Autor Wątek: [NIEAKTUALNE] super okazja dla konesera trajek typu delta  (Przeczytany 6579 razy)

przenikanie

  • wyczynowiec na poziomie
  • ****
  • Wiadomości: 222
[NIEAKTUALNE] super okazja dla konesera trajek typu delta
« dnia: Październik 17, 2020, 12:09:17 am »
Cześć.
Już nie mam siły walczyć z rowerem Hase Lepus. Wiadomo, jakie ceny te rowery osiągają w Niemczech, a jak nie wiadomo, to wystarczy wejść na stronę www.hesebikes.com. jakieś 40000 euro.

Coby nie przedłużać i nie rozgadywać: oddam w dobre ręce gdyż mam dość tego roweru) model Hase Lepus w WERSJI ELEKTRYCZNEJ.
Elektryka sprawna. Nowa. Silnik w przednik kole. Osiągi 35 km/h. Bateria nowa. Pojemność 24Ah 48V. Sterownik sinusoidalny. Z porządnym kopem. Manetka kciukowa.

Rower nie jest sprawny. Jak wszystkim Wam powszechnie wiadomo jestem elektrykiem rowerowym, nie mechanikiem. Poległem przy tym rowerze i mam go dość.
Do zrobienia: regulacja napędu mechanicznego.  Coś tam z przerzutkami.  Do regulacji.
Do zrobienia przedni hamulec (hydrauliczny) działa ale czasem lubi się blokować. Odłączyłem i można jechać.
Do zrobienia tylny hamulec (tylne też hydrauliczne). Też lubią się blokować.
Uszkodzone szprychy lewego tylnego koła.. Dlatego koło scentrowane i do regulacji.
Reszta ok. Opony i deki nowe.
Trzeba się pochylić trochę nad regulacją napędu. Wyregulować przerzutki. Zawsze jeździłem na silniku  pedały traktując jak typowe geje. Są, ale nie jestem zainteresowany.
Cena za całość 900 zł. Poniżej kosztów elektryki. Reszta  w postaci roweru za darmo. Po prostu nie chce mi się tego demontować, a zdolny mechanik z łatwością popraw albo wymieni hamulce. Rower gotowy do jazdy na elektryce (zasięg jakieś 50 km na samej manetce), ale do zrobienia.

Jestem na niego tak wściekły, że gotów jestem pociąć go flexem i sprzedać na aluminium (rama jest z alu). Gdybym wyjął baterię silnik i sterownik sinus za elektrykę mógłbym wziąć więcej niż 900. Ale jestem na niego tak wściekły, że nie che się nawet do niego dotykać.

Ktoś chce całość za symboliczne 900?
« Ostatnia zmiana: Październik 19, 2020, 06:11:15 pm wysłana przez przenikanie »
Hase Kettwiesel delta trike 72V / 2kW
Hase Kettwiesel delta trike 60V / 1kW

golden

  • całkiem inny wariat
  • *****
  • Wiadomości: 539
Odp: super okazja dla konesera trajek typu delta
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 17, 2020, 07:20:57 am »
Witam , elektryk działa jako wspomaganie czy albo rower albo czysty elektryk?

golden

  • całkiem inny wariat
  • *****
  • Wiadomości: 539
Odp: super okazja dla konesera trajek typu delta
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 17, 2020, 07:40:00 am »
Daj jakieś foto jestem zainteresowany

Maciej K

  • całkiem inny wariat
  • *****
  • Wiadomości: 717
Odp: super okazja dla konesera trajek typu delta
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 18, 2020, 08:40:29 am »
Domyślam się Rafale, że sam się już do zdjęć dokopałeś.
Jeśli nie, to są tu.
https://hasebikes.com/98-0-Liegerad-LEPUS-STEPS.html

golden

  • całkiem inny wariat
  • *****
  • Wiadomości: 539
Odp: super okazja dla konesera trajek typu delta
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 18, 2020, 08:57:01 am »
Macieju drogi oczywiście że się dokopałem, chodzi mi raczej o zdjęcie sprzedawanego modelu. Pozdrawiam

przenikanie

  • wyczynowiec na poziomie
  • ****
  • Wiadomości: 222
Odp: super okazja dla konesera trajek typu delta
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 18, 2020, 05:18:13 pm »
Nie było mnie przez weekend, tak więc przepraszam za opóźnienie w odpowiedziach.
Rower posiada manetkę, tak więc styl jazdy (jazda za pomocą mięśni nóg, jazda na samym silniku czy też wspomaganie, jeśli zachodzi potrzeba  zależy wyłącznie od kierującego.
Zdjęcia będą jutro, jak przestanie lać i zrobi się jasno.
Hase Kettwiesel delta trike 72V / 2kW
Hase Kettwiesel delta trike 60V / 1kW

golden

  • całkiem inny wariat
  • *****
  • Wiadomości: 539
Odp: super okazja dla konesera trajek typu delta
« Odpowiedź #6 dnia: Październik 18, 2020, 06:33:20 pm »
Super czekam

