forum.poziome.pl

Rowery poziome - forum dyskusyjne => Ważne wiadomości => Wątek zaczęty przez: kaczor1 w Październik 30, 2011, 03:12:29 pm

Tytuł: Zróbmy sobie stronę
Wiadomość wysłana przez: kaczor1 w Październik 30, 2011, 03:12:29 pm
www.poziome.org.pl (http://www.poziome.org.pl)

Wreszcie udało Mi się uruchomić bazę, i odpalić stronę. A jako, że nie bardzo się na tym znam, było to dla mnie spore wyzwanie.
Myślę, że warto kontynuować to, co Jarek rozpoczął, jednak sam na pewno tego nie pociągane. Dlatego zapraszam do współpracy. To nie ma być moja strona, lecz NASZA.
Jak widać jest tu jeszcze dość pusto - zapraszam do pisania artykułów, opisywania swoich projektów, relacji z wycieczek, spotkań, poddawania pomysłów na działy, których nie przewidziałem.
Nie ograniczamy się do rowerów poziomych, opis wszystkich ciekawych rozwiązań, rowerów towarowych, tandemów, własnoręcznie stworzonych ram pionowych, mile widziane. Wszystko co uważane za nietypowe, u nas będzie typowe. Zero dyskryminacji dla HPV.

Tytuł: Odp: Zróbmy sobie stronę
Wiadomość wysłana przez: trajk-o-ciklista w Październik 30, 2011, 03:29:57 pm
ałć .. ten kolor daje po oczach .. ale poza tym, extra pomysł, a dlaczego to już sam napisałeś ;)


Pozzz

Tytuł: Odp: Zróbmy sobie stronę
Wiadomość wysłana przez: cyqlop w Październik 30, 2011, 04:01:48 pm
większość materiałów na stronie poziome.pl przepisywałem ja z http://poziome.republika.pl/

później jakoś nie mogłem lub nie za bardzo mi się chciało i zaprzestałem kopiowania materiałów z wyżej wymienionej strony

fajnie by było jeżeli się tak da przekopiować część bazy danych z tamtej strony i dalej dopisywać nowe gemsi tyle natworzył ze powstały by spokojnie 4 relacje z budowy nie mówiąc o reszcie "użyszkodników"
Tytuł: Odp: Zróbmy sobie stronę
Wiadomość wysłana przez: jarek_es w Październik 30, 2011, 05:30:54 pm
Pod adresem: www.poziome.pl/joomla od dłuższego już czasu istnieje już nowa, interaktywna strona Rowerów na Poziomie. Jeśli mam trochę czasu to ją ulepszam i dopisuję "nowe" artykuły ze strony www.poziome.republika.pl.
Cyqlop mi w tej pracy próbował pomóc, ale jak możecie zobaczyć jest jeszcze wiele do zrobienia. Innych chętnych nie było. Nie chciałem jej oficjalnie odpalać i podpinać pod domenę poziome.pl do czasu całkowitego przekopiowania starej strony. A tu widzę, że jest nowa inicjatywa. I to się chwali. Tylko po co dublować poziome strony?
Na stronie www.poziome.pl/joomla  można się logować i pisać artykuły, choć myślę, że najpierw potrzebne będzie przekopiowanie starych z www.poziome.republika.pl.
Są jacyś chętni?:)
Tytuł: Odp: Zróbmy sobie stronę
Wiadomość wysłana przez: cyqlop w Październik 30, 2011, 07:06:44 pm
tak w sumie to mógłbyś robić z jarkiem jako admin bo ty jesteś częściej dostępny może a i jakieś usprawnienia mógłbyś zrobić

wg mnie szablon kaczora jest jakiś przyjemniejszy na poziome.pl/joomla jest jakoś inaczej
Tytuł: Odp: Zróbmy sobie stronę
Wiadomość wysłana przez: art75 w Październik 30, 2011, 11:35:38 pm
W ostatnim zdaniu strony startowej zakradł się błąd ortograficzny, dobrze byloby poprawić:)
Tytuł: Odp: Zróbmy sobie stronę
Wiadomość wysłana przez: gemsi w Październik 31, 2011, 09:48:59 am
hm... template kaczora wydaje mi sie czytelniejszy, natomiast jesli chodzi o idee strony to nie jestem przekonany, po co ona ma byc,
Tworzymy społecznośc dosyc twórczą, ogrom wiedzy znajduje sie nie na starej stronie, nie w artykulach, tylko własnie w dyskusjach znajdujących sie na forum. Wiem ze strona to fajna sprawa, ale nie dla takiego community jak to nasze. Nie widze sensu podwójnych publikacji ( bo do tego sie to sprowadza), a raczej to powinno wygladac inaczej, musielibysmy robic/ redagowac co ciekawsze dyskusje i tworzyc z nich artykuły strawne dla ludzkości. Tylko czy znajdzie sie grono osób które to będą robic ? Wiem ze na poczatku każdego projektu jest HUUURRRRAAAA, a potem to pada, nie chce siać defetyzmu i nikogo zniechęcać jednak zanim zacznie się coś robić, konieczna jest odpowiedz na pytania :

po co ?
dla kogo ?

Z mojego punku widzenia strona ma sens dla poszukiwaczy sieciowych, którzy nie maja doświadczenia w poziomym świecie, taki pierwszy punkt styczności z zewnętrznym światem, a szczegóły i tak na forum :)
Tytuł: Odp: Zróbmy sobie stronę
Wiadomość wysłana przez: raffi w Październik 31, 2011, 10:13:42 am
Pewnie będę umiał i mógł pomóc, bo widzę, że to zwykła Joomla. Zarówno przy ogarnianiu strony technicznej, jak i pisaniu tekstów.

Na początek przyślę Ci pewnie opis mojego roweru+foty, bo to mam gotowe (CTRL+C z mojej strony). Kiedyś (w 2006 roku) wysłałem go mailem do Dżimiego, by wrzucił na stronę. Nie wiem czy nie dostał tego, czy nie chciał wrzucić, ale do dziś tekst się nie pojawił na poziome.republika i już nie liczę, że się tam kiedykolwiek pojawi.

Co do dyskusji - zgadzam się, że nie ma co wszystkiego kopiować z forum. Proponuję dać na stronie Kaczora link do forum i spokojnie sobie ludzie doczytają jak będą potrzebować. Dwie strony przecież mogą linkować do jednego forum i nic się złego nie stanie.

