Autor Wątek: Pomoc żywnościowa - rowerzysta w potrzebie. Może zrobimy akcję?  (Przeczytany 9834 razy)

Makenzen

• całkiem inny wariat
Odp: Pomoc żywnościowa - rowerzysta w potrzebie. Może zrobimy akcję?
« Odpowiedź #30 dnia: Maj 17, 2016, 06:54:46 pm »
A, fakt (co ślepemu po gałkach ocznych ;) ) :) Dzięki!
Jeśli pod twoim tyłkiem jawi się rower poziomy... to wiedz, że coś się dzieje!!! :P

paaj

• wyczynowiec na poziomie
« Odpowiedź #31 dnia: Maj 17, 2016, 07:34:27 pm »
Chętnie pomogę.
« Ostatnia zmiana: Maj 18, 2016, 04:37:08 pm wysłana przez paaj »

Makenzen

• całkiem inny wariat
« Odpowiedź #32 dnia: Maj 18, 2016, 01:13:45 pm »
No dobra, ludzieńki, jest środa, w niedzielę wieziemy dary. Pora się deklarować, co kto kupuje. Jeszcze raz przytaczam listę najbardziej potrzebnych produktów, a obok nicki/imiona tych, którzy już się zadeklarowali, co kupią:

- chleb - Dziasiek, ...
- coś do chleba: wędliny, parówki, kiełbasa, ser żółty - Dziasiek, ...
- mleko - ...
- makaron, ryż - ...
- płatki śniadaniowe typu cornflakes - Makenzen, ...
- soki typu "Kubuś", niegazowana woda mineralna w butelkach półlitrowych dla dzieci do szkoły - Monika (tzn. moja koleżanka), ...
- serki homogenizowane - Makenzen, ...

Oczywiście to, że przy chlebie i czymś do chleba figuruje w tej chwili tylko Dziasiek, nie oznacza, że pozostali nie mogą już kupić tego samego :) Dopisujcie się, proszę. Myślę, że szczególnie ważna jest spora ilość wody i soków. Lista będzie uzupełniana w miarę pojawiania się kolejnych deklaracji :)
Uwaga: mamy już dwie opcje kuchenki - dwupalnikowa elektryczna lub czteropalnikowa płyta grzewcza z możliwością podłączenia butli gazowej (dzięki uprzejmości l-malika - chapeau bas!) - dziś się dowiem, którą z nich woli nasz kolega "po kole" :)
Jeśli pod twoim tyłkiem jawi się rower poziomy... to wiedz, że coś się dzieje!!! :P

storm

• Gość
« Odpowiedź #33 dnia: Maj 18, 2016, 01:59:21 pm »
No dobra, ludzieńki, jest środa, w niedzielę wieziemy dary. Pora się deklarować, co kto kupuje. Jeszcze raz przytaczam listę najbardziej potrzebnych produktów, a obok nicki/imiona tych, którzy już się zadeklarowali, co kupią:

- chleb - Dziasiek, ...
- coś do chleba: wędliny, parówki, kiełbasa, ser żółty - Dziasiek, ...
- mleko - ...
- makaron, ryż, kasza - Storm
- płatki śniadaniowe typu cornflakes - Makenzen, ...
- soki typu "Kubuś", niegazowana woda mineralna w butelkach półlitrowych dla dzieci do szkoły - Monika (tzn. moja koleżanka), ...
- serki homogenizowane - Makenzen, ...

Oczywiście to, że przy chlebie i czymś do chleba figuruje w tej chwili tylko Dziasiek, nie oznacza, że pozostali nie mogą już kupić tego samego :) Dopisujcie się, proszę. Myślę, że szczególnie ważna jest spora ilość wody i soków. Lista będzie uzupełniana w miarę pojawiania się kolejnych deklaracji :)
Uwaga: mamy już dwie opcje kuchenki - dwupalnikowa elektryczna lub czteropalnikowa płyta grzewcza z możliwością podłączenia butli gazowej (dzięki uprzejmości l-malika - chapeau bas!) - dziś się dowiem, którą z nich woli nasz kolega "po kole" :)

Dopisałem się. :)

@Makenzen - jak robimy wyjazd w sobotę/niedzielę, gdzie się spotykamy?

Makenzen

• całkiem inny wariat
« Odpowiedź #34 dnia: Maj 18, 2016, 02:21:03 pm »
Wyjazd jest w niedzielę. Dzisiaj wieczorem napiszę, co i jak, muszę najpierw umówić się z panem Waldkiem. Dzięki za dopisanie się - czekam na kolejne deklaracje :)

AGA

• całkiem inny wariat
  • PRODUCENT TRAJEK
    • matixbike
« Odpowiedź #35 dnia: Maj 18, 2016, 06:36:08 pm »
kurcze prawie tysiąc członków a pomocnych poziomkowców na palcach policzyć
ludziska ruszcie trochę sumienie i pomóżcie potrzebującemu cykliście
może kiedyś on się odwdzięczy komuś z nas  :D
https://www.facebook.com/matixbike/timeline         - MATIX TRÓJKOŁOWIEC POZIOMY fat 1000W,48v, ,LIPO4 18AH przebieg- 2014-4860km sezon2015 -3740km,sezon2016-4456 przejechane

Makenzen

• całkiem inny wariat
« Odpowiedź #36 dnia: Maj 18, 2016, 07:28:29 pm »
Hej, no to już wiem:

