Autor Wątek: Zróbmy sobie stronę  (Przeczytany 58163 razy)

kaczor1

  • całkiem inny wariat
  • *****
  • Wiadomości: 1076
  • www.kaczor2.blogspot.com
    • HPV Poland & Recumbent Bike
Odp: Zróbmy sobie stronę
« Odpowiedź #30 dnia: Luty 10, 2013, 09:18:51 pm »
@Kaczor - proponuję tak:
adres_osoby"< wiesz co wpisać >" domena.com.

I to wystarczy? Pytam serio bo nie znam się zbytnio na tym.

storm

  • Gość
Odp: Zróbmy sobie stronę
« Odpowiedź #31 dnia: Luty 11, 2013, 12:17:35 pm »
Zdecydowanie tak. Nie spotkałem się z tym, aby mój adres email, który podaję tu i tam w takowej formie, został zebrany przez harvestery i wykorzystany przez spamerów. Natomiast miałem kiedyś adres na go2, którego otwarcie używałem i niestety... Po kilku latach przestał być przydatny do czegokolwiek więcej niż przeglądanie i kasowanie spamu.

live_evil

  • całkiem inny wariat
  • *****
  • Wiadomości: 1240
  • ...i stąd wiemy, że Ziemia ma kształt banana
Odp: Zróbmy sobie stronę
« Odpowiedź #32 dnia: Luty 11, 2013, 02:04:12 pm »
Można też adresy email w locie zamieniać na obrazki, gotowce w php można znaleść w sieci. Wtedy adres będzie czytelny dla mniej kumatych. Na grupach dyskusyjnych już wiele razy zdarzało się, że ludzie nie potrafili poprawnie zinterpretować adresu email w postaci user na domena.com czy user [małpa] domena.com. Wierzcie czy nie, ale gros ludzi ma z tym problemy.

Yin

  • całkiem inny wariat
  • *****
  • Wiadomości: 4077
Odp: Zróbmy sobie stronę
« Odpowiedź #33 dnia: Luty 11, 2013, 03:06:00 pm »
@Yin
Był na forum taki twój wpis o rozbieraniu widelca ? można go przeklepać na stronę?
Jasne śmiało. Możesz przekopiować wszystko co napisałem a uznasz to za przydatne. Zastrzegam sobie tylko prawo do ewentualnych poprawek lub rozwinięć ( moglem coś pominąć w pierwotnych tekstach).

Co do galerii - a gdyby tak zalinkować całość? Niekomercyjnie chyba można?

storm

  • Gość
Odp: Zróbmy sobie stronę
« Odpowiedź #34 dnia: Luty 11, 2013, 03:32:12 pm »
[adresy email] Albo po prostu zaprogramować odsłonięcie adresu email do skopiowania po podaniu właściwej odpowiedzi na jakieś proste równanie matematyczne, czy wpisanie czegoś z obrazka.

@Live_evil - z tą interpretacją emaila  w takiej formie to... Zabiłeś mnie :( To pokazuje dokąd idzie ten świat... :(

Franc

  • całkiem inny wariat
  • *****
  • Wiadomości: 2332
  • Ponad 30 lat na poziomie
    • Moje zdjęcia rowerów
Odp: Zróbmy sobie stronę
« Odpowiedź #35 dnia: Luty 13, 2013, 09:36:57 pm »
A co do zdjęć ilustrujących typologię: a mało to mamy różnych konstrukcji własnych?? W zasadzie większość typów rowerów jest reprezentowana, a tych kilka których będzie brakować - da się załatwić zgodę albo napisze się, że znalezione na niekomercyjnych stronach i powinno wystarczyć.
Franc "Rowery Poziome Rule"

IMK P14-001 (SWB ASS)
Thyss 222
IMK P12 (SWB, USS, B2B tandem)
szary Peugeot 508SW z DW10CTED4
Twister 800

