstawowej, rower złamał się na pół i tylko jakieś dziwne gumy - prawdopodobnie kawałki opony samochodowej trzymają go w jednym kawałku... w moim 40sto letnim doświadczeniu jako rzeczoznawca wypadków rowerowych nigdy czegoś takiego nie widziałem. Teraz jadę do lichenia dziękować za cud ocalenia rowerzysty który nie odniósł większych obrażeń..."
Tytuł: Odp: Wypadki, kolizje, przypadki, zdarzenia... cz.II
Wiadomość wysłana przez: raffi w Lipiec 05, 2018, 01:29:15 pm
przyjdzie rzeczoznawca sprawdzić czy nie ściemniam, ciekaw tylko jestem czy zna się na rowerach czy powie że lekkie przytarcie, kierownicę to się "jakąkolwiek kupi" a koła to wystarczy wyklepać i będzie... oby trafił mi się specjalista, który się zna na sprawie...

Nie licz na specjalistę, bo skąd niby kolo miałby się znać na rowerach - 95% zdarzeń jakimi się zajmuje gość to auta, 3% to inne pojazdy z silnikiem, 2% to rowery, głównie w przedziale cenowym do 400zł za cały rower. Idę o zakład, że pozioma gość będzie wyceniał pierwszy raz.

Niestety musisz się przygotować na konieczność dostarczenia faktur za wymieniane części, udowadniania że nie wymieniasz części za 30zł na taka za 100, tylko że wkładasz z grubsza to samo co było i podobne przygody. Najgorzej jak ruszona jest rama - oni kompletnie nie kumają, że to nie jest pionowiec, gdzie idziesz do sklepu, wpłacasz 400zł i masz ramę, a towar robiony ręcznie, na zamówienie, często za granicą (płatne w euro).
Tytuł: Odp: Wypadki, kolizje, przypadki, zdarzenia... cz.II
Wiadomość wysłana przez: DeVilio w Lipiec 05, 2018, 03:26:48 pm
Nie zakładam żadnego scenariusza, mam wypisane co się popsuło, więcej tu: http://forum.poziome.pl/index.php?topic=3882.0 (http://forum.poziome.pl/index.php?topic=3882.0)
Tytuł: Odp: Wypadki, kolizje, przypadki, zdarzenia... cz.II
Wiadomość wysłana przez: Bart07 w Lipiec 05, 2018, 04:19:09 pm
śćJeżeli rzeczoznawca zaproponuje rozliczenie na podstawie faktur, to tylko się cieszyć. Trzeba przypilnować, aby prawidłowe elementy zostały zakwalifikowane do naprawy czy wymiany. Jak rzeczoznawca będzie się ociągał, to zawsze masz prawo do pojazdu zastępczego z OC sprawcy.  ;D

Pamiętaj, to Ty zostałeś poszkodowany i ubezpieczyciel sprawcy ma Tobie zadośćuczynić. Wartość naszych rowerów przekracza wartość wielu poruszających się po drogach samochodów, a i na wartości tracą w zasadzie tylko w momencie zakupu.
Tytuł: Odp: Wypadki, kolizje, przypadki, zdarzenia... cz.II
Wiadomość wysłana przez: raffi w Lipiec 06, 2018, 02:31:10 pm
Wartość naszych rowerów przekracza wartość wielu poruszających się po drogach samochodów

Sam rower to jedno, u mnie parę razy w sakwach było po 10x więcej w sprzęcie komputerowym niż wartość mojego roweru. Jedzie się wtedy turbo-ostrożnie. A jakby wtedy mnie ktoś "ustrzelił", to koszty naprawy pozioma byłyby ledwie drobniakami przy kosztach sprzętu, który wiozłem. Ubezpieczyciel by płakał ;-)

Pamiętaj - bagaż uszkodzony podczas wypadku z winy kierowcy, ciuchy porwane w trakcie takiego upadku, a nawet kask (który każdy producent nakazuje wymienić po każdym wypadku, nawet takim co wyglądał niegroźnie) też powinny być pokryte z OC sprawcy.

Tytuł: Odp: Wypadki, kolizje, przypadki, zdarzenia... cz.II
Wiadomość wysłana przez: Danielasty w Lipiec 06, 2018, 04:03:14 pm
kupić utopione lustro albo mechanicznie uszkodzone za grosze, i jeździć z tym po mieście ;D
Tytuł: Odp: Wypadki, kolizje, przypadki, zdarzenia... cz.II
Wiadomość wysłana przez: raffi w Lipiec 09, 2018, 09:44:57 am
kupić utopione lustro albo mechanicznie uszkodzone za grosze, i jeździć z tym po mieście ;D

Tego nie polecam, bo jak udowodnią, że uszkodzenia w przewożonym sprzęcie nie pasują do zdarzenia i to wymuszenie odszkodowania, to na to są paragrafy i można nawet pójść siedzieć. A nawet jak się nie pójdzie siedzieć, do zasrane wyrokiem papiery zamykają drogę do wielu zawodów i miejsc pracy. Moim zdaniem nie warto.

Natomiast jeżeli faktycznie miałeś podczas zdarzenia lustro w sakwie (mnie się zdarza wozić na rowerze aparat i kilka obiektywów) i w wyniku zderzenia uszkodziło się - owszem, walić do ubezpieczyciela z żądaniem naprawy szkody.
Tytuł: Odp: Wypadki, kolizje, przypadki, zdarzenia... cz.II
Wiadomość wysłana przez: 3x3 w Lipiec 16, 2018, 05:25:45 am
Co nowego w temacie?
Tytuł: Odp: Wypadki, kolizje, przypadki, zdarzenia... cz.II
Wiadomość wysłana przez: DeVilio w Lipiec 16, 2018, 09:13:16 am
Wszelkie nowości w temacie w tym temacie: http://forum.poziome.pl/index.php?topic=3882.0 - nie chcę tu już offtopu robić.
Tytuł: Odp: Wypadki, kolizje, przypadki, zdarzenia... cz.II
Wiadomość wysłana przez: Danielasty w Lipiec 16, 2018, 11:01:15 am
Cytuj
Natomiast jeżeli faktycznie miałeś podczas zdarzenia lustro w sakwie (mnie się zdarza wozić na rowerze aparat i kilka obiektywów) i w wyniku zderzenia uszkodziło się - owszem, walić do ubezpieczyciela z żądaniem naprawy szkody.
plecaka też to się tyczy?
Tytuł: Odp: Wypadki, kolizje, przypadki, zdarzenia... cz.II
Wiadomość wysłana przez: raffi w Lipiec 17, 2018, 09:08:49 am
Cytuj
Natomiast jeżeli faktycznie miałeś podczas zdarzenia lustro w sakwie (mnie się zdarza wozić na rowerze aparat i kilka obiektywów) i w wyniku zderzenia uszkodziło się - owszem, walić do ubezpieczyciela z żądaniem naprawy szkody.
plecaka też to się tyczy?

Wszystkiego, co uszkodzone w zdarzeniu. Tylko jak była policja, to zadbaj by było opisane w protokole, że zniszczone. A jak nie było, to w oświadczeniu sprawcy.
Tytuł: Odp: Wypadki, kolizje, przypadki, zdarzenia... cz.II
Wiadomość wysłana przez: tomo w Lipiec 30, 2018, 12:22:22 pm
Niefajnie się dzieje w Tadżykistanie:
https://www.o2.pl/artykul/wjechali-samochodem-w-turystow-w-tadzykistanie-czterech-nie-zyje-6278950094964353a (https://www.o2.pl/artykul/wjechali-samochodem-w-turystow-w-tadzykistanie-czterech-nie-zyje-6278950094964353a)
Tytuł: Odp: Wypadki, kolizje, przypadki, zdarzenia... cz.II
Wiadomość wysłana przez: klubowy w Październik 18, 2018, 04:38:58 pm
Dzisiaj mnie trafiło. Podczas powrotu z pracy kierownica przestała pracować z przednim widelcem. Ten gdy tylko poczuł autonomię ochoczo skręcił w najbliższy krawężnik. Nawet nie wiem jakim cudem zdążyłem wypiąć spd i zeskoczyć z fotelika z pięknym telemarkiem. Niestety, rower wyrżnął i fotelik ma pęknięcie...

https://photos.app.goo.gl/JhjxtGgx3thE269g9 (https://photos.app.goo.gl/JhjxtGgx3thE269g9)
Tytuł: Odp: Wypadki, kolizje, przypadki, zdarzenia... cz.II
Wiadomość wysłana przez: hansglopke w Październik 20, 2018, 09:19:04 pm
Na pionowcu byłaby pewnie gleba.
Tytuł: Odp: Wypadki, kolizje, przypadki, zdarzenia... cz.II
Wiadomość wysłana przez: szydziu w Październik 21, 2018, 04:46:47 pm
W mojej kozie też odpadł fotel :(
Miało być szybciej mówili... Odprowadzając Karola do szkoły mówię - wskakuj na bagażnik podwiozę cię...
Jakoś mi umknęło o tym że bagażnik mocowanie górne ma poniekąd do fotela zmocowane ;(
Trza będzie zanabyć drogą kupna jakąś żywicę i podkleić mocowanie . Może wkleje nakrętki żeby mocować go inaczej niż konfirmantami...
Tytuł: Odp: Wypadki, kolizje, przypadki, zdarzenia... cz.II
Wiadomość wysłana przez: toudi333 w Październik 22, 2018, 08:26:03 pm
Krzyś a może przekroczyłeś mase krytyczną ;D  ;D oczywiście przewidzianą dla tego fotelika  ;)
Tytuł: Odp: Wypadki, kolizje, przypadki, zdarzenia... cz.II
Wiadomość wysłana przez: szydziu w Październik 24, 2018, 06:12:26 am
Ja nie jestem gruby. To te ciuchy mnie tak powiększają ;)
Tytuł: Odp: Wypadki, kolizje, przypadki, zdarzenia... cz.II
Wiadomość wysłana przez: Franc w Październik 24, 2018, 09:53:45 am
Szydziu: albo jak Obelix - on nie był gruby, on miał tylko nisko klatkę piersiową. :D
Tytuł: Odp: Wypadki, kolizje, przypadki, zdarzenia... cz.II
Wiadomość wysłana przez: szydziu w Październik 24, 2018, 08:38:53 pm
Lubie to! ;)
Tytuł: Odp: Wypadki, kolizje, przypadki, zdarzenia... cz.II
Wiadomość wysłana przez: Bart07 w Listopad 05, 2018, 09:35:14 am
Witam.

Zawodowo zajmuję się BRD. Niedawno rozmawiałem z policją o przepisach dla rowerzystów. Ostatnie interpretacje przepisów (prawa drogi) rowerzystów wymagają uwagi. Zgodnie z nimi tracimy (przepisy się nie zmieniły, więc nigdy nie mieliśmy) bezwzględne pierwszeństwo na przejazdach rowerowych.

"Art. 27. 1. Kierujący pojazdem, zbliżając się do przejazdu dla rowerzystów, jest obowiązany zachować szczególną
ostrożność i ustąpić pierwszeństwa rowerowi znajdującemu się na przejeździe.
1a. Kierujący pojazdem, który skręca w drogę poprzeczną, jest obowiązany zachować szczególną ostrożność i ustąpić
pierwszeństwa rowerzyście jadącemu na wprost po jezdni, pasie ruchu dla rowerów, drodze dla rowerów lub innej części
drogi, którą zamierza opuścić.
2. (uchylony)
3. Kierujący pojazdem, przejeżdżając przez drogę dla rowerów poza jezdnią, jest obowiązany ustąpić pierwszeństwa
rowerowi.
4. Kierującemu pojazdem zabrania się wyprzedzania pojazdu na przejeździe dla rowerzystów i bezpośrednio przed
nim, z wyjątkiem przejazdu, na którym ruch jest kierowany."


Na skrzyżowaniu sytuacja jest prawie oczywista.
- Rowerzysta jadący po drodze z pierwszeństwem przejazdu ma pierwszeństwo.
- Rowerzysta przejeżdżający przez drogę z pierwszeństwem przejazdu ma pierwszeństwo, jeżeli na przejeździe był przed pojazdem. Czyli winny jest ten, co ma uszkodzony przód :)

Jaja zaczynają się przy drodze rowerowej przecinającą jezdnię poza skrzyżowaniami. Punkt 1 i 3 są niespójne. Mogą być interpretowane jak napisałem wyżej.

Mafia rowerowa chcąc wszystko doprowadziła do kuriozalnych rozwiązań prawnych.

Bartosz
Tytuł: Odp: Wypadki, kolizje, przypadki, zdarzenia... cz.II
Wiadomość wysłana przez: raffi w Listopad 05, 2018, 09:21:21 pm
LOL.

Tzn. masz rację, że na przejazdach rowerowych poza skrzyżowaniami pierwszeństwa rower nie ma. Nie miał przed 2011 i nie ma po 2011.

W 2011 roku zmieniły się w PoRD dwie rzeczy:
 - pierwszeństwo roweru gdy już jest na przejeździe, co jest konieczne. To jest analogia z przepisem gdzie pierwszeństwo ma pieszy na przejściu. Bez tego po prostu by się nie dało bezpiecznie zjechać z przejazdu rowerowego na szerokiej arterii, bo na 3 czy 4 czy 5 pasie ruchu dostałbvś strzała od auta. I to jest kalka przepisów z Konwencji Wiedeńskiej, żadne rocket science. De facto to i tak w Polsce obowiązywało, jakbyś się w sądzie powołał na Konwencję, to byś wygrał zawsze ;-) Tak stwierdziło Biuro analiz Sejmowych i wywaliło w kosmos głupią nowelizację z 2001 roku, która to pierwszeństwo zabierała i to nieskutecznie (bo KW jako ratyfikowaną konwencję stosuje się PRZED ustawą PoRD).
- pierwszeństwo roweru gdy kierowca zmienia kierunek ruchu. Znowu - kalka z Konwencji Wiedeńskiej o ruchu drogowym. Kalka przepisów o pieszych, którzy - uwaga - też takie pierwszeństwo przed autem mają, gdy kierowca zmienia kierunek ruchu. I to mają je nawet bez pasów (mało osób zna ten przepis).  To jest ogólna zasada, że zmieniający kierunek ruchu ustępuje jadącemu lub idącemu na wprost.
 

Bredzisz tylko z tą mafią. Mafia (m.in. ja bo uczestniczyłem w pracach nad zmianą PoRD w 2011 roku :P ) nigdy nie chciała by rowerzysta zawsze miał pierwszeństwo. On miał mieć pierwszeństwo na drodze głównej (co jest logiczne, skoro jedzie drogą główną). Miał mieć pierwszeństwo gdy auto zmienia kierunek ruchu (co wynika z ogólnej zasady: zmieniający kierunek ruchu ustępuje). Nigdy nie miał pierwszeństwa przed przejazdem jadąc ulicą podporządkowaną (to by było bez sensu). Pierwszeństwo na przejazdach z dala od skrzyżowań (będących samodzielnymi skrzyżowaniami) CELOWO nie jest określone, by zarządca mógł określić je znakami. Bo mogą być zarówno sytuacje, gdzie główna i ważna trasa rowerowa przecina lokalną uliczkę i POWINNA MIEĆ PIERWSZEŃSTWO, jak i sytuacje, w których lokalny szlak rowerowy przecina drogę krajową w środku lasu i NIE POWINIEN MIEĆ PIERWSZEŃSTWA. Mafia uznała, że nie będzie nic w tym grzebać, bo zależnie od sytuacji to powinien dookreślić zarządzający ruchem.

