Autor Wątek: Poziome ciekawostki ze świata  (Przeczytany 697399 razy)

hansglopke

  • całkiem inny wariat
  • *****
  • Wiadomości: 2162
  • Zduńska Wola
Odp: Poziome ciekawostki ze świata
« Odpowiedź #960 dnia: Kwiecień 06, 2016, 09:12:57 pm »
"Tak to już jest, że najszybciej zwraca na siebie uwagę idiota." - CK Dezerterzy

"Na pionowcu boli tyłek, plecy i w ogóle wykańczająca i niewygodna pozycja jest..." - Mototramp


fdx

  • całkiem inny wariat
  • *****
  • Wiadomości: 695
Odp: Poziome ciekawostki ze świata
« Odpowiedź #961 dnia: Kwiecień 07, 2016, 04:38:57 pm »
Tak sie zastanawiam biorąc Holandię za przykład czy dostępność narkotyków ma jakiś wpływ na myśl techniczną. (Patrząc na Rosję wiemy ze kultura picia wódki wpływ ma przeogromny...)


Poziomka... bo ostre koło jest zbyt mainstreamowe...

dziantek

  • wyczynowiec na poziomie
  • ****
  • Wiadomości: 308
Odp: Poziome ciekawostki ze świata
« Odpowiedź #962 dnia: Kwiecień 07, 2016, 09:09:42 pm »
Jeszcze trochę i nawet nie trzeba będzie wstawać z kanapy, żeby pojeździć na rowerze...puszczasz drona i sesja na bajku zaliczona:

https://www.youtube.com/watch?v=mT3vfSQePcs

Ciekawe jak robocik poradziłby sobie na rowerze poziomym  ::)


hansglopke

  • całkiem inny wariat
  • *****
  • Wiadomości: 2162
  • Zduńska Wola
Odp: Poziome ciekawostki ze świata
« Odpowiedź #963 dnia: Kwiecień 08, 2016, 10:47:25 pm »
Jeszcze trochę i nawet nie trzeba będzie wstawać z kanapy,.....

Ciekawe jak robocik poradziłby sobie na rowerze poziomym  ::)

Robocik nie wstałby z fotela, fotelika.
"Tak to już jest, że najszybciej zwraca na siebie uwagę idiota." - CK Dezerterzy

"Na pionowcu boli tyłek, plecy i w ogóle wykańczająca i niewygodna pozycja jest..." - Mototramp


Yin

  • całkiem inny wariat
  • *****
  • Wiadomości: 4077
Odp: Poziome ciekawostki ze świata
« Odpowiedź #964 dnia: Kwiecień 11, 2016, 02:56:43 pm »
Nie poziomo ale ciekawie:
Rowerowa maszyna do robienia baniek mydlanych:
https://www.youtube.com/watch?v=-RRaYNLv_Zs
Pliki do wydruku 3d:
http://www.thingiverse.com/thing:950452

To może być ciekawa sprawa do imprez rowerowych.

fdx

  • całkiem inny wariat
  • *****
  • Wiadomości: 695
Odp: Poziome ciekawostki ze świata
« Odpowiedź #965 dnia: Kwiecień 15, 2016, 06:30:41 am »
Poziomka... bo ostre koło jest zbyt mainstreamowe...

trajk-o-ciklista

  • całkiem inny wariat
  • *****
  • Wiadomości: 1163
  • To recline is devine!
    • Rowerki, przyczepki, sakwy i bagażniki
Odp: Poziome ciekawostki ze świata
« Odpowiedź #966 dnia: Kwiecień 25, 2016, 04:59:40 pm »
Igor

~o
~ \-/\-
(o)^(o)

VeloMotion recumbents
Igorova Ciklo Garaża

------------------

hansglopke

  • całkiem inny wariat
  • *****
  • Wiadomości: 2162
  • Zduńska Wola
Odp: Poziome ciekawostki ze świata
« Odpowiedź #967 dnia: Kwiecień 25, 2016, 09:17:34 pm »
Nie wiedziałem że Szwecja jest na Ukrainie ;)

Czemu nie. W Polsce mamy kilka Szwajcarii, Amerykę, Czarną Amerykę, Moskwę, Niemcy, Czechy.....o Pragach nie wspomnę.
"Tak to już jest, że najszybciej zwraca na siebie uwagę idiota." - CK Dezerterzy

"Na pionowcu boli tyłek, plecy i w ogóle wykańczająca i niewygodna pozycja jest..." - Mototramp


Yin

  • całkiem inny wariat
  • *****
  • Wiadomości: 4077
Odp: Poziome ciekawostki ze świata
« Odpowiedź #968 dnia: Maj 08, 2016, 12:37:34 pm »

