Autor Wątek: Zróbmy sobie stronę  (Przeczytany 58162 razy)

hansglopke

  • całkiem inny wariat
  • *****
  • Wiadomości: 2178
  • Zduńska Wola
Odp: Zróbmy sobie stronę
« Odpowiedź #15 dnia: Listopad 19, 2011, 09:17:06 pm »
Moje foty też są do opublikowania.
"Tak to już jest, że najszybciej zwraca na siebie uwagę idiota." - CK Dezerterzy

"Na pionowcu boli tyłek, plecy i w ogóle wykańczająca i niewygodna pozycja jest..." - Mototramp


Baju

  • sympatyk na poziomie
  • **
  • Wiadomości: 23
Odp: Zróbmy sobie stronę
« Odpowiedź #16 dnia: Grudzień 16, 2011, 09:31:02 pm »
GRATULACJE!!! PROSIMY WIĘCEJ W GALERII ;-) KIEDY JAKAŚ IMPREZA Z OKAZJI POWSTANIA STRONY?

JAREK
Trójkołowce moją pasją ;-)

Danielasty

  • całkiem inny wariat
  • *****
  • Wiadomości: 951
Odp: Zróbmy sobie stronę
« Odpowiedź #17 dnia: Grudzień 16, 2011, 09:41:10 pm »
a tak apropo
Może by uwtorzyć chat na forum? Nie ma Nas z byt wielu, ale nie raz pytania jak i osobliwe refleksje nie są warte zakładania tematów

Yin

  • całkiem inny wariat
  • *****
  • Wiadomości: 4077
Odp: Zróbmy sobie stronę
« Odpowiedź #18 dnia: Grudzień 16, 2011, 10:52:17 pm »
Po ostatnim parudniowym padzie forum faktycznie przydała by się jakaś alternatywna platforma komunikacji. I jakieś zabezpieczenie wiedzy zebranej na forum na wypadek gdyby kopie awaryjna też coś trafiło ( złośliwość rzeczy martwych itp) .

kaczor1

  • całkiem inny wariat
  • *****
  • Wiadomości: 1076
  • www.kaczor2.blogspot.com
    • HPV Poland & Recumbent Bike
Odp: Zróbmy sobie stronę
« Odpowiedź #19 dnia: Grudzień 17, 2011, 12:31:51 pm »
Działania mające na celu likwidacje starej i uruchomienie nowej strony, cały czas trwają. Idą co prawda jak krew z nosa, bo w obecnym okresie, niemal mieszkam w pracy, więc na inne sprawy, zwyczajnie brakuje mi doby.
Może w święta uda się trochę więcej zrobić. Póki co, niema co świętować.

Jeśli chodzi o alternatywny kanał komunikacji, to mamy już grupę na Facebooku, którą założył Radek - jest tam czat (Radek nie jest użytkownikiem forum). Jest też profil założony przez Cyqlopa (chciałabym, aby funpage, był połączony ze stroną, jeśli Cyqlop nie będzie miał nic przeciwko)
Może być też Usenet, ale myślę, że to ślepy zaułek, który skutkował by jedynie rozproszeniem informacji.

Natomiast zabezpieczenia wiedzy z forum, w innej formie, niż kopie robione przez Jarka, nie bardzo jestem sobie w stanie wyobrazić. - ale nie znam się na tym.
Jak miało by to wyglądać? czy technicznie jest to możliwe? i czy jest to konieczne? to znaczy, na ile obecne kopie są bezpieczne?
Pamiętajmy, że jak dotąd nie było z tym żadnych problemów i za każdym razem, gdy forum padło, Jarek przywracał jego funkcjonowanie, bez znaczącej utraty materiału.


Krótka rymowanka na dziś.

Choć dokoła mam całkiem czysto,
Monitor, kawa, także jest blisko,
Tak jak parobek teraz się czuje,
Jadący kolejką na wyrobisko.

