Autor Wątek: Może w końcu wypoziomuję  (Przeczytany 27725 razy)

Franc

  • całkiem inny wariat
  • *****
  • Wiadomości: 2332
  • Ponad 30 lat na poziomie
    • Moje zdjęcia rowerów
Odp: Może w końcu wypoziomuję
« Odpowiedź #45 dnia: Lipiec 28, 2014, 10:02:48 pm »
ROLKI USUNĄĆ!! :D Co najmniej tylną i przednią, nad środkową się zastanowić. Dolny łańcuch w rurkę.
Franc "Rowery Poziome Rule"

IMK P14-001 (SWB ASS)
Thyss 222
IMK P12 (SWB, USS, B2B tandem)
szary Peugeot 508SW z DW10CTED4
Twister 800

Lisciasty

  • kolarz na poziomie
  • ***
  • Wiadomości: 131
Odp: Może w końcu wypoziomuję
« Odpowiedź #46 dnia: Lipiec 28, 2014, 10:22:02 pm »
A czy jak wywalę rolki, to mi łańcuch nie będzie właził w koło podczas skręcania?
Kurde, muszę jakiegoś żywego poziomiarza dopaść i go zmaltretować praktycznie...

Bryxon

  • wyczynowiec na poziomie
  • ****
  • Wiadomości: 230
    • Bryxon - dwa lata w roku czyli jak stałem się kiwi
Odp: Może w końcu wypoziomuję
« Odpowiedź #47 dnia: Lipiec 29, 2014, 06:17:51 am »
Nie no - jak calkiem wywalisz wszystkie to pewnie ze bedzie:) Najlepiej jak wydrukujesz sobe czarno-bialo i zgrubnie to zdjecie z wymiarami - jest z bardzo dobrej perspektywy i sam porysujesz przebiegi lancucha.
Zauwaz za to ile masz miejsca nad tym damperem przednim - rolka - ta jedyna niezbedna jest dobre 5-8cm nad nim i tyle masz miejsca zeby te jedna obnizyc. To automatycznie wygeneruje miejsce na prowadzenie czesci napedowej, a jesli nie calkiem to rolka z lancuchem odbierajacym moze byc lekko przekoszona (na zewnatrz lub do wewnatrz - siedzac: prawo lub lewo) - najwazniejsze zeby czesc napedowa byla prosto. Masz klasyczne przerzutki wiec musisz wziasc pod uwage tyo ze lancuch wedruje nie tylko prawo-lewo ale tez gora-dol. Co w praktyce oznacza ze nie bardzo mozesz zamknac lancuch w rurce na calej dlugosci bo na skrajych biegach bedzie szorowalo. Ale regulacje dlugosci rurki i jej zawieszenie elastyczne lub nie to kwestia indywidualnych ustawien.

Tez kombinowalem z 3 rolkami, tak:
https://lh6.googleusercontent.com/-Nav-bKyv4YY/S8IwaLO3kvI/AAAAAAAAK_o/FqcB5EX6or0/s1440/CCmistral-study2.jpg
potem tak:
https://lh4.googleusercontent.com/-H2bg0mccVn0/S8IwdLANbFI/AAAAAAAAK_w/BVsCbtVmGqc/s1280/CCmistral-study3.jpg (juz lepiej bo poprawilo napedowy lancuch).
Ostateczna wersja ma dwie rolki bo nie mam napinacza na dole w postaci przerzutki tylko biegowa piaste :
https://lh6.googleusercontent.com/-0XEXdQIm8to/S8IwXi6FX-I/AAAAAAAAK_g/E1j4lnn0SoE/s1280/CCmistral-study.jpg

Co bylo najbardziej irytujace w rolce na napedowej czesci lancucha? A przyjrzyj sie jak ci zjada rolke na ktorej sie lancuch opiera (zdjecia 9 i szczegolnie 10).. Dopoki jej porzadnie nie wygniecie - to te dolki - przy pedalowaniu, czuc na nogach terkotanie i czulem ze czesc sily idzie na to gniecenie a jest sprezyste = czysta strata energii. Probowalem nawet wyfrezowac te wygniecenia samemu ale zonk polegal na tym ze ogniwa lancucha nie ukladaly sie rowno na biezni byl albo za krotki albo za dlugi dla rownomiernych dolkow na ogniwa... Kolka mam te same - wniosek: idealnej biezni nie wygniecie lancuch nigdy predzej kolko do cna zjedziesz, a na nowym - od nowa zabawa.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 29, 2014, 06:20:46 am wysłana przez Bryxon »
Pozdrawiam