W niedzielę o 12.00 musimy być pod domem p. Waldemara, więc proponuję spotkać się w Warszawie o 10.00 przy Stadionie Narodowym (przy bramie, róg Al. Poniatowskiego i Zielenieckiej). Do pokonania mamy ca. 18 km, więc dwie godziny chyba wystarczą ;)

A teraz uwaga: pan Waldemar pilnie potrzebuje telefonu komórkowego z funkcją GPS (potrzebny mu jest do pracy, a jego obecny telefon właśnie kończy swój nędznożyt). Nie musi być dotykowy, nie musi być jakiś wybajerzony, ważne, żeby można było z niego i na niego dzwonić/wysyłać sms-y i wykorzystać go jako GPS. Jeśli zatem u kogoś z Was zalega jakiś nieużywany, niepotrzebny telefon, to może się podzieli :)
I jeszcze sprawa kuchenki: musi jednak być elektryczna, bo gmina nie zezwala na zastosowanie gazu (to jest lokal socjalny) i wszystko niestety tam jest na prąd.
No to do zobaczenia w niedzielę :) A tymczasem deklarujcie się dalej w kwestii tego, co kto może kupić.

l-malik

• kolarz na poziomie
« Odpowiedź #37 dnia: Maj 18, 2016, 09:03:42 pm »
Nie wiem tylko czy elektryczna to dobry pomysł, bo prąd generalnie jest drogi i kuchenka będzie jeszcze bardziej wpędzać gościa w długi. Może warto panu kupić kuchenkę gazową na butle? Takie najtańsze nowe kosztują pewnie z 500-600zł, używane pewnie nawret mniej. Mówię o dużej, czteropalnikowej kuchence z piekarnikiem. No chyba, że Pan chce małą, turystyczną, dwupalnikową - w sumie dobrze byłoby zapytać czy ma miejsce na dużego klamota. Jest z nim jakiś kontakt?

Do kuchenki potrzebna jest butla: Butla 11kg to koszt kilkadziesiąt zł (plus kaucja za butle, ale to płaci się raz).
Czy to by pomogło? Bo myślę, że jak ściśniemy poślady to byśmy byli w stanie takie coś Panu wspólnie sfinansować.

Czekam na odpowiedzi w tej kwestii.
Dysponuję w pełni sprawną płytą gazową 4-ro palnikową przerobioną na butlę (reduktor i dysze). Mogę odstąpić - niech służy na zdrowie :)

Makenzen

• całkiem inny wariat
« Odpowiedź #38 dnia: Maj 18, 2016, 09:16:46 pm »
Piętro wyżej nad Tobą pisałam, że gazowa kuchenka odpada - niestety (?) musi być elektryczna. Właśnie dogrywam szczegóły odbioru :)

l-malik

• kolarz na poziomie
« Odpowiedź #39 dnia: Maj 19, 2016, 03:33:03 am »
A, fakt (co ślepemu po gałkach ocznych ;) ) :) Dzięki!
I tyle w temacie...

raffi

• kolarz na poziomie
« Odpowiedź #40 dnia: Maj 19, 2016, 10:35:26 am »
W niedzielę o 12.00 musimy być pod domem p. Waldemara, więc proponuję spotkać się w Warszawie o 10.00 przy Stadionie Narodowym

W niedzielę o 10:00 będę pod Narodowym. Nie wiem tylko czy Transitem (daj znać, czy wykombinujemy coś z tą kuchenką, bo jak nie to tak duże auto nie ma sensu), czy Polonezem. Ładujemy żarcie i inne graty, dostaje adres i ruszam gdzie trzeba odciążając tych co rowerami.

Makenzen

• całkiem inny wariat
« Odpowiedź #41 dnia: Maj 19, 2016, 06:04:33 pm »
Dzięki, Raffi. Polonez wystarczy :-) Kuchenka będzie elektryczna, w sobotę odbieram. Mam tylko prośbę, zanim śmigniesz pod Narodowy, podejdź wcześniej do mnie, to załadujemy towar - będzie tego dużo, sama tego rowerem pod Narodowy nie dowiozę... Dogadamy się na prywatnych łączach :-)

raffi

• kolarz na poziomie
« Odpowiedź #42 dnia: Maj 20, 2016, 08:03:37 am »
Dzięki, Raffi. Polonez wystarczy :-) Kuchenka będzie elektryczna, w sobotę odbieram. Mam tylko prośbę, zanim śmigniesz pod Narodowy, podejdź wcześniej do mnie, to załadujemy towar - będzie tego dużo, sama tego rowerem pod Narodowy nie dowiozę... Dogadamy się na prywatnych łączach :-)

Oki, przecghodzimy na FB zatem w tej sprawie. Już Ci tam odpowiedziałem. Generalnie - będę.

Makenzen

• całkiem inny wariat
« Odpowiedź #43 dnia: Maj 20, 2016, 11:12:57 pm »
OK, Raffi, to my są już ustawieni :)
A tymczasem... Zakupy poczynione - mamy cały bagażnik żarcia i jeszcze trochę, hohoooo! :D

Dziasiek

• kolarz na poziomie
« Odpowiedź #44 dnia: Maj 22, 2016, 09:07:54 pm »
Makenzen - sława Ci i chwała za szybką, sprawną i skuteczną akcję!