Autor Wątek: Long John  (Przeczytany 78524 razy)

dziantek

  • wyczynowiec na poziomie
  • ****
  • Wiadomości: 308
Odp: Long John
« Odpowiedź #30 dnia: Lipiec 01, 2013, 01:15:29 am »
Dzięki. Jak będzie zlot towarówek to tak. Tylko jak to przewiozę?

Zbuduj drugi do przewiezienia pierwszego :)
Rowniez gratuluje pieknej maszyny, ale brakuje odblaskow w przednim kole - to chyba jasne ;)
Przydaloby sie zlikwidowac ta dziure miedzy przednim kolem, a blotnikiem...fajnie spasowane beda wygladac jeszcze lepiej (chyba, ze to taki terenowy akcent enduro).

hansglopke

  • całkiem inny wariat
  • *****
  • Wiadomości: 2162
  • Zduńska Wola
Odp: Long John
« Odpowiedź #31 dnia: Lipiec 01, 2013, 06:47:17 am »
Zbuduj drugi do przewiezienia pierwszego :)

Wystarczy zamiast koszyka wstawić stojak rowerowy. ;)

Dziura jest już dawno zlikwidowana. Doszedł też porządny chlapacz zakupiony w sklepie rowerowym a nie hydraulicznym. :-X
"Tak to już jest, że najszybciej zwraca na siebie uwagę idiota." - CK Dezerterzy

"Na pionowcu boli tyłek, plecy i w ogóle wykańczająca i niewygodna pozycja jest..." - Mototramp


Neverhood

  • całkiem inny wariat
  • *****
  • Wiadomości: 678
  • Erotoman-gawędziarz
Odp: Long John
« Odpowiedź #32 dnia: Wrzesień 23, 2013, 09:48:32 pm »
Nie masz problemu skakania ładunku na niemal każdej nierówności? Efektem tego jest hałas.
E tam poziome, rower transportowy - to jest to!

hansglopke

  • całkiem inny wariat
  • *****
  • Wiadomości: 2162
  • Zduńska Wola
Odp: Long John
« Odpowiedź #33 dnia: Wrzesień 24, 2013, 08:03:30 am »
Staram się wozić wszystko w tekturowych kartonach - pełno ich w każdym dużym sklepie. Dodatkowo mam dwie siatki na kaski motocyklowe i zawsze wszystko dociągam. Jak czasem coś hałasuje, to przechodnie i rowerzyści szybciej ustępują mi z drogi na tzw. ciągach. ;)
"Tak to już jest, że najszybciej zwraca na siebie uwagę idiota." - CK Dezerterzy

"Na pionowcu boli tyłek, plecy i w ogóle wykańczająca i niewygodna pozycja jest..." - Mototramp


boborli

  • Gość
Odp: Long John
« Odpowiedź #34 dnia: Listopad 15, 2013, 09:35:20 am »
..
« Ostatnia zmiana: Marzec 18, 2015, 12:44:33 pm wysłana przez boborli »

hansglopke

  • całkiem inny wariat
  • *****
  • Wiadomości: 2162
  • Zduńska Wola
Odp: Long John
« Odpowiedź #35 dnia: Listopad 15, 2013, 07:06:05 pm »
Ps. ten "Wóz na zapałki" z Krk to twojego autorstwa?
Nie. Podobny widzałem we Wilnie. Najbardziej zdziwił mnie napis "Zapałki". Musiał pochodzić z czasów, gdy tam była Polska.
"Tak to już jest, że najszybciej zwraca na siebie uwagę idiota." - CK Dezerterzy

"Na pionowcu boli tyłek, plecy i w ogóle wykańczająca i niewygodna pozycja jest..." - Mototramp


janxx

  • kolarz na poziomie
  • ***
  • Wiadomości: 61
Odp: Long John
« Odpowiedź #36 dnia: Maj 09, 2014, 12:13:27 am »
Piękny pojazd, gratuluję. Jak długo trwała budowa?

hansglopke

  • całkiem inny wariat
  • *****
  • Wiadomości: 2162
  • Zduńska Wola
Odp: Long John
« Odpowiedź #37 dnia: Maj 09, 2014, 04:11:52 am »
Piękny pojazd, gratuluję. Jak długo trwała budowa?

Dzięki. Z tydzień czasu?
"Tak to już jest, że najszybciej zwraca na siebie uwagę idiota." - CK Dezerterzy

"Na pionowcu boli tyłek, plecy i w ogóle wykańczająca i niewygodna pozycja jest..." - Mototramp


w.t.