przenikanie

  • wyczynowiec na poziomie
  • ****
  • Wiadomości: 222
Odp: super okazja dla konesera trajek typu delta
« Odpowiedź #7 dnia: Październik 19, 2020, 03:37:04 pm »
Wrzucam zdjęcia. Chociaż tak naprawdę to wystarczy zdjąć baterię, silnik, sterownik i manetkę, przełożyć do innego roweru i już się jest finansowo mocno do przodu. A rower można wyrzucić. Sam bym tak zrobił, ale bateria jest zbyt mało pojemna a silnik nieco za słaby jak na moje wymagania (jestem przyzwyczajony do mocy 1-2 kW i w związku z tym muszę mieć też porządną baterię, z reguły 60V lub więcej, bo jeżdżę na kołąch 20 cali, więc muszę mieć wiele obrotów. Więc wychodzę z założenia, że zamiast się męczyć ze zdejmowaniem elektryki, której i tak raczej nie wykorzystam a potem z cięciem roweru flexem i wyrzucaniu po kawałku - wolę go oddać tak jak jest w dobre i zdolne mechanicznie ręce. Ja mechaniki nie znoszę i się na niej nie znam, a rower po prostu okazał się tak złośliwy (awarie w najmniej sprzyjających momentach), że mam go dość.
A teraz fotki.











Hase Kettwiesel delta trike 72V / 2kW
Hase Kettwiesel delta trike 60V / 1kW

golden

  • całkiem inny wariat
  • *****
  • Wiadomości: 539
Odp: super okazja dla konesera trajek typu delta
« Odpowiedź #8 dnia: Październik 19, 2020, 04:05:19 pm »
Na jaki wzrost jest uszykowany lub jaka jest tolerancja regulacji , jeszcze pytanko gdzie można obejrzeć?

przenikanie

  • wyczynowiec na poziomie
  • ****
  • Wiadomości: 222
Odp: super okazja dla konesera trajek typu delta
« Odpowiedź #9 dnia: Październik 19, 2020, 04:37:03 pm »
Rama jest rozsuwana. Tolerancja wysokości kierowcy - raczej na stronie producenta. Dla przykładu: kupiłem kiedyś rower Hase Kettwiesel w Niemczech (to był mój pierwszy Hase) i zdumiałem się, że taki jakiś krótki i niewygodny i w ogóle nie da się na nim jeździć. Niemiec tłumaczył, że dziecko wyrosło i pora ten sprzedać i kupić wersję dla dorosłych. Obejrzałem rower. Zauważyłem, że rama jest dwuczęściowa i skręcona na dwie śruby i trzecią, mało widoczną pod spodem ramy.  Było oczywiste że rama się rozsuwa. I tak (ale oczywiście już po powrocie do kraju, żeby nie psuć negocjacji!) poluzowałem wszystkie śruby, rozciągnąłem ramę i przymierzyłem się. Przesadziłem. Mam 180 a zrobiłem chyba na wzrost 200.
Morał z tej bajki taki: myślę, że wszystkie Hase mają dużą tolerancję: od dziecka do dwumetrowego gościa. Jest też regulacja kąta fotelika, chociaż tutaj Kettwiesel bije Lepusa na głowę. W "Zajączku" można niemal leżeć, gdy ktoś lubi. Natomiast w "króliczku" (czyli Hase Lepus) można siedzieć mniej lub bardziej wygodnie, za to wsiadanie jest sprawą banalnie prostą. Wsiadasz na rower, jak na zwyczajny fotel.  Natomiast wsiadanie na wszelkie trajki typu tadpole przypomina skok z trampoliny. Matix, KMX, Dekers (te znam z doświadczenia) jest równie trudny do osiodłania (czytaj: do wgramolenia się na niego), jak i do zeskoczenia z niego. To nie są konie wszakże, ale niskie trajki i nawet AGA, producent Matixa, też z takim samym trudem się na nich sadowi jak ja :)
Poza tym delty lubię także za skrętność. Na ścieżce o szerokości 2 metrów można wywijać bączki. A deltą trzeba składać się na kilka razy. Ale to wynika z geometrii.