Yin

  • całkiem inny wariat
  • *****
  • Wiadomości: 4077
Odp: Zróbmy sobie stronę
« Odpowiedź #20 dnia: Grudzień 17, 2011, 01:08:12 pm »
czy technicznie jest to możliwe?
Zasadniczo tak, kiedyś korzystałem z programu który pozwalał na ściągnięcie całego serwisu na hdd i przeglądanie go offline. Stare modemowe czasy ;)

czy jest to konieczne?
Kto na zimne dmucha gorącym się nie sparzy. Na forum jest ogrom wiedzy więc dobrze było by go zabezpieczyć lepiej niż w postaci jednej kopi zapasowej u jednej osoby.

cyqlop

  • całkiem inny wariat
  • *****
  • Wiadomości: 824
  • Czułów
Odp: Zróbmy sobie stronę
« Odpowiedź #21 dnia: Grudzień 19, 2011, 01:33:46 pm »
Ja nie mam nic przeciwko jestem za
Moja mała firemka
https://cnc-warsztat.pl (frezuje aluminium, drewno, tworzywa sztuczne)  ZAPRASZAM, DOBRE CENY

Druga strona
https://sites.google.com/site/cyqlopproject

Antonowitch

  • całkiem inny wariat
  • *****
  • Wiadomości: 768
    • Sklep na odpowiednim poziomie.
Odp: Zróbmy sobie stronę
« Odpowiedź #22 dnia: Kwiecień 02, 2012, 10:14:43 am »
Odkurzę trochę temat nowych serwisów.
Fajnie Jarku że postanowiłeś odmienić oblicze portalu.
Osobiście myślałem nad stworzeniem podobnej strony jednak zbyt wiele mam na głowie innych projektów.

Moich kilka uwag i przemyśleń w tym temacie.
Zrobienie dobrego serwisu tak aby aby spełniał swoje zadanie nie jest takie łatwe.
Założenia które wg. mnie powinien spełniać portal:
  • postawiony na dobrym CMSie, łatwym w obsłudze, darmowym i z bogatym wsparciem społecznościowym np: wordpress
  • współtworzenie serwisu przez użytkowników. Możliwość tworzenia profili i dodawania własnych fotorelacji z budowy, wypraw, pisanie artykułów. (moderowane)
  • łatwy przyjazny i przejrzysty interface oraz łatwa nawigacja. Czyli dobre Usability i accessbility (użyteczność i dostępność informacji)
  • wiki albo lepiej poziomopeddia ;)))

W razie czego mogę pomóc od strony graficznej i w tematach wyżej wymienionych.
Dodam że z projektowaniem layotów i web webdeloperką zajmuję się na co dzień.





« Ostatnia zmiana: Kwiecień 02, 2012, 10:27:07 am wysłana przez Antonowitch »
Poziomo pozdrawiam,
Anton
Głównie fotele do rowerów poziomych: http://www.czescidopozioma.pl

kaczor1

  • całkiem inny wariat
  • *****
  • Wiadomości: 1076
  • www.kaczor2.blogspot.com
    • HPV Poland & Recumbent Bike
Odp: Zróbmy sobie stronę
« Odpowiedź #23 dnia: Luty 10, 2013, 06:10:42 pm »
Strona wylądowała już pod właściwym adresem, czyli www.poziome.pl
Wczorajsze chwilowe problemy z forum, były prawdopodobnie spowodowane właśnie tymi przenosinami.

Będą odświeżane kontakty do autorów artykułów, i osób wyszczególnionych w dziale mapa kontaktów.
I tu pytanie do osób zajmujących się IT.W jakiej formie powinny być podawane/prezentowane adresy mail?owe, aby właścicieli tychże, nie zasypywał spam?

hansglopke

  • całkiem inny wariat
  • *****
  • Wiadomości: 2178
  • Zduńska Wola
Odp: Zróbmy sobie stronę
« Odpowiedź #24 dnia: Luty 10, 2013, 07:48:06 pm »
Strona wylądowała już pod właściwym adresem, czyli www.poziome.pl

Strona jest, tylko nie wiem, czy nie ma, czy nie zauważyłem linka do forum.
"Tak to już jest, że najszybciej zwraca na siebie uwagę idiota." - CK Dezerterzy

"Na pionowcu boli tyłek, plecy i w ogóle wykańczająca i niewygodna pozycja jest..." - Mototramp


Yin

  • całkiem inny wariat
  • *****
  • Wiadomości: 4077
Odp: Zróbmy sobie stronę
« Odpowiedź #25 dnia: Luty 10, 2013, 08:32:20 pm »
Dobra robota, starą stronkę fajnie by było zachować gdzieś w linkach na pamiątkę. W nowej z tego co wyłapałem na szybko przydał by się update treści w dziale typologia - aktualnie trochę zniechęca (  świetny sposób na glebnięcie, kołeczka podporowe itp.) . Proponuje zalinkować wpis z wiki: http://pl.wikipedia.org/wiki/Rower_poziomy z ewentualnym naszym rozwinięciem.

