Autor Wątek: Cześć wszystkim  (Przeczytany 15861 razy)

Stas

• sympatyk na poziomie
  • **
Cześć wszystkim
« dnia: Czerwiec 16, 2015, 07:34:47 pm »
Przyszła kryska i na mnie ;-) Chcę się spoziomować ;-)
Ponieważ jest to mój pierwszy post na tym forum zatem trochę o mnie?

Rower towarzyszy mi od dziecka ale "na poważnie" ;-) turystycznie - "sakwiarsko",  jeżdżę od ponad dwudziestu lat. Najpierw na rometowskich: Wagancie i Orkanie, obecnie zaś na crossie Authora przerobionym na treking.

Styl jeżdżenia: sporo poza asfaltami - po szutrach, brukach, polnych i leśnych utwardzonych drogach i ścieżkach. W miarę możliwości unikam dróg z sypkim piaskiem ale oczywiście nie zawsze się da. Ważny jest dla mnie kontakt z naturą. Długość tras w sezonie 70-100 km ? jeśli całodniowe, czasem więcej. Jeżdżę również (jeśli finanse i czas pozwalają) na wielodniowe wyprawy, po Polsce i sąsiednich krajach.

Obecnie zamierzam spróbować przesiąść się na "poziomkę". Liczę przede wszystkim na poprawę komfortu jazdy, może większą prędkość średnią (choć bez napinania się) i długość tras. Rower będę kupował, gdyż nie mam warunków i chęci na konstruowanie go samemu.  Może to będzie "nówka" krajowej produkcji a może "używka".

Jak do tej pory jedyną poziomką na której jeździłem jest LWB jednego z Was, na zlocie w Pile. Próbowałem chyba również SWB, ale nie udało mi się utrzymać równowagi. Była też trajka, ale dla mnie odpada bo "za szeroka" ;-)

Waham się na razie z decyzją jaka to ma być poziomka. Widzę zalety SWB (26x20 lub 26x26 zwrotność, łatwiej do PKP i samochodu) ale bardzo podobają mi się również rowery LWB/CLWB (np. takie jakie robił Velogic - patrz fotka 19 w dziale Ewolucja).
Generalnie chciałbym siedzieć wysoko, sterowanie chciałbym raczej ASS  czyli prawie standardowa kierownica, pozycja na rowerze bardziej siedząca niż leżąca - choć to wszystko jeszcze do zastanowienia.

To tyle.  Pozdrawiam wszystkich. Staszek
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 16, 2015, 09:04:35 pm wysłana przez Stas »

szydziu

• całkiem inny wariat
    • Pilskie Bractwo Turystyki Rowerowej.
Odp: Cześć wszystkim
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 16, 2015, 08:21:10 pm »
Cześć Stasiu. Byłeś na zlocie w Pile? Podejrzewam żeś krajan ;)
Pilski producent. Polecam!!!
http://morasydladzieci.pl/?kominy-moro,11

Stas

• sympatyk na poziomie
  • **
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 16, 2015, 09:06:44 pm »
Byłem, byłem... ale jako pionowa obstawa poziomek :-)

Krajan - wtedy tak, teraz to różnie. Kursuję Złotów - Stargard - Szczecin...

grzeziu

• wyczynowiec na poziomie
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 25, 2015, 06:49:04 pm »
witam

paaj

« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 25, 2015, 09:29:53 pm »
Wita Łódź.

Tef

• całkiem inny wariat
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 25, 2015, 09:42:21 pm »
Witaj

Przyszła kryska i na mnie ;-) Chcę się spoziomować ;-)

Ha! Każdy z nas tak miał :).

Więc witaj po dwakroć  :).

Rower będę kupował, gdyż nie mam warunków i chęci na konstruowanie go samemu.  Może to będzie "nówka" krajowej produkcji a może "używka".

Oj! Nie wiesz co tracisz kupując.
Z cyklu przysłowia i powiedzonka ludowe. Oczywiście o poziomkach :) : Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia.

DrewnianaTrajka
Pierwsze ujeżdżenie SWB 'Mroczny Żuraw'

gajowy

• byle dalej i dalej
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwiec 26, 2015, 02:57:45 am »
Witam! 4 z przodu :D ja mam to samo ;D

grzeziu

« Odpowiedź #7 dnia: Czerwiec 26, 2015, 05:28:47 am »
witam

władek8

« Odpowiedź #8 dnia: Czerwiec 26, 2015, 08:24:22 am »
Czołem. Jeśli SWB to musisz dobrze dopasować do wzrostu żebyś nie miał problemów z zatrzymywaniem i ruszaniem. Co do zwrotności ja mam SWB 26X26 to nie ma problemu z zawracaniem i innymi tego typu manewrami, gorzej jeśli chodzi o jakieś  bardzo wąskie przejścia typu furtki poręcze przy przejściu przez torowisko. A i jeszcze jedno jeśli będziesz dużo jeździł poza asfaltami to pełna amortyzacja obowiązkowa.

