Autor Wątek: Cruzbike Danielastego  (Przeczytany 53050 razy)

Yin

  • całkiem inny wariat
  • *****
  • Wiadomości: 4077
Odp: Cruzbike Danielastego
« Odpowiedź #60 dnia: Listopad 19, 2011, 09:57:12 pm »
Danielasty: nie opłaca się...
Zgadzam się całkowicie.

Danielasty

  • całkiem inny wariat
  • *****
  • Wiadomości: 951
Odp: Cruzbike Danielastego
« Odpowiedź #61 dnia: Listopad 19, 2011, 10:03:31 pm »
ta 9-tka to jeszcze znak zapytania, składam rowerek na maratony xc na przyszły rok i w swoim krążowniku mam tegorocznee deore na 9, a w planach mam wymiane na deore xt, wiec tak jakby 9-tke mam za free

Bryxon

  • wyczynowiec na poziomie
  • ****
  • Wiadomości: 230
    • Bryxon - dwa lata w roku czyli jak stałem się kiwi
Odp: Cruzbike Danielastego
« Odpowiedź #62 dnia: Listopad 20, 2011, 09:47:30 am »
Hej,

Kolega niegdyś został uszczęśliwiony konfiguracją 9-tkową w nowiutkim Mistralu Challenege. Efekt był taki że katując rowerek ostro (dojazdy na uczelnie i do pracy - codziennie po 50-60km) cztery razy zrywał łańcuch. Co przy kosztach części i robocizny w Danii wychodziło mu średnio jak finansowanie dojazdów samochodem. Oczywiście nie znając się na rzeczy wymieniał za każdym razem płacąc za 3 łańcuchy i extra usługę "nietypowego roweru"..

Co do mojej prywatnej opinii to do podobnego worka przerostu formy i kosztów nad treścią wrzucam:
- kasety 10 (na zasadzie dziedziczenia:))
- tarczówki BB7 avida :> (poruszane w innym wątku)
- stery ahead (tak, klasyk na dobrych łożyskach nie ma prawa być gorszy, więc po co..)
- nowe przełomowe standardy miernictwa części (co jako żywo przypomina chwyty z CCCP - "u nas będzie inaczej" + zwiększenie popytu poparte komercją, reklamą i lansem)


 
Pozdrawiam

Bryxon

"na horyzont i jeszcze.."

Danielasty

  • całkiem inny wariat
  • *****
  • Wiadomości: 951
Odp: Cruzbike Danielastego
« Odpowiedź #63 dnia: Listopad 20, 2011, 10:06:59 am »
@up, a tym łańcuchem co się zrywał był pewnie ekonomiczny HG53? Ja ogółem korzystam z komponentów shimano, ale łańcucha nigdy od nich nie miałem, tak jak zacząłem to kupuje tylko produkt Srama, aktualnie mam PC 971, który się nie zrywa i chodzi całkiem przyzwoicie :)

Danielasty

  • całkiem inny wariat
  • *****
  • Wiadomości: 951
Odp: Cruzbike Danielastego
« Odpowiedź #64 dnia: Grudzień 11, 2011, 06:43:08 pm »
Dobry wieczór. Zabrałem się wczoraj za wymianę tylnego koła oraz widelca. Całość przebiegła pomyślnie, ale....
No właśnie ale .... Powtórka z budowy na początku. Piasta tylna ma 135mm, tylne widełki w ramie też tyle mają. A więc rozgiąłem widelec, składam do kupy, nie pasuje, patrze i patrze i wewnętrzna część widelca ociera o zębatki. No nic, porównuje do starego widelca i zauważam różnicę. Nowe widelce zaraz przy osi koła są poszerzane "rurkowo" w średnicy. W starym widelcu za osią koła widelec był spłaszczony i dopiero później był pogrubiany. A więc rozszerzyłem bardziej widelec tak aby się zmieścił. aktualnie odległość wewnętrzna wynosi 140mm. akurat tyle by wewnątrz zmieściły się tylne widełki, ale ... i tu całe sedno nie nachodzi dokładnie na oś koła.
Tutaj przykład
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/b74fc2058864a79e.html
żeby wszedł dalej trzeba mocno nacisnąć i zaraz skręcić śruby z podkładkami, ale i tak nie dojdzie do końca, i to jest kłopot bo przy mocniejszym naciśnięciu na pedały koło lekko wyskakuje, tzn przekręca się w widelcu i ramie jednocześnie, Niby to nic takiego bo nie wyskoczy do końca, ale wzbudza pewne wątpliwości. Ma ktoś może pomysł jak to zrobić bez dostępu do spawarki?