Neverhood

  • całkiem inny wariat
  • *****
  • Wiadomości: 678
  • Erotoman-gawędziarz
Odp: Zróbmy sobie stronę
« Odpowiedź #36 dnia: Luty 14, 2013, 08:50:06 pm »
Co do spamu. Stare robociki brały tylko ładne adresy z @, ale wszystko ewoluuje i teraz standardowy robocik przechodzi np. captcha.
Jeśli spamer zechce wziąć wasze adresy email , to dostosuje program do łamania zabezpieczeń. Nawet jeśli wymyślicie, że zalogowani użytkownicy mogą mieć możliwość pozyskania email itd... Nawet postawienie ludzkiego pytania da się przejść. Po prostu samemu się wchodzi na serwis i rejestruje się pytania i prawidłowe odpowiedzi. Potem wrzuca się to robota i on pomału bombarduje serwis (nawet miesiące). Jak akurat trafi na rozwiązane pytanie, to co uzyska to jego. Wszystko zalezy od umiejętności i checi spamera. Walka z wiatrakami, wyścig zbrojeń. Jedną z najlepszych metod jest niepodawanie nic lub bycie na bardzo nie popularnych stronach (bez ruchu). Jak coś nie jest atrakcyjne  ...

Co do zdjęć, galerii. Obecnie nawet na darmowych serwerach dają 4Gb powierzchni. Po co 10, 20 Mpix zdjęcia w internecie?. Jeśli się nie przesadzi z rozmiarem, to spokojnie zmieści się te 4000 zdjęć.
E tam poziome, rower transportowy - to jest to!

Neverhood

  • całkiem inny wariat
  • *****
  • Wiadomości: 678
  • Erotoman-gawędziarz
Odp: Zróbmy sobie stronę
« Odpowiedź #37 dnia: Luty 14, 2013, 08:53:40 pm »
Cytat: poziome.pl
Pomimo, iż strona nosi nazwę poziome.pl, to w przeciwieństwie do Międzynarodowej Unii Kolarskiej, nie dyskryminujemy użytkowników konstrukcji nie poziomych. Każdy może napisać i przesłać do nas artykuł, opisać stworzoną przez siebie konstrukcje i proces jej powstawanie, podzielić się pomysłami, planami, lub rozwiązaniami technicznymi.

 ;D I jak was nie kochać?

edit
Nie podoba mi się, że nia da się na tamtej stronie napisać komentarza nie będąc w jedynie słusznych serwisach społecznościowych(śledzących).

"Powinno się rozbudować historię "aerodynamiczną" i samochodów na pedały. Paradoksalnie, jest ona dla mnie dużo ciekawsza niż ta o poziomkach."
« Ostatnia zmiana: Luty 14, 2013, 10:54:36 pm wysłana przez Neverhood »
E tam poziome, rower transportowy - to jest to!

kaczor1

  • całkiem inny wariat
  • *****
  • Wiadomości: 1076
  • www.kaczor2.blogspot.com
    • HPV Poland & Recumbent Bike
Odp: Zróbmy sobie stronę
« Odpowiedź #38 dnia: Luty 17, 2013, 11:32:41 am »
Cytat: poziome.pl
Pomimo, iż strona nosi nazwę poziome.pl, to w przeciwieństwie do Międzynarodowej Unii Kolarskiej, nie dyskryminujemy użytkowników konstrukcji nie poziomych. Każdy może napisać i przesłać do nas artykuł, opisać stworzoną przez siebie konstrukcje i proces jej powstawanie, podzielić się pomysłami, planami, lub rozwiązaniami technicznymi.

 ;D I jak was nie kochać?
To sarkazm czy faktycznie podoba się tobie takie nastawienie?

Wg mnie to właściwy kierunek. Ze świecą szukać polskich stron poświęconych nietypowym konstrukcją, rowerom towarowym, rykszą czy choć by tandemom. Fajnie było by te rzeczy zgromadzić w jednym miejscu.

Nie podoba mi się, że nia da się na tamtej stronie napisać komentarza nie będąc w jedynie słusznych serwisach społecznościowych(śledzących).

Spodziewałem się głosów sprzeciwu, gdy wybierałem ten system komentarzy, bo rozumiem awersje do systemów zamkniętych. Wybór był podyktowany czysto praktycznymi względami - nikt z moich znajomych, stosujących wtyczki FB niema problemu ze spamem.
Niemniej, uruchomiłem na próbę drugi system komentarzy. Jeśli się nie sprawdzi i będą z nim kłopoty, zostanie usunięty.


"Powinno się rozbudować historię "aerodynamiczną" i samochodów na pedały.
Chciał byś się tym zająć? - pytam bardzo poważnie.