Jest tylko jeden niuans - zarządcy ruchem powinni oznakować te 5% przejazdów, które tego wymagają. Ustalić pierwszeństwo. Bo jak tego nie zrobią, obowiązuje zasada ogólna prawej ręki - a wtedy wychodzi bardzo głupio, bo raz ma pierwszeństwo auto, raz rower. I to  - znowu - było przed 2011 i jest po 2011.
Ale to już nie wina "mafii" że zarządcy tego nie zrobili :P Narzędzia w każdym razie dostali. I jak to z narzędziami - mądry wykona nimi robotę, a głupi przewierci se rękę lub walnie se młotkiem w głowę :-)
Tytuł: Odp: Wypadki, kolizje, przypadki, zdarzenia... cz.II
Wiadomość wysłana przez: hansglopke w Listopad 09, 2018, 08:28:22 pm
I kto ma rację?

https://autokult.pl/32456,awantura-na-srodku-drogi-rowerzysta-edukator-nie-ma-pojecia-o-przepisach (https://autokult.pl/32456,awantura-na-srodku-drogi-rowerzysta-edukator-nie-ma-pojecia-o-przepisach)
Tytuł: Odp: Wypadki, kolizje, przypadki, zdarzenia... cz.II
Wiadomość wysłana przez: tomo w Listopad 10, 2018, 09:04:00 am
Heh, pod tym wiaduktem z rondem  stałem i smarowałem się od słońca podczas jazdy na zlot do Bełchatowa.
Tytuł: Odp: Wypadki, kolizje, przypadki, zdarzenia... cz.II
Wiadomość wysłana przez: hansglopke w Listopad 10, 2018, 09:57:27 am
Wydali kupę kasy na wymianę kostki na asfalt przy Pabianickej, zapomnieli dobudować do ronda bo przecież nikt dalej niż do Portu z miasta nie pojedzie. Akurat jest to jeden sensowny wyjazd na Pabianice i na zachód.
Tytuł: Odp: Wypadki, kolizje, przypadki, zdarzenia... cz.II
Wiadomość wysłana przez: lechulysy w Listopad 10, 2018, 04:42:21 pm
I kto ma rację?

https://autokult.pl/32456,awantura-na-srodku-drogi-rowerzysta-edukator-nie-ma-pojecia-o-przepisach (https://autokult.pl/32456,awantura-na-srodku-drogi-rowerzysta-edukator-nie-ma-pojecia-o-przepisach)
to nie kwestia racji tylko rozsądku; jak dla mnie mimo, że rowerzysta miał prawo tak jechać to patrzę na niego jak na kierowców, którzy jadą lewym pasem bo za 2-3 km będą przecież skręcać w lewo - "myślenie nie boli" :)
Tytuł: Odp: Wypadki, kolizje, przypadki, zdarzenia... cz.II
Wiadomość wysłana przez: zbiegusek w Listopad 10, 2018, 05:35:52 pm
Zapominacie o jednym - jeżeli masz dwa pasy ruchu i przygotowujesz się do zjazdu w lewo, to trzymasz się lewej strony lewego pasa.
Swoją drogą zmuszanie rowerzystów do jazdy tamtędy jest karygodne (nie pamiętam, jak tam jest z chodnikami acz katamaranem jeżdżę tamtędy dość często).
Tytuł: Odp: Wypadki, kolizje, przypadki, zdarzenia... cz.II
Wiadomość wysłana przez: lechulysy w Listopad 11, 2018, 06:59:28 pm
Zapominacie o jednym - jeżeli masz dwa pasy ruchu i przygotowujesz się do zjazdu w lewo, to trzymasz się lewej strony lewego pasa.
z ciekawości przeczytałem część Kodeksu ruchu drogowego na okoliczność tej sytuacji; z tego jak go rozumiem (mogę się mylić), to w tym przypadku rowerzysta i (samochody też) ma obowiązek jazdy prawą stroną prawego pasa do momentu gdy na jezdni pojawiają się poziome znaki

z drugiej strony gdybym jechał samochodem to na wysokości drogowskazu lub tuż za nim ustawiłbym się na lewym pasie, ale jadąc rowerem i widząc, że skrzyżowanie jest za kilkaset metrów jechałbym prawym pasem i zmienił go przed samym skrzyżowaniem, żeby nie blokować samochodów i zmuszać ich do wyprzedzania mnie po prawej stronie

w sumie to czekam na komentarz kogoś kto wskaże, który przepis należy tu zastosować

przy okazji natknąłem się na przepis o wyprzedzaniu rowerem wolniej jadących pojazdów (czytaj stojących w korku) po ich prawej stronie - okazuje się, że to jest w pełni legalne  :o
Art 24.p12:
"Kierujący rowerem może wyprzedzać inne niż rower powoli jadące pojazdy z ich prawej strony."

 
Tytuł: Odp: Wypadki, kolizje, przypadki, zdarzenia... cz.II
Wiadomość wysłana przez: zbiegusek w Listopad 12, 2018, 08:59:54 am
[...]
z drugiej strony gdybym jechał samochodem to na wysokości drogowskazu lub tuż za nim ustawiłbym się na lewym pasie, ale jadąc rowerem i widząc, że skrzyżowanie jest za kilkaset metrów jechałbym prawym pasem i zmienił go przed samym skrzyżowaniem, żeby nie blokować samochodów i zmuszać ich do wyprzedzania mnie po prawej stronie[...]
I do samego ronda dojechałbyś na prawym krawężniku, a przed nim zatrzymał z bezsilności i przeprowadził rower w poprzek do lewego krawężnika, aby móc bezpiecznie i prawilnie wjechać na rondo. ;)
Zasadniczo - zaczynam się zastanawiać, czy rozwój DDR nie spowodował alienacji rowerzystów w normalnym ruchu - ludzie odwykają, że rower może jeździć po szosie. :\
Tytuł: Odp: Wypadki, kolizje, przypadki, zdarzenia... cz.II
Wiadomość wysłana przez: fdx w Listopad 12, 2018, 11:46:38 am
Kilkaset metrów przed skrzyżowaniem trzymam się krawężnika ( w waszym wypadku będzie to prawa strona) dojeżdzając mniej więcej 50-80m od skrzyżowania wystawiam rękę, czekam na moment i zaczynam wjeżdżać na środek pasa blokując jadące za mną samochody po czym kontynuuję zjazd na drugi pas. Jadąc przez chwilę środkiem pasa mam pewność że dojadę do skrzyżowania unikając wyprzedzania mnie przez samochody z obu stron na raz.
W Irlandii jest to o tyle łatwiejsze że kierowcy zwykle wpuszczą innego uczestnika ruchu. nie będą na siłę wyprzedzać i szeryfować. W Polsce podobne manewry są dużo bardziej ryzykowne choć w czasie wakacji z powodzeniem zmieniałem pasy ruchu tam gdzie nie było ścieżki rowerowej i musiałem jechać ulicą. większych problemów nie miałem, zwykle jeden, drugi, czasem trzeci samochód mnie wyprzedzał kolejny już zostawał za mną.

Z wyprzedzaniem po prawej (czy jak u mnie po lewej) stronie to co kierowca to inny przepis (w jego mniemaniu). Nawet jadąc samochodem, jeśli ktoś jedzie wolno szybkim pasem to myk na prawo i wyprzedzam (u mnie na lewo), w takiej sytuacji nigdy nie przekraczam dozwolonej prędkości - w końcu nie jest to wyprzedzanie tylko jazda z dozwoloną prędkością z prawidłowej - prawej strony drogi to że ktoś się ślimaczy po lewej to nie moja sprawa.

Raz i to w Irlandii ktoś mnie dogonił na światłach i zaczął wygadywać że wyprzedzałem po lewej (u was prawej)...  jak sie go spytałem po której stronie powinno się jeździć i że z chęcią zapytam policjantów o ich opinię na ten temat to uciekł. no ale widać że idiotów nigdzie nie brakuje...

przy skręcie rowerzysta ma chyba prawo stanąć z przodu po środku pasa do skrętu. Ja zwykle staję na środku, upewniam się że kierowca za mną mnie widzi (machając mu radośnie), po czym chwilę po ruszeniu zjeżdżam na bok  tak aby kierowca uświadomił sobie moją obecność a jednocześnie aby go nie blokować. (chyba że jadę elektrykiem to wtedy ogień w opony i wio do przodu zanim on ruszy z miejsca...)
Tytuł: Odp: Wypadki, kolizje, przypadki, zdarzenia... cz.II
Wiadomość wysłana przez: lechulysy w Listopad 12, 2018, 03:11:27 pm
I do samego ronda dojechałbyś na prawym krawężniku, a przed nim zatrzymał z bezsilności i przeprowadził rower w poprzek do lewego krawężnika, aby móc bezpiecznie i prawilnie wjechać na rondo.
przesadzasz :) w życiu nie zdarzyło mi się, żebym rowerem stanął na drodze bo muszę zmienić pas; inna sprawa, że to rzadka sytuacja: podobna i typowa to skręt w lewo gdy jadę poboczem a drogą ciągnie się sznur samochodów: 40-50m wcześniej sygnalizuję skręt w lewo i nigdy nie było problemów - 95% kierowców to normalnie ludzie
Tytuł: Odp: Wypadki, kolizje, przypadki, zdarzenia... cz.II
Wiadomość wysłana przez: Bart07 w Listopad 15, 2018, 09:34:02 am
Niestety, ronda dla projektantów, w zakresie prowadzenia ruchu rowerowego, to wyzwanie. Nie ma żadnego dobrego rozwiązania. Albo wprowadzamy rower na rondo (szczególnie "fajne" dla turbin - mission impossible), albo budujemy ścieżki dookoła poza rondem. Zamiast śmignąć 25km/h trzeba sie tłuc przez milion przejazdów.

Co do jazdy rowerem jeżdżę i uczę swoje dzieciaki tak jechać, aby czuć się bezpiecznie. Nie jadę przy krawędzi, a około 1m od. Zawsze mam gdzie uciec. Na skrzyżowaniu, jeżeli muszę jechać innym pasem niż prawy to jadę środkiem odpowiedniego pasa (jak jest na tyle duży ruch, że "tyły mam zabezpieczone").

Tytuł: Odp: Wypadki, kolizje, przypadki, zdarzenia... cz.II
Wiadomość wysłana przez: fdx w Listopad 15, 2018, 09:52:19 am
Dokładnie, jak jedziesz środkiem to większośc kierowców (pomijając kompletnych idiotów i psychicznie chorych debili) nie wjedzie w ciebie z premedytacją - trzeba się tylko upewnić że kierowca tuż za tobą widzi rowerzyste i jego zamiar wyjechania na środek pasa.
Nie ominą cie także z prawej czy lewej bo nie ma miejsca - chyba że zmienią pas. Przy dużym ruchu więc tyły są bezpieczne. Trzeba tylko uważać na kierowców którzy widząc przerwę między samochodami nie zauważą rowerzysty w tej przerwie i będą chcieli zmienić pas.

Pozostaje tylko zignorować trąbienie które może w takiej sytuacji wystąpić i wio do przodu.
Tytuł: Odp: Wypadki, kolizje, przypadki, zdarzenia... cz.II
Wiadomość wysłana przez: raffi w Listopad 16, 2018, 09:03:59 am
Niestety, ronda dla projektantów, w zakresie prowadzenia ruchu rowerowego, to wyzwanie. Nie ma żadnego dobrego rozwiązania. Albo wprowadzamy rower na rondo (szczególnie "fajne" dla turbin - mission impossible), albo budujemy ścieżki dookoła poza rondem. Zamiast śmignąć 25km/h trzeba sie tłuc przez milion przejazdów.

Rozwiązania wzorcowe są, Holandia te ścieżki przedreptała przed nami wiele wiele lat temu i wszystko już mają przemierzone, przebadane, opracowane i sprawdzone. I doszli do wniosku że:
-jak duże rondo, turbina, duży ruch, zwłaszcza ciężki, to rowery i piesi najlepiej na innym poziomie - zwykle rondo robią na nasypie (poziom +0,5) a niżej w nasypie jest komplet dróg rowerowych i chodniki (poziom - 0,5).
-Jak rondo malutkie, to ruch rowerów razem z autami (w tzw. ruchu ogólnym), bez żadnej ddr dookoła ronda. Jak jest ddr, można zakończyć robiąc kolejny wlot w rondo.
-Jak ronda średnie, z umiarkowanym ruchem, to robią ddr dookoła. Kluczowa jest geometria tego ddr, widoczność i bardzo dokładne oznakowanie przejazdów rowerowych i pierwszeństwa, zwłaszcza na ZJAZDACH z ronda, bo kierowcy mają tendencję, że się tam nie rozglądają na boki (żadne auto nie ma szans tam im przeciąć drogi).
-mają tez sporo rozwiązań eksperymentalnych - ronda podpaski, ronda gdzie część obwiedni mogą pokonać tylko rowery a auta nie itp. ale to bym traktował jako eksperymenty i zanim kopiował, to dokładnie sprawdził kontekst i próbował zrozumieć DLACZEGO tak robili i dlaczego akurat tu, a gdzie indziej już nie. Uwarunkowania lokalne są kluczowe.

Holandia zasadniczo nie robi rond dużych z wieloma pasami ruchu (poza turbinami) bo są niebezpieczne i słabe pod katem przepustowości. W ogóle nie widziałem tam skrzyżowań z wyspą centralną i sygnalizacją świetlną tak popularnych w Polsce. I to NIE JEST PRZYPADEK, że nie robią. To jest po prostu złe, niebezpieczne (zwłaszcza dla pieszych) i do zaorania i zbudowania jeszcze raz - tym razem lepiej.


Nie jadę przy krawędzi, a około 1m od. Zawsze mam gdzie uciec.
Na skrzyżowaniu, jeżeli muszę jechać innym pasem niż prawy to jadę środkiem odpowiedniego pasa (jak jest na tyle duży ruch, że "tyły mam zabezpieczone").

Bardzo rozsądnie, jeżdżę podobnie.
Do tego dodaję tylko swój mały komponent - im szybciej tym bardziej po lewej. Jak lecę pod 50km/h (rzadko się zdarza, ale bywa) to wtedy już nie metr od krawędzi, a raczej 2 metry. Wzoruję się tu na motocyklistach i skuterzystach - prawie wszyscy tak jeżdżą i to musi mieć jakiś swój sens. Na pewno pomaga jak jest parkowanie wzdłuż ulicy, bo widać z większej odległości i jeszcze łatwiej zwiać w lewo (np. zmienić pas).

