Autor Wątek: Katowice mają kolejną "poziomkę" SWB ASS  (Przeczytany 5685 razy)

Uve_kolarz

• sympatyk
  • *
Katowice mają kolejną "poziomkę" SWB ASS
« dnia: Maj 14, 2011, 06:15:31 pm »
Witam wszystkich, w końcu po wielu trudach i przeciwnościach losu, udało mi się poskładać do stanu używalności moją pierwszą "poziomkę", rower powstał na podstawie holenderskich planów KS2 Recumbent Kit, z małymi modyfikacjami. Chyba ze dwa podobne rowery na forum już zaobserwowałem. Pierwsze kilometry zaliczone, chociaż na rowerze pionowym jestem raczej wytrenowany, pierwsze kilometry na poziomce do łatwych nie należały, ale wrażenia z jazd jak najbardziej pozytywne. Niestety rower trochę waży a nawet powiedziałbym, że jest ciężki jak czołg, ale trochę jeszcze może mi się uda zejść z wagą. Rower jest jeszcze nie pomalowany, ale najpierw chcę go trochę objechać, zrobić jeszcze jakieś poprawki i potem dać mu kolor. Jakieś uwagi i sugestie doświadczonych kolegów mile widziane, zapraszam do obejrzenia kilku fotek mojego pozioma  http://www.project-bike.podlesie.net/rower_poziomy.html

cruzbike

• wyczynowiec na poziomie
  • Solec Wielkopolski
Odp: Katowice mają kolejną "poziomkę" SWB ASS
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 14, 2011, 07:43:57 pm »
Bardzo dobrze :), a coś więcej ( roztaw osi na przykład )?
GG: 13949582

Uve_kolarz

• sympatyk
  • *
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 14, 2011, 07:51:02 pm »
Bardzo dobrze :), a coś więcej ( roztaw osi na przykład )?

Baza kół : 123cm.
Kąt główki ramy: 73 stopnie
Trail: 5cm.
Wysokość suportu: 72cm.
Wysokośc siedziska: 62cm.
Długość całkowita: 200cm.
Koło przednie: 20" (40-406) Schwalbe Marathon
Koło tylne: 28" (23-622) Schwalbe Blizzard

Pozostała jeszcze waga, niestety nie ważyłem, bałem się wyniku :-)

cruzbike

• Solec Wielkopolski
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 14, 2011, 10:53:54 pm »
Tyle wystarczy  ;)
GG: 13949582

Yin

• całkiem inny wariat
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 15, 2011, 11:26:36 am »
Całkiem udany pierwszy poziom :). Zaglądaj na forum, za jakiś czas będzie temat o małym spotkaniu śląskich poziomych.
Frame is the heart of bike
https://get.google.com/albumarchive/113663826549422725409
5320W -> Watowica in progres :)

Uve_kolarz

• sympatyk
  • *
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 15, 2011, 12:01:11 pm »
Całkiem udany pierwszy poziom :). Zaglądaj na forum, za jakiś czas będzie temat o małym spotkaniu śląskich poziomych.

Chętnie przyjadę na jakiegoś spocika śląskich poziomek i pooglądam wasze maszyny na żywo.

A teraz tak z innej beczki, parę dni temu jak ujeżdżałem mojego pozioma, miałem wystrzał w przednim kole, oryginalna tasiemka na obręczy nie wytrzymała i dętka poszła w otwór szprychy, ale przy okazji zaliczyłem niezłą "glebę" (noga już trzeci dzień opuchnięta), po prostu nie byłem w stanie utrzymać równowagi i zanim zacząłem hamować, to przód poszedł w bok i podziwiałem asfalt z bliska, a wszystko działo się przy prędkości około 40km/h , i teraz pytanko do was, może ktoś miał podobną sytuacje na poziomce z nagłą utratą powietrza w przednim kole i jak wtedy jego poziomka się zachowała. Teraz normalnie mam stracha rozwijać większe prędkości.