Na stronie zaś powinna być zaś wiedza bardziej ogólna, podstawowa i to pewnie przyda się napisać od zera lub skopiować ze starej strony (o ile autorzy pozwolą). Jak skopiowanie nie będzie wchodziło w grę, to postaram się kilka artykułów napisać. Choć nie ukrywam, że robię to z niechęcią - ostatnia rzecz, na jaką mam chęć po powrocie z pracy to znowu zajmować się pisaniem ;)
Tytuł: Odp: Zróbmy sobie stronę
Wiadomość wysłana przez: storm w Listopad 07, 2011, 09:23:54 pm
@Jarek - ka tylko merytorycznie, bo na stronie widzę opis swojego rowerka (Goldi w kolorze Mk. V), który... eee... Nie przeżył... Został rozebrany na części i pod wpływem spawary zamienił się w... CLWB, a następnie w LWB ;) Mogę zarzucić zdjęcia jak chcesz, ale obecnie i tak ten prototypo stoi w komórce i czeka na swoja kolej do poprawej... Co chyba prędko nie nastąpi.
Natomiast zastanawiam się, czy może nie wsadzić tam zdjęć i opisów rowerów powstałych na bazie ram robionych Przez Mariusza Łuczaka?
Tytuł: Odp: Zróbmy sobie stronę
Wiadomość wysłana przez: toft w Listopad 07, 2011, 10:10:06 pm
Tak z ciekawości ze się zapytam na jakich wersjach działają obie strony? Pytam bo prowadzę serwisik w 1.5. Strona od poczatku była budowana w 1.5. Niestety jak wiadomo jest problem z przyznawaniem praw do publikacji dla autorów do konkretnych sekcji i kategorii (obrazowo mówiąc w 1.5 autor przypisany do danej sekcji moze jednak grzebac w kazdej innej co wprowadzac moze spory zamet). jednym z rozwiazan sa komercyjne nakladki zarzadzajace prawami jednak ze wzgledu na charakter strony komercja odpadła. Ponoc w wersji 1.6 ( juz jest stabilna 1.7?) sprawa została zażegnana. Sory ze pytam TU ale jakos nie jestem familiar z różnymi dedykowanymi serwisami joomli.
Pozdro:)MM vel toft:)
Tytuł: Odp: Zróbmy sobie stronę
Wiadomość wysłana przez: kaczor1 w Listopad 19, 2011, 11:32:37 am
Po kolei
Strona poziome.org.pl nie będzie rozwijana. Na razie będzie służyła jedynie do testów. Po zakończeniu prac nad stroną Jarka, zostanie wyłączona, lub będzie z tej domeny przekierowanie na poziome.pl

@cyqlop
"tak w sumie to mógłbyś robić z jarkiem jako admin bo ty jesteś częściej dostępny może a i jakieś usprawnienia mógłbyś zrobić"

I tak też z Jarkiem ustaliliśmy.

@Gemsi
"po co ?
dla kogo ?"
Sam na te pytania odpowiedziałeś.
Strona właśnie powinna być elementem propagandowym, czy jak ktoś woli bardziej współcześnie, elementem kreującym wizerunek. Powinna zachęcać właśnie do tego, aby powoli wchodzić głębiej, czyli właśnie na forum. Myślę, że powinno to wyglądać tak, że projekty na stronie, powinny być opisane ogólnie, oraz powinien być dodany link do konkretnej dyskusji na jego temat.
Jednak jakby ktoś miał ochotę opisać cały proces powstawanie, również nie widzę w tym nic złego.
Oprócz charakteru promocyjnego, strona również może służyć jako magazyn, planów, pomocy, treści, do których użytkownicy forum wracają, przy tworzeniu nowych rowerów, bo chyba nikt nie zaprzeczy, że wyszukanie czegoś na forum nie jest proste.

@Raffi
Tak to zwykła joomla. a każda pomoc się przyda.
Jak Jarek wybierze już template, pomoc będzie mile widziana nie tylko przy treści, ale i przy grafice - będzie trzeba między innymi opracować banery.

@storm
"Natomiast zastanawiam się, czy może nie wsadzić tam zdjęcia i opisów rowerów powstałych na bazie ram robionych Przez Mariusza Łuczaka?"

Się nie zastanawiaj. Napisz tekst, wybierz zdjęcia, wyślij do mnie.

@toft
Strona www.poziome.pl/joomla  jest na 1.5, strona www.poziome.org.pl jest na 1.7 - stabilna. Docelowo strona Jarka będzie również na 1.7.

Pytanie ogóle.
Czy do banerów, artykułów nie związanych konkretnie z waszymi rowerami, możemy korzystać ze zdjęć waszego autorstwa? (oczywiście zdjęcia będą podpisane).
Tytuł: Odp: Zróbmy sobie stronę
Wiadomość wysłana przez: Yin w Listopad 19, 2011, 12:14:11 pm
Pytanie ogóle.
Czy do banerów, artykułów nie związanych konkretnie z waszymi rowerami, możemy korzystać ze zdjęć waszego autorstwa? (oczywiście zdjęcia będą podpisane).
Z moich jak najbardziej. Możecie też wrzucić linka z mojej stopki do albumu poziomych gdzieś na stronę. 
Tytuł: Odp: Zróbmy sobie stronę
Wiadomość wysłana przez: Franc w Listopad 19, 2011, 01:25:35 pm
Też się zgadzam na umieszczanie moich zdjęć.
Tytuł: Odp: Zróbmy sobie stronę
Wiadomość wysłana przez: tomek70 w Listopad 19, 2011, 02:37:45 pm
z moich też korzystajcie do woli :) zapowiada się fajna stronka
Tytuł: Odp: Zróbmy sobie stronę
Wiadomość wysłana przez: gemsi w Listopad 19, 2011, 05:05:53 pm
Pytanie ogóle.
Czy do banerów, artykułów nie związanych konkretnie z waszymi rowerami, możemy korzystać ze zdjęć waszego autorstwa? (oczywiście zdjęcia będą podpisane).

tak
Tytuł: Odp: Zróbmy sobie stronę
Wiadomość wysłana przez: hansglopke w Listopad 19, 2011, 09:17:06 pm
Moje foty też są do opublikowania.
Tytuł: Odp: Zróbmy sobie stronę
Wiadomość wysłana przez: Baju w Grudzień 16, 2011, 09:31:02 pm
GRATULACJE!!! PROSIMY WIĘCEJ W GALERII ;-) KIEDY JAKAŚ IMPREZA Z OKAZJI POWSTANIA STRONY?

JAREK
Tytuł: Odp: Zróbmy sobie stronę
Wiadomość wysłana przez: Danielasty w Grudzień 16, 2011, 09:41:10 pm
a tak apropo
Może by uwtorzyć chat na forum? Nie ma Nas z byt wielu, ale nie raz pytania jak i osobliwe refleksje nie są warte zakładania tematów
Tytuł: Odp: Zróbmy sobie stronę
Wiadomość wysłana przez: Yin w Grudzień 16, 2011, 10:52:17 pm
Po ostatnim parudniowym padzie forum faktycznie przydała by się jakaś alternatywna platforma komunikacji. I jakieś zabezpieczenie wiedzy zebranej na forum na wypadek gdyby kopie awaryjna też coś trafiło ( złośliwość rzeczy martwych itp) .
Tytuł: Odp: Zróbmy sobie stronę
Wiadomość wysłana przez: kaczor1 w Grudzień 17, 2011, 12:31:51 pm
Działania mające na celu likwidacje starej i uruchomienie nowej strony, cały czas trwają. Idą co prawda jak krew z nosa, bo w obecnym okresie, niemal mieszkam w pracy, więc na inne sprawy, zwyczajnie brakuje mi doby.
Może w święta uda się trochę więcej zrobić. Póki co, niema co świętować.

Jeśli chodzi o alternatywny kanał komunikacji, to mamy już grupę na Facebooku, którą założył Radek - jest tam czat (Radek nie jest użytkownikiem forum). Jest też profil założony przez Cyqlopa (chciałabym, aby funpage, był połączony ze stroną, jeśli Cyqlop nie będzie miał nic przeciwko)
Może być też Usenet, ale myślę, że to ślepy zaułek, który skutkował by jedynie rozproszeniem informacji.