Na skrzyżowaniach to różnie. Zwykle jednak środkiem (sorry, moje bezpieczeństwo ważniejsze niż czyjś czas). Jak staję na czerwonym, a jest zielona strzałka, to staję po LEWEJ stronie pasa - w ten sposób auta jadące w prawo są z mojej prawej, nie krzyżują się nasze drogi, a jak na prawoskręcie zrobi się korek, to w nim nie utknę. Poza tym zauwazyłem, że przy takim ustawieniu roweru kierowcy bardziej zwalniają, bo im nieco zasłaniam przejście. Jak się stanie po prawej, to potrafią omijac 40-50km/h, a to nie jest komfortowe.
Tytuł: Odp: Wypadki, kolizje, przypadki, zdarzenia... cz.II
Wiadomość wysłana przez: klubowy w Styczeń 15, 2019, 08:45:21 pm
Dzisiaj zostałem lokalnym celebrytą  8):
https://www.facebook.com/107311756106134/posts/860212897482679/?app=fbl (https://www.facebook.com/107311756106134/posts/860212897482679/?app=fbl)
Tytuł: Odp: Wypadki, kolizje, przypadki, zdarzenia... cz.II
Wiadomość wysłana przez: klubowy w Luty 05, 2019, 07:44:33 pm
  Dzisiaj rano odszedł nieodżałowany Sachs Elan, po zaledwie 6tyś km wspólnej przygody. Cześć jego pamięci  :)

(https://i.postimg.cc/8kRw7L8Y/IMG-20190205-080810.jpg)

(https://i.postimg.cc/prHZ0Ljk/IMG-20190205-080937.jpg)

(https://i.postimg.cc/02Lg9p7B/IMG-20190205-080837.jpg)

Środek ocalał. Przyczyną "rozpadu" piasty było gwałtowne hamowanie z wpadnięciem koła do dziury w jezdni...

Gdyby ktoś reflektował na "zwłoki" - środek piasty nie ucierpiał, jest oryginalna manetka i trochę nieoryginalne łączenie linki z piastą.
Tytuł: Odp: Wypadki, kolizje, przypadki, zdarzenia... cz.II
Wiadomość wysłana przez: fdx w Luty 05, 2019, 08:15:40 pm
Co kropelka sklei , sklei...
Tytuł: Odp: Wypadki, kolizje, przypadki, zdarzenia... cz.II
Wiadomość wysłana przez: raffi w Luty 06, 2019, 07:46:49 am
Co kropelka sklei , sklei...

Kleje cyjano-akrylowe kleją tylko plastyk i to też nie każdy, a tylko taki, którego krawędzie są w stanie stopić ze sobą :P
Ale dobry kompozycik pewnie dałby radę ;-)
Tytuł: Odp: Wypadki, kolizje, przypadki, zdarzenia... cz.II
Wiadomość wysłana przez: szydziu w Luty 06, 2019, 07:59:41 pm
Przestaliście wierzyć w trytytki* ;)
*) - zipy,stripy,opaski kablowe ;)
Tytuł: Odp: Wypadki, kolizje, przypadki, zdarzenia... cz.II
Wiadomość wysłana przez: Bart07 w Luty 07, 2019, 07:37:20 am

Środek ocalał. Przyczyną "rozpadu" piasty było gwałtowne hamowanie z wpadnięciem koła do dziury w jezdni...
 

Zdjęcie dziury i zgłoszenie do ZDM, ZDIT czy jak się to u Ciebie nazywa. Są ubezpieczeni.
Tytuł: Odp: Wypadki, kolizje, przypadki, zdarzenia... cz.II
Wiadomość wysłana przez: raffi w Luty 08, 2019, 11:57:35 am
Przestaliście wierzyć w trytytki* ;)


*) - zipy,stripy,opaski kablowe ;)

Nie, czemu? Ja dzięki zipom z pękniętym wahaczem tylnego koła 30km dojechałem (z Nowego Dworu maz. do domu w Warszawie).
A to spore pęknięcie było: http://bzaborow.org/galer/pg/photo/24361

Tytuł: Odp: Wypadki, kolizje, przypadki, zdarzenia... cz.II
Wiadomość wysłana przez: DeVilio w Luty 27, 2019, 10:22:10 am
Jazda do pracy rano, zakręt biorę standardowo bo w miarę łagodny miejsca sporo, zarzuciło przednie koło, skontrowałem w momencie gdy zarzuciło tył, w wyniku czego leżałem na ulicy. Pozbierałem się z gleby, oglądam rower, po chwili obok mnie leży koleś na pionie, to samo, toczka w toczkę. Prawdopodobnie na ulicy było coś rozlane, zgłosiłem to już gdzie trzeba, jutro w tym samym miejscu będę bardziej uważał. Co ciekawe rok temu jakoś w tym samym miejscu samochód mnie potrącił.

A oto filmik z gopro :D bo akurat miałem więc hav fan.

https://www.youtube.com/watch?v=3QC50KypURU
Tytuł: Odp: Wypadki, kolizje, przypadki, zdarzenia... cz.II
Wiadomość wysłana przez: sebacyki w Maj 31, 2019, 06:41:27 pm
To że psy nienawidzą poziomek bardziej niż tradycyjne rowery to fakt,dziś na mej drodze stanoł koń,na mój widok wpadł w straszną panikę tylko opanowanie i doświadczenie jeżdzca zapobiegło jakiejś tragedii i te jego przerażone oczy,konia oczywiście
Tytuł: Odp: Wypadki, kolizje, przypadki, zdarzenia... cz.II
Wiadomość wysłana przez: Piotrek333 w Maj 31, 2019, 07:12:23 pm
Z mojego doświadczenia..... Im bardziej boisz się psa tym chętniej cię pogoni. Na początku poziomkowania czułem się niepewnie i psy mnie goniły.
Jestem 100% że rower jest niewinny :D.
Tytuł: Odp: Wypadki, kolizje, przypadki, zdarzenia... cz.II
Wiadomość wysłana przez: DeVilio w Czerwiec 04, 2019, 11:05:27 am
Wczoraj zrobiłem sobie trasę po 3city i okolicach, łącznie wyszło 82km, mijałem kilka psów praktycznie wszystkie patrzyły się na mnie z obawą w oczkach :D Chociaż fakt, piesek do poziomki ma znacznie bliżej żeby uwalić...
Tytuł: Odp: Wypadki, kolizje, przypadki, zdarzenia... cz.II
Wiadomość wysłana przez: Franc w Marzec 28, 2020, 04:16:47 pm
A wydawało mi się, że zwracam uwagę na innych, staram się za innych myśleć i przewidywać a jednak Shit hapens
Wystartowałem spod szlabanu na moim zadupiu bardzo szybko bo wcześniej objechałem cały sznur samochodów a że złośliwy z natury nie jestem (bardzo) to nie chciałem ich spowalniać. Przed następnym skrzyżowaniem dogoniłem samochód który szykował się do skrętu w lewo (nie stał na przejeździe, wyjechał na główną przede mną) i postanowiłem go spokojnie objechać po prawej, wzdłuż krawężnika, bo miejsce było. Słonko ładnie świeciło, sraki darły radośnie dzioba, nóżka podawała i zignorowałem samochód który jechał z przeciwka. Uznałem, że zwolnił by puścić tego lewoskręcającego bo spowalniacz, bo korek samochodów do przejazdu, a on się też szykował do swojego lewoskrętu na zakładkę. Jak się zorientowałem to było za późno. Heble na max, położyłem się, przeszorowałem blatem po progu aż najechał tylnym kołem na korbę i się zatrzymał. Straty u mnie: 3~4cm rany (ale nie pojadę zaszyć) i siniak w miejscu krytycznym, odrapana łydka i łokieć, Straty w sprzęcie - pękło mocowanie tarcz na korbie (ta jedna z 5 łapek), blaty pogięte, pękło drukowane mocowanie lampki (pewnie od najechania) i uchwyt na telefon (nie wiem od czego). Żyję, noga (kostka) cała, dalsze ustalenia co do miejsca krytycznego - wieczorem ale chyba nie będzie źle.
Tak że uważajcie na siebie i nie kombinujcie z wyprzedzaniem (po prawej) lewoskręcających samochodów na skrzyżowaniach.
Korby szkoda FC1055, od IMK P3 ją miałem, mogła sama po piwo chodzić,
Tytuł: Odp: Wypadki, kolizje, przypadki, zdarzenia... cz.II
Wiadomość wysłana przez: szydziu w Marzec 29, 2020, 02:04:59 pm
A było fundować sobie płaskodupie na fotelu w domu?? :) Dużo zdrówka
Tytuł: Odp: Wypadki, kolizje, przypadki, zdarzenia... cz.II
Wiadomość wysłana przez: Maciej K w Kwiecień 05, 2020, 09:32:56 am
Szczęście Bartoszu, że Ty nie za wysokie poziomy zażywasz.
Gdyby taka kraksa na jakimś highracerze (tak wśród rozumnych bardziej ludzi modnym) się wydarzyła,
to ból i straty większe raczej by były.

Gdy w 91 albo 92 gim podczas wyścigu w Aachen, Axel Fehlau na modnym wówczas takim high (firmy Aeroprojekt,
ale 20 z przodu było ) poślizg na zakręcie załapał, to pogotowie go zabrało.
Szpitalnej pomocy wymagał.
Sporo mięsa wówczas na wierzch z niego wyszło.

Ja np. ZAWSZE niskie rowery poziome kochałem i preferowałem.
Choć wyższych także sporo popełniłem.
Tytuł: Odp: Wypadki, kolizje, przypadki, zdarzenia... cz.II
Wiadomość wysłana przez: DeVilio w Czerwiec 16, 2020, 08:45:19 am
Testuję nowego kocurka, film będzie niebawem, tak czy inaczej: Dwa razy zajechali mi drogę, raz koleś z parkingu wyjeżdżał, dosłownie minął tylne koło o centymetry, drugi stary dziadek jakiś w okolicy 80 lat, zielona strzałka, nie popatrzał się nawet tylko jechał, ja miałem zielone i przejazd DDR przez ulicę, niestety jeszcze gopro nie założyłem więc filmów nie będzie. Zastanawia mnie tylko dlaczego gdy ktoś ma prawo jazdy i przechodzi na emeryturę to nie podlega PRZYMUSOWYM corocznym badaniom czy nadal jest zdolny do kierowania samochodami. Badania powinny być czysto lekarskie potwierdzające refleks, wzrok itd i kosztować nie więcej jak 50zł.
Tytuł: Odp: Wypadki, kolizje, przypadki, zdarzenia... cz.II
Wiadomość wysłana przez: klubowy w Maj 09, 2021, 06:46:47 pm
https://www.facebook.com/groups/bikepackingbeztajemnicpl/permalink/889986311558805/?app=fbl (https://www.facebook.com/groups/bikepackingbeztajemnicpl/permalink/889986311558805/?app=fbl)
Taki post znalazłem na pewnej facebookowej grupie. Ktoś z forum?
Tytuł: Odp: Wypadki, kolizje, przypadki, zdarzenia... cz.II
Wiadomość wysłana przez: Tehen w Maj 10, 2021, 01:16:33 am
Grupa prywatna i nie widać postów.
Tytuł: Odp: Wypadki, kolizje, przypadki, zdarzenia... cz.II
Wiadomość wysłana przez: piechucki w Maj 10, 2021, 06:29:46 am
Pozwalam sobie przekopiować:
"Łukasz Cyprian Kłos
  ?
Kochani, apel na gorąco, może jakimś cudem trafi bezpośrednio do "bohatera", nawet jeśli nie, to niech będzie przestrogą dla innych.
Jeśli poruszacie się po ruchliwych drogach włączajcie światła nawet w dzień.
Ja dziś jako obserwator z za kółka, DW579(Leszno>Cybulice), brak pobocza, prędkość przelotowa samochodów rzadko kiedy mniejsza niż 80km/h. Weekend, piękna pogoda, masa rowerzystów wszelkiej maści, pojedyncze przypadki pedalarzy więc oczywiście wzmożona czujność. Samo południe, więc wszyscy raczej dobrze widoczni z daleka poza jednym specyficznym przypadkiem który dosłownie zmroził mi krew w żyłach. Rower poziomy, gość miał elegancką kamizelkę odblaskową i jakiś wielki pomarańczowy kokon z tyłu generalnie żarówa straszna, z boku i tyłu jest nie do przeoczenia, sytuacja zmienia się diametralnie kiedy jedzie z naprzeciwka, wtedy widać w zasadzie jedynie bieżnik opony i podeszwy butów... Zauważyłem go dosłownie jakieś 30-40m przed sobą gdybym był w trakcie wyprzedzania nawet nie wiem czy zdążyłbym odbić samochodem do rowu.
Kolego jeśli to czytasz to błagam zainwestuj w jakieś solidne strobo na przód,(może jakaś dodatkowa chorągiewka?) widać że starasz się dbać o widoczność, ale brakuje jeszcze jednego elementu.
Wydaje mi się że jestem dość mocno wyczulony na rowerzystów na ulicy mimo to Twój wehikuł zauważyłem zdecydowanie zbyt późno by w razie "W" być w stanie w jakikolwiek sposób zareagować. Mam nadzieję, że bezpiecznie dotarłeś do celu."
Tytuł: Odp: Wypadki, kolizje, przypadki, zdarzenia... cz.II
Wiadomość wysłana przez: natalka w Maj 10, 2021, 08:32:59 am
@Piechucki - ludzie zawsze się będą czepiali. Dla większości polskich obywateli rower poziomy to czarna magia i nigdy takiego czegoś nie widzieli. I w głowach im się nie mieści, ze takie coś może istnieć i jeździć i że jak to? Da się zbudować? Ale jaaaak? ;)
Skądś to przekopiował?

Odpowiadając temu Łukaszowi.
Ten kokon jest niczym innym jak własnoręcznie wykonanym przez Właściciela roweru bagażnikiem. Olbrzymim zresztą i będącym częścią fotelika. Właścicielem i Rowerzystą jest BartekZ. I tak się składa, ze kilka kilometrów wcześniej jechałam z Bartkiem za nim, zanim się odłączyłam przy stacji paliw.
1. Czy zobaczyłbyś na tej drodze swoje dziecko (o ile masz lub nie) lat 5? Dojrzałbyś je?
2. Z jaką prędkością jechałeś, że nie udało ci się zobaczyć roweru poziomego?
3. Kiedy ostatni raz byłeś u okulisty?
4. Jakbyś tłumaczył się milicji obywatelskiej gdybyś spowodował kolizję z tym Rowerzystą - skoro ich pierwszym zarzutem byłoby niedostosowanie prędkości do warunków jazdy. Czy wręcz - skoro nei widzisz = to po co jedziesz?
5. Czy w związku z tym, że tak niski rower jest niewidoczny to czy nalezy zakazać używania tak niskich samochodów sportowych z rodziny Porsche, Ferrari, Lamborghini, Koenigsegg skoro ich wysokość jest podobna? Czy one również powinny posiadać chorągiewki czy też może przed nimi i za nimi powinien jechać samochód-pilot? ;P
"Ale tego nie dało się zobaczyć!!!! Oooooo!!!111!"
Setki kierowców... Wróć! Miliony! kierowców wyprzedzających mnie na takiej samej wielkości rowerze* jak również Bartka ma na ten temat inne zdanie, dojrzało i mnie i Bartka czego świadectwem jest to, że zawsze byliśmy wyprzedzani w rozsądnej odległości i najlepszym dowodem jest to, że żyjemy :)
* - póki go nie sprzedałam, wczoraj jechałam na Blue :)
Tytuł: Odp: Wypadki, kolizje, przypadki, zdarzenia... cz.II
Wiadomość wysłana przez: Tehen w Maj 10, 2021, 08:42:51 am
Niestety temat nie jest taki oczywisty jak się wydaje.

Przed zlotem w Wildze jechaliśmy do Wieśka objechać trasy zlotowe.
Wiechu wyjechał nam na przeciw.

Godzina 10, jechaliśmy z północy na południe więc pod słońce.
Wiesiek w przeciwną.
Droga w lesie więc w cieniu.

