Autor Wątek: Kupię trajkę na wyjazd (ponad rok z Europy do Azji)  (Przeczytany 13292 razy)

szydziu

  • całkiem inny wariat
  • *****
  • Wiadomości: 1591
    • Pilskie Bractwo Turystyki Rowerowej.
Odp: Kupię trajkę na wyjazd (ponad rok z Europy do Azji)
« Odpowiedź #15 dnia: Lipiec 06, 2018, 09:35:36 am »
Biorąc pod uwagę ze ma być to nowy sprzęt to awaryjność jest niezbyt duża
A dotarty? ;)

przenikanie

  • wyczynowiec na poziomie
  • ****
  • Wiadomości: 222
Odp: Kupię trajkę na wyjazd (ponad rok z Europy do Azji)
« Odpowiedź #16 dnia: Lipiec 06, 2018, 09:47:31 pm »
Każdy ma swoje teorie i bardzo dobrze :)
Rady praktyczne, sprawdzone przez lata użytkowania moich wszystkich elektryków  są takie :
Bez elektryki bym jazdy na długiej i nieznanej trasie nie ryzykował. Jak elektryka to wyłącznie silnik przekładniowy, że sprzęgłem kierunkowym. Jak nawali (co jest mało prawdopodobne, ale możliwe) to nie będzie stawiał oporu podczas pedałowania. Poza tym taki silnik nie wymaga mocnej a przez to ciężkiej baterii.
Hase Kettwiesel delta trike 72V / 2kW
Hase Kettwiesel delta trike 60V / 1kW

andrej

  • wyczynowiec na poziomie
  • ****
  • Wiadomości: 278
Odp: Kupię trajkę na wyjazd (ponad rok z Europy do Azji)
« Odpowiedź #17 dnia: Lipiec 06, 2018, 10:33:45 pm »
Czytając Waszą dyskusję i porady chcę zapytać, czy któryś z Was doradzających przejechał na trajce ponad 120 km dziennie przez trzy dni bez wsomagania. Ja przejechałem kilka lat wstecz i wiem, że można ale to jest wysiłek dla  młodych organizmów.
 Dlatego teraz w trajkach mamy wspomaganie, ale tylko ze względu na wiek i kolana i to, że jeździmy po cywilizowanym terenie, kwestia doładowania baterii.
Jeździliśmy moimi trajkami bez silnika ok. 25 kg z bagażem 4 kg, ale na wyprawę ten bagaż będzie ważył przyjmijmy 10 razy więcej więc pokonanie dużych dystansów będzie zależało od ukształtowania terenu, no i sił pedałującego, i moim skromnym zdaniem niewiele mniejszy dystans  jest do przejechania bez nadmiernego wysiłku.
Jest trochę filmów z podobnych wojaży na YOUTUBE, chyba najbardziej znany ten kanał z początków swojej historii.
https://www.youtube.com/user/RogueLifeStudios/featured
Każda konstrukcja inaczej się toczy, więc trzeba wypróbować przed zakupem. Silnik bym odradzał.


live_evil

  • całkiem inny wariat
  • *****
  • Wiadomości: 1240
  • ...i stąd wiemy, że Ziemia ma kształt banana
Odp: Kupię trajkę na wyjazd (ponad rok z Europy do Azji)
« Odpowiedź #18 dnia: Lipiec 06, 2018, 11:10:05 pm »
Zadziwiające jest, że przed upowszechnieniem się wspomagania elektrycznego objeżdżano świat na trajkach, a teraz jest to "niemożliwe" :-)

Danielasty

  • całkiem inny wariat
  • *****
  • Wiadomości: 951
Odp: Kupię trajkę na wyjazd (ponad rok z Europy do Azji)
« Odpowiedź #19 dnia: Lipiec 06, 2018, 11:40:54 pm »
nie tylko trajki to mają :) dzis rower pionowy bez wspomagania nie ma szans w turystyce ... nie wspomniając o deskorolkach czy hulajnogach na zakupy czy " dojazd " do pracy

hansglopke

  • całkiem inny wariat
  • *****
  • Wiadomości: 2162
  • Zduńska Wola
Odp: Kupię trajkę na wyjazd (ponad rok z Europy do Azji)
« Odpowiedź #20 dnia: Lipiec 07, 2018, 06:10:45 am »
Można samochodem elektrycznym przejechać Afrykę, to można rowerem ze wspomaganiem jechać na wschód.
"Tak to już jest, że najszybciej zwraca na siebie uwagę idiota." - CK Dezerterzy