Paradoksalnie, jest ona dla mnie dużo ciekawsza niż ta o poziomkach."
Czy dużo ciekawsza to nie wiem, ale z pewnością jest to bardzo interesująca część rowerowej historii, a do tego mało znana w szerszym kręgu, co podnosi jej atrakcyjność.

kaczor1

  • całkiem inny wariat
  • *****
  • Wiadomości: 1076
  • www.kaczor2.blogspot.com
    • HPV Poland & Recumbent Bike
Odp: Zróbmy sobie stronę
« Odpowiedź #39 dnia: Luty 17, 2013, 11:37:55 am »

Co do galerii - a gdyby tak zalinkować całość? Niekomercyjnie chyba można?

Tak funkcjonuje obecnie galeria
Wykonałeś tyle roboty gromadząc fotki w jednym miejscu, że nie wykorzystać tego byłoby co najmniej błędem.

edit:

@Yin
Był na forum taki twój wpis o rozbieraniu widelca ? można go przeklepać na stronę?
Jasne śmiało. Możesz przekopiować wszystko co napisałem a uznasz to za przydatne. Zastrzegam sobie tylko prawo do ewentualnych poprawek lub rozwinięć ( moglem coś pominąć w pierwotnych tekstach).

Przeniesione.
Prawo autora do wnoszenia poprawek jest dla mnie czymś oczywistym ;)
« Ostatnia zmiana: Luty 17, 2013, 11:45:58 am wysłana przez kaczor1 »

Yin

  • całkiem inny wariat
  • *****
  • Wiadomości: 4077
Odp: Zróbmy sobie stronę
« Odpowiedź #40 dnia: Luty 17, 2013, 02:04:33 pm »
Fajnie pomyślane, dobrze i szybko się przegląda - dobra robota.

Neverhood

  • całkiem inny wariat
  • *****
  • Wiadomości: 678
  • Erotoman-gawędziarz
Odp: Zróbmy sobie stronę
« Odpowiedź #41 dnia: Luty 22, 2013, 07:35:55 am »
Cytat: poziome.pl
Pomimo, iż strona nosi nazwę poziome.pl, to w przeciwieństwie do Międzynarodowej Unii Kolarskiej, nie dyskryminujemy użytkowników konstrukcji nie poziomych. Każdy może napisać i przesłać do nas artykuł, opisać stworzoną przez siebie konstrukcje i proces jej powstawanie, podzielić się pomysłami, planami, lub rozwiązaniami technicznymi.

 ;D I jak was nie kochać?
To sarkazm czy faktycznie podoba się tobie takie nastawienie?

Wg mnie to właściwy kierunek. Ze świecą szukać polskich stron poświęconych nietypowym konstrukcją, rowerom towarowym, rykszą czy choć by tandemom. Fajnie było by te rzeczy zgromadzić w jednym miejscu.
Myślę, że nie pogardzilibyście budową roweru typowego ze spawaniem ramy włącznie  :)

 
Nie podoba mi się, że nia da się na tamtej stronie napisać komentarza nie będąc w jedynie słusznych serwisach społecznościowych(śledzących).


Spodziewałem się głosów sprzeciwu, gdy wybierałem ten system komentarzy, bo rozumiem awersje do systemów zamkniętych. Wybór był podyktowany czysto praktycznymi względami - nikt z moich znajomych, stosujących wtyczki FB niema problemu ze spamem.
Niemniej, uruchomiłem na próbę drugi system komentarzy. Jeśli się nie sprawdzi i będą z nim kłopoty, zostanie usunięty.

Server not found     
irefox can't find the server at www.poziome.org.pl.
Cudo  ;D

"Powinno się rozbudować historię "aerodynamiczną" i samochodów na pedały.
Chciał byś się tym zająć? - pytam bardzo poważnie.

Paradoksalnie, jest ona dla mnie dużo ciekawsza niż ta o poziomkach."
Czy dużo ciekawsza to nie wiem, ale z pewnością jest to bardzo interesująca część rowerowej historii, a do tego mało znana w szerszym kręgu, co podnosi jej atrakcyjność.

