Autor Wątek: Wypadek VM w USA okiem kamerki 360  (Przeczytany 12952 razy)

live_evil

  • całkiem inny wariat
  • *****
  • Wiadomości: 1240
  • ...i stąd wiemy, że Ziemia ma kształt banana
Odp: Wypadek VM w USA okiem kamerki 360
« Odpowiedź #15 dnia: Grudzień 29, 2020, 10:12:56 am »
Ja ostatnie 2,5 okrążenia Ziemii jeżdżę bez flagi. Wszystkie kolizje do tej pory miałem z kierowcami, którzy patrzyli w inną stronę - na drogach rowerowych po lewej stronie jezdni - kierowcy wyjeżdżający z podporządkowanej/z posesji często patzrą tylko w lewo nie spodziewając się rowerzysty z prawej. Flagi, amulety, totemy nie specjalnie by tu pomogły.
Aaaale nikt Ci nie zabrania wierzyć, że to działa, tylko mało kto z jeżdżących więcej da się przekonać.

tom0jo

  • kolarz na poziomie
  • ***
  • Wiadomości: 153
Odp: Wypadek VM w USA okiem kamerki 360
« Odpowiedź #16 dnia: Grudzień 29, 2020, 01:39:46 pm »
Przejeździłem vm'em około 8000km w różnych warunkach pogodowych i jak na razie nie miałem sytuacji żeby ktoś chciał mnie skasować,.Podstawa: oczy naokoło głowy i przewidywanie zachowań innych użytkowników dróg. Moim zdaniem chorągiewki i inne cuda na kiju fajnie wyglądają i cieszą oko gdy są założone do rowerków dziecięcych.

woojtek1

  • całkiem inny wariat
  • *****
  • Wiadomości: 533
  • M5 / Speedliner 'Blue Glide' 26/20
Odp: Wypadek VM w USA okiem kamerki 360
« Odpowiedź #17 dnia: Grudzień 30, 2020, 07:18:49 pm »
A moim zdaniem, choć wiem, że ta moja chorągiewka jest zbyt nisko, nikt z nas nie wie ile razy ktoś jednak zauważył :)

klubowy

  • całkiem inny wariat
  • *****
  • Wiadomości: 559
Odp: Wypadek VM w USA okiem kamerki 360
« Odpowiedź #18 dnia: Grudzień 30, 2020, 08:29:14 pm »
Miałem kiedyś chorągiewkę, ale i tak zawsze znalazła się jakaś maruda co to niby mnie nie widziała. Trajka że za niska, jednoślady też. Niestety w większości byli to taksówkarze i busiarze. Więc któregoś razu ją zdjąłem do wyprania i już nie założyłem z powrotem. Oczywiście chorągiewkom w velomobilach mówimy stanowcze nie ;) Jak już pisali koledzy wyżej - jeśli kierowca nie będzie nas chciał zobaczyć, to jak nawet będziemy obwieszeni odblaskami i tak w nas przywali. A w moim odczuciu, to poziomka, nawet niska dużo bardziej rzuca się w oczy niż klasyczny pion.
Ja, nie wiem, co to sen.
Objeżdżam nocą, to co spawałem w dzień...

woojtek1

  • całkiem inny wariat
  • *****
  • Wiadomości: 533
  • M5 / Speedliner 'Blue Glide' 26/20
Odp: Wypadek VM w USA okiem kamerki 360
« Odpowiedź #19 dnia: Grudzień 30, 2020, 09:05:54 pm »
Wszystko jasne, ale wyciąganie wniosków: " bo mnie nikt nie zauważył tzn. że nie działa"  jest mało sensowne.
 Oczywiście, że możemy świecić jak choinka i mieć trzy chorągwie i i tak coś nas zmiecie, jednak nie mamy statystyk ile razy ktoś jednak odskoczył. Tyle i tylko tyle. :)

live_evil

  • całkiem inny wariat
  • *****
  • Wiadomości: 1240
  • ...i stąd wiemy, że Ziemia ma kształt banana
Odp: Wypadek VM w USA okiem kamerki 360
« Odpowiedź #20 dnia: Grudzień 31, 2020, 08:17:57 am »
Franc - powiedz mi w takim razie jak sprawdzisz ilu kierowców flagi zauważyło i ilu potrąceń uniknąłem w ten sposób. Poczekam.
Kolejną kwestią, że flagi to w zasadzie hamulec aerodynamiczny i nie po to robi się sprawniejszy aerodynamicznie rower, by od razu tą przewagę zużyć montując spowalniacze.

