Autor Wątek: Polski producent poziomek  (Przeczytany 36107 razy)

storm

  • Gość
Odp: Polski producent poziomek
« Odpowiedź #15 dnia: Październik 11, 2010, 06:19:52 pm »
IMVVHO ta cena nie powinna przekroczyć średnio licząc... 1500? GÓRA! 2k PLN za ten rower. A 4800 to ja nie wiem skąd zostało wzięte. Jakieś nadmierne życzenia spzedawcy z sufitu chyba... :]

Yin

  • całkiem inny wariat
  • *****
  • Wiadomości: 4077
Odp: Polski producent poziomek
« Odpowiedź #16 dnia: Październik 12, 2010, 12:33:47 pm »
Dostałem odpowiedź na maila:

Waga samej ramy to: 2,550 kg
Odnośnie framesetu: w ofercie mamy całe rowery, jednak możliwość sprzedaży
framesetu jest. W jego skład weszły by np:
- rama
- stery
- widelec
- rura sterowa z mostkiem
- kierownica
- mocowanie fotela
- fotel
ewentualnie coś można dorzucić lub odjąć


cyqlop

  • całkiem inny wariat
  • *****
  • Wiadomości: 824
  • Czułów
Odp: Polski producent poziomek
« Odpowiedź #17 dnia: Październik 12, 2010, 04:17:38 pm »
Moja mała firemka
https://cnc-warsztat.pl (frezuje aluminium, drewno, tworzywa sztuczne)  ZAPRASZAM, DOBRE CENY

Druga strona
https://sites.google.com/site/cyqlopproject

PrzemO

  • wyczynowiec na poziomie
  • ****
  • Wiadomości: 319
  • Never talking just keeps walking...
    • Sporty alternatywne
Odp: Polski producent poziomek
« Odpowiedź #18 dnia: Październik 12, 2010, 04:31:36 pm »
http://rinobikes.com/pl/oferta.html

cena 5500 :)

Też to wcześniej zauważyłem, ale nie chciałem dolewać oliwy do ognia. Zresztą, mnie tak średnio wypada wytykać palcem ceny konkurencji  :) Wyszedłem z założenia, że niższa jest obowiązująca.
Przerwa

pajak_gdynia

  • całkiem inny wariat
  • *****
  • Wiadomości: 1322
Odp: Polski producent poziomek
« Odpowiedź #19 dnia: Październik 12, 2010, 06:39:39 pm »
Nawet "konkurencyjne" rowery są tak trochę z tyłu na Allegro..

No to po prostu już widzę te tłumy walące do nich.. I nawet jakoś tak słabo odpowiadają na maile..
Szkoda, a mogliby pomieszać Holendrom i Niemcom szyki..

adriansocho

  • kolarz na poziomie
  • ***
  • Wiadomości: 158
Odp: Polski producent poziomek
« Odpowiedź #20 dnia: Październik 12, 2010, 07:19:58 pm »
A ja mam pytanie. Znam pewien zakład wykonawczy (spawanie, cięcie, frezowanie, chyba wszystko bez laseru, malowania anodowania), który mógłby rozpocząć produkcję ram do poziomek. Warunek jest jeden - jednorazowa partia to nie 2 sztuki tylko kilkanaście/kilkadziesiąt. Same metalowe elementy, malowanie w innym zakładzie na życzenie, albo bez malowania. Zakład się nie angażuje w sprzedaż detaliczną ani akcje marketingowe. Miało by to szanse bytu? Myślę, że cena ramy stalowej do pozioma SWB, z wahaczem/bez wahacza, bez widelca gdzieś poniżej 1000 PLN a powyżej 300 PLN.

storm

  • Gość
Odp: Polski producent poziomek
« Odpowiedź #21 dnia: Październik 12, 2010, 07:41:01 pm »
@Adrian - to na co czekasz? Bierz sie i produkuj ;)
A tak na powaznie - problem jest z rynkiem. O ile to się powolutku jakoś zmienia, to niestety brakuje siły przebicia takiej jaką mają zwyczajne sklepy, w całej Warszawie nie znajdziesz jednego sklepu z poziomami (OIDW(?)). tak wiec nawet jak wyprodukujesz tanio te kilka sztuk to i tak górale wychodzą taniej :]
Mnie osobiście pierwsza rama wyniosła koło 200 zeta = materiał + robocizna. Ale do tego trzeba doliczyć jeszcze:
- support (Kinex? 35)
- korby (52+xx stalowe 100)
- piasta przód (150?)
- widelec (do 40 za sztywny?)
- stery (nie wiem)
- kierownica (50 max?)
- przerzutka (50?)
- kaseta tył (45?)
- koło tył (150?)
- łańcuch (3x30 PLN (SWB?))
- fotelik (120?)