Mam wszystko w porządku z oczami ale zauważyłem go dosłownie 50 metrów przed sobą.

Światło robi robotę jednak.
Tytuł: Odp: Wypadki, kolizje, przypadki, zdarzenia... cz.II
Wiadomość wysłana przez: miki11 w Maj 10, 2021, 08:55:58 am
Też uważam, że migające, jasne, białe światło nie zaszkodzi. Można mieć rację w świetle przepisów, ale nie mieć nóg w świetle anatomii.
Tytuł: Odp: Wypadki, kolizje, przypadki, zdarzenia... cz.II
Wiadomość wysłana przez: Maciej K w Maj 10, 2021, 09:00:45 am
Jeżdżę dość długo w poziomie i z bólem stwierdzić muszę,
że pozioma (zwłaszcza leżącego) z przodu niestety nie widać.
A jeśli już to b. słabo.
Z tyłu wszelkie kufry robotę dobrą robią.
Z przodu albo światło albo kolorowa owiewka.
Tytuł: Odp: Wypadki, kolizje, przypadki, zdarzenia... cz.II
Wiadomość wysłana przez: DeVilio w Maj 10, 2021, 09:09:08 am
Oświetlenie obowiązkowo, przód + tył, najlepiej oba światła szeroko świecące, żeby z boku też było widać, w dzień strobo, w nocy stałe i tyle w temacie. Nie ma co się wkurzać, typ z posta ma rację, gdyby kolega miał oświetlenie przednie to by było go widać. Porównanie do "Porsche, Ferrari, Lamborghini, Koenigsegg" - moim zdaniem mocno nietrafione bo zgodnie z przepisami muszą mieć włączone światła przednie, których rowerzysta nie miał, i to był główny "zarzut" twórcy przekopiowanego postu. Natalka, jak znasz właściciela doradź mu zakup oświetlenia przód + tył i po kłopocie.
Tytuł: Odp: Wypadki, kolizje, przypadki, zdarzenia... cz.II
Wiadomość wysłana przez: natalka w Maj 10, 2021, 09:39:55 am
Oświetlenie obowiązkowo, przód + tył, najlepiej oba światła szeroko świecące[...] jak znasz właściciela doradź mu zakup oświetlenia przód + tył i po kłopocie.

Kolego, akurat Bart ma potężne oświetlenie, którego możesz mu pozazdrościć :)
Odnośnie włączania tego oświetleniato należałoby tu opisać jak działa wzrok u człowieka i przypomnieć. że I rzeczą na jaką reaguje jest ruch. Drugą rzeczą jest to, w jakich godzinach jechał Bart - było to w okolicy 16, w piękny słoneczny dzień, z wysoko stojącym słoneczkiem. Więc jadący "Łukasz" albo nie patrzył na drogę albo sorry ale czas do okulisty.
I jeszcze przypominam wszystkim, że jeśli kierowca nie widzi po czym jedzie to niestety ale musi zmniejszyć prędkośc i dostosować ją do warunków jazdy. A nie lecieć ile fabryka dała bo przecież "jakośtobędzie". Nie - nie będzie. Rozjedzie kogoś, zabije bo nie pomyślał logicznie i nie przewidział następstw podejmowanych decyzji.

I kolejna sprawa. Znacznie bardziej obawiałabym się szaleńców np w Volvo. Widziałam takiego jednego kilka dni wcześniej zapierdalającego w przeciwną stronę, po tej właśnie DW, w tym samym miejscu przy ograniczeniu do 50-90 z prędkością 140 km/h. Z trudem za nim nadążyłam ;) i widziałam jak ledwo ledwo co mieści się swoim wielkim wspaniałym szczuvem w zakręcie, który jest niedaleko za stacją paliw. Teraz wyobraźcie sobie jak taki wypada na zakręcie i nie radząc sobie z opanowaniem maszyny przy tej prędkości wpada na takiego rowerzystę i... go zabija na miejscu. To jest prawdziwe zagrożenie na polskich drogach. A nie rowerzysta jadący w biały słoneczny dzień przy doskonałej widoczności bez oświetlenia.
Tytuł: Odp: Wypadki, kolizje, przypadki, zdarzenia... cz.II
Wiadomość wysłana przez: Tehen w Maj 10, 2021, 11:05:06 am
https://www.facebook.com/groups/bikepackingbeztajemnicpl/permalink/889986311558805/?app=fbl (https://www.facebook.com/groups/bikepackingbeztajemnicpl/permalink/889986311558805/?app=fbl)
Taki post znalazłem na pewnej facebookowej grupie. Ktoś z forum?

Mam pomysł który to as może być ale zostawię dla siebie :)

Swoją drogą fajne zdjęcie ilustracyjne dodali a w dyskusji jest poruszona osoba naszego kolegi Storma który się tutaj kiedyś udzielał :D
Tytuł: Odp: Wypadki, kolizje, przypadki, zdarzenia... cz.II
Wiadomość wysłana przez: tom0jo w Maj 10, 2021, 12:11:24 pm
Jeżeli koleś zobaczył bieżnik przedniej opony i podeszwy opon z 30- 40 metrów to naprawdę szacun, wzrok ma super, gorzej jak widać z większymi szczegółami.
Tytuł: Odp: Wypadki, kolizje, przypadki, zdarzenia... cz.II
Wiadomość wysłana przez: osesku w Maj 10, 2021, 02:02:27 pm
Dziwny ten kierowca "Łukasz"... Niektórym kierowcom w niczym nie przeszkadza wyprzedzanie "na trzeciego" z rowerzystą.
Wszystkie światełka, "kontrasty", odblaski, chorągiewki, właściwe sygnalizowanie manewrów i przepisy niewiele zmieniają - choć jak najbardziej warto o to zadbać.
Nie wiem, czy mam odosobnione wrażenie: sporej beztroski na drogach, albo czasami też bezmyślnej agresji?...
Tytuł: Odp: Wypadki, kolizje, przypadki, zdarzenia... cz.II
Wiadomość wysłana przez: bzaborow w Maj 10, 2021, 07:19:02 pm
Czołem,
czuję się wywołany :) Faktycznie trochę zgapiłem, przyznaje - jak już było napisane światła wożę konkretne, ino nie włączyłem. Jakoś ta 16-ta i słońce coś koło 30-35° nad horyzontem nie wydały mi się jeszcze warunkami "pod słońce".

Swoką drogą - ciekawe, czy ten kierowca "Łukasz" jeździ srebrnym vanem - jeden taki trafic czy cos podobnego wyskoczył mi na czołowe w tych okolicach. Wyprzedzał oczywiście samych maruderów - którzy  znając życie jechali 80-90 na ograniczeniu do 60 ;) Chyba rzeczywiście zauważył mnie trochę późno i musiał się niekomfortowo przytulać do wyprzedzanych. Ale w tym przypadku obawiam się, że musiałbym mieć 2 światła mijania na rogach kilkutonowej karoserii, żeby zrobić odpowiednie wrażenie...
Tytuł: Odp: Wypadki, kolizje, przypadki, zdarzenia... cz.II
Wiadomość wysłana przez: Yin w Maj 10, 2021, 08:01:34 pm
w dyskusji jest poruszona osoba naszego kolegi Storma który się tutaj kiedyś udzielał :D

Mam podejrzenie graniczące z pewnością że udziela się nadal ;)
Tytuł: Odp: Wypadki, kolizje, przypadki, zdarzenia... cz.II
Wiadomość wysłana przez: miki11 w Maj 10, 2021, 10:03:27 pm
Swoką drogą - ciekawe, czy ten kierowca "Łukasz" jeździ srebrnym vanem - jeden taki trafic czy cos podobnego wyskoczył mi na czołowe w tych okolicach.

Jeszcze chwila i się cała "rodzina" odnajdzie :-)
Tytuł: Odp: Wypadki, kolizje, przypadki, zdarzenia... cz.II
Wiadomość wysłana przez: DeVilio w Maj 11, 2021, 09:52:43 am
...a mój post dotyczył mojej opinii na temat oświetlenia rowerzystów i poglądu (zaznaczam, własnego poglądu), że rowerzysta za dnia powinien mieć strobo przód tył, w nocy stałe przód tył... i tylko tego :D a co do "zapierdalania" ile fabryka dała na odcinkach do 50 - 80 - to inna sprawa, takim cwaniaczkom z "ciężką" nóżką powinno się od razu konfiskatę auta, grzywnę, mandat i obligatoryjne lego w każdej skarpecie na czas roku. Jedyne co powinni prowadzić to wózek w sklepie.
Tytuł: Odp: Wypadki, kolizje, przypadki, zdarzenia... cz.II
Wiadomość wysłana przez: tatar w Maj 11, 2021, 01:13:40 pm
...a mój post dotyczył mojej opinii na temat oświetlenia rowerzystów i poglądu (zaznaczam, własnego poglądu), że rowerzysta za dnia powinien mieć strobo przód tył, w nocy stałe przód tył...

W nocy też warto mieć poza stałym stroboskop, bo jednak w pewnych sytuacjach jest widoczny lepiej niż stałe, nawet mocniejsze, światło.
Jasne jest, że takie światło w dzień może być - szczególnie przy niskim słońcu - uzasadnione. Ale tez nie przeginajmy w drugą stronę - mamy jednak prawo oczekiwać, że kierowca będzie patrzył na drogę i uważał a brak światła w dzień nie będzie pretekstem do obwiniania rowerzystów. Noż cholera - nie widzę dobrze pod światło to nie wyprzedzam. Jak przeszoruje taki typ pieszego na pasach w dzień to też będzie tłumaczył, że pieszy był nieoświetlony?
Tytuł: Odp: Wypadki, kolizje, przypadki, zdarzenia... cz.II
Wiadomość wysłana przez: miki11 w Maj 11, 2021, 09:38:51 pm
W nocy też warto mieć poza stałym stroboskop...

To nie przejdzie, za bardzo oślepia w nocy. Ale mrugające światło nocą jak najbardziej, na pewno lepiej się rzuca w oczy. Lub stałe, ale mocne światło.
Tytuł: Odp: Wypadki, kolizje, przypadki, zdarzenia... cz.II
Wiadomość wysłana przez: tatar w Maj 11, 2021, 10:04:15 pm
Tak, tak - chodziło mi o migające w nocy. Stroboskopowe faktycznie nieznośne. Stałe natomiast niekiedy jest słabo widoczne jeśli są inne światła wokół. Osobiście w nocy preferuję jedno migające a drugie stałe - dobra kombinacja również na wypadek zdechnięcia któregoś zestawu baterii.
Tytuł: Odp: Wypadki, kolizje, przypadki, zdarzenia... cz.II
Wiadomość wysłana przez: natalka w Maj 11, 2021, 11:59:32 pm
"W nocy" to pojęcie względne. Czym innym jest jazda pod wieczór kiedy jeszcze nie jest ciemno i wtedy światło w rowerze nie jest neizbędne do oś?ietlenia drogi ale do wskazania pozycji jak najbardziej tak. I wtedy to światło można sobie ustawić nawet bardziej do dołu aby nie oślepiać innych a tylko wskazywać "tu jestem!". Co innego przy pełni nocy, kiedy to światło ja ustawiam bardziej na wprost. I niestety chińska latarka z okrągłym snopem momentami potrafi oślepić jakiegoś bardziej wyczulonego kierowcę i zaczyna się "wymiana uprzejmości". Która nie ma sensu, gdyż:
+ jeśli oślepia to znaczy że go widać
+ nawet jeśli trochę oślepia to przynajmniej tyaka moc gwarantuje, że ten rowerzysta sobie jedzie i widzi po czym jedzie czyli ma zapewniony odpowiedni wg niego poziom bezpieczeństwa.
- oślepianie. jednak tylu kierowców jeździ ze źle ustawionymi światłami, bez jednego światła albo na pozycyjnych(!!! za to powinien być plaskacz po ryju za tą "łoszczędnoszcz"), że tego jednego rowerzystę można spokojnie olać. Zwłaszcza, że jego światełko to tylko kilka Watt a nie kilkadziesiąt w halogenie.

Wracając do tematu światła w dzień - zakładajac jazdę poza miastem, po drogach a nie po śmieszynkach rowerowych gdzie dochodzi do mijania się rowerzystów nadjeżdżających z przeciwnych stron - jest zbędne. Ten rowerzysta poruszający się "możliwie blisko prawej krawędzi jezdni" będzie jechał z dala od samochodów nadjeżdżających z przeciwka. No chyba, że ktoś będzie wyprzedzał... Ale to wtedy on musi zachować "szczególną ostrożność" a i tak będzie go widać z przodu więc rowerzysta będzie miał szansę na ucieczkę. No chyba że trafi na ślepego Łukasza. :D
Tytuł: Odp: Wypadki, kolizje, przypadki, zdarzenia... cz.II
Wiadomość wysłana przez: miki11 w Maj 12, 2021, 07:14:00 am
...zakładajac jazdę poza miastem, po drogach a nie po śmieszynkach rowerowych gdzie dochodzi do mijania się rowerzystów nadjeżdżających z przeciwnych stron - jest zbędne. Ten rowerzysta poruszający się "możliwie blisko prawej krawędzi jezdni" będzie jechał z dala od samochodów nadjeżdżających z przeciwka. No chyba, że ktoś będzie wyprzedzał... Ale to wtedy on musi zachować "szczególną ostrożność" a i tak będzie go widać z przodu więc rowerzysta będzie miał szansę na ucieczkę. No chyba że trafi na ślepego Łukasza. :D

Jeszcze raz to napiszę. W świetle przepisów można mieć 300% racji, w świetle anatomii można nie mieć nóg. Tu trzeba przewidzieć, że trafi się właśnie taki ślepy Łukas, na tym polega odpowiedni poziom zabezpieczenia rowerzysty. Wczoraj jechałem drogą powiatową, mały ruch, las, kulturka. Dopóki jakiś młodzian nie przeleciał kilka razy motocyklem bez tłumika, myślę że 160-170km/h miał bez mydła. A droga taka sobie. Przy takim pajacu nie masz czasu na uciekanie do rowu, jeżeli on Cię nie zobaczy w odpowiedniego dystansu, będzie kiszka.
Tytuł: Odp: Wypadki, kolizje, przypadki, zdarzenia... cz.II
Wiadomość wysłana przez: DeVilio w Maj 12, 2021, 09:01:52 am
Chwila chwila, Natalka:
"+ jeśli oślepia to znaczy że go widać
+ nawet jeśli trochę oślepia to przynajmniej tyaka moc gwarantuje, że ten rowerzysta sobie jedzie i widzi po czym jedzie czyli ma zapewniony odpowiedni wg niego poziom bezpieczeństwa.
- oślepianie. jednak tylu kierowców jeździ ze źle ustawionymi światłami, bez jednego światła albo na pozycyjnych(!!! za to powinien być plaskacz po ryju za tą "łoszczędnoszcz"), że tego jednego rowerzystę można spokojnie olać. Zwłaszcza, że jego światełko to tylko kilka Watt a nie kilkadziesiąt w halogenie."
Cóż to za wybiórczość? Rower oślepia = cacy bo przynajmniej jest widoczny, samochód oślepia - plaskacz bo oślepia?! WTF? Obecnie zmorą w miastach po zmroku są hulajki elektryczne, te walą mocną diodą z dołu po całej wysokości, oślepiają rowerzystów i kierowców samochodów. Nie masz nawet pojęcia jak mocno potrafi oślepić migająca źle ustawiona lampka w rowerze!! Jeżeli w nocy chcesz mieć migającą to obowiązkowo skierowaną poniżej poziomu!!! Inaczej stwarzasz większe zagrożenie niż zwiększasz bezpieczeństwo!
Powiedz mi tylko czy masz prawo jazdy i jeździsz na codzień albo chociaż co drugi dzień autem?
Tytuł: Odp: Wypadki, kolizje, przypadki, zdarzenia... cz.II
Wiadomość wysłana przez: natalka w Maj 14, 2021, 09:45:41 pm
Devilio - nie masz racji. jeden oślepiający troszeczkę rowerzysta stanowi milioną część zagrożenia tworzonego przez tysiące samochodów z:
- niepoprawnie ustawionymi światłami
- jeżdżącymi na światłach pozycyjnych bo tak "oszczędniej"
- jeżdżącymi bez jednej lewego lub prawego reflektora - i to jest szczególne zagrożenie, gdyż w nocy czy pod wieczór możesz pomyśleć że to motocykl albo skuter i spróbujesz wyprzedzić coś co jedzie przed tobą i zrobisz niezłą czołówkę.
- światłami zbyt mocnymi, które tworzą zbyt duże rozjaśnienie i są ustawione zbyt wysoko - fabrycznie