Makenzen

  • całkiem inny wariat
  • *****
  • Wiadomości: 1224
Odp: Poziome ciekawostki ze świata
« Odpowiedź #969 dnia: Maj 09, 2016, 09:39:50 pm »
Jak oddawałam dzisiaj mój rower do serwisu, właściciel serwisu wyznał, że sam też ma rower poziomy i chce go sprzedać. Rower jest nowy, odkupiony od jakiegoś starszego gościa, który stwierdził, że zdrowie już nie to i jeździć nie będzie. Miałam okazję zobaczyć to cudo - zdjęć niestety nie mam, bo rower jest zastawiony innymi rowerami, zobaczyłam go tylko częściowo. Ciemnozielone LWB, z szerokim, "kanapowym" fotelem - siedzisko wykonane z szerokich płóciennych pasów poprzeplatanych ze sobą). Sterowanie typu "czołgowego" za pomocą dwóch dłuuugaśnych wajch wystających po obu stronach fotela, a moją uwagę przykuł jeden ciekawy szczegół - otóż odniosłam wrażenie, że w tym rowerze łańcuch jest prowadzony nie normalnie, jak w każdym rowerze, tylko w płaszczyźnie poziomej (?). Jak będę odbierać swój rower, może pan odgraci to zielone cudo i pozwoli zrobić zdjęcia :) A już na pewno zapytam o ten łańcuch.
Gdyby ktoś był zainteresowany tematem - rower jest w Warszawie, w serwisie rowerowo-narciarskim przy ul. Nowowiejskiej.
Jeśli pod twoim tyłkiem jawi się rower poziomy... to wiedz, że coś się dzieje!!! :P

kaczor1

  • całkiem inny wariat
  • *****
  • Wiadomości: 1076
  • www.kaczor2.blogspot.com
    • HPV Poland & Recumbent Bike
Odp: Poziome ciekawostki ze świata
« Odpowiedź #970 dnia: Maj 10, 2016, 07:55:48 am »
Jak oddawałam dzisiaj mój rower do serwisu, właściciel serwisu wyznał, że sam też ma rower poziomy i chce go sprzedać. Rower jest nowy, odkupiony od jakiegoś starszego gościa, który stwierdził, że zdrowie już nie to i jeździć nie będzie. Miałam okazję zobaczyć to cudo - zdjęć niestety nie mam, bo rower jest zastawiony innymi rowerami, zobaczyłam go tylko częściowo. Ciemnozielone LWB, z szerokim, "kanapowym" fotelem - siedzisko wykonane z szerokich płóciennych pasów poprzeplatanych ze sobą). Sterowanie typu "czołgowego" za pomocą dwóch dłuuugaśnych wajch wystających po obu stronach fotela, a moją uwagę przykuł jeden ciekawy szczegół - otóż odniosłam wrażenie, że w tym rowerze łańcuch jest prowadzony nie normalnie, jak w każdym rowerze, tylko w płaszczyźnie poziomej (?). Jak będę odbierać swój rower, może pan odgraci to zielone cudo i pozwoli zrobić zdjęcia :) A już na pewno zapytam o ten łańcuch.
Gdyby ktoś był zainteresowany tematem - rower jest w Warszawie, w serwisie rowerowo-narciarskim przy ul. Nowowiejskiej.
Rower u Arka stoi na pewno od 2014r albo i dłużej. Jest to produkcja Kazimierza Leśniewskiego, czyli TROP.
Prowadzenie łańcucha jest jak najbardziej normalne, tyle, że gdy ja go widziałem, nie było tam żadnej rolki ani dodatkowego napinacza, więc łańcuch dyndał się dość swobodnie ? jeśli rower był czymś przywalony, to mogło spowodować dziwaczny wygląd łańcucha, bo ten o coś się opierał.

szydziu

  • całkiem inny wariat
  • *****
  • Wiadomości: 1591
    • Pilskie Bractwo Turystyki Rowerowej.
Odp: Poziome ciekawostki ze świata
« Odpowiedź #971 dnia: Maj 10, 2016, 08:45:25 pm »
Ewentualnie mogło być to mocowanie cięgien do skręcania - kawałek łańcucha zakończony dwoma cięgnami. Widziałem kiedyś podobną konstrukcję.

Makenzen

  • całkiem inny wariat
  • *****
  • Wiadomości: 1224
Odp: Poziome ciekawostki ze świata
« Odpowiedź #972 dnia: Maj 10, 2016, 10:23:48 pm »
Szydziu, bardzo prawdopodobnie masz rację :)
Jeśli pod twoim tyłkiem jawi się rower poziomy... to wiedz, że coś się dzieje!!! :P

Makenzen

  • całkiem inny wariat
  • *****
  • Wiadomości: 1224
Jeśli pod twoim tyłkiem jawi się rower poziomy... to wiedz, że coś się dzieje!!! :P

AGA

  • całkiem inny wariat
  • *****
  • Wiadomości: 781
  • PRODUCENT TRAJEK
    • matixbike
Odp: Poziome ciekawostki ze świata
« Odpowiedź #974 dnia: Maj 29, 2016, 06:27:06 am »
widziałem te rowerki z Niepołomic niektóre są tak dziwne ze aż ciekawie piękne  ;) warto się na co poniektórych przejechać ciekawe doznania i nowe doświadczenia  ;)
https://www.facebook.com/matixbike/timeline         - MATIX TRÓJKOŁOWIEC POZIOMY fat 1000W,48v, ,LIPO4 18AH przebieg- 2014-4860km sezon2015 -3740km,sezon2016-4456 przejechane