Autor Wątek: Jak przejechać rowerem przez Trójmiasto?  (Przeczytany 2735 razy)

Piotrek333

• kolarz na poziomie
Odp: Jak przejechać rowerem przez Trójmiasto?
« Odpowiedź #15 dnia: Wrzesień 20, 2018, 10:53:03 am »
W czasie startu honorowego (z Helu do Władysławowa) radiowóz miał naszą kolumnę prowadzić z prędkością około 25km/h. W praktyce wyszło 40 na początku a potem około 35. Z tego co słyszałem to od Władysławowa część będzie leciała jeszcze szybciej a większość zwolni do około 25. No i obowiązkowo podzielić się muszą na mniejsze grupki.

hansglopke

• całkiem inny wariat
  • Zduńska Wola
« Odpowiedź #16 dnia: Wrzesień 20, 2018, 01:05:22 pm »

Na mnie nie licz. Raz w życiu pojechałem 510km, wyszło 560km. Jak nie jesteś cyborgiem, to taki dystans robi się raz - by poznać co to prawdziwy ból i wiedzieć czemu nie chcesz tego powtarzać ;-)

Ból? Na pionowym to rozumiem, ale na normalnym rowerze?

Raz mnie bolało jak na żyłkowy wymieniłem stary sprawdzony.

Tak w ramach treningu z okolic Kalisza na Gliczarów.......Powrót ubiegłoroczną trasą MPP.

« Ostatnia zmiana: Wrzesień 20, 2018, 01:07:54 pm wysłana przez hansglopke »
"Tak to już jest, że najszybciej zwraca na siebie uwagę idiota." - CK Dezerterzy

"Na pionowcu boli tyłek, plecy i w ogóle wykańczająca i niewygodna pozycja jest..." - Mototramp

Piotrek333

• kolarz na poziomie
« Odpowiedź #17 dnia: Wrzesień 20, 2018, 06:45:06 pm »
Hans, podaj termin i konkretną mapkę. Jeśli prognozy pogody byłyby optymistyczne to może bym się dołączył.

hansglopke

• całkiem inny wariat
  • Zduńska Wola
« Odpowiedź #18 dnia: Wrzesień 20, 2018, 07:57:54 pm »
To dopjro w przyszłym roku, tak w ramach treningu - rozeznania przed MPP2019
Trasa tegoroczna, powrót zeszłoroczny.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 20, 2018, 07:59:31 pm wysłana przez hansglopke »
"Tak to już jest, że najszybciej zwraca na siebie uwagę idiota." - CK Dezerterzy

"Na pionowcu boli tyłek, plecy i w ogóle wykańczająca i niewygodna pozycja jest..." - Mototramp

Tehen

• wyczynowiec na poziomie
  • drezyny.eu
« Odpowiedź #19 dnia: Wrzesień 20, 2018, 08:34:58 pm »
Hans.
Ty to jesteś zwariowany wariat :)

Tak sobie myślę o tych długodystanowcach i nasuwają mi się dwa pytania.

Czym oni się zajmują normalnie?
Mają swoją robotę do której chodzą na 8 godzin dziennie,potem do domu,obiad,jakieś 200 przed snem z kolegami?
Czy wszystko podporządkowane pod osiągi?
Bo nie ma co ukrywać że żeby przelecieć Polskę z północy na południe w takim czasie jak dokonał tego tegoroczny wygrany to trochę rozjeździć się trzeba.

I drugie pytanie.
Jakie inne aktywności  fizyczne się uprawia (jeżeli w ogóle się uprawia poza rowerem), które pomagają potem w pokonywaniu takich odległości?

Albo poziom i wygoda albo wydasz w cholerę kasy na różne kierownice i siodełka tylko po to żeby w końcu i tak kupić sobie rower poziomy.

hansglopke

• całkiem inny wariat
  • Zduńska Wola
« Odpowiedź #20 dnia: Wrzesień 20, 2018, 09:28:23 pm »
Nie wiem jak trenują długodystansowcy.
Ja jadę do pracy normalnie. Drogę powrotną wydłużam sobie 10x, czyli robię jakieś 12-17km. Tak przez miesiąc przed Ultra. W wekendy 100, 200, lub 300 stopniowo. Po "wyścigu" 3 dni przerwy i na nowo do następnego. Rocznie biorę udział w 3, najlepiej w odstępach miesięcznych.
Ultra jeżdżę rekraacyjnie byle ukończyć w limicie czasowym.  Ogólnie wiadomo, że im krócej jest się na trasie tym lepiej. Unikam długich przerw postojowych i gonienia innych.

Tehen

• drezyny.eu
« Odpowiedź #21 dnia: Wrzesień 20, 2018, 09:33:23 pm »
Czyli jedziesz swoje.

