Autor Wątek: Flevobike szosowy HIGH RACER + tail fairing  (Przeczytany 4504 razy)

live_evil

• całkiem inny wariat
  • ...i stąd wiemy, że Ziemia ma kształt banana
Odp: Flevobike HIGH RACER ( przeróbka z 20x28)
« Odpowiedź #15 dnia: Sierpień 21, 2017, 11:54:36 pm »
Niech dowodem na to, że nie muszą, będzie poniższe zdjęcie:

chris1990

• kolarz na poziomie
« Odpowiedź #16 dnia: Sierpień 22, 2017, 08:49:24 pm »
Dzięki Panowie za cenne rady.
Obecnie układ pozostanie tak jak jest (4rolki), przy 3 łańcuch krzyżując się w 2 miejscach ociera o siebie,
a nie lubię nieprzyjemnych dżwięków w rowerze.

Do końca tygodnia dojdzie blacik 53T LITEPRO ze zintegrowaną osłoną, oraz no-name 42T.
Tail fairing - przymiarki są, kupno materiałów, koncepcja i heja :).

W minioną sobotę na treningu na Wzgórzach trzebnickich koło Wrocławia pykło 73,7km/h na zjezdzie :)
« Ostatnia zmiana: Sierpień 22, 2017, 08:51:41 pm wysłana przez chris1990 »

chris1990

• kolarz na poziomie
« Odpowiedź #17 dnia: Sierpień 26, 2017, 05:25:42 pm »
Żarty się skończyły. Aerodynamiczny kamyk w świecie rowerów poziomych popchnięty dalej.
Mam nadzieję, że teoria mnie nie zawiedzie, ponieważ zaufałem fizyce i do tej pory nie zawiodłem się ani odrobinę.

W międzyczasie rower zostanie przetestowany z tail fairing'iem.

Avg powyżej 40km/h myślę, że będą osiągalne.

Zastanawiam się, jak wykorzystać całkiem sporą powierzchnię boczną (reklamy???)

Konsekwetnie do przodu :).

Zdjęcia:

http://pokazywarka.pl/xk65ty/
(pierwsze zdjęcie przed ostatnimi zmianami)

*Waga roweru to ok.15,6kg
« Ostatnia zmiana: Sierpień 26, 2017, 05:27:24 pm wysłana przez chris1990 »

Franc

• całkiem inny wariat
  • Rowery Poziome Rule
    • Moje zdjęcia rowerów
Odp: Flevobike szosowy HIGH RACER + tail fairing
« Odpowiedź #18 dnia: Sierpień 26, 2017, 06:29:45 pm »
Znajdź sobie dobrą górkę i zmierz prędkość zjazdową bez pedałowania z owiewką i bez - będzie jakieś porównanie.
Na znanej trasie w miarę krótkiej, żeby za bardzo się nie zmęczyć, przejedź się ze stałą prędkością (kontrolując tętno pulsometrem) bez owiewki i zaraz potem z nią - będzie inne porównanie
Franc "Rowery Poziome Rule"

IMK P8 (SWB ASS)
Thyss 222
szary Modus z D4F
grafitowa Viki "C" Caravan z 19DTH zwana Czołgiem

chris1990

• kolarz na poziomie
« Odpowiedź #19 dnia: Sierpień 26, 2017, 08:41:22 pm »
Musiały byc być te same lub niemal identyczne warunki pogodowe.

Dziś już potestowałem w zwykłym ubiorze i widzę, że działa !!!!!! :)
Czas trenowac dalej. W międzyczasie podrzucę kilka informacji nt. poprawy osiągów.

Franc

• całkiem inny wariat
  • Rowery Poziome Rule
    • Moje zdjęcia rowerów
« Odpowiedź #20 dnia: Sierpień 26, 2017, 08:53:59 pm »
Jak zrobisz zjazd z owiewką a potem szybko ją zdemontujesz i powtórzysz zjazd to można będzie przyjąć, że warunki się nie zmieniły.....
Franc "Rowery Poziome Rule"

IMK P8 (SWB ASS)
Thyss 222
szary Modus z D4F
grafitowa Viki "C" Caravan z 19DTH zwana Czołgiem

tomek70

• całkiem inny wariat
« Odpowiedź #21 dnia: Sierpień 26, 2017, 11:24:45 pm »
Zrób owiewkę ze styropianu można łatwo ciąć szlifować i kleić potem możesz pomalować. Wyglądać będzie o wiele lepiej Mocowanie możesz wkleić. Styropianowej owiewce możesz nadać kształt jaki chcesz, ładnie wyszlifować i pomalować farbą akrylową, styropian weź jakiś twardy.  Jak spełni zadanie możesz zostawić jak jest albo pokryć tkaniną i żywicą  Gdzieś na You Tube widziałem prototypowy samochód elektryczny z karoserią ze styropianu. Ale i tak mnie pewnie nie posłuchasz po co się produkuje :(
« Ostatnia zmiana: Sierpień 26, 2017, 11:28:21 pm wysłana przez tomek70 »

chris1990

• kolarz na poziomie
« Odpowiedź #22 dnia: Sierpień 27, 2017, 07:33:50 am »
Dzięki za informację. Wezmę to pod uwagę, jeśli obecna nie przejdzie fazy testów.
Nie chciałbym już dokładac pieniędzy i czasu.

chris1990

• kolarz na poziomie
« Odpowiedź #23 dnia: Sierpień 27, 2017, 03:27:01 pm »
Górna część owiewki poprawiona. "Otwór" zamykany i ogon o mniejszym współcznniku Cd.

hansglopke

• całkiem inny wariat
  • Zduńska Wola
« Odpowiedź #24 dnia: Sierpień 27, 2017, 04:26:38 pm »
Jak zrobisz zjazd z owiewką a potem szybko ją zdemontujesz i powtórzysz zjazd to można będzie przyjąć, że warunki się nie zmieniły.....

