Autor Wątek: kupie low racer/high racer  (Przeczytany 4169 razy)

bendra

• sympatyk
  • *
Odp: kupie low racer/high racer
« Odpowiedź #15 dnia: Lipiec 30, 2018, 05:45:24 pm »
Miałem okazję przejechać się dwoma rowerkami, ale to były parominutowe przejażdżki. To było rok temu, więc można liczyć, że to będzie nauka od podstaw. W moim mieście jest tylko jedna trajka - ja będę pierwszym SWB. Na pewno rower przyciągnie uwagę znajomych - pokazywałem zdjęcia i już niektórzy pytali, czy on zepsuty, czy co, że wszystko ma gdzie nie trzeba xD

fdx

• całkiem inny wariat
« Odpowiedź #16 dnia: Lipiec 30, 2018, 07:59:14 pm »
optima jest wysokim rowerem. jak na początek to nie jest najłatwiejszy do opanowania rower.

polecam naukę na lekkiej dłuższej górce. nogi przy ziemi i zjazd bez pedałowania, możesz w między czasie starac się podnosic nogi na pedały, aż opanujesz trzymanie równowagi i balans. startowanie od razu z nogami na pdałach będzie dośc trudne.
Poziomka... bo ostre koło jest zbyt mainstreamowe...

Danielasty

• całkiem inny wariat
« Odpowiedź #17 dnia: Lipiec 31, 2018, 05:50:04 pm »
sprecyzuj się czego szukasz :) low racer a high racer to jak powiedzieć, kupię sportowe auto albo terenowe :)

fdx

• całkiem inny wariat
« Odpowiedź #18 dnia: Lipiec 31, 2018, 10:41:43 pm »
kupię sportowe auto albo terenowe :)

kupujesz ładę i masz kłopot z głowy, sportowo terenowe z opcją ciężarową...

bendra

• sympatyk
  • *
« Odpowiedź #19 dnia: Sierpień 01, 2018, 10:44:13 pm »
Właśnie widzę, że to nie jest dokładnie to, czego szukałem. Jednak przyjemnie się jeździ. Rzeczywiście bardziej terenowy rower niż szosowy. Dziś pierwsze kilometry za mną. Amortyzacja - to dobra sprawa - tym bardziej że ciężko patrzeć pod nogi. Rowerek bardzo zwrotny. Po dwudziestu minutach nauki odważyłem się nawet jeździć po ulicy. Zastanawiam się jak wyregulować długość łańcucha i korby. Tzn. kwestia dostosowania roweru do wzrostu

fdx

• całkiem inny wariat
« Odpowiedź #20 dnia: Sierpień 01, 2018, 11:03:27 pm »
Póki twoja jazda nie będzie pewna i stabilna to taka optima nawet lepsza niż lowacer. wysoko się siedzi i jest się znacznie lepiej widocznym. ma się też lepszy widok - choć polecam od razu zamontować lusterka jeśli ich nie ma - znacznie to ułatwia.

Regulacja na podobnej zasadzie jak w pionowym rowerze. pedały w położeniu wzdłuż nogi (czyli tutaj poziomo) i przy naciskaniu przednią częścią stopy noga w kolanie wyprostowana (lub 98% wyprostowana) - poluzuj śruby mocujące na tyle żeby dało się bom przekręcić ale żeby było ciężkawo wyciągnąć go ręką. usiądź i wypchnij nogą na pedale powoli bom do przodu - powinno być wtedy ok. (jak śruby będą za luźne to może ci wyskoczyć albo wysunąć się za bardzo, bom musi stawiać pewien opór, wedy wysuniesz go nogą dokładnie tyle ile potrzeba)
 w optimie można też w pewnym stopniu dopasowac siedzisko - wysokość i chyba pochylenie ale tego nie jestem pewien (w mojej wszystko jest przerobione żeby moje 170cm wzrostu dało radę ziemi sięgnąć)
Łańcuch to tak żeby po wyregulowaniu długości bomu na najmniejszych zębatkach (przód i tył) przerzutka była jeszcze napięta - czyli tak samo jak przy pionowym rowerze.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 01, 2018, 11:12:16 pm wysłana przez fdx »

bendra

• sympatyk
  • *
« Odpowiedź #21 dnia: Sierpień 05, 2018, 10:09:25 am »
Okej.
Dzięki wielkie FDX za konkretne rady.
Trochę przeraża mnie perspektywa kupna 3 łańcuchów... To minimum 120 zł, a ja świeżo co wziąłem kredyt na zakup poziomki xD

Ehh?

Marzenia kosztują.

tomo

• całkiem inny wariat
  • SWB DIY
« Odpowiedź #22 dnia: Sierpień 05, 2018, 12:15:50 pm »
Zawsze możesz poszukać tańszych łańcuchów. dłuższy łańcuch wolniej się wyciąga. Ja na łańcuchach za 25 pln/sztuka zrobiłem dotychczas jakieś 10 kkm i nie widać, żeby coś się z nimi działo.
I nie trzy, a najwyżej 2,5 :)

bendra

• sympatyk
  • *
« Odpowiedź #23 dnia: Sierpień 07, 2018, 02:50:23 pm »
Z tyłu mam 9 rzędową przerzutkę SRAM. Najtańszy łańcuch SRAMa pod 9 rzędów to koszt 50 zł.
Ja mam 196 cm wzrostu, więc na pewno 2 łańcuchy to za mało. Wolę nie pakować tam łańcucha innej firmy. Wolę osprzęt mieć jednolity.

lechulysy

• wyczynowiec na poziomie
« Odpowiedź #24 dnia: Sierpień 22, 2018, 01:06:05 pm »
Orca może, ale nie musi być turystyczna

nie wiem jakie masz oczekiwania co do prędkości, na mojej żółtej w wersji turystycznej bez sakw po płaskim uzyskuję ok 28km/h przy trasach do 100km, choć dłuższe wychodzą podobnie; na zielonej do pracy 12km jadę ok 34-35km/h przy podobnym wysiłku (tak mi się przynajmniej wydaje) , a zdarza się w sprzyjających warunkach jechać ok 40km/h czego na żółtej nigdy mi sie nie udało. Natomiast nie miałem okazji pojechać na niej czegoś dłuższego. Na pewno za to odchudzona wersja to jest całkiem inny rower i dużo szybszy

Leszek