Autor Wątek: Cab Trike  (Przeczytany 37308 razy)

KońskaTwarz

  • sympatyk
  • *
  • Wiadomości: 13
Odp: Cab Trike
« Odpowiedź #75 dnia: Wrzesień 28, 2020, 07:14:49 pm »
Witam.
Pomimo ogromu obowiązków i mojego małego doświadczenia, starałem się pomóc Maciejowi jak mogłem i w końcu udało się nam popełnić obiecany tutaj pojazd.










« Ostatnia zmiana: Wrzesień 28, 2020, 07:34:50 pm wysłana przez KońskaTwarz »

oblivion

  • całkiem inny wariat
  • *****
  • Wiadomości: 514
Odp: Cab Trike
« Odpowiedź #76 dnia: Wrzesień 28, 2020, 07:56:17 pm »
Ciekawy, jednolity kolor byłby lepszy :)

Maciej K

  • całkiem inny wariat
  • *****
  • Wiadomości: 729
Odp: Cab Trike
« Odpowiedź #77 dnia: Wrzesień 29, 2020, 09:11:30 am »
Jak na powyższych zdjęciach widać, Trajka laminatowa na ulice wczoraj, o 17.25 w pełnej krasie wyjechała.
Publicznie i z ręką na sercu publicznie ogłosić jednak muszę, że gdyby nie młody człowiek Jacek K.
(ma takie samo parszywe nazwisko jak moje), to Trajki tej w tym roku by NIE  BYŁO.
(Produkcja siodeł cały mój letni czas pochłaniała i nadal pochłania).
Młodzian ten (26) przerażające opinie o mnie na forum tym wyczytawszy, lęki swe i obawy przełamał
i 24.07 br współpracę ze mną podjął.
Nadzwyczajnie zdolnym człowiekiem będąc WALNIE do powstania tej Trajki się przyczynił.
Szacun i podziękowania publicznie tu składam.

Ponieważ on - w przeciwieństwie do mnie - wiatr we włosach (ma je jeszcze) lubi
i muchy z japy wyciągać pragnie, więc testerem Trajki tej będzie.
(na razie od 2 m-cy Zeta pozioma ujeżdża)
Także wszelkie pytania w kwestii zakupu Trajki czy też skorupy do niego kierować należy,
albowiem - jeśli firmę założy - Trajka ta, obok kufrów, owiewek i innych elementów poziomych flagowym jego produktem będzie.
W przeciwieństwie do mnie jest człowiekiem kulturalnym i niekonfliktowym,
więc wszelka komunikacja w atmosferze przyjaznej i wzajemnego zrozumienia przebiegać powinna.
Z wyglądu absolutnie konia nie przypomina, ale  taki pseudonim forumowy "końska twarz" przyjął,
gdyż dziwnie mu się spodobał.
Ja bowiem - ku memu ubolewaniu - od wielu lat  bliźnich moich terminem tym określam
i tak też dość często do nich się zwracam.

Nazwa pojazdu "Cab trike" oczywiście nazwą roboczą była.
Mój importer niemiecki powiedział , że nazwa ta "klingt Scheisse und bedeutet nichts".
"Ślepia" z przednich klap ptaka drapieżnego jak harpia czy myszołów (buzzard) sugerowały.
Jednak po dłuższych konsultacjach w temacie "czy pojazd będzie częściej po ziemi czy też nad nią się poruszał" wyszło nam, że jednak ziemnym pojazdem pozostanie.
Więc grafikę z gadzim towarzystwem przejrzałem i ślepia Trajki do ślepiów legwana bardzo mi przypasowały. Jacek K. - po obejrzeniu z bliskimi -  też to przyuważył i zatwierdził.
A że legwan, to jaszczurka więc nazwa dla tego pojazdu to "Sleeker"
Rozważana i otwarta jest jeszcze kwestia czy Sleeker cz  też Mad Sleeker.

Oblivionie...Jednolite kolory nastąpią, gdyż łatwiej się je niż wielokolorowe kombinacje wykonuje.
Dlaczego w tym prototypie kilka kolorów jest, wyjaśnię kiedy indziej.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 29, 2020, 09:17:39 am wysłana przez Maciej K »

hansglopke

  • całkiem inny wariat
  • *****
  • Wiadomości: 2178
  • Zduńska Wola
Odp: Cab Trike
« Odpowiedź #78 dnia: Wrzesień 30, 2020, 08:10:36 am »
Gdzie onego Sleekera można dotknąć, dosiąść? Jakoś kolory mnie nie rażą a sedanowy kuferek-kuperek, harmonizuje z całością.
"Tak to już jest, że najszybciej zwraca na siebie uwagę idiota." - CK Dezerterzy

