Autor Wątek: Witam wszystkich - Joanna z Holandii  (Przeczytany 29902 razy)

Jacekddd

  • wyczynowiec na poziomie
  • ****
  • Wiadomości: 289
Odp: Witam wszystkich - Joanna z Holandii
« Odpowiedź #45 dnia: Listopada 22, 2010, 11:45:15 am »
Ja bym sobie silnika do otwartego roweru nie założył, faktycznie nie ma to sensu i psuje smak całej tej zabawy.
Nad rowerem z osłonami np. konstrukcją trzykołową już bym się zastanawiał, bynajmniej nie do poruszania się generalnie ale do podjazdów ze względu na gorszą wentylację, większą masę.

Pozostaje jednak jeszcze inna kwestia. Co z osobami starszymi, otyłymi i innymi o słabej kondycji, dla których podjazd jest czynnikiem wykluczającym z zabawy. Ich moc produkowana jest tak mała, że nie są w stanie utrzymać prędkości i zwyczajnie kończą zdyszani podpieraąc się na podjeździe. Jeśli rower ma być dla każdego to niech ten co ma jakieś problemy wspomaga się silniczkiem elektrycznym. Tylko jeśli ten pojazd po założeniu napędu nie będzie nadawał się już do jazdy bez wspomagania po płaskim to nie jest to rower i wtedy to może jakieś forum faktycznie inne np. skutery / dział elektryczne itp.

Generalnie wspomaganego roweru bym nie skreślał bo dobrze byłoby gdyby każdy bez względu na ograniczenia mógł jeździć.


Jacek

Quest XS, Kross Level A6, Bieganie teren/bieżnia
https://www.sports-tracker.com/view_profile/jacekddd
Dronten-Kraków,QuestXS,2022,1284km,3664minut,9dni,vśr=21.03 km/h

storm

  • Gość
Odp: Witam wszystkich - Joanna z Holandii
« Odpowiedź #46 dnia: Listopada 22, 2010, 01:09:54 pm »
A ja nie mam tzw. drugiej połówki ;)

Poważniej rzecz ujmując, miałem kiedyś bliską przyjaciółkę, jeszcze przed tym jak zobaczyłem pozioma w akcji, ale już wtedy jej marzeniem było zbudowanie trójkołowca... Gdybym nie miał wtedy dwóch lewych rąk to kto wie... Kto wie... ;)

PrzemO

  • wyczynowiec na poziomie
  • ****
  • Wiadomości: 319
  • Never talking just keeps walking...
    • Sporty alternatywne
Odp: Witam wszystkich - Joanna z Holandii
« Odpowiedź #47 dnia: Listopada 22, 2010, 01:46:01 pm »
Witaj Macieju (o, przepraszam, JOANNO) ponownie na forum poziomek  ;D

@gemsi - nie jesteś sam w swoich podejrzeniach, tylko kilka ostanich dni byłem odcięty od sieci, stąd poślizg w reakcji  :)

@kaczor - próbowałeś już wszystkich odmian landsailingu  ??? (piję do twojego postu z pierwszej strony tego wątku). A to już znasz ? www.blokart.pl

Każdemu dany jest rower według jego potrzeb

Żoneks nie lubi poziomek, bo nie lubi rowerów z zasady   :(
Przerwa

Joanna

  • Gość
Odp: Witam wszystkich - Joanna z Holandii
« Odpowiedź #48 dnia: Listopada 22, 2010, 05:54:51 pm »
Dziękuję WAM za to ze podzieliliście się ze mną tym jak wasze połówki, znajome traktują jazdę rowerem poziomym. Taka jest prawda, że kobietom więcej przeszkadza... ;)

Ja - również jak Wasze żony - narzekałam na zimno! Brry :( A szczególnie na to że w Holandii często padają deszcze! Czasem 10 razy w ciągu dnia. Więc gdyby nie daszek to pewnie bardziej bym marudziła! Deszcz leci brutalnie prosto w twarz...a makijaż spływa. To prawda! Najlepiej jeździ się w dobrą pogodę i to na długie wycieczki! Ogólnie bardzo dobrze jeździ mi się na poziomce. Ostatnio dałam spróbować kolejnym koleżankom z pracy i im też się podobało! Tylko sterowanie im nie dobrze szło, bo kierownicę mam nietypową lub nie taką jak w rowerach miejskich.

Drogi Kaczorze!

