Autor Wątek: Cruzbike - wspinanie  (Przeczytany 59066 razy)

PrzemO

  • wyczynowiec na poziomie
  • ****
  • Wiadomości: 319
  • Never talking just keeps walking...
    • Sporty alternatywne
Odp: Cruzbike - wspinanie
« Odpowiedź #30 dnia: Wrzesień 08, 2011, 02:45:47 pm »
http://www.youtube.com/watch?v=OGMFpzjaeZw&feature=player_embedded#

Tak tez można bardziej poziomo ;D ;D ;D

Hehehe, pozycja jak na holendrze :D Ciekawe czy w dół tych przełęczy też by dał radę...
Przerwa

storm

  • Gość
Odp: Cruzbike - wspinanie
« Odpowiedź #31 dnia: Wrzesień 08, 2011, 02:46:54 pm »
Piękne!
Tylko co na to UCI? ;)

Irenty

  • kolarz na poziomie
  • ***
  • Wiadomości: 110
Odp: Cruzbike - wspinanie
« Odpowiedź #32 dnia: Wrzesień 08, 2011, 04:15:17 pm »
________________________________
Pozdrawiam.........

Romanes

  • wyczynowiec na poziomie
  • ****
  • Wiadomości: 209
  • handmade CRUZBIKE
Odp: Cruzbike - wspinanie
« Odpowiedź #33 dnia: Wrzesień 08, 2011, 04:20:13 pm »

hansglopke

  • całkiem inny wariat
  • *****
  • Wiadomości: 2178
  • Zduńska Wola
Odp: Cruzbike - wspinanie
« Odpowiedź #34 dnia: Wrzesień 08, 2011, 05:41:33 pm »
http://www.youtube.com/watch?v=OGMFpzjaeZw&feature=player_embedded#

Tak tez można bardziej poziomo ;D ;D ;D

Teraz chyba siedział na pow. znaczka pocztowego.
"Tak to już jest, że najszybciej zwraca na siebie uwagę idiota." - CK Dezerterzy

"Na pionowcu boli tyłek, plecy i w ogóle wykańczająca i niewygodna pozycja jest..." - Mototramp


gemsi

  • całkiem inny wariat
  • *****
  • Wiadomości: 1616
  • carbon matters
Odp: Cruzbike - wspinanie
« Odpowiedź #35 dnia: Wrzesień 08, 2011, 10:55:53 pm »
Ooo, jaki fajny watek. I puskowki troche, i nie na temat,  no niestety, straty odrabialem, ale efekt koncowy zawsze byl mierny i mizerny. Poki nie mam super wyscigowego roweru to moje poscigi za szoszonami sa jak wyprawa XC 70 przeciwko batalionowi subaru imprez na dopingu. Rowery poziome sa fajne bo sa fajne, a wspinaczka na cruzie ... to tylko Tomek70 bedzie bronil zawziecie ;) Storm, zapraszam na 200 do Bialegostoku w pazdzierniku, tam tylko 2000 m podjazdow jest , wiec prawie plasko. Wykazesz sie i zweryfikujesz poglady w bitwie z szoszonami i moze bedziesz z wiekszym szacunkiem do nich podchodzil;)

storm

  • Gość
Odp: Cruzbike - wspinanie
« Odpowiedź #36 dnia: Wrzesień 09, 2011, 06:59:34 am »
@Gemsi - ja jestem bardzo toooolerancyjny. Bardzo. Ale nie uwierzę w słowa dorosłego faceta ubranego na sportowo, który wskazując mi swój rower pionowy z siodełkiem wielkości 1/10 mojego fotelika, twierdzić będzie że tak mu jest wygodnie. ;D Niestety, ale dla mnie to jest czyste F65.5 (zaburzenia preferencji seksualnych w ICD-10 - sadomasochizm) i czas udać się do seksuologa ;P
Oczywiście sport ma swoje wymagania, pytanie tylko - czy chcemy się okaleczać, aby coś osiągnąć i CO takiego osiągniemy?

