Autor Wątek: Flevo racer fatbike mod rama  (Przeczytany 27110 razy)

AGA

  • całkiem inny wariat
  • *****
  • Wiadomości: 781
  • PRODUCENT TRAJEK
    • matixbike
Odp: Flevo racer fatbike mod rama
« Odpowiedź #60 dnia: Maj 16, 2017, 05:04:12 pm »
myślę ze prototyp można zrobić z normalnej stali zawsze będzie jeszcze trochę przeróbek i nie szkoda ciąć i przerabiać
jak już będzie prototyp finalny to się go ładnie z wymiaruje wtedy możemy  zrobić parę ram
do dyspozycji mam profil 40x40 x1,2  i 30x30x1,2  rurki 42x1.2  bezszwowa, oraz  profile eliptyczne 35x16x1.5 i jeszcze kilka innych .........
stal konstrukcyjna z domieszką chromu ,można przeliczać jak st o 0,7 grubszą to tak w zaokrągleniu
tylny wahacz myślę żeby może  ażurowy, tak jak w moich fatach
 ścianka 2,5 ale za to odciążona, waga taka sama jak z profilu 30x30x1,5
gdyby ktoś zrobił dokumentacje produkcyjną to jedną ramę mogę mu oddać za cenę materiału z malowaniem proszkowym :-)
https://www.facebook.com/matixbike/timeline         - MATIX TRÓJKOŁOWIEC POZIOMY fat 1000W,48v, ,LIPO4 18AH przebieg- 2014-4860km sezon2015 -3740km,sezon2016-4456 przejechane

Majsterkowicz

  • wyczynowiec na poziomie
  • ****
  • Wiadomości: 423
Odp: Flevo racer fatbike mod rama
« Odpowiedź #61 dnia: Maj 23, 2017, 09:58:01 pm »
Dzięki AGA za cenne podpowiedzi!

Trzymając się lekko przewymiarowanego prototypu, podaję na chwilę obecną wstępny zarys frontalnej części FatFlevo. Do otwarcia pdf3D potrzeba Acrobata w wersji od (bodaj) 8 wzwyż. Wg Solida, przedstawiony zestaw ma niecałe 7 kg masy. Na wszelkie pytanie odnośnie zastosowanych elementów chętnie odpowiem.
Uwagi i sugestie - także mile widziane.


https://drive.google.com/file/d/0B4d28xxIV0DGT1pxS1ZpRzJrekU/view?usp=sharing

DeVilio

  • całkiem inny wariat
  • *****
  • Wiadomości: 927
  • Prawdziwe rowery mają krągłości. FATBIKE!
Odp: Flevo racer fatbike mod rama
« Odpowiedź #62 dnia: Maj 24, 2017, 08:43:12 am »
Widzę tylko kawałek roweru i już się zakochałem!! Majsterkowicz - nawet nie wiem jak Ci dziękować za to że poświęcasz swój czas na to.
Bottecchia American FatBike
FatFlevo

Majsterkowicz

  • wyczynowiec na poziomie
  • ****
  • Wiadomości: 423
Odp: Flevo racer fatbike mod rama
« Odpowiedź #63 dnia: Maj 24, 2017, 06:46:21 pm »
Widzę tylko kawałek roweru i już się zakochałem!! Majsterkowicz - nawet nie wiem jak Ci dziękować za to że poświęcasz swój czas na to.
Nie ma za co, kolego. Forum jest dla wszystkich z nas, jak i każdego z osobna. Pomagając innym, pomagamy również sobie.
Wracając do projektu, nie wiem jak wyjdzie u mnie z czasem w tym tygodniu, aby podgonić sprawę. Zbliża się dzień mamy, także ttzeba przygotować coś specjalnego ????
Jeżeli znajdę wolną chwilę, to siądę do projektu.

DeVilio

  • całkiem inny wariat
  • *****
  • Wiadomości: 927
  • Prawdziwe rowery mają krągłości. FATBIKE!
Odp: Flevo racer fatbike mod rama
« Odpowiedź #64 dnia: Czerwiec 19, 2017, 09:18:08 am »
Majsterkowicz, witaj, jak tam idzie z projektem? Jechałem na corocznym Wielkim Przejeździe Rowerowym, zrobiliśmy z kumplem ponad 100km, ja na facie, niestety pion zwykły i powiem że nadgarstki czuję do tej pory, nie mówiąc już o miejscu skąd mi nogi wyrastają :( jednak z moim przypadku poziom to konieczność, dlatego z nadzieją patrzę na ten projekt i niecierpliwie czekam na postępy... Są jakieś?
Bottecchia American FatBike
FatFlevo

Majsterkowicz

  • wyczynowiec na poziomie
  • ****
  • Wiadomości: 423
Odp: Flevo racer fatbike mod rama
« Odpowiedź #65 dnia: Czerwiec 26, 2017, 09:46:15 pm »
Witaj!

Prace nad projektem prowadzę w niemal każdej wolnej chwili. Niemniej, z racji tego, że jest ich mało, to postępy idą powoli.
Żeby jednak nie skończyć na samym laniu wody, podsyłam obecne rezultaty prac. Myślę, że będziesz zadowolony ;)
Uwagi i propozycje, jak zawsze mile widziane.



