Autor Wątek: Piosenki i rymy na poziomo  (Przeczytany 44391 razy)

live_evil

  • całkiem inny wariat
  • *****
  • Wiadomości: 1240
  • ...i stąd wiemy, że Ziemia ma kształt banana
Odp: Piosenki i rymy na poziomo
« Odpowiedź #45 dnia: Styczeń 05, 2020, 11:08:05 am »
Kończ waść wstydu oszczędź.
Masz pewnie świadomość, że to powiedzonko, to prośba o oszczędzenie dalszych upokorzeń? Wstydu (mi) oszczędź.
Cyt.

    Kmicic pienił się, rzęził, na koniec chrapliwe słowa wyszły mu z gardzieli przez zaciśnęte usta:

    - Kończ... waść!... wstydu... oszczędź!...

    - Dobrze! - rzekł Wołodyjowski.

    Dał się słyszeć świst krótki, straszny, potem stłumiony krzyk... jednocześnie Kmicic rozłożył ręce, szabla wypadła mu z nich na ziemię... i runął twarzą do nóg pułkownika...

turboman

  • sympatyk na poziomie
  • **
  • Wiadomości: 45
Odp: Piosenki i rymy na poziomo
« Odpowiedź #46 dnia: Styczeń 05, 2020, 12:01:23 pm »
Jasne, że mam świadomość. Jednak dziś dosyć często ten cytat używany jest np. przez polityków i bynajmiej nie w kontekście osoby wypowiadającej te słowa. Najczęściej chyba do byłego premiera Leszka Millera.Tak więc dziś cytat ten stał się uniwersalny i z powyższych treści chyba łatwo wywnioskować do kogo adresowany. Jednak muszę przyznać, że udział w tej pyskówce chluby i satysfakcji mi nie przynosi, także zakończenie tego kiczu wstydu i mi również jak najbardziej by zaoszczędziło.

turboman

  • sympatyk na poziomie
  • **
  • Wiadomości: 45
Odp: Piosenki i rymy na poziomo
« Odpowiedź #47 dnia: Styczeń 05, 2020, 03:04:25 pm »
turbo(mam)manie i Mociumpelu...
Czy patrząc w lustro nie widzicie i nie czujecie jakimi smutasami jesteście?
Drętwymi smutasami co to nigdy pyska nie umoczyli i pękającej czaszki od kaca nie mieli.
Żałosna okropność!!!
To niewątpliwie jest bardzo frustrujące i do agresji wszelkiej (zwłaszcza forumowej) skłaniać musi.
Wiadomo, że życie na trzeźwo w tej "wolnej" Polsce ogromnym wyzwaniem jest i jeśli Wy rzeczywiście to czynicie, to ja wielki Szacun Wam składam.
Choć tej Waszej agresji mimo tego abstynenckiego poświęcenia wolałbym nie doświadczać.


Mociumpelu...Pisząc;" (np. jako pomoc techniczna jest bardzo skuteczny dla tych co swoje mydelniczki skrobią)" pokazałeś, że mocno nierzetelnym (nieuczciwym) pisarzem jesteś.
Wielokrotnie w innych poziomych tematach technicznych się wypowiadałem.
Uczciwie doradzając.

Oj wy wszyscy drętwi smutasi sfrustrowani, nieładnie tak ?mędrca? sierotkę naszą biedną agresją forumową doświadczać. To naprawdę żałosna okropność.
Niestety nie posiadając talentów mistrza, poraz kolejny muszę skorzystac z ?cycatów? aby wam do rozumu przemówić: Mądrzej jest, aby próżność głupoli pogłaskać...
Zwielbić ich "rymy", posty rozumem nietknięte?.
ps.
sorry ale nie mogłem się powstrzymać,
już naprawdę kończe i dupy wam nie zawracam.
Krasicki by chyba ze śmiechu pękł albo ręce załamał widząc w jakim celu twórczość jego jest naśladowana hahaha.....

