Autor Wątek: Optima Dragon - prowadnica łańcucha  (Przeczytany 298 razy)

Some Grue

• sympatyk
  • *
Optima Dragon - prowadnica łańcucha
« dnia: Marzec 22, 2022, 09:54:28 am »
Witam,
mam taki problem: przy rolce prowadzącej łańcuch urwała mi się blaszka do której mocuje się rurki. Tak jak na zdjęciu:

Poprzednia próba naprawy (dodanie drugiej blaszki) nie wytrzymała zbyt długo. Jakiś dobry pomysł jak to naprawić albo czym zastąpić? Spawarki nie mam (póki co).

Chris

• kolarz na poziomie
Odp: Optima Dragon - prowadnica łańcucha
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 22, 2022, 11:10:26 am »
Oryginalna rolka Dragona jest dużo większa. Tutaj jest mała więc mocowania odgięły się mocno do góry i zaczęły pracować w pozycji, do której nie zostały zaprojektowane.

Ja bym zakupił metalową listewkę bądź płaskownik np w OBI ( można coś dobrać w dziale metalowym z łącznikami ), odciął starą blaszkę, nawiercił otwór w mocowaniu pod rolką, dociął i oszlifował listewkę pod trytytki mocujące rurkę i przykręcił ją do mocowania rolki a potem rurki z powrotem zamocowałbym do listwy opaskami.

Some Grue

• sympatyk
  • *
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 22, 2022, 02:14:47 pm »
Akurat jestem w posiadaniu oryginalnej rolki, zamówionej od producenta. Rzecz w tym, że nie było tych mocowań rolki (były tylko mocowania do rurki dolnej). No nic, coś będę kombinował z łącznikami/mocowaniami typu T.

tom0jo

• kolarz na poziomie
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 22, 2022, 04:42:30 pm »
Założyłem kawałek szprychy na trytytki do drugiej blaszki , a z drugiej strony szprychę do rurki też na opaski. 2 lata już trzyma. Ale mam założona większa rolkę oczywiście nie oryginalną.