Autor Wątek: Cześć wszystkim  (Przeczytany 14167 razy)

Stas

• sympatyk na poziomie
  • **
Odp: Cześć wszystkim
« Odpowiedź #15 dnia: Lipiec 10, 2015, 11:38:52 pm »
Ona jeszcze się nie nawróciła ;-) Musi zobaczyć moją :-)

szydziu

• całkiem inny wariat
    • Pilskie Bractwo Turystyki Rowerowej.
« Odpowiedź #16 dnia: Lipiec 12, 2015, 07:55:21 am »
po jej minie wnioskuje, że jest na dobrej drodze  ;)
Wiosła sprzedaje! Wiosła kajakowe całkiem nowe!  Wiosła sprzedaję! www.kajak.pro

iwaszkop

• kolarz na poziomie
« Odpowiedź #17 dnia: Lipiec 18, 2015, 12:31:53 am »
witaj !!
Optima Dragon20x26

fdx

• całkiem inny wariat
« Odpowiedź #18 dnia: Lipiec 19, 2015, 01:11:39 pm »
W zaleznosci od tego ile masz wzrostu szukasz optime lynx lub optime condor albo cos podobnego

lynx jest w miare niski i dosc latwy w prowadzeniu 20/26" amortyzacja z tylu ale mozna dac i na przod. condor jest duży 2x26 pelna amortyzacja, projektowany pod wysokich holendrow

Poziomka... bo ostre koło jest zbyt mainstreamowe...

Stas

• sympatyk na poziomie
  • **
« Odpowiedź #19 dnia: Październik 03, 2016, 08:59:18 pm »
Witam wszystkich ponownie,

Od czasu pierwszego posta upłynęło sporo czasu więc pora napisać jak się to wszystko skończyło...

Aby zweryfikować swoje wyobrażenia z rzeczywistością oraz z  tym co pamiętałem ze zlotu w Pile w 2010 roku a także sprawdzić raz jeszcze czy na pewno podoba mi się jazda na poziomce  spróbowałem już "na poważnie" jazdy na kilku z nich.

Jeździłem na SWB-kach: Rocka, Rino, Challenge Hurricane, Optima Dragon, Optima Lynx i jeszcze na jakimś rowerku "domowej" produkcji. Z LWB-ków jeździłem na rowerze  z warsztatu TROP-u oraz na innym produkcji M. Kaczmarka. 

Z moich jazd "testowych" dowiedziałem się także czego oczekuję od swojej poziomki i na co mam zwracać uwagę. Wyszło mi, że mój "idealny" rower powinien: być typu LWB, najlepiej z amortyzatorem z tyłu, powinien też być wysoki - czyli mieć fotelik na wysokości koła 26 cali albo i wyżej, pozycja powinna być raczej siedząca niż leżąca, powinien również posiadać bagażnik na sakwy z tyłu albo umożliwiać jego założenie. Przy tym, chociaż miał to być LWB ale jednak krótki :-) czyli możliwie jak najkrótszy ale dostosowany do mojego wzrostu, zatem najlepiej nie 3 metry roweru ;-)

W ciągu ostatnich kilku miesięcy, ostatecznie moje plany udało mi się zmaterializować w postaci rowerka takiego jak na zdjęciach z linka poniżej. Trochę jego danych: długość  220 cm, odległość od osi do osi kół  168cm, koła 20/26, wysokość fotelika nad ziemią  77cm. Jeszcze będę leciutko poprawiał kąt nachylenia fotelika  aby był bardziej pionowo. Na razie jeżdżę z dołożoną karimatą do górnej części oparcia fotelika :-) , czego tu  na zdjęciach nie ma ale będzie widać na innych gdy pochwalę się fotkami ze swoich tras.

Rower mam od ponad miesiąca, przejechałem już na nim 600 km i bardzo fajnie mi się jeździ, ale z trekkinga nie zrezygnuję, choć trochę rzadziej nim teraz jeżdżę :-) Poziomką jeździłem na tych samych trasach co na pionowym czyli polne i leśne drogi, bruk, asfalt...

fotki tutaj

pozdrawiam Staszek

PS.
Korzystając okazji chciałem podziękować wszystkim, którzy pomogli mi w wyborze poziomki, a w szczególności Rockowi, Szydziowi, Fdx-owi, Kaczorowi1  a i Drzimiemu  za przejażdżkę w 2010 roku.
« Ostatnia zmiana: Październik 03, 2016, 09:05:33 pm wysłana przez Stas »

szydziu

• całkiem inny wariat
    • Pilskie Bractwo Turystyki Rowerowej.
« Odpowiedź #20 dnia: Październik 03, 2016, 09:27:40 pm »
Wiosła sprzedaje! Wiosła kajakowe całkiem nowe!  Wiosła sprzedaję! www.kajak.pro

Stas

• sympatyk na poziomie
  • **
« Odpowiedź #21 dnia: Październik 03, 2016, 09:30:32 pm »
Dziękuję  ;D

zbiegusek

• kolarz na poziomie
  • http://www.zbychewka.pl
    • Pracownia ceramiki ZBYCHEWKA
« Odpowiedź #22 dnia: Październik 04, 2016, 08:18:44 am »
Ładny i sprytnie zrobiony. :)
Intryguje mnie, czy fotelik ten nie będzie miał zbyt skąpej części poddupnej jeżeli jeszcze bardziej go wypionujesz.
--
Pozdrrrawiam serrrdecznie!
zbYszek