Autor Wątek: Wypadki, kolizje, przypadki, zdarzenia... cz.II  (Przeczytany 55990 razy)

Bart07

• sympatyk
  • *
Odp: Wypadki, kolizje, przypadki, zdarzenia... cz.II
« Odpowiedź #255 dnia: Lipiec 05, 2018, 04:19:09 pm »
śćJeżeli rzeczoznawca zaproponuje rozliczenie na podstawie faktur, to tylko się cieszyć. Trzeba przypilnować, aby prawidłowe elementy zostały zakwalifikowane do naprawy czy wymiany. Jak rzeczoznawca będzie się ociągał, to zawsze masz prawo do pojazdu zastępczego z OC sprawcy.  ;D

Pamiętaj, to Ty zostałeś poszkodowany i ubezpieczyciel sprawcy ma Tobie zadośćuczynić. Wartość naszych rowerów przekracza wartość wielu poruszających się po drogach samochodów, a i na wartości tracą w zasadzie tylko w momencie zakupu.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 05, 2018, 04:22:01 pm wysłana przez Bart07 »
Bartosz.

raffi

• kolarz na poziomie
« Odpowiedź #256 dnia: Lipiec 06, 2018, 02:31:10 pm »
Wartość naszych rowerów przekracza wartość wielu poruszających się po drogach samochodów

Sam rower to jedno, u mnie parę razy w sakwach było po 10x więcej w sprzęcie komputerowym niż wartość mojego roweru. Jedzie się wtedy turbo-ostrożnie. A jakby wtedy mnie ktoś "ustrzelił", to koszty naprawy pozioma byłyby ledwie drobniakami przy kosztach sprzętu, który wiozłem. Ubezpieczyciel by płakał ;-)

Pamiętaj - bagaż uszkodzony podczas wypadku z winy kierowcy, ciuchy porwane w trakcie takiego upadku, a nawet kask (który każdy producent nakazuje wymienić po każdym wypadku, nawet takim co wyglądał niegroźnie) też powinny być pokryte z OC sprawcy.

Danielasty

• całkiem inny wariat
« Odpowiedź #257 dnia: Lipiec 06, 2018, 04:03:14 pm »
kupić utopione lustro albo mechanicznie uszkodzone za grosze, i jeździć z tym po mieście ;D

raffi

• kolarz na poziomie
« Odpowiedź #258 dnia: Lipiec 09, 2018, 09:44:57 am »
kupić utopione lustro albo mechanicznie uszkodzone za grosze, i jeździć z tym po mieście ;D

Tego nie polecam, bo jak udowodnią, że uszkodzenia w przewożonym sprzęcie nie pasują do zdarzenia i to wymuszenie odszkodowania, to na to są paragrafy i można nawet pójść siedzieć. A nawet jak się nie pójdzie siedzieć, do zasrane wyrokiem papiery zamykają drogę do wielu zawodów i miejsc pracy. Moim zdaniem nie warto.

Natomiast jeżeli faktycznie miałeś podczas zdarzenia lustro w sakwie (mnie się zdarza wozić na rowerze aparat i kilka obiektywów) i w wyniku zderzenia uszkodziło się - owszem, walić do ubezpieczyciela z żądaniem naprawy szkody.

3x3

• wyczynowiec na poziomie
« Odpowiedź #259 dnia: Lipiec 16, 2018, 05:25:45 am »
Co nowego w temacie?

DeVilio

• całkiem inny wariat
  • ROWER POWER! :D
« Odpowiedź #260 dnia: Lipiec 16, 2018, 09:13:16 am »
Wszelkie nowości w temacie w tym temacie: http://forum.poziome.pl/index.php?topic=3882.0 - nie chcę tu już offtopu robić.
Bottecchia American FatBike.
Flevo Racer
...i to nie koniec... ]:->

Danielasty

• całkiem inny wariat
« Odpowiedź #261 dnia: Lipiec 16, 2018, 11:01:15 am »
Natomiast jeżeli faktycznie miałeś podczas zdarzenia lustro w sakwie (mnie się zdarza wozić na rowerze aparat i kilka obiektywów) i w wyniku zderzenia uszkodziło się - owszem, walić do ubezpieczyciela z żądaniem naprawy szkody.
plecaka też to się tyczy?

raffi

• kolarz na poziomie
« Odpowiedź #262 dnia: Dzisiaj o 09:08:49 am »
plecaka też to się tyczy?

Wszystkiego, co uszkodzone w zdarzeniu. Tylko jak była policja, to zadbaj by było opisane w protokole, że zniszczone. A jak nie było, to w oświadczeniu sprawcy.