"Na pionowcu boli tyłek, plecy i w ogóle wykańczająca i niewygodna pozycja jest..." - Mototramp


Maciej K

  • całkiem inny wariat
  • *****
  • Wiadomości: 729
Odp: Cab Trike
« Odpowiedź #79 dnia: Wrzesień 30, 2020, 08:40:50 am »
Gdzie onego Sleekera można dotknąć, dosiąść? Jakoś kolory mnie nie rażą a sedanowy kuferek-kuperek, harmonizuje z całością.
Kolory są takie dlatego, że chcąc skorupę - z której model wykonałem - uratować, wszelkie elementy
na których szpachel była odciąłem i z Jackiem K. białe brzegi dolaminowaliśmy.
Oczywistym jest, że aby skorupa ta mogła naprawdę zacnie wyglądać musi ją w łapy jakiś zdolny lakiernik wziąć. Jest to obecnie pojazd testowy i estetyka jego nie do końca jest dla nas ważna.

Oczywiście przez dwa dni z Jackiem na czaszkach naszych stawaliśmy, na bezdechu pracując,
aby z tej połatanej skorupy w miarę dobrze wyglądający pojazd stworzyć i bez wywoływania niesmacznych uczuć estetycznych na forum tym zaprezentować.

Pomacać i dosiąść go można w Kaliszu w mojej hali (wzorowo przez Jacka K. po 10 ciu latach wysprzątanej) nr 2, mieszczącej się przy ul.Złota 84.


Maciej K

  • całkiem inny wariat
  • *****
  • Wiadomości: 729
Odp: Cab Trike
« Odpowiedź #80 dnia: Wrzesień 30, 2020, 08:56:38 am »
Dodam jeszcze, choć dla znawców tematu i produktów moich jasnym to jest (lub być powinno),
że po przeszlifowaniu i wypolerowaniu formy, następne skorupy Trajki tej,
jednokolorowe i lśniące jak cipki aniołów będą.
Ale co oczywiste, to i odpowiednią cenę otrzymają.

klubowy

  • całkiem inny wariat
  • *****
  • Wiadomości: 559
Odp: Cab Trike
« Odpowiedź #81 dnia: Wrzesień 30, 2020, 03:59:11 pm »
Muszę przyznać że bardzo ładnie to wyszło i teraz faktycznie nie jest już podobny do wodnego rowerka ;)
Ja, nie wiem, co to sen.
Objeżdżam nocą, to co spawałem w dzień...

oblivion

  • całkiem inny wariat
  • *****
  • Wiadomości: 514
Odp: Cab Trike
« Odpowiedź #82 dnia: Wrzesień 30, 2020, 04:25:50 pm »
Jakby mu dodać z przodu kawałek przydymionej plexi... ;)

Maciej K

  • całkiem inny wariat
  • *****
  • Wiadomości: 729
Odp: Cab Trike
« Odpowiedź #83 dnia: Październik 01, 2020, 09:00:54 am »
Jakby mu dodać z przodu kawałek przydymionej plexi... ;)
Już kilka dni temu przymierzana była.
Ale nie dymiona tylko przejrzysta.
Może dziś przykręcimy.

Leopold

  • kolarz na poziomie
  • ***
  • Wiadomości: 108
Odp: Cab Trike
« Odpowiedź #84 dnia: Październik 01, 2020, 03:41:44 pm »
Osobiście jestem zwolennikiem quadów i trajek otwartych. Ale Twój ostatni projekt jest wyśmienity, jakby mu było dodać szybę osłonową nie leciałyby muchy w twarz, ale właśnie w tym jest urok otwartych pojazdów i za to szacunek. Nie jeździłem nim ale wydaje mi się, że wrażenia niesamowite, zapewnia psychiczne bezpieczeństwo zwartości konstrukcji - bo taka jest - równocześnie sprawna areodynamicznie i co bardzo ważne na brak schowków nie można narzekać. Jeszcze raz szacunek co mistrz to mistrz.
Leopold

Maciej K

  • całkiem inny wariat
  • *****
  • Wiadomości: 729
Odp: Cab Trike
« Odpowiedź #85 dnia: Październik 02, 2020, 08:33:29 am »
Leopoldzie...Za ciepłe słowa uznania dzięki.
Wczoraj rano zachwyt swój, mój niemiecki importer - mimo, że w okazywaniu uczuć niezwykle powściągliwym jest -  w rozmowie telefonicznej objawił.
Jego entuzjazmem podjarany zaproponowałem mu, aby zdjęcia Trajki tej do znanych sobie sklepów porozsyłał.
Odmówił twierdząc, że to nie ma sensu gdyż znów pojawi się problem z dostawą.
Jak to w przypadku innego mojego produktu (kufra) jest.
Od ponad 20 lat niemieckie sklepy dobijają się o strumień tego modelu, a ja po prostu kapię.
Zaś od 7 miu lat żadnego nie wysłałem.

