Autor Wątek: Spezi Germersheim 28-29 kwietnia  (Przeczytany 24553 razy)

storm

  • Gość
Odp: Spezi Germersheim 28-29 kwietnia
« Odpowiedź #15 dnia: Kwiecień 07, 2018, 03:42:33 pm »
@Franc - jak najbardziej nie ma problemu :) Już zapisane :)

Jak ktoś ma jeszcze jakieś życzenia co do fotek/filmów - piszcie. W końcu taka Okazja trafia się raz w roku :D

Franc

  • całkiem inny wariat
  • *****
  • Wiadomości: 2326
  • Ponad 30 lat na poziomie
    • Moje zdjęcia rowerów
Odp: Spezi Germersheim 28-29 kwietnia
« Odpowiedź #16 dnia: Kwiecień 07, 2018, 04:06:27 pm »
I weźcie z sobą buty rowerowe - na thyssie bez butów się nie da
Franc "Rowery Poziome Rule"

IMK P14-001 (SWB ASS)
Thyss 222
IMK P12 (SWB, USS, B2B tandem)
szary Peugeot 508SW z DW10CTED4
Twister 800

storm

  • Gość
Odp: Spezi Germersheim 28-29 kwietnia
« Odpowiedź #17 dnia: Kwiecień 09, 2018, 12:10:10 pm »
UPDATE

Czyli mamy komplet :)
Kto jedzie?
- Tomo
- Jorge (Rekibiker)
- Antonowitch
- I oczywiście ja :)

storm

  • Gość
Odp: Spezi Germersheim 28-29 kwietnia
« Odpowiedź #18 dnia: Kwiecień 10, 2018, 07:27:46 pm »
UPDATE 2 10.04.2018
Ciągle NIE MAMY kompletu...
Kto jedzie?
- Tomo
- Antonowitch
- I oczywiście ja :)

Ktoś jeszcze chętny? Zwolniło się 1 miejsce ;)

raffi

  • wyczynowiec na poziomie
  • ****
  • Wiadomości: 254
Odp: Spezi Germersheim 28-29 kwietnia
« Odpowiedź #19 dnia: Kwiecień 13, 2018, 12:28:23 pm »
Być może je zajmę, dam odpowiedź wieczorem (późnym).

Co do logistyki i szczegółów wyjazdu  - proponuję NIE wyjeżdżać za wcześnie. Ruszając o 14 czy 15, na miejscu będzie się o 2-3 nad ranem. I co robić tam o takiej porze? Siedzieć do 10 w samochodzie? Błąkać się bez celu? Spać na krawężniku jak lumpy? Nawet miasta się nie zwiedzi, bo ciemno i wszystko pozamykane. Bez sensu jest gonić 130km/h by portem cały zyskany czas zmarnować na bezproduktywne czekanie. Szkoda zdrowia, paliwa i wszystkiego.
Lepiej wyjechać o 19-20, jak się tłum przewali przez drogi i pojechać spokojnie, wolniej, przez całą noc, by na miejscu być na 9-10 rano. Prowadzi jeden, trzech śpi, ewentualnie w połowie drogi zmiana, by ten jeden nie zarwał całej nocy, a tylko pół. Potem zwiedzanie i o 18-19 powrót, wtedy prowadzi pasażer numer 3 (i ewentualnie 4). Na koniec kazdy jest z grubsza wypoczety, nie ma czekania na krawężniku, każdy ma góra pół nieprzespanej nocy.

Przy okazji przypominam, że na niemieckie autostrady trzeba kupić winietę. Trzeba to doliczyć do kosztów.

tomo

  • całkiem inny wariat
  • *****
  • Wiadomości: 820
  • SWB DIY
Odp: Spezi Germersheim 28-29 kwietnia
« Odpowiedź #20 dnia: Kwiecień 13, 2018, 12:50:59 pm »
Cytuj
author=raffi link=topic=3789.msg53249#msg53249 date=1523618903

Przy okazji przypominam, że na niemieckie autostrady trzeba kupić winietę. Trzeba to doliczyć do kosztów.

https://www.turysta.org/oplaty-drogowe-winiety-niemcy-2018/

"Korzystanie z autostrad i innych dróg na terenie Niemiec przez motocykle, samochody osobowe, samochody dostawcze o dopuszczalnej masie całkowitej do 7,5 t jest bezpłatne.
Zwolnione z opłaty są również pojazdy: policji, straży pożarnej, pojazdy cyrkowe, pojazdy wojskowe, wiozące pomoc humanitarną."

