Autor Wątek: Przymiarki do SWB  (Przeczytany 11921 razy)

pajak_gdynia

  • całkiem inny wariat
  • *****
  • Wiadomości: 1322
Odp: Przymiarki do SWB
« Odpowiedź #15 dnia: Listopad 28, 2010, 09:05:01 pm »
a ja powiem mamie! On ściąga :)
Coś bardzo podobnego powstaje na mojej desce (biurku). Nawet ogon a'la Hans :)
Jiga faktycznie lepiej zrobić jako rynienkę, bo w końcu może wyjść dwuślad, a tak osie fi10 wkręcasz w boczki jiga i jest prościutko.

ffutrzak

  • sympatyk
  • *
  • Wiadomości: 13
Odp: Przymiarki do SWB
« Odpowiedź #16 dnia: Listopad 29, 2010, 09:44:04 pm »
Pajak_gdynia a może pochwalisz się tym co powstaje u Ciebie. Stojaki jako tako są ok do łapania wymiarów, ale do spawania powstanie na pewno coś co pozwoli zachować osiowość konstrukcji.

pajak_gdynia

  • całkiem inny wariat
  • *****
  • Wiadomości: 1322
Odp: Przymiarki do SWB
« Odpowiedź #17 dnia: Listopad 30, 2010, 08:13:22 am »
Hmm. Myślę, że uda mi się zbudować semi low racera SWB RWD full suspension.

Na razie jest złomowiec na strychu, połamany jig (bo się "przysiadałem", a tego typu konstrukcja raczej do tego się nie nadaje) oraz poprzymiarkowy "projekt" ołówkowy. Najbliższe prace to "wektoryzacja" projektu i przedstawienie na forum do dyskusji, ale z czasem stoję bardzo kiepsko (żona ciągle w pracy, nie mam czasu poduczyć się jakiegoś CAD'a.. skończy się pewnie na paint, chwilami nawet myślę o zeskanowaniu rysunku ołówkowego..)

Niestety powoli zaczynam być pesymistą, czas moim wrogiem i tracę pewność co do odnośnie ukończenia konstrukcji zimą (a nawet mam "źródełko" z trenażerem tak coby sobie pojeździć w warunkach garażowych)..

EDIT. W temacie..
A co do rozmiaru profili: wg mojego "spawacza" najlepiej w profilu wyciąć otwory  w które wpasuje się rura sterowa: masz Capę (domyślam  się że 1"), standardowa średnica rury sterowej to jakieś 30mm (i profil główny 35 starcza pod bimetal).
Wcześniej myślałem, że zrobię projekt i "policzę" ramę.. ale zaczynam mieć wątpliwości. Po prostu skorzystam z doświadczeń kolegów :) Chyba Storm robi na profilu 50x35x2 (trochę ciężkie toto, ale ze mną w roli głównej da radę na pewno)

A tak wracając do profili i regulowanego boma. Będziesz miał problem z zakupem takich, coby bom mógł być regulowany. Kupiłem profil 50/35x2 i za diabła nie mogę dostać 45/30 (pani w Centrostalu z uśmiechem na ustach powiedziała.. że mogę zamówić sobie, to zrobią.. wystarczy tylko tak z 10 profili..).
Wydaje się, że faktycznie łatwiej może być z rurami i gięciem (jak Burza).
« Ostatnia zmiana: Listopad 30, 2010, 08:51:10 am wysłana przez pajak_gdynia »

storm

  • Gość
Odp: Przymiarki do SWB
« Odpowiedź #18 dnia: Listopad 30, 2010, 12:45:35 pm »
50x30mm dokładnie, z czego połowa ramy to kwadrat 40mm :] Grubość oczywiście 2mm.
No ale to jest sztywniak, więc swoje będzie musiał znieść ;)

ffutrzak

  • sympatyk
  • *
  • Wiadomości: 13
Odp: Przymiarki do SWB
« Odpowiedź #19 dnia: Wrzesień 14, 2017, 12:29:57 pm »
Witam

