Autor Wątek: Polski producent poziomek  (Przeczytany 36166 razy)

hansglopke

  • całkiem inny wariat
  • *****
  • Wiadomości: 2178
  • Zduńska Wola
Odp: Polski producent poziomek
« Odpowiedź #30 dnia: Październik 13, 2010, 05:09:58 pm »
Tu na forum nikt nie chciał pokazać np. konkretnych oznaczeń spawalniczych na przykładzie ramy

Maciej, a może nikt nie wie jak te oznaczenia powinny fachowo wyglądać i nie możemy Ci pomóc.
Ja spawam sam, więc rysunków sobie nie robię. 
"Tak to już jest, że najszybciej zwraca na siebie uwagę idiota." - CK Dezerterzy

"Na pionowcu boli tyłek, plecy i w ogóle wykańczająca i niewygodna pozycja jest..." - Mototramp


MaciejDlugosz

  • Gość
Odp: Polski producent poziomek
« Odpowiedź #31 dnia: Październik 13, 2010, 07:48:21 pm »
Tu na forum nikt nie chciał pokazać np. konkretnych oznaczeń spawalniczych na przykładzie ramy

Maciej, a może nikt nie wie jak te oznaczenia powinny fachowo wyglądać i nie możemy Ci pomóc.
Ja spawam sam, więc rysunków sobie nie robię. 

OK, Hansglopke! Gdy spawa się samemu to sprawa jest prosta. Gdy spawają pracownicy to mogą dostać albo dokładne instrukcje od brygadzisty albo ... rysunek techniczny. Na rysunkach trzeba wprowadzać oznaczenia spawalnicze, bo każdy by non stop pytał "o co chodzi". Każdy kto otrzymuje zlecenie "z zewnątrz" i ma coś do pospawania (nawet bramę ogrodową) musi wiedzieć "gdzie ma spawać". Niby to są takie oczywiste sprawy ale są nieraz sytuacje że nie spawa się 4-metrowych spoin jak na statkach tylko wystarczą spoiny o długości np. 5 cm rozstawione co 30 cm bo nie ma najmniejszego sensu z punktu widzenia wytrzymałości - dajmy na to bramy - spawać po całej długości. To tylko przykład - zależy jaki element i jak sobie zażyczy konstruktor/ projektant/ zleceniodawca. A do wyliczenia ceny za spawanie to tym bardziej oznaczenia spawalnicze są istotne, bo przelicznikiem pieniędzy jest długość spoin co do 1cm (na oznaczeniach podaje się długość, grubość, ilość spoin). Coś już wstępnie ustaliłem gdy chodzi o oznaczenia spawalnicze - nie jest źle. Dziwne było dla mnie że nastała taka cisza z tymi oznaczeniami spawalniczymi. Wątek o spawaniu proponuję dalej kontynuować tu: http://forum.poziome.pl/index.php?topic=502.165 żeby nie wykraczać poza temat dyskusji o "Polskim producencie poziomek".

sławek

  • całkiem inny wariat
  • *****
  • Wiadomości: 717
Odp: Polski producent poziomek
« Odpowiedź #32 dnia: Październik 13, 2010, 08:04:30 pm »
Tu na forum nikt nie chciał pokazać np. konkretnych oznaczeń spawalniczych na przykładzie ramy
Maciej, a może nikt nie wie jak te oznaczenia powinny fachowo wyglądać i nie możemy Ci pomóc.
Ja spawam sam, więc rysunków sobie nie robię. 

OK, Hansglopke! Gdy spawa się samemu to sprawa jest prosta. Gdy spawają pracownicy to mogą dostać albo dokładne instrukcje od brygadzisty albo ... rysunek techniczny.Dziwne było dla mnie że nastała taka cisza z tymi oznaczeniami spawalniczymi.

  Maciej a co w tym dziwnego jak tu większość spawa sobie sama? Nie jest to forum spawaczy ani nawet producentów rowerów lecz konstruktorów-pasjonatów  z których jeden jest żołnierzem, inny  kupcem, jeszcze inny policjantem czy urzędnikiem skarbowym,marynarzem itd (to tylko przykłady chociaż ziarnko prawdy tu jest)

I odpowiedzieli.. Pytanie padło o frameset, odpowiedź identyczna
Cytuj
Ich cena w sumie wynosić mogła by 1800 netto czyli 2196 brutto
Chyba że umówimy się na sprzedaż pojedynczego egzemplarza bez ..........
Wtedy koszt tego jednego egzemplarza wynosił by np. 2000zł, do leciutkiej
negocjacji.