Yin

• całkiem inny wariat
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 15, 2011, 12:20:25 pm »
Masz w przednim kole obręcz bezkomorową? Jeśli tak to warto zastanowić się nad zmiana na jedno / dwukomorowa:

W takiej obręczy główki nypli nie maja kontaktu z taśma o dętce nie mówiąc. Jeśli masz obręcz bezkomorową i nie chcesz jej zmieniać to sprawdź czy żadna szprycha nie wystaje ponad główkę nypla, dla bezpieczeństwa możesz też owinąć kilkukrotnie obręcz taśmą elektryczną i na to dać opaskę.

W kwestii sterowności po przebiciu przedniego koła - do tej pory ( odpukać) zdarzyło mi się tylko małe przebicie z wolna utratą powietrza przy prędkości 20-25 km/h, objawiało się gorsza sterowalnością pozioma (ociężałe skręcanie).   
« Ostatnia zmiana: Maj 15, 2011, 12:24:24 pm wysłana przez Yin »

storm

• Gość
« Odpowiedź #7 dnia: Maj 15, 2011, 12:47:16 pm »
@Uve_kolarz - ja miałem. Dawno temu, ale jednak prawa. Na drodze krajowej przy ok. 30 km/h mi poszła dętka w przednim kole. Na SWB jest to dosyć niemiłe, rowerek zrobił mi się ciutkę niestabilny, ale utrzymałem kierunek, wolno wyhamowałem do zera no i... na bok i zmieniać dętkę...
Swego czasu Xunvixx miał to samo, też w SWB, też wystąpiły u Niego problemy ze stabilnością. Co ciekawe zdarzylo mi się to w tym samym prawie miejscu co jemu :]

Uve_kolarz

• sympatyk
  • *
« Odpowiedź #8 dnia: Maj 15, 2011, 01:33:17 pm »
Yin- obręcz mam dwukomorową z wysokim stożkiem, po prostu fabryczna tasiemka nie wytrzymała i weszła do komory, a za nią poszła dętka, trzy warstwy taśmy "szkotki" załatwiły sprawę. Może trochę moja wina bo nie nawinąłem taśmy wcześniej, a ja lubię wysokie ciśnienia w oponach, zawsze daje maxa, a nawet więcej.

Storm- mnie martwi to, że nie miałem żadnej stabilności, rower po prostu poszedł w bok i leżałem na asfalcie, może mój przód jest zbyt ciężki i w razie utraty powietrza opona lata jak szmata na obręczy. Moja opona to Marathon 20" o szerokości 40, może jakby była węższa to by nie było tak źle. W tylnej oponie na poziomce już też złapałem "kapcia", ale nie było żadnego problemu, rower dalej jechał normalnie, tylko bardziej przenosił nierówności drogi.

wrmichal

• Turek Wielkopolska
    • http://picasaweb.google.com/wrmichal
« Odpowiedź #9 dnia: Maj 15, 2011, 03:54:18 pm »
Ładny rower ,co do koloru jaki planujesz?
Ebenen ist eine Maschine.
Michał

Uve_kolarz

• sympatyk
  • *
« Odpowiedź #10 dnia: Maj 15, 2011, 11:00:53 pm »
Ładny rower ,co do koloru jaki planujesz?

Chodzi mi po głowie, żeby go pomalować na biało, wiem że biały ciężko utrzymać w czystości, szczególnie w okolicach napędu, ale szoszówkę też mam białą i nie jest tragicznie, przedni widelec jest nowy, więc go zostawię taki jak jest, czyli czerwony.

Zastanawiam się jeszcze jak go malować, samemu, czy w lakierni proszkowej, wolałbym proszkowo, ale byłem ostatnio na Brygadzistów w Katowicach na lakierni, to mi zaśpiewali 300 zeta za moja ramę, wydaje mi się że sporo za dużo, może macie jakieś namiary na tańsze lakiernie na Śląsku ?.
« Ostatnia zmiana: Maj 15, 2011, 11:06:44 pm wysłana przez Uve_kolarz »

Yin

• całkiem inny wariat
« Odpowiedź #11 dnia: Maj 16, 2011, 12:44:47 am »
Masz priv z namiarami.