Po długiej nieobecności postanowiłem wrócić do pomysłu z przed lat.
Rowerek w końcu powstał na podstawie planów Spirita z AZ. Profil 40x40 mm scianka 1,5mm.
Na ta chwile bez przerzutek i hamulców, ale po jazdach testowych, początki trudne, ale po kilku próbach udane :)
https://drive.google.com/drive/folders/0B_2B7_lp656cQ0FLS19rYXlNaVk?usp=sharing
W najbliższych wolnych chwilach zostało do zamontowania: hamulce, przerzutki i olinkowanie całości, a następnie kolejne jazdy testowe :).


gajowy

  • wyczynowiec na poziomie
  • ****
  • Wiadomości: 434
  • byle dalej i dalej
Odp: Przymiarki do SWB
« Odpowiedź #20 dnia: Wrzesień 14, 2017, 12:49:31 pm »
Fajna fura! :D Można wiedzieć w jakiej odległości jest rura sterowa od tylnych widełek (wahacza)?

Inc0

  • wyczynowiec na poziomie
  • ****
  • Wiadomości: 295
Odp: Przymiarki do SWB
« Odpowiedź #21 dnia: Wrzesień 14, 2017, 06:37:34 pm »
nom extra będzie pośmigać na sprzęcie własnej roboty gratuluje i życze szybkiego ukończenia projektu
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 14, 2017, 06:44:59 pm wysłana przez Inc0 »
Lepsze jest największym wrogiem dobrego.

wojtas71

  • sympatyk na poziomie
  • **
  • Wiadomości: 46
Odp: Przymiarki do SWB
« Odpowiedź #22 dnia: Wrzesień 17, 2017, 06:40:08 pm »
Witam :)
Ffutrzak Mam kilka zapytań skąd takie różnice ? Otóż najpierw miał być SWB (2010 r.) własnej konstrukcji wzorowany na "SWB ASS Hansglopke" potem całkiem inny już w budowie (nadal 2010 r.)  i w rezultacie - po 7 latach (2017 r.) całkiem inny na podstawie planów "Spirita z AZ" - z profili bez amortyzacji tyłu z użyciem (jeszcze nie wszystkich z dostępnych) pozostałych komponentów ? Ciekawi mnie fakt czy to czas zmienił plan ostateczny projektu ? Ja sam zbieram się (2012, 2013 przerwa i powrót 2017 r.) z budową poziomki...
Pozdrowerek :)
Rowery są wszędzie :D


karol

  • wyczynowiec na poziomie
  • ****
  • Wiadomości: 266
Odp: Przymiarki do SWB
« Odpowiedź #23 dnia: Wrzesień 17, 2017, 09:16:47 pm »
Gdybym miał już odpuścić amortyzację, to raczej przedniego koła ( na bujanym tyle mniej szarpie baniakiem)

kwazik

  • sympatyk na poziomie
  • **
  • Wiadomości: 47
Odp: Przymiarki do SWB
« Odpowiedź #24 dnia: Wrzesień 18, 2017, 12:03:45 am »
Podoba mi się "czystosć" tej konstrukcji. Ładnie się zapowiada po ukończeniu :)

ffutrzak

  • sympatyk
  • *
  • Wiadomości: 13
Odp: Przymiarki do SWB
« Odpowiedź #25 dnia: Wrzesień 19, 2017, 07:07:42 am »
Odległość rury sterowej (oś) do początku tylnych widełek to 58,5 cm. Rozstaw kół od osi do osi to: 108 cm

Przyznam się szczerze że ewolucja projektu powstała z lenistwa :) (tak to nazwijmy).  Z AZ mam gotowy projekt pięknie opisany krok po kroku, zwymiarowany, rozrysowany, wyjaśniony, nic tylko robić. Wykorzystałem te komponenty które miałem i tak oto powstaje rowerek. A czasowo to troszkę zmian w życiu osobistym, zmiana priorytetów. Ostatnio troszkę więcej czasu wolnego było wiec udało się wszystko pospawać i poskładać.

A oto wczorajszy postęp prac: mocowanie hamulcy, montaż pancerzy i linek, długości jeszcze na wyrost, będzie korygowana.
https://drive.google.com/open?id=0B_2B7_lp656ceWtRdkxfMHd0RWM