Natomiast zabezpieczenia wiedzy z forum, w innej formie, niż kopie robione przez Jarka, nie bardzo jestem sobie w stanie wyobrazić. - ale nie znam się na tym.
Jak miało by to wyglądać? czy technicznie jest to możliwe? i czy jest to konieczne? to znaczy, na ile obecne kopie są bezpieczne?
Pamiętajmy, że jak dotąd nie było z tym żadnych problemów i za każdym razem, gdy forum padło, Jarek przywracał jego funkcjonowanie, bez znaczącej utraty materiału.


Krótka rymowanka na dziś.

Choć dokoła mam całkiem czysto,
Monitor, kawa, także jest blisko,
Tak jak parobek teraz się czuje,
Jadący kolejką na wyrobisko.
Tytuł: Odp: Zróbmy sobie stronę
Wiadomość wysłana przez: Yin w Grudzień 17, 2011, 01:08:12 pm
czy technicznie jest to możliwe?
Zasadniczo tak, kiedyś korzystałem z programu który pozwalał na ściągnięcie całego serwisu na hdd i przeglądanie go offline. Stare modemowe czasy ;)

czy jest to konieczne?
Kto na zimne dmucha gorącym się nie sparzy. Na forum jest ogrom wiedzy więc dobrze było by go zabezpieczyć lepiej niż w postaci jednej kopi zapasowej u jednej osoby.
Tytuł: Odp: Zróbmy sobie stronę
Wiadomość wysłana przez: cyqlop w Grudzień 19, 2011, 01:33:46 pm
Ja nie mam nic przeciwko jestem za
Tytuł: Odp: Zróbmy sobie stronę
Wiadomość wysłana przez: Antonowitch w Kwiecień 02, 2012, 10:14:43 am
Odkurzę trochę temat nowych serwisów.
Fajnie Jarku że postanowiłeś odmienić oblicze portalu.
Osobiście myślałem nad stworzeniem podobnej strony jednak zbyt wiele mam na głowie innych projektów.

Moich kilka uwag i przemyśleń w tym temacie.
Zrobienie dobrego serwisu tak aby aby spełniał swoje zadanie nie jest takie łatwe.
Założenia które wg. mnie powinien spełniać portal:

W razie czego mogę pomóc od strony graficznej i w tematach wyżej wymienionych.
Dodam że z projektowaniem layotów i web webdeloperką zajmuję się na co dzień.

Tytuł: Odp: Zróbmy sobie stronę
Wiadomość wysłana przez: kaczor1 w Luty 10, 2013, 06:10:42 pm
Strona wylądowała już pod właściwym adresem, czyli www.poziome.pl (http://www.poziome.pl)
Wczorajsze chwilowe problemy z forum, były prawdopodobnie spowodowane właśnie tymi przenosinami.

Będą odświeżane kontakty do autorów artykułów, i osób wyszczególnionych w dziale mapa kontaktów.
I tu pytanie do osób zajmujących się IT.W jakiej formie powinny być podawane/prezentowane adresy mail?owe, aby właścicieli tychże, nie zasypywał spam?
Tytuł: Odp: Zróbmy sobie stronę
Wiadomość wysłana przez: hansglopke w Luty 10, 2013, 07:48:06 pm
Strona wylądowała już pod właściwym adresem, czyli www.poziome.pl (http://www.poziome.pl)

Strona jest, tylko nie wiem, czy nie ma, czy nie zauważyłem linka do forum.
Tytuł: Odp: Zróbmy sobie stronę
Wiadomość wysłana przez: Yin w Luty 10, 2013, 08:32:20 pm
Dobra robota, starą stronkę fajnie by było zachować gdzieś w linkach na pamiątkę. W nowej z tego co wyłapałem na szybko przydał by się update treści w dziale typologia - aktualnie trochę zniechęca (  świetny sposób na glebnięcie, kołeczka podporowe itp.) . Proponuje zalinkować wpis z wiki: http://pl.wikipedia.org/wiki/Rower_poziomy z ewentualnym naszym rozwinięciem.
Tytuł: Odp: Zróbmy sobie stronę
Wiadomość wysłana przez: Franc w Luty 10, 2013, 08:45:09 pm
Yin: ja pisałem tą typologię jeszcze chyba w 2000roku, znaczy jak miałem swoją własną stronę "żagle i rowery". Od tego czasu trochę się zmieniło w dziedzinie budowy rowerów, ja też wiem więcej. Trzeba przeedytować, wkładając zdjęcia (zgadnij z czyjej Galerii) zamiast nieobecnych obrazków i będzie dobrze. Będzie Pan zadowolony.
Tytuł: Odp: Zróbmy sobie stronę
Wiadomość wysłana przez: Yin w Luty 10, 2013, 08:53:01 pm
Nie ma problema ;). Co do galerii to śmiało można podpiąć link pod stronę gdyby ktoś chciał.
Tytuł: Odp: Zróbmy sobie stronę
Wiadomość wysłana przez: storm w Luty 10, 2013, 09:00:58 pm
@Kaczor - proponuję tak:
adres_osoby"< wiesz co wpisać >" domena.com. Żeby żaden harvester nie wyłapał tego nawet z automatu próbując rozszyfrować, że to ma być @.
Osobiście za długo już walczę z tym syfem spamowym, aby pozwalać sobie na podawanie mejli tak jak to robi np Raffi na stronie głównej Forum WMK. (bez urazy Raffi).
Tytuł: Odp: Zróbmy sobie stronę
Wiadomość wysłana przez: kaczor1 w Luty 10, 2013, 09:15:32 pm

1)Tak, topologie trzeba by odrobinę odświeżyć choć nie, ale z tabelki bym nie rezygnował. Dodał bym zdjęcia, które będą się wyświetlać po najechaniu na obrazek- tak to widzę.
A może ktoś chciał by się zająć przeredagowaniem?

2)Jeśli chodzi o źródło fotografii to niestety galeria Yin-a nie jest dobrym pomysłem. Materiał tam zgromadzony pochodzi z sieci a więc różnie może być jeśli chodzi o prawa do tych fotek. Z kolei ogrom tego materiału sprawia, że ciężko będzie poprosić autorów o zgodę na wykorzystanie ? chyba że macie kontakt i taką zgodę możecie pozyskać.

3)Dawna strona nadal funkcjonuje i będzie funkcjonować do czasu uzupełnienia całego materiału ? nie wszystko jest już przeniesione, pod niektórymi fotkami brakuje napisów. Gdy zaczynałem przepościć materiał, nie wydawało mi się, że jest go dużo, jednak jak przyszło co do czego, sam się zdziwiłem jak długo to trwa i jak nużące jest to zajęcie. 
Po całkowitym uzupełnieniu materiału myślę, że Jarek zdecyduje, czy dawny portal wyłączyć czy nie.

4) tak linka do forum brak. Dodam jutro.

@Yin
Był na forum taki twój wpis o rozbieraniu widelca ? można go przeklepać na stronę?
Tytuł: Odp: Zróbmy sobie stronę
Wiadomość wysłana przez: kaczor1 w Luty 10, 2013, 09:18:51 pm
@Kaczor - proponuję tak:
adres_osoby"< wiesz co wpisać >" domena.com.