Pomału coś mógłby poszukać. Ale piszę po polsku jak kameruńczyk. Inną sprawą jest, czy będę miał możliwość zamieszczenia wypocin, gdyż nie przewiduje założenia konta na face, twit  itd.. Dawanie ciekawych treści będzie wpychać odwiedzających w szpony matrixa.
E tam poziome, rower transportowy - to jest to!

kaczor1

  • całkiem inny wariat
  • *****
  • Wiadomości: 1076
  • www.kaczor2.blogspot.com
    • HPV Poland & Recumbent Bike
Odp: Zróbmy sobie stronę
« Odpowiedź #42 dnia: Luty 22, 2013, 05:37:42 pm »

Myślę, że nie pogardzilibyście budową roweru typowego ze spawaniem ramy włącznie  :)
Zapraszam
 

Server not found     
irefox can't find the server at www.poziome.org.pl.
Cudo  ;D
A przeczytałeś co napisałem wcześniej?
Dla przypomnienia
Po kolei
Strona poziome.org.pl nie będzie rozwijana. Na razie będzie służyła jedynie do testów. Po zakończeniu prac nad stroną Jarka, zostanie wyłączona, lub będzie z tej domeny przekierowanie na poziome.pl

"Powinno się rozbudować historię "aerodynamiczną" i samochodów na pedały.
Chciał byś się tym zająć? - pytam bardzo poważnie.

Paradoksalnie, jest ona dla mnie dużo ciekawsza niż ta o poziomkach."
Czy dużo ciekawsza to nie wiem, ale z pewnością jest to bardzo interesująca część rowerowej historii, a do tego mało znana w szerszym kręgu, co podnosi jej atrakcyjność.

Pomału coś mógłby poszukać. Ale piszę po polsku jak kameruńczyk. Inną sprawą jest, czy będę miał możliwość zamieszczenia wypocin, gdyż nie przewiduje założenia konta na face, twit  itd.. Dawanie ciekawych treści będzie wpychać odwiedzających w szpony matrixa.

Coś się tak uczepił tego FB    :)
Mówimy cały czas o stronnie www.poziome.pl. Jej jedyny związek z FB to wtyczka społecznościowa (komentarze). Treści przechowywane na stronie, nie mają żadnego związku z facebook?iem, są zamieszczane tam gdzie nasze forum a właścicielem strony jest gospodarz naszego forum. 

Neverhood

  • całkiem inny wariat
  • *****
  • Wiadomości: 678
  • Erotoman-gawędziarz
Odp: Zróbmy sobie stronę
« Odpowiedź #43 dnia: Luty 22, 2013, 06:12:36 pm »
Dobra. Porażka na całej linii. Ale dlaczego przy rejestracji obowiązkowym polem jest imię i nazwisko? Ilu chcecie mieć zarejestrowanych kubusiów puchatków?


Dlaczego będąc zarejestrowany i zalogowany na poziome.pl, przy dodaniu komentarza jeszcze się mnie weryfikuje kodem z obrazka?
Nie pojmuje tego. Zarejestrowałem się, a nie widzę tam żadnej funkcjonalności z tego tytułu, no komentarz mogę dodać łaskawie. Jak dodać artykuł, galerię, cokolwiek?
« Ostatnia zmiana: Luty 22, 2013, 06:33:10 pm wysłana przez Neverhood »
E tam poziome, rower transportowy - to jest to!

kaczor1

  • całkiem inny wariat
  • *****
  • Wiadomości: 1076
  • www.kaczor2.blogspot.com
    • HPV Poland & Recumbent Bike
Odp: Zróbmy sobie stronę
« Odpowiedź #44 dnia: Luty 22, 2013, 06:44:26 pm »
Dobra. Porażka na całej linii. Ale dlaczego przy rejestracji obowiązkowym polem jest imię i nazwisko? Ilu chcecie mieć zarejestrowanych kubusiów puchatków?
Nie jest.
Przy rejestracji na stronie jest wymagana ?Pełna nazwa? i ?Użytkownik?
Można sobie tam wpisać cokolwiek. Z technicznego punktu widzenia niema to żadnego znaczenia.  W komentarzach jest wymagane imię. Również można wpisać cokolwiek.
Nie wynika to z chęci gromadzenia tych danych, a z tego, że w taki sposób są skonstruowane te panele.
Cała strona jest oparta o Joomla. Korzystamy z gotowych rozwiązań.
Jak masz ochotę zarejestrować się jako Kubuś Puchatek to nic nie stoi na przeszkodzie, ale jeśli użytkownik chce współtworzyć stronę, ja muszę utworzyć uprawnienia do redagowania treści, więc muszę znać dane pod jakimi się zarejestrował, aby to zrobić.