pytanie: zima tuż tuż - jeżdżę na schwalbe maraton 20x1.5 a znalazłem w garażu jedną sztukę schwalbe big apple 26x2.25. Warto ją wrzucić na tylne koło? w ubiegłym roku miałem zimą dwie gleby i tak się zastanawiam czy szersza opona coś polepszy?
Big Apple jest raczej gładka, więc nie sądzę, by poprawa była zauważalna. Jest nieco większa powierzchnia, a więc i tarcie, ale nie sądzę by poprawa była spektakularna.
A w ogóle myślisz, że będzie zima tej zimy? Pytam, bo poprzednich kilka prześmigałem na Marathonie z przodu i TerraCruiserze z tyłu, gumy raczej letnie i gładkie, ale problemów w WAW nie było żadnych. Śnieg spadł może 5x w czasie całej zimy i zaraz albo topniał, albo miasto zasypało go taką ilością soli, że jechało się po mokrym asfalcie.
A Marathon z racji że węższy będzie pewnie miał mniejsze opory - będzie się lżej i szybciej jechało, gdy śniegu i lodu brak.