Stas

• sympatyk na poziomie
  • **
« Odpowiedź #9 dnia: Czerwiec 26, 2015, 02:30:03 pm »
Oj! Nie wiesz co tracisz kupując.

To akurat wiem - przynajmniej troszkę ;-)
Przekładałem w trybie pilnym część wyposażenia z Rometowskiego Orkana na ramę Authorowskiego crossa (bo miesiąc do dalekiego wyjazdu z sakwami a tu zaczyna pękać rama). Było z tym trochę zabawy...
Niemniej ja raczej wolę jeździć niż składać :-)

władek8
Dzięki za rady. Kilka dni temu próbowałem SWB 26x26 - wymiarowo było mniej więcej OK. Teraz się zastanawiam czy SWB będzie dla mnie lepsze czy jednak LWB.

Mociumpel

« Odpowiedź #10 dnia: Czerwiec 26, 2015, 04:31:59 pm »
To może poczytaj Igora C którego kontakt z Europą i nie tylko na poziomce zaowocował m.in. opisem JEGO uwag i spostrzeżeń http://rowerowarodzina.pl/77,jaki_rower.html
Poza tym co kto lubi - większe koła lepsze bo jednak amortyzacja plus koło 26" w urozmaiconym terenie - w trasie, po szutrze czy leśnych duktach to najlepsze co możesz mieć - multum kół do wyboru i amorów w każdym gatunku.
Jeślibyś nisko sprytnie to takie coś traktuj jako wzór (taka świeżynka abstrakcyjna kosntrukcyjnie i rozwiazaniowo) http://www.azub.eu/blog/recumbent-azub-mini/azub-mini-in-black-with-little-red-details-and-german-pinion-18-speed-gear-box - małe jest piękne i choć czasem boli (bo to za wolno, a to za trudno o niektóre cześci - vide amor na przód dla 20" w rozsądnej cenie) to i  w mieście (zwrotność mega) i w trasie (choć wolniej) da sie ujechać ...
Powyższe wskazówki linkowe traktuj jako kierunek - nie proponuje Azuba 2x20" w konfiguracji jak w linku (choć nie ukrywam podobna idea pojazdu uniwersalnego z naciskiem na miasto zawsze wydawała mi się kusząca - a Azuba chciałbym mieć) ale pewien wór pomysłów który początkowo możesz zamknąć w ramie z wahaczem na 26 na tyle i 20 z przodu na sztywno aby potem sukcesywnie dokładając w miarę zużywania się części na widelec przód, na damper powietrzny, na Rohlofa, na Efneo itd
I na koniec relacja dlaczego nie należy wykluczać małego w trasie (wytranslaciłem Ci bo abys łatwiej wchłonął - zwróc uwage na okoliczności takiego a nie innego wyboru) http://translate.google.pl/translate?hl=pl&sl=en&u=http://www.azub.eu/blog/recumbent-azub-mini/why-do-you-ride-azub-mini-with-dual-20-wheels&prev=search
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 26, 2015, 04:53:16 pm wysłana przez Mociumpel »

grzeziu

« Odpowiedź #11 dnia: Czerwiec 27, 2015, 10:21:03 pm »
witaj lodzkie

andrej

« Odpowiedź #12 dnia: Czerwiec 28, 2015, 07:15:40 am »
Witam na forum.

Stas

• sympatyk na poziomie
  • **
« Odpowiedź #13 dnia: Lipiec 10, 2015, 07:46:47 pm »
Mociumpel
Dziękuję za porady. "Walka" trwa...

Myślę, rozglądam się i testuję. Specjalne podziękowania dla Szydzia - za cierpliwość :-)

P.S. Czy jest ktoś z okolic Szczecina z "fabrycznym" (Holandia, Velogic itp.) SWB albo z "jakimkolwiek" ;-) LWB chętny do pochwalenia się swoim sprzętem?

szydziu

• całkiem inny wariat
    • Pilskie Bractwo Turystyki Rowerowej.
« Odpowiedź #14 dnia: Lipiec 10, 2015, 10:22:04 pm »
Myślę, rozglądam się i testuję.
A i pamiętaj o małżonce  :)
« Ostatnia zmiana: Lipiec 10, 2015, 10:26:33 pm wysłana przez szydziu »
Pilski producent. Polecam!!!
http://morasydladzieci.pl/?kominy-moro,11