Maciej K

  • całkiem inny wariat
  • *****
  • Wiadomości: 729
Odp: Wypadek VM w USA okiem kamerki 360
« Odpowiedź #21 dnia: Styczeń 01, 2021, 02:33:09 pm »
To co mnie najbardziej zadziwia.
De Vilio mimo tego, że jego pojazd dwa sztandary (jak napisał) ozdabiały, to trafiony został.
Jednocześnie jednak ? ku memu zdumieniu - trafionego VMa za brak sztandaru  skrytykował.
Wniosek z takiej jego  postawy wywlekam, że od 30 lat budowanie oraz formowanie nowych
i słusznych Polaków wspaniałe owoce daje. Szacun.

Niektórzy z Was pewnie wiedzą, że nadzorujący tę hodowlę prawdziwych Polaków pasterze podobnie mają.
Owieczkom swym unikanie grzechów głównych nakazują, zaś sami namiętnie je uprawiają.

DeVilio

  • całkiem inny wariat
  • *****
  • Wiadomości: 927
  • Prawdziwe rowery mają krągłości. FATBIKE!
Odp: Wypadek VM w USA okiem kamerki 360
« Odpowiedź #22 dnia: Styczeń 05, 2021, 01:13:23 pm »
Hah tak Macieju jasne, to po co samochody mają mieć włączone światła skoro i tak są wypadki, po co piesi mają nosić odblaski skoro i tak się ich potrąca tu i tam :D na tej podstawie to po co montować pasy bezpieczeństwa w samochodach skoro i tak są wypadki śmiertelne kierowców i pasażerów nawet jak te pasy mają zapięte :D prawisz absurdy kolego i to nie pierwszy raz sprowadzasz dyskusję do poziomu farsy, której zresztą kontynuować nie mam dłużej zamiaru. Nawet jeżeli moje flagi pomogą raz na 10 przypadków to chociaż by warto z tego powodu je posiadać i tyle.
Bottecchia American FatBike
FatFlevo

Maciej K

  • całkiem inny wariat
  • *****
  • Wiadomości: 729
Odp: Wypadek VM w USA okiem kamerki 360
« Odpowiedź #23 dnia: Styczeń 06, 2021, 12:42:09 pm »
Hei De Vilio...Wyluzuj i na przyszłość postaraj się  zastanowić nad tym co wypisujesz
oraz nad tym czy czytane teksty należycie ogarniasz. Czyli rozumiesz.

Wyjaśniam.
Gdybyś Ty w sztandary uzbrojon kilkanaście lat BEZPIECZNIE poziomem swym przehulał,
to Twoja uwaga w kierunku trafionego Amerykańca na miejscu by była.
Ty zaś z dwoma flagami jeżdżąc i trafionym będąc innemu trafionemu JEDNĄ  TYLKO flagę proponujesz, pisząc (20.12.ub.r) między innymi; "Tym bardziej dziwi że tego typu mydelniczki nie mają nawet jednej małej zasranej flagi na wysokość 1.80m. Przecież takie coś można zrobić demontowane,..."

Świadczy to (wg. mnie) o pewnej Twojej niegodziwości, albowiem moja logika podpowiada mi iż zaproponowanie temu posiadaczowi czy innym posiadaczom VM ów (wg. ludzi lepszych "mydelniczek") więcej niż dwóch flag uczciwsze by było.
Bo jeśli Twoje dwie nie uchroniły, to 3, 4 lub 5 pomóc raczej powinny.

Swoimi wypowiedziami potwierdzasz też to co powyżej napisałem.
Kontrolowana od 30 lat hodowla i formowanie tych najprawdziwszych Polaków
pozytywne dla jej twórców wyniki daje.


« Ostatnia zmiana: Styczeń 06, 2021, 01:09:24 pm wysłana przez Maciej K »

3x3

  • wyczynowiec na poziomie
  • ****
  • Wiadomości: 318
Odp: Wypadek VM w USA okiem kamerki 360
« Odpowiedź #24 dnia: Styczeń 06, 2021, 02:46:16 pm »
Nie rozumiem tych przepychanek  :-\
Nie jest istotne - w moim mniemaniu - ile kto kilometrów przejechał, ile razy dostał strzała, ile razy o mało co, ile domów postawił za wyprodukowane przez siebie poziomki. Ważne jest, by uczynić wszystko, żeby ten jeden raz się nie przytrafił.
Najlepszego w nowym roku.


Maciej K

  • całkiem inny wariat
  • *****
  • Wiadomości: 729
Odp: Wypadek VM w USA okiem kamerki 360
« Odpowiedź #25 dnia: Styczeń 06, 2021, 04:38:35 pm »
Nie rozumiem tych przepychanek  :-\
Nie jest istotne - w moim mniemaniu - ile kto kilometrów przejechał, ile razy dostał strzała, ile razy o mało co, ile domów postawił za wyprodukowane przez siebie poziomki. Ważne jest, by uczynić wszystko, żeby ten jeden raz się nie przytrafił.
Najlepszego w nowym roku.

