Autor Wątek: samoobsługowa stacja naprawy rowerów  (Przeczytany 815 razy)

hansglopke

• całkiem inny wariat
  • Zduńska Wola
Odp: samoobsługowa stacja naprawy rowerów
« Odpowiedź #15 dnia: Grudzień 07, 2017, 12:46:36 pm »
zestaw minimum : młotek wd40 i srebrna taśma.  ;D

wd40? Cola dla kolaży.
"Tak to już jest, że najszybciej zwraca na siebie uwagę idiota." - CK Dezerterzy

"Na pionowcu boli tyłek, plecy i w ogóle wykańczająca i niewygodna pozycja jest..." - Mototramp

fdx

• całkiem inny wariat
« Odpowiedź #16 dnia: Grudzień 07, 2017, 01:28:17 pm »

wd40? Cola dla kolaży.

skrót myślowy
Poziomka... bo ostre koło jest zbyt mainstreamowe...

AGA

• całkiem inny wariat
  • PRODUCENT TRAJEK
    • matixbike
« Odpowiedź #17 dnia: Grudzień 07, 2017, 06:47:37 pm »
"Jakby zrobić mały automat na łatki samoprzylepne.  np 2 zl za łatkę."
myślałem o tym  fdx ale dzieciaki z podstawówki zaraz wykupią te gumy do żucia  ;D
https://www.facebook.com/matixbike/timeline         - MATIX TRÓJKOŁOWIEC POZIOMY fat 1000W,48v, ,LIPO4 18AH przebieg- 2014-4860km sezon2015 -3740km,sezon2016-4456 przejechane

Joachim

• kolarz na poziomie
« Odpowiedź #18 dnia: Grudzień 07, 2017, 08:01:11 pm »
Aga, super pomysł. Z całego serca popieram Twoją inicjatywę.
Osobiście, ponieważ mam przypięte sakwy na trajce, to jakiś zestaw typu: dętka, łatki, imbusy, wożę ze sobą stale. Wiem jednak, że na pionie nie każdy ma taki zapas.
W Twojej firmie nie byłem, jeszcze, i nie widziałem jak wygląda okolica, ale jakoś tak mi serce podpowiada, że butelka wody niegazowanej, ewentualnie kawa dla spragnionego naprawy rowerzysty byłaby miłym zdarzeniem :) Oczywiście, ZUS, KRUS i US może mieć na tą propozycję zupełnie inne spojrzenie ;)
Trajka tadpole Dekers 24x26", 1kW, 2x20Ah + przyczepka

3x3

• wyczynowiec na poziomie
« Odpowiedź #19 dnia: Grudzień 07, 2017, 10:36:36 pm »
Można taką butelkę przekazać w formie darowizny (pod warunkiem, że będzie ona pierwszą) :)

AGA

• całkiem inny wariat
  • PRODUCENT TRAJEK
    • matixbike
« Odpowiedź #20 dnia: Grudzień 09, 2017, 06:00:14 pm »
mam jeszcze jeden problem
 czy ktoś mi podpowie, potrzebuje kupić pompkę rowerową  dobrej klasy żeby ja zamontować do stacji
 przeglądnąłem allegro i pompka do pompki podobna
od dawien dawna używam kompresor i wypadłem z tematu pompek analogowych  ;)
https://www.facebook.com/matixbike/timeline         - MATIX TRÓJKOŁOWIEC POZIOMY fat 1000W,48v, ,LIPO4 18AH przebieg- 2014-4860km sezon2015 -3740km,sezon2016-4456 przejechane

klubowy

• kolarz na poziomie
« Odpowiedź #21 dnia: Grudzień 09, 2017, 07:46:52 pm »
Zobacz tą, wygląda przyzwoicie.
 http://allegro.pl/ShowItem2.php?item=6755228369
Najlepiej by było podpatrzeć  co fabrycznie wstawiają do takich konstrukcji. Coś co sprawdza się w domu przy 3 rowerach może nie zdać egzaminu przy intensywnej eksploatacji

AGA

• całkiem inny wariat
  • PRODUCENT TRAJEK
    • matixbike
« Odpowiedź #22 dnia: Grudzień 10, 2017, 08:24:56 am »
zastanawiam się nad takimi konstrukcjami
w sumie to nogi cykliści mają sprawniejsze  :D
do tego duża wydajność pompowania
 jak któryś biedaczek złapie kapcia w facie to się zajedzie taką pionówką  ;D

http://allegro.pl/pompka-nozna-metalowa-dwutlokowa-z-manometrem-yato-i6719752076.html
http://allegro.pl/pompka-samochodowa-nozna-unitec-7-bar-i7066352690.html

klubowy

• kolarz na poziomie
« Odpowiedź #23 dnia: Grudzień 10, 2017, 09:06:11 am »
Trochę niskie ciśnienie dają, nie mają wbudowanych końcówek do wszystkich zaworów...  i mam podobną w domu - wg mnie nie sprawdza się za bardzo - krótki wężyk, trzeba mieć adaptery do zaworków presty i koniecznie równe podłoże. Co do wydajności to raczej są porównywalne. A może wyprowadzisz końcówkę kompresora do stacji skoro będzie przed firmą? To byłby bajer 8)

