Autor Wątek: Witam wszystkich - Joanna z Holandii  (Przeczytany 29715 razy)

Joanna

  • Gość
Witam wszystkich - Joanna z Holandii
« dnia: Listopad 18, 2010, 09:55:31 pm »
Cześć wszystkim zapalonym poziomkowcom!

Zapisałam się na forum jako kobieta nie-zainteresowana wcześniej rowerami poziomymi. Od niedawna mam swój pierwszy rower poziomy. Po 3 tygodniach testów okazało się że wolę jednak z powrotem zwykły rower. Dlaczego? Ponieważ bez dodatkowego silnika rower poziomy może i jest wygodny ale pocą się na nim plecy. Taki rower nie nadaje się ani na dojazdy do pracy ani na zakupy. Bo trudno jest uniknąć sytuacji żeby przyjechać nie-spoconym na plecach gdy się szybciej jedzie. W pracy nie mam możliwości by wziąć prysznic. W sklepach ... też nie mają pryszniców. Przyjeżdżanie z mokrą koszulką nie jest wcale takie przyjemne. Ani nie są przyjemne uwagi koleżanek i kolegów z pracy "masz mokre plecy". W sklepie podobnie - jest to niemiłe uczucie żeby mieć mokre plecy i żeby się ludzie patrzyli. Albo wejść do chłodni w supermarkecie z mokrymi plecami - realne ryzyko że będą nas potem plecy boleć! Albo gdy zejdziemy ze spoconymi plecami i nas "zawieje"... Przestałam jeździć rowerem poziomym.

Okazało się jednak po 4 tygodniach że jest rozwiązanie... Silnik elektryczny załatwia wiele spraw na raz. Z silnikiem elektrycznym na rowerze poziomym jest całkiem inaczej. Odkręcam gaz i jadę, mogę jednak wciąż pedałować gdy działa silnik elektryczny i nie muszę się pocić. Plecy mam suche tak jak na zwykłym rowerze. Baterie ładuję w domu, raz naładowana bateria wystarcza mi na 1 tydzień. Elektryczny rower czeka na mnie już "pod nosem" na podwórzu! Gdy tylko wychodzę z mieszkania to mam już "pod nosem", dostępny, wygodny rower! A np. po auto trzeba iść na parking! Prąd jest też tańszy niż paliwo więc mogę jeździć do woli. Mam wreszcie nowoczesny rower! Wcześniej jeździłam MTB oraz rowerami miejskimi.



« Ostatnia zmiana: Listopad 21, 2010, 12:11:25 pm wysłana przez Joanna »

kapitanwasyl

  • wyczynowiec na poziomie
  • ****
  • Wiadomości: 368
Odp: Witam wszystkich - Joanna z Holandii
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 18, 2010, 10:03:26 pm »
 Ja po szybszej jeździe na pionowym po chwili od zejścia z roweru też czułem pot tu i ówdzie...
Po prostu ciało bez chłodzenia (pędu powietrza) i tak wydziela pot , może  nie na tyle żeby wyżąć podkoszulek ale i tak skutecznie. ;D

P.S.
 Joanno a czy Ty przypadkiem nie jesteś żoną MD ? ;D ;D ;D
Tak tylko pytam , bo On kiedyś coś tam wspominał że jego kobitka narzeka na plamę z tyłu . ::)

http://www.youtube.com/watch?v=Gywqi9c0EPY
« Ostatnia zmiana: Listopad 18, 2010, 10:10:17 pm wysłana przez kapitanwasyl »
I tak w koło  Macieju ...

