Autor Wątek: Cruzbike Danielastego  (Przeczytany 53193 razy)

Danielasty

  • całkiem inny wariat
  • *****
  • Wiadomości: 951
Odp: Cruzbike Danielastego
« Odpowiedź #15 dnia: Październik 14, 2011, 03:47:09 pm »
btw, nie rozpisujcie się na ten temat, bo ja nie mam takich narzędzi, wszystko robię ręcznie
Miał być dzisiaj skończony, ale coś z supportem nie tak, jeden kulkowy nie chciał się wkręcić, do drugiego nie mam klucza - stary typ jakiś i napęd nadal nie założony. Kierownica ma luz, kompletnie nie wiem z czego zrobić redukcje - jakieś 0,2-04mm. Siedzisko wycięte, ale nie skręcone. Nadal brakuje mi płaskowników do przykręcenie do ramy tego siedziska. Prawdopodobnie będę musiał znaleźć frezarkę do stali by poszerzył mi otwory we widelcu. Standardowo było pod oś 9mm, ale tylna mtb ma 12mm, musiałem to rozpiłować na szerokość, weszło, ale tak ledwo to siedzi w tym widelcu, potrzebuje głębsze otwory do tego. Jutro jadę szukać rzeczy potrzebnych aby w końcu to skończyć

Yin

  • całkiem inny wariat
  • *****
  • Wiadomości: 4077
Odp: Cruzbike Danielastego
« Odpowiedź #16 dnia: Październik 14, 2011, 06:49:58 pm »
Kierownica ma luz, kompletnie nie wiem z czego zrobić redukcje - jakieś 0,2-04mm.
Plastik z bluetki PET? Stara dętka? Taśma izolacyjna do przewodów? W którym dokładnie miejscu jest ten luz?

Nadal brakuje mi płaskowników do przykręcenie do ramy tego siedziska.
Poszukaj na lokalnych złomnicach, ewętualnie w sklepach typu OBI / castorama. Można użyć cybantów antenowych , obejm ro rur (google grafika + hasło obejma  powinno dać kilka pomysłów.)

potrzebuje głębsze otwory do tego.
Pilnik okrągły 12mm będzie chyba najprostszym i najtańszym rozwiązaniem. 

Danielasty

  • całkiem inny wariat
  • *****
  • Wiadomości: 951
Odp: Cruzbike Danielastego
« Odpowiedź #17 dnia: Październik 14, 2011, 06:58:22 pm »
czym bardziej starszy tym bardziej głupszy. Takie proste rozwiązania, a nie wpadłem na nie ...

Danielasty

  • całkiem inny wariat
  • *****
  • Wiadomości: 951
Odp: Cruzbike Danielastego
« Odpowiedź #18 dnia: Październik 16, 2011, 05:40:55 pm »
Dziś zrobiłem układ kierowniczy. Redukcje pod mocowanie jarzemka, oraz do sztycy zrobiłem z taśmy obklejonej kilka razy. Płaskownikami skręciłem całą konstrukcję oraz zamocowałem manetki gripshift. Wcześniej też wymieniłem koło na docelowe 24 cale. Założyłem wolnobieg 6 biegowy i to na tyle. Reszta pracy jest zależna od otwartych sklepów :)

Link po aktualizacji
http://picasaweb.google.com/101401769132058802034/PoziomkaNr1Cruzbike#5664126941709427490

Yin

  • całkiem inny wariat
  • *****
  • Wiadomości: 4077
Odp: Cruzbike Danielastego
« Odpowiedź #19 dnia: Październik 16, 2011, 11:17:55 pm »
Coraz bliżej pierwszych jazd :) Gdybyś nie był do końca zadowolony z układu MBB to możesz z tej ramy zrobić swb: http://youtu.be/y2Oci1I71n8 potrzebujesz jedynie uciętej dolnej rury z roweru mtb (gruba / sztywna rura) z suportem. Taką drobnostkę powinni dospawać w każdym warsztacie samochodowym za piwo. 
Alternatywnie lwb też się da z tego zrobić: http://forum.poziome.pl/index.php?topic=682.0

Danielasty

  • całkiem inny wariat
  • *****
  • Wiadomości: 951
Odp: Cruzbike Danielastego
« Odpowiedź #20 dnia: Październik 16, 2011, 11:30:59 pm »
myślę że MBB styknie, powiedzmy że mam już siedzisko, ale jeszcze nie zamontowane, siedziałem, na razie bez korby nie ma jak przymierzyć, ale ogółem jest super. W sumie fajne jest dla mnie to że to coś jest bardziej jak semi low racer aniżeli swb z napędem przednim - siedzi się dość nisko