PDF 3D
https://drive.google.com/file/d/0B4d28xxIV0DGcnFudjY4SGJUNTA/view?usp=sharing

Pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 28, 2017, 08:48:02 pm wysłana przez Majsterkowicz »

DeVilio

  • całkiem inny wariat
  • *****
  • Wiadomości: 927
  • Prawdziwe rowery mają krągłości. FATBIKE!
Odp: Flevo racer fatbike mod rama
« Odpowiedź #66 dnia: Czerwiec 27, 2017, 08:44:17 am »
Cieszę się, że prace postępują. Fajnie by było móc na nowy sezon zasiąść na grubym flevo...
Bottecchia American FatBike
FatFlevo

Majsterkowicz

  • wyczynowiec na poziomie
  • ****
  • Wiadomości: 423
Odp: Flevo racer fatbike mod rama
« Odpowiedź #67 dnia: Czerwiec 27, 2017, 04:40:15 pm »
Ok ok

Właśnie odpaliłem komputer, to ruszę nieco w projekcie.
Przepraszam wszystkich z góry za brak dostępności do foto. Znów google mnie wyrolowało i zapomniałem ogarnąć ustawień udostępniania publicznego. Już powinno być ok, sprawdzone na trybie incognito ;)

Do następnego!

@Edit:

Rezultaty z dzisiaj może mało widoczne, aczkolwiek wiele rzeczy potrzeba było przeanalizować, a część nawet przerobić. Dodana korba i kilka drobiazgów.
https://drive.google.com/file/d/0B4d28xxIV0DGbjV5RGhYVThaeDA/view?usp=sharing
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 27, 2017, 10:28:25 pm wysłana przez Majsterkowicz »

DeVilio

  • całkiem inny wariat
  • *****
  • Wiadomości: 927
  • Prawdziwe rowery mają krągłości. FATBIKE!
Odp: Flevo racer fatbike mod rama
« Odpowiedź #68 dnia: Czerwiec 28, 2017, 08:56:31 am »
Mam nadzieję, że Aga ogarnie produkcję ramy do tego. Pod jakie laczki to robisz? 4.9 by były optymalne tak mi się wydaje?
Bottecchia American FatBike
FatFlevo

Majsterkowicz

  • wyczynowiec na poziomie
  • ****
  • Wiadomości: 423
Odp: Flevo racer fatbike mod rama
« Odpowiedź #69 dnia: Czerwiec 28, 2017, 11:57:03 am »
Dobre zaplecze techniczne to podstawa, a tym właśnie dysponuje AGA. Też mam nadzieję, że uda się nawiązać współpracę ????
Co do opon, przewiduję tutaj balon o szerokości od 100 do 130 mm. Średnicę zakładam od 730 do 770 mm. Coś koło tego.
Jeżeli posiadasz fata, to zmierz proszę jakie wymiary maja twoje oponki i podaj mi wymiary naniesione na oponę przez producenta.

Pozdrower

DeVilio

  • całkiem inny wariat
  • *****
  • Wiadomości: 927
  • Prawdziwe rowery mają krągłości. FATBIKE!
Odp: Flevo racer fatbike mod rama
« Odpowiedź #70 dnia: Lipiec 28, 2017, 09:04:34 am »
Hej hej hej :) i jak tam prace nad projektem? Aga też się od dawna coś nie odzywał... :)
Bottecchia American FatBike
FatFlevo

Majsterkowicz

  • wyczynowiec na poziomie
  • ****
  • Wiadomości: 423
Odp: Flevo racer fatbike mod rama
« Odpowiedź #71 dnia: Sierpień 09, 2017, 09:32:37 am »
Siemasz,
Od dłuższego czasu pojawił się u mnie remont w domu, więc czasu nie mam tak dużo, jak bym chciał. Niemniej w tym tygodniu postaram się ruszyć coś do przodu w tym temacie.
Z wynikami będę informował na bieżąco ????

DeVilio

  • całkiem inny wariat
  • *****
  • Wiadomości: 927
  • Prawdziwe rowery mają krągłości. FATBIKE!
Odp: Flevo racer fatbike mod rama
« Odpowiedź #72 dnia: Sierpień 09, 2017, 02:00:51 pm »
Ok, bo zaczynam po mału wątpić w powodzenie tego projektu. Tak bardzo jak bym chciał żeby prawdą był flevo na grubych tak coraz mniej w to wierzę. Myślałem, że uda się w przyszłym sezonie dosiąść grubaska i pobrykać po pomorzu ale coś mi się wydaje, że nawet jak Ci się uda skończyć projekt i Aga będzie miał pełne dane do realizacji to projekt gdzieś utknie :/ obym się mylił, no ale tak czy siak czekam. Zapasowa opcja to zakup normalnego flevo i próba przerobienia samego widelca pod zastosowanie grubych opon, ale nie wiem czy to wyjdzie bo ponownie musiał bym opierać się na osobach trzecich bo sam nie posiadam ani zaplecza technicznego ani wiedzy, a inwestowanie jakiś 2 - 2.3k pln w niewiadomą - nie stać mnie na to niestety.
Bottecchia American FatBike
FatFlevo