Autor Wątek: Poziomy "oficer rowerowy" w Opolu  (Przeczytany 19406 razy)

sławek

• całkiem inny wariat
Poziomy "oficer rowerowy" w Opolu
« dnia: Marzec 22, 2012, 05:38:02 pm »
Rowery poziome mają cudowną moc sprawczą, nie dość że wygodnie się na nich jeździ, to jeszcze niczym miód przyciągają do dziennikarzy.
  Zainteresowanie mediów jest z kolei nieodzowne, by móc szerszej części społeczeństwa przedstawiać punkt widzenia nas, rowerzystów.
  Dobrze nagłośniona medialnie działalność Opolskiego Klubu Rajder w  coraz większym stopniu wpływamy pozytywnie na życie Opola.
  Równo rok temu w uznaniu naszej rowerowej działalności otrzymaliśmy od Urzędu Miasta Opola zaproszenie do wydelegowania człowieka do pracy społecznej w nowo tworzącym się "Zespole do Spraw Rowerowych"
 Z ramienia klubu wybrany został Sławek Szota czyli ja :).
 Przez ten rok "Zespół" zmagał się (początkowo z oporami, później z coraz lepszym skutkiem) z tematem dostosowania dróżek i ścieżek do ruchu rowerowego, obniżania krawężników itp...
  W tym roku Ratusz postanowił, że i w Opolu zostanie utworzona funkcja "rzecznika rowerzystów" zwanego popularnie z angielska "oficerem rowerowym". (w wersji "demo" czyli praca na umowę zlecenie)
  No i jak myślicie, kto został wybrany z 14 kandydatów?

Więcej informacji tutaj
http://www.mmopole.pl/artykul/slawomir-szota-zostal-oficerem-rowerowym
20,03 WYBORCZA
http://opole.gazeta.pl/opole/1,35086,11383445,Oficerowi_rowerowemu_skradziono_rower.html
------------------------------
 W tych sukcesach pomogliście nam, Koleżanki i Koledzy, nieraz służąc radą i dobrym słowem. A także robiąc pozytywny rowerowy "szum" goszcząc w Opolu-Turawie na ostatnim zolcie ;D

Sławek

hansglopke

• całkiem inny wariat
  • Zduńska Wola
Odp: Poziomy "oficer rowerowy" w Opolu
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 22, 2012, 07:30:32 pm »
Kolejny człowiek na POZIOMIE zostaje oficerem rowerowym.
Gratulacje.
"Tak to już jest, że najszybciej zwraca na siebie uwagę idiota." - CK Dezerterzy

"Na pionowcu boli tyłek, plecy i w ogóle wykańczająca i niewygodna pozycja jest..." - Mototramp

Romanes

• kolarz na poziomie
  • handmade CRUZBIKE
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 22, 2012, 07:34:02 pm »
Gratulacje !! :)
Powodzenia w pracy i posłuchu tych, co będą swe architektoniczno-logistyczne buble poprawiali ;)
Szkoda tego piona, ale na tandemie tyż piknie się prezentujesz ;) , na Krakowskiej dziś jechałeś  8)

paaj

• wyczynowiec na poziomie
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 22, 2012, 10:06:24 pm »
Sławku - serdecznie gratuluję.

michu

• kolarz na poziomie
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 22, 2012, 10:16:17 pm »
Gratuluję :). Bydgoszcz ma na razie Pełnomocnika, który pracuje społecznie. Współpraca władz miasta, zarządcy dróg z działaczem idzie z oporami. Słabo liczą się urzędnicy ze zdaniem środowisk rowerowych, ale może zmieni się na lepsze w tym roku.

sławek

• całkiem inny wariat
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 23, 2012, 12:47:10 am »
Gratulacje !! :)
Powodzenia w pracy i posłuchu tych, co będą swe architektoniczno-logistyczne buble poprawiali ;)
Szkoda tego piona, ale na tandemie tyż piknie się prezentujesz ;) , na Krakowskiej dziś jechałeś  8)
----------------------------------
  Kolego! Rodaku! Krajanie! Opolaninie!  Ujawnij się!  Zapraszam na naszą wycieczkę klubową w niedzielę. Zbiórka godz 9,00 na Placu Mickiewicza (skwerek na rogu Katowickiej i Kościuszki/ Karola Miarki)
Sławek

trajk-o-ciklista

• całkiem inny wariat
  • To recline is devine!
    • Rowerki, przyczepki, sakwy i bagażniki
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 23, 2012, 09:09:55 am »
Gratulację! :)

I dużo powodzenia w walce o lepsze warunki dla rowerów w Opolu :) 
Żebyśmy przy następnym zlocie w Opolu po ścieżkach i kontrapasach jechali ! :))

