Autor Wątek: samoobsługowa stacja naprawy rowerów  (Przeczytany 18907 razy)

AGA

  • całkiem inny wariat
  • *****
  • Wiadomości: 781
  • PRODUCENT TRAJEK
    • matixbike
samoobsługowa stacja naprawy rowerów
« dnia: Grudzień 05, 2017, 09:41:56 pm »
prośba do kolegów i koleżanek
 czy ktoś z was orientuje się ile kosztuje taka stacja naprawy rowerów
może ktoś z was ma jakiś cennik na tego typu produkt
lub linki do cennika  :)
https://www.facebook.com/matixbike/timeline         - MATIX TRÓJKOŁOWIEC POZIOMY fat 1000W,48v, ,LIPO4 18AH przebieg- 2014-4860km sezon2015 -3740km,sezon2016-4456 przejechane

Franc

  • całkiem inny wariat
  • *****
  • Wiadomości: 2332
  • Ponad 30 lat na poziomie
    • Moje zdjęcia rowerów
Odp: samoobsługowa stacja naprawy rowerów
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 05, 2017, 09:59:26 pm »
Przekażę zapytanie na Forum WMK.....

http://forum.masa.waw.pl/index.php?topic=3987.new#new
Franc "Rowery Poziome Rule"

IMK P14-001 (SWB ASS)
Thyss 222
IMK P12 (SWB, USS, B2B tandem)
szary Peugeot 508SW z DW10CTED4
Twister 800

klubowy

  • całkiem inny wariat
  • *****
  • Wiadomości: 559
« Ostatnia zmiana: Grudzień 05, 2017, 10:03:34 pm wysłana przez klubowy »
Ja, nie wiem, co to sen.
Objeżdżam nocą, to co spawałem w dzień...

AGA

  • całkiem inny wariat
  • *****
  • Wiadomości: 781
  • PRODUCENT TRAJEK
    • matixbike
Odp: samoobsługowa stacja naprawy rowerów
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 05, 2017, 10:45:13 pm »
już coś wiem dzięki stawiam dużą piankę klubowemu i Francowi  przy najbliższej okazji

teraz następne pytanie
która ze stacji jest najbardziej przydatna i funkcjonalna może to być ocena teoretyczna a jeśli ktoś miał do czynienia z takim  meblem może napisać czego brakuje, lub co powinno jeszcze być na wyposażeniu takiej stacji
(oczywiście budka z piwem nie wchodzi pod ocenę  czasem korzystają z tych stacji niepełnoletni  ;) )
https://www.facebook.com/matixbike/timeline         - MATIX TRÓJKOŁOWIEC POZIOMY fat 1000W,48v, ,LIPO4 18AH przebieg- 2014-4860km sezon2015 -3740km,sezon2016-4456 przejechane

raffi

  • wyczynowiec na poziomie
  • ****
  • Wiadomości: 254
Odp: samoobsługowa stacja naprawy rowerów
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 06, 2017, 09:07:12 am »
Warszawa kupiła Ibombo i tylko z tych korzystałem. Tyłka toto nie urywa (brakowało mi czegoś bym mógł stabilnie ustawić pozioma zanim zacznę pracować), ale generalnie do wielu rzeczy faktycznie wystarcza. Ja poprawiałem hamulce, innym razem wymieniałem dętkę, a innym tylko pompowałem koło.

Natomiast jak kupujesz to weź pod uwagę dwie rzeczy:

1) Jak kupujesz do firmy, to niezależnie od wybranej stacji, same narzędzia+skrzyneczka, nawet bardzo dobrej jakości, wyjdą taniej niż stacja. Dlatego jeżeli to ma być dla ograniczonej liczby osób (np. firma dla pracowników i czasem od wielkiego dzwonu dla klientów, co przyjadą rowerem udostępnia) to lepiej i taniej wyjdzie zakup narzędzi i jakiejś skrzyneczki, którą w razie co recepcja w budynku, czy inny cieć wyda zainteresowanemu, albo tak jak u kumpla w robocie skrzyneczka po prostu leży w przechowalni rowerów.