  • sympatyk
  • *
  • Wiadomości: 11
    • http://theboxbike.blogspot.com/
Odp: Long John
« Odpowiedź #38 dnia: Luty 24, 2015, 04:12:14 pm »
Hej, odgrzewam starego kotleta, ale to jeden z zaledwie kilku tematów o Long John'ie, a ten temat mnie interesuje najbardziej.
Bardzo fajny sprzęt Ci wyszedł, też jestem w trakcie budowy podobnego (aktualny postęp na theboxbike.blogspot.com).
Podobnie jak wcześniej ktoś już pytał - nie do końca rozumiem jak działa nóżka - ze zdjęcia które wrzuciłeś wychodzi, jeśli dobrze rozumiem, że w takim położeniu zaraz się złoży. Możesz zrobić zdjęcie roweru jak stoi na tej nóżce?

hansglopke

  • całkiem inny wariat
  • *****
  • Wiadomości: 2162
  • Zduńska Wola
Odp: Long John
« Odpowiedź #39 dnia: Luty 24, 2015, 08:29:44 pm »
Jest zdjęcie stronę wcześniej. To pod widoczną śrubką, to "prostokątna rurka" z wyciętą jedną wąską ścianką. Takie "C" powinno mieć ścienkę ok. 3mm. Ja dałem chyba 1.5mm i trochę już się wyrobiło. Rower nie stoi na stopce, tylko się na niej opiera. Wyrobienie ustało, więc nie wymieniam na solidniejsze.
"Tak to już jest, że najszybciej zwraca na siebie uwagę idiota." - CK Dezerterzy

"Na pionowcu boli tyłek, plecy i w ogóle wykańczająca i niewygodna pozycja jest..." - Mototramp


w.t.

  • sympatyk
  • *
  • Wiadomości: 11
    • http://theboxbike.blogspot.com/
Odp: Long John
« Odpowiedź #40 dnia: Luty 25, 2015, 12:19:42 pm »
Dzięki, teraz dopiero załapałem, że nóżka składa się w drugą stronę, niż myślałem na początku (myślałem, że składa się nóżkami do przodu roweru :-[). Teraz wszystko jest jasne.

janxx

  • kolarz na poziomie
  • ***
  • Wiadomości: 61
Odp: Long John
« Odpowiedź #41 dnia: Marzec 23, 2015, 01:47:59 pm »
Hansglopke, z czego ostatecznie zrobiłeś drążek kierowniczy? Jak się okazało po ok 1500 km przebiegu, to dość krytyczny dla bezpieczeństwa element. W moim transporterze po przebiegu ok. 1500 km pękł w miejscu gięcia (rurka 15mm/ścianka 1mm), teraz będzie w tym miejscu wzmocniony. Kolego w.t., zwróć na to uwagę.

hansglopke

  • całkiem inny wariat
  • *****
  • Wiadomości: 2162
  • Zduńska Wola
Odp: Long John
« Odpowiedź #42 dnia: Marzec 29, 2015, 01:43:12 am »
Rurka jest 1/2", czyli fi 16,5 po wierzchu i ścianka 2mm. Sztywność jest wystarczająca. Poprzedni pręt fi 12 powodował wibracje przedniego koła przy większych prędkościach, lub myszkowanie roweru pod obciążeniem.
"Tak to już jest, że najszybciej zwraca na siebie uwagę idiota." - CK Dezerterzy

"Na pionowcu boli tyłek, plecy i w ogóle wykańczająca i niewygodna pozycja jest..." - Mototramp


tomek70

  • całkiem inny wariat
  • *****
  • Wiadomości: 1114
Odp: Long John
« Odpowiedź #43 dnia: Kwiecień 01, 2015, 08:07:05 pm »
Kurcze to kawał rury.

hansglopke

  • całkiem inny wariat
  • *****
  • Wiadomości: 2162
  • Zduńska Wola
Odp: Long John
« Odpowiedź #44 dnia: Kwiecień 01, 2015, 09:26:21 pm »
Kurcze to kawał rury.

Koszyk zrobiłem z tej samej średnicy i ładnie się komponują. W oryginalnych towarówkach też takie grube stosują. W końcu to najważniejsza rura w rowerze.
"Tak to już jest, że najszybciej zwraca na siebie uwagę idiota." - CK Dezerterzy

"Na pionowcu boli tyłek, plecy i w ogóle wykańczająca i niewygodna pozycja jest..." - Mototramp