"Na pionowcu boli tyłek, plecy i w ogóle wykańczająca i niewygodna pozycja jest..." - Mototramp


szydziu

  • całkiem inny wariat
  • *****
  • Wiadomości: 1591
    • Pilskie Bractwo Turystyki Rowerowej.
Odp: Kupię trajkę na wyjazd (ponad rok z Europy do Azji)
« Odpowiedź #21 dnia: Lipiec 11, 2018, 06:39:28 pm »
rowerem ze wspomaganiem

hm... czy nadal to jest rower?

merbel

  • sympatyk
  • *
  • Wiadomości: 15
    • Raz Tu Raz Tam Blog
Odp: Kupię trajkę na wyjazd (ponad rok z Europy do Azji)
« Odpowiedź #22 dnia: Lipiec 18, 2018, 04:17:57 pm »
Hej, widzę, że wywołałem niezłą dyskusję, więc kapkę ją rozszerzę.
1) Zdrowie
Jak najbardziej moi drodzy - najważniejsza sprawa. Właśnie dlatego nim się teraz zajmuję. Może rozwinę kapkę wątek. Mam dyskopatię od 10 lat i właśnie teraz dostałem poważniejszy atak. Właściwie tak poważny jak 10 lat temu. To naprowadziło mnie na rowery poziome i w końcu stwierdziłem, że marzenia marzeniami, ale trzeba podchodzić do nich realnie. Jak się zaleczę to będę w stanie pokonywać długie dystanse, bo jeszcze w maju jeździłem po 150 km na kolarce, ale bądźmy realistami. Plecy będą mogły mi rypnąć w każdej chwili, więc chciałbym najzwyczajniej w świecie ograniczyć ryzyko do minimum. Stąd pomysł na trajkę :)
2) Trasa
Myślę, że mam jeszcze na to czas, ale pewnie pojadę standardem, czyli przez Bałkany do Turcji, Gruzja, Azerbejdżan, prom do Kazachstanu, Uzbekistan i Pamir w Tadżykistanie, a następnie przez Chiny do południowo-wschodniej Azji z przystankiem w Wietnamie
3) Czas
Całość chcielibyśmy zacząć we wrześniu 2020. Zdążę odłożyć trochę funduszy, przygotować się, a potem heja!
4) Sprzęt
Myślę, że mamy już go sporo. Przez ostatnie 10 lat zwiedziłem ponad 40 państw podróżując również na rowerze (dotychczas zwyczajnie z sakwami). Nigdy natomiast nie jeździłem na żadnym rowerze poziomym.
5) I finalnie - jaki rower poziomy?
Czemu trajka? Trajka wydaje mi się o wiele wygodniejsza niż zwykła poziomka. Obciążenia dla kręgosłupa porównywalne, ale wydaje się bezpieczniejsza przez to, że jest mniej wywrotna i stabilniejsza. Ale nie wykluczam dobrego roweru poziomego.
Elektryka? Zdecydowanie odpada. Też uważam, że te rozwiązania są dobre w cywilizowanych miejscach. Do Azji pojechać bym się nie odważył na elektryku (btw. czy to nie Kamiński właśnie objeżdża świat w aucie elektrycznym?;))
Osprzęt? Zgadzam się Panie i Panowie - jak najprostszy. Na pewno nie chcę zrezygnować z amortyzatorów, ale zgadzam się, ze chciałbym, żeby to był sprawdzony i solidny sprzęt, który wytrzyma brud i brak serwisowania i do którego będę w stanie znaleźć zamiennik, niż super-duper-extra amortyzator za 5000 zł, który jak mi padnie to rower będę musiał spakować i nadać do Polski.
Zależałoby mi też na jakiejkolwiek formie składania. Dlatego właśnie podobają mi się składane ramy, jakie są stosowane np. w
Azubie Ti Fly - https://azub.eu/recumbent-bikes-and-trikes/trikes/20-wheels/ti-fly/

Dzięki za wielkie zainteresowanie tematem i jeżeli jesteście w stanie podrzucić mi konkretny model to będę mega wdzięczny. Rozmawiałem już z rodzimymi producentami, ale niestety żaden z nich nie oferuje składanej ramy. Chyba, że o czymś nie wiem!