Albo poziom i wygoda albo wydasz w cholerę kasy na różne kierownice i siodełka tylko po to żeby w końcu i tak kupić sobie rower poziomy.

hansglopke

• całkiem inny wariat
  • Zduńska Wola
« Odpowiedź #22 dnia: Wrzesień 20, 2018, 11:03:06 pm »
Czyli jedziesz swoje.

Najlepsza metoda. Nie wypluwam płuc gnając z kimś, by potem stać pod sklepem, bo mu się banana właśnie zachciało.

DeVilio

• całkiem inny wariat
  • ROWER POWER! :D
« Odpowiedź #23 dnia: Wrzesień 21, 2018, 08:28:37 am »
Jeżeli walicie około 25km/h stała to spokojnie bym też się pod jakąś traskę mógł podłączyć ale na razie nie znam swoich możliwości, może jeszcze w tym roku zahaczę jakąś traskę z kumplem (kumpel na pionie ale wytrwały skubaniec) i wtedy się przekonam co i jak wyjdzie z poziomowymi peletonami :)

PS: Wczoraj traska do pracy totalnie naokoło (dla znających Gdańsk: Z Moreny do Głównego, koło opery zjazd na dół dolnym Wrzeszczem na nadmorską z Brzeźna do Jelitkowa, powrót Żabianką do Oliwy i potem do Wrzeszcza gdzie mam pracę), wyszło około 24km w jakąś godzinkę i to było dla mnie niestety dość spore tempo.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 21, 2018, 08:31:06 am wysłana przez DeVilio »
Bottecchia American FatBike.
Flevo Racer
...i to nie koniec... ]:->

osesku

• sympatyk
  • *
« Odpowiedź #24 dnia: Wrzesień 21, 2018, 09:42:19 am »
Po mieście 24km/h to nie to samo co po szosach pozamiejskich. Tam jest dużo łatwiej utrzymywać stałą prędkość i jechać bez zwalniania, zatrzymywania, omijania przeszkód, w które miasta obfitują nawet na ścieżkach dla rowerów. Sprawdź na Żuławach Gdańskich - płasko ;).

hansglopke

• całkiem inny wariat
  • Zduńska Wola
« Odpowiedź #25 dnia: Wrzesień 21, 2018, 12:57:31 pm »
Jeżeli walicie około 25km/h stała to spokojnie bym też się pod jakąś traskę mógł podłączyć ale na razie nie znam swoich możliwości,

Najwyżej będziesz miał dłuższe postoje by na mnie zaczekać.

raffi

« Odpowiedź #26 dnia: Wrzesień 21, 2018, 02:58:18 pm »
Po mieście 24km/h to nie to samo co po szosach pozamiejskich. Tam jest dużo łatwiej utrzymywać stałą prędkość i jechać bez zwalniania, zatrzymywania, omijania przeszkód, w które miasta obfitują nawet na ścieżkach dla rowerów. Sprawdź na Żuławach Gdańskich - płasko ;).

Dokładnie. By osiągać średnią około 24km/h w centrum Wawy, muszę cisnąć po ddrkach 30-35km/h, a momentami dochodzę do 45km/h (to akurat już na jezdni). Niestety sygnalizacje robią swoje... i czasem pomimo ciśnięcia na maxa wychodzi mniej.

To samo 24km/h osiągam na trasie jadąc grzecznie i na lajcie 27-30km/h, co jest możliwe do zrobienia nawet z sakwami, na pionowcu.

Kiedyś raz wystartowałem w maratonie 560km. Jechaliśmy 30-35km/h, potem wolniej nieco. Na pewno nie lecielismy 40, czy 45 (no dobra, kawałek na zjeździe mogło się zdarzyć, ale to grawitacja zapodawała wtedy), a średnia wyszła 24,6km/h.

hansglopke

• całkiem inny wariat
  • Zduńska Wola
« Odpowiedź #27 dnia: Wrzesień 21, 2018, 03:22:22 pm »
Jak się trafi z 300+ pod wiatr to średnia wychodzi mniejsza niż po mieście ze światłami.

wrona

DeVilio

• całkiem inny wariat
  • ROWER POWER! :D
« Odpowiedź #29 dnia: Wrzesień 24, 2018, 09:15:46 am »
Ok to pocieszyliście mnie, bo cisnąłem jak wariat troszkę żeby się zmęczyć i dać nogom w dupę (niejeden patolog by się zaśmiał z żartu :P ), i zmartwiła mnie ciutkę tak niska średnia, bo starałem się lecieć 30+. No to się kiedyś ugadamy Panowie na jakąś trasę poza miasto do 200km jak dla mnie styknie czyli w promieniu 100km od Gdańska generalnie było by fajno. Ale to na przyszłość, kto wie, może niedaleką przyszłość. :)
Bottecchia American FatBike.
Flevo Racer
...i to nie koniec... ]:->