Autor Wątek: Pomoc żywnościowa - rowerzysta w potrzebie. Może zrobimy akcję?  (Przeczytany 11677 razy)

Makenzen

• całkiem inny wariat
Droga Pozioma Braci Rowerowa,
Na facebookowej stronie fundacji PRZEMOCNIe pojawiło się takie oto ogłoszenie:

REMBERTÓW- JEDZENIE

Mój klient, uczciwy człowiek tyrający jak wół, kochający ojciec, potrzebuje pomocy żywnościowej. Każdej.
Jeździ na rowerze, więc odebrać może w promieniu ok 15km od Wesołej, ale w pracy robi dziennie na rowerze po kilkadziesiąt kilometrów, więc podrzucenie mu paczki do Wesołej byłoby bardzo na miejscu, bo on może po prostu nie mieć siły na kolejną trasę.
Kontakt: p.Waldemar 505-934-888

(źródło: https://www.facebook.com/PRZEMOCNIe/photos/a.1546432938964698.1073741829.1545031342438191/1695894097351914/?type=3&theater)

Tak sobie pomyślałam, może zrobilibyśmy jakąś zrzutkę żywnościową dla pana Waldemara i przy okazji któregoś ze wspólnych weekendowych wypadów rowerowych zawieźli mu jedzonko? Mogłabym się zająć koordynacją akcji po najbliższym weekendzie (14--15 maja). Co Wy na to? :)
« Ostatnia zmiana: Maj 16, 2016, 08:12:54 pm wysłana przez Makenzen »
Jeśli pod twoim tyłkiem jawi się rower poziomy... to wiedz, że coś się dzieje!!! :P

Dziasiek

• kolarz na poziomie
Jestem za. Koordynuj. Zbieramy. Zawozimy.

woldopeper

• kolarz na poziomie
  • Challenge Mistral zwany Rudym
witam
mogę się dołączyć ale zdalnie -może jakiś skromny przelew albo co ?
pozdrawiam Waldek

storm

• Gość
@Makenzen - a coś więcej wiadomo na temat tego jakiej żywności on potrzebuje?
Co dokładnie możemy mu kupić, co na pewno mu sie przyda? (co jada?)

Makenzen

• całkiem inny wariat
Dzięki panowie za odzew :) Myslę, że osoby spoza Warszawy i okolic mogą się zrzucić finansowo na konto fundacji PRZEMOCNIe, toby tam kupili co trzeba :)
Stormie, w tym ogłoszeniu jest napisane, że ten pan potrzebuje każdej pomocy żywnościowej, w sytuacji gdy nie ma co do gara włożyć, przyda się dosłownie wszystko, ale oczywiście mogę do niego zadzwonić i zapytać, czego szczególnie potrzebuje :)
« Ostatnia zmiana: Maj 17, 2016, 09:58:56 pm wysłana przez Makenzen »
Jeśli pod twoim tyłkiem jawi się rower poziomy... to wiedz, że coś się dzieje!!! :P

gajowy

• wyczynowiec na poziomie
  • byle dalej i dalej
Oczywiście chcę się przyłączyć do pomocy.  :)
« Ostatnia zmiana: Maj 17, 2016, 10:25:44 pm wysłana przez gajowy »

storm

• Gość
@Makenzen - to co jadam ja - niekoniecznie musi pasować komuś innemu. Zwłaszcza, że jam jest wybredny jeśli chodzi o jedzenia - co zresztą poznałaś na Zawiszy, kiedy... cała załoga jadła to co JA chciałem... :DDD (udało mi się 2-krotnie zasugerować Ś.P. Kogutowi odpowiednie danie ;) )

A tak poważniej: zmówimy się na jakiś dzień w tygodniu czy w weekend na wspólny przejazd gdzieś do jakiegoś marketu, kupno i zawiózkę?