Dla pewności 3x taka próba + kilka przy bocznym wietrze.
"Tak to już jest, że najszybciej zwraca na siebie uwagę idiota." - CK Dezerterzy

"Na pionowcu boli tyłek, plecy i w ogóle wykańczająca i niewygodna pozycja jest..." - Mototramp

chris1990

• kolarz na poziomie
« Odpowiedź #25 dnia: Sierpień 27, 2017, 09:08:22 pm »
Dziś potestowałem nietreningowo przy wietrze 15m/s na otwartych przestrzeniach.
Działa jak stożek, lekko przesuwa, ale spokojnie do opanowania.
W najblizszych dniach ciąg dalszy treningów, ale z użyciem owiewki. Wiem, że będzie
szybciej, poniewaz testy to pokazują. O ile szybciej, wyjdzie na treningach.

fdx

• wyczynowiec na poziomie
« Odpowiedź #26 dnia: Sierpień 28, 2017, 07:12:23 am »
Tak sobie myślę jak wypadłby napęd przy pomocy wałka w porównaniu z długin zagiętym na czterech rolkach łańcuchem jeśli chodzi o wagę i opory.
jakby wałek przenosił napęd z przodu pod siedzenie (z jednym przegubem krzyżakowym, lub załamany przy pomocy przekładni zębatej). czy takie rozwiązanie miało by sens?
Poziomka... bo ostre koło jest zbyt mainstreamowe...

chris1990

• kolarz na poziomie
« Odpowiedź #27 dnia: Sierpień 28, 2017, 08:59:48 am »
Zawsze w rowerach używałem łańcucha :) Nie wiem, jak funkcjonowałoby rozwiązanie, o którym piszesz.

Inc0

• sympatyk na poziomie
  • **
« Odpowiedź #28 dnia: Sierpień 28, 2017, 12:16:14 pm »
Ciężar konstrukcji przeniesienia napędu za pomocą dwóch wałków z przegubem krzyżakowym będzie raczej większy niż masa łańcucha z rolkami prowadzącymi , same przełożenia kątowe będą swoje ważyć i kosztować , wałki muszą być dostatecznie mocne/sztywne żeby nie poddawać się siłom skręcającym ( łopatologicznie cześć twojej siły mięśni będzie marnowane na skręcanie wałków wzdłuż ich osi )  które będą pochłaniać cześć energii jak dużą cześć? to zależy od sztywności i długości wałka wiec muszą być mocne i ciężkie albo mocne i lekkie ale drogie ( carbon) do tego koszt przełożeń i wzrost skomplikowania konstrukcji całego przeniesienia napędu urodzi kolejne problemy do rozwiązania łańcuch jest zwyczajnie optymalnym rozwiązaniem. nie mam doświadczenia z tego typu przeniesieniem napędu w rowerach ale wiem jakie efekty to generuje w motocyklach ( napęd wałem kardana) firmy motocyklowe stosują to rozwiązanie głównie ze względu na "oryginalność" i "dochowanie tradycji" pochłania ono dużo więcej mocy silnika niż łańcuch jest droższe wielokrotnie a daje efekt "bujania tył-przód" przy zmianie obciążenia dodatkowo jak w niektórych motorkach BMW w których jest silnik rzędowy leżący na bok lub boxer dochodzi przechylanie się całego motocykla z boku na bok również przy otwarciu i zamknięciu manetki  kto jeździł wie o czym mówię oczywiście w rowerze nie wystąpi żaden z tych efektów w stopniu odczuwalnym. Na twoim miejscu zoptymalizował jeśli to jest możliwe przebieg łańcucha tak by zminimalizować liczbę rolek  bo wiadomo każda rolka zabiera cześć energii jeśli jednak nie ma za bardzo już co optymalizować skupił bym swoją uwagę na innych problemach
Lepsze jest największym wrogiem dobrego.

fdx

• wyczynowiec na poziomie
« Odpowiedź #29 dnia: Sierpień 28, 2017, 12:54:33 pm »
Siły dzialajace w rowerze sa nieporownywalnie mniejsze niz w te w motocyklach.
tak mysle o zrobieniu roweru z uzyciem walka. uzylbym tutaj drazka kierownicy z samochodu powinien byc wystarczajaco sztywny a jednoczesnie nie az tak ciezki. kwestia taka ze kardan przenosi naped przez kát 20*, maks 30*.

Poziomka... bo ostre koło jest zbyt mainstreamowe...