A ja - jestem amator. Amator jeżdżenia na rowerze turystycznie - a nie amator zawodów sportowych w szczególności kolarstwa. Ale jestem pewien i piszę to poważnie - że Ty masz warunki do tego, aby tych pionowców trochę popędzić. Kwestia zmiany roweru na "odpowiedniejszy" i nabrania wprawy w pokonywaniu górek. Skoro ja - taki dupek bez parametrów odpowiednich do uprawiania kolarstwa sportowego - mogę pokonać małą górkę Łopuszańską z V > 25 km/h a jeszcze 3 miesiące temu ledwo co 16 km/h tam były, to znaczy, że się da.

O podjazdach mi proszę nie wspominaj - wiesz dobrze (czytałeś powyższę), że jak chcę to dam radę i depnę :)

Tylko nie wiem na co ja potem kolana wymienię... ;)

tomek70

  • całkiem inny wariat
  • *****
  • Wiadomości: 1114
Odp: Cruzbike - wspinanie
« Odpowiedź #37 dnia: Wrzesień 09, 2011, 07:20:19 pm »
Pewnie że bendę bronił  :) pod górki wyprzedzam a ze z górki jadę na luzie a oni muszą kręcić żeby jechać tak szybo jak ja, ja w tym czasie sobie leże większość górek robię rozpędem pod niektóre wjeżdżam 30/h   mam spory zapas mocy nie wiem co by było,jak było by mnie stać na lepsze koło z kaseta 11 ząbków i lżejszy np aluminiowy czy kompozytowy rower ? Obecnie waży ponad 17 kg  Szoszon ma koło o wartości trzech moich rowerów, rower o połowę lżejszy i nic mu to nie daje jakie tu są proporcje wydanych pieniędzy do szybkości i komfortu jazdy? A roweru super wyścigowego nie masz to prawda rower ma być niski a pozycja jak najbardziej leżąca a nie skulona. A napęd przedni bez żadnych rolek a w każdym razie im mniej tym lepiej.

Yin

  • całkiem inny wariat
  • *****
  • Wiadomości: 4077
Odp: Cruzbike - wspinanie
« Odpowiedź #38 dnia: Wrzesień 11, 2011, 07:26:22 pm »
Tomek70 zacytuje to co napisał Gemsi: zapraszam na 200 do Bialegostoku w pazdzierniku, tam tylko 2000 m podjazdow jest , wiec prawie plasko. Wykazesz sie i zweryfikujesz poglady w bitwie z szoszonami.
Nie odbieraj tego złośliwie - piszę poważnie - uważasz że jesteś dobry i że objedziesz pionowców - startuj w zawodach i rywalizuj sportowo. Oprócz satysfakcji z wygranej zdarzają się jeszcze nagrody - czasem można wygrać rower, pionowy bo pionowy - zawsze możesz przełożyć koła i częsci do pozioma a ramę sprzedać.

tomek70

  • całkiem inny wariat
  • *****
  • Wiadomości: 1114
Odp: Cruzbike - wspinanie
« Odpowiedź #39 dnia: Wrzesień 12, 2011, 03:51:34 pm »
yin napisze ci jak powyżej nie jestem nawet amatorem nie wiem czy przebiegł bym 2km a jak tak to pewnie wypluł bym płuca. Niem ma, czasu żeby ćwiczyć ani za bardzo chęci ale jak widzę że kolaż ubrany w obcisłe ciuszki a ja w dzinasach na o polowe lżejszym rowerze  z górki ma problemy żeby mnie dogonić i musi kręcić a ja sobie leże i wyprzedzam go pod górkę to o czymś świadczy  ale rower nawet poziomy sam nie jedzie!  Też nie każdy rower poziomy jest szybki
mój akurat jest, a można zbudować jeszcze szybszy. Kiedyś maiłem kilka rowerów które nie były za szybkie i o ściganiu się nie było za bardzo co marzyć tym bardziej z Szoszonami dlatego teraz wiem co pisze. Jak bym teraz jeździł rowerem pierwszym lub drugim jaki zbudowałem pewnie miał bym taką opinie jak ty . Pozdrawiam 