storm

  • Gość
Odp: Spezi Germersheim 28-29 kwietnia
« Odpowiedź #21 dnia: Kwiecień 13, 2018, 02:23:14 pm »
@Raffi, po kolei.
Chcemy wyjechać w czwartek aby w piątek ooodpooocząć po długich kilometrach. KIA jest wygodna, ale 12h jazdy zrobi swoje. Niezależnie od tego czy będzie się prowadziło czy też nie. Dalej - w piątek możemy na spokojnie odespać ile się da, pozwiedzać okolice itd. Mamy też zapas czasu "najakbyco".
Kolejna sprawa. Wiesz, że dzień później zaczyna się MAJÓWKA? Wiesz co się będzie działo na wyjeździe z Warszawy na A2? Wiesz ile osób będzie chciało wyjechać "ciutkę wcześniej aby ominąć korek" czyli od 14 do 16? Już teraz w piątki po południu na A2 masz MEGA KOREK ciągnący się daleeeeko za węzeł Pruszków. A wiesz co będzie się działo w czwartek? Ja się domyślam... Mega szarańcza. Osobiście - nie chcę brać w takowym udziału. Szkoda czasu i nerwów. Dlatego właśnie dobrałem dzień urlopa i chcemy z Tomo wyruszyć możliwie jak najwcześniej aby w okolicach południa dojechać po Antonowitcha do Wrocławia :)

Spanie. Bierzemy namioty i śpimy na kempingu, tam gdzie śpią inni uczestnicy/wystawiający targów. Więc niezależnie od tego czy dojedziemy o 2 czy 24:00 - miejsce do spania pewnie raczej będzie.

Winieta? Jechałem do i przez Niemcy na przełomie listopada i wracałem w grudniu - nikt nic nie kupował, nie wystawiał winiet ani niczego takiego. Może Ci się pomyliło z Czechami?

Wystawa zaczyna się w sobotę. Do tego czasu jesteśmy najedzeni i wypoczęci - i z bucikami SPD wędrujemy na wystawę pojeździć rowerkami. Oczywiście wszyscy zaopatrzeni w aparaty fotograficzne i kamerki ;)

UPDATE 3 - 13.04.2018
MAMY komplet :D
Kto jedzie?
- Tomo
- Antonowitch
- Raffi
- I oczywiście ja :)


P.S. Dodałem Raffiego bo mi się wzięło i zapomniało :)
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 13, 2018, 09:21:00 pm wysłana przez storm »

tomo

  • całkiem inny wariat
  • *****
  • Wiadomości: 820
  • SWB DIY
Odp: Spezi Germersheim 28-29 kwietnia
« Odpowiedź #22 dnia: Kwiecień 13, 2018, 03:41:13 pm »
UPDATE 3 - 13.04.2018
MAMY komplet :D
Kto jedzie?
- Tomo
- Antonowitch
- I oczywiście ja :)

Albo coś źle liczę, albo Ci fotel z auta zajumali...

Tehen

  • wyczynowiec na poziomie
  • ****
  • Wiadomości: 426
  • Kolejarz forumowy
Odp: Spezi Germersheim 28-29 kwietnia
« Odpowiedź #23 dnia: Kwiecień 13, 2018, 04:33:31 pm »
Ja nie jadę ale się pomądrzę  8)

W zeszłym roku sporo jeździłem do Poznania w piątki,przed długim weekendem i jakoś bym nie demonizował tej A2 że jest taki armagedon.
Wiadomo że na wysokości Pruszkowa się zatyka (zawsze mnie to zastanawiało co tam się takiego dzieje) ale dalej był luz.
Nawet na punktach poboru myta było znośnie.

Ale kierowca rządzi więc się dostosujcie.
Zazdroszczę Wam cholernie tego wyjazdu.
Udanej zabawy.
Albo poziom i wygoda albo wydasz w cholerę kasy na różne kierownice i siodełka tylko po to żeby w końcu i tak kupić sobie rower poziomy.

storm

  • Gość
Odp: Spezi Germersheim 28-29 kwietnia
« Odpowiedź #24 dnia: Kwiecień 13, 2018, 07:02:22 pm »
UPDATE 3 - 13.04.2018
MAMY komplet :D
Kto jedzie?
- Tomo
- Antonowitch
- Raffi
- I oczywiście ja :)

Albo coś źle liczę, albo Ci fotel z auta zajumali...

Zapomniało mi się dopisać najważniejszej rzeczy a raczej osoby ;)

@Tehen - wszystko zależy kiedy się jedzie, jakie są okoliczności długich weekendów, pogoda i takie tam... ;)
Mnie ostatnio zdziwiło powstanie korków na A2 jeszcze przed przejściem ze strefy "zima" do strefy "lato" :) Po prostu był i już. Wczoraj jak jechałem też się pojawił... Nie wiadomo dlaczego.
I nie że ja rządzę - tylko mam kiepskie doświadczenia sprzed roku, kiedy jeździłem po Polsce za maratonami :[ Nie dosyć, ze Wisłostrada zatkana po brzegi, to jeszcze A2 poruszała się skokowo falami. Albo 100 albo 20...

