Autor Wątek: Cab Trike  (Przeczytany 24293 razy)

darznur

• wyczynowiec na poziomie
Odp: Cab Trike
« Odpowiedź #120 dnia: Październik 27, 2020, 08:34:23 pm »
Korzystając z pojawienia się w poście, dla mnie magicznej, nazwy Cruzbike mam prośbę do TomOjo o zapodanie  zdjęć nowego owocu pracy.
W galerii ??
Z góry dziękuję i pozdrawiam Wszystkich Poziomych

tom0jo

• kolarz na poziomie
« Odpowiedź #121 dnia: Październik 28, 2020, 03:30:20 am »
Wątek Andreja Cruzbike to jest ten rower. tylko zmieniona kiera i dodany kufer plus drobne pierdoły.
Zdjęcia Wrzucę po weekendzie.
Wracając do tematu Cabtrika.
Wygląd lepszy na żywo niż na zdjęciach. Prowadzenie jak cabbikemini, czuć lekkość pojazdu, widoczność w każdą stronę super, przyśpieszenie wg mnie gorsze, sporo miejsca na pierdoły , na plus tylny zamykany schowek, na lato idealny, w zimniejsze dni wolę jeździć pełną kabiną, konstrukcja sztywna. 

« Ostatnia zmiana: Październik 28, 2020, 03:33:26 am wysłana przez tom0jo »

Maciej K

• całkiem inny wariat
« Odpowiedź #122 dnia: Październik 29, 2020, 08:59:47 am »
Tomek wielką miłością (lub jej nadmiarem) do Caba przepełnion, troszkę chyba przesadził pisząc,
iż laminatowa trajka - na podwoziu Caba  zbudowana zresztą - przyspieszenie od Caba ma gorsze.

Każdy, kto  jakieś rozeznanie w jeżdżących urządzeniach posiada zgodzi się z tym,
że jeśli weźmiemy 2 pojazdy z identycznym napędem (czy to silnik czy człowiek), jednakowych wymiarach, kołach  itp., itd., to pojazd o 10 kg lżejszy przyśpieszy szybciej.
Trajka ta z racji mniejszej wagi (wg mnie przynajmniej) przyśpiesza lepiej, ale ze względu na gorszą aerodynamikę osiągniętą szybkość utrzymać jest nią trudniej.
Gdy pierwszy raz trajkę tę dopadłem (po trzech latach jazdy Cabami), to myślałem, że pedały urwę.
W "Cieszyńskim Cabbiku" "klubowy" wizytę w Kaliszu opisując min. napisał; "Rozbujanie tego ustrojstwa w porównaniu do zwykłej trajki szło gorzej, ale za to spokojnie można było utrzymać prędkość 30km/h??."
I to zdanie mój powyższy wywód chyba potwierdza.
« Ostatnia zmiana: Październik 29, 2020, 09:01:52 am wysłana przez Maciej K »

Maciej K

• całkiem inny wariat
« Odpowiedź #123 dnia: Czerwiec 08, 2021, 09:46:37 am »
Jako , że o Trajce (nie mojej) chcę pisać, więc by nowego wątku nie tworzyć w tym wątku trajkowym pozwolę sobie
co nie co skrobnąć.
Wczoraj po wielu latach niewidzenia niepełnosprawny Krzysztof moją firmę swoim nowym pojazdem trójkołowym
(to jego nogi i sposób na przemieszczanie się) nawiedził.
Chyba 20 lat temu Trajkę moją (Delta - Chopper) od innego mojego kumpla nabył.
Potem kupił sobie KMXa  Cobrę.
Urwawszy bom (ma silne giry) naprawy i wzmocnienia w firmie mojej dokonał.

Jego nowy pojazd zachwycił mnie niewyobrażalnie.
Oglądając to cudo o mały włos samoistnej ejakulacji nie doznałem.
Elektryczne rozwiązania są zachwycające, ale ponieważ na elektryce zbytnio się nie znam więc poza dzikim zachwytem (w jaki mnie technika w tej Trajce wprawiła) skupię się na tym co raczej kleję.