Jeżdżę co 2-3-4-5 dni w zależności od potrzeby (praca zdalna :D ),ale kiedy jeżdżę to zarówno po lokalnych jak i po ekspresówkach (S2+S8+S7) czy po Autostradzie A2. Prawko mam od >4 lat, przez ten czas zrobiłam ~>130 tysięcy kilometrów w 3 różnych samochodach (wszystkie kombi). Miałam okazję też jeździć mikrobusem i małymi samochodami segmentu B/C po Wyspach kanaryjskich i po Sardynii, byłam też swoim w Niemczech i w Czechach. Obecnie fruwam SuperB III, rocznik 2016, silnik 2.0 TDI, 190 KM. Dzisiaj zrobiłam ~100km, z czego jakieś 60 km do wybranego CH, a pozostałe dla przyjemności i frajdy z jazdy.
Czy coś jeszcze chcesz wiedzieć, drogi Devilio? :D
Tytuł: Odp: Wypadki, kolizje, przypadki, zdarzenia... cz.II
Wiadomość wysłana przez: DeVilio w Maj 16, 2021, 12:49:08 pm
Natalka - jeżdżę rowerem, samochodem i wiem co mnie oślepia, co mnie nie oślepia. Uważasz, że oślepiający rowerzysta jest mniej groźny niż oślepiający samochód? Tyle że rowerzysta oślepia np. kierowcę samochodu, który przez to albo gorzej widzi albo nie widzi gdzie jedzie i co jest przed nim. A kierowca samochodu oślepi rowerzystę. Zgadnij kto ma większą masę i może więcej szkód narobić w tym przypadku? Zgadzam się, że problemem są kierowcy z niepoprawnie ustawionymi światłami, lecący na pozycjach czy z jednym światłem, ale równie groźne są źle ustawione migające stroboskopy w rowerach bo te światła są MOCNIEJSZE niż w samochodach, dodatkowo o ile kierowca samochodu mandacik dostanie czy nie przejdzie przeglądu to rowerzysta ma dosłownie wolą rękę w montowaniu tego typu cudów. Nie ma dnia żebym po oczach nie dostał stroboskopem z roweru, to oślepia nawet za dnia. Skoro jesteś również kierowcą samochodu - sama doskonale wiesz jak mocno potrafi po oczach dać rowerowe światełko czy takie z hulajki, taka różnica, że kierujesz 2 tonami blachy, a nie 15 kilogramami roweru. Owszem, rowerem też można zabić jak się w kogoś wjedzie, ale chyba nie podlega dyskusji, że samochód pod tym względem jest dużo bardziej niebezpieczny.
Dyskusja idzie w jakimś dziwnym kierunku tak mi się wydaje, ja sam prawko jazdy mam od prawie 20 lat jeżeli chcesz powymieniać się uszczypliwościami i za kółkiem też spędziłem zdecydowanie zbyt dużo czasu, jednakże statystyk nie prowadzę wiec wybacz, dokładnie Ci nie powiem ile i gdzie jeździłem.

Droga Natalko, istota mojego wywodu sprowadza się do stwierdzenia, że każde światełko - samochodowe, rowerowe, te w hulajnodze czy na cholernym czole pieszego - źle użyte powoduje niebezpieczeństwo dla wszystkich uczestników ruchu. Chcesz bić kierowców samochodów, którzy Cię oślepiają, ale kierowców rowerów, którzy Cię oślepiają chwalisz. Dla mnie oba przypadki oślepiaczy zasługują na pocałunek krzesłem w twarz i tyle. Czy coś jeszcze Ci wytłumaczyć droga Natalko?
Tytuł: Odp: Wypadki, kolizje, przypadki, zdarzenia... cz.II
Wiadomość wysłana przez: natalka w Maj 19, 2021, 02:01:09 pm
Drogi nasz Devilio - chyba za mało jeździsz.
Gdybyś jeździł wiecej to byś zauważył już dawno - o ile nie jesteś egocentrycznym egoistą... - że ta 1 lampka rowerowa to jest kompletnie nic w potoku tego wszystkiego co opisałam wcześniej, czyli źle ustawionych świateł, ich braku, czy częściowym złym ustawieniu czy zbyt wysoko umocowanych przez projektanta samochodu i tak dalej i tak dalej i tak dalej... A rower jedzie sobei zazwyczaj pojedynczo, ma swoje śiatełko prawie przy krawędzi jezdni i nawet jak oświetli to tylko na moment. Z kolei przelatująća para nawalających na maksa halogenów/LEDów samochodowych - to jest dopiero coś, co oślepia.
Moze tuy tego nie widzisz, może nie wyjeżdżasz po prostu z miasta, nei pędziesz po ekspresówkach i autostradach - w końcu tam w Gdańsku zbyt wiele ich nie macie. Gdybyś więcej pojeździł, z większymi prędkościami niż 50 po mieście po krajówkach i wojewódzkich które z natury są wąskie, to byś zauważył co jest problemem a co ledwo zauważalnym drobnym niuansem, który wręcz powoduje u wielu kierowców uśmiech na twarzy. Uśmiech - bo wreszcie widzą Rowerzystów. Tych, którzy świecą a nie udają, że coś tam im się kopci ledwo co.
Możesz sobie mieć prawko i od 100 lat - jeśli nie dostrzegasz takich różnic to nie mamy o czym dyskutować. Pojeździj przynajmniej tyle co ja to zaczniesz coś widzieć, zauważać. I skończ z tym: "ja mam prawko od... i nikt mi nie powie, że źle jeżdżę" :D To tylko śmieszy. Widziałam już setki takich co mieli prawko od wielu lat a jeździli jak ostatnie niedołęgi. Nie liczy się wiek plastiku ale to co odłożyło się w głowie przez setki kilometrów. O ile się odłożyło.

I jeszcze jedno - jeśli rowerzysta oślepia = to znaczy że chce ŻYĆ. Chce być widoczny, chce aby na niego zwracano uwagę. To, że tobie to nie odpowiada bo jeździsz tylko po oświetlonych uliczkach do swojego miejsca pracy w sklepie i z powrotem - to twoja broszka. Ale zauważ, że poza tobą - są jeszcze inni.
Tytuł: Odp: Wypadki, kolizje, przypadki, zdarzenia... cz.II
Wiadomość wysłana przez: Bulabla w Maj 19, 2021, 09:14:13 pm
Witam - na zlocie przy piwie ( lub kiełbasie -  są przecież też  niepijący )  wytłumaczcie te wszystkie  tematy . 

Tytuł: Odp: Wypadki, kolizje, przypadki, zdarzenia... cz.II
Wiadomość wysłana przez: DeVilio w Maj 20, 2021, 09:14:56 am
Z mojej strony eot jest, moje argumenty przelatują obok, koleżanka nie może zrozumieć, że ludzie są różni i jeżeli jej nie oślepia strobo prosto w oczy z diody 5W w lampce rowerowej to nie oznacza, że innych to tez nie oślepia. Bezpieczeństwa i rozwagi życzę na drodze. Ode mnie tyle.

No i może poza tym że by mnie dzisiaj koleś rozjechał bo wymusił pierwszeństwo, co prawda pionem leciałem ale dwie lampki były, przód, tył, obie na miganie, koleś na benzynową zjazd robił, 10 sekund wcześniej wyprzedzał mnie jak po DDR leciałem więc nie mógł nie zauważyć. Nagrany i wrzucony na YT - jak mu tak śpieszno było to niech się teraz wstydzi palant jeden.
Tytuł: Odp: Wypadki, kolizje, przypadki, zdarzenia... cz.II
Wiadomość wysłana przez: natalka w Maj 20, 2021, 12:59:25 pm
@Drogi Devilio
AŻ 2 lampki miałeś? ŁaŁ normalnie. Ja mam zawsze 3 z przodu i 3 z tyłu :) (a w zapasie jeszcze 1 tylna zapasowa i 1-2 przednie).
Tytuł: Odp: Wypadki, kolizje, przypadki, zdarzenia... cz.II
Wiadomość wysłana przez: miki11 w Maj 20, 2021, 04:48:41 pm
Strasznie wojownicza dziewczyna...
Tytuł: Odp: Wypadki, kolizje, przypadki, zdarzenia... cz.II
Wiadomość wysłana przez: natalka w Maj 20, 2021, 10:51:52 pm
Strasznie wojownicza dziewczyna...

Asertywna, niedająca sobie pluć w kaszę :)
Tytuł: Odp: Wypadki, kolizje, przypadki, zdarzenia... cz.II
Wiadomość wysłana przez: miki11 w Maj 21, 2021, 08:10:47 am
Strasznie wojownicza dziewczyna...

Asertywna, niedająca sobie pluć w kaszę :)

Dobrze już, dobrze. Mnie też mówią, że jestem stanowczy, jak osioł :-)
Tytuł: Odp: Wypadki, kolizje, przypadki, zdarzenia... cz.II
Wiadomość wysłana przez: 3x3 w Maj 22, 2021, 12:31:12 pm
Devilio - nie masz racji. jeden oślepiający troszeczkę rowerzysta stanowi milioną część zagrożenia tworzonego przez tysiące samochodów z:
- niepoprawnie ustawionymi światłami
- jeżdżącymi na światłach pozycyjnych bo tak "oszczędniej"
- jeżdżącymi bez jednej lewego lub prawego reflektora - i to jest szczególne zagrożenie, gdyż w nocy czy pod wieczór możesz pomyśleć że to motocykl albo skuter i spróbujesz wyprzedzić coś co jedzie przed tobą i zrobisz niezłą czołówkę.
- światłami zbyt mocnymi, które tworzą zbyt duże rozjaśnienie i są ustawione zbyt wysoko - fabrycznie

Jeżdżę co 2-3-4-5 dni w zależności od potrzeby (praca zdalna :D ),ale kiedy jeżdżę to zarówno po lokalnych jak i po ekspresówkach (S2+S8+S7) czy po Autostradzie A2. Prawko mam od >4 lat, przez ten czas zrobiłam ~>130 tysięcy kilometrów w 3 różnych samochodach (wszystkie kombi). Miałam okazję też jeździć mikrobusem i małymi samochodami segmentu B/C po Wyspach kanaryjskich i po Sardynii, byłam też swoim w Niemczech i w Czechach. Obecnie fruwam SuperB III, rocznik 2016, silnik 2.0 TDI, 190 KM. Dzisiaj zrobiłam ~100km, z czego jakieś 60 km do wybranego CH, a pozostałe dla przyjemności i frajdy z jazdy.

Spróbujmy - czysto teoretycznie, bo to przecież niemożliwe - założyć taką sytuację:  kierowca dwa tygodnie w trasie, tego dnia nawinął  ponad tysiąc kilometrów, do domu godzina jazdy. Oślepiany przez innych od wielu godzin. Oczy i cały organizm na granicy wytrzymałości, ale w domu normalny obiad, żona, dzieci... I trafia się taki jeden milionowy, który mu wali stroboskopem z 5W. Jakoś zdzierżył, ale kawałek dalej po swojej prawej ma zbowidowca z matką na ręku, pchającego wózek z dzieckiem. Akomodacja gałki ocznej rządzi się swoimi prawami, olśnienie też.
A dzieci w domu czekają.

Przejechałem w swoim życiu parę milionów kilometrów. Różnymi autami. Znam masę kierowców, którzy porę zmierzchu przeczekują na postoju. Ale tacy jak w/w mający parę kroków do domu, albo ci, którzy zjedli wszystkie rozumy, bo przejechali w swoim życiu > 130 tys. km są największym zagrożeniem. O ile tych pierwszych jestem w stanie zrozumieć (choć nie popieram), to ostatnio większość tragicznych wypadków popełniają ci drudzy. I należy uczynić co w naszej mocy, aby droga była bezpieczna dla wszystkich. Nie jest sztuką zginąć mając prawo po swojej stronie. Sztuką jest wyjechać i wrócić.
Tytuł: Odp: Wypadki, kolizje, przypadki, zdarzenia... cz.II
Wiadomość wysłana przez: natalka w Maj 22, 2021, 02:41:01 pm
Spróbujmy - czysto teoretycznie, bo to przecież niemożliwe - założyć taką sytuację:  kierowca dwa tygodnie w trasie, tego dnia nawinął  ponad tysiąc kilometrów, do domu godzina jazdy. Oślepiany przez innych od wielu godzin. Oczy i cały organizm na granicy wytrzymałości, ale w domu normalny obiad, żona, dzieci... I trafia się taki jeden milionowy, który mu wali stroboskopem z 5W. Jakoś zdzierżył, ale kawałek dalej po swojej prawej ma zbowidowca z matką na ręku, pchającego wózek z dzieckiem. Akomodacja gałki ocznej rządzi się swoimi prawami, olśnienie też.
A dzieci w domu czekają.

Nie widzisz = nie jedziesz!
To jest takie proste, że aż za trudne do pojęcia dla niektórych...
Kierowca 2 tygodnie w trasie wie doskonale aby zrobić przerwę kiedy tylko zacznie gorzej widzieć, bo wie doskonale że wystarczy kilka sekund...
W dodatku najwięcej wypadków statystycznie zdarza się najbliżej domu.
Jeśli kierowca zawodowy sobie z tym nie poradził - to niech odda prawko albo wrzuci do niszczarki i zajmie się wykonywaniem innego zawodu. I na tym polega odpowiedzialność a nie na próbie dojechania ZA WSZELKĄ CENĘ w następnych 10 minutach do domu.
Nawet kosztem innego czlowieka, a co! Zona czeka! Dzieci płaczą! Obiad stygnie!

Przejechałem w swoim życiu parę milionów kilometrów. Różnymi autami. Znam masę kierowców, którzy porę zmierzchu przeczekują na postoju. Ale tacy jak w/w mający parę kroków do domu, albo ci, którzy zjedli wszystkie rozumy, bo przejechali w swoim życiu > 130 tys. km są największym zagrożeniem. O ile tych pierwszych jestem w stanie zrozumieć (choć nie popieram), to ostatnio większość tragicznych wypadków popełniają ci drudzy. I należy uczynić co w naszej mocy, aby droga była bezpieczna dla wszystkich. Nie jest sztuką zginąć mając prawo po swojej stronie. Sztuką jest wyjechać i wrócić.