Ja nie jestem perfekt-specjalistą od mechaniki roweru i jego złożoności. Zauważam pewne dla mnie ważne rzeczy i pytam Macieja czy to się da zrobić. Mam przyjemność z jeżdżenia poziomką czy do pracy czy na długie wycieczki! Z tego co pamiętam Maciej mówił mi że opisał ten rower. Jeśli znajdziesz czas i chęć na poczytania o tym rowerze to na pewno znajdziesz potrzebne informacje. Jakby Cię coś jeszcze interesowało to możesz napisać do mnie a ja spytam męża!

Pozdrawiam tych co się do mnie nie zrazili! ;)

sławek

  • całkiem inny wariat
  • *****
  • Wiadomości: 717
Odp: Witam wszystkich - Joanna z Holandii
« Odpowiedź #49 dnia: Listopada 22, 2010, 08:11:05 pm »
 Cześć Joanno!
 Na forum staramy się dzielić doświadczeniami, i nie pouczać siebie wzajemnie-generalnie przedstawiamy swój punkt widzenia. Jeżeli ktoś nie chce się niczego dowiedzieć tylko szuka "kazalnicy" do głoszenia jedynie słusznych poglądów, to może spotkać się ze złym przyjęciem...
  Masz Asiu takie podpisy pod postami
Cytuję
Rower poziomy + silnik elektryczny to jest to!
Dzięki prądowi leciusieńko pedałując mam TRP 90 km, AVS 40 km/h, 100 km za 1 PLN Duży uśmiech
Prąd mocno kopie Spoko Zero problemów z podjazdami, zero problemów z przyspieszeniami, prędkością maksymalną!
Koniec cytatu
 To teraz się zapytam "A po jaką cholerę Ci te podpisy?" Radził bym je zlikwidować i przestaniesz ludzi irytować...
  Nie wiem jak tam u Was w Holland, ale u nas w Poland takie "wymądrzanie" się jest źle przyjmowane.
(Rozumiesz sama, jako durni i leniwi Polacy mamy masę kompleksów)
  Co więcej gdybyś się wymądrzała jako ktoś obcy i nieznany, to pół biedy a Tyś Asiu jest Maciejowa Długoszowa... O Jezu, a Twój mąż nieźle dał tu nam wszystkim "popalić", oj dał...
Sławek

storm

  • Gość
Odp: Witam wszystkich - Joanna z Holandii
« Odpowiedź #50 dnia: Listopada 22, 2010, 11:58:25 pm »
@Sławek - ja bym to określił jednym polskim słowem - skromność. Nic więcej.

szydziu

  • całkiem inny wariat
  • *****
  • Wiadomości: 1620
    • Pilskie Bractwo Turystyki Rowerowej.
Odp: Witam wszystkich - Joanna z Holandii
« Odpowiedź #51 dnia: Listopada 23, 2010, 08:47:22 am »
@Sławek - ja bym to określił jednym polskim słowem - skromność. Nic więcej.

Nie jestem pewien czy chodzi tu o skromność - Maciej D. raczej się nie chwalił - trudno nazwać to powtarzania jakimś normalnym jednym słowem. A że w swoich pogladach był nieprzejednany i osamotniony to raczej przykro.
Joanno mam nadzieje że to Twoje palce wystukują Twoje myśli - jeśli z Twojego konta pisze Maciej to tak jakoś nieszczególnie.

Rumcajs1

  • kolarz na poziomie
  • ***
  • Wiadomości: 170
Odp: Witam wszystkich - Joanna z Holandii
« Odpowiedź #52 dnia: Grudnia 05, 2010, 09:17:40 am »
Joanno z Holandii

http://sites.google.com/site/rowerypoziome/forum-poziome-pl
Mimo iż jest to tylko necik - takie obraźliwe i nieprawdziwe słowa mogą znaleźć swój finał w sądzie. Twój mąż co chwila zmieniał treść swoich postów na tym forum - dlatego też zapisałem powyższą stronkę na swoim kompiku, a za parę dni pogadam ze swoim znajomym prawnikiem czy takie stwierdzenia podpadają pod pomówienie. Jeśli tak - kto wie, może pewnego dnia spotkamy się osobiście, ale nie gdzieś na trasie, tylko w sądzie..
Jeżeli półtorej kury zniesie półtora jajka w półtora dnia, to ile jajek zniesie dziewięć kur w dziewięć dni?

nahtah

  • wyczynowiec na poziomie
  • ****
  • Wiadomości: 489
  • Obieżyświat w poziomie
Odp: Witam wszystkich - Joanna z Holandii
« Odpowiedź #53 dnia: Grudnia 05, 2010, 11:45:19 am »
A może by tak doradzić odpowiedni ciuch rowerowy  - problem znika. :)

Joanno z Holandii! Silnik odbiera piękno bytowania na poziomce i potęguje szybszą jazdę, co zwiększa efekt przewiania. :) Ale życzę udanych wycieczek i pozdrawiam. :)



gemsi

  • całkiem inny wariat
  • *****
  • Wiadomości: 1616
  • carbon matters
Odp: Witam wszystkich - Joanna z Holandii
« Odpowiedź #54 dnia: Grudnia 05, 2010, 04:27:24 pm »
Joanno z Holandii
[...] tylko w sądzie..

