Autor Wątek: FWD w stylu Zox  (Przeczytany 12381 razy)

Yin

• całkiem inny wariat
FWD w stylu Zox
« dnia: Maj 06, 2011, 10:10:50 pm »
Mój czwarty rower poziomy, z racji permanentnego braku czasu budowa przeciągała się w nieskończoność ale już jest :)

Cały album:
https://picasaweb.google.com/113663826549422725409/MojePoziomkiProjektNr4FWDZox#

Waga 15.8kg. Miałem rozpiskę wagową  części niestety Amba ją dopadła. Jak rozpiska wróci to uzupełnię dane). Z pamięci: rama + widelec przedni w okolicach 4-4.5 kg, fotelik sklejka 1400g.  Tymczasowo założona ciężka stalowa korba - po zmianie na szosową waga zejdzie  jakiś 1100g w dół.

Wrażenia z jazdy:
Całkiem udany rower, sterowny, stabilny, pomimo braku amortyzacji nie trzęsie za bardzo. Brak problemu z zaczepianiem nogami o rolkę ( zaleta wysokiego suportu). Trochę problemu miałem z wygrzebaniem odpowiednio długiego i wysokiego mostka by nie zaczepiać o niego piszczelami przy jednoczesnym skręcaniu i pedałowaniu, ale ostatecznie udało mi się znaleźć odpowiedni ( tyle że stalowy = ciężki). Celowo dałem wysoko support - chciałem sprawdzić jak to jest naprawdę z wysokim suportem i drętwieniem nóg. Założyłem że w razie czego łatwiej jest opuścić go w dół niż podnosić w górę :). Jak na razie Zrobiłem tylko kilka szybkich jazd testowych, dziś najdłuższa z 30 min -  nogi trochę drętwieją ale nie wiem czy to kwestia suportu, mojego małego rozjeżdżenia na poziomie w tym roku, czy tego że w tym tygodniu zrobiłem trasę 118km na pionowym i mięśnie się jeszcze nie zregenerowały.

Pierwsze wrażenia z jazdy po ulicy: samochody w większości mijają szerokim łukiem, słyszałem jedno trąbienie - ale to było za plecami i nie jestem pewien czy trąbiono na mnie czy samochód za mną. Jedyną negatywną reakcją był burak w golfie który nie spojrzał w lusterko przy włączaniu się do ruchu i rzucił coś w stylu "spie... z tym dziadostwem'' (przepis na szybką sałatkę z buraków - wrzucić granat do Golfa ;). Właścicieli Golfów nie będących burakami przepraszam ;) ).  Przy takich sytuacjach jazda lowracerem ma tą zaletę że opony samochodu są w zasięgu rąk - można dogonić na światłach i spuścić powietrze z opon, ewentualnie wozić z sobą do takich celów jakiś sztylecik ;)

Wad ( jak do tej pory): pył i spaliny są znacznie bardziej dokuczliwe.

Plany na przyszłość - nowe koła, ewentualnie zmiana piasty w przednim. Kaseta 11-34 - obecnie wolnobieg 6 - rzędowy. Drobiazgi typu koszyk na bidon, licznik, odblaski. Tył jest wypinany więc będzie też okazja do przerobienia roweru na trajka w układzie delta. 
« Ostatnia zmiana: Maj 09, 2011, 10:31:19 pm wysłana przez Yin »
Frame is the heart of bike
https://get.google.com/albumarchive/113663826549422725409
5320W -> Watowica in progres :)

doman

• kolarz na poziomie
Odp: FWD w stylu Zox
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 06, 2011, 10:42:49 pm »
Naprawdę fajny sprzęt :) Jak się spisuje ten ciekawy zagłówek?

Saurus

• całkiem inny wariat
    • Moje zdjęcia
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 06, 2011, 10:47:08 pm »
Fajnie wyszedł. Mnie bardzo ciągnie do 2x26 FWD ale to może w przyszłym roku :)

Yin

• całkiem inny wariat
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 06, 2011, 11:13:51 pm »
Jak się spisuje ten ciekawy zagłówek?
Daję radę, choć przenosi drgania. Myślę że osadzony na elastycznym płaskowniku np. z włókna szklanego sprawował by się lepiej. Poprzednio miałem bardziej poziomo ustawiony fotel i zagłówek był konieczny, teraz jest bardziej ponowo i jest bardziej jako dodatek niż konieczność. Jest dodatkowo praktyczny jako uchwyt do wnoszenia, manewrowania rowerem przy prowadzeniu, miejsce zawieszenia tylnej lampki itp.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 01, 2012, 11:31:28 pm wysłana przez Yin »

trajk-o-ciklista

• całkiem inny wariat
  • To recline is devine!
    • Rowerki, przyczepki, sakwy i bagażniki
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 07, 2011, 03:15:18 pm »
Ale fajny! :)

To ile masz suport wyzej niz fotelik ?
Jak lancuch i sterowanie sie zgadzaja ? Nie ciagnie ?