Pozdrawiam
Igor

~o
~ \-/\-
(o)^(o)

VeloMotion recumbents
Igorova Ciklo Garaża

------------------

Yin

• całkiem inny wariat
« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 23, 2012, 03:17:10 pm »
Żebyśmy przy następnym zlocie w Opolu po ścieżkach i kontrapasach jechali ! :))

I żeby były asfaltowe nie z kostki... I bez pieszych włażących pod koła.. :)

Gratulacje :)
Frame is the heart of bike
https://get.google.com/albumarchive/113663826549422725409
5320W -> Watowica in progres :)

storm

• Gość
« Odpowiedź #8 dnia: Marzec 25, 2012, 04:28:39 pm »
GRATULACJE :D

Ale jak to, ukradziono Ci rower??? Poziomkę???

Makenzen

• całkiem inny wariat
« Odpowiedź #9 dnia: Marzec 26, 2012, 08:55:35 am »
Chyba piona, bo wyżej ktoś napisał "szkoda tego piona".
Jeśli pod twoim tyłkiem jawi się rower poziomy... to wiedz, że coś się dzieje!!! :P

raffi

• wyczynowiec na poziomie
« Odpowiedź #10 dnia: Marzec 27, 2012, 10:52:43 am »
Sławku, powodzenia w nowej pracy! Mam nadzieję, że zadanie z ulicą Szwedzką z Warszawy, które wymyśliliśmy na rozmowę kwalifikacyjną nie było dla Ciebie ani problemem, ani powodem do zażenowania :-)

BTW, dziś też zapiszemy Cię też na r2, więc spodziewaj się zaproszenia na maila (czasem wpada do folderu spam, więc go sprawdź).

Yin

• całkiem inny wariat
« Odpowiedź #11 dnia: Marzec 27, 2012, 03:54:45 pm »
Poziomki też niestety kradną, spytaj Dzimiegio.
Frame is the heart of bike
https://get.google.com/albumarchive/113663826549422725409
5320W -> Watowica in progres :)

sławek

• całkiem inny wariat
« Odpowiedź #12 dnia: Marzec 27, 2012, 09:26:27 pm »

To był pion, zwykły "złom miejski" ale o pewnej wartości sentymentalnej bo wystąpił w artykule

http://opole.gazeta.pl/opole/56,35086,10857710,Jezdzil_pod_prad__zeby_udowodnic__ze_sie_da__ZOBACZ_.html
------------------------------------------
  Krótko przed jego zniknięciem zdążyłem mu założyć światła oraz licznik (żeby w przybliżeniu wymiarować infrastrukturę miejską). Liczydło zdążyło nabić 8 (słownie osiem kilometrów!) ::)
  Czyli złom miejski, powinien złomem pozostać, bo wtedy mniejsze prawdopodobieństwo, że zniknie  ;D
Sławek

michu

• kolarz na poziomie
« Odpowiedź #13 dnia: Marzec 27, 2012, 09:40:11 pm »
Miałeś słabe zapięcie. Taki kabel otwiera się siłą woli ;).

sławek

• całkiem inny wariat
« Odpowiedź #14 dnia: Marzec 27, 2012, 10:00:15 pm »
Miałeś słabe zapięcie. Taki kabel otwiera się siłą woli ;).

Zapięcie nie było takie złe, ale
-łeb miałem "nabity" myślami bo na drugi dzień było rozstrzygnięcie "konkursu" na "kołorzecznika" czyli oficera rowerowego.
- jak przechodziłem przez  bramę (brama w sensie wąska uliczka jednokierunkowa prowadząca przez "tunel" w budynku) to gość wpadł zbyt szybko autem, i w tunelu jeszcze "przygazował" napełniając całą przestrzeń hukiem (wystraszy mnie, na szczęście byłem w brązowych spodniach- patrz kawały rowerowe)
 Te dwa przeżycia wypełniły mój umysł do tego stopnia, że ... rower postawiłem NIEZAPIĘTY pod klatką i o nim zapomniałem  ::). A na drugi dzień w piwnicy dziwiłem się "Gdzie mój rower"?
-----------------------------
  Wcale bym się nie żalił, że "ukradziono mi rower" tylko załapaliśmy z dziennikarzem z GW, że można to fajnie przedstawić medialnie, aby ludziom jakaś informacja o rowerach jako takich w głowie została.
  A informacja, że "Oficerowi rowerowemu skradziono rower" jest paradoksem i wywołuje w czytelnikach wesołość. Podobnie jak informacja, że strażakom spaliła się remiza  ;D.  I o to chodzi  ;)
Sławek