Joanna

  • Gość
Odp: Witam wszystkich - Joanna z Holandii
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 18, 2010, 10:46:40 pm »
Od szybkiej jazdy na rowerze poziomym miałam spocone plecy. Spoconych pleców nie miałam na "zwykłym" rowerze. Rowerem poziomym bez silnika długo nie pojeździłam, bo ważna jest też schludność - mokre plecy nie są ani schludne ani przyjemne (ani zdrowe - jak np. zawieje mnie mokre plecy). Jak na zwykłym rowerze jadę z plecakiem to mi się też plecy spocą, ale bardzo rzadko zdarza mi się jeździć z plecakiem. Od taszczenia tobołów mam przecież sakwy! Plecak wrzucam do sakw! Na rowerze poziomym cały czas siedzę w foteliku, wiercę się i plecy się pocą. Zatem to nie jest do końca takie dobre. Z elektrycznym silnikiem problemu pocenia się pleców od fotelika nie ma! Mój mąż Maciej pisał na tym forum. Zajął się konstruowaniem i przerabia rowery poziome na rowery elektryczne. Oraz szkicuje ramy - szukamy taniego garażu, bo w domu spawać mu nie pozwolę! Ja w każdym bądź razie bardzo się cieszę i korzystam z nowoczesnych rozwiązań. Pozdrawiam raz jeszcze!

gemsi

  • całkiem inny wariat
  • *****
  • Wiadomości: 1616
  • carbon matters
Odp: Witam wszystkich - Joanna z Holandii
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 18, 2010, 11:15:10 pm »
Cześć Maciej , teskniliśmy tu za Toba, nawet jeśli będziesz pisał jako Joanna to fajnie ,
welcome back :)

Joanna

  • Gość
Odp: Witam wszystkich - Joanna z Holandii
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 18, 2010, 11:32:44 pm »
Mój mąż ma już swoje zajęcie! Już wystarczająco dużo czasu spędził przy komputerze! Po pracy dłubie przy swoich rowerach! Kupuje jakieś stare silniki i je naprawia. Non stop szuka baterii bo ponoć z tym jest największy problem. Zamawiał ostatnio baterie chyba z Chin czy z Tajwanu. Siedzi też w przepisach żeby wiedzieć co można legalnie z rowerem zrobić a co nie. Pozdrawiam!

gemsi

  • całkiem inny wariat
  • *****
  • Wiadomości: 1616
  • carbon matters
Odp: Witam wszystkich - Joanna z Holandii
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 18, 2010, 11:41:35 pm »
Maciej, Joanna

jakby nie bylo, milo was znowu widziec/czytac :)

p.s.
ciężko sie pozbyć stylu/naleciałości

kapitanwasyl

  • wyczynowiec na poziomie
  • ****
  • Wiadomości: 368
Odp: Witam wszystkich - Joanna z Holandii
« Odpowiedź #6 dnia: Listopad 18, 2010, 11:54:20 pm »
Ale wyczułem , nooooo   !  i jeszcze fotek nie wstawiła jak pisałem że to pewnie jest Ona .
I tak w koło  Macieju ...

Joanna

  • Gość
Odp: Witam wszystkich - Joanna z Holandii
« Odpowiedź #7 dnia: Listopad 19, 2010, 12:05:50 am »
Mąż zawsze chciał bym spróbowała czegoś nowego! Dał mi się kiedyś przejechać swoim skuterem - było fajnie! A teraz daje mi okazję by wypróbować rowery poziome! Gdy powiedziałam mu o plecach to zdziwił się ale szybko założył mi silnik żebym nie musiała się więcej pocić. Dziewczyny! Namówcie swych chłopaków by dali wam spróbować czegoś nowego!  :)

gemsi

  • całkiem inny wariat
  • *****
  • Wiadomości: 1616
  • carbon matters
Odp: Witam wszystkich - Joanna z Holandii
« Odpowiedź #8 dnia: Listopad 19, 2010, 08:58:52 am »
Dziewczyny! Namówcie swych chłopaków by dali wam spróbować czegoś nowego!  :)

Piszesz tak jakbys byla bezwolną i bezmyslną dziewczynka i wymagala zgody i wskazówek co by tu jeszcze. Chyba Maciej nie trzyma Cie tak krótko ?

polecam sprobowac :
Kite surfingu
sky diveingu
nurkowania
raftingu
wspinaczki skałkowej ( uwaga można sie spocic )
miłej zabawy :)

kaczor1

  • całkiem inny wariat
  • *****
  • Wiadomości: 1076
  • www.kaczor2.blogspot.com
    • HPV Poland & Recumbent Bike
Odp: Witam wszystkich - Joanna z Holandii
« Odpowiedź #9 dnia: Listopad 19, 2010, 09:52:09 am »
Cześć wszystkim zapalonym poziomkowcom!

