Autor Wątek: Identyfikacja suportu  (Przeczytany 1803 razy)

Some Grue

• sympatyk
  • *
Identyfikacja suportu
« dnia: Marzec 22, 2021, 12:44:30 pm »
Witam szanownych forumowiczów,
czy ktoś wie co to może być za suport?

Czy jest to wciskany czy te cztery wpusty sugerują że może być wkręcany? Jak to wydostać?

live_evil

• całkiem inny wariat
  • ...i stąd wiemy, że Ziemia ma kształt banana
Odp: Identyfikacja suportu
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 22, 2021, 03:25:34 pm »
To wciskany suport - albo wypchnąć prasą, albo młotkiem. Ostrzegam, że cieżko to wychodzi.

natalka

• kolarz na poziomie
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 22, 2021, 05:40:19 pm »
Jest napisane: "KINEX THOMPSON". Na kwadrat zdaje się. I o ile dobrz epamietam bo miałam takie jak nie podobne też Kinexa to one są wkręcane. Mają nakrętki na obu końcach do przykręcenia jeśli dobrze pamiętam.

Some Grue

• sympatyk
  • *
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 22, 2021, 07:41:40 pm »
Dzięki wielkie za odpowiedzi.

Faktycznie, gdzieś umknęło mi słowo "Kinex" na tym suporcie, i wygląda na to że jest to taki typ jak ten:
https://www.radgeber-brieselang.de/2x-Lagerschale-Thompson-35mm-fuer-Einpresslager-Kinex
tylko w większym rozmiarze. Czyli jednak wciskany.

Zastanawiałem się nad możliwościami zmieny napędu, bo obecnie mam z przodu 52/42 i pod górki idzie się zajechać na amen. No nic, w takim razie pewnie to zostawię i poszukam innej korby wśród zabytków techniki ;)

Leopold

• kolarz na poziomie
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 23, 2021, 09:51:02 pm »
Coś mi się widzi, że Natalka ma rację iż pokazane na zdjęciu miski suportu są wkręcane o czym mogą świadczyć te cztery szczeliny na czole miski, natomiast wciskane są wianki łożyskowe. Tak więc trzeba zrobić lub kupić specjalny klucz i do boju.
Wydaje mi się, że w miejsce tych misek da się wkręcić typowy wkład suportu. Może się mylę?

Some Grue

• sympatyk
  • *
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 23, 2021, 11:14:53 pm »
Na zdjęciu w tym linku co podesłałem są identyczne uszczelki z tymi wgłębieniami, ale gwintu na nich ni hu hu. W każdym razie nie zamierzam tego rozbierać, dopóki samo z siebie się nie rozleci całkiem. A teraz chodzi jeszcze całkiem przyzwoicie.

Po kilku wizytach w rzeszowskich "dobrych" (tak mówią, ja się nie znam) serwisach/sklepach wiem już dużo więcej, kierunek zmian wyznaczony, czekam tylko na wolną chwilę żeby usiąść, dosmarować, poustawiać i dopieścić. A potem już tylko czerpać przyjemność z jazdy ;)

live_evil

• całkiem inny wariat
  • ...i stąd wiemy, że Ziemia ma kształt banana
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 23, 2021, 11:15:46 pm »
Coś mi się widzi, że Natalka ma rację iż pokazane na zdjęciu miski suportu są wkręcane o czym mogą świadczyć te cztery szczeliny na czole miski, natomiast wciskane są wianki łożyskowe. Tak więc trzeba zrobić lub kupić specjalny klucz i do boju.
Wydaje mi się, że w miejsce tych misek da się wkręcić typowy wkład suportu. Może się mylę?
To jest ponad wszelką wątpliwość jest suport wbijany.