Danielasty

  • całkiem inny wariat
  • *****
  • Wiadomości: 951
Odp: Cruzbike Danielastego
« Odpowiedź #21 dnia: Październik 17, 2011, 07:10:56 pm »
Siedzisko skręcone do kupy. Płyta 40mm grubości 2 konfirmanty trzyma kupe, wzmocnione 2 kątownikami stalowymi i na razie nie przykręcone. Napęd skręciłem, łańcuch się kręci - istotna informacja jak na stan niedostateczny - koło też się kręci jest spoko
Próbowałem jazdy po piwnicy trzymając się ściany i jakoś tak "nowo" się czuje. Tak jak piszecie, na poziomie trzeba się od nowa uczyć jeździć

gemsi

  • całkiem inny wariat
  • *****
  • Wiadomości: 1616
  • carbon matters
Odp: Cruzbike Danielastego
« Odpowiedź #22 dnia: Październik 17, 2011, 07:56:09 pm »
Tak jak piszecie, na poziomie trzeba się od nowa uczyć jeździć

a jak juz przejedziesz pierwsze 100 m to bedziesz sie czul jak dziecko w przedszkolu po pierwszej jezdzie :)

Danielasty

  • całkiem inny wariat
  • *****
  • Wiadomości: 951
Odp: Cruzbike Danielastego
« Odpowiedź #23 dnia: Październik 17, 2011, 07:59:52 pm »
Ale - Jak to mówią - Papa się śmieje

Danielasty

  • całkiem inny wariat
  • *****
  • Wiadomości: 951
Odp: Cruzbike Danielastego
« Odpowiedź #24 dnia: Październik 18, 2011, 08:53:03 pm »
chciałby zapytać jedną rzecz. Dziś się uczyłem jeździć przed blokiem, i zauważyłem że całość podczas skręcania wyrywa mi kierownice z rąk, tzn trudną ją utrzymać by "lekko" skręcić. Pytanie. teraz mam widelec standardowo, czyli oś koła jest z przodu, czy po odwrócenia widelca czyli oś koła będzie przed miejscem skrętu - będzie bardziej stabilniejszy?

Yin

  • całkiem inny wariat
  • *****
  • Wiadomości: 4077
Odp: Cruzbike Danielastego
« Odpowiedź #25 dnia: Październik 18, 2011, 10:12:23 pm »
To wyrywanie jest kiedy skręcasz i pedałujesz jednocześnie? Jeśli tak to kwestia opanowania roweru i wyrobienia sobie odpowiedniej płynnej kadencji. Odwrócenie widelca raczej nie poprawi stabilności - raczej odwrotnie rower robi się bardziej nerwowy,  ale wpływa na odległość suportu od fotela więc jeśli teraz masz go za daleko to może pomóc.

tomek70

  • całkiem inny wariat
  • *****
  • Wiadomości: 1114
Odp: Cruzbike Danielastego
« Odpowiedź #26 dnia: Październik 18, 2011, 10:13:52 pm »
chciałby zapytać jedną rzecz. Dziś się uczyłem jeździć przed blokiem, i zauważyłem że całość podczas skręcania wyrywa mi kierownice z rąk, tzn trudną ją utrzymać by "lekko" skręcić. Pytanie. teraz mam widelec standardowo, czyli oś koła jest z przodu, czy po odwrócenia widelca czyli oś koła będzie przed miejscem skrętu - będzie bardziej stabilniejszy?

Musisz nauczyć sie jeździć na tego typu rowerze. Bardziej kierujesz nogami niż kierownicą  wszystko masz dobrze tylko cierpliwosci a bendziesz jeździł jak ja :)

http://www.youtube.com/user/70ismail#p/a/u/2/Y2HOldlhiOc

Przy zakręcaniu kiedy po skręcie chcesz wyprostować rower . Na początku to normalne jak będziesz miał cierpliwość to nauczysz się skręcać bez trzymania kierownicy  Jazda z czasem  stanie się lekka i przyjemna ,  pozdrawiam i życzę powodzenia na nowej drodze :)

Danielasty

  • całkiem inny wariat
  • *****
  • Wiadomości: 951
Odp: Cruzbike Danielastego
« Odpowiedź #27 dnia: Październik 18, 2011, 10:19:37 pm »
a powiesz mi jak zamontowałeś linkę do przerzutki z dolnym ciągiem? Ja u siebie mam ten problem że nie mam mocowania do pancerza tak by się na czymś oparł, zostaje mi w pełnym pancerzu to prowadzić, ale za cholere nie wiem jak to zamocować

Yin

  • całkiem inny wariat
  • *****
  • Wiadomości: 4077
Odp: Cruzbike Danielastego
« Odpowiedź #28 dnia: Październik 18, 2011, 10:25:33 pm »
U siebie chyba miałem górny ciąg, prowadzenie linek z tego co pamiętam załatwiłem adapterem dokręcanym do ramy:

Ciężko takie coś znaleźć, trzeba pochodzić po serwisach albo zrobić samemu.


Danielasty

  • całkiem inny wariat
  • *****
  • Wiadomości: 951
Odp: Cruzbike Danielastego
« Odpowiedź #29 dnia: Październik 18, 2011, 10:28:03 pm »
w tym sęk że ja mam dolny, i tu problem, bo patrzałem na starą ramę przed pocięciem i nie ma uchwytu ani z dołu ani u góry co jest dziwne jak dla mnie