AGA

• całkiem inny wariat
  • PRODUCENT TRAJEK
    • matixbike
« Odpowiedź #24 dnia: Grudzień 10, 2017, 09:59:00 am »
końcówki to nie problem wężyk i resztę by się jakieś zaadoptowało
całość i tak musiałaby być zamontowana na płaskim kawałku blachy do stacji (LUZEM TO MOŻE DOSTAĆ NOGI )
myślałem o kompresorze ale zaczynają się schody
jeżeli zastosuje w stacji  urządzenia które pracuje na 230v i udostępniam je publicznie to potrzebne są atesty bezpieczeństwa
sam przewód ciśnieniowy  od firmy do stacji musiałby mieć jakieś 25-30m, kłopotliwe bo trzeba by przekopać chodnik

Inc0

• kolarz na poziomie
« Odpowiedź #25 dnia: Grudzień 10, 2017, 10:16:42 am »
mały samochodowy kompresor  zasilany z gniazdka zapalniczki  pracuje na 12/24v i tak jak pisałem do tego kawałek akumulatora czy stary samochodowy czy nowy czy ogniwa  Li-Jon + ogniwo fotowoltaiczne które ładuje akumulator jakiej mocy to juz trzeba fachowca wypytać
Lepsze jest największym wrogiem dobrego.

aligatorpoczta

« Odpowiedź #26 dnia: Grudzień 10, 2017, 10:43:06 am »
mały samochodowy kompresor  zasilany z gniazdka zapalniczki  pracuje na 12/24v i tak jak pisałem do tego kawałek akumulatora czy stary samochodowy czy nowy czy ogniwa  Li-Jon + ogniwo fotowoltaiczne które ładuje akumulator jakiej mocy to juz trzeba fachowca wypytać
Pomysł dobry tylko troszkę drogi ,ogniwo około 400zł sterownik około 150zł plus akumulator tu już ceny są różne ale trzeba mocny by napompować co najmniej dwa koła naraz a jak podjedzie rodzinka to blado to widzę bez porządnego Aku cena około 1500 za sztukę żelową by temperatur się nie bała ,pompka wyjdzie stanowczo taniej :)
Czarne Swb  ful 26x26, Zielona żaba swb 20x26

AGA

• całkiem inny wariat
  • PRODUCENT TRAJEK
    • matixbike
« Odpowiedź #27 dnia: Grudzień 10, 2017, 11:00:02 am »
aligatorpoczta ma trochę racji koszty są duże   zostanę raczej przy pompce analogowej
nawet gdyby wytrzymała rok to  koszty nowej nie są wielkie

Inc0

• kolarz na poziomie
« Odpowiedź #28 dnia: Grudzień 10, 2017, 11:29:34 am »
Nie zgodzę się z tobą Aligatorpoczta te kompresorki sa małe kosztuja cos miedzy 100-200pln i maja dość pary żeby nadmuchać oponę samochodowa wiec poradzi sobie z 10oponami rowerowymi i jak sie domyslasz są zasilane z akumulatora samochodowego 12V który ma pojemność zazwyczaj od 40 do 75Ah, temperatur ujemnych się bać nie musi bo zimą ilość cyklistów jest proporcjonalna do temperatury otoczenia i w mrozy spada niemal do zera wiec sens wystawiania takiej stacji w tym okresie mija się z celem zwłaszcza w kontekscie przyspieszonych zima procesów niszczenia sprzetu. Koszt takiego akumulatora bezobsługowego w sklepie to max 400pln co do ogniwa fotowoltaicznego na alledrogo egzemplaż o mocy 90W znalazłem za 170pln koszt sterownika jest mi nieznany bo zwyczajnie nie mam pojęcia jaki jest tu konieczny   prawdopodobnie będzie konieczny taki który przekształci napięcie z ogniwa dla 12V akumulatora ( czyli cos koło 14,2V )i będzie go chronić przed przeładowaniem i taki sterownik raczej wystarczy by obsługiwać  akumulator samochodowy ale w tej kwesti to elektryk/elektronik musi sie wypowiedzieć.
EDIT. koszt nie mały ale jeśli ma to być reklama firmy to zwyczajnie musi zwracać na siebie uwagę bajerami żeby być zauważone.....na reklamie nie warto oszczędzać,  co innego produkcja tu wiadomo koszty się liczą ale zawsze może być w ofercie do wyboru dostępny model podstawowy i model delux lub podstwa i osprzet i bajery do indywidualnej konfiguracji.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 10, 2017, 11:35:27 am wysłana przez Inc0 »
Lepsze jest największym wrogiem dobrego.

aligatorpoczta

« Odpowiedź #29 dnia: Grudzień 10, 2017, 02:56:29 pm »
Nie będę się sprzeczał bo nie ma o co ,a pompowałeś taka sprężarka kolo, samochód pompuje a raczej dopompowuje z 20 min z bólem i około 3-4 ATM a o cienkiej oponki to do połowy nie nabije , myślę że nie oto chodzi by pół dnia przy pompowaniu spędzić.ps Panel słoneczny panelowi nie równy jeśli ma ładować nawet w pochmurny dzień a takich u nas sporo to musi być dobry a nie tani  :)

« Ostatnia zmiana: Grudzień 10, 2017, 03:33:30 pm wysłana przez aligatorpoczta »
Czarne Swb  ful 26x26, Zielona żaba swb 20x26