Danielasty

  • całkiem inny wariat
  • *****
  • Wiadomości: 951
Odp: Cruzbike Danielastego
« Odpowiedź #65 dnia: Styczeń 24, 2012, 07:57:39 pm »
Witajcie poziomkowcy. Chciał zmienić oponki na coś co przypomina semi slick za małe pieniążki. Aktualnie mam 900g terenowe opony - prędkości na nich nie są duże tak więc chce semi slicka. Na przód chce kupić Kenda kwesta 26x1.5 a na tył co? mam felge 24 calową. Czy jakby wrzucił felgę 26 cali z oponką 1.5 to by się zmieściło?

tomek70

  • całkiem inny wariat
  • *****
  • Wiadomości: 1114
Odp: Cruzbike Danielastego
« Odpowiedź #66 dnia: Styczeń 24, 2012, 08:01:06 pm »
Polecono mi a teraz ja polecam, denka 26/ 1.25" o niebo lepsze  
http://allegro.pl/opona-kenda-26-x-1-25-k-193-kwest-slick-opony-k193-i2062786098.html  jak masz widelec 24" przedni od górala to się zmieści a u ciebie nie wiem u mnie w każdym rowerku miałem widelec 24 i koło26 ale oponki cienkie 26x1 albo 26X1,25
« Ostatnia zmiana: Styczeń 24, 2012, 08:14:49 pm wysłana przez tomek70 »

Danielasty

  • całkiem inny wariat
  • *****
  • Wiadomości: 951
Odp: Cruzbike Danielastego
« Odpowiedź #67 dnia: Styczeń 24, 2012, 08:12:49 pm »
ok, ale trochę się źle zrozumieliśmy. z przodu mam koło 26 a z tyłu 24 na przód chce 26x1,5 - dziurawe drogi czasami szuter,a tył kwestów w 24 nie produkują, są khany które już mają większe opory toczenia. Teraz pytanie czy felga 26 z oponą 1.5 wejdzie do tyłu - pomiędzy widełki jubilata. Druga sprawa to taka iż muszę uwzględnić błotnik pełny który jest na obu kołach :)

tomek70

  • całkiem inny wariat
  • *****
  • Wiadomości: 1114
Odp: Cruzbike Danielastego
« Odpowiedź #68 dnia: Styczeń 24, 2012, 08:18:46 pm »
no z cienkimi 24" jest problem wydaje mi się że 1,25" wejdą ale nie dam sobie głowy uciąć

Kuba2

  • kolarz na poziomie
  • ***
  • Wiadomości: 67
Odp: Cruzbike Danielastego
« Odpowiedź #69 dnia: Styczeń 24, 2012, 08:44:14 pm »
Teraz pytanie czy felga 26 z oponą 1.5 wejdzie do tyłu - pomiędzy widełki jubilata.
wystarczy zmierzyć odległość między osią a najbliższym punktem ramy i porównać z średnicą koła którą możemy znaleźć tu:
http://schwalbe.de/gbl/en/technik_info/reifenmasse/?gesamt=28&ID_Land=38&ID_Sprache=2&ID_Seite=141&tn_mainPoint=Technik
niestety trzeba sobie przeliczyć obwód na średnicę ale to chyba już ogólnie znane obliczenie  ;) do tego dochodzi szerokość opony do sprawdzenia która jest równa pierwszym liczbom z wymiaru opony ETRTO

