Autor Wątek: Velomobile w Polsce  (Przeczytany 1929 razy)

przenikanie

• kolarz na poziomie
Velomobile w Polsce
« dnia: Grudzień 21, 2017, 02:27:26 pm »
Ciekawi mnie, ile jest użytkowników pojazdów typu Velomobil w naszym kraju.
Wiadomo, rodzime konstrukcje Macieja K czy Kamila R to nasza polska myśl techniczna i takoż nasza realizacja. Ale velomobil jako szersze pojęcie dotyczy pojazdów także wytworzonych poza granicami Polski.
Ciekaw jestem opinii o tych maszynach. I niezmiernie mnie interesuje, ilu jest w Polsce faktycznych posiadaczy tego rodzaju pojazdów.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 21, 2017, 02:29:36 pm wysłana przez przenikanie »
Hase Kettwiesel delta trike 72V / 2kW
Hase Kettwiesel delta trike 60V / 1kW
Sun EZ3 USX HD delta trike 48V / 500W

3x3

• wyczynowiec na poziomie
Odp: Velomobile w Polsce
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 21, 2017, 07:16:46 pm »
Chciałem się udzielić w temacie. Wpisałem w googlarkę "velomobil" (dla nieczytających ze zrozumieniem to cuś jest ponad podziały - nie rozróżnia Velomobil od VeloMobil tudzież Velomobil ), przejrzałem osiem stron i nie znalazłem ani słowa o
Wiadomo, rodzime konstrukcje Macieja K...
Ani Maciejka ani TW Mieczysław nie figuruje jako twórca tych velotrójkołowych na te pedały.
Przypadek??

Inc0

• kolarz na poziomie
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 21, 2017, 08:43:20 pm »
3x3  wujka Google nikt nie pojmie ani nie zrozumie ( bez dwuznaczności ale z poziomą ironia) czasem oczywiste rzeczy są pozycjonowane pod nieoczywistymi hasłami i vice versa , szukałeś pod hasłem "samobieżna armatura sanitarna" ?
Lepsze jest największym wrogiem dobrego.

3x3

« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 21, 2017, 08:55:16 pm »
Z przeproszeniem uszu /tudzież oczu/, mam parę spraw w życiu do załatwienia. Jeżeli "ktoś" lansuje jako
"swoje" hasło VM, to nie będę googlał całego internetu, bo może gdzieś mu się bekło i zaznaczył swoją obecność . Ja to mówią - wujek google prawdę ci powie.
Powiedział.

Maciej K

• kolarz na poziomie
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 22, 2017, 09:59:25 am »
Witaj Jacku...Skąd to zainteresowanie i czemu tak późno?
Ale o.k. Odpowiadam.
Wg mojej wiedzy jest ich kilka.
Firma PIMA (Cabbike.pl) produkuje i sprzedaje ?oryginalnego? (wersja max) Cabbika, po mojej, całkowitej przeróbce karoserii. (Szczegóły w wątku Aventybike).
Mają jednego lub dwa na stanie jako pojazdy testowe.
Jest też VM Mariusza Łuczaka. Czy jeździ nie wiem.
Są trzy Cabbike mini (do 185 cm wzrostu).
Jeden jeździ w Poznaniu, drugi (mój) w Kaliszu, a trzeci stoi w garażu gdzieś k. Bełchatowa.
Był w Warszawie też Sunrider, ale właściciel Arek sprzedał go. Komu? Kaczor 1 nie podał.

/.../
« Ostatnia zmiana: Grudzień 23, 2017, 03:29:46 pm wysłana przez jarek_es »

3x3

« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 22, 2017, 10:47:38 am »
skrót "VM" N I E  J E S T  MÓJ. Zapożyczyłem go, bo jest od lat na zachodzie używany.
Byłbym wdzięczny za podrzucenie kilku linków czy adresów ze stronami. Skoro od lat cały zachodni świat (oczywiście rowerowy) powszechnie tego skrótu używa, taka informacja nie będzie zbytnią fatygą. Rozwieje to moje obawy.

fdx

• całkiem inny wariat
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 22, 2017, 11:22:29 am »
/.../

« Ostatnia zmiana: Grudzień 23, 2017, 03:30:41 pm wysłana przez jarek_es »
Poziomka... bo ostre koło jest zbyt mainstreamowe...