Miałam wczoraj 2 przypadki wyprzedzenia na gazetkę, na milimetry, oba wykonane przez zawodowych kierowców ich TIRami. Osobówki o dziwo wyprzedzały mnie z daleka, a jak nie mogły wyprzedzić - grzecznie czekały w kolejce. I o dziwo właśnie co mieli do domu zapewne najbliżej, ci co nie mieli przejechanych MILIONÓW KILOMETRÓW!!! umieli się lepiej zachować na drodze niż ci, którzy te kilometry mieli przejechane w ilościach liczonych w kilometrach.

Przyznaję, ze właśnie wczoraj dostałam po raz pierwszy w życiu pietra kiedy wyprzedzałą mnie już naczepa. Zjeżżająca już coraz bliżej mnie i krawędzi jezdni - kierowca zawodowy zapomniał przecież że ma naczepę...
To było naprawdę blisko, znacznie bliżej niż kiedykolwiek wcześniej. To nie było jedno odepchnięcie przez powiew wiatru jak zazwyczaj, to było też olbrzymie przyciąganie do kół naczepy spowodowane przez prawa fizyki o których ten kierowca zawodowy zapewne nie wie, zapomniał, nie nauczyli go. Te wielkie koła pędzące 60-70 km/h przez ten tak krótki czas obok mnie. Ja wręcz poczułam jak mój rower ze mną jest wręcz wciągany pod te koła i z pewnym trudem udało mi się utrzymać tor jazdy i uniknąć wciągnięcia - ale było cholernie blisko. Gdybym jechała na rowerze pionowym, gdzie próg utraty stabilności kierunku jazdy i pochylenia roweru jest znacznie niższy - leżałabym teraz w kostnicy. W kawałkach poszarpanych przez koła, zmieszana z resztkami roweru. ZABITA PRZEZ KIEROWCĘ ZAWODOWEGO, który przejechał MILIONY KILOMETRÓW.

"Miliony kilometrów" i "kierowca zawodowy" - to są dla mnie określenia zupełnie nic nieznaczące. Kierowca? To tylko ktoś, kto (łaskawie?) dostał papierki od być może litościwego egzaminatora. Który zlitował się nad kolejnym zdającym po raz NN-ty. Zlitował się nad nim - zapominając o setkach ludzi dookoła, którzy mogą znaleźć się na drodze tego kierowcy. Nieważne czy zawodowego czy nie.
Te określenia - zawodowy i miliony kilometrów doskonale też precyzują co ma w głowie osobnik posiadający to prawo jazdy C+E, który jadąc po ekspresówce/autostradzie, widząc nadjeżdżający samochód z tyłu w odległości bliższej niz 100 metrów wyjeżdża przed niego, bo on MUSI teraz wyprzedzić kolegę z drugioego TIRa i będzie tor obił przez kolejne kilka kilometrów o ile kolega delikatnie zwolni i go wpuści... Bo jak nie to, no to... z 10 kilometrów to potrwa... Wyjeżżą przed i ma w tyle czy ten z osobówki wyhamuje ze 140... A co jesli leci więcej? Trudno. Będzie wiedział, ze tyle jeździć nie możę, a co! Liczy się tylko to aby nasz wspaniały kierowca zawodowy z milionami kilometrów doświadczenia zdążył na obiad do domu, żony i dzieci. A że kierowca osobówki też ma rodzinę? **** z nim! I z jego rodziną też!

Dla wszystkich i specjalnie dla "zawodowych kierowców" z nalotem "milionów kilometrów" - linki do przejrzenia, serdecznie polecam, zwłaszcza kierowcy "3x3".

https://www.youtube.com/watch?v=rigwDNizd_o
https://www.youtube.com/watch?v=eUpQOss7oNE < tego się nie daje wytłumaczyć...
https://www.youtube.com/watch?v=cuI5cvYv_Jg   < tutaj kierowca zawodowy miał co najmniej 5 sekund na zobaczenie że osobówka skręca i dlatego stoi...
https://www.youtube.com/watch?v=HFnXeQTT6Q4 < piękne, zwłaszcza to dziecko wyczołgujące się spod naczepy w 1:20
BTW: 3:12 wyprzedzanie na zakręcie(!!!) zestawem? na jednojezdniowej drodze? To już jest... Ziobro mózgu.
4:14 - cooooool! MULTIKILL!!! OVERKILL!!!
https://www.youtube.com/watch?v=Yni_5VEliLU

To są wszystko "miliony kilometrów" i "zawodowi kierowcy".
Tytuł: Odp: Wypadki, kolizje, przypadki, zdarzenia... cz.II
Wiadomość wysłana przez: woojtek1 w Maj 22, 2021, 03:36:48 pm
Niezależnie od tego kogo racja jest racjonalsza, te filmiki natalki straszne.... przejechałem obecnie pewnie pod milion i wiem jedno, z wiekiem jestem coraz lżejszy... tzn. nóżka od gazu coraz mniej ciśnie...,
W każdym lesie widzę wybiegającego dzika, w każdej wiosece dziecko wyskakujace po piłkę... i chyba troche o to chodzi, aby starać się przewidywać do przodu.
 Podobno z wiekiem ten obszar mózgu się rozrasta, (który zmusza do przewidywaniea swoich poczynań), ale chyba nie  u wszystkich ;)
Tytuł: Odp: Wypadki, kolizje, przypadki, zdarzenia... cz.II
Wiadomość wysłana przez: hansglopke w Maj 22, 2021, 03:53:15 pm
Miliony kilometrów doświadczenia a za każdym razem zanim ruszy pytanie:
"Jak tam mobilki ścieżka na X?"

Mniej drastyczne. Tu nikt nie ucierpiał:
https://youtu.be/9VW1qpp0Xm0
Tytuł: Odp: Wypadki, kolizje, przypadki, zdarzenia... cz.II
Wiadomość wysłana przez: woojtek1 w Maj 22, 2021, 05:58:01 pm
Most morderca - otwieracz :)
Tytuł: Odp: Wypadki, kolizje, przypadki, zdarzenia... cz.II
Wiadomość wysłana przez: Chris w Maj 22, 2021, 06:00:59 pm
No i ja w końcu musiałem zaliczyć pierwszą glebę w ruchu drogowym więc zostałem dzisiaj w tym aspekcie rozprawiczony  ;)

Jechałem sobie dzisiaj zaliczając moją 30 kilometrówkę, którą mam oblataną jeszcze jak się na pionie bujałem.
W pewnym momencie chmura deszczowa postanowiła zawrócić nad Sochaczew waląc potokami deszczu i wyciągając w moje struny głosowe wszelkiej maści przekleństwa na złośliwość majowej pogody wyjątkowej chyba w tym roku.

Po ustaniu deszczu wytoczyłem się z przystanku autobusowego i ruszyłem dziarsko do domu jednakże chmura stwierdziła, że jeszcze mi poszarpie nerwy i musiałem się szybko zatrzymać na kolejnym przystanku gdzie spodnie i bluzę miałem mokre ale jeszcze dwie koszulki chroniły mnie od całkowitego przemoczenia.

Gdy już stwierdziłem, że już raczej nie będzie lało wsiadłem i kontynuowałem jazdę no i w pewnym momencie gdy chciałem wjechać na śmieszkę mój nowy Schwalbe Marathon na tylnym kole stwierdził że jednak zostaje na asfalcie co spowodowało ucieczkę roweru spod tyłka i uderzenie prawym pośladem w śmieszkę i przejechanie na nim jakieś pół metra.

Zdarłem trochę platformę, kapsel na kierownicy i dupa mnie boli.
Zobaczę co będzie jutro.

Ogólnie to jeżdżę z włączonym oświetleniem nawet w dzień i dodatkowo kupiłem kask w kolorze signal yellow więc z widocznością u mnie nie powinno być najgorzej mimo to kilka wymuszeń już było.

Łącznie w poziomie mam przejechane 500 km więc dużo jeszcze przede mną.
Tytuł: Odp: Wypadki, kolizje, przypadki, zdarzenia... cz.II
Wiadomość wysłana przez: 3x3 w Maj 22, 2021, 08:08:30 pm
przejechałem obecnie pewnie pod milion i wiem jedno, z wiekiem jestem coraz lżejszy... tzn. nóżka od gazu coraz mniej ciśnie...,
W każdym lesie widzę wybiegającego dzika, w każdej wiosece dziecko wyskakujace po piłkę... i chyba troche o to chodzi, aby starać się przewidywać do przodu.
 Podobno z wiekiem ten obszar mózgu się rozrasta, (który zmusza do przewidywaniea swoich poczynań), ale chyba nie  u wszystkich ;)

A chłopków już widzisz, czy jeszcze nie?

Spróbuję się dostosować  ;D
Droga Natalko. Ciśnie się na usta mantra MaciejaKa: czytaj ze zrozumieniem. Ani słowem w moim pierwszym poście nie wspomniałem o kierowcach ciężarówek. Powiem więcej - miałem na myśli handlowców poruszających się służbowymi osobówkami (podobno najlepszy samochód na świecie). Znałem takich miszczów, którzy po tabletce potrafili zrobić i dwa tys. km dziennie. Dostaje taki np. Skodę SuperB albo innego Avensisa i nierealny plan do wykonania. A przez internet można wszystko kupić...
Jeżeli już mamy palić na stosie tzw. TIRowców, to poszukaj nie na ruskich stronach YT (mówią, że Rosja to stan umysłu), ale w bieżących wiadomościach, kto kieruje tymi ciężarówkami. Dzieci.Wystarczy zajrzeć do auta z literką L. Dzieci uczą dzieci. Jakie ma doświadczenie do przekazania max. 30-letni instruktor? Tego się bójmy na drogach.
Gwoli ścisłości - mam prawo jazdy kategorii B. Nie jestem kierowcą zawodowym. Robiłem w szczycie do 180 kkm rocznie tylko po to, żeby zapewnić byt mojej rodzinie. Nigdy nie siedziałem za kierownicą ciężarówki. Nigdy nie pracowałem w korpopodobnych organizacjach. Więc "droga Natalko" nie próbuj mnie pouczać, bo te "miliony kilometrów", które Cię tak zabolały, to nie  - jak w Twoim przypadku - "dla przyjemności frajdy z jazdy", tylko po prostu taką drogę w życiu wybrałem. Z tego miałem na chleb i do chleba.
No, i to tyle w temacie oświetlania lub nie rowerów.
Tytuł: Odp: Wypadki, kolizje, przypadki, zdarzenia... cz.II
Wiadomość wysłana przez: woojtek1 w Maj 22, 2021, 09:03:16 pm
:) chłopaków?
Nie mam lęków, ale z wiekiem jednak przezornosć za kółkiem wzrasta. Miesiąc temu znajomy się nie wyrobił. Rezultat martwy dzik, auto do kasacji, on pokiereszowany. I tyle. Niezależnie od oślepiania, zmeczenia etc, w większości zabija prędkość i brak czasu na reakcję.
Tytuł: Odp: Wypadki, kolizje, przypadki, zdarzenia... cz.II
Wiadomość wysłana przez: 3x3 w Maj 23, 2021, 08:45:04 am
Nie chłopaków, chłopków. Porozmawiaj ze starymi kierowcami. Takimi co to kilkadziesiąt lat za kółkiem w długich trasach.

Oglądałem kiedyś auto kolegi, do którego przez przednią szybę wpadł jeleń. Cud, że kierowca przeżył. Wyciągałem przez przednią szybę kierowcę z płonącego TIRa. Tylko ja akurat zatrzymałem się obok leżącego w rowie auta. Też facet chciał zahamować przed dzikami.

https://piotrkowtrybunalski.naszemiasto.pl/smiertelny-wypadek-na-s8-w-studziankach-ciezarowka/ar/c1-8171089

22-letni kierowca MANa.
Tytuł: Odp: Wypadki, kolizje, przypadki, zdarzenia... cz.II
Wiadomość wysłana przez: 3x3 w Maj 23, 2021, 08:47:16 am
https://www.rmf24.pl/fakty/polska/news-tragiczny-wypadek-w-aleksandrowie-lodzkim-sa-zarzuty-dla-22-,nId,5227185#crp_state=1

22-latka  w Jeepie.
Tytuł: Odp: Wypadki, kolizje, przypadki, zdarzenia... cz.II
Wiadomość wysłana przez: Maciej K w Maj 23, 2021, 10:03:28 am
Trwa wiosna i jasnym jest, że niejednemu człowiekowi pod sufitem bałagan się robi.
Ale żeby do tego stopnia?
To już chyba przesada.
Temat od małej widzialności poziomów się zaczął i dyskusja w kierunku poprawienia tej sytuacji poszła.
Aż tu nagle "natalka" ciężarówki ludzi w osobówkach mordujące wstawia.
Jesteśmy w Polsce, więc ruscy Kamikadze w ciężarówkach raczej mało nas interesować powinni.
Wiadomo, że milionom kobiet comiesięczne napięcia we łbach mieszają.
Natalkowi - jak wiemy ( w wątku "dlaczego w Polsce nie ma wyścigów ..." było już wyjaśniane) - inne napięcia (z początkami wścieklizny włącznie) co miesiąc życie ubarwiają. Ale żeby aż tak?
Jeszcze trochę, a czołgi nawierzchnie ulic niszczące, tudzież awaryjnie na autostradach lądujące samoloty do tematu włączy.
O mułach na szlakach Gór Skalistych nie wspominając.
Mimo, że "dziewiątki" miłością nie darzę, to tu rację mu bez obrzydzenia przyznaję.

A do tematu poziomów słabo widocznych wracając chcę uwagę zwrócić na to,
że wypowiedzi w tym temacie SKUTKÓW  takich czy innych zachowań tyczą.
Dyskusji o PRZYCZYNACH agresywnych, nieodpowiedzialnych czy wręcz debilnych zachowań użytkowników polskich dróg nie ma.
40 lat w pozycji tego słabego po drogach jeżdżę (prawka nie miałem i nie chcę)
i życie drogowe obczajam, przyczyn takich zachowań szukając.
A agresywni w Polsce są niemal wszyscy uczestnicy ruchu.
Od pieszych zaczynając, poprzez hulajnogowiczów,. rowerzystów, motocyklistów i na kierowcach ciężarówek kończąc.
Ale o tym w następnym terminie.
Tytuł: Odp: Wypadki, kolizje, przypadki, zdarzenia... cz.II
Wiadomość wysłana przez: miki11 w Maj 23, 2021, 10:42:12 am
To łódzkie wyrasta na zagłębie wypadkowe, chyba przestanę tamtędy jeździć :-)
Tytuł: Odp: Wypadki, kolizje, przypadki, zdarzenia... cz.II
Wiadomość wysłana przez: 3x3 w Maj 24, 2021, 06:52:55 am
Prawdopodobnie dlatego, że obojętne czy z góry na dół, czy z prawej do lewej - jakoś przez to łódzkie każdy jedzie.
Jeździłem intensywnie w latach 1975 - 2010. Od Ustrzyk do Międzyzdrojów i od Jeleniej Góry do Suwałk. Z wyłączeniem Trójmiasta. Z moich obserwacji wyszło, że najgorsi kierowcy są w Kielcach i w Łodzi. Najlepiej wypadł Poznań, za nim Warszawa i Kraków. Subiektywnie, z punktu widzenia kierowcy busa.
Sytuacja z wczoraj: obserwowałem młodego człowieka na pionie w ruchu miejskim. Rower to taki modny golas - rama, kierownica, koła, pedały. Ostre koło. Żadnych światełek, nawet odblasków. Na jednych światłach stanął obok mnie. Słuchawki na uszach, jego muzykę słyszałem u siebie. Było mocno po południu, pochmurno. Długiej kariery mu nie wróżę.
Tytuł: Odp: Wypadki, kolizje, przypadki, zdarzenia... cz.II
Wiadomość wysłana przez: miki11 w Maj 24, 2021, 08:57:17 am
Na wschodzie na takich mówią: "samoubijca" :-) Zauważyłem, że słuchawki eliminują mózg.
Tytuł: Odp: Wypadki, kolizje, przypadki, zdarzenia... cz.II
Wiadomość wysłana przez: live_evil w Maj 24, 2021, 09:21:24 am
Na wschodzie na takich mówią: "samoubijca" :-) Zauważyłem, że słuchawki eliminują mózg.
Jak rozumiem w aucie nigdy nie używasz radia?
Tytuł: Odp: Wypadki, kolizje, przypadki, zdarzenia... cz.II
Wiadomość wysłana przez: natalka w Maj 24, 2021, 10:58:14 am
Zauważyłem, że słuchawki eliminują mózg.