karol

  • wyczynowiec na poziomie
  • ****
  • Wiadomości: 266
Odp: Cruzbike - wspinanie
« Odpowiedź #40 dnia: Wrzesień 12, 2011, 03:54:58 pm »
Stare chłopy kurna a jak dzieci ... Praw fizyki oszukać się nie da. Na pionie jest większa moc chwilowa więc trudno z nim rywalizować pod górę gdzie może się spiąć i dać z siebie więcej niż poziomy. Przewaga pozioma rośnie w miarę wzrostu prędkości bo rośnie opór powietrza, który na poziomym jest relatywnie mniejszy. Więc gdy pokonujesz wzniesienie na prędkościach, przy których opór powietrza stanowi większą część zsumowanych wszystkich oporów (wznoszenie+toczenie+opory napędu+powietrze) to możesz zdobyć jakąś przewagę a jak prędkość spada to twoje szanse maleją (za to dupa nie boli) niezależnie od tego czy to napęd tylny, przedni czy 4x4

gemsi

  • całkiem inny wariat
  • *****
  • Wiadomości: 1616
  • carbon matters
Odp: Cruzbike - wspinanie
« Odpowiedź #41 dnia: Wrzesień 12, 2011, 03:58:46 pm »
yin ...

Yin, ja prosze o zakonczenie tej dyskusji, bo ona do niczego nie prowadzi, a ktos czytajacy z zewnatrz moze wyciagnac bledne wnioski, ten spor nie zostanie nigdy rozstrzygniety, a juz na pewno nie z osobami ktore nie scigaly sie z szosowkami. Szoszon ubrany w obcisle ciuszki moze odpoczywac na zjezdzie, moze miec w nogach 150 km, mnie rowniez nawet jadac z panami kolarzami z gorki zdazalo sie ze musialem zwalniac zeby nie wyprzedzac peletonu, oni pedalowali ja nie :) ale nie wyciagam daleko idacych wnioskow, rowniez jezdze wobcislym, bo w jeansach mi skore obciera, i jest to dosyc dotkliwe przy przebiegacch c.a. 150 km

Yin

  • całkiem inny wariat
  • *****
  • Wiadomości: 4077
Odp: Cruzbike - wspinanie
« Odpowiedź #42 dnia: Wrzesień 12, 2011, 06:43:52 pm »
Yin, ja prosze o zakonczenie tej dyskusji, bo ona do niczego nie prowadzi
Spoko, peace ;) Dalej będę czekał aż poziome wycinaki zaczną pokazywać jakieś faktyczne wyniki z startów w zawodach. Mam nadzieję że chociaż na zjazd po asfalcie ktoś się pofatyguje bo tu szanse na dobre miejsce dla pozioma są spore.

tomek70

  • całkiem inny wariat
  • *****
  • Wiadomości: 1114
Odp: Cruzbike - wspinanie
« Odpowiedź #43 dnia: Wrzesień 12, 2011, 07:45:36 pm »
pace :)

Jacekddd

  • wyczynowiec na poziomie
  • ****
  • Wiadomości: 243
Odp: Cruzbike - wspinanie
« Odpowiedź #44 dnia: Wrzesień 16, 2011, 10:56:03 pm »
Ja wiem, że peace ale ten spór spowodował wytoczenie najlepszych argumentów jakie były i sporo pouczających rzeczy wyczytałem. Tak więc jakbyście mieli się próbować na poziomie gdzieś w Małopolsce z jakąś górką to dajcie znać a na pewno przyjadę popatrzeć, sfilmować też żeby były namacalne dowody jak to jest naprawdę bo mnie też  ten temat nurtuje.


Jacek

Quest XS, Kross Level A6, Bieganie teren/bieżnia
https://www.sports-tracker.com/view_profile/jacekddd
Dronten-Kraków,QuestXS,2022,1284km,3664minut,9dni,vśr=21.03 km/h