Mikrobi

• kolarz na poziomie
« Odpowiedź #7 dnia: Grudzień 22, 2017, 11:26:57 am »
http://www.velomobiles.co.uk/

Wystarczy popatrzeć na zestaw linków po lewej stronie.

Yin

• całkiem inny wariat
« Odpowiedź #8 dnia: Grudzień 22, 2017, 05:39:38 pm »
Frame is the heart of bike
https://get.google.com/albumarchive/113663826549422725409
5320W -> Watowica in progres :)

Inc0

• kolarz na poziomie
« Odpowiedź #9 dnia: Grudzień 22, 2017, 06:59:04 pm »
/.../
« Ostatnia zmiana: Grudzień 23, 2017, 03:31:49 pm wysłana przez jarek_es »
Lepsze jest największym wrogiem dobrego.

woojtek1

• M5 / Speedliner 'Blue Glide' 26/20
« Odpowiedź #10 dnia: Grudzień 22, 2017, 10:02:08 pm »
Ale o.k. Odpowiadam.
Firma PIMA (Cabbike.pl) produkuje i sprzedaje ?oryginalnego? (wersja max) Cabbika, po mojej, całkowitej przeróbce karoserii. (Szczegóły w wątku Aventybike).
Jeden jeździ w Poznaniu, drugi (mój) w Kaliszu, a trzeci stoi w garażu gdzieś k. Bełchatowa.
Był w Warszawie też Sunrider, ale właściciel Arek sprzedał go. Komu? Kaczor 1 nie podał.

Drogi Macieju tyle by starczyło i temat sam by ucichł. Pozdrawiam.

przenikanie

• kolarz na poziomie
« Odpowiedź #11 dnia: Grudzień 23, 2017, 12:13:20 am »
Ale o.k. Odpowiadam.

Witaj, Maćku. Trochę czasu minęło, odkąd przejechałem się Twoimi pięknymi czerwonymi bolidami :) Skąd zainteresowanie? Po prostu moje 2 Hase i Sun już mi się "objechały". A może już nawet "przejechały". Może przyszła wreszcie pora na coś nowego?
Nie spodziewałem się takiej liczby jeżdżących po Polsce VM. Tylko tyle??? Z jednej strony zaleta, bo można go spokojnie zostawić na ulicy pod sklepem i NA PEWNO nikt go nie ukradnie, bo co by z nim zrobił, nie sprzeda, nie pojeździ, na części nie rozbierze.
Hase też nie przypinam, nie zakładam blokad, zsiadam, zostawiam, wracam i jest, bo musi być. Chyba trajek Hase jest w Polsce tyle samo co VM. A dwie jedyne w Łodzi są u mnie :)
Ale VM? Aż tak wyjątkowy na polskich ścieżkach rowerowych i ulicach?  Nie boję się być w poziomej, trójkołowej "awangardzie", ale ciągle się zastanawiam, czy VM nie jest mimo wszystko pojazdem zbyt rzucającym się w oczy zarówno na ścieżkach rowerowych jak i w ulicznym ruchu i zbyt niekonwencjonalnym nawet jak na mnie? :)

Ale abstrahując od tematu VM...
Nie podoba mi się, że na jedynym polskim forum rowerów poziomych (a jesteśmy Panowie perełkami wśród morza pionowców!) dyskusje odbiegają od naszej pozycji na rowerach. Czyli przestają być na poziomie. Te niepotrzebne inwektywy. Te wzajemne obrażania się, przytyki. Czemu to ma służyć? Wzajemnej integracji? Wymianie doświadczeń?
Bądźmy dla siebie mili. Pomagajmy sobie. Odpowiadajmy na pytania kolegów, jeśli znamy odpowiedź. Ale, u licha, nie kąsajmy się nawzajem. To naprawdę niczemu nie służy, niczego nie wnosi, niczego nie buduje.
I tak nam dopomóż Admin :)

przenikanie

• kolarz na poziomie
« Odpowiedź #12 dnia: Grudzień 23, 2017, 12:13:59 am »
No i tak w ogóle i przy okazji to życzę wszystkim Wesołych, Pogodnych i Radosnych Świąt na poziomie.
Krąży legenda, że podobno w Wigilię rowerzyści pionowi potrafią mówić ludzkim głosem, ale ja w takie bajki nie wierzę :)
« Ostatnia zmiana: Grudzień 23, 2017, 01:02:32 am wysłana przez przenikanie »

