Autor Wątek: Cruzbike Danielastego  (Przeczytany 53300 razy)

Danielasty

  • całkiem inny wariat
  • *****
  • Wiadomości: 951
Odp: Cruzbike Danielastego
« Odpowiedź #90 dnia: Kwietnia 11, 2018, 06:49:49 pm »
zatem kupiłem :) Nic lepszego w tej cenie nie znajdę, o składaka ciężko, a o 1 belkową ramę już wgl ... Fotelik od Grzegorza już ponoć leci do mnie, pożyczam szlifierę i w ciągu 1 dnia powinna rama chociaż powstać.

Do zakupów będzie nowe koło na v-ki i niestety wolnobieg - niestety bo ceny komponentów na kasete przekracza znacznie budżet ...
Koło na kasete 30f, kaseta 20, łańcuch 10, do tego manetki 3x8 prawie 30f ! ceny kosmos w porównaniu do PL

napęd będzie 3x7 - miałem identyczny w cruzie także wiem na co się piszę :)

hamulce na chwile obecną v-ki, opony semi slick, już są fabrycznie

Danielasty

  • całkiem inny wariat
  • *****
  • Wiadomości: 951
Odp: Cruzbike Danielastego
« Odpowiedź #91 dnia: Czerwca 02, 2018, 11:26:01 pm »
Cześ, post pod postem z racji braku odzewu, wszystko już mam, myślałem nad montażem widelca do ramy , czy płaskownik, przykręcony do widelca i ramy do osi kół, zdałby egzamin w kwesti " na chwilę obecną bez spawania" ? Myslalem nad 2-3mm, przewiercić na oś 9mm i przykręcić do widelca w hak i zrobić to samo w ramie, i skręcić to razem :)

zbiegusek

  • kolarz na poziomie
  • ***
  • Wiadomości: 181
  • http://www.zbychewka.pl
    • Pracownia ceramiki ZBYCHEWKA
Odp: Cruzbike Danielastego
« Odpowiedź #92 dnia: Czerwca 03, 2018, 09:50:03 am »
Może jakaś fotka, rysunek?
--
Pozdrrrawiam serrrdecznie!
zbYszek

Danielasty

  • całkiem inny wariat
  • *****
  • Wiadomości: 951
Odp: Cruzbike Danielastego
« Odpowiedź #93 dnia: Czerwca 03, 2018, 07:33:21 pm »
Cytuj
https://cdn.instructables.com/FD4/MC8F/FKLDYDLN/FD4MC8FFKLDYDLN.LARGE.jpg
Chodzi o część łączenia widelca z ramą. . Upieram się przy sposobie " no welding " czy bez spawania W pierwszym cruzie miałem to skręcone na śrubie do osi, ale koło czasem sobie wyskakiwało :) Potem oczywiscie zespawałem to :) Yin miał fajną opcje, tylne haki przymocował do widelca wyżej


Mój pomysł to wykorzystać płaskownik - chyba każdy wie jak wygląda :)
Zrobić otwór na oś do widelca (w płaskowniku ) i skręcić go tam - to chyba wszyscy kumają :) 
Następnie w tym samym płaskowniku zrobić otwór na kolejną oś od ramy ew przykręcić jeszcze do otworów bagażnika ( całość około 5-6cm x2 3cm

Widelec oczywisćie poszerzyć do 135mm :)
Na górę mam pomysł z poprzedniego modelu -

Uprzedzę posty typu "zespawaj" "zrób nową ramę " a napewno nie dasz rady pospawać?" nie, nie dam na chwilę obecną jest to nie możliwe

Tutaj pan widzę ma podobnie
https://www.youtube.com/watch?v=47RT2u191Yo
Z tym że Pan tu spawał
« Ostatnia zmiana: Czerwca 03, 2018, 07:40:11 pm wysłana przez Danielasty »

Yin

  • całkiem inny wariat
  • *****
  • Wiadomości: 4077
Odp: Cruzbike Danielastego
« Odpowiedź #94 dnia: Czerwca 03, 2018, 07:53:36 pm »
Yin miał fajną opcje...
Ehh pierwszy poziom, ale nostalgia :) Masz w widelcu otwory obok haków co mocowania bagażnika? Możesz je wykorzystać. Ewentualnie połapać to cybantami dookoła goleni. Płaskownikiem też się raczej da choć może to być ryzykowne, trzeba by całość dobrze zabezpieczyć przed wyskakiwaniem. Jak masz grube stalowe golenie to możesz je przewiercić na wylot i dać jako mocowania przedniego trójkąta główki cięgiel. To było by chyba najbardziej bezpieczne.

Danielasty

  • całkiem inny wariat
  • *****
  • Wiadomości: 951
Odp: Cruzbike Danielastego
« Odpowiedź #95 dnia: Czerwca 03, 2018, 08:20:46 pm »
tzn skręcone będzie u góry - w linku koleś wstawił jeszcze kawałek pręta między widelcem na ramą do otworków na bagażnik dół w sumie ma tylko " trzymać" ew opierać się na tyle się nie zsuwał - idę w starszego konstrukcje ze względu że jest mniej rzeczy do popsucia, cruz przejechał jakieś 6-8 tys km, gdy swb co wycieczkę wracał na lawecie ;D

Romanes

  • wyczynowiec na poziomie
  • ****
  • Wiadomości: 209
  • handmade CRUZBIKE
Odp: Cruzbike Danielastego
« Odpowiedź #96 dnia: Czerwca 03, 2018, 08:37:30 pm »
Cześć!