1. Wykonanie ramy czyli spawy (TIG) czy malowanie absolutne mistrzostwo.
2. Geometria, szerokość pojazdu, no i skrętność SUPER. (Kilka lat temu inny pojazd tej firmy mnie nawiedził.
Wykonanie było super, ale wymiary i skrętność katastrofa).
3. To co najbardziej w Trajce tej mnie urzekło, to rewelacyjnie wykonane i z DUŻYM  SMAKIEM dobrane elementy doposażenia.
Czyli wodą cięte (lub czymś innym) anodowane (lub proszkowo malowane) uchwyty błotników ,
obudowa lampki i wiele, wiele  innych duperel do których ja w swoich konstrukcjach nigdy nie przykładałem się.

Gdy tę solidną, z dużym znawstwem i smakiem zrobioną całość z dość surowym wykonaniem KMXów czy innych markowych Trajek (10 lat na żadnej wystawie nie byłem, więc może coś się zmieniło) porównuję,
to z najwyższym szacunkiem głowę przed twórcami tej Trajki chylę.

A pojazd ten z PARADYŻA pochodzi, "Hunter" się nazywa i firma DEKERS go wyprodukowała.
Chłopcy (Panowie) DALIŚCIE  CZADU i publicznie SERDECZNE  GRATULACJE Wam składam.
Oby tak dalej.

Jednocześnie ubolewam, że w Kaliszu ludzi młodych, zaangażowanych i do pracy chętnych ludzi brak.
To co mnie nie zachwyciło, to wysoki bagażnik (Krzysztof mówił, że tak chciał) z koszykiem,
który doładowany pojazd destabilizować może. Spokojnie mógłby być ok 15 cm niżej.
No i typ kierownicy, której specjalnym fanem nie jestem. Jednak w przypadku niepełnosprawności Krzycha
jest idealna i niezwykle sprawna.
Jeszcze raz dla TWÓRCÓW SZACUN.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 08, 2021, 09:49:47 am wysłana przez Maciej K »

kamilrozanski

• kolarz na poziomie
  • produkcja i sprzedaż velomobili
    • https://www.facebook.com/aventybike
« Odpowiedź #124 dnia: Czerwiec 08, 2021, 10:35:04 am »
telefonem na szybko zrobione :)

kamilrozanski

• kolarz na poziomie
  • produkcja i sprzedaż velomobili
    • https://www.facebook.com/aventybike
« Odpowiedź #125 dnia: Czerwiec 08, 2021, 11:14:53 am »
i ja tam byłem, podziwiałem i z czystym sumieniem mogę powiedzieć, że robota perfekcyjna! Gratulacje dla Damiana i reszty ekipy!

krzych_KMX

• sympatyk
  • *
  • Trzymaj poziom ...
    • K.Piotrowski - strona domowa
« Odpowiedź #126 dnia: Czerwiec 08, 2021, 02:03:38 pm »
Witam!

Mój ci on ;-)

Cóż jeszcze dodać. Chyba tylko jeszcze to, że dla kolegów z Dekersa nie istnieje chyba pojęcie - 'nie da się'. Chciałem uchwyt do wstawania - zamontowali mi, chciałem aby większość przełączników była po prawej stronie (prawa ręka sprawniejsza) - mam je wszystkie ;) (z wyjątkiem cofania - które i tak uruchamiamy 'na postoju'), 'wzmocnili' krzyżak bo ten poprzedni KMXowy pękał.(o czym wspomniał Maciej we wcześniejszym poście.

A ten duży koszyk to jest kolejna rzecz zamontowana na moją prośbę (oryginał jest taki http://dekers.pl/ )
Trzymaj poziom ...
K.Piotrowski
http://www.krzych.kalisz.pl/

Maciej K

• całkiem inny wariat
« Odpowiedź #127 dnia: Czerwiec 10, 2021, 08:57:30 am »
Gdy emocje z ujrzeniem znakomitej konstrukcji związane opadły, to pewne przyszłościowe refleksje mnie naszły.
Fakt, że na rynku zacny i dopracowany pojazd się pojawił, to z PUNKTU  WIDZENIA NABYWCÓW informacja świetna.
Im więcej takich produktów na rynku tym dla klientów lepiej.

