Autor Wątek: Piosenki i rymy na poziomo  (Przeczytany 15111 razy)

turboman

• sympatyk na poziomie
  • **
Odp: Piosenki i rymy na poziomo
« Odpowiedź #15 dnia: Grudzień 23, 2019, 12:48:02 am »
Panie Macieju.
Nie znam Pana osobiście ale wydaje się, że ma Pan spore doświadczenie i dość duży zasób wiedzy w różnych dziedzinach.
Oczywiście co Pan z tym wszystkim zrobi to tylko Pańska osobista decyzja, ale (to tylko oczywiście moja prywatna i osobista refleksja)można by to przekuć na konstruktywne działania. Czego natomiast nie rozumiem to to, że zużywa Pan niesamowite ilości czasu i energii na tworzenie postów i atrakcji typu - jak wyżej. Nie mam nic przeciwko(humor czasem też jak najbardziej zalecany) a moja intencją nie jest krytyka, lecz chęć wyrażenia osobistej refleksji. Myślę jednak, że warto byłoby pomyśleć aby jeżeli istnieje oczywiście z Pana strony taka wola aby zasób wiedzy i doświadczeń przekazać młodszym pokoleniom, czy osobom o wspólnych zainteresowaniach (o ile ta wiedza nie wpływa na Pański rozwój zawodowy)dla rozwoju naszej wspólnej pasji.Wiem, że młodsze pokolenia nie zawsze identyfikują się z poglądami innych i często maja buntowniczą naturę ale może by choć spróbować nawiązać wspólny dialog dla dobra ogółu. Ze swojej strony chciałbym tylko poznać motywację działania występującą podczas pisania tych postów, czy nie warto czasem odpuścić i wykorzystać nadmiar wolego czasu na inne konstruktywne działania, bądź po prostu na odpoczynek, który tez jest bardzo istotny w naszym codziennym życiu. Nadmiar energii można by np. wykorzystać bardziej twórczo i pochwalić się nim np. w dziale techno.Osobiście chętnie bym skorzystał z Pana zasobu wiedzy i doświadczeń. Nie rozumiem natomiast: Po co ? marnować czas i energię na utarczki słowne i przekomarzania z innymi uczestnikami forum. Może to zabrzmi trochę prymitywnie, pospolicie, czy może trochę politycznie ale spróbujmy się dogadać i zorganizować, aby to forum funkcjonowało konstruktywnie na naprawdę wysokim poziomie (high rider).
Pozdrawiam.
Wesołych Świąt.

3x3

• wyczynowiec na poziomie
« Odpowiedź #16 dnia: Grudzień 23, 2019, 09:30:32 am »
I przyszedł pierwszy Duch Świąt, i skarcił Ebenezera...
I strzelił, nie wiedzieć skąd, celnie jak cholera.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 23, 2019, 09:33:11 am wysłana przez 3x3 »

Maciej K

• całkiem inny wariat
« Odpowiedź #17 dnia: Grudzień 23, 2019, 10:35:42 am »
Turbomanie...
Coś mi się widzi, że swoją - jak i wielu innych tu piszących - miarą oceniać mnie próbujesz.
Pochodzę z innej epoki (rocznik 1953). Z czasów kiedy książki się czytało.
Sam przeczytałem ich tysiące, więc czytanie czy pisanie, to dla mnie nie jest "zużywanie niesamowitej ilości czasu i energii..." (jak napisałeś) , lecz przyjemność i relaks.
Przychodzi mi to niezwykle szybko, co moich kumpli i znajomych zadziwia.