Franc

  • całkiem inny wariat
  • *****
  • Wiadomości: 2332
  • Ponad 30 lat na poziomie
    • Moje zdjęcia rowerów
Odp: Zróbmy sobie stronę
« Odpowiedź #26 dnia: Luty 10, 2013, 08:45:09 pm »
Yin: ja pisałem tą typologię jeszcze chyba w 2000roku, znaczy jak miałem swoją własną stronę "żagle i rowery". Od tego czasu trochę się zmieniło w dziedzinie budowy rowerów, ja też wiem więcej. Trzeba przeedytować, wkładając zdjęcia (zgadnij z czyjej Galerii) zamiast nieobecnych obrazków i będzie dobrze. Będzie Pan zadowolony.
Franc "Rowery Poziome Rule"

IMK P14-001 (SWB ASS)
Thyss 222
IMK P12 (SWB, USS, B2B tandem)
szary Peugeot 508SW z DW10CTED4
Twister 800

Yin

  • całkiem inny wariat
  • *****
  • Wiadomości: 4077
Odp: Zróbmy sobie stronę
« Odpowiedź #27 dnia: Luty 10, 2013, 08:53:01 pm »
Nie ma problema ;). Co do galerii to śmiało można podpiąć link pod stronę gdyby ktoś chciał.

storm

  • Gość
Odp: Zróbmy sobie stronę
« Odpowiedź #28 dnia: Luty 10, 2013, 09:00:58 pm »
@Kaczor - proponuję tak:
adres_osoby"< wiesz co wpisać >" domena.com. Żeby żaden harvester nie wyłapał tego nawet z automatu próbując rozszyfrować, że to ma być @.
Osobiście za długo już walczę z tym syfem spamowym, aby pozwalać sobie na podawanie mejli tak jak to robi np Raffi na stronie głównej Forum WMK. (bez urazy Raffi).

kaczor1

  • całkiem inny wariat
  • *****
  • Wiadomości: 1076
  • www.kaczor2.blogspot.com
    • HPV Poland & Recumbent Bike
Odp: Zróbmy sobie stronę
« Odpowiedź #29 dnia: Luty 10, 2013, 09:15:32 pm »

1)Tak, topologie trzeba by odrobinę odświeżyć choć nie, ale z tabelki bym nie rezygnował. Dodał bym zdjęcia, które będą się wyświetlać po najechaniu na obrazek- tak to widzę.
A może ktoś chciał by się zająć przeredagowaniem?

2)Jeśli chodzi o źródło fotografii to niestety galeria Yin-a nie jest dobrym pomysłem. Materiał tam zgromadzony pochodzi z sieci a więc różnie może być jeśli chodzi o prawa do tych fotek. Z kolei ogrom tego materiału sprawia, że ciężko będzie poprosić autorów o zgodę na wykorzystanie ? chyba że macie kontakt i taką zgodę możecie pozyskać.

3)Dawna strona nadal funkcjonuje i będzie funkcjonować do czasu uzupełnienia całego materiału ? nie wszystko jest już przeniesione, pod niektórymi fotkami brakuje napisów. Gdy zaczynałem przepościć materiał, nie wydawało mi się, że jest go dużo, jednak jak przyszło co do czego, sam się zdziwiłem jak długo to trwa i jak nużące jest to zajęcie. 
Po całkowitym uzupełnieniu materiału myślę, że Jarek zdecyduje, czy dawny portal wyłączyć czy nie.

4) tak linka do forum brak. Dodam jutro.

@Yin
Był na forum taki twój wpis o rozbieraniu widelca ? można go przeklepać na stronę?