W moim cruzie z haka widelca tylnego koła poobcinałem prawie wszystko, tak że zostało miejsce na otwór fi6mm, w widelcu przedniego koła otwór pod mocowanie bagażnika też rozwierciłem na 6mm, skręciłem śrubą 6mm.
Poniżej zdjęcie całego cruza (nie mam tego detalu na osobnym), mam nadzieję że będzie widoczne to rozwiązanie na powiększeniu.
....Cruzbike w pozycji parkingowej  ;)

.....

Na tym rozwiązaniu przejechane ponad 9tys km (przy wadze użyszkodnika ponad100kg) i trzyma.
W moim wykonaniu jeden problem : łeb śruby (od strony piasty koła napędowego) nie pozwala na wrzucenie łańcucha na najmniejszą zębatkę....

Danielasty

  • całkiem inny wariat
  • *****
  • Wiadomości: 951
Odp: Cruzbike Danielastego
« Odpowiedź #97 dnia: Czerwca 03, 2018, 08:56:48 pm »
ja własnie nie chce ucinać kurczę tych haków ze względu na prerzutkę , jeśli ona będzie tam gdzie jest przewidziane mocowanie to wiem że to będzie działać :) spróbuje odwrócić widelec i skręcić za pomoca samych otworków do  bagażnika i błotnika - łącznie 6 śrub

Romanes

  • wyczynowiec na poziomie
  • ****
  • Wiadomości: 209
  • handmade CRUZBIKE
Odp: Cruzbike Danielastego
« Odpowiedź #98 dnia: Czerwca 03, 2018, 09:22:34 pm »
Oki, tylko taką sugestie miałem.
Ze względu na rozginanie widelca i kłopoty z mocowaniem przerzutki też bym dumał nad pozostawieniem calych tylnych haków. A gdyby do tylnych haków przykręcić ponad osią koła haki widelca?
A, gdzieś widziałem takie rozwiązanie, że widelec przedniego koła był obcięty ponad miejscem łuku i do niego przymocowane rurki (siodło-hak) całego tylnego trójkąta....

Danielasty

  • całkiem inny wariat
  • *****
  • Wiadomości: 951
Odp: Cruzbike Danielastego
« Odpowiedź #99 dnia: Czerwca 03, 2018, 09:25:26 pm »
widziałem to :) z tym ze w takim wypadku sztyca z tylnej widelca będzie wchodzic w rurę sterową , a ja z sztycy tej ramy chce wypuścić kiere :)


kuźwa, byłem pomierzyć wszystko, rozpakować paczke i patrze jakiś kolor ramy troche inny i fakt, nie tą wysłał co miał , braknie 2cm widelca ;/ także kupno nowego widelca jeszcze :( w ramie napędowej jest 1 otwór tylko zamiast dwóch też trochę lipa, ale hak jest w miarę prosty to z płaskownikiem jakoś podejdzie :) wstępna wysokość fotelika wyniesie od 56 do 59cm nad ziemią, mam nadzieje że wystarczy by dosięgnać :)

Dziś odwiedziłem okoliczny sklep rowerowy i się okazało że mają taki rarytasowi stalowy wideł z rurką 22cm, całe 10 pandów ;D takze nie jest źle. Widelec będzie w piątek, w poniedziałek kończę swoje zmiany to może coś ruszy już. Wgl widać ze Anglicy obeznani w temacie bo się pytał do czego mi taki wideł, jaki rower bo mają inne zamienniki itp. Wytłumaczyłem kolesiowi że pozioma robie fwd i skumał ;D nawet stwierdził że musze go rozszerzyć by tam piasta weszła i wgl. Ponoć sam nie ma ale czytał o tym w necie
« Ostatnia zmiana: Czerwca 04, 2018, 06:43:10 pm wysłana przez Danielasty »

Danielasty

  • całkiem inny wariat
  • *****
  • Wiadomości: 951
Odp: Cruzbike Danielastego
« Odpowiedź #100 dnia: Lipca 15, 2018, 06:05:31 pm »
Chłopaki! Dziewczyny również! Burza mózgów, sztyca ma 25,4 czyli 1 cal. Kierownicy w Uk od rometu nie dostanę - od składaka z takią długą rurą, jak to rozwiązać - schludnie i z niską wagą?

do dyspozycji
Rura sterowa 1 cal 18cm
Sztyca 12cm
Mostek wpuszczany

Yin

  • całkiem inny wariat
  • *****
  • Wiadomości: 4077
Odp: Cruzbike Danielastego
« Odpowiedź #101 dnia: Lipca 15, 2018, 08:31:09 pm »
Mostek wpuszczany, długi jakiś np od składaka - wtedy kierownicę dasz jakakolwiek. A jaka sztyca wchodzi Ci do przedniego trójkąta? Zerknij na fotki mojego cruza tam był mostek 1 i 1/8 nałożony na sztycę właśnie przedniego trójkąta. Ewentualny adapter jak rozmiar sztycy będzie za mały zrobisz koszulka termokurczliwą.