Gdybyś zaś Ty dokładnie wszelkie posty czytał, to nie pisałbyś;
"wydaje (mi) się, że ma Pan spore doświadczenie i dość duży zasób wiedzy...".
Po prostu wiedziałbyś, gdyż sporą część mego życiorysu także i tego twórczego (budowa poziomów) w różnych wątkach opisałem.
Od tematu "Foteliki kompozytowe" (dział Techno lub Sprzedam kupię str. chyba 15 lub 16) poczynając(Miałem tam inną ksywkę)
Jakiś miesiąc temu (a może i więcej) przy porannych kawach, w ciągu 6 dni wszystkie wątki
z moim udziałem PRZECZYTAŁEM. (Nie przejrzałem).
Świetnie jest -tak uważam -  po latach do starych spraw wrócić i bez specjalnych emocji na nie spojrzeć.
Polecam też taką lekturę Tobie.
Pojmiesz wtedy, DLACZEGO  taki tekst jak w "Kargulu..." wywaliłem.
Łatwiej też ogarniesz, skąd ta moja wierszowana pisanina pochodzi i ku czemu zmierza.
Szkoda tylko, że Admin sporo tekstów moich rozmówców (moich troszkę też) pousuwał.
Ja mając je (w większości) skopiowane większy ubaw w czytaniu miałem.
Czego Tobie niestety braknie.
Np. Szaleństwa, histeria i wścieklizna Storma były nie do podrobienia. Niestety zniknęły.

p.s. 3x3 świetny tekst. Gratuluję.
Ale zamkniętym w sobie skąpcem nie jestem.
O czym się mogli przekonać wszyscy, co mnie osobiście poznali i co nieco ode mnie zakupili.
Reszta się zgadza.
Przed "i" nie stawiamy przecinków.
Po "strzelił" przecinek jest niepotrzebny, zaś po słowie "skąd" przydałaby się kropka.
Wtedy zwrot "Celnie jak cholera" wybrzmiałby dobitniej.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 23, 2019, 10:46:28 am wysłana przez Maciej K »

3x3

« Odpowiedź #18 dnia: Grudzień 23, 2019, 03:55:30 pm »

Przed "i" nie stawiamy przecinków.
Po "strzelił" przecinek jest niepotrzebny, zaś po słowie "skąd" przydałaby się kropka.
Wtedy zwrot "Celnie jak cholera" wybrzmiałby dobitniej.
Za klasykiem - i nie ucz pan ojca dzieci robić. Poszłem po pierwszy lepszy tekst z neta (poszłem, bo miałem blisko)
http://www.jezykowedylematy.pl/2010/12/emil-rucinski-kiedy-przed-i-trzeba-postawic-przecinek/
Co do reszty... uważam (bo mie sie nie chce sprawdzać , czy może już twierdzę), że w pozostałych znaczkach również nie ma błędu. Poza tym to akurat mój tekst, mogę go upstrzyć wedle mojego widzimisię. Lepiej będzie pro publico bono, żeby nie było dobitniej. Historia osądzi  :)
Enyłej dziękuję.
Spokojnych Świąt.

turboman

• sympatyk na poziomie
  • **
« Odpowiedź #19 dnia: Grudzień 23, 2019, 09:03:12 pm »
Panie Macieju.
Z całym szacunkiem dla Pańskiego rocznika, poziomu wiedzy, ilości przeczytanych książek ..., ale zupełnie nie rozumiem czy i w jaki sposób te niewątpliwe warte podziwu dokonania czy zalety, ( jak to zwał tak zwał) dają Panu prawo do tworzenia wypocin jak powyżej i oceniania innych swoją miarą. Każda przeciętnie inteligentna osoba bez problemu dostrzeże ironię tam zawartą . Może próbował się Pan wzorować  na Krasickim bądź innych twórcach zapisanych na kartach historii naszej literatury? Nie wiem jak uważnie czytał Pan te tysiące książek ale jednego jestem pewien. Nie przeczytał Pan dokładnie mojego poprzedniego posta. Dlatego jeszcze raz napiszę. Nie jest moją intencją oceniać Pana swoją czy jakąkolwiek inną miarą. Chciałbym tylko zrozumieć Pańską motywację, może ukryty gdzieś cel oraz co pozytywnego mogą przynieść tego typu działania. Jak Pan widzi jestem tu nowy i racja, nie czytałem wielu poprzednich wątków i historii tam zawartej. Natomiast muszę stwierdzić, że nie docierają do mnie kompletnie uzasadnianie własnych poczynań czyimiś szaleństwami , histerią czy wścieklizną. Jako od osoby starszej z ogromnym zasobem wiedzy i doświadczeń, spodziewałbym się większego kunsztu, dyplomacji czy finezji w kontaktach z młodszą bracią o wspólnych zainteresowaniach.(Czy twórczość Krasickiego do nich trafi ?? zobaczymy.)  Co do Pańskich talentów literackich, to i owszem na pewno są dużo większe od moich. Osobiście znam pisma działające na rynku, tworzone przy współudziale społeczności czytelników. Tam też za każde twórcze wypociny opublikowane na łamach tychże miesięczników, autor otrzymuje realne wynagrodzenie. Także podtrzymuję swoją opinię na temat, że marnuje Pan swój potencjał "przyjemności i relaksu" bo mógłby go Pan wykorzystać w bardziej pożyteczny sposób. Osobiście przy najbliższej okazji zmarnuję swoje ogromne ilości czasu i energii (bo niestety nie mam takich zdolności jak Pan) na zapoznanie się z Pana wątkami w dziale Techno na temat fotelików kompozytowych. Chętnie bym też poczytał na temat np. owiewek kompozytowych, elektryfikacja czy inne warte uwagi rozwiązania stosowane w rowerach poziomych.
Pozdrawiam.
Głodny wiedzy forumowicz.
Wesołych Świąt.

