Autor Wątek: Optima rider - na razie opony  (Przeczytany 1037 razy)

rawoki

• sympatyk
  • *
Optima rider - na razie opony
« dnia: Marzec 14, 2019, 08:25:37 pm »
Cześć, już kiedyś się witałem na tym forum gdy chciałem kupić pozioma to teraz już pomijam dział przywitalec. Niestety droga od chcenia do kupienia takiego roweru którym jestem w stanie się przemieszczać zajęła mi trochę czasu. Ale w tym roku stałem się posiadaczem trajki optima rider, którą zakupiłem od kolegi amelinium2. Rower jest świetny ale też mocno używany. Teraz czeka mnie przy nim trochę pracy i z chęcią skorzystam z waszej pomocy. Na początek potrzebuję rady jakie opony do niego zakupić ponieważ te na których stoi rozpadają się, a nie wiem czy szwagier z wielką chęcią znów będzie mi dowoził zestaw do łatania którego nie zabrałem ze sobą na krótką przebieżkę po okolicy. Rower ma z tyłu koło 26 a z przodu 20 cali. I się zastanawiałem czy nie wrzucić na przód szerszych opon aby amortyzowały tą sztywną ramę. Z tyłu jest amortyzator ale i jego można wspomóc szerszą oponą. Opory toczenia nie będą mi bardzo przeszkadzać ze względu na to, że i tak wrzuciłem silnik. Docelowo rower będzie napędzany więcej prądem aniżeli siłą mięśni. I teraz się zastanawiam, czy zakładać schwalbe big apple, crazy bob, maxxis dth, czy nie ma sensu wykładać takich pieniędzy na opony i bardziej skierować się w stronę kenda kontackt, rubena mitas. W końcu to dopiero początek remontu roweru i początek wydatków a przecież muszę kupić 3 opony. Niestety nie mam jeszcze zdjęć mojego bolida ale nadrobię jak tylko dotrę do niego z aparatem. Ale zdjęcia jego są jeszcze na archiwalnym ogłoszeniu sprzedaży, to wstawiam linka https://www.olx.pl/oferta/rower-poziomy-trojkolowy-optima-rider-CID767-IDxST5u.html W sumie to póki co niewiele się zmieniło, jedynie doszedł silnik i trochę kabli.

golden

• wyczynowiec na poziomie
Odp: Optima rider - na razie opony
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 14, 2019, 08:33:20 pm »
Fajny sprzęt, na przód  możesz takie zastosować dedykowane do rowerów poziomych trzykołowch
https://www.rowertour.com/p/53159/schwalbe-tryker-20-x-1.50-rg-ls-opona-zwijana-do-rowerow-poziomych

klubowy

« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 14, 2019, 10:05:43 pm »
Ja z przodu wożę się na takich:
https://allegro.pl/oferta/opona-rowerowa-20-x-2-125-lm-30-34355-7885588421?utm_source=facebook&utm_medium=app_share&utm_campaign=AndroidShowitemShare
Wiem, może trochę za bardzo budżetowa, ale zrobiłem już na takim zestawie przeszło 6tyś. I dają radę.
Ja, nie wiem, co to sen.
Objeżdżam nocą, to co spawałem w dzień...

Inc0

« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 14, 2019, 10:17:30 pm »
mamy ..bardzo podobne maszyny jestem jak ty posiadaczem optimy rider  w wersji z hamulcami tarczowymi i ofc zelektryfikowałem swoja optime poczatkowo woziłem sie na oponach schwalbe marathon racer 20x1,5 i 26x1,5 opony swietne choć nie naleza do najtańszych w wersji analogowej tego roweru  sprawdziły sie bardzo dobrze . po elektryfikacji wzrosła masa pojazdu  o jakies 20kg i sie zrobiło mało komfortowo ponieważ by nie zbierać snake na kazdej dziurze trzeba było wozic sie na bardzo wysokim cisnieniu przez co zapadła decyzja  gdy dobiegnie ich żywot założe o rozmiar szersze laczki 1,75 , przez swój bład ( zle ustawiona a raczej rozlegulowana zbierzność) zniknoł z nich bierznik w ciagu 100km - jednej wycieczki przyspieszając juz planowana wymianę opon z przodu wybór padł na schwalbe energizer plus 20x1,75 poprawa w komforcie wyraźna, tylna opona starego systemu ma sie jeszcze na tyle dobrze że jeszcze jeden sezon przejeździ . na marginesie nie wiem jak w twojej wersji optimy ale w mojej nie ma zbyt wiele miejsca w tylnym wahaczu na przesadnie szerokie opony. podrzucam ci link do mojego tematu z optima http://forum.poziome.pl/index.php?topic=3690.0 moze cos tam znajdziesz co cie zainteresuje/pomoze w razie watpliwosci słuze jak potrafie pomoca
Lepsze jest największym wrogiem dobrego.