2) Koszt stacji nie kończy się na zakupie, trzeba toto serwisować. Nie wiem jak intensywnie będzie to używane, ale generalnie Warszawskie doświadczenia są takie, że pompka wymaga wymiany z raz na rok minimum (nie, że ktoś niszczy, po prostu się zużywa końcówka węża, uszczelki pompki itp), a i narzędzie czasem zginie lub skoroduje na tyle, że trzeba już wymienić. I tego się NIE DA uniknąć. Trzeba się z tym liczyć. Generalnie najczęstszym problemem jest pompka.

fdx

  • całkiem inny wariat
  • *****
  • Wiadomości: 695
Odp: samoobsługowa stacja naprawy rowerów
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 06, 2017, 11:19:53 am »
Patrząc na te stacje i wyposażenie to myślę że ceny są stanowczo zawyżone...
Normalnie dałoby się zrobić taką stację wyposażoną w dobre narzędzia za mniej niż 1000zł (a i tak sporo ceny naciągam)
Poziomka... bo ostre koło jest zbyt mainstreamowe...

aligatorpoczta

  • wyczynowiec na poziomie
  • ****
  • Wiadomości: 422
Odp: samoobsługowa stacja naprawy rowerów
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 06, 2017, 12:19:15 pm »
Patrząc na te stacje i wyposażenie to myślę że ceny są stanowczo zawyżone...
Normalnie dałoby się zrobić taką stację wyposażoną w dobre narzędzia za mniej niż 1000zł (a i tak sporo ceny naciągam)
Zawsze dla budżetówki jest conajmiej 4-6 razy drożej
Czarne Swb  ful 26x26, Zielona żaba swb 20x26

AGA

  • całkiem inny wariat
  • *****
  • Wiadomości: 781
  • PRODUCENT TRAJEK
    • matixbike
Odp: samoobsługowa stacja naprawy rowerów
« Odpowiedź #7 dnia: Grudzień 06, 2017, 03:17:37 pm »
racja wykonanie we własnym zakresie nie jest bardzo kosztowne
ale to ma stać przed naszą firmą do użytku publicznego  i tu się zaczynają schody
z której strony by nie podszedł do tematu to wzór już opatentowany lub zastrzeżony
gdybym to robił prywatnie to psa z kulawą noga to nie obchodzi
jedyna opcja żeby zaoszczędzić to stworzyć własny projekt ale i to nic pewnego ze już ktoś nie opatentował
https://www.facebook.com/matixbike/timeline         - MATIX TRÓJKOŁOWIEC POZIOMY fat 1000W,48v, ,LIPO4 18AH przebieg- 2014-4860km sezon2015 -3740km,sezon2016-4456 przejechane

kwazik

  • sympatyk na poziomie
  • **
  • Wiadomości: 47
Odp: samoobsługowa stacja naprawy rowerów
« Odpowiedź #8 dnia: Grudzień 06, 2017, 04:55:26 pm »
Szczerze - w ogóle bym się tym nie przejmował, gdyż robicie dla siebie, a nie na handel.
Nie wyobrażam sobie opatentowania stacji napraw roweru - podobna bzdura jak opatentowanie np. widelca, ale w UE wszystko jest możliwe.
Z drugiej strony jeżeli już chcesz mieć pewność to przy zastrzeżonym wzorze musi być wypisane co podlega zastrzeżeniu i wystarczy porównać i nie używać logotypu, kolorów, układu narzędzi wg zastrzeżenia. Nie widziałem wzorów - więc tylko stawiam podejrzenie - wszystkie stacje mają zastrzeżoną obudowę metalową - jak zrobicie drewnianą, z laminatu, szklaną odpada sporo podobieństw itd.
Mini wiata rowerowa, czyli stojak rowerowy z daszkiem oraz przypięte do stojaka rowerowego narzędzia na łańcuchu to nie jest stacja napraw rowerów jest to wiata rowerowa z narzędziami. Spokojnie, prawo jest bardzo elastyczne, a zastrzeżenie wzoru służy utrudnieniu wprowadzaniu do HANDLU podobnych rozwiązań. Istotne jest tu słowo do HANDLU.

