Autor Wątek: StreetFox  (Przeczytany 19163 razy)

Inc0

• wyczynowiec na poziomie
Odp: StreetFox
« Odpowiedź #60 dnia: Czerwiec 06, 2018, 06:32:26 pm »
Niezwykle ciekawy temat pełen podziw się należy za własnoręcznie wykonana trajeczke ... szkoda że umkną mej uwadze aż do dziś  Ideą zawieszenia wielo-wahaczowego jest utrzymanie  pozycji koła względem podłoża bez względu na prace zawieszenia ...nie wiem może mi się tylko wydaje bo tło jest ciemne i sama konstrukcja tez wiec szczegółów pracy zawieszenia nie widać zbyt dobrze ale jeśli dobrze widzę element łączący piasty kół z wahaczami wykonano z profilu o przekroju pionowym  C , które przy nacisku na zawieszenie się odkształcają i u góry koła się schodzą , czy to nie będzie wpływać źle na geometrie/prowadzenie trajki? może sztywniejszy  profil np w przekroju rury kwadratowej lepiej by sie sprawdził?
Lepsze jest największym wrogiem dobrego.

andrej

« Odpowiedź #61 dnia: Czerwiec 06, 2018, 07:01:31 pm »
Przechylanie kół do wewnątrz wynika z różnej długości wahaczy [góra-dół].
To nie ma wpływu na trakcję,jak na ten etap nieźle to wygląda.
 Brawo Tomek.

oblivion

« Odpowiedź #62 dnia: Czerwiec 06, 2018, 07:44:55 pm »
Dziękuję :)
Bez kół wydawało mi się że zwrotnice pracują w pionie - piasty są z wózka, koła niedopompowane, zbieżność nieustawiona, może stąd optyczny efekt - zwrotnice są z płaskownika 6mm, wątpię żeby się wyginały pode mną (70kg/3 koła)

Kombinuję z kierownicą, bo nie mam gdzie wygiąć, szukam sklepowej - może jakieś podpowiedzi?
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 06, 2018, 07:48:41 pm wysłana przez oblivion »

oblivion

« Odpowiedź #63 dnia: Lipiec 01, 2018, 10:32:17 pm »
profesjonalna malarnia

i powoli się składamy

Niestety, ostatnio mam mało czasu (praca + przygotowania do wystawy zabierają go sporo, później już nie mam siły, tylko sączę). Dzisiaj udało mi się dodać rolkę i ułożyć łańcuch.

oblivion

« Odpowiedź #64 dnia: Sierpień 17, 2018, 08:58:40 am »
Rowerek już popyla, zawieszenie na sprężynach 650 lbs przy mojej wadze 70kg pracuje fajnie.
https://www.youtube.com/watch?v=XA7ZNTF9WWg