I to wystarczy? Pytam serio bo nie znam się zbytnio na tym.
Tytuł: Odp: Zróbmy sobie stronę
Wiadomość wysłana przez: storm w Luty 11, 2013, 12:17:35 pm
Zdecydowanie tak. Nie spotkałem się z tym, aby mój adres email, który podaję tu i tam w takowej formie, został zebrany przez harvestery i wykorzystany przez spamerów. Natomiast miałem kiedyś adres na go2, którego otwarcie używałem i niestety... Po kilku latach przestał być przydatny do czegokolwiek więcej niż przeglądanie i kasowanie spamu.
Tytuł: Odp: Zróbmy sobie stronę
Wiadomość wysłana przez: live_evil w Luty 11, 2013, 02:04:12 pm
Można też adresy email w locie zamieniać na obrazki, gotowce w php można znaleść w sieci. Wtedy adres będzie czytelny dla mniej kumatych. Na grupach dyskusyjnych już wiele razy zdarzało się, że ludzie nie potrafili poprawnie zinterpretować adresu email w postaci user na domena.com czy user [małpa] domena.com. Wierzcie czy nie, ale gros ludzi ma z tym problemy.
Tytuł: Odp: Zróbmy sobie stronę
Wiadomość wysłana przez: Yin w Luty 11, 2013, 03:06:00 pm
@Yin
Był na forum taki twój wpis o rozbieraniu widelca ? można go przeklepać na stronę?
Jasne śmiało. Możesz przekopiować wszystko co napisałem a uznasz to za przydatne. Zastrzegam sobie tylko prawo do ewentualnych poprawek lub rozwinięć ( moglem coś pominąć w pierwotnych tekstach).

Co do galerii - a gdyby tak zalinkować całość? Niekomercyjnie chyba można?
Tytuł: Odp: Zróbmy sobie stronę
Wiadomość wysłana przez: storm w Luty 11, 2013, 03:32:12 pm
[adresy email] Albo po prostu zaprogramować odsłonięcie adresu email do skopiowania po podaniu właściwej odpowiedzi na jakieś proste równanie matematyczne, czy wpisanie czegoś z obrazka.

@Live_evil - z tą interpretacją emaila  w takiej formie to... Zabiłeś mnie :( To pokazuje dokąd idzie ten świat... :(
Tytuł: Odp: Zróbmy sobie stronę
Wiadomość wysłana przez: Franc w Luty 13, 2013, 09:36:57 pm
A co do zdjęć ilustrujących typologię: a mało to mamy różnych konstrukcji własnych?? W zasadzie większość typów rowerów jest reprezentowana, a tych kilka których będzie brakować - da się załatwić zgodę albo napisze się, że znalezione na niekomercyjnych stronach i powinno wystarczyć.
Tytuł: Odp: Zróbmy sobie stronę
Wiadomość wysłana przez: Neverhood w Luty 14, 2013, 08:50:06 pm
Co do spamu. Stare robociki brały tylko ładne adresy z @, ale wszystko ewoluuje i teraz standardowy robocik przechodzi np. captcha.
Jeśli spamer zechce wziąć wasze adresy email , to dostosuje program do łamania zabezpieczeń. Nawet jeśli wymyślicie, że zalogowani użytkownicy mogą mieć możliwość pozyskania email itd... Nawet postawienie ludzkiego pytania da się przejść. Po prostu samemu się wchodzi na serwis i rejestruje się pytania i prawidłowe odpowiedzi. Potem wrzuca się to robota i on pomału bombarduje serwis (nawet miesiące). Jak akurat trafi na rozwiązane pytanie, to co uzyska to jego. Wszystko zalezy od umiejętności i checi spamera. Walka z wiatrakami, wyścig zbrojeń. Jedną z najlepszych metod jest niepodawanie nic lub bycie na bardzo nie popularnych stronach (bez ruchu). Jak coś nie jest atrakcyjne  ...

Co do zdjęć, galerii. Obecnie nawet na darmowych serwerach dają 4Gb powierzchni. Po co 10, 20 Mpix zdjęcia w internecie?. Jeśli się nie przesadzi z rozmiarem, to spokojnie zmieści się te 4000 zdjęć.
Tytuł: Odp: Zróbmy sobie stronę
Wiadomość wysłana przez: Neverhood w Luty 14, 2013, 08:53:40 pm
Cytat: poziome.pl
Pomimo, iż strona nosi nazwę poziome.pl, to w przeciwieństwie do Międzynarodowej Unii Kolarskiej, nie dyskryminujemy użytkowników konstrukcji nie poziomych. Każdy może napisać i przesłać do nas artykuł, opisać stworzoną przez siebie konstrukcje i proces jej powstawanie, podzielić się pomysłami, planami, lub rozwiązaniami technicznymi.

 ;D I jak was nie kochać?

edit
Nie podoba mi się, że nia da się na tamtej stronie napisać komentarza nie będąc w jedynie słusznych serwisach społecznościowych(śledzących).

"Powinno się rozbudować historię "aerodynamiczną" i samochodów na pedały. Paradoksalnie, jest ona dla mnie dużo ciekawsza niż ta o poziomkach."
Tytuł: Odp: Zróbmy sobie stronę
Wiadomość wysłana przez: kaczor1 w Luty 17, 2013, 11:32:41 am
Cytat: poziome.pl
Pomimo, iż strona nosi nazwę poziome.pl, to w przeciwieństwie do Międzynarodowej Unii Kolarskiej, nie dyskryminujemy użytkowników konstrukcji nie poziomych. Każdy może napisać i przesłać do nas artykuł, opisać stworzoną przez siebie konstrukcje i proces jej powstawanie, podzielić się pomysłami, planami, lub rozwiązaniami technicznymi.

 ;D I jak was nie kochać?
To sarkazm czy faktycznie podoba się tobie takie nastawienie?

Wg mnie to właściwy kierunek. Ze świecą szukać polskich stron poświęconych nietypowym konstrukcją, rowerom towarowym, rykszą czy choć by tandemom. Fajnie było by te rzeczy zgromadzić w jednym miejscu.

Nie podoba mi się, że nia da się na tamtej stronie napisać komentarza nie będąc w jedynie słusznych serwisach społecznościowych(śledzących).

Spodziewałem się głosów sprzeciwu, gdy wybierałem ten system komentarzy, bo rozumiem awersje do systemów zamkniętych. Wybór był podyktowany czysto praktycznymi względami - nikt z moich znajomych, stosujących wtyczki FB niema problemu ze spamem.
Niemniej, uruchomiłem na próbę drugi system komentarzy. Jeśli się nie sprawdzi i będą z nim kłopoty, zostanie usunięty.


"Powinno się rozbudować historię "aerodynamiczną" i samochodów na pedały.
Chciał byś się tym zająć? - pytam bardzo poważnie.

Paradoksalnie, jest ona dla mnie dużo ciekawsza niż ta o poziomkach."
Czy dużo ciekawsza to nie wiem, ale z pewnością jest to bardzo interesująca część rowerowej historii, a do tego mało znana w szerszym kręgu, co podnosi jej atrakcyjność.
Tytuł: Odp: Zróbmy sobie stronę
Wiadomość wysłana przez: kaczor1 w Luty 17, 2013, 11:37:55 am

Co do galerii - a gdyby tak zalinkować całość? Niekomercyjnie chyba można?

Tak funkcjonuje obecnie galeria (http://www.poziome.pl/index.php/galeria)
Wykonałeś tyle roboty gromadząc fotki w jednym miejscu, że nie wykorzystać tego byłoby co najmniej błędem.

edit:

@Yin
Był na forum taki twój wpis o rozbieraniu widelca ? można go przeklepać na stronę?
Jasne śmiało. Możesz przekopiować wszystko co napisałem a uznasz to za przydatne. Zastrzegam sobie tylko prawo do ewentualnych poprawek lub rozwinięć ( moglem coś pominąć w pierwotnych tekstach).