Mociumpel

  • całkiem inny wariat
  • *****
  • Wiadomości: 510
Odp: Piosenki i rymy na poziomo
« Odpowiedź #48 dnia: Styczeń 05, 2020, 05:52:29 pm »
Drogi Macieju - nie każdy musi pić aby świat kolorowym widzieć stąd wtręt Twój o nietrzeźwości jako o stanie stałym, aby w upojnej, alkoholowej świadomości trwać, widzę jako Twoją porażkę, gdyż nikt kto nie pije powiedzieć by tak nie mógł - po prostu brak mi doświadczenia w tym, Ciebie jak czytam rozpiera zaś duma z hektolitrów za młodu, w średnim i w późniejszym wieku wypitego alkoholu. Korzystając z okazji zachęcam do rozmowy/konsultacji z psychologiem z jakiejś poradni terapii uzależnień alkoholowych bo myślę że trwanie w tym swym zmechaconym alkoholowym zwidzie którego wspierasz to upadek moralny gorszy niźli chędożenie nieletnich przez księży , a nie godzi się abyś kogokolwiek namawiał i pirtolił smuty samemu nie mając moralnego wsparcia w czynach czy choćby przekonaniach - bo nie masz takich - mało kogo to zresztą zapewne obchodzi ...
Szkoda zaś wielka że ino w technicznych tematach Cię uwzględniłem jako osobowość godną niepożałowania - widocznie poziom innych, do merytoryki kapcia ew. klapka z pomponem nie dorastał - przykro mi także z powodu tego iż uważasz że w pijackim zwidzie uświadamiasz lepiej w innych tematach - uwierz że nie - nic zatem nie wnosząc nie mów więcej a nawet nie pisz bo jak mawiał jeden z szablą - oszczędź wstydu sobie i nam ...
« Ostatnia zmiana: Styczeń 05, 2020, 05:57:19 pm wysłana przez Mociumpel »

Maciej K

  • całkiem inny wariat
  • *****
  • Wiadomości: 729
Odp: Piosenki i rymy na poziomo
« Odpowiedź #49 dnia: Styczeń 05, 2020, 06:40:00 pm »
Tako turboman pisał.
Dnia 23.12.2019
"chyba faktycznie zbyt wiele czasu tu już w tym wątku zmarnowałem(nie chciałbym aby sprawiało mi to przyjemność i relaks). Zostawiam was już z tym samych. Zrobicie z tym co chcecie".
Dnia 01.01.2020
"Aby nie zostać obrzuconym kolejnymi oszczerstwami wycofuję się oficjalnie z tematu, jak pisałem szkoda czasu i energii na te wypociny".
Dnia 05.01.2020
"sorry ale nie mogłem się powstrzymać,
już naprawdę kończe i dupy wam nie zawracam".
Dnia 05.01.2010
"kończ waść wstydu oszczędź . Jako i ja to czynię".
Dziś to już czwarta zapowiedź rozstania.
Miejmy nadzieję, że za którymś razem się uda.

Podsumujmy.
Oprócz tych powyższych deklaracji rozstaniowych, także wielokrotnie pisałeś, że talentów pisarskich nie posiadasz, a jednak z uporem maniaka  TRZY!!! wielkie, przemyślane, głębokie w treści  i w dodatku "rymowane" dzieła stworzyłeś. (Skopiowałem,wydrukowałem i wiszą w mojej firmie jako instrukcja; Jak nie należy rymować)
Co z Tobą nie tak?

Nazwałeś mnie frustratem, samemu frustrację i agresję okazując.
Wszak Twój ostry i próbujący zdeprecjonować mnie - jako autora rymów czy tej  niewinnej piosenki o kacu - ATAK formą AGRESJI!!! przecież jest.  Nie widzisz tego?
A ta - jak z podesłanego przez Ciebie linku wiadomo - z FRUSTRACJI pochodzi.
Ogarnij się.

Tym podesłaniem linka (o procesach starzenia) toś się Brachu wygłupił i walnął jak chory w basen. Czytając nadzwyczajny ubaw miałem.
Ci forumowicze co mnie dłużej znają i ci co poznali wiedzą, że do tego opisywanego w linku starczego zdurnienia to w moim przypadku daleka, daleka droga jeszcze.
Pewnie niezłą polewę z Ciebie mają.
No, ale Ty wiesz lepiej.
Zupełnie jak ten nieodżałowany ś.p. storm co to z bliska Caba nie widział, nie jechał,
ale na forum miał odwagę napisać, że jest gówniany i telepie się w nim wszystko.
Sposobem reagowania i pisania bardzo tego rozhisteryzowanego sierotę przypominasz.
Tak trzymaj.
Forum ożywiłeś i wesoło się zrobiło. Liczba wejść jest imponująca.