3x3

« Odpowiedź #20 dnia: Grudzień 23, 2019, 09:35:19 pm »
Tak mie się cisnęło już od początku tematu książkowego
https://www.youtube.com/watch?v=Yk2stLdEeZ8
Trzeba czytać, niewątpliwie, bo to rozwija. Ino te właściwe.
I nie mówi się ino, ino tylko.

A PESEL tylko czasami doradza.
Częściej niestety jednak przeszkadza.

Maciej K

• całkiem inny wariat
« Odpowiedź #21 dnia: Grudzień 23, 2019, 11:17:13 pm »
Tak mie się cisnęło już od początku tematu książkowego
https://www.youtube.com/watch?v=Yk2stLdEeZ8
Trzeba czytać, niewątpliwie, bo to rozwija. Ino te właściwe.
I nie mówi się ino, ino tylko.

A PESEL tylko czasami doradza.
Częściej niestety jednak przeszkadza.
Dobre, dobre...Choć do mnie w  niewielkim stopniu pasujące.
A Janusza Józefowicza jazdy konnej w Koszęcinie uczyłem.
Był zdolnym uczniem.
A jeśli idzie o wiedzę z polskiego, to moja dowodzi iż za komuny inne zasady pisowni były lub też inaczej ja je zapamiętałem. Ale to  w obecnym czasie mało ważne.

Jako że dni przedświątecznej wścieklizny, ogólnego zidiocenia i zakupowego szaleństwa ku końcowi się mają, a  jeszcze gorsze dni nadchodzą przeto głos w tym temacie zabrać chciałbym.

Nadchodzą bowiem dni obowiązkowego RADOWANIA  SIĘ, 
przymusowego i wzajemnego MIŁOWANIA,
przerażającego i często niekontrolowanego OBŻARSTWA,
tudzież odrażająco obłudnego UBOLEWANIA (hasło;"tego wieczoru nikt nie powinien być sam")
nad tymi,  co to bez rodzinnego zgiełku, dziadków (co to sztucznymi szczękami kłapią i gazy puszczają), mlaskania, ciamkania i karpiowych  ości z zaślinionych pysków przy rodzinnym stole wydobywania,  w zadzie te UPIORNE obyczaje mając,
w ciszy i spokoju pragną  się napić.
Podobnie ( jak ja) myślącym, a ze względu na rodzinne układy na te koszmarne chwile skazanym  poziomowcom, ten skromny  wierszyk - ku POKRZEPIENIU  SERC - podsyłam.

Pion i Poziom
(na podst. J.I.Krasickiego "Mądry i głupi")

Pytał raz Pion Pozioma: "Na co poziom zda się?"
Poziom milczał. Gdy Pion coraz bardziej wkręcał się,
Rzekł mu: "Na to się przyda, według mego zdania,
Żeby szybciej, wygodniej naprzód zaiwaniać".