  Wiesz mieliśmy nie umieszczać tekstów nieprzyzwoitych a o takich rzeczach że ktoś coś zrobił "na lewo" albo bez odprowadzenia daniny to nawet wspominać nie należy. No chyba że ten ktoś jest Twoim śmiertelnym wrogiem i chcesz mu zaszkodzić.
  Na pytanie czy "X" robi ramy odpowiada się "słyszałem że zrobił jedną, i ja bym  mu zaufał (bo wiem że naprawdę zrobił 100)-  ale o takich rzeczach nawet mówić nie należy, a tym bardziej pisać...,
Sławek

hansglopke

  • całkiem inny wariat
  • *****
  • Wiadomości: 2178
  • Zduńska Wola
Odp: Polski producent poziomek
« Odpowiedź #33 dnia: Październik 13, 2010, 08:23:28 pm »
"I odpowiedzieli.. Pytanie padło o frameset, odpowiedź identyczna
Ich cena w sumie wynosić mogła by 1800 netto czyli 2196 brutto
Chyba że umówimy się na sprzedaż pojedynczego egzemplarza bez ..........
Wtedy koszt tego jednego egzemplarza wynosił by np. 2000zł, do leciutkiej
negocjacji."

Sprzedawca się zagalopował. Jeszce się musi douczyć fachu. Ledwo pokazał się na rynku a już coś mataczy. Faktycznie "Polski producent poziomek" :'(


« Ostatnia zmiana: Październik 14, 2010, 04:32:45 am wysłana przez hansglopke »
"Tak to już jest, że najszybciej zwraca na siebie uwagę idiota." - CK Dezerterzy

"Na pionowcu boli tyłek, plecy i w ogóle wykańczająca i niewygodna pozycja jest..." - Mototramp


MaciejDlugosz

  • Gość
Odp: Polski producent poziomek
« Odpowiedź #34 dnia: Październik 13, 2010, 09:10:01 pm »
Maciej a co w tym dziwnego jak tu większość spawa sobie sama? Nie jest to forum spawaczy ani nawet producentów rowerów lecz konstruktorów-pasjonatów  z których jeden jest żołnierzem, inny  kupcem, jeszcze inny policjantem czy urzędnikiem skarbowym,marynarzem itd (to tylko przykłady chociaż ziarnko prawdy tu jest)

Sławek! Rozumiem już "ludzi z miasta" (sam jestem ze wsi). Od kiedy mieszkam w mieście i mam małą przestrzeń do dyspozycji w pokoju i nie mam żadnego garażu to sytuacja z konstruowaniem wygląda całkiem inaczej. Nie mam spawarki, nie mam przecinarki taśmowej, nie mam wiertarki. Wszystko zostało w garażu w Polsce (jestem teraz za granicą). Mógłbym np. zrobić jak ten koleś i "ciąć i spawać profile na śniadanie":

http://lh4.ggpht.com/_Z-XUON2QNHk/TCnfBuqYRvI/AAAAAAAAEeY/6Hyzhd7IdJs/s640/_0290641.jpg

http://lh3.ggpht.com/_Z-XUON2QNHk/TCnfFSzUF2I/AAAAAAAAEec/ChkjXEAEjC8/s640/_0290644.jpg

Mam klucze, śrubokręty i brzeszczot (i taśmę klejącą). Hmmm. Ale migomat jest za ciężki do miasta i niepraktyczny gdy masz małą przestrzeń (i nieekonomiczny - musisz kupować dodatkowo gaz osłonowy). Ja nie spawałem jeszcze elektrodą. Teraz zamiast migomata wolałbym mieć właśnie małą, lekką inwertorową spawarkę MMA (elektrodową) do maksymalnego prądu 160A. Mam małe mieszkanie i takie spawanie to raczej mógłbym robić np. na podwórzu. Ale... trzeba też pociąć profile, nawiercić. Czyli musiałbym się "na nowo się uzbrajać" albo targać "klamoty" z Polski. Hmmmm... Muszę się zastanowić czy jest sens urządzać sobie warsztat gdy nie mam warunków przestrzennych. Raczej jednak nie, bo mam za małą przestrzeń. Wolałbym pójść w projektowanie gdy nie mam za bardzo gdzie upchać maszyn/ nie mam gdzie urządzić warsztatu.

W dobie komputerów i wymiany informacji pomiędzy ludźmi jest właśnie elegancka metoda: rysunek techniczny i dawać zlecenie. Na szkicu 3D oprócz wymiarów (długość, kąty, średnice wierconych otworów, oznaczenia gwintów) podałbym oznaczenia spawalnicze. Wtedy idę do zakładu spawalniczego i spawają mi dokładnie to co chcę. W Holandii (w Polsce zresztą też) można znaleźć małe zakłady które pospawają jedno zlecenie. Przetestowałem kilka rowerów poziomych i chciałbym mieć taki, jaki mi odpowiada. Mam dokładną koncepcję. Żeby był kompaktowy. Więc co tu robić? W programie 3D można bardzo dużo rzeczy "z góry skontrolować". A bez garażu du...a zbita.

