Autor Wątek: Jak przejechać rowerem przez Trójmiasto?  (Przeczytany 2493 razy)

Piotrek333

• kolarz na poziomie
Jak przejechać rowerem przez Trójmiasto?
« dnia: Wrzesień 10, 2018, 08:33:26 pm »
Hejka
W sobotę (15.09) o godzinie 9 rano z Helu startuje maraton MPP. Wraz z ekipą elbląską planujemy pokibicować maratończykom na starcie.
Czy może ktoś doradzić którędy najsprawniej przejechać przez Trójmiasto piątkową nocą na szosowych rowerach? W miarę możliwości chcielibyśmy uniknąć dziurawych DDR z wysokimi krawężnikami. Mogą być szosy byle w miarę bezpieczne.

Pytanie dodatkowe... Czy opłaca się jechać przez Kosakowo? Czy asfalt tam jest zdrowy?
A może ktoś z okolic chciałby podskoczyć z nami na Hel? W drogę powrotną ruszamy razem z maratonem. Jedziemy lajtowym tempem bo to jednak 400km.

raffi

• wyczynowiec na poziomie
Odp: Jak przejechać rowerem przez Trójmiasto?
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 11, 2018, 07:58:51 am »
Ja jechałem Hallera (ddr, ale asfaltowy, daje się jechać, choć kilka krawężników słabych) i dalej pięknym, szerokim na 4m asfaltowym ddr wzdłuż morza, gdzie nawierzchnia to poezja i spokonie da się lecieć 4 paczki, o ile tylko nie ma tłoku. W samym Sopocie gorzej, ale też się da. W Gdyni trzeba już wrócić na jezdnię.

Choć krócej i prościej będzie po alei Grunwaldzkiej, też jest ddr, też asfaltowy i niezły, ale parokrotnie zmienia stronę, jest sporo świateł i taki dość krótki odcinek przez park, gdzie są płyty chodnikowe. No i kończy się przed Sopotem, dalej trzeba ruchliwą dwujezdniówką o 4-6 pasach ruchu. Da się, ale nie jest to szczególnie przyjemne, coś .

Jak jedziecie na Hel, to jest jeszcze trzecie wyjście, mniej rowerowe. Prom z Gdańska, Gdyni, Sopotu. Zabierają rowery. Googlaj za: Tramwaj wodny na Hel

Jak padniecie po drodze, albo będzie awaria, to pamiętajcie, że od Gdyni Głównej jest też pociąg na Hel. Zwykle mega zatłoczony, ale jest to jakieś wyjście awaryjne. Do Gdyni głównej z Gdańska jest SKM.

DeVilio

• całkiem inny wariat
  • ROWER POWER! :D
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 11, 2018, 09:17:54 am »
Generalnie trójmiasto o tyle o ile ddr ma sporo i są czasami niezłej jakości o tyle nikt się jeszcze nie dogadał żeby zrobić jedną wygodną trasę rowerową, którą dało by się przejechać w miarę bez problemowo całe 3city. Szosami spokojnie przejedziecie, nie zależnie jaką trasą byście lecieli, z głownego do gdyni da się dolecieć spokojnie w godzinę bez problemów ale nakombinować się trzeba i jako mieszkaniec trójmiasta na poziomie - powiem że do przyjemnych to nie należy. Jest za duża spina i trzeba się nagimnastykować, bo np. w Gdyni są też takie twory jak jednokierunkowe ddr, w Gdyni też często na pasach mandaty wlepiają czy za jazdę chodnikiem. Wiec jest generalnie ciężkawo.
Bottecchia American FatBike.
Flevo Racer
...i to nie koniec... ]:->

osesku

• sympatyk
  • *
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 12, 2018, 12:45:30 am »
Piotrek333 - świetna wyprawa! Kuszące  ;D
Powszechna poszukiwaczka szlaków podpowiada, że z Elbląga na Hel rowerem, to dwa razy na prom trzeba się wbijać  ;) ...
Przez Kosakowo asfalt kół od rowerów nie odrywa, przynajmniej za dnia, w zasadzie po płaskim, ale jest kilka dość wymagających podjazdów na tym odcinku trasy.
Trzeba uważać na płyty nawierzchni mostu pontonowego Wyspy Sobieszewskiej, gdyby z przeprawy przez Wisłę promem Mikoszewo-Świbno korzystać (czynnej do 22:00, płatnej). Przeprawa rowerami po starym moście w Kiezmarku jest dość uciążliwa, choć da się przecisnąć. Aktualnie w wielu miejscach są prowadzone remonty i przebudowy - Kmiecin DK7/S7 do N. Dwór Gd. - jeszcze pod koniec sierpnia stał zakaz dla rowerzystów i pieszych, z informacją żeby przez pola (~5km) omijać!

raffi

« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 12, 2018, 09:30:15 am »
Powszechna poszukiwaczka szlaków podpowiada, że z Elbląga na Hel rowerem, to dwa razy na prom trzeba się wbijać  ;) ...

Kłamie.

Pierwszy prom (przez Wisłę) można ominąć jadąc krajówką (DK7). Nie jest to jakieś przyjemne, chya też niezbyt legalne, ale się da. Nawet nie jest mocno naokoło, jechałem tam raz, gdy uciekałem przed deszczem i nie chciałem jechać naokoło.