Przeniesione.
Prawo autora do wnoszenia poprawek jest dla mnie czymś oczywistym ;)
Tytuł: Odp: Zróbmy sobie stronę
Wiadomość wysłana przez: Yin w Luty 17, 2013, 02:04:33 pm
Fajnie pomyślane, dobrze i szybko się przegląda - dobra robota.
Tytuł: Odp: Zróbmy sobie stronę
Wiadomość wysłana przez: Neverhood w Luty 22, 2013, 07:35:55 am
Cytat: poziome.pl
Pomimo, iż strona nosi nazwę poziome.pl, to w przeciwieństwie do Międzynarodowej Unii Kolarskiej, nie dyskryminujemy użytkowników konstrukcji nie poziomych. Każdy może napisać i przesłać do nas artykuł, opisać stworzoną przez siebie konstrukcje i proces jej powstawanie, podzielić się pomysłami, planami, lub rozwiązaniami technicznymi.

 ;D I jak was nie kochać?
To sarkazm czy faktycznie podoba się tobie takie nastawienie?

Wg mnie to właściwy kierunek. Ze świecą szukać polskich stron poświęconych nietypowym konstrukcją, rowerom towarowym, rykszą czy choć by tandemom. Fajnie było by te rzeczy zgromadzić w jednym miejscu.
Myślę, że nie pogardzilibyście budową roweru typowego ze spawaniem ramy włącznie  :)

 
Nie podoba mi się, że nia da się na tamtej stronie napisać komentarza nie będąc w jedynie słusznych serwisach społecznościowych(śledzących).


Spodziewałem się głosów sprzeciwu, gdy wybierałem ten system komentarzy, bo rozumiem awersje do systemów zamkniętych. Wybór był podyktowany czysto praktycznymi względami - nikt z moich znajomych, stosujących wtyczki FB niema problemu ze spamem.
Niemniej, uruchomiłem na próbę drugi system komentarzy. Jeśli się nie sprawdzi i będą z nim kłopoty, zostanie usunięty.

Server not found     
irefox can't find the server at www.poziome.org.pl.
Cudo  ;D

"Powinno się rozbudować historię "aerodynamiczną" i samochodów na pedały.
Chciał byś się tym zająć? - pytam bardzo poważnie.

Paradoksalnie, jest ona dla mnie dużo ciekawsza niż ta o poziomkach."
Czy dużo ciekawsza to nie wiem, ale z pewnością jest to bardzo interesująca część rowerowej historii, a do tego mało znana w szerszym kręgu, co podnosi jej atrakcyjność.

Pomału coś mógłby poszukać. Ale piszę po polsku jak kameruńczyk. Inną sprawą jest, czy będę miał możliwość zamieszczenia wypocin, gdyż nie przewiduje założenia konta na face, twit  itd.. Dawanie ciekawych treści będzie wpychać odwiedzających w szpony matrixa.
Tytuł: Odp: Zróbmy sobie stronę
Wiadomość wysłana przez: kaczor1 w Luty 22, 2013, 05:37:42 pm

Myślę, że nie pogardzilibyście budową roweru typowego ze spawaniem ramy włącznie  :)
Zapraszam
 

Server not found     
irefox can't find the server at www.poziome.org.pl.
Cudo  ;D
A przeczytałeś co napisałem wcześniej?
Dla przypomnienia
Po kolei
Strona poziome.org.pl nie będzie rozwijana. Na razie będzie służyła jedynie do testów. Po zakończeniu prac nad stroną Jarka, zostanie wyłączona, lub będzie z tej domeny przekierowanie na poziome.pl

"Powinno się rozbudować historię "aerodynamiczną" i samochodów na pedały.
Chciał byś się tym zająć? - pytam bardzo poważnie.

Paradoksalnie, jest ona dla mnie dużo ciekawsza niż ta o poziomkach."
Czy dużo ciekawsza to nie wiem, ale z pewnością jest to bardzo interesująca część rowerowej historii, a do tego mało znana w szerszym kręgu, co podnosi jej atrakcyjność.

Pomału coś mógłby poszukać. Ale piszę po polsku jak kameruńczyk. Inną sprawą jest, czy będę miał możliwość zamieszczenia wypocin, gdyż nie przewiduje założenia konta na face, twit  itd.. Dawanie ciekawych treści będzie wpychać odwiedzających w szpony matrixa.

Coś się tak uczepił tego FB    :)
Mówimy cały czas o stronnie www.poziome.pl. Jej jedyny związek z FB to wtyczka społecznościowa (komentarze). Treści przechowywane na stronie, nie mają żadnego związku z facebook?iem, są zamieszczane tam gdzie nasze forum a właścicielem strony jest gospodarz naszego forum. 
Tytuł: Odp: Zróbmy sobie stronę
Wiadomość wysłana przez: Neverhood w Luty 22, 2013, 06:12:36 pm
Dobra. Porażka na całej linii. Ale dlaczego przy rejestracji obowiązkowym polem jest imię i nazwisko? Ilu chcecie mieć zarejestrowanych kubusiów puchatków?


Dlaczego będąc zarejestrowany i zalogowany na poziome.pl, przy dodaniu komentarza jeszcze się mnie weryfikuje kodem z obrazka?
Nie pojmuje tego. Zarejestrowałem się, a nie widzę tam żadnej funkcjonalności z tego tytułu, no komentarz mogę dodać łaskawie. Jak dodać artykuł, galerię, cokolwiek?
Tytuł: Odp: Zróbmy sobie stronę
Wiadomość wysłana przez: kaczor1 w Luty 22, 2013, 06:44:26 pm
Dobra. Porażka na całej linii. Ale dlaczego przy rejestracji obowiązkowym polem jest imię i nazwisko? Ilu chcecie mieć zarejestrowanych kubusiów puchatków?
Nie jest.
Przy rejestracji na stronie jest wymagana ?Pełna nazwa? i ?Użytkownik?
Można sobie tam wpisać cokolwiek. Z technicznego punktu widzenia niema to żadnego znaczenia.  W komentarzach jest wymagane imię. Również można wpisać cokolwiek.
Nie wynika to z chęci gromadzenia tych danych, a z tego, że w taki sposób są skonstruowane te panele.
Cała strona jest oparta o Joomla. Korzystamy z gotowych rozwiązań.
Jak masz ochotę zarejestrować się jako Kubuś Puchatek to nic nie stoi na przeszkodzie, ale jeśli użytkownik chce współtworzyć stronę, ja muszę utworzyć uprawnienia do redagowania treści, więc muszę znać dane pod jakimi się zarejestrował, aby to zrobić.
Tytuł: Odp: Zróbmy sobie stronę
Wiadomość wysłana przez: kaczor1 w Luty 22, 2013, 06:50:48 pm
Dlaczego będąc zarejestrowany i zalogowany na poziome.pl, przy dodaniu komentarza jeszcze się mnie weryfikuje kodem z obrazka?
Sprawdź, obrazek powinien być teraz tylko dla niezalogowanych.
Tytuł: Odp: Zróbmy sobie stronę
Wiadomość wysłana przez: Neverhood w Luty 23, 2013, 12:49:55 am
Przy rejestracji na stronie jest wymagana ?Pełna nazwa? i ?Użytkownik?
Można sobie tam wpisać cokolwiek. Z technicznego punktu widzenia niema to żadnego znaczenia.
Nie rób ze mnie idioty.
Rejestracja użytkownika

* Wymagane wypełnienie pól
Pełna nazwa: *

[b]Pełna nazwa
Wpisz imię i nazwisko[/b]

W komentarzach jest wymagane imię. Również można wpisać cokolwiek.
Dlaczego wymagane jest imię, skoro jest coś takiego jak pseudonim(Użytkownik)-unikalny?