Maciej K. 05.12.2019

turbomanie...
Jesteś tu nowy, a już wielu moich znajomych - rymowanki moje wypocinami nazywając -
zdążyłeś obrazić.
A właściwie ich inteligencję.
Szacun.
Jak już wcześniej napisałem gratulacje zewsząd zbieram.
Dodam, że ludzie ci w żaden sposób ode mnie zależni nie są i równie dobrze mogliby
tak jak Ty nawrzucać, wiedząc że nie mam zwyczaju obrażać się.
Foteliki sobie odpuść.
Dużo ciekawszy jest temat (w Techno) "Jeżdżę VM", "Jaki velomobil", "Aventybike", Velomobile w Polsce,
czy w Sprzedam kupię (str.16) wątek "Sprzedam velomobile Duo produkcji Macieja Kaczmarka".
Zaczęty przez K.Różański.
I wiele, wiele  innych.
W tym oczyszczający "Maciej K." w Różnościach.
Miłej lektury.
Poczytaj, a potem pisz.
Na elektryce czy elektronice się nie znam.

« Ostatnia zmiana: Grudzień 23, 2019, 11:26:39 pm wysłana przez Maciej K »

Maciej K

• całkiem inny wariat
« Odpowiedź #22 dnia: Grudzień 23, 2019, 11:43:55 pm »
Powinienem dodać.
Dziś Radio Poznań w wiadomościach o 17.00 podało, że jutro grupy - opętanych miłością do bliźnich -młodych ludzi po Poznaniu będą ganiać i samotnych wigiliowiczów śledziami i czymś tam jeszcze
dokarmiać.
Wiadome szlagiery pomrukując.
Kraj oszalał.
Mam nadzieję, że w Kaliszu jeszcze takiego zdurnienia nie ma.

turboman

• sympatyk na poziomie
  • **
« Odpowiedź #23 dnia: Grudzień 24, 2019, 12:56:34 am »
Kto poczuł się urażony moimi wpisami i pytaniami do Pana Macieja - najmocniej przepraszam.  Nawiązując do Krasickiego chciałbym tylko wspomnieć, że podobno ?prawdziwa cnota krytyk się nie boi?. Odpowiadając Panu Maciejowi pozwoliłem sobie zapożyczyć jrdną z rymowanek, gdyż niestety nie posiadam takiego talentu jak mistrz Maciej. ? 
Samochwał się w kącie drze,
Wylansować siebie chce;
"Silny jestem niesłychanie,
I z Mavica mam ubranie,
Na rowerze jeżdżę chętnie,
Części też znam nieprzeciętnie,
Moje udo tryska siłą,
A jak depnę, to jest miło,
Sprzęty mam z najwyższej półki,
Nie dogonią mnie jaskółki,
Znakomicie punkty łapię,
Wiem, gdzie Wisła jest na mapie,
Jestem silny, jestem zgrabny,
Jestem mądry i powabny.
Odpowiadam, wręcz roztropnie,
W szkole mam najlepsze stopnie.   
                        Kazik C. 20.11.2017?.
ps. do Techno chętnie zerknę, co do różności to szkoda mi mojego czasu i energii na takie pierdoły. W przypływie potrzeby zajrzę na forum literackie, gdzie zapewne znajdę treści na innym poziomie. Parodia Krasickiego jakoś do mnie nie przemawia.Bez urazy dla wszystkich użytkowników których ten spektakl jednego naśladowcy bawi.

Maciej K

• całkiem inny wariat
« Odpowiedź #24 dnia: Grudzień 24, 2019, 09:39:10 am »
"Nie jest moją intencją oceniać Pana swoją czy jakąkolwiek inną miarą. Chciałbym tylko zrozumieć Pańską motywację, może ukryty gdzieś cel oraz co pozytywnego mogą przynieść tego typu działania."
Po raz drugi napisał turboman.