Zapisałam się na forum jako kobieta nie-zainteresowana rowerami poziomymi.
...

Witam Cię i od razu zapytam.
Co w takim razie Cię Joanno interesuje i co skłoniło Cię skoro nie rowery, aby zawitać w nasze progi.
Dziewczyny! Namówcie swych chłopaków by dali wam spróbować czegoś nowego!  :)

Piszesz tak jakbys byla bezwolną i bezmyslną dziewczynka i wymagala zgody i wskazówek co by tu jeszcze. Chyba Maciej nie trzyma Cie tak krótko ?

polecam sprobowac :
...


To ja dorzucę...
Z lądowych:
ice sailing
Kitesailing i pozostałe formy land sailing'u

Z wodnych:
Freestyl Kajakowy
Żeglarstwo regatowe - można się spocić ale szybko temu zaradzić. Sprawdzone  ;D

http://picasaweb.google.com/komax14/UpgradeMojegoHobbi#5527149568793412930
« Ostatnia zmiana: Listopad 19, 2010, 09:57:07 am wysłana przez kaczor1 »

kapitanwasyl

  • wyczynowiec na poziomie
  • ****
  • Wiadomości: 368
Odp: Witam wszystkich - Joanna z Holandii
« Odpowiedź #10 dnia: Listopad 19, 2010, 07:04:21 pm »
Cześć wszystkim zapalonym poziomkowcom!

Zapisałam się na forum jako kobieta nie-zainteresowana rowerami poziomymi.


 Gdy tylko wychodzę z mieszkania to mam już "pod nosem", dostępny, wygodny rower! A np. po auto trzeba iść na parking! Prąd jest też tańszy niż paliwo więc mogę jeździć do woli. Mam wreszcie nowoczesny rower! Wcześniej jeździłam MTB oraz rowerami miejskimi.


Panowie dajcie spokój ! przecież dziewczyna napisała co było i co jest teraz , ostatecznie wybrała poziom .

 Zniechęcicie niewiastę przecież.   ;)
I tak w koło  Macieju ...

Joanna

  • Gość
Odp: Witam wszystkich - Joanna z Holandii
« Odpowiedź #11 dnia: Listopad 19, 2010, 07:20:04 pm »
Maciej opowiadał mi że na tym forum nie obywa się bez złośliwości i widzę że rzeczywiście taki savoir-vivre tu panuje. I dziękuję za detektywizm ptaków.

jarek_es

  • Administrator
  • całkiem inny wariat
  • *****
  • Wiadomości: 858
Odp: Witam wszystkich - Joanna z Holandii
« Odpowiedź #12 dnia: Listopad 19, 2010, 09:27:51 pm »
Pani Joanno, jeśli nie odpowiada Pani to forum to proszę nie pisać. Tyle... Choć może to za mało...

cyqlop

  • całkiem inny wariat
  • *****
  • Wiadomości: 824
  • Czułów
Odp: Witam wszystkich - Joanna z Holandii
« Odpowiedź #13 dnia: Listopad 19, 2010, 11:12:57 pm »
jedyna kobieta na forum a wy odrazy że Maciej to Maciej tamto to jest Joanna a nie Maciej

masakra
Moja mała firemka
https://cnc-warsztat.pl (frezuje aluminium, drewno, tworzywa sztuczne)  ZAPRASZAM, DOBRE CENY

Druga strona
https://sites.google.com/site/cyqlopproject

gemsi

  • całkiem inny wariat
  • *****
  • Wiadomości: 1616
  • carbon matters
Odp: Witam wszystkich - Joanna z Holandii
« Odpowiedź #14 dnia: Listopad 20, 2010, 12:07:13 am »
jedyna kobieta na forum a wy odrazy że Maciej to Maciej tamto to jest Joanna a nie Maciej

masakra

nie jedyna, jaka masakra ? cyqlop zluzuj troszku ;)