Nie wynika to z chęci gromadzenia tych danych, a z tego, że w taki sposób są skonstruowane te panele.
Cała strona jest oparta o Joomla. Korzystamy z gotowych rozwiązań.
To i tak wtedy szukasz no niku, a nie pełnej nazwie (imię i nazwisko), a oprogramowanie jedzie po samozwańczym, automatycznym numerze id w bazie danych, do którego są przypisane jako dodatek takie dane jak pseudonim, hasło, numer buta.

Jak masz ochotę zarejestrować się jako Kubuś Puchatek to nic nie stoi na przeszkodzie, ale jeśli użytkownik chce współtworzyć stronę, ja muszę utworzyć uprawnienia do redagowania treści, więc muszę znać dane pod jakimi się zarejestrował, aby to zrobić.
Czyli zarejestrowanie się daje jedynie możliwości komentowania pod już napisanymi artykułami. A w jaki sposób chętny pisacz artykułów ma się skontaktować w celu mu nadania uprawnień. Jakoś nie widzę tam żadnych namiarów na administratora, PW, email, czy innego sposobu. Rozumiem, że na pyska na zlocie ew. innym medium.
No dobra poszukałem i w nic nie mówiącej zakładce  "są na poziomie -> mapy" znalazłem
Cytuj
Jakby coś było nie aktualne to dawać mejlem lub na moje gg. Linki do stron w serwisie chwilowo nie będę ustawiał, dopiero jak będą wszystkie.
Ale kto to napisał i gdzie jest to moje gg?

Gdzie jest możliwość edycji profilu zarejestrowanego użytkownika, czy wręcz samosię-usunięcie z serwisu?

Nie rozumiem troszkę o co w tym chodzi. Teoretycznie to ma być zbiór artykułów. Serwis jest powiązany z tym forum, który jest śmietnikiem - każdy może coś napisać. Czy artykuły nie powinny być pisane na tym forum jako oddzielne tematy, a dopiero gotowe przenoszone (po aprobacie) na serwis poziome.pl?
Tytuł: Odp: Zróbmy sobie stronę
Wiadomość wysłana przez: gemsi w Luty 23, 2013, 01:26:05 am
Never, marudzisz, pisz na pw do kaczora, nada ci uprawnienia jbc
Tytuł: Odp: Zróbmy sobie stronę
Wiadomość wysłana przez: szydziu w Luty 23, 2013, 08:02:00 pm
Neverhood może tylko ja zauważyłem że "strona się robi"? ;)
Podajesz całkiem ciekawe pomysły - może wykorzystam je na mojej stronie - też Joomlowa ;)
Tytuł: Odp: Zróbmy sobie stronę
Wiadomość wysłana przez: kaczor1 w Marzec 05, 2013, 03:50:13 pm
Wybacz ten długi czas milczenia. Komputer mam obecnie tylko w pracy, co równa się brakowi czasu na odpisywanie.

Przy rejestracji na stronie jest wymagana ?Pełna nazwa? i ?Użytkownik?
Można sobie tam wpisać cokolwiek. Z technicznego punktu widzenia niema to żadnego znaczenia.
Nie rób ze mnie idioty.
Rejestracja użytkownika

* Wymagane wypełnienie pól
Pełna nazwa: *

[b]Pełna nazwa
Wpisz imię i nazwisko[/b]

Szczerze powiedziawszy, za cholerę nie rozumiałem o co tobie chodzi. Sprawdziłem formularz rejestracyjny w różnych przeglądarkach i nigdzie nie było imię i nazwisko.  
Nie było moim zamiarem zrobienie z Ciebie idioty. Masz racje, formularz chce imię i nazwisko. Wyświetla się to w dymku po najechaniu muszą - nie wiedziałem tego.


W komentarzach jest wymagane imię. Również można wpisać cokolwiek.
Dlaczego wymagane jest imię, skoro jest coś takiego jak pseudonim(Użytkownik)-unikalny?
Tak jak napisałem. To gotowe rozwiązania joomla z których korzystamy. Jeśli ktoś potrafi to przeprogramować to zapraszam.
Okazuje się, że jest jeszcze jedna zależność. Otóż joomla "bierze" imię i nazwisko do aby wyświetlić je w rubryce autor artykułu.
SZCZEGÓŁY
Kategoria: Jak to zrobić
Opublikowano: wtorek, 21, sierpień 2012 18:40
Marek Utkin
Odsłony: 59Czyli zarejestrowanie się daje jedynie możliwości komentowania pod już napisanymi artykułami. A w jaki sposób chętny pisacz artykułów ma się skontaktować w celu mu nadania uprawnień. Jakoś nie widzę tam żadnych namiarów na administratora, PW, email, czy innego sposobu.
Jest kontakt w kilku miejscach. Ale skoro masz problemy ze znalezieniem to oznacza mój błąd, bo powinno być to intuicyjne i łatwe do znalezienia - poprawie.

edit
No dobra poszukałem i w nic nie mówiącej zakładce  "są na poziomie" ...

Jak powinna się waszym, zdaniem nazywać ta zakładka?
/edit

No dobra poszukałem i w nic nie mówiącej zakładce  "są na poziomie -> mapy" znalazłem
Cytuj
Jakby coś było nie aktualne to dawać mejlem lub na moje gg. Linki do stron w serwisie chwilowo nie będę ustawiał, dopiero jak będą wszystkie.
Ale kto to napisał i gdzie jest to moje gg?
To nieaktualna kopia kontaktów ze starej strony. Na razie zrobiłem ją jako widoczną tylko dla zalogowanych bo nie bardzo mam pomysł jak to powinno wyglądać. Zwłaszcza w kontekście spamu o którym rozmawialiśmy.  

Gdzie jest możliwość edycji profilu zarejestrowanego użytkownika, czy wręcz samosię-usunięcie z serwisu?
Z tego co widzę, brak takiej możliwości z poziomu użytkownika. To duży mankament. Nie powinno tak być. Przyjże się temu i sprawdzę co można z tym zrobić.

Nie rozumiem troszkę o co w tym chodzi. Teoretycznie to ma być zbiór artykułów. Serwis jest powiązany z tym forum, który jest śmietnikiem - każdy może coś napisać. Czy artykuły nie powinny być pisane na tym forum jako oddzielne tematy, a dopiero gotowe przenoszone (po aprobacie) na serwis poziome.pl?
Oczywiści może tak być.
1.Widzę trzy możliwości. Napisanie artykułu na forum i po informacji do mnie przeniesienie go na stronę.
2.Przesłanie artykuły mailem
3. Zamieszczenie artykułu samodzielnie na stronie.

Myślę, że to która forma jest najwygodniejsza może zdecydować sam użytkownik. Ja oczywiście preferuje punkt 3 bo nie wymaga ode mnie zaangażowania, ale również nie widzę problemu aby był to któryś z pozostałych sposobów.
Tytuł: Odp: Zróbmy sobie stronę
Wiadomość wysłana przez: kaczor1 w Marzec 05, 2013, 04:01:47 pm
Never, marudzisz, pisz na pw do kaczora, nada ci uprawnienia jbc

Ależ niech marudzi  8)
Jeśli coś jest źle, a ja będę mógł to poprawić, to zrobię to. 
Ciężko jest dostrzec własne błędy, więc taka informacja zwrotna jest bardzo istotna.

