Autor Wątek: Kupię trajkę na wyjazd (ponad rok z Europy do Azji)  (Przeczytany 985 razy)

szydziu

• całkiem inny wariat
    • Pilskie Bractwo Turystyki Rowerowej.
Odp: Kupię trajkę na wyjazd (ponad rok z Europy do Azji)
« Odpowiedź #15 dnia: Lipiec 06, 2018, 09:35:36 am »
Biorąc pod uwagę ze ma być to nowy sprzęt to awaryjność jest niezbyt duża
A dotarty? ;)
Wiosła sprzedaje! Wiosła kajakowe całkiem nowe!  Wiosła sprzedaję! www.kajak.pro

przenikanie

• kolarz na poziomie
« Odpowiedź #16 dnia: Lipiec 06, 2018, 09:47:31 pm »
Każdy ma swoje teorie i bardzo dobrze :)
Rady praktyczne, sprawdzone przez lata użytkowania moich wszystkich elektryków  są takie :
Bez elektryki bym jazdy na długiej i nieznanej trasie nie ryzykował. Jak elektryka to wyłącznie silnik przekładniowy, że sprzęgłem kierunkowym. Jak nawali (co jest mało prawdopodobne, ale możliwe) to nie będzie stawiał oporu podczas pedałowania. Poza tym taki silnik nie wymaga mocnej a przez to ciężkiej baterii.
Hase Kettwiesel delta trike 72V / 2kW
Hase Kettwiesel delta trike 60V / 1kW
Sun EZ3 USX HD delta trike 48V / 500W

andrej

• wyczynowiec na poziomie
« Odpowiedź #17 dnia: Lipiec 06, 2018, 10:33:45 pm »
Czytając Waszą dyskusję i porady chcę zapytać, czy któryś z Was doradzających przejechał na trajce ponad 120 km dziennie przez trzy dni bez wsomagania. Ja przejechałem kilka lat wstecz i wiem, że można ale to jest wysiłek dla  młodych organizmów.
 Dlatego teraz w trajkach mamy wspomaganie, ale tylko ze względu na wiek i kolana i to, że jeździmy po cywilizowanym terenie, kwestia doładowania baterii.
Jeździliśmy moimi trajkami bez silnika ok. 25 kg z bagażem 4 kg, ale na wyprawę ten bagaż będzie ważył przyjmijmy 10 razy więcej więc pokonanie dużych dystansów będzie zależało od ukształtowania terenu, no i sił pedałującego, i moim skromnym zdaniem niewiele mniejszy dystans  jest do przejechania bez nadmiernego wysiłku.
Jest trochę filmów z podobnych wojaży na YOUTUBE, chyba najbardziej znany ten kanał z początków swojej historii.
https://www.youtube.com/user/RogueLifeStudios/featured
Każda konstrukcja inaczej się toczy, więc trzeba wypróbować przed zakupem. Silnik bym odradzał.

live_evil

• całkiem inny wariat
  • ...i stąd wiemy, że Ziemia ma kształt banana
« Odpowiedź #18 dnia: Lipiec 06, 2018, 11:10:05 pm »
Zadziwiające jest, że przed upowszechnieniem się wspomagania elektrycznego objeżdżano świat na trajkach, a teraz jest to "niemożliwe" :-)

Danielasty

• całkiem inny wariat
« Odpowiedź #19 dnia: Lipiec 06, 2018, 11:40:54 pm »
nie tylko trajki to mają :) dzis rower pionowy bez wspomagania nie ma szans w turystyce ... nie wspomniając o deskorolkach czy hulajnogach na zakupy czy " dojazd " do pracy

hansglopke

• całkiem inny wariat
  • Zduńska Wola
« Odpowiedź #20 dnia: Lipiec 07, 2018, 06:10:45 am »
Można samochodem elektrycznym przejechać Afrykę, to można rowerem ze wspomaganiem jechać na wschód.
"Tak to już jest, że najszybciej zwraca na siebie uwagę idiota." - CK Dezerterzy

"Na pionowcu boli tyłek, plecy i w ogóle wykańczająca i niewygodna pozycja jest..." - Mototramp

szydziu

• całkiem inny wariat
    • Pilskie Bractwo Turystyki Rowerowej.
« Odpowiedź #21 dnia: Lipiec 11, 2018, 06:39:28 pm »
rowerem ze wspomaganiem

hm... czy nadal to jest rower?
Wiosła sprzedaje! Wiosła kajakowe całkiem nowe!  Wiosła sprzedaję! www.kajak.pro