Prototyp Trajki jest, ale żeby produkcja ruszyła potrzebny jest ktoś, kto zarabiać lubi,
na inwestycję  kasę ma, chęci też i łeb do interesów także.
Ja tego wszystkiego nie mam.

Szyba miała być wczoraj montowana, ale nowy projekt prawie cały dzień nam zajął.
Będzie pewnie dziś.
I co najważniejsze, to w pedałowaniu przeszkadzać nie będzie, aerodynamikę wspomoże,
muchy w ślepia czy do japy prześle, ale kolana przed chłodem ochronić powinna.

« Ostatnia zmiana: Październik 02, 2020, 08:35:11 am wysłana przez Maciej K »

KońskaTwarz

  • sympatyk
  • *
  • Wiadomości: 13
Odp: Cab Trike
« Odpowiedź #86 dnia: Październik 03, 2020, 05:20:58 pm »
Kolejne zdjęcia Trajki teraz już z zamontowaną szybką, lusterkami, licznikiem i radiem




Maciej K

  • całkiem inny wariat
  • *****
  • Wiadomości: 729
Odp: Cab Trike
« Odpowiedź #87 dnia: Październik 03, 2020, 06:11:35 pm »
Jak na powyższych zdjęciach widać, pierwsza w świecie laminatowa trajka klasy "tour" (carbonowe klasy sport już widziałem) dziś po raz pierwszy "malownicze" tereny około firmowe opuściła
i na szeroki świat wyjechała.
Co na wyposażeniu posiada widać.
Radio obowiązkowo.
Ponieważ z powodów "rodzinnych" współtwórca Trajki Jacek K. (końska twarz) wcześniej firmę opuścić musiał, samotnie więc taką pierdołę jak licznik zamontowałem.
Ponieważ pogoda cudna Kalisz opanowała, więc o 16,30 dzikich emocji pełen,
na dłuższą jazdę testową  się wybrałem.
Pojazd porusza się cicho, miękko (mimo braku przedniej amortyzacji) i bardzo płynnie.
Szybka działa i muchy odpędza.
Żadnej nie zjadłem.
Wkurzały mnie zakręty, gdyż żadnego ostrzejszego zakrętu wykonać nie mogłem.
Po 12 tu km już w parku niedaleko domu zauważyłem, że licznik nie działa.
Patrzę, a tu odległość między magnesikiem a sensorem bardzo się powiększyła.
Mówię k...wa mać!!! "Bawole rogi" czyli przednie zawieszenie rozkleiły się i siadły.
A tu???
Niespodzianka.
Mistrz (wg.Leopolda) Kaczmarek nowym pojazdem oszołomion,  w trasę wyjechał i śruby mocującej lewe przednie koło W  OGÓLE  nie wkręcił !!!
No ku...a geniusz.
Na zakrętach koło z ośki wysuwało się i skręt uniemożliwiało.
Na szczęście Jacek na randce z dziewczyną będąc majtek  jeszcze zdjąć nie zdążył.
Po moim telefonie w portki wskoczył, na Zeta wsiadł, do firmy pojechał
i zapomnianą śrubkę przywiózł.
Przy okazji przecudne zdjęcia robiąc.

p.s.Jeśli ktoś znajdzie powód z powodu którego koła nie zgubiłem, to będę wdzięczny.

klubowy

  • całkiem inny wariat
  • *****
  • Wiadomości: 559
Odp: Cab Trike
« Odpowiedź #88 dnia: Październik 03, 2020, 07:08:06 pm »
Trajka na mieście wygląda obłędnie. Zmieniłbym tylko pedały na takie bardziej wyczynowe i ciut bardziej zaokrąglił szybkę. Jaka waga, przyśpieszenia w porównaniu do caba?

Co do (nie)spadającego koła, myślę że utrzymuje ja moment pędu, który ma tendencję zachowania kierunku...
Ja, nie wiem, co to sen.
Objeżdżam nocą, to co spawałem w dzień...

andrej

  • wyczynowiec na poziomie
  • ****
  • Wiadomości: 278
Odp: Cab Trike
« Odpowiedź #89 dnia: Październik 03, 2020, 07:14:54 pm »
Jeśli zrobicie osłonę przezroczystą sięgającą za głowę kierującego to zamawiam taką trajke dla Beaty.