Neverhood może tylko ja zauważyłem że "strona się robi"? ;)
Podajesz całkiem ciekawe pomysły - może wykorzystam je na mojej stronie - też Joomlowa ;)
Myślę, że będzie w budowie już zawszę  ;)  - to znaczy, że będzie się rozwijać.
Tytuł: Odp: Zróbmy sobie stronę
Wiadomość wysłana przez: Neverhood w Marzec 05, 2013, 06:22:59 pm

Szczerze powiedziawszy, za cholerę nie rozumiałem o co tobie chodzi. Sprawdziłem formularz rejestracyjny w różnych przeglądarkach i nigdzie nie było imię i nazwisko.  
Nie było moim zamiarem zrobienie z ciemię idioty. Masz racje, formularz chce imię i nazwisko. Wyświetla się to w dymku po najechaniu (kursorem) muszą - nie wiedziałem tego.


W komentarzach jest wymagane imię. Również można wpisać cokolwiek.
Dlaczego wymagane jest imię, skoro jest coś takiego jak pseudonim(Użytkownik)-unikalny?
Tak jak napisałem. To gotowe rozwiązania joomla z których korzystamy. Jeśli ktoś potrafi to przeprogramować to zapraszam.
Okazuje się, że jest jeszcze jedna zależność. Otóż joomla "bierze" imię i nazwisko do aby wyświetlić je w rubryce autor artykułu.
SZCZEGÓŁY
Kategoria: Jak to zrobić
Opublikowano: wtorek, 21, sierpień 2012 18:40
Marek Utkin
Odsłony: 59

Wydaje mi się, że jest "plik" dotyczący tłumaczeń pól na język polski. Tam powinno dać się zmodyfikować tłumaczenie. Skoro wyświetla się to tylko po najechaniu kursorem, oraz "te" pole jest wrzucane do autora artykułu, to ja bym zmienił Tłumaczenie "dymka" na np.
Pseudonim , ew. Imię i Nazwisko

Czyli zarejestrowanie się daje jedynie możliwości komentowania pod już napisanymi artykułami. A w jaki sposób chętny pisacz artykułów ma się skontaktować w celu mu nadania uprawnień. Jakoś nie widzę tam żadnych namiarów na administratora, PW, email, czy innego sposobu.
Jest kontakt w kilku miejscach. Ale skoro masz problemy ze znalezieniem to oznacza mój błąd, bo powinno być to intuicyjne i łatwe do znalezienia - poprawie.

edit
No dobra poszukałem i w nic nie mówiącej zakładce  "są na poziomie" ...

Jak powinna się waszym, zdaniem nazywać ta zakładka?
/edit

Ja bym widział standardową osobną zakładkę na stronie głównej : kontakt. Dużo jest tam wolnego miejsca, a może ja już burżuj mam za szeroki ekran?


Nie rozumiem troszkę o co w tym chodzi. Teoretycznie to ma być zbiór artykułów. Serwis jest powiązany z tym forum, który jest śmietnikiem - każdy może coś napisać. Czy artykuły nie powinny być pisane na tym forum jako oddzielne tematy, a dopiero gotowe przenoszone (po aprobacie) na serwis poziome.pl?
Oczywiści może tak być.
1.Widzę trzy możliwości. Napisanie artykułu na forum i po informacji do mnie przeniesienie go na stronę.
2.Przesłanie artykuły mailem
3. Zamieszczenie artykułu samodzielnie na stronie.

Myślę, że to która forma jest najwygodniejsza może zdecydować sam użytkownik. Ja oczywiście preferuje punkt 3 bo nie wymaga ode mnie zaangażowania, ale również nie widzę problemu aby był to któryś z pozostałych sposobów.

Z tego co próbowałem, to 3) jeszcze nie działa.
To może tą informację (1,2,3) dodać na stronie np. kolejna zakładka "dodaj artykuł".
Tytuł: Odp: Zróbmy sobie stronę
Wiadomość wysłana przez: kaczor1 w Marzec 07, 2013, 09:33:19 am
Wydaje mi się, że jest "plik" dotyczący tłumaczeń pól na język polski. Tam powinno dać się zmodyfikować tłumaczenie. Skoro wyświetla się to tylko po najechaniu kursorem, oraz "te" pole jest wrzucane do autora artykułu, to ja bym zmienił Tłumaczenie "dymka" na np.
Pseudonim , ew. Imię i Nazwisko

I tak jest.
Tych plików jest cały zestaw. Gdybyś tego nie podrzucił, w życiu bym tego nie znalazł - poprawione.

Ja bym widział standardową osobną zakładkę na stronie głównej : kontakt. Dużo jest tam wolnego miejsca, a może ja już burżuj mam za szeroki ekran?

Niestety to górne menu ma ograniczenie co do ilości głównych zakładek.

Z tego co próbowałem, to 3) jeszcze nie działa.
To może tą informację (1,2,3) dodać na stronie np. kolejna zakładka "dodaj artykuł".

Dodałem możliwość modyfikacji konta.
Opcja jest widoczna i dostępna po zalogowaniu.

Edit
Dodałem możliwość zamieszczania artykułów
Opcja widoczna po zalogowaniu, ale dostępna tylko dla osób z uprawnieniami.
Artykuły mogą być dodawane przez wszystkich, którzy do tej pory założyli konta. Po akceptacji będą się pojawiać na stronie.
Celem akceptacji jest utrzymanie porządku i likwidacja spamu - usunąłem już ok 20 kont z których spam był rozsyłany.
Tytuł: Odp: Zróbmy sobie stronę
Wiadomość wysłana przez: Neverhood w Marzec 07, 2013, 05:09:23 pm
Ja bym widział standardową osobną zakładkę na stronie głównej : kontakt. Dużo jest tam wolnego miejsca, a może ja już burżuj mam za szeroki ekran?

Niestety to górne menu ma ograniczenie co do ilości głównych zakładek.

Nie rozumiem tego ograniczenia. Z czego ono wynika? Toż to czysty html na stronę statyczną.

I tak jest.
Tych plików jest cały zestaw. Gdybyś tego nie podrzucił, w życiu bym tego nie znalazł - poprawione.
:D A ja nigdy się nie bawiłem w jommlę, cms. Nawet dobrze nie wiem co to są za ustrojstwa.
Tytuł: Odp: Zróbmy sobie stronę
Wiadomość wysłana przez: kaczor1 w Marzec 08, 2013, 12:37:56 pm
Ja bym widział standardową osobną zakładkę na stronie głównej : kontakt. Dużo jest tam wolnego miejsca, a może ja już burżuj mam za szeroki ekran?

Niestety to górne menu ma ograniczenie co do ilości głównych zakładek.


Menu po dodaniu kolejnych głównych zakładek rozjeżdża się.