PS. Zapraszam na bloga w wolnej chwili - zbieramy z dziewczyną wspomnienia i uzupełniamy go, bo mamy ostatnio sporo wolnego czasu. Będzie też trochę o pedałowaniu :)
http://razturaztam.pl/
« Ostatnia zmiana: Lipiec 18, 2018, 04:21:31 pm wysłana przez merbel »
Miłośnicy 2 kółek w każdej formie.
Zapraszam na bloga
http://razturaztam.pl/

Inc0

  • wyczynowiec na poziomie
  • ****
  • Wiadomości: 295
Odp: Kupię trajkę na wyjazd (ponad rok z Europy do Azji)
« Odpowiedź #23 dnia: Lipiec 18, 2018, 05:41:31 pm »
 to że nikt tego w kraju nie ma w ofercie nie znaczy że sie nie da zrobić tego  https://www.youtube.com/watch?v=_RKscWeMg-s
Lepsze jest największym wrogiem dobrego.

merbel

  • sympatyk
  • *
  • Wiadomości: 15
    • Raz Tu Raz Tam Blog
Odp: Kupię trajkę na wyjazd (ponad rok z Europy do Azji)
« Odpowiedź #24 dnia: Lipiec 18, 2018, 07:32:24 pm »
to że nikt tego w kraju nie ma w ofercie nie znaczy że sie nie da zrobić tego  https://www.youtube.com/watch?v=_RKscWeMg-s

No wiem, wiem, że robią, ale nie w Polsce =/
Miłośnicy 2 kółek w każdej formie.
Zapraszam na bloga
http://razturaztam.pl/

andrej

  • wyczynowiec na poziomie
  • ****
  • Wiadomości: 278
« Ostatnia zmiana: Lipiec 18, 2018, 08:58:54 pm wysłana przez andrej »

LowRider

  • całkiem inny wariat
  • *****
  • Wiadomości: 519
  • Motorem postępu jest lenistwo.
Odp: Kupię trajkę na wyjazd (ponad rok z Europy do Azji)
« Odpowiedź #26 dnia: Lipiec 18, 2018, 09:38:58 pm »
Od Andrzeja warto kupować, bo ostatnio mnie poinformował, że będzie je rozbierał, bo mu się w garażu nie mieszczą. Należy kupować, bo wandal je zniszczy!!!
Jeździ się lepiej niż na firmowych z kilku powodów:
1. Ładne
2. Dokładnie zrobione
3. Przemyślana konstrukcja
4. Ocalić od zniszczenia.

no.

merbel

  • sympatyk
  • *
  • Wiadomości: 15
    • Raz Tu Raz Tam Blog
Odp: Kupię trajkę na wyjazd (ponad rok z Europy do Azji)
« Odpowiedź #27 dnia: Lipiec 23, 2018, 06:35:45 pm »
A może jednak nieskładana rama... Ciekawe jakie to uczucie, kiedy pęka Ci rama roweru za 25000 zł. Zobaczcie:
https://www.facebook.com/HelloBikeWorld/videos/728548954151351/
« Ostatnia zmiana: Lipiec 23, 2018, 06:38:19 pm wysłana przez merbel »
Miłośnicy 2 kółek w każdej formie.
Zapraszam na bloga
http://razturaztam.pl/

andrej

  • wyczynowiec na poziomie
  • ****
  • Wiadomości: 278
Odp: Kupię trajkę na wyjazd (ponad rok z Europy do Azji)
« Odpowiedź #28 dnia: Lipiec 23, 2018, 06:58:17 pm »
Zauważcie, że ta trajka nie jest amortyzowana,[ to tylko HP Velotechnik 4 cm skoku] , czyli solidna niemiecka konstukcja
i jak mocno przeładowana i pewnie to było przyczyną.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 23, 2018, 07:36:03 pm wysłana przez andrej »

AGA

  • całkiem inny wariat
  • *****
  • Wiadomości: 781
  • PRODUCENT TRAJEK
    • matixbike
Odp: Kupię trajkę na wyjazd (ponad rok z Europy do Azji)
« Odpowiedź #29 dnia: Lipiec 24, 2018, 07:58:49 am »
co to znaczy mocno przeładowana ?
 HP-ta ma nośność w/g danych150-160kg
 to nie pierwszy przypadek pęknięcia ramy Alu w miejscu zawiasu
 zresztą nie tylko HP ma ten problem (większość takich przypadków jest prędziutko tuszowana i nie widzi światła dziennego )nawet ostatni link z fb został zablokowany :-)
jeżeli chodzi o używanie seryjnych trajek do wypraw dalekodystansowych to kupujący nie zadali sobie trudu żeby zglebić wiedze w tym temacie
z drugiej strony koszt wykonania ramy na specjalne zamówienie jest 2 razy większy od standardu
https://www.facebook.com/matixbike/timeline         - MATIX TRÓJKOŁOWIEC POZIOMY fat 1000W,48v, ,LIPO4 18AH przebieg- 2014-4860km sezon2015 -3740km,sezon2016-4456 przejechane