Autor Wątek: Reakcje i pytania ludzi  (Przeczytany 418891 razy)

storm

  • Gość
Odp: Reakcje i pytania ludzi
« Odpowiedź #735 dnia: Czerwiec 13, 2016, 07:57:48 am »
@3x3 - hmm, jakby to... Duża, 2 pasmowa ulica w Warszawie - Bitwy Warszawskiej. Jechałem na pionowcu, na dużym trekkingu. I wyprzedziła mnie na milimetr jakaś baba w suvie. Dojeżdżam do niej i co?
- Ale ja pana nie widziałam!!!!!

Nieeeeee, wcaaaale. Absolutely not!
Żadna wysokość, oczojebność nie zagwarantuje nigdy nikomu, że będzie widocznym w oczach durni i kretynów zwanych kierowcami, którzy i tak wyprą się i powiedzą że cię nie widzieli.
"Jak cię złąpią za rękę - to mów, że to nie twoja ręka" - Młode Wilki - pamiętacie? ;)

lechulysy

  • wyczynowiec na poziomie
  • ****
  • Wiadomości: 391
Odp: Reakcje i pytania ludzi
« Odpowiedź #736 dnia: Czerwiec 13, 2016, 08:19:34 am »
A ja mam chorągiewki bo wychodzę z założenia, że z samochodem nie wygram i po fakcie nie będzie ważne czy kierowca miał rację czy nie miał racji tylko kto na tym bardziej ucierpi a tu jest sprawa jasna. Z tego też powodu jeżdżę w pomarańczowej koszulce - dla własnego bezpieczeństwa. Jeśli chorągiewka lub cokolwiek innego ma poprawić moją widoczność i bezpieczeństwo to uważam, że warto używać.

Leszek

szydziu

  • całkiem inny wariat
  • *****
  • Wiadomości: 1611
    • Pilskie Bractwo Turystyki Rowerowej.
Odp: Reakcje i pytania ludzi
« Odpowiedź #737 dnia: Czerwiec 13, 2016, 09:40:05 am »

- No, fajnie wygląda, ale weź sobie jakąś flagę czy coś zaczep, bo wczoraj mało takiego nie przejechałem! TEGO W OGÓLE NIE WIDAĆ!
...
- mówię ci, że musi coś nad tobą latać, bo nic nie widać normalnie!


To nie pierwszy taki sygnał. Moim zdaniem pies jest gdzie indziej  ;)
Po mojemu impuls do mózgu kierowcy dociera z wysokości minimum jednego metra, wszystko poniżej jest ignorowane poza percepcją. W pewnych sytuacjach nie ma co dyskutować, dla własnego bezpieczeństwa lepiej ustąpić. Jeżeli nie chorągiewki to może omawiane niedawno miecze świetlne. Coś co wytrąci argument typu "nie zauważyłem".
Trzeba wyciąć z materiału postać pochylonego rowerzysty w kamizelce i przymocować zamiast chorągiewki na odpowiedniej wysokości.

oblivion

  • całkiem inny wariat
  • *****
  • Wiadomości: 514
Odp: Reakcje i pytania ludzi
« Odpowiedź #738 dnia: Czerwiec 13, 2016, 10:25:11 am »
Moim zdaniem problem tkwi gdzieś indziej - co drugi kierowca z przyklejoną komórka do ucha, a oprócz tego myślący o wszystkim naraz - to niestety syndrom naszych czasów; ludzie są myślami w przyszłości, przeszłości i nie wiadomo gdzie jeszcze, a nie ma ich tu i teraz, na drodze...


gajowy

  • wyczynowiec na poziomie
  • ****
  • Wiadomości: 434
  • byle dalej i dalej

hansglopke

  • całkiem inny wariat
  • *****
  • Wiadomości: 2178
  • Zduńska Wola
Odp: Reakcje i pytania ludzi
« Odpowiedź #741 dnia: Czerwiec 14, 2016, 05:36:35 am »
Jak jest objazd, to jest, bo musi być. Kto powiedział, że należy objazdem jechać jakżeli droga w prawo i w lewo nie jest zamknięta.

Rowerem da się wszędzie przejechać.
"Tak to już jest, że najszybciej zwraca na siebie uwagę idiota." - CK Dezerterzy

"Na pionowcu boli tyłek, plecy i w ogóle wykańczająca i niewygodna pozycja jest..." - Mototramp


hansglopke

  • całkiem inny wariat
  • *****
  • Wiadomości: 2178
  • Zduńska Wola
Odp: Reakcje i pytania ludzi
« Odpowiedź #742 dnia: Lipiec 05, 2016, 04:57:09 am »
Dlabra, będę pisał pod sobą, 2 tyg minęło.