Makenzen

• całkiem inny wariat
Gajowy - super, bardzo się cieszę :D Dzięki!
Storm - Ty jesteś wybredny? No nie gadaj... myślałam, że to ja jestem najbardziej wybredną istotą żywą na kuli ziemskiej - zaraz po jednym z moich kotów :D No ale dobra, przejdźmy do konkretów. Dziś (poniedziałek) zadzwonię do p. Waldemara, by zapytać o potrzeby. Co do wyprawy do sklepu i zawózki - u mnie niestety odpada najbliższy weekend (21--22.05) oraz niedziela 29.05. Mogłaby to być za to sobota 28.05, ale to też i pozostałym musi pasować :) Coś się wymyśli. Najpierw jednak telefon :)

AGA

• całkiem inny wariat
  • PRODUCENT TRAJEK
    • matixbike
dołączam się do akcji piszcie co i jak  ;)
https://www.facebook.com/matixbike/timeline         - MATIX TRÓJKOŁOWIEC POZIOMY fat 1000W,48v, ,LIPO4 18AH przebieg- 2014-4860km sezon2015 -3740km,sezon2016-4456 przejechane

Tehen

• drezyny.eu
Ja też.
Parę groszy mnie nie zbawi a pomóc koledze "po kole" warto.
Albo poziom i wygoda albo wydasz w cholerę kasy na różne kierownice i siodełka tylko po to żeby w końcu i tak kupić sobie rower poziomy.

szydziu

• całkiem inny wariat
    • Pilskie Bractwo Turystyki Rowerowej.
moze poda ktos nr konta i bedzie mozna przeslac symboliczne 30 zl
Wiosła sprzedaje! Wiosła kajakowe całkiem nowe!  Wiosła sprzedaję! www.kajak.pro

Makenzen

• całkiem inny wariat
Odp: Pomoc żywnościowa - rowerzysta w potrzebie. Może zrobimy akcję?
« Odpowiedź #11 dnia: Maj 16, 2016, 08:35:45 pm »
Wielkie dzięki wszystkim gotowym do działania :) Przejdźmy zatem do konkretów: dzwoniłam do p. Waldemara i tak jak podejrzewałam - potrzeba dosłownie wszystkiego, nawet tak banalnej rzeczy jak pieczywo. Czyli po kolei:

- chleb
- coś do chleba: wędliny, parówki, kiełbasa, ser żółty
- mleko
- makaron, ryż
- płatki śniadaniowe typu cornflakes
- soki typu "Kubuś", niegazowana woda mineralna w butelkach półlitrowych dla dzieci do szkoły
- serki homogenizowane
i pan Waldemar bardzo prosi o kuchenkę elektryczną - jak ktoś ma na zbyciu, może się pozbędzie w dobrej sprawie :) Mieszka w lokalu socjalnym, ma wszystko na prąd, który w dodatku lada dzień mają mu wyłączyć, bo zalega z płatnościami, dług wynosi 86 zł.

Sytuacja jest na tyle lipna, że trzeba działać szybko. W tygodniu niestety nikt z nas nie ma czasu, bo praca, natomiast zmieniły mi się nieco plany weekendowe i mam wolną niedzielę. Zarządzam więc (hehe :) ) mobilizację na niedzielę - wskakujemy na poziomki i zawozimy fanty do Wesołej. Proponuję, żebyśmy się podzielili zakupami tak, że każdy kupi wybraną rzecz z listy i stawi się z nią w niedzielę w miejscu zbiórki (co kto zamierza kupić - deklarujemy w tym wątku). Pod koniec tygodnia podam szczegóły odnośnie do godziny i miejsca, w które dokładnie mamy dostarczyć jedzonko.
W sprawie numeru konta - najlepiej będzie uderzyć do fundacji :)
Na stanowiska - rozejść się :)

« Ostatnia zmiana: Maj 17, 2016, 10:01:03 pm wysłana przez Makenzen »

gajowy

• byle dalej i dalej
« Odpowiedź #12 dnia: Maj 16, 2016, 08:44:41 pm »
Makenzen  ;)
« Ostatnia zmiana: Maj 17, 2016, 10:26:21 pm wysłana przez gajowy »

Tef

• całkiem inny wariat
« Odpowiedź #13 dnia: Maj 16, 2016, 08:46:39 pm »
Dołączam się do akcji  ;).
« Ostatnia zmiana: Maj 17, 2016, 10:28:17 pm wysłana przez Tef »
Z cyklu przysłowia i powiedzonka ludowe. Oczywiście o poziomkach :) : Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia.

DrewnianaTrajka
Pierwsze ujeżdżenie SWB 'Mroczny Żuraw'

Makenzen

• całkiem inny wariat
« Odpowiedź #14 dnia: Maj 16, 2016, 09:02:08 pm »
Wspaniale, Panowie :)
« Ostatnia zmiana: Maj 18, 2016, 12:52:15 am wysłana przez Makenzen »