Razem... ca... 1050-1100 PLN?
Zakładając, że ramę zrobi Fachowiec przez duże F, będą ładne spawy, super malowanie proszkowe... 1500?

pajak_gdynia

  • całkiem inny wariat
  • *****
  • Wiadomości: 1322
Odp: Polski producent poziomek
« Odpowiedź #22 dnia: Październik 12, 2010, 07:55:22 pm »
a czy robią alu? Czy tylko stal?

Z takim robieniem wielu ram, to przede wszystkim trzeba byłoby mieć dobry projekt. Koszty wzrosną, bo nie można skorzystać z dawcy (gdzie znaleźć 20 takich samych ram z wahaczem?), a zabawy z tym jest co nie miara..

Co najgorsze to ciężko byłoby znaleźć te naście osób, które dadzą kasę na wspólny projekt. Bo ten chce taką kierownicę, tamten koła 28", ktoś inny ogon pod bagażniki.. Może ktoś "wrzuci" trochę kasy i zrobi mały biznes, to na pewno z tego coś wyjdzie.

Ale jakby co, to ja się piszę.

Do stali co prawda najlepsze są proste metody (dawca organów + jakaś rura/profil). Potem dłubanie "u znajomego". Jak coś się nie uda, to znowu do znajomego. Sam mam już prawie wszystkie "części" skompletowane ("został" mi fotelik i dopasowanie rury, ale za bardzo nie mam czasu zamówić go :( ). Zrobić jiga (płyty meblowe czekają) i na spawanko (ale domowy hydraulik zaproponował darmowe lutowanie.. się waham..)

Co do kosztów.. To jak na razie najdrożej wyniosła mnie "główna" rura. Czemu ta stal jest taka droga.. Dawcy organów drugie tyle, więc jestem z kosztami podobnie jak storm. A osprzęt w całości.. znajduje się na strychu (no.. są to chwilami "demony" komunizmu, ale są, na próbę i zabawy nadają się idealnie :) ) Z piaskowaniem i malowaniem pewnie zmieszczę się w 1kzł :)

sławek

  • całkiem inny wariat
  • *****
  • Wiadomości: 717
Odp: Polski producent poziomek
« Odpowiedź #23 dnia: Październik 12, 2010, 08:27:06 pm »
Razem... ca... 1050-1100 PLN?
Zakładając, że ramę zrobi Fachowiec przez duże F, będą ładne spawy, super malowanie proszkowe... 1500?

 Jak mówił stary oficer "Ech, jak dzieci, tylko wódka i dziwki w głowie..."  A PIT?  a VAT?  a "wycugi" dla starszego pokolenia zwane "dziadowizną" czyli ZUS-em...  A marża dla sprzedawcy? 
  czemu za fotelik 120 zł - przecież przyjmując powyższe  kryteria to fotelik kosztuje z 20 zł - za materiały zakupione w hurcie, a wykonywać go powinien mnich z zakonu karmelitów bosych (żeby nie miał zbyt dużych potrzeb)
  Przerabialiśmy ten problem już ze sto razy, poruszając nawet temat konieczności zakupu kozy jak prowadzimy "biznes" sami albo pudełka zapałek jak z kumplem...  ;D
Sławek

storm

  • Gość
Odp: Polski producent poziomek
« Odpowiedź #24 dnia: Październik 12, 2010, 08:31:45 pm »
Zapomniałem o oponach.
Koło jako takie:
- szprychy ~36 PLN (DT Champion)
- obręcz 60 PLN (Alexrims)
- opona 60 PLN (Marathon)
- piasta ~35 PLN (nie wiem ile tylna, więc liczę tyle samo)
- zaplecenie ~50 PLN
~240 PLN, czyli do tego co podałem trzeba doliczyć 180 PLN. (2 koła)

I od razu mówię i ostrzegam przed korzystaniem ze stalowych kółek łatwo dostępnych w każdym sklepie rowerowym. Są to koła o bardzo marnej jakości, nie wytrzymujące więcej jak okolo 1k km. (w moim przypadku). A wystarczy jeden krawężnik rzędu 10cm i mamy natychmiastowe centrowanie.
Swoje koła składałem w 2008 roku, po wielu tysiącach nie widzę po nich większych problemów, poza lekkim wytarciem obręczy od V-brakeów.
I chyba na tym akurat nie warto oszczędzać, o ile się nie chce oglądać kółek po każdej wycieczce - czy jeszcze, czy już nie nadają się do jazdy i porządnego hamowania, tudzież "co mnie tak zwalnia i trze?".

@Sławek - liczę domową robotę i faktycznie o ZUS+VAT+KRUS+US i innych podarkach postkomunistycznych - nie pomyślałem ;) A fotelik to liczyłem swój kupny u Jarka :)

pajak_gdynia

  • całkiem inny wariat
  • *****
  • Wiadomości: 1322
Odp: Polski producent poziomek
« Odpowiedź #25 dnia: Październik 13, 2010, 05:53:55 am »
I odpowiedzieli.. Pytanie padło o frameset, odpowiedź identyczna (ale ja jasno zapytałem o cenę, na co też odpowiedzieli):

Cytuj
Ich cena w sumie wynosić mogła by 1800 netto czyli 2196 brutto
Chyba że umówimy się na sprzedaż pojedynczego egzemplarza bez vatu.
Wtedy koszt tego jednego egzemplarza wynosił by np. 2000zł, do leciutkiej
negocjacji.