Pozdrawiam
Igor

~o
~ \-/\-
(o)^(o)

VeloMotion recumbents
Igorova Ciklo Garaża

------------------

cruzbike

• wyczynowiec na poziomie
  • Solec Wielkopolski
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 07, 2011, 03:38:25 pm »
Fajny patent na zagłówek ;)
GG: 13949582

gemsi

• całkiem inny wariat
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 07, 2011, 07:56:27 pm »
Ale fajny! :)

Pozdrawiam

Fajny,

Wlasnie, co z ciagnieciem, u mnie troche ciagnie wiec bez trzymanki tylko bez pedalowania
laminat K3 i bambus K5

Yin

• całkiem inny wariat
« Odpowiedź #7 dnia: Maj 07, 2011, 09:31:00 pm »
Support: 63 cm Fotelik: 28cm Rozstaw ośi 131cm Mam długie nogi więc wysokość supportu jakoś strasznie mi nie przeszkadza, ale na dłuższe wycieczki (ponad 100 km) raczej takie ustawienie się nie sprawdzi. Jak pisałem po kilkunastu testach z licznikiem prawdopodobnie* support pójdzie z 8-10 cm w dół.
* Gdyby się okazało że nogi w moim przypadku od takiego ustawienia nie drętwieją itp to support zostaje gdzie jest. W tym ustawieniu podoba mi się że mogę zrobić u-turn bez zahaczania korbami o koło.

Przy szerokim U-bar nie czuję ciągnięcia, może wyjdzie w miarę dłuższego objeżdżania ( na razie za bardzo stresuję się tym czy samochody mnie widzą żeby dokładnie zwracać uwagę na takie niuanse :). ) 

gemsi

• całkiem inny wariat
« Odpowiedź #8 dnia: Maj 07, 2011, 09:39:09 pm »
Przy szerokim U-bar nie czuję ciągnięcia, może wyjdzie w miarę dłuższego objeżdżania ( na razie za bardzo stresuję się tym czy samochody mnie widzą żeby dokładnie zwracać uwagę na takie niuanse :). ) 

znaczy sie nie ciągnie, bo byś poczuł :)
laminat K3 i bambus K5

Yin

• całkiem inny wariat
« Odpowiedź #9 dnia: Maj 07, 2011, 09:47:24 pm »
Aż tak? Hmm może u mnie to kwestia stosunkowo małego przełorzenia, korba ma 48t, najmniejsza zębatka jeśli dobrze pamiętam 14t.

gemsi

• całkiem inny wariat
« Odpowiedź #10 dnia: Maj 07, 2011, 09:54:06 pm »
Aż tak? Hmm może u mnie to kwestia stosunkowo małego przełorzenia, korba ma 48t, najmniejsza zębatka jeśli dobrze pamiętam 14t.

I tak i nie, raczej kwestia blatu, ale u mnie to czuć kiedy z przodu jest zapieta mała zebatka, jak jest duza to ciągnięcie jest prawie nie odczuwalne. Duza to u mnie 53, mala to .. nie wiem :D,
laminat K3 i bambus K5

cruzbike

• wyczynowiec na poziomie
  • Solec Wielkopolski
« Odpowiedź #11 dnia: Maj 07, 2011, 09:54:44 pm »
no to teraz na którym będziesz częściej jeździł ? ;)
GG: 13949582

Yin

• całkiem inny wariat
« Odpowiedź #12 dnia: Maj 07, 2011, 10:00:16 pm »
Duza to u mnie 53, mala to .. nie wiem :D,
Przy kasecie zwykle 11t. (Słyszałem o możliwości dorobienia 9t ale to chyba urban legend - nie wiem jak by się miała zmieścić na bębenku).

no to teraz na którym będziesz częściej jeździł ? ;)
Dobre pytanie :). Yin-Yang jest najbardziej uniwersalny, zox będzie żeby sobie poszaleć/ poeksperymentować :).

gemsi

• całkiem inny wariat
« Odpowiedź #13 dnia: Maj 07, 2011, 10:28:58 pm »
- kiere sam wyginales ? z czego ?
- fotel zrobiony ze sklejki, lub czegos drewnopochodnego ?
- zaglowek z rączki od huajnogi ?
- rolki z allegro od sprawdzonego dostawcy ?

więcej pytan nie mam :)
laminat K3 i bambus K5

storm

• Gość
« Odpowiedź #14 dnia: Maj 07, 2011, 10:32:44 pm »
Czy w swoich eksperymentach/szaleństwach uwzględniłeś mozliwość/potrzebę przewożenia bagażu - a jeśli tak to w jaki sposób? ;)
Wydaje mi się z naciskiem na wydaje - że na przełożeniu 48/14 dużej prędkości nie osiągniesz chyba przy kdencji 80rpm... Tu się rysuje IMHO potrzeba dodania blatu >50 i kasety z 11 na końcu :]
Na swoim VG3 z 52/11 mam problemy z osiąganiem >38 km/h :( (bez wchodzenia na wysoka kadencję)