Jak  dzisiaj któryś raz Twoje wzniosłe i poważne wypowiedzi przeczytałem,
to odnoszę wrażenie, iż zachowujesz się jak znerwicowana Kryśka
co to męskiego korzenia nie zaznała, miesięczne krwawienie ją dopadło,
a ta w dodatku podpasek znaleźć nie może.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 05, 2020, 06:45:00 pm wysłana przez Maciej K »

Maciej K

  • całkiem inny wariat
  • *****
  • Wiadomości: 729
Odp: Piosenki i rymy na poziomo
« Odpowiedź #50 dnia: Styczeń 05, 2020, 06:55:03 pm »
Drogi Macieju - nie każdy musi pić aby świat kolorowym widzieć stąd wtręt Twój o nietrzeźwości jako o stanie stałym, aby w upojnej, alkoholowej świadomości trwać, widzę jako Twoją porażkę, gdyż nikt kto nie pije powiedzieć by tak nie mógł - po prostu brak mi doświadczenia w tym, Ciebie jak czytam rozpiera zaś duma z hektolitrów za młodu, w średnim i w późniejszym wieku wypitego alkoholu. Korzystając z okazji zachęcam do rozmowy/konsultacji z psychologiem z jakiejś poradni terapii uzależnień alkoholowych bo myślę że trwanie w tym swym zmechaconym alkoholowym zwidzie którego wspierasz to upadek moralny gorszy niźli chędożenie nieletnich przez księży , a nie godzi się abyś kogokolwiek namawiał i pirtolił smuty samemu nie mając moralnego wsparcia w czynach czy choćby przekonaniach - bo nie masz takich - mało kogo to zresztą zapewne obchodzi ...
Szkoda zaś wielka że ino w technicznych tematach Cię uwzględniłem jako osobowość godną niepożałowania - widocznie poziom innych, do merytoryki kapcia ew. klapka z pomponem nie dorastał - przykro mi także z powodu tego iż uważasz że w pijackim zwidzie uświadamiasz lepiej w innych tematach - uwierz że nie - nic zatem nie wnosząc nie mów więcej a nawet nie pisz bo jak mawiał jeden z szablą - oszczędź wstydu sobie i nam ...
Przed Twą mądrością, kulturą, elegancją pisania i wiedzą z psychologii głowę chylę.
Szczery podziw mnie przepełnia.
Zaś wiedza iż jest taki człowiek, co to nigdy kaca nie miał ryknąć mi każe;
Jeszcze Polska nie zginęła...

turboman

  • sympatyk na poziomie
  • **
  • Wiadomości: 45
Odp: Piosenki i rymy na poziomo
« Odpowiedź #51 dnia: Styczeń 05, 2020, 07:05:30 pm »
Panie Macieju.
Cóż mogę powiedzieć.
Vice-versa.
Przepraszam postronnych czytelników za me wypociny-
wstyd mi za to bardzo.
Życzę panu maciejowi powrotu do zdrowia.
Pozdrawiam.
ps.
Krysia co podpasek szukała, maciejowi w szukaniu rozumu jednak nie dorównała.
ups.. tak mi się wymknęło
już nie będę

turboman

  • sympatyk na poziomie
  • **
  • Wiadomości: 45
Odp: Piosenki i rymy na poziomo
« Odpowiedź #52 dnia: Styczeń 05, 2020, 07:54:25 pm »
Chłopaki i dziewczęta?nie do maciejak??
Czy może ktoś mnie oświecić?bo nie kumam.
Słyszałem o takich zboczeniach, że ktoś sobie plakaty z panienkami na scianach wiesza i mu to sprawia przyjemnosc, czy tam robi sobie dobrze.
Ale zeby sie slinic na widok tandetnych rymowanek na scianie i sie tym chwalic przed innymi?
to jak to sie zwalo?sado cos tam czy jak?
Nie wiem jak wy, ale ja jeszcze raz życze powrotu do zdrowia?nie musi być szybki, wazne aby jakikolwiek progres byl?.


klubowy

  • całkiem inny wariat
  • *****
  • Wiadomości: 559
Odp: Piosenki i rymy na poziomo
« Odpowiedź #53 dnia: Styczeń 05, 2020, 08:53:18 pm »
turbomanie "Chłopaki to są w agencjach towarzyskich - my jesteśmy młode wilki"
Ja, nie wiem, co to sen.
Objeżdżam nocą, to co spawałem w dzień...