W firmie pewnie macie ochronę 24h - to najprościej zostawić u nich w pełni wyposażoną skrzynkę narzędziową a w okolicy firmy baner z informacją.

Jak stację to tak jak już pisałem wyżej :)

Pzdr
kwazik

« Ostatnia zmiana: Grudzień 06, 2017, 05:11:28 pm wysłana przez kwazik »

Inc0

  • wyczynowiec na poziomie
  • ****
  • Wiadomości: 295
Odp: samoobsługowa stacja naprawy rowerów
« Odpowiedź #9 dnia: Grudzień 06, 2017, 05:38:57 pm »
Możliwości i know-how masz podpatrz pomyśl jak ulepszyć i zrób to po swojemu najlepiej w niepowtarzalnym "matix style",będziesz mieć świetna reklamę możliwości firmy a z czasem może "matixstyle station" będzie chcieć mieć przed sklepem  każdy właściciel sklepu rowerowego
Lepsze jest największym wrogiem dobrego.

AGA

  • całkiem inny wariat
  • *****
  • Wiadomości: 781
  • PRODUCENT TRAJEK
    • matixbike
Odp: samoobsługowa stacja naprawy rowerów
« Odpowiedź #10 dnia: Grudzień 06, 2017, 08:57:23 pm »
pewnie tak zrobię ;)
napiszcie z doświadczenia jakie najważniejsze narzędzia powinny być w takiej stacji
na pewno zestaw do zmiany  opony
pompka oczywiście na pierwszym miejscu  8)
https://www.facebook.com/matixbike/timeline         - MATIX TRÓJKOŁOWIEC POZIOMY fat 1000W,48v, ,LIPO4 18AH przebieg- 2014-4860km sezon2015 -3740km,sezon2016-4456 przejechane

live_evil

  • całkiem inny wariat
  • *****
  • Wiadomości: 1240
  • ...i stąd wiemy, że Ziemia ma kształt banana
Odp: samoobsługowa stacja naprawy rowerów
« Odpowiedź #11 dnia: Grudzień 06, 2017, 09:37:11 pm »
Klucze płaskie 8/10/12/15/17
Imbusy 3/4/6/8
Wkrętak płaski oraz krzyżak
Kombinerki

Inc0

  • wyczynowiec na poziomie
  • ****
  • Wiadomości: 295
Odp: samoobsługowa stacja naprawy rowerów
« Odpowiedź #12 dnia: Grudzień 06, 2017, 09:38:08 pm »
Przezorny cyklista wozi ze sobą poręczny zestawik narzedzi którym możne dokonać drobnych napraw/regulacji w trasie i takie właśnie powinny być w takiej stacji z myslą o zapominalskich , kompresorek z zestawem końcówek  to podstawa( może jakiś taki mały samochodowy +ogniwo fotowoltaiczne i akumulatorek- będzie troche jakby eco a to dzisiaj modne;) przyrząd do skucia łańcucha może byc ale raczej nie będzie sie przepracowywał, smar do łańcucha ..hehe jeszcze troche i ASO mi tu wyjdzie XD
Lepsze jest największym wrogiem dobrego.

klubowy

  • całkiem inny wariat
  • *****
  • Wiadomości: 559
Odp: samoobsługowa stacja naprawy rowerów
« Odpowiedź #13 dnia: Grudzień 06, 2017, 10:03:27 pm »
Klucz nastawny
Klucze do szprych
 Młotek
Nasadkowa 13? do dokręcenia korby (jak nie ten rozmiar to poprawcie)
Ja, nie wiem, co to sen.
Objeżdżam nocą, to co spawałem w dzień...

fdx

  • całkiem inny wariat
  • *****
  • Wiadomości: 695
Odp: samoobsługowa stacja naprawy rowerów
« Odpowiedź #14 dnia: Grudzień 07, 2017, 07:50:48 am »
zestaw minimum : młotek wd40 i srebrna taśma.  ;D

Jakby zrobić mały automat na łatki samoprzylepne.  np 2 zl za łatkę.
Poziomka... bo ostre koło jest zbyt mainstreamowe...