Bryxon

"na horyzont i jeszcze.."

kaczor1

  • całkiem inny wariat
  • *****
  • Wiadomości: 1076
  • www.kaczor2.blogspot.com
    • HPV Poland & Recumbent Bike
Odp: Może w końcu wypoziomuję
« Odpowiedź #48 dnia: Lipiec 29, 2014, 07:34:44 am »
Póki co na razie wydaje mi się, że daje się jechać prawidłowo, nie wiem jak z tą kierownicą,
wydaje mi się że powinna być nieco wyżej ale póki co rurka mi się skończyła.
Ta czarna część na kierownicy jest ruchoma, tzn. da się regulować nachylenie,
ale czy to nie powinno być jakoś potem zablokowane? Bo póki co ścisnąłem
śrubą ale do przodu się przegina jak mocniej nacisnąć....


To znaczy jeździsz z tak ustawioną kierownicą jak na zdjęciu  ???


Ta dolna czarna część powinna mieć ograniczniki w postaci dwóch śrub wkręcanych w ten elemęt w kształcie "0" który obejmuje mostek. Tylko że to kierownica tiller/hampster - nie powinna być tak ustawiona. To odchylanie służy jedynie do ułatwiania wsiadania.

Fot Beata


Fot Forrest

Jeśli główka ramy jest za blisko i nie możesz w ten sposób ustawić kierownicy, zmień całość na U-BARa
 
Fot szydzu


Fot Makenzen
 

władek8

  • wyczynowiec na poziomie
  • ****
  • Wiadomości: 348
Odp: Może w końcu wypoziomuję
« Odpowiedź #49 dnia: Lipiec 29, 2014, 11:09:37 am »
Kolega Bryxon dobrze mówi. Niewiem ile km zrobiłeś ale widać na rolce jak ją już łańcuch zmaltretował. Zobacz tu http://forum.poziome.pl/index.php?topic=2262.msg31935#msg31935  ja zmieniajac prowadzenie łańcucha rozrysowywałem sobie to na zdjeciu. Staraj się aby górny łańcuch miał jak najdłuższą prostą linię.

Lisciasty

  • kolarz na poziomie
  • ***
  • Wiadomości: 131
Odp: Może w końcu wypoziomuję
« Odpowiedź #50 dnia: Lipiec 29, 2014, 11:57:46 am »
Przebieg niewielki, poniżej setki na pewno. Ciągle ogarniam nowe tematy, jak np.
ta nieszczęsna kierownica :>

A to obniżenie rolki z przodu to jak zrobić? Jakiś wysięgnik zamocowany
w obecnej dziurze? W zasadzie to chciałem w końcu sobie pojeździć,
a nie tkwić w piwnicy i przerabiać złoma na różne sposoby :>


Bryxon

  • wyczynowiec na poziomie
  • ****
  • Wiadomości: 230
    • Bryxon - dwa lata w roku czyli jak stałem się kiwi
Odp: Może w końcu wypoziomuję
« Odpowiedź #51 dnia: Lipiec 29, 2014, 12:33:10 pm »
Ja proponuje najpierw pojezdzic bo:

- sezon jest w pelni i szkoda dnia na piwnice
- sam zobaczysz i poczujesz co jest nie tak (co zapewni motywacje na dlugie zimowe wieczory w warsztacie)
- obecny ksztalt nie zamierza sie rozleciec - najprawdopodobniej bedzie dzialal i do konca sezonu
- po przerobce w zimie  bedziesz mial juz wycwiczone miesnie :> wiec efekt bedzie bardziej spektakularny:)
- Innymi slowy zrob najpilniejsze (kierownica) i na trase! rolki moga poczekac...

...jak juz bedziesz gotowy daj znac - rozrysujemy ci cos sensownego

« Ostatnia zmiana: Lipiec 29, 2014, 12:34:46 pm wysłana przez Bryxon »
Pozdrawiam

Bryxon

"na horyzont i jeszcze.."

Tef

  • całkiem inny wariat
  • *****
  • Wiadomości: 532
Odp: Może w końcu wypoziomuję
« Odpowiedź #52 dnia: Lipiec 30, 2014, 08:31:05 pm »
Taki przytyk panowie - wątek zamienił się w Techno. Wnioskuję o EOT i przenosiny do Techno.
Z cyklu przysłowia i powiedzonka ludowe. Oczywiście o poziomkach :) : Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia.

DrewnianaTrajka
Pierwsze ujeżdżenie SWB 'Mroczny Żuraw'