Rumcajs, zastanów się czy to ma sens ? z tego tekstu / strony widać zacietrzewienie osoby sfrustrowanej, facet nie potrafi się wpasować w grupę, syndrom odstawienia itd :), ciekawe co nawywijał w Rzeszowie że musiał emigrować az do Holandii ?

wrmichal

  • wyczynowiec na poziomie
  • ****
  • Wiadomości: 373
  • Turek Wielkopolska
    • http://picasaweb.google.com/wrmichal
Odp: Witam wszystkich - Joanna z Holandii
« Odpowiedź #55 dnia: Grudnia 05, 2010, 04:37:38 pm »
Rzeszów rzeszowem i te teksty na stronie  http://sites.google.com/site/rowerypoziome/forum-poziome-pl  bez sens na max ,osobiście pisze czasem z Maćkiem ale nie spodziewałem się  aż takiego dissu.
Ebenen ist eine Maschine.
Michał

sławek

  • całkiem inny wariat
  • *****
  • Wiadomości: 717
Odp: Witam wszystkich - Joanna z Holandii
« Odpowiedź #56 dnia: Grudnia 05, 2010, 07:26:19 pm »
ciekawe co nawywijał w Rzeszowie że musiał emigrować az do Holandii ?

  Już pewnie nauczył się trochę po holendersku... w związku z tym niedługo powinien zacząć pisać z USA (jak już Holendrom się narazi)
  Między nami - wyrazy współczucia dla Joanny... Pozostaje mieć nadzieję, że nie jest ofiarą przemocy domowej... :'(
Sławek

Rumcajs1

  • kolarz na poziomie
  • ***
  • Wiadomości: 170
Odp: Witam wszystkich - Joanna z Holandii
« Odpowiedź #57 dnia: Grudnia 05, 2010, 08:45:52 pm »
gemsi - mam taką wadę, że nie lubię jak ktoś robi ze mnie idiotę, a że jego nadinterpretacja Waszych i moich wypowiedzi jest dla mnie uwłaczająca.. Może i jestem nadpobudliwy, ale powtórzę to co już kiedyś napisałem - za takie słowa wypowiedziane prosto w oczy dostał by po py_ku (chodź z drugiej strony - tkniesz gó_o, a pójdziesz siedzieć jak za człowieka)..
Jeżeli półtorej kury zniesie półtora jajka w półtora dnia, to ile jajek zniesie dziewięć kur w dziewięć dni?

gemsi

  • całkiem inny wariat
  • *****
  • Wiadomości: 1616
  • carbon matters
Odp: Witam wszystkich - Joanna z Holandii
« Odpowiedź #58 dnia: Grudnia 05, 2010, 08:58:06 pm »
za takie słowa wypowiedziane prosto w oczy dostał by po py_ku

i to jest jakies rozwiązanie,  szlajanie sie po sądach i psucie sobie nerwów z powodu takiej gnidy ? szkoda czasu, lepiej ten czas i pieniądze przeznaczyc na wycieczke do Holandii ;)

storm

  • Gość
Odp: Witam wszystkich - Joanna z Holandii
« Odpowiedź #59 dnia: Grudnia 05, 2010, 09:02:53 pm »
No nie przesadzajmy z kolei... MD złym człowiekiem tak naprawdę nie jest. To jest ktoś, kto chce dobrze, chciałby jeszcze więcej, potrafi coś zrobić, ma pewne jakieś ciekawe pomysły. I są one na pewno warte docenienia.
Ale. Jest ale. Drogi Macieju - zastanów się nad cytatami w wątku "Bez komentarza". Daj je do przeczytania Żonie, zainteresuj sprawą kogoś z z zaufanych przyjaciół, niech oni postarają się obiektywnie spojrzeć na Ciebie i na to co pisałeś tu na Forum. I nad tym co napisałeś na sowjej stronie.
A potem to przemyśl.
I idź po pomoc. Zanim Cię zeżre choroba, zaburzenie czy cokolwiek innego.