Wczoraj podrzuciłem kilka tematów.
Po ich przeczytaniu i próbie zrozumienia, cel moich działań powinien stać się jasny.
Polecam też wątki bez mojego udziału.
Można się wiele o życiu na poziomie dowiedzieć.
Dodam, że niezliczoną ilość razy moją wiedzą techniczną w dziedzinie budowy pojazdów
poziomych tu na forum się dzieliłem.

klubowy

« Odpowiedź #25 dnia: Grudzień 24, 2019, 10:07:18 am »
turbodymomanie, skoro szkoda Ci marnowania czasu, dlaczego go tracisz w tym wątku? Napisz coś o sobie w dziale przywitalec -czy masz już jakiś rower, lub co planujesz, skąd jesteś itp. Jeśli chodzi o Macieja K to akurat argument o super osprzęcie i strojach jest nie trafiony.
Ja, nie wiem, co to sen.
Objeżdżam nocą, to co spawałem w dzień...

turboman

• sympatyk na poziomie
  • **
« Odpowiedź #26 dnia: Grudzień 24, 2019, 10:42:33 pm »
Proszę o wybaczenie, że się nie przedstawiłem, moja wina, ale już taką mam trochę nieśmiałą naturę i nie umiem na to nic poradzić.
Z pewnością zaraz na moją cześć powstałaby rymowanka - czego oczywiście bym nie chciał (i tak zapewne powstanie) .
Jeżdżę ogólnie pionem, czasami w poziomie taką samoróbką na szybko i byle jak pospawaną, także nie ma się czym chwalić.
 Dlaczego marnuję tu czas? sam nie wiem. Zaglądnąłem tak z ciekawości bo zobaczyłem temat rymowanki ale po zapoznaniu się z kilkoma troszkę mnie ruszyło, jak np. ktoś kto nie brał udziału w zlocie ironizuje na temat osoby, która podjęła się tego trudnego zadania aby takowy zorganizować. Lub co gorsza ironizować na temat czyichś przekonań religijnych lub jakichkolwiek innych. Domyślam się, że osoba ta wcześniej również nieodpowiednie treści w postach wysyłała, nie dziwi mnie więc fakt, że posty te zostały usunięte przez administratora.
We wcześniejszych postach również wyjaśniłem, że  nie dociera do mnie uzasadnianie własnych poczynań chęcią odwetu na czyjeś "szaleństwa , histerię czy wściekliznę". Zwłaszcza, że osoba ta uważa się za wysoce wykształcona i inteligentną. Uważam ,że w taki sposób zaniża swój własny wizerunek do poziomu osoby piszącej obraźliwe posty i nie ważne czy robi to przy pomocy wierszyków czy w bezpośredniej pyskówce. Czy nie można się pogodzić czy dogadać w jakiś cywilizowany sposób?w dodatku publicznie. Ale dzięki za uświadomienie, chyba faktycznie zbyt wiele czasu tu już w tym wątku zmarnowałem(nie chciałbym aby sprawiało mi to przyjemność i relaks). Zostawiam was już z tym samych. Zrobicie z tym co chcecie. ps. jak pisałem tekst był zapożyczony i jedyny, który na szybko znalazłem pasujący do atmosfery dlatego pewne argumenty mogą być nie trafione.
Pozdrawiam.

hansglopke

• całkiem inny wariat
  • Zduńska Wola
« Odpowiedź #27 dnia: Grudzień 25, 2019, 12:00:24 am »
Nie znam się na układaniu rymów to się wypowiem.... Cytatem z Sienkiewicza:
https://youtu.be/_s4XutFKCA8

"Tak to już jest, że najszybciej zwraca na siebie uwagę idiota." - CK Dezerterzy

"Na pionowcu boli tyłek, plecy i w ogóle wykańczająca i niewygodna pozycja jest..." - Mototramp

3x3

« Odpowiedź #28 dnia: Grudzień 25, 2019, 12:25:57 am »
Chodzi o to, że perkusista jest w ubranku elfa?
 8)  ;D