Właśnie...Dlatego też moje pojazdy w jaskrawych kolorach buduję.
Także odblaskowymi naklejkami namiętnie je oklejam, aby żaden zamyślony, rozgadany czy w ekran jakiegoś urządzenia zapatrzony kierowca nie mógł się tłumaczyć, że jaskrawej i świecącej naklejkami "choinki" nie zauważył.
Nie lubię i nie chciałbym nigdy trafionym być.
Przypomnę jednak nieśmiało, że za to moje "choinkowanie" pojazdów wiele krytycznych uwag,
tu na forum zebrałem.
Wcześniej także bardzo kolorowe kufry robiłem.
Tym rodakom co to kolory kościelne (czarne) na kufrach mieć chcieli odmawiałem.

Przepychanka zaś z tego powodu wynikła, że poziom z dwoma flagami trafion i jego użytkownik świadom najpewniej, że dwa dyndające płócienka g.....o raczej dają,
obudowane pojazdy mięśniowe obraża i tylko jedną dyndającą szmatkę na kiju proponuje.
Takie zachowanie jest obłudne i nieetyczne.
A żeby nam wszystkim lepiej w nowym roku się żyło, to takie zachowania potępiać należy.
Co niniejszym uczyniłem.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 06, 2021, 04:40:37 pm wysłana przez Maciej K »

DeVilio

  • całkiem inny wariat
  • *****
  • Wiadomości: 927
  • Prawdziwe rowery mają krągłości. FATBIKE!
Odp: Wypadek VM w USA okiem kamerki 360
« Odpowiedź #26 dnia: Styczeń 07, 2021, 10:03:35 am »
I jak zawsze Maciej K. raczył całkowicie nie zrozumieć istoty tematu i problemu wciskając jednocześnie że to cały świat nie rozumie a on jeden sprawiedliwy rozumie - no cóż. Rozmiar ego jest w istocie imponujący. Pokaż mi dowodu na to Macieju K. ile to razy moje flagi nie zostały zauważone, a ile razy zostały. Pokaż mi badania jakich dokonałeś na brak skuteczności flag. Pokaż mi ilu kierowców flag nie zauważyło, a ilu zauważyło.
Konkretny przypadek kiedy dostałem strzała wydarzył by się nawet gdybym jechał pionowym rowerem, czy też gdybym jechał samochodem. Facet "myślał" że zdąży, facet nie zauważył że cokolwiek jedzie bo nie patrzał w tamtym kierunku więc jak miał zauważyć? Gdyby zamiast mnie na rowerze był tir - była by ciekawsza kraksa, zapewniam.
Buduj co chcesz, w kolorach jakich chcesz. Moje zdanie na temat flag jest oparte na własnym doświadczeniu i tyle. Z mojej strony to wszystko w tym temacie bo dalsza dyskusja jest jak kopanie się z koniem - zwyczajnie nie ma sensu gdy druga strona raczy łaskawie raz zaprzeczać faktom, a raz całkowicie je ignorować. I tyle ode mnie. Bezpiecznej jazdy wszystkim, na czym im się podoba, z jedną, bez flag, z pięcioma flagami, światełkami choinkowymi itd. Whatever!
Bottecchia American FatBike
FatFlevo

3x3

  • wyczynowiec na poziomie
  • ****
  • Wiadomości: 318
Odp: Wypadek VM w USA okiem kamerki 360
« Odpowiedź #27 dnia: Styczeń 07, 2021, 12:10:53 pm »
Jak Ty mie dyrektorze naczelniku Mieczysławie zaimponowałeś w tej chwili. Już już wydawało się, że nowy rok przyniesie jakieś zmiany, a tu - w pi.du, wylądował.  Widać, że firmowy doradca ds. wizerunku znów zadziałał i zaś wszystko po staremu.  Bo jak wytłumaczyć inaczej fakt, że wszystkie Twoje posty są edytowane, w bez mała wszystkich  agresywna autopromocja. Moje pojazdy, moja firma, moje wiekowe doświadczenie, moja jest mojsza, a reszta świata czapki z głów... Mniej samozachwytu, więcej ludzkiego podejścia do czytających.
I kolejny temat skasztaniony.
A trzy miesiące wytrzymałem :) :) :)

Leopold

  • kolarz na poziomie
  • ***
  • Wiadomości: 108
Odp: Wypadek VM w USA okiem kamerki 360
« Odpowiedź #28 dnia: Styczeń 07, 2021, 09:14:52 pm »
Bez komentarza - "jo!" to jest polskie?