zbiegusek

• kolarz na poziomie
  • http://www.zbychewka.pl
    • Pracownia ceramiki ZBYCHEWKA
« Odpowiedź #13 dnia: Grudzień 23, 2017, 06:58:51 am »
[...] trzeci stoi w garażu gdzieś k. Bełchatowa.[...]
O. Możesz coś bliżej? Moje okolice, to i mnie zaintrygowało.
--
Pozdrrrawiam serrrdecznie!
zbYszek

Maciej K

• kolarz na poziomie
« Odpowiedź #14 dnia: Grudzień 23, 2017, 10:15:39 am »
skrót "VM" N I E  J E S T  MÓJ. Zapożyczyłem go, bo jest od lat na zachodzie używany.
Byłbym wdzięczny za podrzucenie kilku linków czy adresów ze stronami. Skoro od lat cały zachodni świat (oczywiście rowerowy) powszechnie tego skrótu używa, taka informacja nie będzie zbytnią fatygą. Rozwieje to moje obawy.
Proszę 3x3.
https://www.velomobilforum.de/forum/index.php?threads/wir-warten-auf-unser-velomobil.37221
Zajrzałem tylko w pierwszy temat; ?Wir warten auf unser Velomobil ...?i do 10 tej strony doszedłem.
Jest ich 114
?Bin sehr gespannt auf die ersten Berichte. Das wäre jetzt mein VM der Wahl... ?
?Aber momentan wird die Liste der bestellten Räder bei velomobiel nur länger (momentan 72 VMs in der Schlange, OK eins ist erst für 2113 vorgesehen... )?.
?Wir hatten ja schon über deine Farbwahl diskutiert. Ich bin schon hinter einigen weißen und gelben VM hinterhergefahren,?
?Gelb für keine besonders geeigneten VM-Farben hält.?
?Hammer VM, das sieht richtig gut aus. ?
 ?Kettenrohr? bei einem seiner verkauften VMe zulassen würde.?
?Und noch hat meine Frau keine Ambitionen sich ein VM zu kaufen - warten wir mal ab, wenn sie die erste Probefahrt gemacht hat ?
?Hey Dieter, was lese ich da, da hat Dich der VM Virus aber heftig erwischt!?

Witaj, Maćku. Trochę czasu minęło, odkąd przejechałem się Twoimi pięknymi czerwonymi bolidami :) Skąd zainteresowanie? Po prostu moje 2 Hase i Sun już mi się "objechały". A może już nawet "przejechały". Może przyszła wreszcie pora na coś nowego?
Nie spodziewałem się takiej liczby jeżdżących po Polsce VM. Tylko tyle???

/.../

Piszesz min; "...ciągle się zastanawiam, czy VM nie jest mimo wszystko pojazdem zbyt rzucającym się w oczy zarówno na ścieżkach rowerowych jak i w ulicznym ruchu i zbyt niekonwencjonalnym nawet jak na mnie?"
No cóż. Nie ma dnia, abym jadąc nim nie był fotografowany lub filmowany.
Pracując prze wiele lat na scenie do fleszy przyzwyczaiłem się. Mateusz na scenie nie szalał i też daje radę.
Ale to wszystko pikuś.
Jak na pocz. lat osiemdziesiątych zacząłem po Łodzi trajką,  a rok później dwuosobowym czterokołowcem śmigać,
to dopiero się działo.
Jak sam wiesz jazda czymś innym i niekonwencjonalnym do odważnych ludzi należy.
Jeśli się za takiego uważasz, to zarydzykuj.

Tamte Twoje próbne jazdy "pięknymi czerwonymi bolidami :)" (psycholog pewnie upławów dostanie) zapomnij.
Te tygodnie pracy jakie na modernizację bolidów przeznaczyłem - uwierz mi - na marne nie poszły.

Też mi się nie podoba, co się na forum dzieje, ale widzę ( i TY pewnie też) że tu na forum jest tak jak na polskiej scenie politycznej.
/.../

« Ostatnia zmiana: Grudzień 23, 2017, 03:35:02 pm wysłana przez jarek_es »