Maciej K

• całkiem inny wariat
« Odpowiedź #29 dnia: Grudzień 25, 2019, 12:13:46 pm »
turbomanie...Skoro tak się już zaangażowałeś i rozpisałeś, to postaram się Tobie choć trochę dorównać.
Prosiłeś, abym swą wiedzą się dzielił min. pisząc; "Osobiście chętnie bym skorzystał z Pana zasobu wiedzy i doświadczeń"...
Podzieliłem się więc radząc Tobie, abyś poczytał i ze specyfiką tego forum, jak i przyczynami pewnych sporów ZAPOZNAŁ się.
Potem zaś spostrzeżeniami swoimi dzielił treści swe tu wydalając.
Chyba nie posłuchałeś boś nieadekwatną rymowankę przytoczył pisząc przy tym,
że TALENTU mistrza Macieja K. nie posiadasz.
Wcześniej zaś rymy moje WYPOCINAMI nazwałeś.
Więc albo mam talent albo też wypociny płodząc mam "talent" czyli zero.
Z Twego pisania wnioski wyciągnąć można, że takiego  "talentu" to Ty nie posiadasz.
Mniemam, że masz inny lub większy, na strony z rymami na "innym poziomie" (najpewniej wyższym) wejść pragnąc.

Napisałeś min;
"Ale dzięki za uświadomienie, chyba faktycznie zbyt wiele czasu tu już w tym wątku zmarnowałem(nie chciałbym aby sprawiało mi to przyjemność i relaks). Zostawiam was już z tym samych. Zrobicie z tym co chcecie."
Twoja łaskawość w stosunku do nas, małych, kłótliwych, poziomych bezmyśliwców
jest nadzwyczajna.

Napisałeś także; "Jeżdżę ogólnie pionem, czasami w poziomie taką samoróbką na szybko i byle jak pospawaną, także nie ma się czym chwalić"
Ta Twoja bylejakość także w czytaniu i pisaniu wychodzi. 
Dowód?
Pisałem przecież, że na Krasickim się WZORUJĘ!
Ty zaś piszesz, ze ja go parodiować próbuję.
Tak daleko nie sięgam, ale wydaje mi się, że fraszki mistrza Ignacego same w sobie są kpiną, parodią i sparodiować ich chyba nie sposób.
No chyba, że ja tematu nie kminię.

p.s. Rymowanka, którą przytoczyłeś ZNANEGO tu na forum i ogólnie bardzo LUBIANEGO Chrisa
(czasem Chrisa 1990) tyczyła.
On to bowiem z niezwykłą skromnością w wątku "Jeżdżę VM" swoją NIEPRZECIĘTNĄ wiedzę w dziedzinie osprzętu, osiągnięcia kolarskie, swoje kostiumy (Mavica), KONKRETNE uda,
KOPYTA i inne swe walory wychwalał.

p.s. Przez 41 lat mojej poziomej twórczości tysiące ludzi poznałem.
Setki razy byłem też przez ludzi na pionach (często zaniedbanych i byle jakich) jeżdżących POUCZANY co i jak w MOICH poziomach zmienić lub POPRAWIĆ powinienem.

Najlepszy to był pewien Łodzianin, któren to na zebranie  Polskiego Stowarzyszenia Miłośników Pojazdów Mięśniowych ( założonego przeze mnie w 83 lub 84 tym) przybył i oświadczył,
że chciałby nam projekty poziomów robić.
Spytałem, czy już jakiś pojazd zbudował. No nie, ale on chce nas (jak Ty tutaj) uszczęśliwić.
Kopary wszystkim opadły.
Wielu z nas bowiem nie przykładało wówczas specjalnej wagi do tego,
że narodem wybranym jesteśmy i uszczęśliwianie innych do obowiązków każdego prawdziwego Polaka należy.
Od 30 lat jest to jasne, więc już tak nie dziwi.

Słowo tak namiętnie przez Sienkiewicza powtarzane przez szlachtę przy pasie noszony,
ozdobny i bogato zdobiony frędzel oznacza

« Ostatnia zmiana: Grudzień 25, 2019, 12:27:57 pm wysłana przez Maciej K »