ŁaŁ! Jesteś neurologiem czy neurochirurgiem? A może patologiem? :D
Jeżdżę ze słuchawkami dokanałowymi od kilku dobrych lat i jakoś nie odczuwam zmniejszenia poziomu bezpieczeństwa, wręcz przeciwnie: dzięki temu że robią za zestaw słuchawkowy, mogę odbierać i prowadzić rozmowy jadąc, bez trzymania telefonu w ręku :D
Dodatkowo słuchawki pozwalają na zwiększenie komfortu jazdy i odseparowanie się częściowe od ciągłego szumu przejeżdżających samochodów obok :)

Jeśli ktoś pisze takie teksty jak ty - to znaczy że po prostu jeszcze... nie odkrył ile dają takie słuchawki. I dopóki nie odkryje i nie zobaczy że sensownie zastosowane niczym specjalnym nie grożą - to dalej będzie bredził :)
Tytuł: Odp: Wypadki, kolizje, przypadki, zdarzenia... cz.II
Wiadomość wysłana przez: 3x3 w Maj 24, 2021, 09:10:48 pm
https://www.msn.com/pl-pl/motoryzacja/wiadomosci/to-mia%c5%82-by%c4%87-koniec-jazdy-na-gazet%c4%99-ale-nie-b%c4%99dzie-zmiany-odrzucone/ar-AAKjv4X
Tytuł: Odp: Wypadki, kolizje, przypadki, zdarzenia... cz.II
Wiadomość wysłana przez: miki11 w Maj 24, 2021, 11:57:22 pm
ŁaŁ! Jesteś neurologiem czy neurochirurgiem? A może patologiem? :D

Słuchawki, szczególnie douszne, separują rowerzystę od odgłosów otoczenia. Nie trzeba być ani patologiem, ani nawet ginekologiem, żeby to zrozumieć. Normalnie przyjmujemy całą gamę bodźców, wzrokowe, słuchowe, dotykowe, itd. Mózg potrafi wyciągać wnioski z analizy połączonych grup sygnałów. Jeżeli słyszysz z tyłu pracę silnika, automatycznie jakoś bardziej pilnujesz jazdy przy prawym skraju asfaltu (w każdym razie nie okupujesz środka jezdni). Jeżeli nie słyszysz nic, poza tą Twoją muzą, odcinasz sobie jeden z kanałów informacyjnych i jesteś narażona bardziej.
Tytuł: Odp: Wypadki, kolizje, przypadki, zdarzenia... cz.II
Wiadomość wysłana przez: natalka w Maj 25, 2021, 01:30:38 am
https://www.msn.com/pl-pl/motoryzacja/wiadomosci/to-mia%c5%82-by%c4%87-koniec-jazdy-na-gazet%c4%99-ale-nie-b%c4%99dzie-zmiany-odrzucone/ar-AAKjv4X

Pięknie... Nawet widziałam jutuba z niejakim dziennikarzyną Pawłem Rygasem, który był temu absolutnie przeciwny - ale on pewnie rowery widuje z daleka i sam w ogóle nie jeździ to jemu i jemu podobnym może się wydawać, ze 1 metr to w sam raz, a tak w ogóle to pół metra, no nie?
No właśnie nie... Takich jak oni tzreba sadzać na rowerek i zapraszać na miasto i na drogi pod miastem. Jak ich wyprzedzi jeden drugi dziesiąty - zrozumieją o co biega.

Słuchawki, szczególnie douszne, separują rowerzystę od odgłosów otoczenia.[...]

Mylisz się. Bardzo się mylisz.
Najważniejszym zmysłem jaki nam służy do poruszania się jest zmysł wzroku i równowagi. Czyli oczy i błędnik.
Jeśli zapewnisz oczom dobry widok do przodu oraz lusterko aby widzieć to co z tyłu - to jesteś praktycznie bezpieczny.
Ponadto słuchawki dokanałowe nie odcinają w 100% tylko w 80-90% zależnie od tego czy masz silikonki czy pianki.
I tu pojawia się kwestia tego, że uszy reagują na hałas jaki słyszysz kiedy samochó jest już dość blisko ciebie. Jeśli z kolei masz lusterko to zobaczysz w nim samochód znacznie wcześniej - i o dziwo w szczególności w nocy ze względu na włączone światła.
Druga rzecz.
Skoro tak zabraniasz słuchawek, to co ze szczelnie zamkniętymi w samochodach kierowcami, którzy nie słyszą co się mówi do nich, kiedy mają pozamykane okna? A czy zdajesz sobei sprawę z tego jaki dramat słyszalności jest kiedy odpalą sobie nawet cicho jakąś muzykę???
To jak? Zakazujemy używania radia w samochodach? Wywalamy im okna i uszczelnienie w drzwiach? No przecież muszą coś słyszeć! :>>>>
Tytuł: Odp: Wypadki, kolizje, przypadki, zdarzenia... cz.II
Wiadomość wysłana przez: miki11 w Maj 25, 2021, 08:13:07 am
W samochodzie chronią Cię blachy, a na rowerze spodenki. Taka jest różnica. Czyli formalnie można mieć rację i jednocześnie nie mieć nóg.
Tytuł: Odp: Wypadki, kolizje, przypadki, zdarzenia... cz.II
Wiadomość wysłana przez: tatar w Maj 25, 2021, 08:27:41 am
Być może to kwestia przyzwyczajenia ale ja w słuchawkach czułem się jakbym miał, niczym koń u wozu, klapki na oczach - po prostu mniej bodźców dochodziło i dla mnie to był duży dyskomfort. Jak chcę pogadać przez telefon, to zwykle się zatrzymuję. W samochodzie natomiast raczej nie odbieram, bo mimo zestawu gadającego sama rozmowa rozprasza.
Na rowerze też nie wgapiam się non-stop w lusterko, szczególnie jadąc drogą rowerową, więc parę razy nadciągających z tyłu szoszonów albo elektryków usłyszałem zanim mnie minęli ze znaczną prędkością. Rzadko to się zdarza ale się zdarza.
Tytuł: Odp: Wypadki, kolizje, przypadki, zdarzenia... cz.II
Wiadomość wysłana przez: live_evil w Maj 25, 2021, 08:28:57 am
Jeżeli słyszysz z tyłu pracę silnika, automatycznie jakoś bardziej pilnujesz jazdy przy prawym skraju asfaltu (w każdym razie nie okupujesz środka jezdni).
Jazda przy krawędzi jezdni właśnie zachęca do wyprzedzania rowerzysty bez zmiany pasa, na gazetę. Zdecydowanie bezpieczniej czuję się jadąc 120-150cm od krawędzi jezdni, bo wiem, że żeby mnie wyprzedzić kierowca musi zjechać na drugi pas.
A co do słuchawek, to kilka razy okrążyłem równik jadąć w słuchawkach bez niebezpiecznych sytuacji z tego powodu. Mało tego, wiele razy słuchawki mi pomogły, bo jakiś szeryf-nauczyciel chciał mnie wystraszyć waląc klaksonem z nienacka, co może skończyć się odruchowym gwałtownym ruchem kierownicą i w konsekwencji wypadkiem. A tak, to klakson owszem usłyszałem, ale nie tak głośno.
Tytuł: Odp: Wypadki, kolizje, przypadki, zdarzenia... cz.II
Wiadomość wysłana przez: Maciej K w Maj 25, 2021, 09:34:32 am
Coś mi tu nie gra.
3x3 (dziewiątka) min. pisze; "Żadnych światełek, nawet odblasków. Na jednych światłach stanął obok mnie. Słuchawki na uszach, jego muzykę słyszałem u siebie. Było mocno po południu, pochmurno. Długiej kariery mu nie wróżę".
Miki11 dowcipnie takiego debila "samoubijcą" nazywa.
Pan Marek (Live_evil) człowiek zazwyczaj nadzwyczajną mądrość tu na forum objawiający, tym razem od napisanego tekstu dziewiątki bezrozumnie odkleja się
i bełkot o radioodbiorniku zamieszcza. (nie wiem jak inni, ale ja różnicę między włączonym radiem, a muzyką ryczącą w słuchawkach widzę ).

Na to wszystko (comiesięcznymi napięciami udręczon) "natalka" wpada.
Na biednego Mikiego11 jak na łysą kobyłę wsiada i od neurologów, neurochirurgów
czy patologów wyzywa.
I tak jak pan Marek co to różnicy pomiędzy sensownym (czyli z umiarem i kontrolą otaczającego nas świata) używaniem radia, a ryczącymi słuchawkami nie widzi,
tenże "natalka" ciche słuchawkowe słuchanie z rykiem słuchawek debila porównuje.

Panowie, co z Wami nie tak?
Za mojej młodości takie powiedzenie królowało; "Jak się babie w d...e nie zamięsza, to jej się we łbie pi.....li".
W przypadku agresywnych wpisów "natalka" uważam, że proktolog do akcji wkroczyć powinien.
Tytuł: Odp: Wypadki, kolizje, przypadki, zdarzenia... cz.II
Wiadomość wysłana przez: live_evil w Maj 25, 2021, 09:45:38 am
Pan Marek (Live_evil) człowiek zazwyczaj nadzwyczajną mądrość tu na forum objawiający, tym razem od napisanego tekstu dziewiątki bezrozumnie odkleja się
i bełkot o radioodbiorniku zamieszcza. (nie wiem jak inni, ale ja różnicę między włączonym radiem, a muzyką ryczącą w słuchawkach widzę ).
Panie Mieczysławie, w nowoczesnych, dobrze wytłumionych wewnątrz autach, z włączonym radiem słychac mniej zewnętrznych dzwięków niż podczas jazdy rowerem w słuchawkach.
Dlatego zawsze tak mnie wzrusza troska o rowerzystów używających słuchawek. Podobnie wraca co jakiś czas temat obowiązkowych kasków dla rowerzystów, podczas gdy ryzyko urazu głowy jest dużo wyższe podczas kierowania autem, a jednak pomysł kasków dla kierujących samochodami jest uważany za absurdalny.
Tytuł: Odp: Wypadki, kolizje, przypadki, zdarzenia... cz.II
Wiadomość wysłana przez: natalka w Maj 25, 2021, 09:50:43 am
A co do słuchawek, to kilka razy okrążyłem równik jadąć w słuchawkach bez niebezpiecznych sytuacji z tego powodu. Mało tego, wiele razy słuchawki mi pomogły, bo jakiś szeryf-nauczyciel chciał mnie wystraszyć waląc klaksonem z nienacka, co może skończyć się odruchowym gwałtownym ruchem kierownicą i w konsekwencji wypadkiem. A tak, to klakson owszem usłyszałem, ale nie tak głośno.

Wygląda mi na to, że osoby które jeżdżą już wiele lat i zrobiły tysiące kilometrów w szczególności na rowerach poziomych mają jakoś tak więcej do powiedzenia w temacie, są znacznie bardziej doświadczone, są mniej bojaźliwe, nie widzą dookoła siebie duchów w samochodach chcących je rozjechać i jakoś tak znacznie bardziej ogarniają...
Zgodzicie się?

@Miki - ile kilometrów zrobiłeś na poziomce i czy wiesz jaka jest różnica w zachowaniu kierowców względem roweru poziomego a roweru pionowego na drodze?
Jeśli dobrze pamiętam, to w zasadzie ty chyba jeszcze poziomki nie masz? Co za tym idzie chyba ty powinieneś zadawać takie pytanie jak te powyżej ^^ nam, prawda?
A jednak mimo to, ty tu próbujesz grać fachowca?
Tytuł: Odp: Wypadki, kolizje, przypadki, zdarzenia... cz.II
Wiadomość wysłana przez: miki11 w Maj 25, 2021, 10:54:53 am
No to Ci odpowiem. Niedoświadczony poziomo człowiek szuka dobrych wzorców u osób spoziomowanych. Forum internetowe nie jest idealnym miejscem do łagodnego wchodzenia w nowe zagadnienia. Jest tu rzeczywiście wielu doświadczonych ludzi, ale to nie koreluje z ich chęcią i umiejętnością przekazania swojej wiedzy. Różnica pomiędzy woźnym, a mentorem polega na tym, że ten drugi przedstawia spokojne, logiczne argumenty o takiej sile rażenia, że bez obrażania, bez emocjonalnych popieprzonych uniesień i obelg potrafi sprawić, iż słuchacz-adept przyjmuje nabytą przez wiele lat wiedzę jak swoją własną, w naturalny sposób. W ten sposób nauczyłem się w życiu kilku rzeczy i zawsze dobrze wspominam moich nauczycieli. Ponieważ nie zaliczasz się do tego wąskiego grona, Twoje posty pozwolę sobie odsiać na pierwszym sicie. W końcu 95% informacji w sieci to śmieci. Kropka.
Tytuł: Odp: Wypadki, kolizje, przypadki, zdarzenia... cz.II
Wiadomość wysłana przez: DeVilio w Maj 25, 2021, 11:09:09 am
1). Nauczcie się różnicy pomiędzy dokanałowymi a dousznymi! To dwa różne rodzaje słuchawek!
2). Polecam słuchawki bezprzewodowe dokanałowe TWS - zakładasz jedną, masz baczenie na świat i w uchu muzykę / możliwość prowadzenia rozmowy (powodzenia z wiatrem w mikrofonie...)
3). Przestańcie już wreszcie udowadniać kto ma jakie gusta i z czym lubi jeździć, jak dzieciaki w piaskownicy! Jak chcecie dalej się w ten sposób przepoczwarzać to wypad do OFFTOP`u, tu jest temat odnośnie wypadków, kolizji itd, teoretyczne pierdu pierdu uprawiajcie gdzie indziej!
Tytuł: Odp: Wypadki, kolizje, przypadki, zdarzenia... cz.II
Wiadomość wysłana przez: natalka w Maj 25, 2021, 11:34:58 am
No to Ci odpowiem. Niedoświadczony poziomo człowiek szuka[...]