Maciej K

  • całkiem inny wariat
  • *****
  • Wiadomości: 729
Odp: Wypadek VM w USA okiem kamerki 360
« Odpowiedź #29 dnia: Styczeń 08, 2021, 07:14:25 pm »
Liczba wejść w ten wątek świadczy, że temat interesuje. Dobrze.
Optymistycznie zakładam więc, iż tych co moje pisanie rozumieją jest sporo.
Moim niekumatym i bardzo nielicznym oponentom, to o czym piszę
jeszcze raz wyjaśnić spróbuję.
To czy "jo" jest polskie nie wiem, ale za to wiem co bardzo polskie jest.
To w naszym pięknym bowiem kraju złodziej, co miliony kradnie,  na tego co bułkę ukradł się oburza,
oszust wywodzi  że oszustwo jest złe, rozwodnik związki wolne potępia,
grubas stosowną dietę nakazuje, palący lekarz rzucenie fajek zaleca itp. itp. itd.
Różnej maści dranie, oszuści, kłamcy, pazerne wieprze czy seksualni zwyrodnialcy
moralności  nauczają.
W naszym zaś, forumowym wydaniu facet  z dwoma flagami jeżdżący, WIEDZĄC że to w jego przypadku nie zadziałało, innemu użytkownikowi pozioma targanie sztandaru nakazuje!?

42 lata ja i wszystkie moje pojazdy bez sztandarów się bujamy i żaden mój pojazd - jak na razie - trafiony nie był (przynajmniej nic nie wiem).
30 lat Mariusz (Velogic) jeździ i o trafieniach nie wspominał.
25 lat Live_evil chyba już śmiga i to on, moim pojazdem auto skasował (tak mi opowiadał).
10 lat Leopold szaleje.
Franz, Klubowy, TomOjo i Live_evil piszą tu, że chorągwie to lipa.
Jednak De Vilio z uporem oszalałego maniaka męczy bułę i przy pomocy niezastąpionego 3 x 3
(od strzałów z boku czy samozachwytów speca) udowadniać próbuje, że chorągwie są super.

Zaś jego argumentacja, że targane sztandary od wielu trafień najprawdopodobniej go uchroniły
( z czego ja nikczemnik nie zdaję sobie nawet sprawy) wprost na kolana rzuca.
(Zapis do Młodzieżówki przewodniej partii proponuję. Kariera murowana)

Jak wiemy głęboka wiara cuda czynić potrafi więc wniosek taki wywlekam,
że w Polsce gdyby nie święte obrazki, różnej maści zaklęcia, koraliki czy inne talizmany w kabinach aut wiszące oraz te odwieczne chlapania zaczarowaną wodą (zwaną też święconą),
to trupów na drogach wielokrotnie więcej byłoby.

Zdradzę więc teraz Tobie, Drogi De Vilio, moją tajemnicę wielką.
Otóż podczas piwnych (wcześniej wspomnianych) chrztów moich pojazdów, w tajemnicy przed użytkownikami,  pod siodłami chrzczonych pojazdów ZAWSZE  kilka kropel wyciągu
z oleju sapiencji (oleum sapiensis) kazachskiej umieszczałem.
Do tej pory - jak czas udowadnia - to działa.
Ten olejek w aptekach jest dostępny. Kup buteleczkę i zastosuj go,
a sztandary daj dzieciom specjalnej troski lub narodowcom.
Niech targają.

Wzdęte EGO mi zarzucasz.
Jeśli więc ja nadęte EGO mam, to jakież EGO musi mieć facet co to na Forum Rowerów Poziomych, ogromną - połowę zdjęcia zajmującą - FOTĘ oblicza człowieczego z miną wyniosłą, ponurą i nadętą wielce zamieszcza, w tle malutki widok  spuchniętego (fat) MTB  mając.
(Dział Galeria, str.3 wątek "Zimowi cykliści", komentarz ostatni).

Hrabio, Baronie, Skromny Mędrcze De Vilio....
Twoja skromność zniewala. Czoło chylę.

P.s. Na podstawie opublikowanych i publikowanych od lat na forum wypowiedzi wnioskuję,
że rower poziomy prawdziwego Polaka w ciemne kolory (najlepiej czarne) winien być obleczon,
a za plecami jadącego (do siodła) skrzydła husarskie umocowane być powinny!

Szum skrzydeł bowiem uwagę zamyślonych kierowców będzie zwracał,
wspomnienia dawnych wielkich zwycięstw przywoływał, do zastanowienia skłaniał
i do nie atakowania poziomów motywował.
I tak nam dopomóż Bób. Amen.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 08, 2021, 07:24:21 pm wysłana przez Maciej K »