Autor Wątek: Flevo racer fatbike mod rama  (Przeczytany 7032 razy)

AGA

• całkiem inny wariat
  • PRODUCENT TRAJEK
    • matixbike
Odp: Flevo racer fatbike mod rama
« Odpowiedź #60 dnia: Maj 16, 2017, 05:04:12 pm »
myślę ze prototyp można zrobić z normalnej stali zawsze będzie jeszcze trochę przeróbek i nie szkoda ciąć i przerabiać
jak już będzie prototyp finalny to się go ładnie z wymiaruje wtedy możemy  zrobić parę ram
do dyspozycji mam profil 40x40 x1,2  i 30x30x1,2  rurki 42x1.2  bezszwowa, oraz  profile eliptyczne 35x16x1.5 i jeszcze kilka innych .........
stal konstrukcyjna z domieszką chromu ,można przeliczać jak st o 0,7 grubszą to tak w zaokrągleniu
tylny wahacz myślę żeby może  ażurowy, tak jak w moich fatach
 ścianka 2,5 ale za to odciążona, waga taka sama jak z profilu 30x30x1,5
gdyby ktoś zrobił dokumentacje produkcyjną to jedną ramę mogę mu oddać za cenę materiału z malowaniem proszkowym :-)
https://www.facebook.com/matixbike/timeline         - MATIX TRÓJKOŁOWIEC POZIOMY fat 1000W,48v, ,LIPO4 18AH przebieg- 2014-4860km sezon2015 -3740km,sezon2016-4456 przejechane

Majsterkowicz

• wyczynowiec na poziomie
« Odpowiedź #61 dnia: Maj 23, 2017, 09:58:01 pm »
Dzięki AGA za cenne podpowiedzi!

Trzymając się lekko przewymiarowanego prototypu, podaję na chwilę obecną wstępny zarys frontalnej części FatFlevo. Do otwarcia pdf3D potrzeba Acrobata w wersji od (bodaj) 8 wzwyż. Wg Solida, przedstawiony zestaw ma niecałe 7 kg masy. Na wszelkie pytanie odnośnie zastosowanych elementów chętnie odpowiem.
Uwagi i sugestie - także mile widziane.

https://drive.google.com/file/d/0B4d28xxIV0DGT1pxS1ZpRzJrekU/view?usp=sharing

DeVilio

• całkiem inny wariat
  • ROWER POWER! :D
« Odpowiedź #62 dnia: Maj 24, 2017, 08:43:12 am »
Widzę tylko kawałek roweru i już się zakochałem!! Majsterkowicz - nawet nie wiem jak Ci dziękować za to że poświęcasz swój czas na to.
Bottecchia American FatBike.
Poziomy w planach.

Majsterkowicz

• wyczynowiec na poziomie
« Odpowiedź #63 dnia: Maj 24, 2017, 06:46:21 pm »
Widzę tylko kawałek roweru i już się zakochałem!! Majsterkowicz - nawet nie wiem jak Ci dziękować za to że poświęcasz swój czas na to.
Nie ma za co, kolego. Forum jest dla wszystkich z nas, jak i każdego z osobna. Pomagając innym, pomagamy również sobie.
Wracając do projektu, nie wiem jak wyjdzie u mnie z czasem w tym tygodniu, aby podgonić sprawę. Zbliża się dzień mamy, także ttzeba przygotować coś specjalnego ????
Jeżeli znajdę wolną chwilę, to siądę do projektu.

DeVilio

• całkiem inny wariat
  • ROWER POWER! :D
« Odpowiedź #64 dnia: Czerwiec 19, 2017, 09:18:08 am »
Majsterkowicz, witaj, jak tam idzie z projektem? Jechałem na corocznym Wielkim Przejeździe Rowerowym, zrobiliśmy z kumplem ponad 100km, ja na facie, niestety pion zwykły i powiem że nadgarstki czuję do tej pory, nie mówiąc już o miejscu skąd mi nogi wyrastają :( jednak z moim przypadku poziom to konieczność, dlatego z nadzieją patrzę na ten projekt i niecierpliwie czekam na postępy... Są jakieś?
Bottecchia American FatBike.
Poziomy w planach.