Dalej nie czytam bo bredzisz chłopie.
"Jeśli wejdziesz między kruki, musisz krakać jak one".
Ty między kruki wlazłeś i próbujesz się tu rozpychać jak wróbelek elemelek nie zauważając, że te kruki tutaj mają zupełnie inne spojrzenie na świat.
Spróbujmy inaczej, może to pachnieć nieco porównywaniem długości - ale to już przerabialiśmy przy Devilio - ale tu chodzi o zbadanie twojego doświadczenia rowerowego i twojego podejścia do roweru. Odpowiedz na te pytania:
1. Ile kilometrów przejeżdżasz rocznie?
2. Ile kilometrów przejechałeś najwięcej na rowerze non-stop?
3. Ile kilometrów zrobiłeś w tym roku i w ostatni weekend?
4. Po co ci rower poziomy?
5. Co widzisz w rowerze poziomym takiego co powoduje, że chcesz go mieć?
6. Czy rower poziomy nie jest dla ciebie aby zachcianką na 1 miesiąc, po którym odstawisz go do piwnicy?
7. Z czym ci się kojarzy liczba 520 i 540? A 105?
8. Czy kiedykolwiek jeżdziłeś ze słuchawkami w uszach słuchając muzyki?

Na ostatnie pytanie zgaduję odpowiedź: "nie bo się boję!". Czyli: "nie spróbowałem, ale na pewno to jest ZUE!" ;)

@Devilio - używanie słuchawek wg Mikiego przyczynia się do wzrostu ilości wypadków, więc tak to jest temat do tego wątku.
Sądzę że załozyciel wątku, ów "Storm" nie miałby nic przeciwko temu aby ten wątek poświęcić również i takim rzeczom.
Tytuł: Odp: Wypadki, kolizje, przypadki, zdarzenia... cz.II
Wiadomość wysłana przez: tatar w Maj 25, 2021, 11:47:54 am
Serio natalka, to odwoływanie się do własnego autorytetu, wyrażanego w kilometrach, nie działa.
I czy tylko ja tutaj mam wrażenie, że kto jak kto ale natalka najlepiej może powiedzieć, co autor wątku, "ów Storm", miał na myśli?
Tytuł: Odp: Wypadki, kolizje, przypadki, zdarzenia... cz.II
Wiadomość wysłana przez: DeVilio w Maj 26, 2021, 08:56:51 am
Wątek dotyczy wypadków i zdarzeń na drodze jakie nas spotkały, proszę, skończcie tą przedszkolną przepychankę i przestańcie rzucać się piaskiem! Trochę powagi! Przenieście się do jakiegoś innego tematu.
Tytuł: Odp: Wypadki, kolizje, przypadki, zdarzenia... cz.II
Wiadomość wysłana przez: natalka w Maj 26, 2021, 02:48:47 pm
Devilio, a ty co? Dostałeś właśnie etat moderatora czy admina na tym Forum, że tak pilnujesz porządku w wątku? :D
@Tatar - PUDŁO.
I tu nie chodzi o jakieś autorytety tylko o jasne określenie czego właściwie potrzebuje Miki11 i w czym możemy mu pomóc.
Ja powiem wprost: zjadłam zęby na warszawskich i podmiejskich asfaltach i nie wyobrażam sobie aby ktoś mi doradzał jak ja mam jeździć. Moze innym takie porady osoby jeżdżącej (być może?) rowerami pionowymi pomogą, ale wydaje mi się, że to będzie raczej na poziomie sugerowania maszyniście lokomotywy kolejowej elektrycznej jak ten ma jeździć przez motorniczego tramwaju...

Tytuł: Odp: Wypadki, kolizje, przypadki, zdarzenia... cz.II
Wiadomość wysłana przez: szydziu w Maj 26, 2021, 03:23:11 pm
Samochwała w kącie stała
I wciąż tak opowiadała:

?Zdolna jestem niesłychanie,
Najpiękniejsze mam ubranie,
Moja buzia tryska zdrowiem,
Jak coś powiem, to już powiem,
Jak odpowiem, to roztropnie,
W szkole mam najlepsze stopnie,
Śpiewam lepiej niż w operze,
Świetnie jeżdżę na rowerze,

?
Znakomicie muchy łapię,
Wiem, gdzie Wisła jest na mapie,
Jestem mądra, jestem zgrabna,
Wiotka, słodka i powabna,
A w dodatku, daję słowo,
Mam rodzinę wyjątkową:
Tato mój do pieca sięga,
Moja mama - taka tęga,
Moja siostra - taka mała,
A ja jestem - natalka!
Tytuł: Odp: Wypadki, kolizje, przypadki, zdarzenia... cz.II
Wiadomość wysłana przez: miki11 w Maj 26, 2021, 04:59:22 pm
Na szczęście spotkałem już na forum także bardzo komunikatywnych ludzi o wysokim poziomie kultury osobistej, co najważniejsze, z wieloletnim doświadczeniem w projektowaniu i budowie takich rowerów. Tego rodzaju dyskusje wnoszą jeden arcyciekawy składnik do dyskusji, jest nim doświadczenie konstrukcyjne i użytkowe. Ich argumenty, choć często powodowały, że musiałem odejść od swoich pierwotnych wyobrażeń, jakoś skuteczniej do mnie trafiły. Także per saldo bardzo się cieszę, że mam możliwość dialogu z ekspertami w tej dość wąskiej dziedzinie. A przy okazji, jak to zazwyczaj bywa, trafia człowiek na różne egzotyczne osobniki... Dla nich tylko klasyka pozostaje:

"Arma virumque cano, Troiae qui primus ab oris..."
Tytuł: Odp: Wypadki, kolizje, przypadki, zdarzenia... cz.II
Wiadomość wysłana przez: Yin w Maj 26, 2021, 08:00:46 pm
I czy tylko ja tutaj mam wrażenie, że kto jak kto ale natalka najlepiej może powiedzieć, co autor wątku, "ów Storm", miał na myśli?
Nie tylko ;)
Tytuł: Odp: Wypadki, kolizje, przypadki, zdarzenia... cz.II
Wiadomość wysłana przez: Franc w Maj 26, 2021, 10:06:19 pm
A ja się zgodzę z Miki - słuchawki dokanałowe to zło, nie słychać ulicy. Tak, oczywiście niesłyszący też nie słyszą ulicy, ale ja lubię. Czuję się wtedy lepiej. Za to bez problemu jeździło mi się ze starym typem słuchawek, takim z gąbeczką, jeszcze z czasów łokmenów /przenośnych odtwarzaczy kaset a potem też pierwszych komórek.
Tytuł: Odp: Wypadki, kolizje, przypadki, zdarzenia... cz.II
Wiadomość wysłana przez: Tehen w Maj 26, 2021, 11:03:20 pm
W słuchawkach jeżdżę prawie 20 lat i uważam że nie miałem żadnej sytuacji która jakkolwiek wpłynęłaby na moje lub czyjeś bezpieczeństwo.

Oczywiście do wszystkiego trzeba podchodzić z głową.
Da się pogodzić słuchanie muzyki i słuchanie otoczenia.

A co do całokształtu dyskusji to zostawiam taki obrazek.
(https://www.wykop.pl/cdn/c3201142/comment_1622017343Jrg9hhFxBd0DKaiGzHzkEn,w400.jpg)
Tytuł: Odp: Wypadki, kolizje, przypadki, zdarzenia... cz.II
Wiadomość wysłana przez: DeVilio w Maj 27, 2021, 08:50:26 am
Admini, moderatorzy, gdzie jesteście?
Tytuł: Odp: Wypadki, kolizje, przypadki, zdarzenia... cz.II
Wiadomość wysłana przez: Maciej K w Maj 27, 2021, 09:20:16 am
Ktoś tu chyba oszalał i cała ta słuchawkowa epopeja pokazuje, że jakiej by dziedziny życia  nie tknąć, to w każdej typowa polsko-polska naparzanka panuje.
(Wstawka Tehena w sedno)
Tu na forum zupełnie jak w polskim sejmie.
Nikt nikogo nie słucha (tu nie czyta ze zrozumieniem) i bredzenia oderwane od sedna sprawy (tu bezpieczeństwo użytkowników dróg) płyną w świat.
Dla przypomnienia.

3x3 przykład EKSTREMALNIE  GŁOŚNEGO!!! korzystania ze słuchawek podał.
(Kto miał choć raz słuchawki - DWIE a nie jedną w uchu - na łbie, przy nawet średnim nagłośnieniu wie, że one od dźwięków zewnętrznych odcinają.Potwierdzenia już tu są.)

Debil którego 3x3  przy takim nagłośnieniu mijał (3x3 słyszał muzykę ze słuchawek obok stojąc) NIEWĄTPLIWIE!!! od dźwięków zewnętrznych odcięty był.

Miki11 całkiem słusznie DEBILA tego samoubijcą (po naszemu samobójca) nazwał. (Odcięci od świata zewnętrznego niestety często giną).
Live_evil mądrością zazwyczaj promieniejący ten KONKRETNY!!! przypadek,
tym razem jak człek mądry inaczej traktuje, trywializuje i o radio pyta.

Hormonami wzdęty "natalka" histerii dostaje, Mikiego atakuje,
znajomością specjalności lekarskich się chwali i dokanałowe słuchawki REKLAMUJE.

Kilka postów dalej Live_evil chwali się, że pomimo słuchawek tysiące kilometrów przejechał i walniętym nie został.
Panie Marku, fakt że jednej ślepej kurze ziarno zdarzy się trafić nie znaczy,
że inne ślepe kury z obżarstwa pękają.

"natalka" szaleństwem, histerią i wzdęciami okrężnicy najpewniej udręczon
znów Mikiego atakuje, o życiorys pyta, całą litanię pytań zadając;
1. Ile kilometrów przejeżdżasz rocznie?
2. Ile kilometrów przejechałeś najwięcej na rowerze non-stop?
3. Ile kilometrów zrobiłeś w tym roku i w ostatni weekend?
4. Po co ci rower poziomy?
5. Co widzisz w rowerze poziomym takiego co powoduje, że chcesz go mieć?
6. Czy rower poziomy nie jest dla ciebie aby zachcianką na 1 miesiąc, po którym odstawisz go do piwnicy?
7. Z czym ci się kojarzy liczba 520 i 540? A 105?
8. Czy kiedykolwiek jeżdziłeś ze słuchawkami w uszach słuchając muzyki?

Spytam.
Cóż te debilne pytania mają znaczyć i jaki związek z poprawą bezpieczeństwa mają???

Mam nadzieję, że myśląca większość forumowiczów zgodzi się z tym,
że słuchawki takie, srakie czy wtykowe bezpieczeństwa jeżdżących NIE  POPRAWIAJĄ.
Policjanci co to ulice po takich melomanach sprzątają,
używania słuchawek nie pochwalają.

p.s.Przedwczoraj mój synek (17) przyznał mi się, że w pewnym okresie swego życia namiętnie słuchawek w domu zażywał zbytniej głośności jednak nie przekraczając.
Mimo tego obecnie muszę do niego głośniej mówić , bo słabiej słyszy.
Pozostaje mieć nadzieję, że gdy zmądrzał to jego organizm zregeneruje się
i głuchota zniknie.

De Vilio...Nie histeryzuj.

Szydziu w sedno trafił, ale w końcówce przytoczonego wiersza inwencji jakby mu brakło.
Ja widzę to tak;
A w dodatku, daję słowo,
Mam rodzinę wyjątkową:
Tato mój do pieca sięga,
Moja mama - taka tęga,
Moja siostra - taka mała,
A ja wdziękiem zionę cała.
Jestem jak ta Barbie lalka
Bo to właśnie ja...natalka.
Tytuł: Odp: Wypadki, kolizje, przypadki, zdarzenia... cz.II
Wiadomość wysłana przez: natalka w Maj 27, 2021, 11:31:49 am
Jak pisał Julian Tuwim...:

Próżnoś repliki się spodziewał
Nie dam ci prztyczka ani klapsa.
Nie powiem nawet "Pies cię jebał",
bo to mezalians byłby dla psa.

Tytuł: Odp: Wypadki, kolizje, przypadki, zdarzenia... cz.II
Wiadomość wysłana przez: hansglopke w Maj 27, 2021, 07:35:57 pm
Jest streszczenie cz. 2, jest poezja.
Idę wstawić popcorn i czekam na cz. 3.

Ciekawe jakiego nowego bohatera (kolejny nick Storma) poznamy wkrótce....
Tytuł: Odp: Wypadki, kolizje, przypadki, zdarzenia... cz.II
Wiadomość wysłana przez: natalka w Maj 27, 2021, 10:30:22 pm
Jest...[...]
Patrz wyżej ^^ :-)
Tytuł: Odp: Wypadki, kolizje, przypadki, zdarzenia... cz.II
Wiadomość wysłana przez: Maciej K w Maj 28, 2021, 08:32:49 am
Jak pisał Julian Tuwim...:

Próżnoś repliki się spodziewał
Nie dam ci prztyczka ani klapsa.
Nie powiem nawet "Pies cię jebał",
bo to mezalians byłby dla psa.Dobre, dobre ale to już na tym forum było...
Poezją tą, przemiły LowRider albo (jeszcze milszy) Inco mnie upieścił.
Jak więc widać rozentuzjazmowana i rozbuchana "kobiecość" "natalka"
pamięć mu odbiera.
Tytuł: Odp: Wypadki, kolizje, przypadki, zdarzenia... cz.II
Wiadomość wysłana przez: miki11 w Maj 28, 2021, 10:09:06 am
Gdyby Tuwim przeczuwał, kto i w jakim celu powołuje się na jego słowa, zapewne wypiłby trzy wódki i odstąpił od pomysłu pisania :-)
Tytuł: Odp: Wypadki, kolizje, przypadki, zdarzenia... cz.II
Wiadomość wysłana przez: Leopold w Maj 28, 2021, 08:40:18 pm
Kiedyś mi ktoś powiedział, że tam gdzie kończą się argumenty, zaczyna się siła i podjazdy. Bez wycieczek, ale "ryba" psuje się od głowy. Amen.
Tytuł: Odp: Wypadki, kolizje, przypadki, zdarzenia... cz.II
Wiadomość wysłana przez: szydziu w Maj 30, 2021, 10:02:14 pm
Oj dzieci dzieci.... Ja opadam... Idę się naje..ć!!! <pić>
Tytuł: Odp: Wypadki, kolizje, przypadki, zdarzenia... cz.II
Wiadomość wysłana przez: Maciej K w Czerwiec 04, 2021, 08:14:11 am
Oj dzieci dzieci.... Ja opadam... Idę się naje..ć!!! <pić>

Oj szydziu, szydziu...
Już raz (09.08.2019 w wątku ?Jeżdżę VM? str.20) pisząc:
"Zostaw dzieci - niech się babrają w swoim bagienku.." zdziecięcenie tu piszącym zarzuciłeś.
Zarzut ten skontrowałem 4 przykłady Twojej "dorosłości"  opisując,
WIELKI SZACUN tej "dorosłości" Twojej okazując
i na rzeczywiste wydoroślenie Twoje licząc.
Po powyższym Twoim wpisie widzę żeś niereformowalny i moje rachuby mnie zawiodły.
Tytuł: Odp: Wypadki, kolizje, przypadki, zdarzenia... cz.II
Wiadomość wysłana przez: szydziu w Czerwiec 05, 2021, 09:07:50 pm
Panie Macieju - dziękuję za troskę.