turboman

  • sympatyk na poziomie
  • **
  • Wiadomości: 45
Odp: Piosenki i rymy na poziomo
« Odpowiedź #54 dnia: Styczeń 05, 2020, 10:42:50 pm »
Mociumpel pan maciej chyba po prostu nieświadom niechcący fora pomylił i cały czas mu się zdaje, że zamiast rowery poziome to na forum trzeźwienie poziome się znajduje, dlatego cały czas wszystkich za pobraty?cow bierze.
upss... znow mnie sie wymklo, jakos to tak samo latwo bez wysilku przychodzi.
Przepraszam.
Klubowy ale jeden to już chyba taki stary wilczur co pozoruje upojon i mniema ze to zabawne.
ups..
Przepraszam.

Maciej K

  • całkiem inny wariat
  • *****
  • Wiadomości: 729
Odp: Piosenki i rymy na poziomo
« Odpowiedź #55 dnia: Styczeń 30, 2020, 09:19:25 pm »
Kuba ( klubowy) w wątku "Cab Trike" bardzo starą i niestety zapomnianą ( w czaszce mojej) marynarską piosenkę mi przypomniał.
Jako, że marynarskie życie pod koniec 1975 zakończyłem, a trzy lata później życie na poziomie rozpocząłem, to po czterdziestu dwóch latach uznałem, że chyba nadszedł czas
aby "Morskie opowieści" na "Poziomowe wieści" zamienić.
Niestety w tej oryginalnej szancie typowo polski bałagan panuje.
Raz jest rymowanie 1,2,3,4, a raz 1,3,2,4.
W poziomym wydaniu tej szanty, starałem się jakoś ten bajzel uporządkować.
Mniemam, że mi się to udało.
Mam też nadzieję, że odbiorcy tych treści z należytym humorem, pogodą ducha i z najwyższą kulturą poziomą treści te ogarną, rozkminią i do serc swych wzniosłych przyjmą.
Powściągliwość palców zachowując i ewentualną serc wściekłość poziomo tłumiąc.
Oto piosenka pozioma nr.7
 Poziomowe wieści
1.Łajba jest to morski statek,
   Poziom się na drogach mieści,
   kraj nasz cierpi niedostatek
   poziomowych wieści.
   Ref. Hej, ha! kolejkę nalej
       Hej, ha! szkło dłonie pieści
       to czas na wyśpiewanie
       poziomowych wieści.

2.Więc rozwińmy bardzo piknie
   poczet naszych orłów, pawi
   co to jakoś chcą zaistnieć
   i mogą rozbawić.
   Ref. Hej, ha ?

 3.Pierwszy Chris się w Queście widzi
    i moc swoją nam wychwalał,
    on się wręcz taniością brzydzi,
    lecz portfel nawala.
    Ref. Hej, ha...
 4.Drugi muzyk Low Pierdoła,
    Maciej mu okrutnie śmierdzi,
    jego radom stawił czoła,
    na dwudziestce pierdzi.
    Ref. Hej, ha...
 5.Trzeci Storm zaś się ulotnił,
    bo w uczuciach nie był stały,
    gdy nam mądrość swą okazał
    emocje szalały.
    Ref. Hej, ha...
 6.Czwarty turbo Forum zdobył,
    rymem chciał dziadkowi zrównać,
    a że talent z tyłka dobył,
    to i spłodził gó...a.
    Ref. Hej, ha...
 7.Piąty to jest zdolny Inco,
    on na Forum się wypróżnia,
    z Trajki zrobił dziadowózek
    i tym się wyróżnia.
    Ref. Hej, ha...
 8.Mociumpelek zaś się błąka,
    bliźnich łaje i strofuje,
    lecz gdy czasem puści bąka
    dziwnie go nie czuje.
    Ref. Hej, ha...

9.Dziadek Maciej Caby robi,
   rynek pracy się wyludnia,
   gdy deszcz szybkę Caba zdobi
   garbatą zatrudnia.
   Ref. Hej, ha...

10.Dziadek ten też Trajkę zrobił,
   chce po szosach latem fruwać,
   łysą czaszkę słońcem zdobić
   i muchy wypluwać.
   Ref. Hej, ha...