Antonowitch

  • całkiem inny wariat
  • *****
  • Wiadomości: 768
    • Sklep na odpowiednim poziomie.
Odp: Spezi Germersheim 28-29 kwietnia
« Odpowiedź #25 dnia: Kwiecień 13, 2018, 07:44:33 pm »
Pewnie że można wyjechać później, tylko że rano przyjedziemy wyrąbani jak meserszmity ze słodkim zapachem potu.
O ile gdzieś po drodze nie staniemy lub nie będziemy objeżdżali. Przerabiałem takie kwiatki w DE i nie będę zdziwiony.
Co do winiety pierwszy raz słyszę, w Czechach ok ale nie DE.
Osobiście wolę jechać z zapasem bo nie wiadomo jak jeszcze będzie w kraju na naszych pseudo autostradach dwupasmowych.
A co będziemy robili jak dojedziemy za wcześnie? Jak to co? Ja jak każdy człowiek po takiej podróży rozbijam namiot walę browara i kładę się spać ;)))
Poza tym wyjazd to nie tylko Spezi ale i okolica, inny kraj, warto coś więcej zobaczyć, natomiast nie warto jechać na wariata bo czas goni..
Poza tym trzeba będzie jeszcze zrobić jakieś zapasy jedzenia, choćby świeże pieczywo, niemieckie zacne smaki browarowe ;)))
Nocujemy na kempingu nad jeziorem, trzeba się zakwaterować, pobrać żetony i klucze pod prysznic i takie tam.

KTO BIERZE CZAJNIK BEZPRZEWODOWY?
Poziomo pozdrawiam,
Anton
Głównie fotele do rowerów poziomych: http://www.czescidopozioma.pl

storm

  • Gość
Odp: Spezi Germersheim 28-29 kwietnia
« Odpowiedź #26 dnia: Kwiecień 13, 2018, 09:35:19 pm »
@Antonowitch - a po co? Przecież na kempingach są?

Co do wyjazdu. Z racji prawdopodobnych problemów Raffiego z urlopem (lub i nie), przewiduję 2 opcje:

Plan A:
Hurraoptymistyczny - wyjazd z Warszawy w czwartek rano tj 26.04.
Z Tyszkiewicza z Raffim podjeżdżamy pod dworzec PKP Warszawa Zachodnia, skąd odbieramy Tomo i wlatujemy na Prymasa, skąd lecimy S8 na A2. O ile nie będzie korków, wypadków, kolizji, durnych kierowczyków gapiących się na wraki aut obok i zwalniających przy tym do 10 km/h (sic!) na S8/A2 - przewidywany czas przyjazdu po Antonowitcha do Wrocławia ca 13-14. I dalej skaczemy do Niemiec.

Plan B:
Pesymista mode on - wyjazd z Warszawy w piątek wczesnym popołudniem tj 27.04.
Z miejsca pracy Raffiego przelatujemy pod Dworzec PKP Warszawa Zachodnia skąd odbieramy Tomo i wlatujemy na Prymasa i potem na S8 i A2.
Tu ważna uwaga - im wcześniej wlecimy na Kasprzaka i Prymasa tym mniejsza szansa na utkwienie w megakorkach na ww ulicach.
We Wrocławiu jesteśmy jak dobrze pójdzie (pesymista on) ~20:00. Do Niemiec pewnie wlecimy 2-3h potem i na miejsce dolecimy nad ranem.

Antonowitch

  • całkiem inny wariat
  • *****
  • Wiadomości: 768
    • Sklep na odpowiednim poziomie.
Odp: Spezi Germersheim 28-29 kwietnia
« Odpowiedź #27 dnia: Kwiecień 14, 2018, 06:12:09 am »
Jak dla mnie A ale nie będę się upierał jak komuś z urlopem nie spasuje.

Nie ma co się spinać z jakimś szczegółowym planem bo i tak rzeczywistość go zweryfikuje jak zawsze.
Wyjedźmy po prostu najwcześniej jak się da względem planu A i tyle.
Jak będzie, i o której dojedziemy dowiemy się w zależności od warunków na trasie.

Gdyby był tam, nie pytał bym,
dlatego ponawiam zapytanie kto weźmie czajnik bezprzewodowy?




« Ostatnia zmiana: Kwiecień 14, 2018, 06:20:48 am wysłana przez Antonowitch »
Poziomo pozdrawiam,
Anton
Głównie fotele do rowerów poziomych: http://www.czescidopozioma.pl

tomo

  • całkiem inny wariat
  • *****
  • Wiadomości: 820
  • SWB DIY
Odp: Spezi Germersheim 28-29 kwietnia
« Odpowiedź #28 dnia: Kwiecień 14, 2018, 10:09:59 am »
Wezmę palnik z kartuszem i gary do tego, więc będziesz miał swój czaj narkomanie jeden :P

raffi

  • wyczynowiec na poziomie
  • ****
  • Wiadomości: 254
Odp: Spezi Germersheim 28-29 kwietnia
« Odpowiedź #29 dnia: Kwiecień 17, 2018, 12:39:39 pm »
U mnie niestety plan A odpada. Więc albo plan B, albo muszę się wycofać i jedziecie beze mnie.

Czajnika nie mam, więc nie wezmę.