Danielasty

  • całkiem inny wariat
  • *****
  • Wiadomości: 951
Odp: Cruzbike Danielastego
« Odpowiedź #70 dnia: Marzec 30, 2018, 12:49:14 pm »
witam, co by nie zakłada nowego tematu, a przeciez forum umiera podobno to napisze tutaj:)

po przygodzie z swb który jest nie wypałem - problemy z napędem w UK postanowiłem zmajstrowac pozioma

Pytanie co ramy, chciałbym coś na wzór vendetyy ale bez spawania
Poprzednia rama była z cruza gdzie była w miarę płaska rura o delikatnym wzniosie aż do główki, była fajna, niska i ogółem fajnie mi się jeździło i na tej wysokości chce pozostać
Doardzcie proszę jaką ramę kupić

- Niska, sztywna stal z v-kami na tyle, bagażnikiem, błotnikami itp cena około 40zł .. ale wydaje mi się że byłby problem z wzniosem tej rury

Tutaj kolejny pacjent
Tutaj trochę wyżej ale inne kąty rury go główki

Jest opcja Yina jeszcze czyli z damki 26 z mtb ale widziałem na filmikach iż to trochę jak dla mnie za wysokie
 ogółem podoba mi sie konstrukcja tomka 70, jeszce ta pierwsza  bez amortyzacji
- Gdyby tylko miała jeszcze miejsca na bagażnik ...

Yin

  • całkiem inny wariat
  • *****
  • Wiadomości: 4077
Odp: Cruzbike Danielastego
« Odpowiedź #71 dnia: Marzec 30, 2018, 04:45:56 pm »
Jak masz dostęp do spawania to zrób tak ja Tomek tylko podpórki fotela daj na początku widelca nie na końcu - dzięki temu będzie trochę pracował i wstrząsy nie będą tak bardzo przenośność się na plecy.

Jak nie masz dostępu do spawania to ten biały jest fajny na kontrowersję.


Btw sam ostatnio zatęskniłem  za cruzem, taki powrót do przeszłości :)

Danielasty

  • całkiem inny wariat
  • *****
  • Wiadomości: 951
Odp: Cruzbike Danielastego
« Odpowiedź #72 dnia: Marzec 30, 2018, 05:18:23 pm »
niestety własnie nie mam dostępu do spawarki, jedyny spawacz w mojej wiosce to ten co naprawia tłumiki i cieżko się z nim dogadać o cokolwiek ... niestety to nie polska ;c

tomek70

  • całkiem inny wariat
  • *****
  • Wiadomości: 1114
Odp: Cruzbike Danielastego
« Odpowiedź #73 dnia: Marzec 30, 2018, 07:55:02 pm »
Podpórki fotela w moim cruzbike były amortyzowane w tych rurkach były sprężyny jak dobrze pamiętam z parasolek:)
W następnej wersji tego siedzenia siedzenie było dzielone i pod tyłkiem była sprężyna z zaworu z silnika.

Danielasty

  • całkiem inny wariat
  • *****
  • Wiadomości: 951
Odp: Cruzbike Danielastego
« Odpowiedź #74 dnia: Marzec 30, 2018, 08:24:26 pm »
mi tam na wygodzie nie zależy :) swoim cruzem na " parapecie " przejechałem sporo a w UK prócz bardziej " kamiennego " asfaltu dziur raczej nie ma
ma być
-Prosty w konstrukcji - im mniej tym mniej się psuje
-przystosowany do turystyki
-fotel na wysokości tak aby oprzeć się całą stopą o ziemie

Już nawet mam pomysł jak tam hamulec tarczowy wklepać na przód :)

i jak to bywa przed snem nawet wpadłem na pomysł amortyzacji przedniego koła ale to jak będzie drukarka 3d to bede kombinować :)