Autor Wątek: Pełne opony  (Przeczytany 3760 razy)

DeVilio

• całkiem inny wariat
  • ROWER POWER! :D
Pełne opony
« dnia: Luty 19, 2019, 09:56:33 am »
Ojczulo sobie sprawił elektryczną hulajnogę xiaomi, wiadomka, sprzęt taki sobie ale często tam łapiesz kapcia, a zmiana tam dętki to wyższa szkoła jazdy, więc ojciec kupił sobie dwie pełne oponki i problem z głowy, inna sprawa z założeniem tego na tak małą felgę ale dało radę.

Tak czy inaczej - sobie pomyślałem, że może wartało by założyć takowe (większe ofc :D) do pozioma, nikt z nas chyba nie lubi kapciować na trasie. Oponkę mogę max założyć 37-622 (28x1.40-700x350), I teraz pytanko, bo w zasadzie o to tu kaman. Ktoś miał doczynienia z takimi oponami? Ceny, dostępność? Wczoraj przekopałem ciutkę net i jedna firma się w oczy rzuca ale polska strona nie działa, a dostępność w sklepach znikoma. Jakieś rady koledzy i koleżanki?
Bottecchia American FatBike.
Flevo Racer
...i to nie koniec... ]:->

Mociumpel

• wyczynowiec na poziomie
Odp: Pełne opony
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 19, 2019, 10:50:09 am »
Z takich najbardziej "słyszalnych" w sensie dostępnych to były Tannusy - ale jakoś furory nie zrobiły - jak oglądam do 5-6 lat wstecz (debiut chyba 2012 na jakiś baik expo)  to są testy filmowe i same superlatywy że lekkie, że gładko się toczą i takie tam ale na forach różnie o nic mówią, ale raczej nie są miażdżone negatywem - po prostu inne i trzeba się przyzwyczaić.
Jedyna wada to cena - wysoka.
Przykładowe pierwsze lepsze https://sklep.szajbajk.pl/pl/p/Opona-Tannus-700x23c-nieprzebijalna/232

DeVilio

• całkiem inny wariat
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 19, 2019, 11:42:47 am »
Łojezu!! 200zł za jedną oponkę? I to jeszcze slik?! Łowmordeczkekopanyjeżyk... X_x Alternatywy jakieś? :(
Flevo Racer

live_evil

• całkiem inny wariat
  • ...i stąd wiemy, że Ziemia ma kształt banana
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 19, 2019, 11:58:11 am »
Takie opony ważą więcej niż praktycznie nieprzebijalne Schwalbe Marathon plus

DeVilio

• całkiem inny wariat
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 19, 2019, 03:59:14 pm »
Widziałem porównania opon, różnice są marginalne w wadze. Poza tym nieprzebijalne to nie są praktycznie nie przebijalne. Muszę wyszperać może są jakieś opony nie kosztujące po 200zł za sztukę = pełne.
Flevo Racer

hungalabunga

• sympatyk na poziomie
  • **
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 20, 2019, 10:48:06 am »
Brat ma pełne 20 calowe oponki w składaku (coś jak Dahon).

Czy się lepiej jeździ niż na pompowanych? Po 100km wycieczki dopiero wieczorem zauważyłem, że w felgach są puste dziury na wentylki i że to jest pełna oponka... :)

Ino jeździć! Czasem klocki wymienić jak już piszczą :)

Gdyby były tańsze te opony pod 26 i 28 cali... na pewno bym miał.

Yin

• całkiem inny wariat
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 20, 2019, 08:10:13 pm »
Jeśli było by by zamówienie grupowe* z lepszą cenę na Tannusy to był bym zainteresowany na 26" i być może na 20". Btw ich strona jest permanentnie padnięta jedyny kontakt chyba przez facebooka?

*Jak by podrzucić temat na forum elektrycznym to pewnie by się zebrało kilku dodatkowych chętnych bo to fajna opcja na koło z silnikiem.
Frame is the heart of bike
https://get.google.com/albumarchive/113663826549422725409
5320W -> Watowica in progres :)

DeVilio

• całkiem inny wariat
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 21, 2019, 10:11:26 am »
Powiem tak: strona niemiecka działa, wysłałem zapytanie do nich jak wygląda kwestia transportu do polandii i jak na razie zero odpowiedzi. Jak tylko coś mi napiszą to dam znać. Faktycznie może by zrobić zamówienie grupowe? Tylko szczerze ja z niemieckiego nicht sprechen :D więc zamawianiem i kontaktem musiał by się zająć ktoś inny. Co do cen - no clue.
Flevo Racer

live_evil

• całkiem inny wariat
  • ...i stąd wiemy, że Ziemia ma kształt banana
« Odpowiedź #8 dnia: Luty 21, 2019, 11:43:32 am »
Na aliexpress są pełne opony po około 20 zielonych.

Danielasty

• całkiem inny wariat
« Odpowiedź #10 dnia: Luty 21, 2019, 05:45:03 pm »
a to nie lepiej na bezdętki przejść w enduro sobie chwalą taką rzecz, ponoć nawet na 1 barze to się zasuwać w terenie

Yin

• całkiem inny wariat
« Odpowiedź #11 dnia: Luty 21, 2019, 07:53:34 pm »
Bez-dętkę też można przebić / rozciąć na szkle więc to nie jest w 100% niezawodny system. W przypadku koła np z piastą planetarną czy silnikiem jego zdejmowanie do łatania bywa utrudnione więc pełna opona mogła by się sprawdzić lepiej. W ebike tyl zwykle się łata bez ściągania koła ale nie jest to specjalnie wygodne.  https://www.youtube.com/watch?v=nSyfkJ5O2uU
Frame is the heart of bike
https://get.google.com/albumarchive/113663826549422725409
5320W -> Watowica in progres :)

DeVilio

• całkiem inny wariat
« Odpowiedź #12 dnia: Luty 22, 2019, 10:04:16 am »
Ja wolę pełne, do bezdętkowych z tego co mi się wydaje trzeba felgi zmieniać prawda? Plus nadal zostanie problem pompowania tego, a jak masz zaworek jakiś trzepnięty czy lekko nieszczelny to znowu z tym zabawy jest. A pełnej nie załatwisz tak łatwo. Ja jestem za pełnymi tylko pytanie jak z rozmiarami. Jak pisałem wyżej mam obecnie 37-622 (28x1.40-700x350) i to jest max co mogę mieć bo większa będzie tarła już o elementy konstrukcyjne roweru. Mało tam miejsca ;/ tak czy siak: zamówienie grupowe mi się podoba.
Flevo Racer

raffi

• wyczynowiec na poziomie
« Odpowiedź #13 dnia: Luty 22, 2019, 03:22:03 pm »
Ktoś miał doczynienia z takimi oponami? Ceny, dostępność?

Nie idź w tą stronę. Nie kupowałem, ale jeździłem kilkoma rowerami na pełnych gumach. Komfort jazdy ujemny. Wibracje rozkręcają na każdym wyboju każdą jedną śrubkę roweru. Hałas drąży mózg. Jak jechałem przez Wiedeń (rowery miejskie miewają tam koła z pełnymi gumami) wieczorem, to mi się żal mieszkańców robiło - na bruku tłukło tak, że hałas budził pół dzielnicy.

Cen nie znam, nie wziąłbym za darmo.

mototramp

• sympatyk na poziomie
  • **
« Odpowiedź #14 dnia: Luty 22, 2019, 06:17:19 pm »
Coś kojarzę, że kolega od składaczka mówił, że w dejchonie można sobie takie kupić/zamontować.
Więc są na pewno. 20 cali ma ten rowerek.