Mimo, że Dekersom z serca sukcesów życzę, to patrząc na to z POZYCJI  PRODUCENTA sytuację tę
trochę gorzej oceniam.
Elektrycznych Trajek czy elektryczno-mięśniowych jest  na rynku bardzo dużo.
Jedne lepsze inne gorsze, ale od lat istnieją.
Optymistycznie  zakładam, że bardzo zdolni ludzie z Paradyżą ambitni są i podbój świata trajkowego planują.

Rywalizacja z perfekcją, jakością czy od lat UGRUNTOWANĄ  MARKĄ takich firm jak HPVelotechnik (15 lat współpracy
z nimi dało mi popalić. Są do szaleństwa perfekcyjni i sprostanie ich wymaganiom było bardzo irytujące. Dlatego więc,  gdy moi byli współpracownicy firmę tę mi odbili odetchnąłem), ICE czy surowszą KMXa na porażkę raczej jest skazana
i na pozycję czołową trudno będzie się przebić.
Na jakiejkolwiek liczącej się wystawie JEDNĄ  Z  WIELU  FIRM  będą.
Oczywiście w myśl zasady CCC coś pewnie się ruszy, ale  przełamać zaufanie do znanych firm,
lokalny patriotyzm czy uprzedzenia do mało znanej firmy będzie raczej trudno.

Osobiście tłumów unikam i rozpychać się nie lubię, dlatego cieszę się, że ponad 20 różnych kufrów wymyśliłem
i konkurencję (było kilku twórców kufrowych i 3 modele ich stoją u mnie) ZJADŁEM.
Choć na pierwszych wystawach jako "producent" poziomów startowałem. (Np. na IFMA 1992 wszystko co wystawiłem sprzedałem)

Nad tym wszystkim rozmyślając  ROZMARZYŁEM się i bezczelnie pomyślałem,
że gdyby skorupa mojej tytułowej Trajki w zdolne i pełne inwencji twórczej łapy chłopców z Paradyża trafiła,
to  świat zachodnich trajkowych producentów  ZESRANY  raczej byłby.
Zaś ekipa Dekersa na  wystawach ogólną niechęcią, zawiścią i skrywaną wrogością przez innych producentów
obdarzona by była.
(Wszak te nikczemne uczucia nie są naszym braciom w poziomie, na zachodzie obce).
Na SPEZI 2011 doświadczyliśmy tego. (Jeden jełop nawet piątki przybić nie chciał mimo,
że parę lat wcześniej w d..ę wleźć mi usiłował).
Miny szefów HP bezcenne.

p.s.Pewien producent elektrycznych Trajek kilkanaście siodeł ode mnie kupił. Rok mija i cisza.
Wnioskuję, że albo są za drogie albo nie są trendy.
Jego któraś Trajka w 3 lub 4 sek 80km/h osiąga.
Na deptane ICE klienci ok rok  czekają. (info z grudnia)

Z tą niepełnosprawnością Krzycha trochę przesadziłem.
Ma problemy z lewą ręką i nie ma zmysłu równowagi, a poza tym jest silny jak byk i KMXem depcząc,
wielokrotnie do mnie przyjeżdżał.
Lata minęły, SKS  połączony z lenistwem go dopadł i elektryka zażywać zapragnął.
Też to planuję.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 10, 2021, 09:11:42 am wysłana przez Maciej K »

Yin

• całkiem inny wariat
« Odpowiedź #128 dnia: Czerwiec 10, 2021, 08:14:21 pm »
Też to planuję.

Krok w zdecydowanie dobrym kierunku :)
Frame is the heart of bike
https://get.google.com/albumarchive/113663826549422725409
5320W -> Watowica in progres :)