11.Kufry dziadka budzą dreszcze,
    waga Caba zmysły pieści,
    to chyba nie koniec jeszcze
   poziomowych wieści.
   Ref. Hej, ha...
          Maciej K.30.01.2020

Kubo...Jako żeś rymowaniem i rytmieniem napełnion oraz w tym kierunku uzdolnion (coś udowodnił) przeto do Ciebie prośbę zanoszę.
Jeśli w powyższym mym tekście jakoweś nikczemności, tudzież braki znajdziesz, tedy zareaguj  i je wyprostuj.
A przynajmniej próbuj.
Tak nam obu bób dopomóż.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 05, 2022, 10:06:30 am wysłana przez Maciej K »

Maciej K

  • całkiem inny wariat
  • *****
  • Wiadomości: 729
Odp: Piosenki i rymy na poziomo
« Odpowiedź #56 dnia: Styczeń 31, 2020, 10:32:35 am »
Zdjęcia ze zlotów oglądając, żadnego instrumentu nie zauważyłem.
Wnioskuję z tego, że towarzystwo mało muzykalne, pewnie głuche i we wzniosłych dyskusjach
pogrążone. Ale bez stresu.
Na niemieckich czy holenderskich biesiadach po wystawowych czy tych po zawodach HPV
panowała taka drętwa atmosfera, że niejedna stypa więcej radości dać potrafi.
Koszmar, którego po kilkunastu próbach starannie unikałem.
Mimo to podpowiem (zwłaszcza starszym biesiadnikom) refren,
który do oryginalnego bardziej zbliżon będzie i na domowych biesiadach do śpiewu poziomego
ich zmobilizuje. Wszak śpiewania na zlotach mogą się wstydzić.

Hej, ha! Kolejkę nalej
Hej, ha szklaneczki wznieśmy
to zrobi doskonale
poziomowym wieściom.


turboman

  • sympatyk na poziomie
  • **
  • Wiadomości: 45
Odp: Piosenki i rymy na poziomo
« Odpowiedź #57 dnia: Styczeń 31, 2020, 05:37:25 pm »
Dodałbym,
urojenia starcze znać o sobie dają,
bufoniastym tonem w świat się objawiają.

Maciej K

  • całkiem inny wariat
  • *****
  • Wiadomości: 729
Odp: Piosenki i rymy na poziomo
« Odpowiedź #58 dnia: Styczeń 31, 2020, 07:28:43 pm »
Dodałbym,
urojenia starcze znać o sobie dają,
bufoniastym tonem w świat się objawiają.
Widzisz Młody...Gdybyś potrafił liczyć, to policzył byś sylaby (to nie jest słowo obraźliwe)
w każdym rzędzie zwrotki i próbując się dostosować może byś coś sensownego spłodził.
A tak? Znowu kicha, niemoc i brak talentu absolutny.
Pewnie znowu tekst ten na kiblu, w oparach wydalniczych i przy pianie z wściekłej japy płynącej spłodzon został.
Chociaż treść zacna.
Przeto jako człek z humorem i dużym do siebie dystansem żyjący pozwoliłem sobie tekst Twój
do melodii tej szanty dostosować.

Tak to urojenia starcze
znać o sobie w necie dają,
bufoniastym wrednym tonem
na świat wypływają.
Ref. Hej, ha!....
« Ostatnia zmiana: Styczeń 31, 2020, 07:30:53 pm wysłana przez Maciej K »

hansglopke

  • całkiem inny wariat
  • *****
  • Wiadomości: 2178
  • Zduńska Wola
Odp: Piosenki i rymy na poziomo
« Odpowiedź #59 dnia: Styczeń 31, 2020, 08:36:55 pm »
Zdjęcia ze zlotów oglądając, żadnego instrumentu nie zauważyłem.
Wnioskuję z tego, że towarzystwo mało muzykalne, pewnie głuche i we wzniosłych dyskusjach
pogrążone. Ale bez stresu.

Były instrumenty, również muzyczne. Były też osoby śpiewające i grające na tych urządzeniach. Zdjęć nie było bo zawsze przy ognisku jest taki moment, że w dobrym towarzystwie zdjęć nie wypada robić współbiesiadnikom.
"Tak to już jest, że najszybciej zwraca na siebie uwagę idiota." - CK Dezerterzy

"Na pionowcu boli tyłek, plecy i w ogóle wykańczająca i niewygodna pozycja jest..." - Mototramp