I odpowiedzieli.. Pytanie padło o frameset, odpowiedź identyczna
Ich cena w sumie wynosić mogła by 1800 netto czyli 2196 brutto
Chyba że umówimy się na sprzedaż pojedynczego egzemplarza bez ..........
Wtedy koszt tego jednego egzemplarza wynosił by np. 2000zł, do leciutkiej
negocjacji.
Sprzedawca się zagalopował. Jeszce się musi douczyć fachu. Ledwo pokazał się na rynku a już coś mataczy. Faktycznie "Polski producent poziomek" :'(

Ale koń trojański!
« Ostatnia zmiana: Październik 14, 2010, 12:11:29 am wysłana przez Maciej Długosz »

pajak_gdynia

  • całkiem inny wariat
  • *****
  • Wiadomości: 1322
Odp: Polski producent poziomek
« Odpowiedź #35 dnia: Październik 17, 2010, 10:56:58 am »
"Nosorożec" ma nową cenę.. Zjechali 2kzł tak "bez niczego"
http://allegro.pl/rower-poziomy-rino-bikes-aluminiowy-super-waga-i1276433745.html
Ciekawe ile tych rowerów mają zrobionych i do jakiej ceny zejdą.

hansglopke

  • całkiem inny wariat
  • *****
  • Wiadomości: 2178
  • Zduńska Wola
Odp: Polski producent poziomek
« Odpowiedź #36 dnia: Październik 17, 2010, 12:00:34 pm »
Ciekawe ile tych rowerów mają zrobionych i do jakiej ceny zejdą.

Do poziomu opłacalności.

"Tak to już jest, że najszybciej zwraca na siebie uwagę idiota." - CK Dezerterzy

"Na pionowcu boli tyłek, plecy i w ogóle wykańczająca i niewygodna pozycja jest..." - Mototramp


gemsi

  • całkiem inny wariat
  • *****
  • Wiadomości: 1616
  • carbon matters
Odp: Polski producent poziomek
« Odpowiedź #37 dnia: Październik 17, 2010, 12:10:05 pm »
Ciekawe ile tych rowerów mają zrobionych i do jakiej ceny zejdą.

Do poziomu opłacalności.



co by nie było na starcie sobie nabruzdzili w papierach i bedą musieli popracować nad "pijarem"

PrzemO

  • wyczynowiec na poziomie
  • ****
  • Wiadomości: 319
  • Never talking just keeps walking...
    • Sporty alternatywne
Odp: Polski producent poziomek
« Odpowiedź #38 dnia: Październik 17, 2010, 12:13:05 pm »
"Nosorożec" ma nową cenę.. Zjechali 2kzł tak "bez niczego"
http://allegro.pl/rower-poziomy-rino-bikes-aluminiowy-super-waga-i1276433745.html
Ciekawe ile tych rowerów mają zrobionych i do jakiej ceny zejdą.

Pająk, nie mąć. W porównaniu z poprzednią aukcją na alledrogo, cena spadła o 1000 PLN. W porównaniu z ceną ze stronki, obniżka wyszła na 1700 PLN.
Przerwa

hansglopke

  • całkiem inny wariat
  • *****
  • Wiadomości: 2178
  • Zduńska Wola
Odp: Polski producent poziomek
« Odpowiedź #39 dnia: Październik 17, 2010, 12:34:10 pm »
Całkiem z inne beczki.
Niedawno kupowałem zmywarkę. Znalazłem w internecie za 960. Jadę do sklepu, gdzie można ją kupić i odebrać. Cena 1180 za ten sam model. Mówię, że na internetowej aukcji jest inna cena i czy mam zalicytować, by ją kupić. Pan sprzedał mi za cenę z internetu.....

Jeszcze mam kilka podobnych przykładów jak można obniżyć cenę na towar, czy usługę, ale nie będę zanudzał.
"Tak to już jest, że najszybciej zwraca na siebie uwagę idiota." - CK Dezerterzy

"Na pionowcu boli tyłek, plecy i w ogóle wykańczająca i niewygodna pozycja jest..." - Mototramp


sławek

  • całkiem inny wariat
  • *****
  • Wiadomości: 717
Odp: Polski producent poziomek
« Odpowiedź #40 dnia: Październik 17, 2010, 08:30:39 pm »
Całkiem z inne beczki.
Niedawno kupowałem zmywarkę. Znalazłem w internecie za 960. Jadę do sklepu, gdzie można ją kupić i odebrać. Cena 1180 za ten sam model. Mówię, że na internetowej aukcji jest inna cena i czy mam zalicytować, by ją kupić. Pan sprzedał mi za cenę z internetu.....

 Mam sprzed tygodnia identyczne  doświadczenie z lusterkiem wstecznym mocowanym do kasku ;)
Sławek