rawoki

• sympatyk
  • *
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 15, 2019, 08:51:50 am »
Kolego Golden, wysłałeś mi link do opony szerokiej na 1.50 i pewnie bym takie kupił gdybym jeździł tylko za pomocą siły nóg i zależało mi bardziej na prędkości aniżeli na wygodzie.
Kolego klubowy, oferta którą Ty wysłałeś jest bardzo kusząca ze względu na cenę i twoje stwierdzenie, że mimo 6tyś nic się z nimi nie stało. A tak w połowie ceny jednej schwalbe miałbym komplet opon na przód. Jak wygląda u Ciebie sprawa z głośnością i ilością błota wysypywanego z opon?
Kolego Inc0, twoje wpisy czytałem zarówno tu jak i na forum z prądem. Nie omieszkam skorzystać z twojej propozycji pomocy. Ramy mamy takie same i obaj mamy (ja będę miał) zelektryfikowane trajki. Jak będziesz kiedyś przechodził z aparatem to chciałbym zobaczyć jak rozwiązałeś montaż manetki na kierownicy, o ile masz kciukową a nie tradycyjną. I też byłbym ciekaw jak zamontowałeś akumulator do ramy. Korzystałeś z oryginalnych mocowań śrub? Dokładałeś dodatkowe mocowania? Reszta pytań pewnie wyjdzie w trakcie robót.

Inc0

« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 15, 2019, 06:03:48 pm »
jutro ci wrzuce te fotki

klubowy

« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 15, 2019, 07:36:55 pm »
Co do głośności to ciężko stwierdzić - nie słyszę za dobrze niskich częstotliwości, ale imho nie wyróżniają się na "+" czy "-" w porównaniu do innych. Co do przyczepności bardzo dobra -- zbierają wszystko jak leci - od wody zaczynając, przez błoto i śnieg, na drobnych kamyczkach kończąc. Błotniki to był pierwszy dodatek =)
Ja, nie wiem, co to sen.
Objeżdżam nocą, to co spawałem w dzień...

Inc0

« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 16, 2019, 11:39:45 am »

Zakładane osiągi moc , prędkość i minimalny zasięg roweru w trybie pas co najmniej 120km determinował minimalny rozmiar akumulatora co najmniej 25Ah ostatecznie zamontowałem 34,5Ah  48V , oraz założenie ze bagażnik będzie wykorzystywany do przewozu bagażu  i osób wymusiły rezygnacje z montażu jednej dużej baterii na bagażniku na rzecz dwóch mniejszych akumulatorów rozmieszczonych po bokach ramy. Ze względów estetycznych i praktycznych wybrałem rozwiazanie dostepne na rynku czyli baterie w tzw obudowie bidonowej . By je w sposób pewny przymocować do roweru wspawałem w stelaż bagaznika dwie blachy stalowe 3mm ( takie jakie znalazłem u siebie w garażu) montaż do nich bidonów to juz jak widać poniżej  banał

rawoki

• sympatyk
  • *
« Odpowiedź #8 dnia: Marzec 18, 2019, 08:45:08 pm »
Czyli oponki chyba wybiorę najtańsze i zobaczę jak się na takiej szerokości jeździ, jak nie podpasują to nie żal będzie wymienić.
Inc0 dzięki wielkie za zdjęcia. Jako, że również mam baterię w bidonie to pewnie będę podobnie montował, chociaż zastanawiam się czy nie prościej zamocować korzystając ze śrub mocujących bagażnik. Na razie mam jedną baterię więc z drugiej strony pewnie trafi sterownik.
Dobrze widzę, że kabel od manetki udało Ci się wcisnąć pod gripa? Ja mam manetkę z kiepskim wyjściem kabla i koliduje mi z manetką hamulca. Albo będę musiał ją wyrzeźbić albo zakupić nową.
Niestety z powodu małej ilości czasu i to, że rower mam w garażu kilka kilometrów dalej to moje prace trochę potrwają, ale może do lata się ze wszystkim wyrobię, a jak nie to będę jeździł na niedokończonym.

Inc0

« Odpowiedź #9 dnia: Marzec 18, 2019, 09:08:04 pm »
grip to zwykła owijka wiec to żaden problem kabel tam schować , manetke taka dobrałem żeby nie kolidowała ani z manetką przerzutki ani z klamka hamulca i dało sie normalnie jej używać. tez myslałem o wykożystaniu mocowań bagaznika  ale to wymagało b wykonania osobnego stelaza pod bidon , prosciej było przyspawać blachy do juz istniejacego stelazu bagaznika

rawoki

• sympatyk
  • *
« Odpowiedź #10 dnia: Marzec 19, 2019, 08:23:38 pm »
Opony już zamówione i liczę, że uda mi się w weekend wygospodarować czas na grzebanie przy rowerze i zastanawianie się co jeszcze zamontować. Jak nie zapomnę to po zamontowaniu nowych opon strzelę fotę aby się pochwalić.