Nie rozumiem tego ograniczenia. Z czego ono wynika? Toż to czysty html na stronę statyczną.
Ano z tego że każda templatka (gotowy szablon strony) ma narzucone jakieś ograniczenia przez twórcę.
Wszystko jest pomyślane tak, żeby osoba nie znająca się na tworzeniu stron, mogła ją samodzielnie zbudować.
Kłopot w tym, że gotowce mają błędy, lub powodują wzajemne konflikty.
Oczywiście wszystko jest do naprawienia, ale już w wersjach płatnych lub po wykupieniu abonamentu.
Więc jeśli nie wiadomo o co chodzi... ;)
Tytuł: Odp: Zróbmy sobie stronę
Wiadomość wysłana przez: Neverhood w Marzec 08, 2013, 04:51:06 pm
Nie pamiętam poprzedniego menu, ale w obecnym jest już kontakt "na głównej". Co do ograniczeń ? To się zmodyfikuje kod, przecież nikt nie będzie się kopał z koniem i bawił się w kalambury ;-)

Obecnie nie podoba mi się zakładka :"Home", jak i tytuł strony" Home". Co my jesteśmy? jakieś homosie? Można z tej zakładki zrezygnować. Klikając na  "logo strony" jest strona główna.

"forum" musi być na głównej stronie zakładce.

"są na poziomie" -> użytkownicy
Tytuł: Odp: Zróbmy sobie stronę
Wiadomość wysłana przez: kaczor1 w Kwiecień 04, 2013, 09:07:29 am
Joomla jest tak skonstruowana, że cały panel administracyjny jest oparty na menu, więc nie można ot tak dodać sobie zakładki w html?u ( jest tu mnóstwo skryptów w php) bo z nimi są powiązane moduły, uprawnienia, sposób wyświetlania stron i kwestie zażądania nimi. Oczywiście pewnie można to zrobić, lecz to są już rzeczy, przekraczające poziom moich umiejętności.

edit:
Poprawione
Tytuł: Odp: Zróbmy sobie stronę
Wiadomość wysłana przez: szydziu w Kwiecień 05, 2013, 08:49:37 am

Obecnie nie podoba mi się zakładka :"Home", jak i tytuł strony" Home". Co my jesteśmy? jakieś homosie? Można z tej zakładki zrezygnować. Klikając na  "logo strony" jest strona główna.

"forum" musi być na głównej stronie zakładce.

"są na poziomie" -> użytkownicy

To stwierdzenie "są na poziomie" sprawia wrażenie że w tej chwili gdzieś jeździmy.
Proponuję:
1 - szczęśliwi użytkownicy/posiadacze rowerów
2 - gdzie nas spotkać
3 - jesteśmy tutaj
4 - żeby dotknąć/spróbować roweru szukaj nas tu
5 - poziome w Polsce/ mapa poziomych w Polsce
6 - a po cholerę nam w ogóle taka mapa? ;)
Tytuł: Odp: Zróbmy sobie stronę
Wiadomość wysłana przez: Yin w Kwiecień 05, 2013, 02:07:13 pm
5 - poziome w Polsce/ mapa poziomych w Polsce
Ta opcja najbardziej do mnie przemawia.
6 - a po cholerę nam w ogóle taka mapa? ;)
A po to:
4 - żeby dotknąć/spróbować roweru szukaj nas tu

;)
Tytuł: Odp: Zróbmy sobie stronę
Wiadomość wysłana przez: kaczor1 w Kwiecień 07, 2013, 11:13:22 am
Problem z menu, dzięki wskazówką znajomych chyba udało się rozwiązać - problem był w plikach CSS
Tytuł: Odp: Zróbmy sobie stronę
Wiadomość wysłana przez: szydziu w Kwiecień 08, 2013, 08:21:17 pm
Problem z menu, dzięki wskazówką znajomych chyba udało się rozwiązać - problem był w plikach CSS
css-ów w ogóle nie ogarniam :( Znacie jakiś szybki sposób na naukę tego?
Tytuł: Odp: Zróbmy sobie stronę
Wiadomość wysłana przez: storm w Kwiecień 08, 2013, 09:57:27 pm
@Szydziu - tak jak wszędzie i zawsze - poprzez korzystanie z tego.
Jest mnóstwo stronic o tym, wystarczy się doczytać i da się zrobić całkiem szybko dosyć zaawansowane układy WWW ;)
Tytuł: Odp: Zróbmy sobie stronę
Wiadomość wysłana przez: szydziu w Kwiecień 09, 2013, 09:16:17 am
Właśnie chodzi o to że takie czytanie i doświadczanie dla mnie nie jest za bardzo możliwe - troszkę mam na głowie - chodzi mi o konkretną jedną stronę i wzasadzie to wszystko co musiałbym znać ;)
Tytuł: Odp: Zróbmy sobie stronę
Wiadomość wysłana przez: kaczor1 w Kwiecień 24, 2013, 01:12:48 pm
Otrzymałem słuszną uwagę na temat grupowania artykułów w dziale, który obecnie się nazywa "użytkownicy i ich konstrukcje"

Pytanie brzmi.
Czy każda konstrukcja powinna być opisana w oddzielnym artykule? czy może powinien być jeden artykuł konstruktora/użytkownika i do niego dodawane poprzez edycje kolejne konstrukcje?
Tytuł: Odp: Zróbmy sobie stronę
Wiadomość wysłana przez: Xun Vixx w Kwiecień 25, 2013, 07:09:45 pm
Przy umiejętnym grupowaniu z poziomu DB można mieć zarówno listę rowerów danego autora, jak i listę rowerów danego typu (np. SWB)...

Jak dla mnie wygodniej szukać roweru niż autora. Zwłaszcza, jeśli widziałem pozioma w mieście i liczę na to, że jest w bazie, to szukam po fotce roweru...
Tytuł: Odp: Zróbmy sobie stronę
Wiadomość wysłana przez: kaczor1 w Maj 15, 2013, 02:31:10 pm
Taki mały OT
Pamiętajcie, że na stronach którymi administrujecie, zgodnie z obowiązującymi przepisami,
jeśli używacie cookies, musi być o tym jasna informacja.
Tytuł: Odp: Zróbmy sobie stronę
Wiadomość wysłana przez: woojtek1 w Czerwiec 12, 2013, 12:55:07 pm
Ot takie małe spostrzeżenie
http://www.poziome.pl/index.php/linki
Raczej producENci a nie producĘci....  ;)
Pozdrawiam.
Tytuł: Odp: Zróbmy sobie stronę
Wiadomość wysłana przez: kaczor1 w Lipiec 19, 2013, 07:33:22 pm
@woojtek1Dzięki za uwagę.
Trochę pozazdrościłem azubowi ich światowej mapy i udało mi się wreszcie uruchomić mapę na naszej stronie, oczywiście próbnie. Taka ładna i funkcjonalna nie jest, za to darmowa  ;)
Pytanie jak zwykle do Was. W której wersji powinny być prezentowane kontakty?
 
http://poziome.pl/index.php/kontakty/kontakt2 (http://poziome.pl/index.php/kontakty/kontakt2)
 
http://poziome.pl/index.php/kontakty/kontak3 (http://poziome.pl/index.php/kontakty/kontak3)
Tytuł: Odp: Zróbmy sobie stronę
Wiadomość wysłana przez: szydziu w Lipiec 19, 2013, 09:18:29 pm
dwójka Panie dwójka....
Tytuł: Odp: Zróbmy sobie stronę
Wiadomość wysłana przez: kaczor1 w Lipiec 22, 2013, 07:18:49 am
Admin prowadzi pracę związane z upgrade'm, w związku z czym strona pozioma chwilowo nie działa.[/size]Ponowne uruchomienie wkrótce  8) [/color]