Gimbaza w Kleszczowie, ruszamy w trasę. Dziewczynka do opiekuna na nasz widok:
- Mamo.... Ale jak to?.....
"Tak to już jest, że najszybciej zwraca na siebie uwagę idiota." - CK Dezerterzy

"Na pionowcu boli tyłek, plecy i w ogóle wykańczająca i niewygodna pozycja jest..." - Mototramp


Makenzen

  • całkiem inny wariat
  • *****
  • Wiadomości: 1224
Odp: Reakcje i pytania ludzi
« Odpowiedź #743 dnia: Lipiec 05, 2016, 09:10:23 am »
Niechcący wpisałam poniższą treść nie w tym wątku co trzeba, więc przeklejam już we właściwe miejsce:

Zlot w Bełchatowie. Wracamy z kąpieliska, jesteśmy już w Bełchatowie. Grupkami mijamy stojące na chodniku dziewczyny. Kiedy dojeżdżam do nich, słyszę:
- Co wy macie z tymi rowerami? Następni...
;)
Jeśli pod twoim tyłkiem jawi się rower poziomy... to wiedz, że coś się dzieje!!! :P

forrest

  • kolarz na poziomie
  • ***
  • Wiadomości: 184
Odp: Reakcje i pytania ludzi
« Odpowiedź #744 dnia: Lipiec 07, 2016, 08:15:25 am »
Kilka dni temu w Gassach; krzyczał do mnie starszy człowiek przejeżdżający na rowerze, wyraźnie poruszony widokiem mojego roweru: "Panie, takiej młocarni to ja w życiu nie widziałem."

Makenzen

  • całkiem inny wariat
  • *****
  • Wiadomości: 1224
Odp: Reakcje i pytania ludzi
« Odpowiedź #745 dnia: Lipiec 13, 2016, 01:31:33 pm »
Standardzik taki:
Stoję sobie na  światłach i od prawej dobiega mnie głos:
- To dla niepełnos...
Odwróciłam się, uśmiechnęłam... i pojechałam dalej :)
Jeśli pod twoim tyłkiem jawi się rower poziomy... to wiedz, że coś się dzieje!!! :P

gajowy

  • wyczynowiec na poziomie
  • ****
  • Wiadomości: 434
  • byle dalej i dalej
Odp: Reakcje i pytania ludzi
« Odpowiedź #746 dnia: Lipiec 13, 2016, 01:46:18 pm »
Standardzik taki:
Stoję sobie na  światłach i od prawej dobiega mnie głos:
- To dla niepełnos...
Odwróciłam się, uśmiechnęłam... i pojechałam dalej :)

U mnie w okolicy cały czas jestem kojarzony z niepełnosprawnym. Tak się zastanawiam dlaczego. Gdybym jeździł rowerkiem trójkołowym to jeszcze bym zrozumiał, ale ja pomykam tradycyjnym, normalnym rowerkiem poziomym dwukołowym - więc pytam - dlaczego! 8)

dziura

  • kolarz na poziomie
  • ***
  • Wiadomości: 72
Odp: Reakcje i pytania ludzi
« Odpowiedź #747 dnia: Lipiec 13, 2016, 04:52:18 pm »
Mnie też coś takiego spotkało:
-Jest pan niepełnosprawny?
Odpaliłem swoją najlepszą kamienną twarz:
-Tak, słyszała pani może o ludziach sparaliżowanych od pasa w dół?
-No tak...
-Więc u mnie jest odwrotnie- jestem sparaliżowany od pasa w górę, i potrzebuję solidnego oparcia.
- o.O



Velotechnik Street Machine GT

tomo

  • całkiem inny wariat
  • *****
  • Wiadomości: 820
  • SWB DIY
Odp: Reakcje i pytania ludzi
« Odpowiedź #748 dnia: Lipiec 21, 2016, 11:42:03 am »

Cisnę z pracy ciągiem rowerowo- pieszym, przede mną dwóch facetów, jeden na pionowcu, drugi na piechotkę, oczywiście jeden obok drugiego. Drę się "lewa wolna!", przelatuję obok nich i słyszę za plecami:
- Gdzie, k@#wa, z tym motocyklem?!
- Ty, ale to rower jest...
 :o ;D

LowRider

  • całkiem inny wariat
  • *****
  • Wiadomości: 519
  • Motorem postępu jest lenistwo.
Odp: Reakcje i pytania ludzi
« Odpowiedź #749 dnia: Lipiec 21, 2016, 12:42:05 pm »
a niech se któryś z Was białą laskę jeszcze przyczepi gdzieś i czarne okulary założy...  ;D