Jeszcze jedno. To jest dość dziwna, ale ciekawa wersja Hase Lepusa, bo na tylnych kołach 26 cali.
Dla zwolenników pedałowania (i tylko wspomagania się manetką w trudniejszych momentach) to nieoceniony plus.  Jest tam system dwóch przerzutek (przednich i tylnych). Nie liczyłem biegów, bo mnie to średnio interesuje. Pedałowanie włączam tylko dla sportu, gdy chcę się nieco spocić, spalić nieco kalorii, etc., dlatego miałem zamiar przepleść koła tylne z 26 na 20 cali. Dobrze, że tego nie uczyniłem...
« Ostatnia zmiana: Październik 19, 2020, 04:48:20 pm wysłana przez przenikanie »
Hase Kettwiesel delta trike 72V / 2kW
Hase Kettwiesel delta trike 60V / 1kW

golden

  • całkiem inny wariat
  • *****
  • Wiadomości: 539
Odp: super okazja dla konesera trajek typu delta
« Odpowiedź #10 dnia: Październik 19, 2020, 04:57:21 pm »
Ponawiam pytanie gdzie można zobaczyć to cudo?

przenikanie

  • wyczynowiec na poziomie
  • ****
  • Wiadomości: 222
Odp: super okazja dla konesera trajek typu delta
« Odpowiedź #11 dnia: Październik 19, 2020, 05:15:39 pm »
Dla wszystkich potencjalnie zainteresowanych przedłużeniem życia Hase Lepusa z elektryką (ta akurat posłuży jeszcze wiele lat, wiem, bo przecież sam robiłem, sam zgrzewałem baterię z nowych ogniw, sam dobierałem najlepszej jakości silnik i sterownik):
Łódź, Krecia 57A róg Łabędziej. W navi trzeba wpisać Krecia 55, bo 57A to nowy adres, a to będzie 20 metrów dalej.
Tel: 576 703 820

Trajkę wystawiłem z garażu, tak mnie wkurzyła. Poza tym jako niechciana już tam się nie mieści.  Ustąpiła miejsca innym, chcianym. Przez kilka dni ma nie padać. Ale jak znowu zacznie, to nie ma zmiłuj. Wszystko zardzewieje.  Tak więc radzę się pospieszyć z decyzjami. Albo ktoś ją przygarnie, albo czeka ją flex. I jakoś zmuszę się do rozmontowania elektryki i sprzedaży jej na forum elektrycznym:)
« Ostatnia zmiana: Październik 19, 2020, 05:33:51 pm wysłana przez przenikanie »
Hase Kettwiesel delta trike 72V / 2kW
Hase Kettwiesel delta trike 60V / 1kW

przenikanie

  • wyczynowiec na poziomie
  • ****
  • Wiadomości: 222
Odp: super okazja dla konesera trajek typu delta
« Odpowiedź #12 dnia: Październik 19, 2020, 05:51:02 pm »
Poza tym: podziwiam Wasze umiejętności budowy i ożywiania dawców części.
Ale chciałbym zaznaczyć, że w ogóle nie sprzedaję roweru (czyli konia) tylko uzdę i popręg (czyli elektrykę). Tu nie ma co oglądać :) Zgodnie z przysłowiem DAROWANEMU KONIOWI NIE PATRZY SIĘ W ZĘBY :)
Żal mi się zrobiło konia, który musi iść pod rzeźnicki nóż (czyli pod flexa) i pomyślałem, że może u kogoś z dobrą ręką do koni dożyje wielu lat radosnej jazdy.
Ale jednak bateria 13s8p na nowych ogniwach samsung 29E o pojemności 24Ah plus nowy, obecnie już unikalny silnik TranzX 24V, jedyny, który potrafi rozpędził koło 20 cali do ponad 35 km/h plus sterownik sinusoidalny nadający temu silnikowi niesamowitą, acz bezpieczną moc, manetka z wyświetlaczem cyfrowym kontrolującym stan baterii, okablowanie, BMS, etc., etc....
A jeśli uzda po cenach rynkowych warta jest dwukrotnie więcej niż koń razem z uzdą? To warto zaglądać jeszcze koniowi w zęby? :)
« Ostatnia zmiana: Październik 19, 2020, 05:56:08 pm wysłana przez przenikanie »
Hase Kettwiesel delta trike 72V / 2kW
Hase Kettwiesel delta trike 60V / 1kW

przenikanie

  • wyczynowiec na poziomie
  • ****
  • Wiadomości: 222
Odp: super okazja dla konesera trajek typu delta
« Odpowiedź #13 dnia: Październik 19, 2020, 06:09:05 pm »
Hase Lepus odetchnął.
Ktoś się zlitował nad jego losem.
Jednak nie pójdzie pod nóż.  Może dożyje zacnej emerytury w ciepłej, przytulnej stajni i dostanie co jakiś czas parę woltów na posiłek.

Krótko mówiąc - ogłoszenie nieaktualne.
Hase Kettwiesel delta trike 72V / 2kW
Hase Kettwiesel delta trike 60V / 1kW

woojtek1

  • całkiem inny wariat
  • *****
  • Wiadomości: 523
  • M5 / Speedliner 'Blue Glide' 26/20
Odp: [NIEAKTUALNE] super okazja dla konesera trajek typu delta
« Odpowiedź #14 dnia: Październik 19, 2020, 09:30:33 pm »
No to szerokości nowemu użyszkodnikowi, przynajmniej skończyło się moje wahanie. :) Pozostanę przy moim cargo https://photos.app.goo.gl/aR6t7hh8FZ7UMskx6