Drugi prom (przez Pucyfik) bardzo skraca drogę, ale jak się uprzesz, można naokoło po lądzie, przez całe Trójmiasto, potem przez Małe Trójmiasto, Władysławowo i dalej jest ddr na Hel. Tez tak kiedyś jechałem, w sezonie są fajne korki samochodowe na wojewódzkiej na Hel :D

Jak chcesz to jest jeszcze trzeci prom, w samym Gdańsku, przez Motławę. Nie wiem, gdzie, bo zawsze jeździłem mostami, ale wiem, że jest ;-)

Piotrek333

• kolarz na poziomie
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 12, 2018, 08:14:38 pm »
Dzięki za podpowiedzi.
Startuję z Kwidzyna, do Trójmiasta będę wjeżdżał raczej od strony Pruszcza, a z elblążanami spotkam się po drodze. Już dwa razy jechałem na Hel, ale zawsze w 3mieście się motałem ;D. Z tego co kojarzę to jest tak jak pisze raffi, w okolice Sopotu można Grunwaldzką lub wzdłuż morza, jednak dalej zawsze musiałem coś improwizować po chodnikach lub dwupasmówką.
Jako, że teraz jedziemy nocą to wolałbym pojechać bez kombinacji.
Pociągi i promy to ostateczność przy awarii, kilometry chcemy robić na rowerach :D

raffi

« Odpowiedź #6 dnia: Wrzesień 13, 2018, 07:00:48 am »
Jako, że teraz jedziemy nocą to wolałbym pojechać bez kombinacji.

Jak nocą, to ulice puste, to znacznie upraszcza sprawę. W nocy waliłbym dwupasmówką (właściwie czteropasmówką, bo ma 4 pasy ruchu na 2 jezdniach).

Pociągi i promy to ostateczność przy awarii, kilometry chcemy robić na rowerach :D

W nocy zdaje się ani jedne ani drugie nie kursują.

osesku

• sympatyk
  • *
« Odpowiedź #7 dnia: Wrzesień 16, 2018, 05:40:10 pm »
Jako pierwszy dojechał Karol Wróblewski nr 43 2018-09-16 o 18:36:48 i zwyciężył MPP 2018!
WOW!

tom0jo

• kolarz na poziomie
« Odpowiedź #8 dnia: Wrzesień 16, 2018, 06:41:38 pm »
1.Karol Wróblewski - 33h36m
2.Karol Żwiruk - 33h44m

Kurka wodna to jakiś kosmos.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 20, 2018, 08:33:37 am wysłana przez tom0jo »

Yin

• całkiem inny wariat
« Odpowiedź #9 dnia: Wrzesień 17, 2018, 05:01:31 pm »
Ktoś z poziomych startował?
Frame is the heart of bike
https://get.google.com/albumarchive/113663826549422725409
5320W -> Watowica in progres :)

tom0jo

• kolarz na poziomie
« Odpowiedź #10 dnia: Wrzesień 17, 2018, 07:10:20 pm »
Niestety nie.

Piotrek333

• kolarz na poziomie
« Odpowiedź #11 dnia: Wrzesień 17, 2018, 09:47:30 pm »
Wypad się odbył i zdecydowanie się udał!
Z ekipy elbląskiej wykruszyli się wszyscy oprócz najtwardszego - Marka :). Marek od tego roku jest poziomkowiczem a dwa tygodnie temu ukończył BBT (jeszcze na pionowcu) ze świetnym czasem poniżej 50godzin.
Przez trójmiasto nocą przejechaliśmy głównie szosami, nawet nikt na nas nie trąbił  :o. W Helu oprócz zawodników spotkaliśmy kolejną poziomkę. Był tam nasz forumowy kolega Osesku :)
Od Helu do Władysławowa był honorowy start maratonu, ten odcinek pojechaliśmy razem z zawodnikami. Bardzo fajnie się jechało w peletonie.
W drodze powrotnej Osesku przeprowadził nas przez Kosakowo oraz trójmiejskie DDRki i odprowadził do mostu w Kiezmarku. Za mostem już czekał kolega Krzysiek z Kwidzyna, z którym odprowadziliśmy Marka do Nowego Stawu.
Marek i ja mieliśmy po 400km, Osesku około 250km natomiast Krzysiek 160km.
O kolejnych wypadach będę was informował i zachęcał do dołączania się. Na razie pojawiła się propozycja by pojechać "Zieloną 7" do Warszawy.....i z powrotem.
Tymczasem linkuję zdjęcia z wyjazdu: https://www.dropbox.com/sh/j5hd2vwn7itj9sg/AAB7tfjr_YFSmNHR7F6miyACa?dl=0

hansglopke

• całkiem inny wariat
  • Zduńska Wola
« Odpowiedź #12 dnia: Wrzesień 19, 2018, 09:31:05 am »
Niestety nie.

Brać się chłopaki ( i dziewczny) do roboty to może w przyszłym roku pojedziemy a nie tylko kibicowaç i kibicować.

Ja tegoroczne ultra zakończyłem na Pierścieniu 1000 Jezior.
"Tak to już jest, że najszybciej zwraca na siebie uwagę idiota." - CK Dezerterzy

"Na pionowcu boli tyłek, plecy i w ogóle wykańczająca i niewygodna pozycja jest..." - Mototramp

raffi

« Odpowiedź #13 dnia: Wrzesień 19, 2018, 12:17:39 pm »
Brać się chłopaki ( i dziewczny) do roboty to może w przyszłym roku pojedziemy a nie tylko kibicowaç i kibicować.

Na mnie nie licz. Raz w życiu pojechałem 510km, wyszło 560km. Jak nie jesteś cyborgiem, to taki dystans robi się raz - by poznać co to prawdziwy ból i wiedzieć czemu nie chcesz tego powtarzać ;-)

DeVilio

• całkiem inny wariat
  • ROWER POWER! :D
« Odpowiedź #14 dnia: Wrzesień 20, 2018, 08:31:49 am »
A z ciekawości - z jakimi prędkościami zazwyczaj się poruszacie jako "kolumna"?
Bottecchia American FatBike.
Flevo Racer
...i to nie koniec... ]:->