Dużo sobie biorą za montaż.. Albo nie wiadomo gdzie kupują części..

A co do kół.. To mam (tak, o tych myślę..) koła pamiętające "młodość moich rodziców". Po zdjęciu je ze starego roweru nic im nie robiłem (głupi ja, a ramę wyrzuciłem..). Ciągle są proste (pomimo, że zastąpiły pękniętą obręcz w LBW). Jedynie jakość hamowania budzi moje "pewne obawy".

MaciejDlugosz

  • Gość
Odp: Polski producent poziomek
« Odpowiedź #26 dnia: Październik 13, 2010, 08:38:44 am »
A ja mam pytanie. Znam pewien zakład wykonawczy (spawanie, cięcie, frezowanie, chyba wszystko bez laseru, malowania anodowania), który mógłby rozpocząć produkcję ram do poziomek. Warunek jest jeden - jednorazowa partia to nie 2 sztuki tylko kilkanaście/kilkadziesiąt. Same metalowe elementy, malowanie w innym zakładzie na życzenie, albo bez malowania. Zakład się nie angażuje w sprzedaż detaliczną ani akcje marketingowe. Miało by to szanse bytu? Myślę, że cena ramy stalowej do pozioma SWB, z wahaczem/bez wahacza, bez widelca gdzieś poniżej 1000 PLN a powyżej 300 PLN.
To jest dobry pomysł. Czyli wchodzimy w obróbkę metalu. Spoko. Tu na forum nikt nie chciał pokazać np. konkretnych oznaczeń spawalniczych na przykładzie ramy - więc wszystkie projekty są "niepełne" gdyby chcieć oddać je do zakładu spawalniczego. Same wymiary nie wystarczą (mówię o sytuacji gdy nie wchodzimy na halę spawalniczą tylko oddajemy sam projekt w biurze, ewentualnie przynosimy kupione profile). "Dział projektów ram" pomimo szkiców, rysunków jest jednak słabo rozwinięty na forum. Plus szablon spawalniczy - "głupia" rzecz ale bez niego nie będą zachowane wymiary co do mm. Moim zdaniem bardzo dobry pomysł, tylko trzeba "pchnąć do przodu" dział projektów i skupić się na normach w rysunkach technicznych. Udało się np. wspólnymi siłami pokazać rysunkiem technicznym mufę suportu. To i ramy też będziemy mieli w postaci technicznych projektów. Tylko mało komu chce się wdawać w "drobiazgi" gdy chodzi np. o owe oznaczenia, bo musisz oznaczyć każdą spoinę, rysunek musi być w 3 płaskich rzutach (ja robiłem izometryczne rzuty w 3D):

http://lh6.ggpht.com/_c7WVBLk5Z0E/TJirTRQMG4I/AAAAAAAAEdc/6q-uC9WAp8g/s576/3D%20WPS.jpg     ----> tu jest amatorski przykład gdy chodzi o oznaczenia spawalnicze, brakuje oznaczeń wymiarów ale to specjalnie żeby skupić się tylko na oznaczeniach spawalniczych o których ani słychu ani widu (zakład spawalniczy musi mieć te oznaczenia spoin)

Albo inaczej: na jakim poziomie musi być rysunek by ów zakład podjął się wykonania małej partii??

adriansocho

  • kolarz na poziomie
  • ***
  • Wiadomości: 158
Odp: Polski producent poziomek
« Odpowiedź #27 dnia: Październik 13, 2010, 01:27:06 pm »
(ciach)
Albo inaczej: na jakim poziomie musi być rysunek by ów zakład podjął się wykonania małej partii??

To jest taki zakład więcej niż spawalniczy - będą w stanie konstrukcję przemyśleć i dobrać rodzaje spoin. Na razie bawią się w spawanie stali - ale słyszałem, że jeżeli będzie warto to mogą rozszerzyć o alu. Co do stołu (czy stelaża), to to jest właśnie główny powód zamówienia jednej partii ram, żeby raz zestawili stół, i jazda.

Zagadam do nich jak ilościowo to by wychodziło. Firma wykonywała (od zera) wyposażenie szpitali i chyba kuchni ze stali KO.

jarek_es

  • Administrator
  • całkiem inny wariat
  • *****
  • Wiadomości: 858
Odp: Polski producent poziomek
« Odpowiedź #28 dnia: Październik 13, 2010, 02:34:56 pm »
Dyskusja zdaje się zbaczać z tematu... 8)

MaciejDlugosz

  • Gość
Odp: Polski producent poziomek
« Odpowiedź #29 dnia: Październik 13, 2010, 03:03:50 pm »
Dyskusja zdaje się zbaczać z tematu... 8)

Ok - część rzeczy będziemy kontynuować na priva.  ;D